ZONDAGSBLAD BURGERLIJKE STAND WOENSDAG 12 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 STADSNIEUWS R.K. HOOGERE BURGERSCHOOL. Toelatingsexamen. Tot de le klasse zijn toegelaten: Gerard Backes, Noordwijkerhout; Willy van Berkel, Wassenaar; Jozef Bots, Adri Bouwman, Jan Braakman, Leiden; Gerard Crone, Alphen a. d. Rijn; Ant. Cuppen, Al- bert Dévilé, Willem Doeven, Leiden; Piet van Dooren, Roelofarendsveen; Ant. Duin dam, Leiden; Johan Eekhardt, den Haag; Frans de Graaf, Leiden; Hubert Hendriks, Wassenaar; Niek Jongenelen, Oegstgeest; Willy Jongmans. Leiden; Johan Kurvers, Voorburg; Eduard Martinot, Tonny van Noort, Frans van Ovost, Bernard Pley, Theo Scholte, Johan Scholte, Leiden; Leo Smit, Voorschoten; Antoon Staats, Willem van Steyn, Johan Walter, Leiden; Gerard van Weerdenburg, Voorburg; Robert Caris, Wassenaar. G. P. TIMP t Te Lisse in Huize Pius is in den ouder dom van 70 jaar overleden een zeer be kend en geacht oud-Leklsch ingezetene, de heer G. P. Timp. De heer Timp heeft in een tijd, toen het niet gemakkelijk was candidaten voor den gemeenteraad te vinden in 1901 on danks zijn drukke zaken zich beschikbaar willen stellen voor het Raadslidmaatschap. En telkens is hij bij periodiek aftreden op nieuw gecandideerd en wist ook telkens, in het toenmalig derde district, een overwin ning aan de stembus te behalen voor de Katholieke Partij. In 1919 wenschte de heer Timp geen nieuwe candidatuur. Ook op charitatief gebied heeft de overle dene zeer vele verdiensten. Zijn nagedachtenis zal bij allen, die hem hebben gekend, in eere blijven. Nationale Bond „Het Mobilisatiekruis". In een dezer dagen gehouden vergadering van het Algemeen Bestuur van de Afd. „Lei den" van bovengenoemden Bond kon de secretarie mededeeleu, dat het ledental thans tot ruim 125 is gestegen, terwijl nog steeds nieuwe leden zich aanmelden. Besloten werd o.m. in October a.s. een feestelijke bijeenkomst te organiseeren, waarbij tevens de plechtige uitreiking van de Mobilisatie-kruisen zal plaats hebben. Zij, die dan bedoeld kruis wensohen te ontvangen kunnen zich thans daartoe op geven bij den len secretaris, de heer J. F. la Rivière, Plantsoen 81, of bij den 2en* secretaris, de heer Jan Th. Witte, Gebet- straat 85. Autotocht voor ouden van dagen. In angstige spanning heeft menig oudje naar de luoht gekeken, die den keelen mor gen grijs en somber was, terwijl af en toe zware regenbuien neerkletterden. Maar ook ditmaal heeft Pluvius zelf al een grijsaard de hand over zijn oud hart ge streken; om twaalf uur scheen de zon! Het Comtié slaakte een zucht van verlichting, gedachtig aan de open auto's en aan het zitje in de buitenlucht, dat de oudjes [wachtte. Even over éénen werd het sein tot ver trek gegeven; met kalme vaart schoof de slang van drie en tachtig auto's de stad uit op weg naar Den Haag. Op de drukke punten regelde de Leidsche politie op voor treffelijke wijze het verteer, zoodat de stoet niet behoefde te wachten. Reeds even voor bij het Noordeinde werd men opgewacht door de Wassenaarsohe politie, terwijl vanaf het viaduct de Haagsche motorrij ders den weg effenden door Den Haag, langs den boulevard van Scheveningen naar de Boschjes van Poot. De oude men- 6chen van wie de meesten voor het eerst den tocht meemaakten, keken hun oogen uit: het rosarium in vollen bloei, de mooie villa's in Wassenaar, de zee die ze in jaren niet meer gezien haddenOp de boulevard dreigde even een regenbui, doch gelukkig bleef het bij die enkele druppels, zoodat de oudjes gezellig onder de boomen van het restaurant konden plaats nemen. De heer Noordam zorgde voor een vlotte bediening, zoodat ieder spoedig voorzien was van een kop thee, waarbij de koekjes van de Leidsche broodfabriek en de kren- tebollen der Firma van der Mey een gre tig onthaal vonden. Als bijzondere aantrek kelijkheid speelde een muziekgezelschap bekende wijsjes, waarbij sommige tachtig jarige vrouwtjes zoowaar nog een dansje waagden, tot groote hilariteit der manne lijke gasten, die zich liever bepaalden tot het genot van een goede sigaar. Na de thee kwam het glas limonade, door den heer Kuperus aangeboden, aan de beurt, met het heerlijke zachte gebak der Firma Biesiot. Opgewekt werd na een oponthoud van ongeveer anderhalf uur de terugtocht aanvaard, weer onder geleide der Haagsche politie, die een prachtige, zelfs voor vele autobezitters geheel onbe kende route door de nieuwe gedeelten van Den Haag had uitgezocht. Bij het vertrok ontvingen de oudjes weer de gewone ge schenken, de vrouwtjes een pakje thee Tan de Firma van Nelle en chocola van de Fir ma Jamin, de mannen een pakje tabak van van Nelle. De gebrekkige kinderen, die een autobus vulden, werden ook niet vergeten, en kregen nog een extra snoeperijtje mee voor onderweg. Behalve aan de reeds genoemde firma's, die alle*? belangeloos aan het Comité af stonden, de politie der drie gemeenten en de dagbladen, die de berichten van het Co mité zoo welwillend een plaats gunden, moet vooral vermeld worden de groote be reidwilligheid der Leidsche Uitgevers Mij., die wederom al het benoodigde drukwerk gratis vervaardigde. Ook de verschillende Leidsche firma's, die sigaren ten geschen ke gaven, zooals de Firma Walenkamp, Wij ten burg, van Appel, Wolters, Wolf, So- merwil en van der Lelie, hebben hiermee aan vele mannetjes een zeldzaam genot be reid. Tenslotte wil het Comité aan alle ge vers van groote en kleine bedragen voor de kas hartelijk dank betuigen, speciaal aan de dame, die uit bescheidenheid niet ge noemd wil worden, doch op eigen houtje bij haar kennissen ruim 25.verzamelde voor de uitgaven, die niettegenstaande alle vrijgevigheid, voor een dergelijke tocht nog aardig oploopen! Jammer dat er, waarschijnlijk door het ongunstige weer, zoo weinig belangstelling in de stad was of is men er reeds te veel aan gewend? De toeschouwer», die den stoet zagen passeeren, hebben ongetwijfeld een prettig oogenblik beleefd bij het zien van al die glundere, gelukkige gezichten in de auto's. Werkloozen en voetbal. 'Het subcomité van het Leidsch Crisis comité verzoekt aan betrokken werkloozen- oombinatie. een of twee afgevaardigden te zenden naar de vergadering op Vrijdag 14 Juli (Stille Rijn 3, bovenzaal), teneinde te bespreken het houden van een werkloozen- competitie bij de opening van het gemeen telijk sportterrein in het. Kooikwartier. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving: 6223. David le Feber. Sleutels' Handelsonderneming. Leiden, Hoogl. Kerkgracht 46. Groothandel in suikerwerken, bonbons enz. E.: D. le Feber, Leiden. W ij z i g i n g e n: 4667. David le Feber. Sleutels' Handel Maatschappij. Leiden, Hoogl. Kerkgracht 46. Handel in electro- medische apparaten en apparaten voor Ra- dium-Therapie; groothandel in suikerwer ken en bonbons. Daar een afzonderlijke on derneming wordt gesticht, is de verande ring van den ouden handelsnaam David le Feber in: David le Feber. Sleutels' Handel Maatschappij teruggenomen, evenzoo de bij voeging van het uitgeoefend bedrijf: groot handel in suikerwerken en bonbons. 3028. N.V. Kleiwarenfabriek voorheen Firma H. van Leeuwen. Alphen a. d. Rijn, Hoorn 376. N. Comm.: M. de Pyper, Alphen a. d. Rijn, C. van Leeuwen Alphen a. d. Rijn en H. M. Veldhuyzen van Zanten, ïïil- legom. 636. Firma PapendrechtVandervoet. Sassenheim, Teylingerlaan 70. Kweeken van en handel in bloembollen enz. De vennoofc- schap onder firma is met ingang van 1 Juli 1933 in liquidatie getreden. Liq.Mr. C. Punt, Leiden en Mr. G. H. E. Nord Thom son, Leiden en D. Hogewoning Hzn., Oegst- geest. Opheffing: 2237, G. Zwetsloot. Lei den, Steen straat 31. Winkel in vleesch- waren. Door den adj.-directeur van Gemeente werken werd namens B. en W. aanbesteed het treffen van „voorzieningen aan gemeen tegebouwen" in 6 perceelen. Ingeschreven was als volgt: W. Bink, Leiden, perc. I f 685.perc II f985.perc. III 885.L. Oostveen idem, perc. I f 535.—, perc. Ill f 840.—, C. Oorver, idem perc. I f 499.perc. II f 999.perc. III f 863.perc. IV f 1933.v. Houten en Ligtvoet, idem, perc. V f 771.perc. VI f 799.W. E. Neuteboom, idem, perc. I f494.perc. II f 1099.perc. III f665. F. N. Bink, idem, perceel V f 570.KI. de Fey k C. Blok, idem, peró. I f 435. perc. II f 1795.perc. III f 670.perc. IV f 1940.J. v. Katwijk k A. v. Hoven, idem, perc. III f 539.W. v. Ravens, R'dam, perc. V f430.perc. VI f 1189. L. Erades, Leiden, perc. II f 1213.perc. IV f 2430.N. v. Weesel, idem, perc. V f 697.perc. VI f 852.J. Wesselius, idem, perc. I f 2S9.10, perc. II f 863.34, perc. III f483.43; P. H. v. Leeuwen, Zwijndrecht, perc. V f 498.perc. VI f 1173, perceelen 5 en 6 f 1649.T. B. Kapaan, Leiden, perc. I f 367.50, perc. II f 935.perc. Ifl f 775.perc. IV f 1980.perceelen 1 t/m. 4 f 3722.H. C. Heemskerk, idem, perc. I f 435.perc. II f 886.perc. III f 722. perc. IV f 1789.perc. V f 789.perc. VI f 823.perceelen 1 t/m. 6 f 5324.I. Th. Cornêt, idem, perc. I f 373.perc. II f 937.perc. III f 693.C. J. v. Valderen, idem, perc. I f 555.perc. II f 1160.perc. III f 735.perc. IV f 2165.P. v. d. Broek, idem, perc. V f 486.perc. VI f 574.Gebr. Fontein, idem, perc. V f670.N. Timmers, idem, perc. I f620. perc. II f 1100.perc. III f780.perc. IV f 1792.perceelen 1 t/m 4 f 4300. Fa. v. d. Linden k L. P. v. d. Drift, idem, perc. V f 595.perc. VI f 892.A. J. Langeveld, idem, perc. I f 450.perc. II f 1050.—, perc. III f 666.—, 'perc. V f 799.—, perc. 1 t/m 3 f 2112. Van onwaarde: J. de Vrind, Leiden, perc. V f 1085.perc. VI f 800.Gebr. Ribbe- link Amsterdam, perc. V f 795.perc. VI f 1091.—. Het overzicht der vervoersopbrengsten van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg- maatschappij N.V. gedurende Juli 1933-*32 (ongecontroleerd) geeft de volgende cijfers: Lijnen Scheveningen—Leiden—Katwijk/ Noordwijk (incl. stadslijn Leiden) 1933: ƒ116.176, Leiden (stat.)Haarlem (stat.) 27.335, Amsterdam—Zantvoort 109.796, stadslijnen Haarlem 49.958, tram-buslij nen en veren in Waterland 29.180, totaal 332.445. Opbrengst 1932: f 304 551. Per dagkm. 1933: resp. 94.92, f 30.37, 130.71, 71.72, 26.39. In 1932: 84.95. In 1932: Excl. opbrengst tram- en veerlijnen Water land, doch incl. buslijn Purmerend Graft. In Leiden gevestigd. P. Agema en fam., scheepsbeschieter, O. Vakenmarkt 16. J. Bakels en fam., Diefsteeg 14. J. H. A. Beeke, LI. ver pleegster, Rijnsb. weg 10. E. H. Bleijs, Noordeinde 24. A. B. de Bruijn, Rijnsb. weg 10. M. L. Coedam en fam., H. de Grootstraat 11. R. J. M. van Dar tel, verpleegster, Rijnsb.weg 10. A. Deana, granietwerker, Morschweg 77a. J K. Emeis, Hooigracht 75. B. Gerso- nius er fam., arbeider, Waardgr. 13. G. H. van Giezen en gam., handelsreiziger, Utr. Jaagpad 129. E. A. J. Pot-v. Gils LI. verpleegster, Rijnsb.weg 10. E. O. Hakim, Plantsoen 9b. G. A. R. Hartland I.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10. M. .Wal- Weekabonné's, die geabonneerd zijn op het Zondagsblad, worden er aan herin nerd, dat dit vanaf heden ad 50 cent betaald moet worden. DE ADMINISTRATIE. lachvan der Heiden, Breestraat 161. 0. Th. Heuzen, dienstbode, Hoogstraat 34. M. G. Hinloopen, 1.1. verpleegster, Rijnsb weg 10. S. C. van den Hoorn, dienstbode, Nieuwst raat 1315, J. v. Hooven en fam, mach. bankwerker, Le vendaal 91). Z. de Jong, huishuodster, Rijnsb.weg 10. M. Karai, Da Costastr. 46. E. Kas, dienstbode, Breestraat 8-1. J. Koomen, veekoopman, N. Beesten markt 23. M. opp, diakones, Haarlem merstraat 13a. J. Kuivenhoven, Noor derstraat 21a. B. J. Meijer, chauffeur, Valdezstraafc 5. H. F. Miggels en fam., winkelier, Morschstr&at 40. Th. Nas cn fam., stucadoor, Gortestraat 60. G. Nie- boer, koopman in cmaille, Clarensteeg 21. T. van Dijk—Ooms, Oude Rijn 50. S. N. van Ops tall, repetitor, Rijnsb.weg 77. D. Poerba, P. de la Courtstraat 87. 0. Reinhard, dienstbode, Bloemmarkt 23a. H. E. Salamon, dienstbode, Hooi gracht 38. H. S. Schulte, P. de la Oourtstraat 87. L. W. Stcensma, contr. plantenz.. Merelstraat 11. M. H. A. de Vries, Steen straat 22. C. J. M. Waai jer, dienstbode Hoogewoerd 109, A. van Wee- ren, metselaar, Utr. Veer S. M. G. W. van der Zwet, dienstbode, Breestraat 115. P. J. W. van Zijl, Turfmarkt 10. Uit Leiden vertrokken. A. O. v. d. Akker, Zoeterwoude, Weipoort J. J. van Atten en Fam. Leiderdorp, Koningstraat 11 P. G. Blom en Fam., Soest, Hartmanlaan 8— A. H. Boekcl, Amsterdam, N. Amstellaan 195h«. J. Brugge, Hilversum, Groest 50 G. Bruins en Fam., Avereest. Balkbrug I 256 C. Jansen-Delfos en Fam., Den Helder, Soembaetraat 15 W. G. van den Ende, Katwijk, Ten Brittenstraat 4b C. J. Freeke, Zoeterwoude, Vrouwenweg 64 1. Ginjaar en Fam., Den Haag, Amstelstr. 17 H. BeltjensGooyers. Den Haag, Loenenschestraat 42 A. Hansen, Alk maar, Spoorstraat 11 H. Harms ma, Rot terdam, Bocrgoenschevl. 29 W. F. van Ingen Schenau en Fam., Voorschoten, Lesidschestr.w. 183E C. Kila, Gronin gen, Helper Westsingel 9a T. T. Klan- dermans, Rotterdam, .Sam Mullerstr. 30 C. Klingel er en Fam., Amsterdam, Hem- brugstr. 130II L. J. Koert, Oegstgeest, Emmalaan 56 M. Koert, Oegstgeest, idem F. W. Korten en Fara„ Den Haag Pr. Mariestraat 30 J. W. Laarman, Pa rijs J. Langeveld en Fam., Zoeterwoude F 96d M. J. de Leeuw, Den Haag Be- zuidenhout 83 O. 0. von Arnimvan Leeuwen cn Fam., Noordwijk Duinweg 15a A. J. Lemmers. Leiderdorp, Hoofdstr. 61 W. de Loos, N. O. Indië H. Mar tin, Wassenaar, Wilhelminaplein 4 G. Meel, Hazerswoude, H. Rijndijk A 10 H. O. C. Metz, Rotterdam, Bergweg M. RiebeekNabe-r, Voorschoten, Burg. Ver- nfedepark 7 E. L. Nauta, Den Haag, Be- zuidenhoutsoheweg 243 J. Oppenhuis, Schinveld, Beekstraat 42 J. Plugge, Haarlem, Oranjestraat 133 E. Rachny, Katwijk, Zuid Boulevard 41 H. Riebeek Voorschoten, Burg. Vernedepark 7 J. Rosdorff en Fam., Avereest. Boschlaan I 270 J. v. Slooten eu Fam., Kerkrade, Marktstraat 3 P. .Smit en Fam., Gro ningen, Helper Westsingel a Wed. H. FelsSoetenhorst, Delft, Oude Delft 120 W. J. van der Steen en Fam., Zoeter woude, Vrouwenweg 54 E J. B. That©, Oegetgeest, Emmalaan 56 J. G. van Ul- den, Arnhem, Bakenbergscheweg 186 Wed. A. MarijnissenVerra Oogstfeest, Emmalaan 56 W. Verra en Fam. idem idem E. A. v. d. Weijden, Valkenburg Z.H.), Kerkplein 7 Raden Mas A. A. Wirjoatmodjo, Den Haag, A. van Bueren- straat 8 J. de Wolf, Amsterdam, Goron- talostraat 9 I. STOOMVAARTBERICHTEN KON. NED. ST00MB. MIJ. ALKMAAR (uitr.) vertr. 10 Juli van Curasao naar Cristobal. BRIO.N arr. 10 Juli van Amsterdam te Bordeaux. CRYNSSEN (thuisr.) 11 Juli 1 uur nam. te Havre zal c.a. 5 uur nam. vertrekken, wordt 12 Juli circa 4 uur nam. te Amster dam verwacht. HERCULES arr. 11 jJuli van. Istanbul te Izmir. KON. PAKETV. MIJ. ROGGEVEEN vertr. 8 Juli van Kaap stad naar Port Natal. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ANTENOR, Japan-Rotterdam arr. 9 Juli te Singapore. AJAX vertr. 7 Juli van Yokohama naar Rotterdam. DOLIUS arr. 10 Juli van Rotterdam te Yokahama. EURYMEDON arr. 10 Juli van Amster dam te Swansea, LAATSTE BERICHTEN VERKEERSSTREMMING HAAGSCHE SCHOUW—'s-GRAVENH AGE. De Koninklijke Ncderlandsche Automo biel Club heeft bericht ontvangen, dat in verband met het uitvoeren van werkzaam heden kan de bestrting het verkeer in beide richtingen.over het gedeelte van den Rjjksweg No. 4, AmsterdamSassenheim Haagsche Schouws-Gravenhage, gelegen in het Haagsche Bosch tusschen de Laan van Nieuw Oost-Indic en den in ongeveer LEIDEN. Geboren: Anne Marie d. v. J. J. Smit en W. Eichler Anthonie Hermanus u v. A. Mulder en J. Hij zeiendoorn. Overleden: J. J. Delfos m. 71 j. J. J. Selier m. 65 j. B. E. Schade van Doorn d. 82 j. Km. 3.010 gelegen zijweg naar den Benoor- denhoutschweg in de richting naar de bui tenplaats Clingendaal, in do Gemeente s-Gravenhage, geheel zal zijn gestremd van 1 tot en het 15 Augustus 1933, of zooveel langer of korter als de werkzaamheden zul len duren. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Tijdens een onweer boven Winschoten cn omgeving is vanmidag te Winschoterzijl de ruim 20-jarige arbeider H. Vencma door den bliksem getroffen en gedood. TELEGRAMMEN REUSACHTIGE W0UDBRANDEN IN ZWEDEN EN FINLAND. „Ons land brandt aan alle kanten". STOCKHOLM, 12 Juli. (V.D.). Gisteren waren te Stockholm uit het Noorden en uit het Zuiden van Zweden niet minder dan 75 nieuwe berichten ontvangen over woudbranden, die bijna alle van zeer grooten omvang zijn en veroorzaakt wor den door de ongekend groote warmte cn de daarmeo gepaard gaande droogte, die in de afgeloopen week in Zweden heeft- ge- heerscht. „Ons land brandt aan alle kan ten", was de alarmeerende opmerking, die men op tal van plaatsen te Stockholm hoorde. Gelukkig kwamen er gisteren eeni- ge regenbuien, doch helaas juist niet in een der gebieden, 'die het- meest gevaar loopen, het Noorden van Norrbotten. Een dorp in deze streek kon door het energie ke werken van vrouwen, grijsaards en kin deren, gered worden toen de vlammen nug slecht© op 200 M. afstand waren. Alle man nen waren in de bosschen met het blue- echingswerk bezig. Te Lulea, oen garnizoenstad, staan alle kazernes leeg, aangezien alle militairen, waarovor men beschikt, aan het blus- schingswerk deelnemen. Volgens voorloo- pige schattingen zijn ongeveer 20.000 H.A. bosch vernield. Gedeeltelijk zijn de ver nielde bosschen staatsbezit, doch veel er van is particulier eigendom. Vele huizen en villa's moesten ontruimd worden en worden een prooi der vlammen. Ook veel vee ging verloren. Voor zoover bekend is, zijn geen menschenlevena te betreuren. Door den krachtigen wind wordt het vuur over de toppen der boomen heen snel voortgedragen. Aangezien sommige streken zeer dun bevolkt zijn, kan hot in vele dichte bosschen nog geruimen tijd branden, voordat het vuur wordt ontdekt. Daarom laat men thans vliegtuigen boven de uitgestrekte boschgebieden kruisen, die de brandhaarden ontdekken en aanwij zen. In het Zuiden, bijv. in Schonen, heeft de regen de ernstig bedreigde oogst ge - red. Bijna nog erger is de toestand aan de anderszijde van do Botnische Golf, in Fin land. Een aantal dorpen werd door het vuur geheel vernield en telefonisch wordt om hulp gevraagd uit plaatsen, die hon dorden kilometers van elkaar liggen. Er heerschte gisteren een zoodanige verwar ring en paniek, dat nauwkturige berichten niet te krijgen waren. GROOTE BRAND TE LONDEN. Een geheele straat moest ontruimd worden. I/DNDEN, 12 Juli (V.D.), In het oosten van Londen is hedenochtend in een che mische fabriek oen groote brand uitgebro ken, die zich met enorme snelheid uitbreid de. In korten tijd stond een aangrenzende houtopslagplaats in vlammen en later sloeg het vuur nog op drie aangrenzende huizen over. De bnmd dreigde over te slaan tot de haveninrichting. Een geheele straat moest door do bewoners worden ontruimd. Hier en daar schoten do vlammen 15 M. do lucht in. Slechte na veel moeite gelukte hot do brandweer het vuur meester te worden. De schade is zeer belangrijk. GENERAAL BALB0 VAN IJSLAND GESTART. Het Italiaansche eskader naar Cartwright vertrokken. REYKJAVIK, 12 Juli. (V.D.) De 24 vlieg- booten van het ItaliaanBche eskader onder leiding van Generaal Ba lbo is hedenmor gen te 6 uur van Reykjavik op IJsland ge start voor do vierde etappe van de Oceaan- vlucht, van Orbetello naar Chicago, welke etappe 1500 mijl bedraagt en do langste en in verband met den aan do kust van Labrador meestal hecrschenden mist te vens als de moeilijkste van dc Noordelijke route over don Atlantischen Oceaan wordt beschouwd. VIJF DOODVONNISSEN TE MOSKOU. MOSKOU. 12 Juli. (V.D.) Officie. wordt medegedeeld, dat de rechtbank te Moskou de 5 hoofdbeklaagden van het proces le gen de 12 beschuldigden van sabotage in do arbeidorsgaarkeukens heeft veroordeeld tot den dood door den kogel. Het Open baar Ministerie had de doodstraf geëischt nadat bewezen was, dat de beklaagden glassplinters, ijzerdraad en spijkers in het eten hadden gemengd. Do overige zeven beklaagden werden veroordeeld tot gevan genisstraffen van 18 maanden tot 8 jaar. BIOSCOPEN: Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Afgekeurd. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 12 Juli. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 5 wagons geslachte runderen nit Denemarken. 590 vette kalveren: le kwal. 3410, 2e kwal. 26—32, 3e kwal. 2094 cent per kg. levend gewicht, 74 nuchtere kalveren 6 per stupk, 43 varkens: vleeschvarkens, wegen de van 90110 kg. 3810 cent cn zware 3234 cent per kg. slachtgowiolit. Over zicht: vette kalveren, flinke aanvoer, stugge handel en prijshoudend- Varken*, geringen aanvoer, handel slecht cn prij zen iet© lager. WOERDEN, 12 Juli. Kaas. Aanvoer 561) partijen kaas. Met rij ka merk Ic kwal. 23 25, 2e kwal. 1821, zwaro 25. Han del traag. BODEGRAVEN, 11 Juli. Kaas. Aan voer 514 wagens, 22-581 stuks, 203.250 kg. Prijzen le soort met Rijkmnerk 0.23— 0.27; 2e soort met Rijksmcrk 0.180.22 Handel flauw. Effectenkoersen Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V.. LEIDEN 12 Juli 1933 Industrie: Alg Kunatz Unie Berkel» Patent Cal ré Delft or tv. A Kuchentn. Accoust Ned Ford Philips Gem. Bezit Uoi Lever Petroleum: Kon. Olie Per lak Rubber: A dam Robber Deli Bat. Rubber Vico Serbadjadl Scheepvaart: L>nd» V «nrl Ned. Schoep v Unie Oude Boot Mijnbouw: Boe ton Alg. Exploratie Mi Suiker: H V. A dam Vorstenlanden Java Cultuur N ISU. Tabak: Deb Mij. Seoembab Dell Bat Tabak Oostkust Amerik. Fondsen: Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr Bethlebem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Geo Aviation lot Nickel Kennecott Copper Milwaukee Id. Pref. Keesport Tin Plate North American Nevada Shell Union United St Leather Union Pacifio Wabash Tidewater Ass Oil United St. Steel 3°5/s 673/4 !"K« 1SU»/, 166'/, 88»/, 177 100»/, 68V, 381/, 62 V, 2201/, 841/, 1421/, 146»/, HP/» 24»/, 2M/4 131/2 "/4 31»/, 3'7, 13'/. 167, 28 8 7'/'» 8 M/« 6'/, 48»/, 2"»/, 20 681/, l»/4 140/3 1,8/70 il'J 871 36V, 23'/, 62»/,/631/, 13V, 220l/,/22l 44'/» 1421/,/160 1441/, 13»/, "I, 81*/, 37, SI/, 13 161/, *Vu *7, 6»/, »V, 841/, 6V,/»/l, «7, CORRESPONDENTIE. Eiseh is, dat namen van inzender, van berichten enz. aan dc redactie bekend zijn. WISSELNOTEERINOEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn 59.20 Londen 8.241/, New York 1.761/, Parijs 9 70 Brussel 34.69 Zwitserland 48.01 Milaan 13.15 Madrid 20.6.5 Oslo 41.50 Kopenhagen 36.85 Stockholm 42 60 Weenen Praag 7.35 Boedapest Prolongatie 3 pet. BEURS OVERZICHT. Do handel op de Amsterdamsche effec tenbeurs was heden van kleine proporties. De ondernemingslust was niet groot. Het publiek bepaalt zich er toe, hot verloop van zaken aan te zien. Dc stemming was desniettemin wat verbeterd. Bijzondere factoren, die een vastere tendenz te voor schijn hadden kunnen roepen, waren niet gemakkelijk te ontdekken. Het schijnt echter, dat dc oogcnblikkolijke situatio ter beurzo wat gunstiger beoordeeld wordt. Zooals gewoonlijk den Laatsten tijd het geval is, werden Kon. Olies nog het drukst verhandeld, voorzoover van druk kon wor den gesproken, want dc omzetten in het toonaangevende Olicaandeel had per saldo ook niet veel te beteekenen. T. o. v. giste ren kon een kleine koerswinst worden oj>- geteekend. Suikers waren prijshoudend zonder meer. Rubbers werden hier en daar wat hooger afgedaan. Tabakken cn Soheepv. werden op zoor kleine schaal ver handeld. Do beleggingsmarkt had etui vast voorkomen niettegenstaande de Ncder landsche schuldbrieven in sommige gevallen een fractie lager werden genoteerd. Dc Amerikaanscho Waarden waren prijshou dend.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3