ZATERDAG 1 JU LI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 VUURWERK SCHEVENINGEN. Extra trein. Ter gelegenheid van het lustrum van het Delftsch Studentenoorps wordt Dins- dagvond te Scheveningen een vuurwerk «afgestoken. De Spoorwegen laten een ex tra-trein van Den Haag naar Schevenin gen loopen, welke aansluiting geeft op Leiden. Retourkaarten voor dezen trein zijn aan het station verkrijgbaar: 3e klasse ƒ0.70, 2© klasse 1. Gouden jubileum. Gisteren is de heer W. van Biemen, werkzaam op de zetterij der N.Y. A. \V. Sijthoff's Uitgevors-Mij., gehuldigd ter ge legenheid van zijn vijftigjarig jubileum in diensbotrekking aldaar. De jubilaris werd op hartelijke wi.^e toegesproken door den derecteur, den heer S. G. van Looy, waarna de burgemeester, mr. A. van de Sando Bakhuyzcn, den ju- bilrais mededeelde, dat H. M. de Konin gin hem had toegekend de aan de Ovdo van Oranje Nassau verbondon eore-mo- daillo in brons. Gouden doctoraat. Den 4den Juli zal het vijftig jaar geleden zijn, dat mr. P. J. Bijleveld, woonachtig to Amsterdam, oud-president van het Ge rechtshof te Amsterdam, aan de Leidsehe Universiteit promoveerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid. Loterij Kempermansfonds. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende den uitslag van don hoofdprijs van bovengenoemde loterij, en waar trekkingslij sten verkrijgbaar zijn. MIDDELBARE HANDELSAVOND SCHOOL „KENNIS IS MACHT". Eindexamens cursus 19321933. Na afgelegd eindexamen heeft de exa mencommissie aan do onderstaande leer lingen het diploma verleend: Noderlandsche Handelscorrespondentie P. Krom, C. M. J. Rietveld, D. Schou ten, B. A. van Uklen. Fransche Handelscorrespondentie: J. Smit. Duitsche Handelscorrespondentie: P. Fokker, M. C. Overduin (met lof), Mej. P. Schoondergang, W.' Verboog, H. Vcr- •wer. Engelschc Handelscorresp.: Mej. A. v. d. Deyl, G. J. van Houten, J. Lubach, H. Verwer. BoekhoudenH. J. Broeksema, R. Dool, J. J. Guldemond, G. J. van Hou ten (met lof), C. M. J. Rietveld, B. A. van Ulden (met lof). Algemeene Handelskennis: O. Aalbers- berg, H. J. Devilee, Mej. A. v. d. Deyl, lt. Dool, Mej. C. H. M. Duindam, P. Fokker, H. B. van Hartevolt, G. Jun- gerius, A. Kloos, P. Krom, M. van Leeu wen, J. Lubaeli, D. Sloos, W. F. Tierolf, E. A. van Ulden (met lof), H. D. v. d. Ven, H. Venver, A. Visser, Mej. I. Web ber. Schoonschrijven: Mej. S. Abspoel, D. J Brands, J. Broklcaar, A. G. M. van Werkhoven. Stenografie: Mej. G. H. Boon, Mej. E. Brugman, Mej. J. H. v. d. Burg, Mej. S. A. de Graaf, P. Havenaar, Mej. D. Heemskerk, Mej. S. J. Hoopo, Mej. S. A. de Jong, H. D. Lens, Mej. M. F. Ridde- rikliokf, Mej. F. Robbers. Machineschrijven: Mej. L. Arnold, P. W. van Benten, Mej. E. Groenewegen, J. F. Heijmans, M. van Lieshout, A. H. P. do Ru, J. Verhoeven. De examens werden afgenomen onder toezicht van voor elk vak aangewezen gedelegeerden; gedelegeerden buiten het Genootschap staande waren de hceren H. Filippo, Mr. P. G. Knibbc, M. H. de Reode. Geslaagd voor den Ned.' R. K. Bond St. Genesius", voor 't examen Boekhou- den: Mej. Ch. H. J. M. Kortmann, J. C. II. Montanus, C. K. C. L. van Paaschen on J. H. van Wel. Ook slaagden voor dezelfde bond voor Ned. Handelsoorres- piindcntie: Mej. M. A. A. Jansen, W. A. M. Jagers en E. A. M. v. d. Poel, leer lingen der Eerw. Zusters, Mariaschool, II aarl emmerstraat. Gisteren slaagden tc 's-Gra-venhagc voor het voorloopig diploma machinist ter koopvaardij, de heoren S. Th. van Ginkel en P. J. v. d. Waals beiden leer lingen van den maohinistencursus, ver bonden aan de Ambachtsschool alhier. Bij het gehouden examen dor H. O. V. op 2, 23, 29 Juni zijn geslaagd: voor leerares mej. A. Munnik, Koudekerk. Voor coupeuse de dames J. Oorba, M. Epskamp en C. Verbiest. Voor coatumièro de dames: J. v. d. Ham, F. de Mari, J. v. d. Mei, Leimuidon; mevr. A. Muns, R. Petit, D. Fücke, E. de Wolf cn R. Zitman. Waar geen woonplaats vermeld is dezo Leiden. Leerlingen van mej. A. Leget. Bij de Leidsehe Spaarbank is in dc vo rige maand (Juni 1933) ingelegd 390.713.68 on terugbetaald ƒ454.802.81; 102 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 131 boek jes werden geheel uitbetaald. Het tegoed der 18.300 inlegers, inclusief 1.38D deelnemers aan den Afhaaldienst, bedroeg einde Juni 1933 8.311.643.90. In 4.674 posten is in dezo maand door den Afhaaldienst 13.324 ontvangen. Do. leverantie van Rund- en Varkens- vlecsch voor het Nieuw Academisch Zie kenhuis alhier, gedurende het de,rde kwar taal 1933 is gegund aan de Firma I. Zand- voort's Slagerijen, Oude Vest 55 te Lei den. EEN GROEP VLIEGTUIGEN BOVEN I DE STAD. Vanmiddag om een uur vloog een groep vliegtuigen uit Soesterberg boven onzo stad op wég naar Amsterdam. BIOSCOPEN. Trianon. Wegens do groote belangstelling is het zeer amusante programma van deze week geheel ge prolongeerd. Luxor. Voor de pauze, van een gevarieerd allerlei programma, gaat deze week het nieuwe Ufa- blijspel „Ich bei Tag und Du bei Nacht". Kathe Nagy en Willy Fritsch geven hier 'n zeer komisch verhaal van den jongen en het meisje, in hetzelfde bed slapen Men versta het goed: zij 's nachts en hij overdag,, want de kost juffrouw is 'n economisch mensch cn heeft het bed tweemaal verhuurd. Opmerkelijk is, dat zij elkaar heelemaal niet kennen, dat de den ander plaagt door kleeren te verfrom melen en in 't hoek te smijten, terwijl zij ten slotte, nog steeds niet weten, dat zij in het zelfde bed hun rust nemen, met elkaar in ken nis komen, met het natuurlijk begrijpelijke ge volg. Behalve de hoofdrollen, die door Willy Fritsch en Kathe von Nagy uitstekend worden vertolkt, valt ook bijzonder het spel van Julius Falkenstein te roemen. Het hoofdnummer na de pauze geeft de ge schiedenis weer van iemand, die tweemaal uit het kamp der Kettingangers weet te ontsnap pen en de wereld beschuldigd, dat de dwang arbeid geen rechtvaardige straf is. Paul Muni speelt zijn rol als vluchteling voortref lelijk. Voor volwassenen. Casino. In ..Kerraismenschen" zien we Anny Or.dra in de hoofdrol, vroolijk en uitgelaten als altijd Doch behalve dat toont ze in deze film ook haar goed hart door haar ouders, verarmde kermisklanten, te redden uit de benarde om standigheden, waarin ze verkeeren. Een mooie amusementsfilm, waarin ook Siegfried Arno als Hannes de knecht zich niet onbetuigd laat Voor de pauze „De vrouwenroof in Marok ko", een film, die geheel iels anders inhoudt, dan de titel doet denken. Een spannend film werk. Een gezellig programma voor volwassenen ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal-exainen wis- cn natuurkunde, hoofdvak Pharmacie mej. E. Metz, Rot terdam doctoraal-examen Indisch recht mej. G. W. v. d. Steen, den Haag; taalkundig doetoraal-exaraen indologie de heer H. J. de Boer, den Haag; propaedeutisch examen theologie do hoer J. Gijsman, Leiden; id. Jè Spreij, Amsterdam idem A. Donker, Den Haag. Bevorderd tot doctor in de wis- en na- tuurknude op proefschrift getiteld: Sta tistische onderzoekingen van Dubbelster ren" do heer G. P. Kuiper, geboreu te Harencarspel. Idem tot doctor in de Rechtsgeleerd heid op proefschrift getiteld: „Moeder land en overzecsche financiën" de heer A. J. Pickaar, geboren te Rotterdam. KERKNIEUWS 170 Jaah ..O oen Broeder, geloof ik. Ik docht dat 't Mie met de thee wasZe keek nog n beetje 6uf van haar dutje. Hij zat in z'n overhempie nog door te ronken. „Kees, daar is een Broeder. „Wat? „Daar is een Broeder „Zeg, maar dat ik niet thuis ben. Zij kleurde en hij werd wakker van de schrik, toen hij door zijn halfopen oogen de zwarte gedaante al in de kamer zag staan. „Hoe bent u hier binnen -gekomen, Pa ter, geloof ik. ,,'t Spijt mij erg dat ik u zoo overvallen hebt, maar ik kan er niets aan doen. De jongedame, die daar achter aan het werk is, zeide dat ik maar op die glazen deur moest kloppen en „U moet maar denken, Pater, zei hij, een beetje bleu, u moet maar denken dat ik nog niet goed wakker was. Ga u zitten en wat is er van uw dienst? „Ik ben Fat her Lofeber.... „O, baas, dat is Pater Liefhebber van de krant, screeuwde Mie, die do thee kwam brengen. „Zoo, Pater, en hoe komt u nu toch bij ons verzijld? „Ben ik hier dan niet bij ABC? U hebt mij toch geschreven dat ik bij gelegenheid maar eon« moest aankomen. Die gelegen heid was gauw gemgevonden. „Wel nee. Pater, die woont rechts op de hoek van de volgende weg. „Die is ook goed. Neem me niet kwalijk, hoor. Dan ga ik gauw verder. „Nou, u hebt toch zoo'n haast niet. Blijf nog even zitten. We hebben al zoo dikwijls van u in de krant gelezen. „Ik heb er anders nog nooit iets van ge merkt. „Zoo, baas, daar xit je met jo gebakken peren. „Daar hebben we Mie weer met haar groote waffel. En wat heb jij aan den Pater opgestuurd? Pater, kom einde Augustus nog eens aan. Ik hoop dat wc dan wat voor u hebben. Father Lefeber. St. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, poatrek. 120937. U kunt ons ook helpen door ons geld te geven tegen :g n leeft. WAT IS ER MET DE ENGELSCHE UNIVERSITEIT AAN DE HAND? Het is to bokend, dat Engeland hot rijk der geconserveerde traditie is om meer dan de loutere vermelding van het feit noodza- kelijk te doen zijn. Do opvoeding in Briltannië heeft gedeel telijk tot doel de eerbied voor het bostaun- op te wekken cn aan te wakkeren. Toch wordt de Angelsaksisohe vasthoudendheid even goed als iedere andere van tijd tot tijd door nieuwe ideeën een eind verscho ven. Wij mecnon met dit laatste, dat do volksaard geen wijziging ondergaat niaar dat de nieuwe denkbeelden desondanks worden geaccepteerd eerst door een jeugdige voorhoede dan door do rest of albhana door oen deel van de rest. Wij zeiden dat het conservatisme werd ver schoven, want van voor- of achteruit mag hier geen sprake zijn, daar immers iedere verplaatsing volgens don een „heen" volgens den ander „terug" ia. Dat hangt af van het standpunt de« booordcclaars. Ook moet er nog eens op gewezen wor den, dat de z.g. behoudzucht niet neer komt op „niet aanvaarden", maar op „lang zaam aanvaarden"; evenmin als vooruit strevendheid gelijk staat met „het nieuwe aanhangen". Hot betoekent alleen snol aanhangen, en ook: snel verwerpen. Theorieën, welker toepassing de ineen storting der huidige maatschappij betee- kenen, winnen ook in Engeland terrein. Er is daar een Labour-party en zelfs loopen anarchisten rond. Hot verschil met som mige andere streken bestaat daarin, dat do locale kleur die op algemeene verschijn selen een specifiek stempel drukt, hier hot degelijke vernis is der langzame reactie, die zich bovendien met een zekere tegenzin en met teekenen van wantrouwen voltirekt. Do Engelschen zijn nog steeds vormeiijker dan wij, patriarchaler dan wij, puriteinscher d.an wijen dat 9lant zoowel op den Britse hen labour-mau als op den aarts- reactionnair. Naast de gehechtheid aan het oude (of misschien er onder) manifesteert zich do drang naar het andero, het niet-geronom- meerde, de afwijking. Ook het VoTeemgJ Koninkrijk heeft originecle, revolutionnairc geesten opgeleverd en hieronder verstaan niet enkel de uit Ierland geïmporteerde. Zoo verbergt de beroemde Engelsche koelbloedigheid, gekenschetst in de uit spraak: „Don 't show your feelings" een barbaarsche sentimentaliteit, barboorsch omdat zo primitief is. Ze uit zich in de volo versjes en liedjes, waarin om de drie woor- dén de termen „love" voorkomt en in om schrijvingen als „honeymoon" en „sweet heart". De Oxfordsehc studenten hebben ecu verklaring afgelegd, die geheel het oou- sorvatieve vaderland met schrik vervult. Zij durfden keiibau-r galeen, dat zij „onder geen omstandigheden meór bereid zijn voor den koning en hot rijk te vechten". Voorwaar geen kleinigheid. In hoeverre men zich aan doze bouto formule zal hou den, wanneer werkelijk het gevaar dreigt, een ander ding. Maar gestold, dat het betreffende beginsel buiten Oxford populair wordt hetgeen volgens rustige beschou wers niet te verwachten is zal dan een verschuiving in de richting van don we reldvrede hebben plaats" gehad En dat nog wel in een domein dor traditie, een eeuwenoud imperium dat hondorden ja ren Lang door zijn vijanden trouwoloos werd genoemd Intuschen is or aan het educatiestolsel niets veranderd. De gewone scholen stoo- mon de leerlingen klaar voor do practijk, juist als bij ons, en onderwijzen de spos pa triae verder in de superioriteit van allee wat Britsch is. De county council van Lon den ondorhoudt 552 soholen; daarenboven zijn er 357 instellingen die geen overheids subsidie ontvangen en die het eigendom zijn der religieuze groepen van verschil lende richting. Te Londen bevindt zich voorts een uni versiteit die thans nog in enkele oude huizen is gevestigd, maar die spoedig een nieuw gebouw te Bloomsbury het hare zal mogen noemen. De studie wordt er niet altijd au sérieux genomen, zoodat vooral in den Laatstcn tijd de hoogescholen in cn buiten de hoofdstad aan hevige critiek bloot staan. Cambridge en Oxford vormen een gunstige uitzonde ring deel der Engolscho jeugd tusechen don meenen meer attentie aan sport en fuiven wordt besteed dan aan candidaats en doctoraal. De aartsvaderlijkste opleiding krijgt men evenwel op de zoogenaamde „public schools", dio in tegenstelling met hun naam allerminst „openbaar" zijn; slechts een ge ring deo lder Engolscho jeugd tussohen acht ca achttien jaar brengen daar hun leertijd door. De kosten van eon cursus zijn n.L niet gering, een kostschool in letter lijken zin dua. De fraaiste exempels van public schools zijn Canterbury cn Eton, beide bedaagd en deftig. De school van Canterbury werd 1000 jaar geleden door oen vromen mon nik gesticht, terwijl Eton 500 jaren terug ontstond op bevel van een niet minder godvreezend koning. Deze gestichten pa ren een roemrijk verleden aan ©cn groote populariteit, want vooral bij degenen, die hun kinderon er niet heen kunnen sturen, staan Eton en Canterbury in hoog aanzien; hetgeen overeenstemt met dos burgers naieve bewondering voor adeldom cn wat meer dubbele namen draagt. Het moet voor den degelijken Angel saks nu wel een schrikwekkend fenomeen zijn, dat allea wat. do onvolprezen public sohools aan de gegoede jongelingen en meisje» bijbrengep, door de Oxfordsohe studentikoozen met alleen wordt genegeerd maar botweg verwerpelijk wordt geacht. Wat moet daarvan terecht komen? Niemand kan deze vraag beantwoorden zonder zich voor driekwart te vergissen. Zegt niet een Deensch psycholoog (wij ge- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Elisabeth, d. van n. Som- meling en E. v. d. Roijdon. Wilhelminu Petronclla, d. van P. J. Ouwcrkork en N. W. Klomp. Sara Johanna, d. van J. J. Landesborgen en J. Baart. Johanna, d. van P. J. H. v. El en G. J. Meijer. Ario Hendrik, z. van S. Bokhorst en H. Zorge. Euphemina, d. van W. v. d. Beek en E. Ohr. Peetoom. Dirk, z. van J. v. d. Plas en L. den Hollander. Jacob, z. van P. do Berg en T. v. d. Wolf. Nclly Sjooltjo, d. van M. C. Alderdon en S..8. A. H.iniool- man. Johannes Ja-cohus, z. van B. A. Siorat en A. den Os. Jan, z. van H. Wol- ting cn H. Leering. Helena Jans;©, <1. van A. Ciere en H. v. Duuren. Josina, d. van D. Matze en S. Chr. Bouter. Overleden: J. Planje zu. 5 j. F. v. d. Meij ongek. m. 49 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwaasenen. Trianon: Volwassenen. looven: Bröder Christiansen), dat iedere karaktertrek zijn -f- en zijn kant heeft; waardoor behoudzucht en vooruitstrevend heid beide zoowel van kracht als van zwak te kunnen getuigen? Wie zal dan uilmaken in hoevorre de adoratie van het hoogge plaatste als bekrompenheid moet worden beschouwd en in hoeverre als overtuiging en vertrouwen? Eu wie zal vaststellen, dat do fiore weigering der studeeronde jxici- fisten te Oxford niet voor 75 pet. snobisme en opschepperij is? (D®-) LAATSTE BERICHTEN LEIDEN. - EUCH. Zl EKENTRI DU UM. Voor familieleden van zieken, dio Woensdag of Donderdag het ziekentri- duum wensehon bij te wonen bestaat ge legenheid hedenavond kaarten af te ha len bij het auto-comité, dat daartoe zit ting houdt in hot gebouw van R. K. S. V. „St.. Augustinus", Rapenburg 2-1, van 36 en 70 uur. Do kaarten zijn verkrijgbaar voor don prijs van 0.25. MALVERSATIES BIJ DE POSTERIJEN. AMBTEXAJiEN, DIE STEEK PENNINGEN AANVAARDEN. Vanwege het hoofdbestuur der Posterij en, Telegrafie en Telophoiiio wordt hot vol gende meegedoold: Hot is geblokon, dat aan aannemers van door den P. T. en T. dienst uit te voeren werkzaamheden door ambtenaren van den l\T.T.-dienst tegen belooniug inlichtingen, tot het geven waarvan dezo niet de be voegdheid haddon, zijn verstrekt. Op deze wijze werd het z.g. opzetten op de aannemingssonimen iets wat ovori- gens bij aanbestedingen veelal ploegt voor to komen in do hand geworkt. Het onderzoek is nog in gang, doch heeft reeds uitgewezen, dat dergelijke too- standen voorkwamen to Don Haag cn Maastricht. Het bedrag «lor door do malversaties der betrokken ambtenaren ontvangen steek penningen staat nog niet vast. Hot zal echter niet meer dan eenige tienduizen den guldens omvatten. Ambtenaren van het Hoofdbestuur zijn bij deze aangelegenheid niet betrokken. (Zulks was bericht in het „Volk*'. Hot on derzoek is zelfs rechtstreeks uitgegaan van gonoi\nd hoofdbestuur. GEHEIMZINNIG ONGELUK AAN DE MERWEDE. Auto of autobus van den dijk gereden. Uit S-liedrccht wordt gemeld: Hedenochtend vroeg is vermoedelijk een auto of een autobus van de Merwcdodijk nabij de spoorbrug in do rivier gereden Omwonenden hoorden een hevige slag. De politie werd hiervan in kennis gestold en op den dijk vond men sporen van auto banden, die erop wezen dat een auto of autobus van den dijk in de rivier moest zijn gerold. Dc politie i« daarop onmiddellijk begon nen te dreggen, doch dit leverdo niets op. Om 10 uur evenwel kwamen olievlekken op 't water drijven, zoodat ernstig wordt gevreesd, dat hier inderdaad een ernstig ongeluk heeft plaats gehad. Of er personen in do wagen hebben ge zeten cn hoeveel, is nog niet bekend. Koopt bij hen, die in UW dagblad adverteeren TELEGRAMMEN CENTRUMS-BUREAUX TE BERLIJN GESLOTEN. Boeken cn vermogen in beslag genomen. BERLUN, 1 Juli. Hodoiiniorgen togen 10 uur zijn de bureaux van een reeks nevvn- orpanisaties van het Centrum, zooaIa de Windhorst-bond, de Vrdcsbond van Duit sche Katholiokcu. de Volksvereeniging voor het Katli. Duitachland en do Kath. Jonge- mannenbond gesloten. Het schriftelijk materiaal, dat aanwezig was, en het vermogen is in beslag genomen. Dezo actie heeft, uitsluitend betrekking op de relaties van de.e organisaties met de Centrums-partij. Zuiver Kerkelijke vcrcenigingen vallen daarbuiten. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 Juni. GroentenveiMng. Per 100 stuks: andijvie O.öO1.80, kroten 1.802.60, komkommers 1.505.90, bloemkool I 10.50—19.10, idem TI 1.50 —8.70, pieternolie 0.501.20, radijs 2.10 2.70, kroi*alado 0.501.70, selderie 0.501.70, selderie 0.501.20, wortelen 2.208.10, rabarber 0.A6O—1.50, perzi ken 212, per 100 kg.: snyboonrit -M —48, stokboonen 4855, staniboonen 3515, taiinnboonen doperwten 724, peulen 5—3«i, postelein 610 «pinazio 6—14, tomaten A 21.00, B 20350, 0 20.40, CC 11.20. 1 Juli. BcteG Do prijzen van boter op do beden gehouden markt waren als volgt: prima fnbrioksboter (controle) 1.60, prima boercnboler 1.15—1.55 per kg. Aangevoerd 51 derde en :i zesde va» tcn, wegende 1250 kg. Handel stug. Turfmarkt. Van Juni tol en mal 1 Juli. Lungo turf geen aanvoer, prij/.cn 7 8 per 1000 stuks. R0EL0FARENDSVEEN, 30 Juni. Groeentsnveiling. Bloeiulmol 3-10 cent por stuk, peen 45 cent por bos, sla 70 80 cent per 100 krop, aardbeien 24— 1 cent per kg., snijbooucn 3.301.60 per 10 kg., idem Ktek f f.00—2.80, Peulen 0.65—3.10, doperwten 0.S.51.00, capu- cijners 83 cent, tuinboonen 4065 oont per 10 kg., augurken, grof 2.903.20, bom men 2.50 per 25 kg. TER AAR, 30 Juni. Centrale veiling. Handel graag, peulen krogon een knappe prijs, doppers liepen op, tuinboonen ruim zoo sterk als gisteren, kasftnijboonon ste viger. Peulen f 0.60—3.15, doppers 0.75 1.15, witte oapo. 1.45, cape. 0.75—1.00 tuinboonen 36—48 «-ent, snijboonen 3.90 4.70, kas stek 2.10—3.50, dubb. stainboo- nen 4.204.60, prince*seboonen 6.40, hl oomkool 415 cent, Peen 48 cc ut, an dijvie. 8—25 oent,komkommers 26 cent, aardbeien 4570 cent, sin 0.79—1.10, ra barber 3.50, aardappelen 3 cent. per kg. KATWIJK a. d. RIJN, 30 Juni. Groen- tenveillnO. Per kist. van 25 kir.Eerstelin gen 40—80 cent, Drielingen 30-^45 rent; bos peen 5.10— 7.20, sla 0.50- 1.10. ALPHEN a. d. RIJN, 30 Juni. Groen- ten veiling, l'cr 100 kg.: Spinazie 1011, tuinboonen 46, heerenboonen 27—31 snijboonen f 2029, por 100 selderie 12, peen 4.507.00, andijvie 1.20 2.00, [>er 100 stuks: kropsla 12, bloem kool 1015, bloomkool II 8, i*>r 100 pond: aardbeien 9\2y kersen 915, Eierenveiling. Aanvoer 7000 stuks. Per 100 stuks: kipjvcneiercn 2.10—2.00, cn eendeneieren f 1.60 2.00. N0 0RDWIJKERH0UT, 30 Juni. Veiling „de Eendracht". Aardbeien 4:4—71 per slof; Krom hek 1.501.90, Grauwe CVlpue. 7690, Doperwt on 12.30, Wonder van America 75, Peulen 2.20, Dub. bonnen 42 cent, per K.G., Tuinboonen 3957, alles per 10 K.G. behoudens genoemd© uit zondering. BOSKOOP, 30 Juni. Bloemenvei'ing. Gol den Ophelia 15 20; Marcel Rouyer 16- 21; Hadley 30 40; Claudiu* IVrnet 20 15; Columbia 14—19; Butterfly lf> 28; Mae Keiler 86 10; Wilk Kotdéa 16 8ft; Kni Jule» Bouché 20 -36; Hf land ia 15—23; Florez 25-10; Hoover 20—80; ('ha*. P. Kilham 25 41; Edith Helen 20 45; Aug. Xoack 12-21; Elsr Pnulsen 70 110; C u ria Mundi 1088; Orange Perfection 35 60; Paul Grampal 10 60; Paul's Seaalal 15 20; Tngar Olssc.n 40—410; El'e Ponken 30- 65; Briancliff in 17; Chrysanten tros Iris 4 9; Dahlia'# 52; Lathyrus 6; Aspara gus 25; Violieren 10 45; Leliom Mongrif- bruin 60; idef Amatuin SO; Gcrbera 32; Clematis Durandii 30—41; Campanula 10. Aster 30; PhloRo —59; Bonte liguoxtrum 511; Hortensia p. st. 40. WIS8ELNOT F.FRINGFN (AM ST ER DAM) (Niet officieel). Berlijn 69.121 /2 8 45 New ïork 1 961 /2 ParijS 'J 80 Brussel 34 «9 48.10 1313 Madrid - 80 95 42.ro 37.70 Stockholm 43 50 Ween en 7.41 LEIDSCHE SPAARBANK Opgericht 1818 OudeRijnNo.56 GEOPEND: Dagelijks van 9 tot 12 cn van 1 tot 3 uur (Woensdag en Don derdag ook 's avonds van 7 tot 9 uur). Zaterdag alléén van 9 tot 12 uur. Aan de Spaarbank m oen Afhaaldienst verbonden, waarop bijzonder dc aandacht wordt ge vestigd. Inlichtingen worden aan bet kantoor verstrekt.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3