Effectenkoersen 2 DINSDAG II JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT ■r EERSTE BLAD PAG. 3 lat W. Bevorderd van de 2e naar de 3e klaa: Elenny Boogers, Leiden; Jan Delfgaauw, Rijswijk; Frans Filbry, Leiden; Jan van der Hoeven, Voorschoten; Hendrik Hoo- genboom, Hoogmade; Frans Janssen, Voor- Durg; Gijs Kallenberg, Joop de Koning, Leiden; Maarten Kortekaas Lisse; Jan ln®* Smit, Oegstgeest; Kees Delfgaauw, Rijs- ■wijk; Tonny Duindam, Arnold Duindam, rzoek: olasch •eroeel 0. no. vrijel Leiden; Wim de Haas. Wassenaar; Mar lor sch- Horikx, Leiden; Hans Huibers, Waa- eenaar; Hendrik van Kampen, Joop van YZEN, Noort, Leiden; Piet Paardekooper, Oegst- geest; Leo Schrijvers, Antoon van Valde- ren, Leiden; Jan Waterreus, Voorburg; Jan de Witt Hamer, Noordwijkerhout. Herexamen 1. Bevorderd van de le naar de 2e klas: Herman van Berge Henegouwen. Antoon van Haasteren, Gerard Krol, Leiden; Ge rard Matze, Sassenheim; Jacques van der Poel, Janus Berk, Hans Bokern, Leiden; Kees van Delft, Leidschendam; Herman Filbry, Nico Goddijn, Leiden; George Gua- senhoven, Voorschoten; Nico van Haaete- Wim van Kampen, Leiden; Peter Kuilenberg, Leiderdorp; Fried Manders, Piet van Sohaik, Jozef Pols, Theo Uitten- hout, Leiden; Jan Z wartel Roelofarends- veen; Willy de Vreede, Noordwijk. Her examen 5. H.B.S. MET 5-JARIGEN CURSUS. Overgangsexamens. Bevorderd zijn: van de eerste naar de tweede klasse: J. Becker, J. van Berge Henegouwen, A. Bol, J. Bonsel, Anna E. Brilman, E. Cancrinus, 0. J. H. Drewes, 0. Eggink, Sonna Frens, E. F ijletra, H. W. Giezen, J. Huijsman, M. Koolhaas, J. W. 0. Meijer, H. Arnoldus, H. F. Buffart, G. Henkes, Maria M. Hoek, G. R. J. Holtz, J. J. Hopmans, L. J. J. van der Kloes, A. R. Kolff van Oosterwijk, J. Koolhaas, J. P. van Leeuwen, F. A. Mas tenbroek, J. J. Meerburg, 0. A. van Os, A. J. Pranger, L. A. de Ruijter van Steveninck, Biek J. Schoppen, J. F. Beokman, W. R. Droogleever Fortuijn, J. L. Krol, K. P. Marlet, W. Vergragt, P. Versluis, C. A. Veretraaten, H. J. Wolvers, Nelly Zanen, Elsa H. de Zeeuw, Dora Zierfuss en Jeanne C. Zitman; herexamen 10, afgewezen 29; van de tweede naar de derde klasse: M. Altink, W. van Berge Henegouwen, P. Brouwer, G. Delfos, W. Dikkers, L. van Duuren, J. J. L. Duijvenda-k, B. A. Harte- vold, C. H. Hiüs, A. J. van der Meij, W. Nout, J. Oudshoorn, Corn. J. Root, Willy Lange, M. H. P. Fortgens, C. J. G. Fros, H. A. L. de Haas, G. H. Harigere, 0. E. van der Hoog, E. E. Kuijntjes, T. Note- boom, Oath. W. Straatman, A. Trippenzee, A. Verstraaten, Mar. M. Boon, H. W. C. Hulsbergen Henning, C. L. Modderman, Wilh. F. Monné, M. Roep, J. M. Secrève, F. J. Simons, H. M. Tjebbes, K. H. Warburg, G. van der Wijk, S. H. Wijnnobel, M. H. Teunissen; herexamen: 10. Afgewezen 21; van de derde naar de vierde klasse: J. G. Arentz, A. Baars, A. de Blécourt, 0. van den Burg, O. Crabbendam, W. H. den Dopper, L. D. van Eek, P. Huijsman, H. A. van Ingen Sobenau, Erna Kerger, J. J. Koene, Magd. J. de Minjer, J. N. Paes, N. de Roo, Petra J. Dieben, Anna 0. van Dorssen, Beb Herweijer, 0. Hillenius, Toos F. van Ingen Sohenau, P. Ma-surel, W. D. H. Nout, H. Pels, A. le Poole, J. van Rees, A. Spiro, J. Splinter, H. W. Spoor, Ada Straatman, N. A. Verboog, Rie J. Wil- lems; herexamen: 5. Afgewezen: 16; van de vierde (afd. B) naar de vijfde klasse (afd. B): J. Beumer, J. J. de Blécourt, A. Brouwer, R. J. Horst, J. Kooiman, Greta Koolhaas, W. S. Marsman, W. M. E. Noaoh, A. A. Schepers, G. J. Abelman, Mien K. Broekhuizen, D. ten Oate Brouwer, C. F. 's Gravendijk, W. Meijrink, W. J. H. Nauta, Annie D. Nieuwenburg, R. van de Waal, W. E. Weidenaar, P. J. IJperlaan, J. Bok, J. Hutchinson, H. J. Kuiper, A. W. Mennes, C. M. H. Nauta, Jeanne A. M. van Os, A. J. van der Reijden, G. A. M. Saraber, J. P. G. Sloos, J. Stark, Joh. A. van Zwieten de Blom; herexamen: 6. Afge wezen: 19; van de vierde (afd. A) naar. de vijfde klasse (afd. A): B. Dros, W. A. Freijser, J. A. Verhaar, B. L. J. Vermeulen, Marie Woerdeman. Afgewezen 1. EEN DOKTER WORDT BEGRAVEN. „Ik heb een afkeer van het gewone volk" zeide de heidenschc dichter Ho- ratius. Deze heidensche „levenswijsheid" schoot ons vanmorgen te binnen, toen wij daar zagen de Breestraat vol van men- schen zoo dat het verkeer werd ver sperd die, veel meer eerbiedig dan nieuwsgierig, er getuigen van wilden zijn, dat werd uitgedragen het lijk van een jon gen arts, Wytze Alles Muyzert. W ij hebben „het gewono volk" lief, wij hebben bet lief, omdat het telkens weer blijk geeft zoo waar en zuiver te kunnen aanvoelen, wie het moet hoogachten eD waardeeren. In breede kringen van het volk, van de armsten en raaatschappelijk-uitgestootenen is het overlijden van dezen art# gevoeld en beseft als een groot verlies, is er over dit overlijden geklaagd en getreurd. En toch deze mensch had niets aan uiterlijkheden geofferd, om zijn stand op te houden; deze mensch was in zijn uiter lijk optreden heelemaal niet zoetig lief of charmant geweest, eerder wat hoekig en ruw. Maar het volk had in hem gezien een waardig beoefenaar van een edel beroep, had in hem gezien een mensch, wien de belangen van klle medemenschen, aan zijn zorgen toevertrouwd, waarachtig ter harte gingen; en het volk heeft dezen doode een uitvaart bereid, met veel meer spontane hartelijkheid dan menigen groote alom be kende en invloedrijke ten deel valt. Dat is de geestelijke schoonheid van het in vele opzichten. God zij dank, nog zoo waar en zuiver voelende volk.... Op de begraafplaats Rhijnhof was de be langstelling ook heel groot. Onder de aanwezigen bevonden zich nagenoeg alle collega's van den overle dene. Zelfs verschoidenen, die hem vroe ger hier gekend hadden, waren overgeko men om getuige te zijn van dezen droef- plechtigen uittocht. Onder de aanwezigen bevonden zich te vens vele, zeer vele oud-patiënten, vooral uit de lagere klasse, kinderen van het volk. die dezen geliefden doode, die voor velen een weldoener was tijdens zijn al te kort leven, naar zijn laatste rustplaats wilden vergezellen. Het gemeentebestuur was, wijl de over ledene tevens stadsgeneesheer was, verte genwoordigd door wethouder mr. A. J. Romijn, de afd. Leiden van den Bond van Lichamelijke Opvoeding, in welks bestuur dr. Muyzert zitting had, door haar voor zitter en secretaris, de heeren H. van Sloo- ten Jr. en G.'G. Colin. Toen de kist met het stoffelijk over schot in de groeve was neergelaten, trad dr. S. A. de Graaff naar voren, om een kort woord te spreken namens de Leidsche Huisartsenvereeniging. Wat niemand ooit gedacht had. met welke mogelijkheid niemand ooit rekening heeft gehouden, aldus spr., dat is gebeurd. Iemand, die nooit ziek was, nooit moe, voor wien geen moeite te veel was, die dag en nacht in touw was om de menschen te helpen, die zich aan zijn zorgen hadden toevertrouwd, die is niet meer. Wij weten wat hij was als man en welk een vader voor zijn kinderen, wat hij was als zoon voor zijn ouders.... Hier op deze plaats wil ik alleen spreken wat hij was als collega en als vriend. Ik herdenk al leen maar een bekend feit. als ik zeg, dat wij in Leiden een collega hebben verlo ren zooals wij er weinigen hebben. Wie ooit een beroep deed op zijn welwillendheid, kon zeker zijn hem bereid te vinden bij ziekte, bij moeilijkheden.te helpen. Nooit, werkelijk nooit was iets, wat hij voor een ander doen kon, hem te veel. En gastvrij stond zijn huis en zijn huiskamer voor iederen collega open. En bovenaan stond zijn eerlijkheid, zijn goede trouw. En wel bijzonder kwam dit uit tegen over hen, die in meer nauwe vriendschap pelijke aanraking met hem kwamen. En misschien wel 't meest is dit mij persoon lijk te beurt gevallen. Van 1917 af dateert onze samenwerking en ik acht 't een voor recht op deze plaats den dank uit te spre ken, dien ik hem schuldig ben. Wat Wytee voor zijn patiënten geweest is, meer dan woorden bewijst het aantal van diegenen, die hem verkozen boven een anderen geneesheer. En de belangstelling hier, het verlangen dezen man naar zijn laatste rustplaats te mogen geleiden, moge een bewijs zijn voor de familie, hoeveel meer hij was dan de dokter voor lichamelijke kwalen. Wytse Muyzert is van ons heengegaan als slachtoffer van zijn beroep en het moge de familie een troost zijn als ik zeg, dat ik geloof, dat hij zelf dit gewild zou heb ben. Een lang ziekbed is hem bespaard ge bleven, midden in zijn werk is hij wegge rukt en onze herinnering aan hem zal al tijd blijven die van een flink, hardwer kend goed mensch met een eerlijk karak ter, met een hart van goud. Nadat bloemen in het graf waren ge strooid sprak een oom van den overledene een woord van dank namens de familie, waarna de vele aanwezigen langzaam den doodenakker verlieten. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Hedenmiddag heeft de jaarlijksche auto tocht voor ouden van dagen wederom plaats gehad. Zooals gemeld waren er dezen keer niet voldoende auto's beschikbaar gesteld om alle oudjes, die zich hadden opgegeven, te kunnen medenemen. Toch konden echter ongeveer 250 oudjes in 82 auto's van dezen tocht genieten. De overigen zullen nu bin nenkort op.de salonboot „Concordia", die daartoe door den heer Hofenk welwillend ter beschikking is gesteld, een mooie boot tocht gaan maken over de Kager- en Braae- semermeren. Vanaf kwart voor één arriveerden de auto's, die de oudjes van hun woning had den afgehaald, in de Burggravenlaan, waar de opstelling plaats had. Eerst werd den oudjes hier een versna pering aangeboden en toen alle auto's wa ren gearriveerd werd het verkeer even stopgezet om den chauffeurs in goede orde gelegenheid tot vertrekken te geven. Langs Hooge Rijndijk, Hoogewoerd, Breestraat en Noordeinde vertrok de stoet in do richting Den Haag. Een autobus met gebrekkige kinderen sloot den stoet. De tocht ging naar de „Boschjee van Poot" waar in het café van denzelfden naam de oudjes werden onthaald. Het strijkorkest „De oude Jagerband" onder leiding van den heer A. W. Hugue- nin bracht tijdens het ononthoud hier vroo- lijke muziek ten gehoore. Het behoeft geen betoog, dat de oudjes zich in op den mooien tocht èn tijdens dit oponthoud op voor hen ongekende wijze amuseerden, ook al hield het vroolijke zo merzonnetje zich schuil en al werd er door menigeen met een bezorgd gezicht naar de lucht gekeken. Na dit heerlijke intermezzo worden de oudjes weer naar de auto's geleid en ving de terugtocht ndar Leiden aan, waar de stoet op de Kaasmarkt werd ontbonden, maar niet nadat de oudjes eerst, allen weer naar hun woning waren teruggebracht. R. K. Gemengde Zangvereeniging „PiHchri Studio". Don leden van bovengenoemde veroeni- £ing wordt in herinnering gebracht, dat inplaats van Vrijdag, as. Donderdag repe titie wordt gehouden, daar Vrijdag do re petitie door omstandigheden niet kan door gaan. Alle leden worden dus Donderdag avond verwacht. RECHTZAKEN DE ROOFOVERVAL TE BERKEL— Het Gore hof te 'e-Hert-ogenbosoh heeft heden W. A. K., ter zake van den roofoverval te Bcrkcl Enschot, veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf. De eisch luidde 6 jaar. DOOfW.A"^ T* ZENDEREN. De Hooge Raad heeft heden verwo ?n het cassatieberoep van don machinevor mer G. R., die in hooger beroep door het Gerechtshoi ie .u.nhenmet vernietiging van een vonnis van de rechtbank te Alme lo is veroordeeld tot 8 jaar gevangenisstraf met ter ^cschikHngstoi.ing ter zake van mishandeling, den dood ten gevolge heb bende, ge;>leeg^ p mej. A. P. te Zenderen te wiens huize hij ,had ingebroken. LETTEREN EN KUNST CATALOGUS VAN UITGAVEN. De N.V. Dekker en v. d. Vegt en J. W. v. Leeuwen hebben een catalogus uitgegeven, die men met veel genoegen doorbladert en doorleest. Aan dezen lijst van uitgaven ia een bui tengewone verzorging besteed, wat indee ling, druk en illustratie betreft. Men neemt zoo op aangename wijze ken nis van het „fonds", dat genoemde uitge vers hebben een fonds van belangrijke werken op het gebied van Wijsbegeerte, Kerkgschiedenis, ascese, meditatie, geloofs leer en literatuur. Wij hopen, dat door middel van deze in teressante catalogus de uitgaven van ge noemde firma veel koopers zullen vinden. LAATSTE BERICHTEN DE LONDENSCHE CONFERENTIE. EINDE DEZER MAAND GESTAAKT? Naar wij uit de beste bron vernemen, zal d© Londensche Conferentie vermoedelijk tegen het einde dezer maand haar werk zaamheden staken. Minister Colijn terug. Minister Colijn is gisteravond uit Londen in Den Haag teruggekeerd en heeft heden ochtend zijn werkzaamheden op het Depar tement hervat. Om 10 uur heeft Dr. Colijn de vergadering van den Ministerraad ge presideerd. AUTOBUS OP STILSTAANDE VRACHT AUTO GEREDEN. Twee meisjes ernstig, eenige lichtgewond. Gisteravond te elf uur werd de expe diteur Pcemen uit Beek op de Liesbosch- laan onder Princenbage door de maré- ohaussée gesommeerd om met zijn vracht auto te stoppen daar het achterlicht niot brandde. Terwijl de maréobaussée bezig was pro cesverbaal op te maken, naderde uit de richting Breda een autobus van den heer Kriesels uit St. Willebrord, waarin 25 fa brieksmeisjes der Hollandsche Kunstzijde Industrie waren gezeten. De chauffeur be merkte de stilstaande vrachtauto te laat. en botste in volle vaart daar tegen op. De autobus werd aan do voorzijde geheel in elkaar gedrukt, terwijl alle ruiten spron gen. Een aantal meisjes werd min of meer ernstig gewond. Twee doctoren uit Prin- oenhage verleenden de eerste hulp. Eenige meisjes hadden diepe snijwonden een ge laat en armen, dooh zij konden na verbon den te zijn met een andere bus naar huis vervoerd worden. Twee meisjes waren er veel ernstiger aan toe. Het waren de 19-- jarige C. Valentijn uit St. Willebrord en de 20-jarige J. van der Bend uit Etten, die beiden naar het St. Ignatius-ziekenhuis te Breda moesten worden vervoerd. De eerste had snijwonden aan het gelaat benevens een beenfractuur, terwijl de andore een been- en armfractuur had bekomen. Haar toestand is niet levensgevaarlijk. BURGERLIJKE STAND TELEGRAMMEN WEER CRISIS IN PORTUGAL. Verschillende arrestaties. LISSABON, 11 Juli. (V. D.). In ver band met de ontdekking van revolutionai re bewegingen zijn de voormalige Portu- geesche minister dr Sergio en de vroegere overste Aragao bij hun terugkeer uit Spanje door de Portugeesche regeering gearresteerd. Voorts werd do comman- deerende overste van het 35ste regiment infanterie in arrest gesteld. Naar verluidt zou de president der re publiek, dr. Salazer, voornemens zijn do regeering te wijzigen door de ministers van oorlog, marine, binnenlandsohe zaken en handel te vervangen, aangezien dezen zijn economische hervormingspolitiek niet voldoende hebben gesteund en toegepast. S.A.-MAN NEERGESCHOTEN. KONINGSBERGEN, 11 Juli. (V.D.) De dezer dagen uit het tuchthuis ontslagen communist Fritz Lange, heeft, waarschijn lijk om wat hem tijdfens zijn gevangen- schap was aangedaan, te wreken te Po- wayen don 20-jarigen S.A.-man WiHy Hoell. ger op korten afstand neergeschoten. LEIDEN. Geboren; Berendina Willemina Jo hanna d„ v. P. L. Hanevcld en B. V». J. Berends Hendrik z. v. W. v. Voorthuij- zen en C. H. v. Kuijen Hermanus z. v. J. Heus en E. H.' Holverda Johannes z. v. N. B. v. Heijningen en M v. d. Berg Ja cobus Adrianus z. v. M. J. Smit en M. do Best Cornolis Hubertus z. v. M. J. Altorf en E. Schobersbergen Jucoba d. v. G. v. Duijn en E. Keelewoudt Anna Elisabeth Theresia d. v. J. D. Haasnoot en A. A. M. Voorham Ida d. v. N. Melet en E. v. Dijk Andreas z. v. M. Levarht en A. Mole naar Aletta Maria d. v. B. Overes en J. Berkien Dick z. v. M. Marck en W. de Graaff Jannetje d. v. C. v. Doesburg en J. Brussee. Ondertrouwd; B. J. 6pruijt jm. 23 j. en A. S. Lot* jd. 22 j. Gehuwd: J. P. Kikkert jm. en J. W. Eradus jd. Overleden: D. Mieremot m. 62 j. W. A. Muijzert m. 36 j. A. Verbree m. 58 j. H. J. v. EijgenTisseur vr. 67 j. M. M. Waasdorpstap vr. 80 j. A. v. Vliet m. 68 j. E. C. C. Noll ongeh. vr. 70 j. MATTERN OVER ZIJN REDDING. MOSKOU, 11 Juli (V. D.). De Ame- rikaansohe wereldvlieger Mattern heeft aan do Russische Luchtvaart Maatschappij Ossoviachim rapport uitgebracht over zijn noodlanding en zijn redding. Tengovolge van een motordefect moot hij in de na bijheid van het dorp Anadyrsk landen. Verscheidene dagen had hij rond gezwor ven om menschen te vinden en inmiddels had hij geleefd van wijn. ehooolade en be schuit, dien hij aan boord had. Zijn signa len waren langen tijd niet opgemerkt, zoo dat hij gedwongen was een hut te bouwen, waarin hij zes dagen had gewoond. Einde lijk, op 29 Juni des morgens te 11 uur, hadden twee kleine Russische booten zijn signalen gezien. Zij namen hem aan boord en brachten hem naar Anadyrsk. Mattern verklaarde, dat hij zijn vlucht, alleen wilde voortzetten en huar volgend jaar wilde herhalen. MET ZWEEF-VLIEGTUIG VERONGELUKT. HIRSCHBERG, 11 Juli. V.D.) Dc beken de parachute-springs ter dr.#Lola Schroeter „Wiesenbaude" boven het vliegveld te Hirschberg neergestort. Zij brak beide beo- nen en werd ernstig gewond naar het zie kenhuis overgebracht.. Lola Schroeter had zich door een motor-vliegtuig met liaar zweeftoestel van Breslau naar Hirschberg laten 6leepen en maakte eenige cirkels bo ven het vliegveld, alvorens te landen. In een bocht gleed het toestel af met het nood lottige gevolg. Hoewel zij ernstig gewond ie, verkeert de vliogster niet in levenege vaar. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Juli. GrOent®nvejl|ng. Per 100 stuks: andijvie 0.503.10, kroten 1.903.20, komkommers 1.506.60, bloemkool I 8.1016.50, bloemkool II 1.509.50, pieterselie 0.60—1.80, radijs 0.701.50, kropsalade 0.503.selde rie 0.601.80, wortelen 2.209.60, ra barber 0.601.50, perziken 1—14, per 100 kg.: snijboonen 2036, stokboonen 42—48, stamboonen 2636, tuinboonen 24, doperwten 5—20, peulen 530, postelein 25, spinazie 210, tomaten A 15.40, B 16, C 14.80, CO 9.40. 11 Juli. Vette varkens. Aanvoer 30Q stuks, waarvan 274 zwaar 3335 oent, 29 licht 32 cent Handel matig. HAZERSW0UDE, 11 Juli. Eierenvejling Aanvoer 9730 stuks. Prijzen: kippeneieren 1.902.60, eendeneieren L802.10 por 100 stuks. ROTTERDAM, 11 Juli. Vee. Tor vee markt aangevoerd: 191 paarden, 637 ma gere runderen, 390 vetto kalveren, 119 gras- kalveren, 97 varkens en overloopers, 7 bok ken en geiten, 3 veulens, 875 vette runde ren, 607 nuchtere kalveren, 184 schapen of lammeren. Prijzen per half kg.; koeien 15 18, 2025 en 2729 cent, osecn 1617, 20 22 en 2325 cent; 6tieren 1618, 90 en 23 24 oent, vette kalveren 1419, 2426 en 2934 cent, Prijzen por stuk van mager vee: melkkoeien 110240, stieren 40 275, graskalveren 2060, werkpaarden 100210, sla-ohtpaarden 100200, hit ten 50100, veulens 5080, nuchtere folckalveren 610, nuchtere slachtkalve- ren 36, kalfkoeien 120260, pinken 3060, vaarzen 5090. Overzicht: De aanvoer van vette koeien en ossen was ruim, de handel was kalm, dezelfde prijzon bedongen, een enkel prima beest 1 cent boe ven noteering. Stieren ruimer aangevoerd, handel stiller, dezelfde prijzen bedongen. Aanvoer vette kalveren zeer ruim, handel slecht, prijzen voor alle soorten laag, een enkel prima exemplaar 2 cent boven notec- ring. Óp dc magere markt was dc aanvoer van melk- en kalfkoeien ruimer, de handel iete beter, stijvere prijzen. Jong vee flink aangevoerd, luien handel, vrijwel onveran derde prijzen. Nuchtere fok- en elaeht- kalveren met ruimen aanvoer, tamclijkcn handel, prijzen bleven vrijwel stationair. Gr as kal veren minder aangevoerd, handel redelijk, prijzen ondergingen niet veel ver andering. Werk- en slachtpaarden enz. met flinken aanvoer, handel iets williger; prij zen stijver. Biggen niet aangevoerd, van daar geen noteering. Schapen en lammeren kleinen aanvoer, stillen handel, ongovcer dezelfde prijzen. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Afgekeurd. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDËN 11 Juli 1933 L. K. Industrie: Aig. Kuustz. Unie Berkels Pntenl CnlvéDeltt ertv. A Kuctieuw Accousl Ned Ford Philips (>em. Borit Uni Lover Petroleum: Kon. Olis Porlak Rubber: Adam Rubbor Doli Bat. Rubber Vico Serbadjadl Scheepvaart: V 'i n rt Ned. ScheepvUnio Oude Boot Mijnbouw: Boeton Alg. Exploratie Mi Suiker: H V. A dam Vorstenlanden Java Cultuur N I S U. Tabak: Deb Mij. Senembah Dell Bat Tabak Oostkust Amerik. Fondsen: Am. Smelting Anaconda Ass üa» dc Electr Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Gen Aviation Int. Nickel Kennecott Copper Milwaukee ld. Pref. Keesport Tin Platt North American Nevada Sbell Union United St Leather Union Pacific Wabash Tidewater Ass. Oil United St. Steel WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officicol). Berlijn 59.20 Londen 8.283/4 New York 1.743/^ Parijs 9 703/,, Brussel 34.621/2 Zwitserland 48.06 Milaan 13,15 Madrid 20.75 Oslo 41.50 Kopenhagen 36.65 Stockholm 42 60 Weenen Praag 7.85'/2 Boedapest Prolongatie 3 1/4 pot. 3EURS0VERZICHT. Het zakenverkeer op de Amsterdamscho offcctenbeure had heden geen uitbreiding ondergaan. Do omzetten bleven van bc- achciden afmetingen. In verband met den onzekeren coonomischen toestand nam hot publick een afwachtende houding aan. Desniettemin had het aanbod toch nog de overhand. Het meest ging heden om in Kon. Olies, die na iete lager te zijn ingezet van verkoop te lijden hadden, zoodat een verlies van enkele punten werd geleden. De Amerikoanscho Oliewaarden werden meercndeels wat lager afgedaan. Indus- trieelen haddon een rustig voorkomen en werden meercndeels op ongovecr de koer sen van gisteren verhandeld. Rubbers wa ren bij kleine omzetten aan den gedepri meerden kant. Tabakken, Scheepv. en Mijnw. trokken nauwelijks eenige utfontio. Op dc bcleggingsmarkt waren de Neder- landsohe Staatspapieren vast gestemd. Amerikaansche waardon werden lager af gedaan. Duitsche fondsen golden wat la^ gdr. Heden. II 8(1»/, 3»»/, 2'.' 20»/, 67*/, 65 I'll. l'Vi» 131»/, 1331/, IÖ6V3 iem/,/311, 98»/, 97V, 177 17»y,/l7S 100»/, 98 881/, 841/,/*/, 38l/„ 361/,/37 42 40»/, *«7, 25 28 2» 621/, 611/,/% 17 17 17»/, 18 115 122 2201/, 217/8 46 46 132 130 U4»/4 64 1421/, 136 146»/, 145'/, /6 1441/, 141 24»/, 22 26'/, 257, 131/, 137, l"/4 31»/, 80*/, 37» 3»/l» 12 11'/. 6*/, 61/, 131/, 13 1«»/, 15'%, '7, 60 68 23 23 8 Tl, 7'/l» »!%4 9 86V, 86 •l'/i» 67, 6»/, 43»/, 441/,

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3