DINSDAG 11 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 DE FEESTEN TE ORANJE. Prins Hendrik en Prinses Juliana zullen tegenwoordig zijn. Men seint uit Parijs aan de „Msb<L": Het is thans zeker, dat de feesten, welke 30 Juli te Oranje zullen plaate hebben een officieel karakter zullen dragen. De Fran- sche minster Daladier zal met verschillen de ministers tegenwoordig zijn. De „Petlt Journal'' deelt mee, dat de feesten zullen worden bijgewoond door Z. K. H. Prins Hendrik en H. K. H. Prinses Juliana. PRINS NICOLAAS VAN ROEMENIE NAAR ONS LAND. Om ons luchtvaartwezen te bestudeeren. Het Ned. Correspondentiebureau van dagbladen meldt: Z. K. H. prins Nicolaas van Roemenië zal in verband met een hem gegeven op dracht in zijn kwaliteit van technisch raadsman voor luchtvaartaangelegenheden van Z. M. den koning van Roemenië en als inspecteur-generaal van het Roemeensche leger 12 Juli a.s. in ons land aankomen, om de merkwaardige ontwikkeling van het HolIand8che luchtvaartwezen te bestudee ren. Z. K. H. zal Woensdag a.s *s namiddags op het vliegveld Schiphol landen. Prins Nicolaas zal de dagen 13 en 14 Juli benutten om de gebouwen en fabrie ken van het Nederlandsche vliegwezen, zoowel het civiele als het militaire te be- •oeken en is voornemens Holland te ver laten in zijn legervliegtuig in den namid dag van 14 Juli. DE STEUNREGELNG IN DE BOUW VAKKEN. Uiteenzetting van Minister Slotemaker de Bruine. Naar aanleiding van mededeelingen en beschouwingen in de pers betreffende het regeeringebeleid inz^ako de bouwvakloonen, heeft het persbureau Belinfante zdoh tot «Ion minister van Sociale Zaken, prof. dr. Slotemaker do Bruine gewend met het ver zoek eenige nadere inlichtingen over deze aangelegenheden te geven. De Minister was hiertoe gaarne bereid. Met betrekking tot de vraag, waarom iu de «teunregoling arbeiders uitgesloten zijn, terwijl aan diezelfde arbeiders wel een toe slag voor de werkloo zen kassen wordt ge geven, vestigde do minister er den nadruk op, dat niet uit het oog moet worden ver loren, dat de steunregeling per vak, per plaats en per persoon kan worden stopge zet, indien dit noodig mocht blijken. Bij de Workloozenkassen is do toestand echter ge heel andere. Deze werken over het goheeie land, dus generaal. Nu waren er, zooals de minister reeds in een zijner communiqué s heeft medegedeeld, in enkele plaatsen van ons land en in enkele vakken groepen die niet aan de wonschen der Regeering had den voldaan. Dit waren slechts weinigen. Nu kan men toch niet verdedigen om, waar een in verhouding zeer klein aantal, inge- breke ia gebleven, alle betrokken arbeiders over hot geheele land van den toeslag ver stoken to doen blijven. Men heeft zich ook ongerust gemaakt, dat de Minister zich tevreden heeft ver klaard mot een aanvankelijke toezegging van de zijde der organisaties. Ook met be- trekkipg tot deze kwestie verwees Minister Slotemaker de Bruine naar de door hem gepubliceerde mededeeling. Het gaat hier over de tariefloonen boven de contraet- loonen. Bij deze fcarieflooncn is uiteraard speling in de toepassing mogelijk. De toe zegging bewijst dus nog niet, dat iedere toepas-sing overeenkomstig de bedoeling zal zijn. Daarom heeft de minister zich met het aanvankelijk antwoord tevreden ver klaard en er aan het slot bijgezegd dal. hij zich voorbehoudt om to oontroleeren of de uitvoering in orde is. EERVOL ONTSLAG GOUVERNEUR VAN SURINAME. Bij Kon. besluit is aan den heer dr. A. A. L. Rutgers, qp zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit het ambt van Gouverneur van Suriname, onder dankbetuiging voor de in dat ambt bewezen gewichtig© diensten. Het voormeld ontslag zal ingaan op den dag van vertrek uit Suriname van het stoomschip „Oranje Nassau", op of om streeks 24 Aug. a.s. DIRECTEUR-GENERAAL WERKVER SCHAFFING. Bij Kon. Besluit is, met ingang van 1 Juli 193, bij het Departement van Sociale Za ken benoemd tot hoofd der afdeeling Werk verschaffing en Steunverleening, met den persoonlijken titel van directeur-generaal do heer A. van Geelen, directeur van den Gemeentelijken Dienst der Arbeidsbemid deling en Werkloosheidsverzekering te Utrecht. HET CONFLICT TE IJMUIDEN GEËINDIGD. In een vergadering van de IJmuider Vischhandel Vereeniging werd besloten het door den Rijksbemiddelaar opgestelde voor stel ter beslechting van het geschil met de IJmuider Federatie, afdeeling van den Cen tralen Bond van Transportarbeiders, te aanvaarden. In de daarop volgende vergadering van bet bestuur der IJmuider Federatie werd besloten met ingang van Dinsdag 11 Juli: a. De staking voor zeelieden, havenar beiders en kolenwerkers op te heffen. b. De boycot van de door IJmuider traw lers aangebrachte visch stop te zetten. Genoemde organisatie heeft tevens het werkverbod voor de vischknechts opgehe ven, terwijl de IJmuider Visch handel Ver eeniging alle tegen de leden der UmuWer Federatie gerichte maatregelen tegelijker tijd intrekt. EDELSMEDEN IN CONGRES BIJEEN. Te Den Bosch is het congres gehouden van de Federatie ter Behartiging van de belangen van den handel in gouden en zil veren werken. Daaraan verbonden waren de jaarvergaderingen van de winkeliers-, grosiers-, en fabrikantenvereeniging, als mede van den R.-K. Horlogemakersbond. Om tien uur gistermorgen hebben de jaarvergaderingen plaats gevonden van de vier afzonderlijke vereenigingen. Uit het financieele verslag van den R.- K. Horlogemakersbond stippen wij aan, dat de inkomsten en uitgaven waren f4372. Het verslag boekjaar 1932 werd goedge keurd. Eveneens werd de begrooting 1934 goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werd de candidatuur H. Pierrot (Leiden) door het hoofdbestuur voorgesteld en door de vergadering na eenige besprekingen aan vaard. De heer Hendriks (Nijmegen) werd in een vacature, die het vorige jaar open was gevallen, gekozen. Van de drie overige huishoudelijke ver gaderingen werden aan de pers geen com muniqués verstrekt. Te half één verzamelden de deelnemers zioh in de raadzaal op het stadhuis, waar namens het gemeentebestuur burgemees ter mr. F. J. van Lansohot hen verwel komde. De heclo wereld hangt van goud en zilver aan elkaar, aldus spr., en of je gaat kijken bij de Oude Egyptische ko ningsgraven of in de moderne Parijsche winkels, goud en zilver vindt je overal. Spr. wilde niet onvriendelijk zijn, maar 't moest hem van het hart dat het er op leek, alsof het goud- en zilversmedenwerk op apegapen lag. Er ie geen artisticiteit meer: iedere kommies die zijn 121/2-jarig jubileum viert krijgt hetzelfde voorwerp. Als men het met vroeger vergelijkt, be treurt men, dat tegenwoordig iedereen zich „edelsmid" kan noemen, ook al i« hij koekobakkor. Jullie bent aardig op weg om vervelend te worden, zoo besloot spr., en daarom deed hij een dringend beroep op de aanwezigen om hun vak weer te doordringen van begeestering en inspira tie. (Luid applaus). De heer O. J. A. Begeer beantwoordde den burgemeester en bood hem een zilve ren herinneringsplaquette aan. Daarop bezichtigden de aanwezigen het stadhuis. Gistermidag kwamen de leden van de vier genoemde organisaties bijeen in het Casino, waar het congres van de Federa tie gehouden werd. De voorzitter, de heer M. Krijgsman, opende het congres en besprak de vraag, wat de Federatie is en wat ze zich tot doel stelt. Ze is een kort geleden opge richte vereeniging van alle in Nederland bestaande bonden van fabrikanten, gros siers en winkeliers in gouden en zilveren werken en voorts horlogemakers, welke bonden, met handhaving van him eigen zelfstandigheid, federatief en planmatig samenwerken. Ook internationaal wordt aan organisatie gewerkt. Wij willen het oude cultuurvak, hetwelk in den loop der eeuwen tot beschaving voornaamheid en levensvreugde mede werkte en waarbij kunstenaars gelegen heid vonden om van hetgeen er leefde in groote en rijke zielen mede te deelen aan anderen en dit voor opvolgende generaties te bewaren, halen uit de sfeer van ver vlakking van dezen tijd en terugbrengen op de plaats welke het krachtens histori sche rechten mag innemen(Luid. ap plaus). Als eerste inleider trad op de heer H. W. Berends, die de positie van den horlo gemaker voorheen en thans uiteenzette. Spr. stond daarbij ook stil bij de loonen, en het speet hem te moeten verklaren, dat de loonen in bet horlogemakersbedrijf veel te laag zijn in verhouding van andere ambachten. De loonen van horlogemakers bedienden laten veel, zelfs zeer veel te wenschen over. Aan spr. zijn voorbeelden bekend, dat horlogemakersbedienden, op een leeftijd gekomen dat zij niet langer alléén door het leven wenschten te gaan, een andere positie zochten en b.v. politie agent werden, waardoor zij wat loon be treft financieel in de gelegenheid gesteld werden te kunnen trouwen. Heel weinig patroons treft men aan die hun bedienden een loon uitkeeren, dat boven het loon gaat van een eenvoudigen arbeider of be ambte. Zulk een toestand is voor belang, hebbenden buitengewoon onaangenaam en in het geheel niet aanmoedigend om het horlogemaken als ambacht te kiezen. Want spr. was er van overtuigd, dat de tegenwoordige horlogemaker niet achter staat bij zijn vakgenoot van vroeger. (Ap plaus). De heer O. Verhagen kwam tot de con clusie, dat het publiek weer vertrouwen moet krijgen in de eerlijkheid en de vak kundigheid der horlogemakers. Vervolgens sprak de heer J. Ai Gerrit sen over de techniek der zilverindustrie. Hij gaf een belangwekkende uiteenzetting van het bedrijf met zijn vele eigenaar dige moeilijkheden- De heer C. J. A. Begeer behandelde ten slotte de edelsmeedkunst. Na historische beschouwingen kwam spr. aan het stadium waarin wij thans verkeeren en waarin de edelsmeedkunst door de samenwerking van kunstenaar en industrieel grootere moge lijkheden heeft dan ooit te voren. Het is thans de kunstenaar, die de machine be- heerscht door zich bij het ontwerpen de mogelijkheid en de grenzen der techniek zuiver voor oogen te houdende indus trieel kan tegen lagen prijs een artistiek volkomen verantwoord voorwerp bereik baar vqor de groote massa aanbieden. Beiden stellen zich op rationeel© wijze in dienst van de oultureele ontwikkeling van hun volk, op welks erkentelijkheid zij te recht aanspraak kunnen maken. Aan den edelsmid van den ouden stem pel blijve de taak toebedeeld het oude handwerk in al zijn variatie en schilder achtigheid in eere te houden en de tradi- toe ervan te bewaren, ook de industrieele edelsmeedkunst zal daarmede gediend zijn. doch begrepen dient te worden, dat het de industrieele edelsmeedkunst is, welke thans de cultureele taak in het be lang van de gemeenschap te vervullen heeft. (Applaus). De 9ocretaris van de federatie, de heer jW. van Rossum du Chattel, schetste aan de hand v&n historische gegevens de maatscliappfM;kr positie voa- den goud smid. Spr. achtte het noodig, dat er een omschrijving komt ten aanzien vaji het begrip „schatplichtig". Het kan nu voor komen, dat een sigaren-winkelier, die een tweetal sigarettenpijpjes in voorraad heeft voorzien van een zilver bandje, van zegge een halt-gram zilver, in den zin dor Waar- borgwet schatplichtig is. Hij moet derhalve in zijn sigarenwinkel een register hebben en hierin doen ophangen het uittreksel der WaarborgwetDitzelfde geldt ook voor den snoepkwinkel. die zegge ze6 ver ouderde zilveren ringetjes in voorraad heeft van twintig cent per stuk. Aan deze dwaasheden, ontstaan door de wettelijke bepalingen van een verouderd stelsel, be hoort zoo spoedig mogelijk een einde ge maakt te worden. (Applaus). De voorzitter sloot daarop dit deel van het congres, dat nog zou worden gevolgd door een groot federatie-diner, waaraan talrijke autoriteiten zouden aanzitten. DE CLEARINGWET. Op voordracht van de ministers van Fi nanciën, van Economische Zaken en van Buitenlandsche Zaken is thans bij Kon. Besluit het volgende bepaald:' Invoer in Nederland uit gebiedsdeelen van een vreemde mogendheid, waarvoor krachtens aanwijzing de algemeene maat regel van bestuur, bedoeld in artikel 2 van de wet van 25 Juli 1932 (Staatsblad No. 375), geldt, mag alleen plaats hebben on der overlegging aan de ambtenaren der invoerrechten en accijnzen van de nage- melde documenten: le Een verklaring van dengene, die de goederen ten invoer aangeeft opslag volgens art. 7, daaronder begrepen ver meldend© naam en woonplaats van den le verancier (afzender) en van den ontbie der (geadresseerde). 2e. Een verklaring van den ontbieder, houdende een verbintenis om hetgeen hij met betrekking tot de ingevoerde goede ren aan den leverancier, verschuldigd is of mocht worden, af te dragen aan de Nederlandsche Bank, zonder zich op schuldvergelijking of andere kwijting te beroepen. 2e. Een door den leverancier ondertee- kende copiefractuur of ander stuk, ver meldende het bedrag van zijn vordering, den vervaldatum of de vervaldata en ver dere betalingscondities of, zoo nog geen vordering ia ontstaan, de omstandigheden en voorwaarden, waaronder de levering der goederen plaats heeft. 4e. Indien de ambtenaren der invoer rechten en accijnzen dit verlangen, een verklaring van den ontbieder, bevetigen- de de door den leverancier vermelde, op de betaling en/of levering der goederen betrekking hebbende gegevens. 5e. Indien en voor zooverre de minis ter van Financiën dit. noodig acht, een verklaring van een hieftoe door dien mi nister toegelaten bank of andere instel ling en opgemaakt overeenkomstig de door genoemden, minister gegeven voorschriften houdende een borgstelling ter verzekering tot deze wet aangegane verpliohtingen. DE G0EDK00PE TAXI'S. Er rijden er rond 250 in Haarlem. Het aantal goedkoope taxi's is in Haar lem zoo snel toegenomen, dat er, volgens een berekening in een vergadering van vakorganisaties te Haarlem gehouden, nu ruim 250 rijden. B. en W. van Haarlem meenen echter, dat dit verkeer niet belemmerd moet worden; wel worden eenige voorschriften voorgesteld, betreffende het „opvangen" van passagiers op dén weg, waarover de geinenteraad Woensdag beslissen zaL SANEERING BLOEMBOLLENBEDRIJF Rectificatie. In een gedeelte onzer oplage is in de mededeelingen betreffende de saneering Bloembollenbedrijf een regel weggevallen. Men leze in „wat den kleinhandel be treft" Tulpen: A enkele en dubbele: in soor ten 3.in rommel op kleur 2. Dr. F. de Boer. t In den ouderdom van bijna vijftig jaar is gisteren in het Maria-paviljoen overle den dr. F. de Boer, in leven leeraar in de wis- en natuurkunde aan het R.-K. Ly ceum voor meisjes, Reynier Vinkeles- kade. te Amsterdam. KERKNIEUWS H.H. WIJDINGEN TE MILL HILL. Op Zondag 9 Juli heeft Zijne Excellen tie mgr. J. Biermans, bisschop van Gar- gara en Algemeen Overste der St. Jo seph's Congregatie voor Vreemde Missiën, in de kapel van het Moederhuis te Mill Hil de volgende H.H. Wijdingen toege diend Het H. Priesterschap aan: G. Aarts uit Gilze, W. Arnolds uit Bergen-op-Zoom, G. v. Dongen uit Blerick, F. Gitmans uit Tegelen, A. Hermus uit Zevenbergschen Hóek, N. Hettinga uit Bolsward, J. Hil- ders uit L i s s e. F. Hulsbosch uit Breda, A. Kerkvliet uit L i s s e, P. Koster uit Bussum, J. Verbiesen uit Tilburg, P. Ver geer uit Noorden en aan negen niet- Nederlanders. Het Sub-diaoonaet aan: A. Akkermans uit Amsterdam, A. v. Amerongon uit Hou ten, M. Arts uit Horsen, A. Bisschop uit Nijmegen, A. Boeken uit Weert, R. Co- nens uit Sappemeer, L. Coolen uit Weert, J. v. d. Dries uit Tilburg, G. Goes uit Am sterdam. J. Hartering uit Ulft, P. Jacobs uit Venlo, A. Janssen uit Beek, S. de Jong uit IJmuiden, G. Luif uit Hilversum, F. Mol uit Ulft, A. Oomen uit Sprundel, L. Somers uit Amsterdam, J. Vesters uit Arnhem, J. v. d. Weyden uit Hillegom, W. de Wijs uit Standdaarbuiten, A. Wij- tenburg uit Delft, W. Eygeraam uit Dor drecht en aan zestien niet-Nederlandere. H.H. WIJDINGEN TE MERKELBEEK. Op Zondag 16 Juli a.s. feest van O. L. Vrouw van den Berg Carmel, zal Zijne Hoogwaardige Excellentie Mgr. dr. Jan Olav Smit, tit. Bisschop van Faralus en Kanunnik van Sint Pioter, in de kerk van het studiehuis der P.P. Carmelieten te Merkelbeek de volgende H.H. Wijdin gen toedienen: Het H. Priesterschap aan de Eerw. Fra ters Ohrysostomus van Velzen, Alexius van Wanroy, de Tonsuur en de vier min dere Orden aan de eerw. fraters: Norber- tua ten Kroode, Cornelius Engel, Edmun- dus Winkels, Ambrosius Stello, Caspar van den Berg, Michaël Muyrters, Clemens Zonneveld, Willebrordus van Rijnsoever, Damianus Berends, Ildefonsus van Dijk, Quirinus Kramer, Elias Theelen. DE ABDIJ VAN SOLESMES. Den Hen Juli a.s. is het honderd jaar geleden, dat de Benedictijner Abdij van Sloeames door Dom Prosper Guéranger op nieuw werd gesticht. Op 11 Juli 1833 had de plechtige inwij ding van het nieuwe klooster plaats. Drie jaar later zag het beroemde „Origines" de l'Eglise Romaine" het licht; de herstiohter der Abdij was hiervan de auteur. In 1887 werd Colemes tot „Abbaye ohef de Oon- girégation", terwijl haar stichter werd ge consacreerd tot „Abbé et Superieur géné- ral" Tal van verbeteringen en uitbreidin gen zijn er in den loop der laatste jaren tot stand gekomen. De Abdij verkreeg op nieuw haar vroegere vermaardheid. Onge veer vijftig jaar geleden werden de kloos terlingen echter weer verdreven om na korten tijd weer terug te keeren. Later werden zij nogmaals verdreven en werden gastvrij opgenomen in eenige kasteelen in de omgeving. In 1889 stichtte So lesmes een priory te Wisques (Pas de Galais), welke later Abdij werd. In 1895 werd de Abdij „Saint Maur" te Farnborough in Engeland opgericht en twee jaar later volgde de stichting van de Abdij St. Michel de Ker- gonan" in Bretagne. Respectievelijk in 1893 en 1894 volgde de Priory te Parijs en de Abdij van de St. Mandrille. De tegenwoor dige Abt van Solesmes is Dom Hermain Cozien onder wiens leiding de Abdij steeds tot grooter bloei komt. De vorige abt van het klooster, Dom Delatte, die door den te- gonwoordigen abt werd opgevolgd, wegens achteruitgang in gezondheid, verblijft thans nog in het klooster. St. Clemensretraitenhuis te Noordwijkerhout. 29 Juli1 Aug. Jonge Middenstanders 10.1—4 Aug. Meisjes boven 17 jaar ƒ6.50; 58 Aug. Jonge Mannen 6.50; 811 Aug. Ongeh. Dames Middenst. 10; 1215 Aug. Mannen 6.50; 1518 Aug. Meisjes boven 17 jaar 6.501922 Aug. Heeren 10; 2225 Aug. Meisjes bo ven 17 jaar 6.50; 2629 Aug. Mannen en Jongelingen 6.5036 Sept. Heeren Middenstand 10 912 Sept. Militie- plichtigen C.60IS—15 Sept. Gehuwde Vrouwen 6.50. 170 Mina is dood. Dat was het temrige bericht dat ik op een morgen deze week kreeg te hooren. Mina is dood. Vanmiddag, of eigenlijk vanavond nog goed. Vannacht niet goed geworden. Veearts kon er niets aan doen. En dood. Dat is de treurmare. Ik heb u vroeger ook wel eens verteld van Mina, die op mijn morgenwandeling klontjes suiker uit mijn hand at. Ja, het was heel erg. De Broeders waren onder de indruk. En nu net in de hooitijd. Enfin, ik heb een ander paard moeten koopen. Ja, stelt u voor, in deze slechte tijd, zulke stroppen. 't Is toch een wonderlijk baantje, dat van mij: Pries te r-missionari s-procu rator- econome-bedelaar-boer-tuinder-bloemist. t Zou bijna worden: twaalf ambachten, der tien ongelukken. Want als men zooveel baantjes heeft, loopt men altijd kans dat het op een of andere manier raak is, dat men op een of andere manier bulten of blauwe plekken oploopt; vandaag ga je op reis en treft de menschen niet thuis (van te voren schrijven is niet altijd raad- .zaam), morgen krijg je bericht dat een of andere weldoener niet langer voor een ar men student kan betalen, overmorgen ko men ze u zeggen dat er 's nachts cen schaap verdronken is enz. Maar ondanks alles trachten wij de moed er in te houden. Per slot van rekening valt er geen musch dood van het dak zonder de Wil van Hem Die het Al bestuurt. Hij zal op Zijn tijd den goeden menschen wel ingeven wanneer zij Pater Liefhebber moe ten gedenken. Fa th erLefeber St. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, postrek. 120937. U kunt oils ook helpen door ons geld te geven tegen rente zoolang u leeft, hetzij u alleen of met meerderen zijt. HILLEGOM. Taxi's. Door de firma Va^n Tol te Zilk is een anéltax-dienst ingesteld voor Zilk, Hillegom en Omstreken. We zijn daardoor weer een goedlkoop vervoermiddel rijker geworden. Verkeersongeval. Zondagmiddag had in de Hoofdstraat bij de Veenenburgerlaan het beruchte punt een dubbele aan rijding plaats. Een motorrijwiel en een auto kwamen in botsing, omdat de auto geen voorrang verleende en toen gingen beide voertuigen op een tweeden, een Bongaar- sche auto af. De motorrijder en de duo rijdster werden verwond^ en per zieken auto van Amsterdam vervoerd, na-dat dr. Ten Hoopen hen verbonden had. Het mo tor-karretje en de Hongaarsche wagen werden zwaar beschadigd. De politie con troleerde de remmen en maakte proces verbaal op. LISSE. Eerste Plechtige H. Missen. Onze plaatsgenooten J. Hilders, en Arn. Kerkvliet ontvingen Zondag j.l. te Mill Hill de H. Priesterwijding. Father Hilders draagt Zondag 16 Juli zijn eerste plechtig© H. Mia op en Father Kerkvliet Zondag 23 Juli, beiden in de kerk van 6t. Agatha. Collecte. Zondag hield de Weleerw. heer Schrama, kapelaan te Bennebroek, alhier in de parochiekerk van de H. Aga tha onder alle H. Missen een liefdadlg- heidgpredicatie voor de arme kerken in ons bisdom. De hierna gehouden schaalcollecte bracht 269.op. Een mooi bedrag! WASSENAAR. Reddingsbrigade. De nog jonge Was- senaarsche Reddingsbrigade begint gelei delijk maar zeker een kern te bezitten van menschen, die in staat zullen blijken zoo noodig op hun plaats te zijn. Werd er gedurende den afgeloopen win ter op geregelde tijden ernstig geoefend onder leiding van de heeren J. L. A. Mor- ree en G. Versteeg, dit ernstig oefenen heeft nu afgeloopen Zaterdag zeer mooie resultaten afgeworpen. Door den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen werd in de zweminrichting Poelmeer onder Warmond het examen A. afgenomen. Aan dit examen namen 13 leden der Wassenaarsche Reddingsbrigade deel. Van deze 13 wisten 10 leden het begeerde diplo ma te behalen en wel de heeren: H. Ais- ma, D. Bakker, D. v. d. Burg, L. A. A. Morree, H. Pieterse, J. Ponie, J. Remmere waal Thzn., P. Remmerswaal J. S. Zn., C. Varkeviser en J. Verpoorten. KATWIJK. Geboren: Jan Dirk z. van J. Vlie- genthart en J. van Delft. Jacob b. van W. van der Plas en J. Groen. Pieter z. van J. Haasnoot en J. vand er Meij. Gillis x. van G. den Hollander en W. Aan- dewiel. Anna Jacoba d. van W. van der Plas en A. van Beelen. Jannetje d. van P. Haasnoot en C. Guijt. Mafctheüs Hen drik z. van A. Zandbergen en B. Wesse- link. Arie z. van G. Vis en A. Plug. Marijtje d. van L. Harte veld en N. Jon ker. Trijntje d. van C. van Duijn en A. van der Plas. Cornelis z. van M. van Duijn en J. Meijvogel. Huig, z. van J. Varkevisser en A. Guijt. Ondertrouwd: A. van Dijk en N. O. Zuijderduijn. Getrouwd: G. Sinon en IT- Zwaan. W. Hoek en M. van der Luijt. M. van Duijn en L. van den Oever. D. Ouwe hand en E. C. J. Steijns. Overleden: Levenloos aangegeven kind van C. J. van Delft en G. Laurier. Lena Zuijderduijn oud 82 j. weduwe van J. Krijgsman. Gevestigd: H. C. Pouw, Zeeweg 1. D. Zandvliet met gezin E. A. Borger- straat 47. C. M. Dietz, Varkevisserstr. No. 248. W0UBRUGGE. Gered. Het 8-jarig dochtertje van den heer T. waagde zich met het zwemmen, on danks het verbod, te ver in de Woud wate ring en zonk weg in de diepte. Op het hulpgeroep snelde de vrouw van den vee houder N. te hulp. Deze sprong gekleed te water en wist de drenkelinge boven te hou den, dpch zij was niet bij machte met het geredde kind den wal te bereiken. Geluk kig kwam bijtijds haar man te hulp, die beiden veilig op het droge wist te brengen. Werkloosheid. Bij de arbeidsbemidde ling stonden op den laatsten van de maand Juni ingeschreven de volgende werkloozen: timmerlieden 4, fabrieksarbeiders 20, land arbeiders 21, kantoorpersoneel 1, monteurs 1, schippersknechten 3, losse werklieden 7. WARMOND. Overvaren. Tijdens de jollenwedstrijd op de Kagerplassen alhier is de jol van gebr. Schuld door een groote boot over varen. De jol sloeg om en beide Inzitten den kwamen te water waarbij de jongste broer zich slechts met groote moeit© kon redden. De jol bekwam ernstige schade. Hert was voor deze beide zeilers, die num mer één lagen in den wedstrijd, en dezen strijd zeer zeker gewonnen zouden hebben, een dubbele tegenslag. Onteigening. Voor verbetering van de Zijl zal in deze gemeente onteigening van gronden plaats vinden. De bedoeling is de veelvuldige bochten in dezen weg af to snij den hetgeen daar een belangrijke verbete ring zal brengen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6