M ihterparochieele y Bnwli.i lm h\ Wit- ZATERDAG 1 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND ZATERDAG 1 JULT 1933. Feest van het Allerkostbaarst Bloed van 0. H. Jezus Christus. Z. II. Paus Piug IX, verjaagd door Rome tijdens de revolutie van 18-18, had het ge luk, do eeuwige stad in gehoorz&amheid te zien terugkeeren den 2den Juli van het vol gende jaar. Uit dankbaarheid stelde Z. H. het feest in van het Allerkostbaarst Bloed van Onzen Heer Jezus Christus ten einde aan het Onzichtbaar Hoofd van de H. Kerk do Bruid toe te vertrouwen, die Hij door Zijn kostbaar Bloed heeft vrijgekocht. Wij vieren op 2 Juli het feest van het Bezoek van Maria aan Haar nicht Eliza beth. Onwillekeurig komt bij ons, leden van don Vrouwenbond, de lezing in gedachte die, verleden jaar, onze geestelijke adviseur voor ons gehouden heeft. Laten wij er nog eens aan denken, hoe heerlijk hij de reis beschreef die Maria moest maken om bij Elizabeth te komen. Het was Nazareth in Galilea waar de Engel Gods heen ge zonden werd om de H. Maagd Maria de Blijde Boodschap te brengen, dat Zij de Moeder zou worden van den lang verwach ten Messias. En Jeruzalem ligt in Juda 170 K.M. ten Zuiden, daar woonden Zacharias en Elizabeth. Zoodra Maria van den Engel vernomen had, dat haar nicht. Elisabeth een kind verwachtte, haastte Zij zich om Elizabeth en haar kind de eerste zegenin gen te brengen van Jezus. De keerverzen van de Vespers van dezen dag zeggen ons wat er gebeurde. 1Maria stond op en haastte ziob naar het land van de bergen naar een stad van Juda. Luc. I, 39. 2. Maria trad het huis binnen van Zacha rias en groette Elizabeth. Luc. I, 40. 3. Zoodra Elizabeth de groetenis van Maria hoorde, sprong het kind in haren schoot, van vreugde op en zij werd vervuld van den II. Geest, allelua. Luc. I, 41. 4. Gij zijt gezegend onder de \Touwen en gezegend is de vrucht van uwen schoot. Luc. .1 12. 5. Uw stem, toen gij mij groette, had niet mijn ooren getroffen, of mijn kind heeft van vreugde gesprongen, alleluja. En Maria beantwoordt de gelukwenschen en eerbewijzen van hare nicht met het Mag nificat, waarin zij alle eer en glorie geeft aan God. Laat het Magnificat ook altijd onze hymne van dankbaarheid zijn jegens God en jegens Maria voor alle weldaden, door God ons geschonken. BEDEVAART NAAR ST. JEROEN. Leden van den R. K. Vrouwenbond! Als gij uw vacantieplannen gaat maken, rekent dan ook op de Bedevaart naar St. Jeroen! Vergeet St. Jeroen niet, opdat Hij u niet moge vergeten 1 Woest hem dankbaar voor alle gunsten en weldaden door Zijn bemid deling van God verkregen en smeekt hem Zijn hulp of weer voor het volgende jaar. Dat hij ons helpe ons H. Geloof standvastig te bowaren, onze opgroeiende jeugd te bevestigen in datzelfde Geloof en smeekt hem de genade af van het gebed. HET WINTERPROGRAM. Zoo langzamerhand breekt de tijd weer aan, dat het winterprograinma moet wor den opgemaakt. Zoo iets kost altijd eenig hoofdbreken. De Vrouwenbond houdt zich zeer aanbe volen voor wenschen en verlangens op dat gebied, ook van de onderafdeelingen, zoo dat er ook dozen winter weer een kloek programma kan worden samengesteld en het groot aantal belangstellenden bewijzen zal, dat de Vrouwenbond op den goeden weg is. De Presidente. KINDERVREUGD. Feestelijkheden, van welken aard, zijn en blijven toch voor kinderen hoogtepunten in hun leven. Welk een blijvende herinne ring kan een eenvoudig huiselijk feest ge ven. Daar is allereerst de stemming voor af, het gevoel van komende vreugde, de toebereidselen en eindelijk de lang ver wachte dag zelf. Hoe de levensomstandig heden van een kind ook zijn mogen, altijd is er wel een feestdag, een dag anders dan andere dagen, met extra heerlijkheden, die voor het eenen kind misschien zullen be staan uit een paar snoepjes, voor het andere uit velerlei lekkers met limonade als slot. De feestelijkheden mogen verschillend zijn, maar gelijk blijft voor ieder kind het genot van iets extra's. Wie het tuinfeest van „Sancta Veronica" heeft megemaakt, de jolige blijde gezichten ge-zien heeft van de talrijke jeugd, die, na het genieten van de poppenkast, de Burcht vulde, weet, dit de herinnering bij velen na dagen nog le vendig is. Het troepje peuters uit het gesticht op de Üude Vest onder de hoede van twee Zus tertjes, met hun verlangende gezichtjes bij de draaimolen, zou een Bteenen gemoed ge roerd hebben. Zeker, de poppenkast was al zoo iets heerlijks, zoo iets ongekends in huu leventje, maar het zien van de draaimolen, met eohte auto's, die je zelf kon sturen, riep alle verlangens naar een snellen rit wakker. En toen dan ook, zoo geheel onver wachts het geld daar was, om een ritje mo gelijk te maken, kende de vreugde geen grenzen. De draaimolen werd bestormd en 19 vroolijke gezichtjes wuifden naar de glun der toekijkende nonnetjes, 19 hartjes klop ten wild van blijdschap over zooveel onge kends en onvermoeds. Want om de vreug de te vervolmaken werd geheel alleen voor hen het rad van avontuur gedraaid en de twee groote koeken, die twee peutera ten deel vielen, zullen 's avonds zeker door snappende mondjes zijn opgepeuzeld Aardig was het dat de tentbezitter ook nog een stuk speelgoed beschikbaar stelde, zoo dat, ook al verbleeken de herinneringen langzamerhand, dit stuk hen altijd zal ver tellen van een heerlijken zonnigen middag in hun kinderleven. I. v. d. ABEELEN. r-&- I'llF* I t M TT ®\u/fo) map 5TJOSEPHS /WA GEZELLEM «J VEREEMGIMG ;T^v] 1 BREEDER EN DIEPEK, Een veelvuldig verschijnsel bij jonge menschcn is do zin tot. meepraten. Nu is dat op zich niet erg. Iedereen kan immers „een cent in het zakje gooien''. .Maar de manier, waarop dit vaak ge beurt, is nog altijd vol fantasie over nooit te verkrijgen toestanden. En we leggen daar den nadruk op, omdat wo tegenwoordig nogal eens lastig gevallen worden, met de stelling, dat. als je fascist mag zijn, je ook net zoo goed socialist kan zijn. Een al te malle stelling om waar te zijn. Want zoo is het niet; niet voor niets hebben wij nog onlangs in „Kolpingsblad" kunnen lezen, dat voor ons het lidmaat schap van fascistische organisaties streng verboden is. Immers, de verafgoding van den Staat is het gevolg, met een zoodanige nationale gezindheid, dat men zich van de geheele wereld niets aantrekt. Dr. Th. Brauer, een groot vriend der Duiteche Gezel'.onbeweging heeft het eens zoo mooi gezegd: „We zijn niet", eoo sprak hij „eeji Duitsche, Anierikaansche, Itn- liaansche of Hollandsche vereeniging; wij zijn een katholieke vereeniging". Voor alles en boven alles moeten wij katholiek zijn! En het katholicisme is in ternationaal en omvat alle volkeren der aarde. De geheele wereld moet zijn een harmonisch gevormde en gegroeide go- meenschap die de geboden van God als haar grondwet aanvaardt. Net zoo min als het socialisme ia het fascisme geschikt om een betere toestand te verkrijgen. Doch het. streven naar een betere maatschappij eischt een breedere en diepere opvatting van ons katholiek ge loof. In breedte en diepte moeten wij uit bouwen en doordringen en ons klaar be wust worden, dat buiten het Christendom, buiten God en godsdienst een betere toe stand niet mogelijk is. Waar we zien, dat het eene voert tot materialisme en het andere tot fanatisme (ook al noemt men het: idealisme) inzake de nationale gedachte, daar blijft het meest aanvaardbare en gezonde voor een wereld hernieuwing die organisoh-gegroeide ge meenschap die de katholieke kerk door de eeuwen heen was en nu nog is. Maar dan, zooals gezegd, moet het ka tholicisme bij veel menschen breeder en dieper worden. Hoe vaak gebeurt het niet dat we al te benepen zijn tegenover andersdenken den. Dan faalt bij ons de breedte van op- vatting, dan plaatsen we *bns zelf in een uitzonderlijke positie. Hot doet wel eens pijn, dat is waar, en dikwijla is de tegen partij oorzaak van een gereserveerde hou ding onzerzijds, maar dat moet en mag niet uitsluiten een breede opvatting van naas tenliefde. En ook, en dat vooral, het geloof moet er dieper in zitten. Bij heel wat jonge men schen is het een erfstuk .an vader en moe der, dat ze meegenomen hebben, het volle leven in, als een stukje speelgoed en niet als een gefundeerde waarheid. Waar zijn de Paulinische figuren, die leiding en wijding van het menschelijk we zen in ongerepte zieleschoonheid aandur ven? Waar zijn Petrus rotsstukken, die stand houden in de branding? Eén geloof is er. dat wereldvrede bren gen kan. En wij, die gelooven, moeten in breedte en diepte die levensovertuiging doen groeien. Dan dragen wij Christus en met Hem den wereldvrede het volle leven STUDIE. EN DEBATINGCLUB „ST. PETRUS CAN IS I US". Bij de op Dinsdag 1.1. gehouden jaarver gadering werden de Bestuursfuncties als volgt verdeeld. Voorzitter: Stef. Menken. Penningmees ter: Fr. de Keuning. Secretaris: N. Breede- veld. Bestuursleden: A. F. van Remundt en C. Gaspers. EXCURSIE BOSKOOP. A.s. Zondag 2 Juli zal de Studieclub een excursie- organiseeren naar Boskoop. De deelnemers worden er op attent gemaakt zich van fiets vlaggen te voorzien. Vertrek 13.30 vanaf het Gezellenhuis. Een ieder houde zich stipt aan de leiding. Het Bestuur. JAARVERGADERINGEN. De jaarvergaderingen onzer vele Onder afdeelingen zijn in de maand Juni weer gehouden. Zij hadden allen een vlot verloop en met genoegen mochten wij vaststellen, dat de meesten goed waren bezocht. In de meeste onderafdeelingen kwam eenipe wijziging in het bestuur door zich niet meer beschikbaar stellen van enkele func tionarissen. De Secretarissen en Penningmeesters worden er aan herinnerd, dat zij zoo zij dit tot nu toe nog niet gedaan hebben on middellijk hun jaarverslagen hebben in te zenden bij den Secretaris van den Raad van Bestuur den weled. heer C. van Oerle, Rijnsburgerweg 9. LOTERIJ KEMPERMANFONDS. Gisteravond heeft de trekking plaats ge had van de loterij ten bate van het Kem perman fonds. Prijzen zijn vanaf heden af te halen aan het Gezellenhuis. Hier zijn tevens na Zondag de trekkingslijsten ver krijgbaar tegen betaling van 5 oents. LEERKAMP VOOR WERKL00ZEN. Maandag 10 Juli a.s. vangt het Leer- kamp voor Werkloozen aan op De Liebaard te Apeldoorn. Dit Leerkamp is uitsluitend voor de werklooze Gezellen van het Dis trict Leiden. De leiding van dit Leerkamp is in handen gesteld van V.-Praeses K. Westerkamp en Senior W. Augustinis. Te vens zullen over groepen van 12 groepslei ders uit de deelnemers gekozen, worden aangesteld. Elke avond komen de Praeses van de Liebaard, de V.'Praeses-Kamplei- der, de Senior-Kampleider en de Groens- leiders in Kampraad bijeei. tei bespreking van het Programma van den volgenden dag. Alle deelnemers moeten des morgens tegenwoordig zijn bij het Morgengebed en de H. Mis te zeven uur in de eigen kapel. Onder deze H. Mis is er tevens gelegen heid tot communiceeren. Het Leerkamp wordt geopend Maandag 10 Juli te 5 uur n.m. en gesleten Zaterdag d.a.v. te 10 uur v.m. LAND- EN TUINBOUW ONVERKOOPBARE NIEUWE AARDAPPELEN Veevoeder en vernietiging. verwachtingen voor het aardappelen- ren dit jaar niet hoog gespannen, doch dat het zoo slecht zoo zijn, als het op het oogenblik is, had men toch wel niet ver wacht. Vandaag, Woensdag zijn er te Broek op Langendijk ongeveer 7 a 8 spoorwagons van 10.000 kg. aardappelen doorgeloopen. Ze konden den minimumprijs van f 0.75 per 100 kg. niet opbr gen. De aardappelen van de Rijn, Schermerhorn, St. Pancras, enz., welke op de export zijn aangewezen waren onver koopbaar. De export is thans zoo goed als geheel dood, althans die naar Engeland Verleden jaar in de aardappelentijd ging een groot gedeelte van den aanvoer naar En geland; dan was het een drukte van belang om en bij de veiling. De dagen, waarop de booten naar Engeland afvoeren, n.l. Dinsdag en Zaterdag werd de veiling een uur eerder gehouden en werd met koortsachtigen ijver gewerkt, om de aardappelen op te balen en de schuiten op tijd aan de boot te doen zijn. In het drukst van den tijd konden de motor schuiten van de Langendijker schippers alles niet vervoeren en moesten zelfs schuiten bui tenom worden gehuurd. Thans merkt men van dat alles niets. Alles gaat nu zijn gewonen treurigen gang van alle dag. De handel op Engeland is zoo goed als doodgemaakt door de hooge invoerrechten. Verleden jaar om dezen tijd was het in voerrecht 10 pet. van de waarde, Eind Juli werd het op plm. 0.85 per 100 kg. gebracht, maar op het oogenblik moet er van elke in gevoerde baal aardappelen van 100 kg. onge veer 4 worden betaald. Wat dit beteekent, laat zich begrijpen. De risico wordt voor de kooplieden veel te groot en is niet te dragen. En wat gebeurt er nu met al die aardappe len, welke niet kunnen worden verkocht, zal men zich afvragen. Door verscheidene veeboeren wordt een ge deelte afgenomen voor veevoeder en wat niet als veevoeder kan worden geplaatst, wordt op een belt geworpen! De minimumprijs van 0.75 per 100 kg. wordt uitbetaald, niet meer door het In- en Verkoopbureau, van de Provincie, doch door de regeering volgens dè Tuinbouwsteunwet 1933. Dit bedrag is echter veel te laag. De kosten van rooien en vervoer naar de veiling worden hierdoor niet eens vergoed. Het bovenstaande geeft wel een treurig beeld van den toestand in de tuinbouwstreek. En dat, terwijl de groote aanvoeren nog moe ten komen. R.K. LANDBOUWWINTERSCHOOL VOORHOUT. VAKSCHOOL VOOR LANDBOUWERS en VEEHOUDERS Huisvesting bij Eerw. Broeders Ook voor de transportarbeiders en -onder- nemers is dit allesbehalve voordeelig, want aan de aardappelen, welke niet worden ver zonden, wordt door hen niets verdiend. De hoop is nu nog gericht op de verlaging van de invoerrechten in Engeland, welke als het goed is, per 1 Juli zullen ingaan. „Hbld." FRUIT EN WARMOEZERIJ-GEWASSEN Stand op 22 Juni. De gemiddelde stand der verschillende ge wassen kan worden aangeduid door de vol gende cijfers, waarbij de tusschen haakjes ge- plaaste cijfers aangeven hoe de stand gemid deld in Juni van de laatste 10 jaren was. Bij de vaststelling dezer cijfers is rekening gehou- houden met den omvang der teelt in de ver schillende deelen des lands, terwijl de volgen de schaal als grondslag is genomen: 100 uitmuntend, 90 zeer goed, 70 goed, 60 vrij goed, 50 matig, 40 vrij slecht, 30 slecht, 10 mislukt. Appelen 51 (55) Peren 44 (53) Kersen (vroege) 52 (63) Kersen (late) 50 (54) Engelsche krozen 38 (43) Andere pruimen 55 (52) Druiven 75 (72) Perziken (onder glas) 72 (68) Perziken (natuur) 59 (52) Roode en witte bessen 67 (61) Zwarte bessen 60 (51) Zwarte bessen 60 (51) Kruisbessen 63 (63) Frambozen 54 Komkommers 62 (67) Tomaten 66 (69) Meloenen 65 (67) Sluitkool 72 (68) Bloemkool 64 (63) Vroege aardappelen 69 (70) Tuinboonen 70 (69) Wortels 68 (69) Stoksnijboonen 65 Stamslaboonen 65 Erwten 68 (69) Sla A 67 (63) Aardbeien 61 DE ARBEIDERS IN DE STAD VAN HET VATICAAN. In de „Acta Apostolicae Sedis" is een do cument opgenomen betreffende de rechts positie der ambtenaren die in dienst zijn van de Sta<d van het Vaticaan. Naar aan leiding van deze bepalingen bevat het „Dossier de l'Action Populaire" een belang rijk artikel waaraan wij het volgende ont- leenen. De grondgedachte waardoor al deze bepalingen worden gedragen is de waardeering van den arbeidenden mensch als moreele persoonlijkheid. Alvorens in dienst te treden moeten de arbeiders en ambtenaren plechtig beloven dat zij trouw zullen zijn aan den H. Vader en dat zij het werk dat hun wordt opge dragen zoo goed mogelijk en onder bewa ring van het beroepsgeheim zullen volbren gen. De arbeidsduur voor de arbeiders en ambtenaren is bepaald op 7 uur per dag: wanneer men daarbij nog de talrijke feest dagen rekent en de lange vacantieperiode, dan kan men gerust zeggen, dat er eeu 40- urige arbeidsweek bestaat. Tedere arbeider en ambtenaar heeft tus schen 1 Juli en 31 October recht op 20 tot 30 dagen vaoantie (20 dagen tot een dienst tijd van 10 jaar en 30 dagen als men 20 jaar in dienst is). In bijzondere gevallen wordt nog afzon derlijk verlof verleend. Het salaris bedraagt 1000 tot 1750 Lire per maand (130 tot 200 gulden), na vijf dienstjaren beginnen de periodieke verhoogingen van 100 Lire en hooger. Voor ieder kind beneden 18 jaar wordt een kindertoeslag gegeven van 30 Lire per maand. Bovendien hebben alle ambtenaren, voor zoo ver mogelijk, recht op vrij wonen binnen de grenzen van de stad van het Vaticaan. Als strafmaatregelen zijn genoemd: be risping, inhouding van salaris en ontslag. De opzeggingstermijn van het dienstver band bedraagt 3 maanden. Dèèr behoort het I verkeer zich te be- wegen. Links rijden Is alleen toegestaan I bi) het Inhalen (niet van een tram I). En in een bocht is links I rijden eigenlijk steeds al te keuren. In on- overzichtelijke boch- KALENDER DER WEEK BEZOEK VAN MARIA AAN ELISABETH VOOR GECONSACREERDE KERKEN. ZONDAG 2 JulL- Feest van het Bezoek van Maria aan Hare Nicht Elisabeth. 4a Zondag na Pinksteren^ Mis: Salve. 2© ge bod en laatste Evangelie v. d. Zondag. 3e gebed (alleen in stille H.H. Missen) v. d. H.H. Processus en Martinianus, Martelaren. Prefatie van Maria (invullen: Kn U om de bezoeking). Kleur: Wit Het H. Evangelie van de H. Mis verhaalt one de gebeur tenia, welke de H. Kerk he den herdenkt. „Wees gegroet Maria! Gij zijt de geze gende onder de vrouwen en gezegend ia de vrucht van Uwen schoot" (Woorden van Elisabeth tot Maria). MAANDAG 3 Juli. Gedenkdag der wij ding van de eigen Parochiekerk. Mis: Ter- ribilis. 2e gebed (alleen in stille H.H. Mis sen) v. d. H. Leo II, Paus. Kleur: Wit Het Huls God» past heiligheid. In één zijner brieven zegt de Apostel: „Gij zijt de tempel, het huis van God". Waarlijk God woont in ons met Zijne heiligmakende ge nade. Ook ons dus past heiligheid. DINSDAG 4 JulL Mis v. d. 4en Zondag na Pinksteren: Dominus. Geen Gloria. 2e gebed v# h. octaaf v. d. H.H. Apostelen Pe trus en Paulus (uit de Mis op 4 Juli); 3e v. h. octaaf van Kerkwijding. Geen Credo. Kleur: Groen. Of: De Mis v. cL H.H. Apostelen: Mihi aiitem. 2e gebed v. d. 4en Zondag na Pink steren; 3e v. h. octaaf van Kerkwijding. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Rood. Of ook: De Mis v. d. Kerkwijding: Terri- biIis. 2e gebed v. d. 4en Zondag; 3e y. h. octaaf v. d. HJH. Apostelen. Kleur: Wit WOENSDAG 5 Juli.Mis v, d. H. Antoniu* Maria Zaccaria, Belijder: Sermo. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H.H. Apostelen; 3e v. h. octaaf van Kerkwijding. Prefatie v. d. Apos telen. Kleur: Wit De heilige van dezen dag werd uit een aanzienlijk geslacht in Italië geboren. Te Padua ging hij studeeren voor dokter, maar al heel spoedig wijdde hij zich aan het on derwijs der jeugd, ziekenbezoek en andere goede werken. Hij voelde zioh geroepen tot het H. Priesterschap. Priester geworden stichtte hij een Orde van reguliere geeste lijken, welke hij in zijn groote devotie tot den H. Paulua den naam gaf „van den H. Paulus". Een groot bevorderaar is de hei lige geweest van de veelvuldige H. Com munie. Na een zeer verdienstelijk leven stierf hij in 1539, 37 jaren oud. DONDERDAG 6 Juli. Octaafdag v# d. H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Mis: Sa- pientiam. 2e gebed v. h. octaaf van Kerk wijding. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Rood. VRIJDAG 7 Juli. Mis v. d. H.H. Cyrillus en Methodius, Bisschoppen en Belijders: Sacerdotes. 2e gebed v. h# octaaf van Kerkwijding; 3e v. d. H. Williibaldus (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom).' Kleur: Wit. De twee heilige broeders Cyrillus en Methodius traden na hunne studiën in het klooster en lieten zioh priester wijden. Op verzoek van vorst Rastolan werden zij a s Evangeliepredikers naar Moravië gezonden, waar zij Bulgaren, Moraviërs en Bohemers tot het Licht des geloofs brachten. Wegens den eersten Vrijdag is geoorloofd een gezongen Votiefmis v. h. H. Hart van Jesus. Mis: Cogitationes. Gloria en Credo. Prefatie v. h. H Hart. Kleur: Wit ZATERDAG s'juli. Mis v. d. H. Elisabeth, koningin, Weduwe: Cognovi. 2e gebed v. h. octaaf van Kerkwijding; 3e Concede (ter eere van Maria); 4e voor den Paus. Kleur: Elisabeth, dochter van Peter III, koning van Arragon en van Constantie, trad in het huwelijk met Dionysius, koning van Portu gal. Haren vrijen tijd besteedde zij aan oefeningen van godsvrucht en goede wer ken en geheel in het bijzonder waa zij een moeder voor de armen, welke zij van het noodige voorzag. Door hare goedheid, zachtheid en nederigheid voor den koning wist zij dezen weer terug te brengen op het goede pad. Door hare liefde wae zij wonderbaar in het bijleggen van twisten tusechen de vorsten. N.B. Als niet andera wordt aangegeven dagelijks Gloria en Credo. Gewone Pre fatie. KALENDER VOOR NI ET- GECONSACREERDE KERKEN. ZONDAG. Alles als in bovenstaande ka lender. Op de andere dagen dagelijks Gloria eu Credo, tenzij anders aangegeven^ De gewo ne Prefatie. MAANDAG. Mis v. d. H. Leo II, Paui: Sacerdotes, 2e gebed v. h. ocbaai v. d. H.H. Apostelen; 3e Concede (ter eere van Maria). Prefatie v. d. Apostelen. Laatste Ewangelie iut de Mi® v. d. H-H, Apostelen (aangege ven op 4 Juli). Kleur: Wit. DINSDAG. Mis v. d. vorigen Zondags Dominus. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H.H. Apostelen; 3e Conoede. Geij Credo. Kleur; Groen. Of: De Mis v. d. HH. Apostelen: Mihi autem. 2e gebed v. d. vorigen Zondag; 3e Concede. Prefatie v. cL Apostelen. Kleur: Rood. WOENSDAG. Het gebed van kerkwijding wordt niet gebeden. DONDERDAG. Geen gebed van kerkwij- ding. VRIJDAG. Geen gebed van Kerkwijding 1 en geen Credo. ZATERDAG. 2e gebed A Cunctis (ora de voorbede der Heiligen) 3e naar keuze v. <L priester; 4e voor den Paus# IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN. Alles als in bovenstaande kelender voor n i e t-geconsacreerde kerken, behalve: DINSDAG. Mis v. d. Z. Raymundus Lul- lus, Martelaar: In virtute. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H.H. Apostelen; 3e Concede. Kleur: Rood VRIJDAG.'Geen gebed v. d. H. Willibal- dus. ZATERDAG. 2e gebed voor den Paus. Amsterdam. ALR M. KOK. Pr-

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6