Met „VELO" wasschen is geld besparen ZATERDAG 1 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK Slechts 70 cents per bus Vraagt Uw apotheker of drogist Nutrlcia Zoetermeer 5 Augustus, terwijl de finales op 12 Augus tus worden gehouden. De roeiwedstrijden vinden op de Grü- nauerbaan plaats en worden gehouden op 7, 8 en 9 Augustus, voorts op 11, 12 en 13 Augustus en ten s!otte_ op 15 Augustus. Het schieten vindt plaats op 7, 8 en 9 Augustus aan de Wannsee of in het Sportforum. De wielerwedstrijden worden in drie da gen afgewikkeld n.l. op 7, 8 en 9 Augustus. Wielerbaan wordt nader aangewezen. Dat de wedstrijden in het Olympisch Stadion worden gehouden schijnt nog niet zeker te zijn. De zwemwedstrijden nomen weer veel dagen in beslag. Zij vangen aan op 8 Aug. en zijn eerst op 15 Augustus beëindigd. Het zwemstadion is als plaats aangewe zen. Boksen vindt in het krachtsportgebouw plaats en wel van 10 tot en met 15 Aug. Het gymnastiektournooi neemt vier da gen in beslag en duurt van 10 tot en met 13 Augustus. De wedstrijden vinden in het Sportforum plaats. Ten slotte het ruitertournooi. Dit vangt aan op 11 Augustus terwijl tegelijkertijd met de sluitingsceremonie op 16 Augustus het ruitertournooi wordt beëindigd in het Olympisch stadion. Ook in Grunewald vinden ruiterwedstrij- den plaats. GEMENGDE BERICHTEN DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Autobestuurder gewónd. Gistermiddag is de 61-jarige J. de Haan uit Musselkanaal, die bij zijn schoonzoon te Oudeechoot logeerde, toen hij op een rijwiel uit een zijweg kwam, aangereden door een auto, bestuurd door den heer R. T. uit Hilversum. De man werd op slag gedood. De autobestuurder, die trachtte de aanrijding te vermijden, reed daarbij tegen een boom en werd aan het hoofd gewond. De auto werd zwaar beschadigd De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. ONGEVAL MET D00DELIJKEN AFLOOP. Toen het 7-jarig dochtertje ran den heer K. uit de buurtschap Geesteren onder de gemeente Tubbergen fietsen leerde op den weg, reed zij met haar rijwiel tegen een tweetal honden op, met het gevolg, dat zij kwam te vallen, op haar hoofd terecht kwam en een hersenschudding opliep. In het R. K. Ziekenhuis is de kleine aan de gevolgen van den val overleden. AUTO-ONGELUK VAN DS. KERSTEN. Auto in een sloot gereden. Gistermiddag heeft da. Kersten, het Tweede Kamerlid uit Rotterdam, een auto ongeluk gehad te Benningbroek bij Hoorn. D<s. Kersten bestuurde zelf een groote auto, waarin hij met familie uit Duitsch- land een tocht over den Afsluitdijk"zou ma ken. Nabij den voornxaligen tramoverweg maakt de straatweg een gevaarlijken dub belen bocht, waar al vele ongevallen heb ben plaats gehad. Reed® in den eersten bocht maakte de wagen zulk een zwenking, dat de bestuurder den tweeden bocht niet meer kon nemen en via een boom, die ge raakt werd, in de breede sloot naaat den weg terecht kwam. Een automobilist uit Hoorn, die juist pas seerde, verleende hulp en bracht het gezel schap, dat behalve ds. Kersten bestond uit vier da-mes, een heer en een kleine jon gen, op het droge. Allen hadden lichte kwetsuren opgeloopen. Ten huize van dr. de Vrie® te Benningbroek werd het gezel schap verbonden, waarin in twee auto's de terugtocht naar Rotterdam werd aan vaard. De auto is later, zwaar beschadigd opgehaald. DE VERDUISTERING BIJ DE SCHEEPVAARTVEREENIGING „NOORD". Het geld in Brabant verstopt gevonden, Omtrent de aanhouding van den secreta ris der Scheepvaartvereeniging „Noord" wordt uit Zaandam gemeld, dat Van As is teruggekomen op zijn bewering, dat het geld hem ontstolen zou zijn. Na deze on dervraging heeft hij de mededeeling ge daan het geld in de omgeving Bergen-op- Zoom te hebben begraven. Na deze bekentenis zijn de commissaris van politie te Zaandam met Van A® en eenige inspecteurs per auto naar Bergen- op-Zoom vertrokken. Naar de aanwijzingen van Van As is men terstond begonnen te graven en is inderdaad een belangrijk deel van het geld gevonden. Naar het ontbreken de wordt nog gezocht. GROND ONDER TRAMBAAN LOSGEWOELD. Door den hoogen waterstand in de Schipbeek is de grond onder de spoor brug te Gel-selaar op de baan van den Gel- derscb-Overij&selscihen Locaal Spoorweg gedeeltelijk losgewoeld,- waardoor gevaar voor de brug is ontstaan. In verband met de werkzaamheden aan de Schipbeek is het noodzakelijk geworden, de spoorbrug te ver nieuwen, doch over de kostenverdeeling is een geschil ontstaan tussohen de Spoorwe gen en het Waterschap Schipbeek, met het gevolg, dat de brug nog steeds in den ouden toestand verkeert. Met man en macht is er gewerkt om het ontstane gat met zandzakken en takkebos- ®chen te dichten. De brug staat onder voortdurende bewaking; bij het rijden wordt de grootste voorzichtigheid betracht. OUDHEIDKUNDIGE VONDST. Bij het uitgraven van grond op een bouw werk in de Waverstraat te Arnhem, heeft men verschillende oudheidkundige vondsten gedaan. Opgegraven is oa. een terracotta schoorsteentegel, waarop het wapen van Arnhem afgebeeld staat en het jaartal 1534, benevens de woorden „plus oltre" de wapen spreuk van Keizer Karei V. Voorts ia opge dolven een „liggend koetje" van blauw Delftsch aardewerk, 'n collectie zg. Spaan- eche tabakspijpjes, een groene Spaanache flesch en eenige geglazuurde kruikjes en kannen uit de 16e eeuw. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Personalia. Het aantal sollicitanten naar de betrekking van derde ambtenaar ter secre tarie alhier bedraagt 68. Heden herdenkt de chef-veldwachter J. M. Byen den dag, dat hij voor 1234 jaar als chef-veldwachter in functie trad. Door den burgemeester, ambtenaren en collega's werd hij gelukgewenscht en de gelukwenschen gingen vergezeld van eenige stoffelijke blijken van belangstelling. Werkloosheid. Hoewel het aantal werk- loozen de laatste weken wel eenigszins is af genomen, blijft het aantal ingeschrevenen bij het agentschap der Arbeidsbemiddeling toch nog vrij hoog. Ingeschreven zijn 32 landarbei ders, 15 bouwvakarbeiders, 5 metaalbewerkers en 1 schipper. Totaal 53. Arbeidsbeurs. Op heden stonden bij het orgaan der arbeidsbemiddeling inge schreven 53 Werkzoekenden waaronder: 32 Landarbeiders, 15 Bouwvakarbeiders, 5 Me taalbewerker®, 1 Diverse-arbeiders. Geboren: Jacoba CLasina Corina, d. van J. L. van Klink en J. M. Hillenaar. Johanna Maria, d. van A. J. Schouten en A. M. van Ruiten. Quirinus Johanne®, z. vam P. G. M. Wesselman en A. M. de Ko ning. Jacobus Petrus, z. van N. Vonder- bank en J. C. Turk. Petronella Anna, d. van 0. J. J. Stockmann en M. P. A. van de Kamp. Elisabeth Catharina, d. van W. Chr. van der Geest en I. A. Koot. KATWIJK AAN DEN RIJN Kerkelijk feest. Het is traditie dat in de parochie op den lsten Zondag van Juli, toe gewijd aan bet kostbaar Bloed van Christus, aanbiddingsdag wordt gehouden met hierna plechtig Lof en grootsche processie met het Allerheiligste in den grooten tuin achter kerk en pastorie. Ook plegen hierbij dan als regel velen uit parochies rond Katwijk aanwezig te zijn. Bedoeling is ook hen aan deze grootsche huldiging te herinneren. Het plechtig Lof met assistentie en aanwezigheid van vele geestelij ken uit de omgeving is te half achf. LISSE Personalia. De heer W. van Ingen, onder wijzer aan de Openbare Lagere School in deze gemeente, is benoemd tot onderwijzer aan de openbare U.L.O.-school in de gemeente Gouda Arbeidsbemiddeling. Naar wij vernemen hebben B. en W. dezer gemeente aan een werklooze voor een week de toegang tot het lokaal van de gemeentelijke Arbeidsbeurs ont zegd, wegens het onbehoorlijk gedrag tegen over een ambtenaar van dien dienst. Bewaarschool. Op heden 1 Juli is de vanwege de Vereeniging tot oprichting en instandhouding van eene school voor Lager Onderwijs op Gereformeerde Grondslag ge bouwde bewaarschool, in gebruik genomen. Het gebouw is ruim enririsch, zoodat aangenomen kan worden, dat het een goede inrichting is voor het gestelde doel. De school is door de ouders van de leerlingen en genoodigden, als mede door de belangstellenden bezichtigd, die allen vol lof waren over deze inrichting en het werk van de aannemers Daudeij en Co. alhier. OEGSTGEEST St. Ludwina-vereeniging. Donderdag j.l. had de jaarvergadering plaats van het bestuur der St. Liduinavereeniging met feestavond voor de dames zelatrices in het Patronaatsgebouw St. Willebrord alhier. De presidente, mevr. Rübenkamp, opende de vergadering met den chr. groet, heette de aanwezigen welkom en verheugde zich over de goede opkomst. Een bijzonder woord van dank werd gebracht voor de gedane werkzaam heden en een warm woord van dank over gebracht van degenen, die door hun bereid- wiligheid en de giften der parochianen in dit afgeloopen jaar hulp en bijstand ontvingen, beveelde met kracht de werkzaamheden van de zelatrices in dezen moeilijken tijd aan, daar hulp in zooveel gezinnen dringend noo- dig is en sloot, na een gezellig samenzijn, de vergadering, waarna allen voldaan huiswaarts keerden. Gaarne sluiten wij ons met een dankwoord bij het gesprokene van de presidente aan. Im mers de St. Liduinavereeniging die in stilte haar prijzenswaardig werk verricht en bij ziekte en nood in menig gezin verlichting brengt, verdient ons aller belangstelling. VrijdaigmidcL&g kwam de Ra-a-d dezer gemeente in openbare zitting bijeen. Voor zitter de Burgemeester, J. B. V. M. J. van do Mortel. Afwezig de boeren H. Lieft'e- rink en O. van der Wiel. AU voorstemmer wordt bij loting aangewezen de beer A. Caspers. De balans, verlies- en winstrekening over 1931 van de bouw vereeniging St. Jeroen, alhier, wordt goedgekeurd. Het verliesealdo over dat jaar bedraagt 7034.66, Het to tale verliessaldo van genoemde vereeniging is daardoor gestegen tot 11.118.61. Ter beantwoording van de door den heer 0. W. Alkemade gestelde vraag, doet de voorzitter mededeeling van de door do reclame-commissie voor de badplaats ge voerde reclame. Spr. somt op de gevoerdo reclame door middel van de dagbladen, bet verspreiden van folders, kamerlijsten, reclameplaten enz. De beer Alkemade vraagt den voorzitter een onderzoek in te stellen of de reclame ook effect beeft, om te weten of wij op den goeden weg zijn en of dat de goede midde len zijn om vreemdelingen naar Noordwijk te trekken. Nu bet eene hoofdbedrijf, n.l. bet bloemibollenbedrijf niets is, moet zoo veel mogelijk worden gedaan om bet 2e hoofdbedrijf zooveel mogelijk te bevorde ren. De voorzitter deelt mede dat bij nog deze week een vergadering beeft bijgewoond van dagelijksobe besturen uit de bloem bollenstreek en dat bij daar ter sprake beeft gebracht de vx-aag van den beer Meyer om gezamenlijk bij den Minister aan te dringen om de contributie van de jeugdige werkloozen voor rekening van de gemeen te te nemen. Algemeen stond men daar af wijzend tegenover. De beer Meyer drukt er zijn spijt over uit, dat de dagelijksobe besturen op dit standpunt staan. Hierop komt aan de orde een zeer be duidende wijziging van de begrooting 1932, waarop bonderden wijzigingsposten voor komen. De beer Krau zegt, dat verschillende pos ten, vooral van den diexxst van openbare werken belangrijk Ixooger zijn geraamd, 4an bet bedrag dat werkelijk is uitgegeven. Dit is een gevolg van bet feit, dat verschillen de werken, vooral betreffende bet onder- boud van wegen, niet zijn uitgevoerd. Ver leden jaar was dit te geringe onderhoud van wegen een gevolg van bet ontbreken van een teermachine, maar thans nu er wel een teermachine is, i® ook in het voor jaar weer te weinig aan het onderhoud van de wegen gedaan. Spr. verzoekt in het na jaar daaraan de noodige aandacht te be steden, opdat wij straks niet door het t-e weinige onderhoud, voor groote kapitaals uitgaven komen te staan. De heer Meijer vestigt er de aandacht op, dat het mogelijk is, dat op de begroo ting 1933 is geraamd, hetgeen in 1932 te kort is geschied. De beer C. W. Alkemade vraagt of de post voor verhuring van bet lorriespour ad 950.een netto bedrag vormt of moet daar nog vanaf betgeen de gemeente aan onderhoud van het spoor beeft besleed. De voorzitter deelt mede, dat dit een netto bedrag is. De heer C. W. Alkemade vraagt waarom de post vcrverschingen voor vergaderingen enz. geraamd op 600.met 800.is overschreden. De vooi-zitter deelt mede, dat de raad zelfindertijd een voorstel van B. en W. beeft verworpen om hierin vereenvoudiging aan te brengen. Vergeten moet intussohen niet worden, dat voor lidmaatschap va.n commissies geen presentiegeld wordt ver leend. De heer 0. W. Alkemade vestigt er de aandacht op, dat er oen extra bijdrage is verleend voor de werkloozenkassen van ruim 12.000. Weth. de Witt, zegt, dat over 1932 in totaal aan subsidie aan de werkloozenkas sen is verleend van 20.560.De werk loozenkassen van do landa.rbeidersbonden hebben alleen 5300.meer gekost omdat de landarbeiders 6 weken langer hebben getrokken dan gewoonlijk. De heer Meijer vestigt er de aandacht op, dat al® de landarbeidersbonden 6 we ken langer uitkeering geven, dit direct méér uitgaven vraagt van Rijk en Gemeen te. In totaal beteekent dit echter een voor deel doordat een nog veel grooter bedrag bespaart wordt op de steun. De heer C. W. Alkemade heeft met schrik gezien de enorme stijging van de uitgaven voor het aanleggen van de wegen. Waar de post arbeidsloonen in verhouding tot de materialen in het algemeen bij deze werken slechts van geringe beteeken is i», meent hij dat in verband met do slechte finantieele omstandigheden, men zich zal moeten bedenken of hierin niet eenige ma tiging moet worden betracht. Dc heer Meijer meent, dat dit zeker niet voor alle werken kan golden, b.v. niet voor de rioleerinjgewerkzaamheden en voor do verbreeding van de mond van den Nieuwen Zeeweg .te Noordwijk aan Zee. Vastgesteld wordt hierop de door B. en W. aangeboden begrotingswijziging. Bij de rondvraag informeert de heer Vink wat er waar is van do beweringen in oen ingezonden stuk in de Noordwijker, dat het bouwen hier op allerlei wijzen wordt be moeilijkt De voorzitter zegt niet-s om ingezonden stukken in de courant te geven. Heeft de heer Vink hierover zelf vragen to stellen, dan wordt het iets ander®. De heer Braun verzoekt een bordje aan te brengen bij het begin van den Sint Je- roenweg met het opschrift „Toegang voor rijwielen naar Noordwijk aan Zee", om zoo het verkeer in het dorp te ontlasten. De voorzitter zegt onderzoek toe. De heer Caspers zegt, dat er zooveel bij werk gekomen is bij de nieuwe Barnabrug en vraagt of dit niet ran te voren was te bezien geweest. Weth. Alkemade geeft een zeer uitvoe rige uiteenzetting van het tot standkomen van deze brug. Eerst zou het een loopplank worden, daarna een voetbrug, toen een rij- brug, later moest deze weer booger wor den om zooveel meer doorvaartwijdte le krijgen. Dit is de oorzaak geweest van hor- baalde wijzigingen in de teekeningen. Toen de brug klaar was, kwamen er klachten, dat zij te stijl was. Om dit euvel te verhelpen is het meerdere werk geschiedt, waarop de heer Caspers doelt. De heer Soetenxan vindt, dat de brug ver keerd ia gelegd en verkeerd gelegd blijft. Zij ligt naast den weg. Hij kan zich met de gevolgde werkwijze in het geheel niet ver eenigen. Hij gelooft ook. niet, dat wij hier mede van de zaak af zijn erx dat de sohoeiing er onherroepelijk aangaat. Met zooveel deskundigen moe®t dit niet ge beuren. Spr. verzoekt vervolgens een zil veren medaille beschikbaar te stollen voor de door de Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde te houden tentoonstelling. Tot dit laatste wordt be®loten. De heer Braun vindt de nieuwe Barna brug een knoeiwerk in den vollen zin des woord en een mislukt product van aanleg. Zij ligt veel te hoog en naast den weg. Op den duur komen hiervan ongelukken. De heer don Hollander vraagt nog eens naar het uitbreidingsplan. Do voorzitter zegt, dat de provinciale commissie verschillende bemerkingen heeft gemaakt, zoodat het plan wocr moest wor den omgewerkt. Er wordt met spoed aan gewerkt De heer 0. W. Alkemade vindt het jam mer, dat het Rijk maar 30 pet. bijdraagt in de kosten van steunverleoning en werkver schaffing. I® alles gedaan om dit percen tage verhoogd te krijgen? De voorzitter deelt mede, dat B. en W. hierover verschillende brieven aan den Mi nister hebben gericht, terwijl spr. zelf hier over de vorige week een belangrijke confe rentie heeft gehad in Den Haag. Tenslotte deelt de voorzitter nog mede, dat het bestuur der Hervormde School to Noordwijk aan Zee zijn aanvrage om do kachelverwarcning in de school door een centrale verwarming te vervangen voor- loopig heeft, ingetrokken, in verband met de slechte economische tijdsomstandighe- hond. Hierop wordt de openbare vergade ring gesloten. NOORDWIJK Geslaagd. Geslaagd zijn voor het examen machineschrijven: G. Plug en A. Reekers; voor het examen Handelscorrespondentie J. Passchier, M. v. Eeden, A. Engelsman, N. Barnhoorn, J.v. Asten en G. v. Eeden; voor het examen Boekhouden: J. Bakker, Th, 01- sen, M. Romijn en M. de Lange. Allen leer lingen van de R.K. Meisjesschool alhier. Botsing iusschen tram en auto. Op het kruispunt BeeklaanHeerenweg heeft een botsing plaats gehad tusschen een tram ko mende uit de richting Leiden en een vracht auto, bestuurd door den heer H. te Katwijk. Zoowel de tram als de auto hebben belang rijke schade bekomen. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak in. Op het kruispunt WilhelminaslraatH. Geestweg heeft een botsing plaats gehad tus schen twee luxe auto's, gemerkt A. 11321 en H, 513, respectievelijk bestuurd door den heer F. te Scheveningen en den heer Ph. te Sassenheim. De oorzaak is vermoedelijk te wijten aan het feit, dat de bestuurders elkaar te laat op het kruispunt hebben gezien. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. Beide motorrijtuigen werden beschadigd. Lathyrus-tentoonstelling. Door dc min der gunstige weersomstandigheden is de La thyrus-tentoonstelling, uitgaande van de Ned. Mij. v. Tuinbouw één week uitgesteld. DE AVONTUREN VAN 85. De burgemeester was er al en be halve hem nog een heolebocl mensehen, die van hun komst hadden gehoord en graag iets bijzonders zagen. Ook de veld wachter, die hen gevangen bad genomen, was ter plaatse en bood nog eens zijn ver ontschuldiging aan. Toen Struisje hem zag, stak hij gauw zijn kop in het zand,, want hij had angst voor politic-agenten en dacht, dat hij zoo niet werd gezien. Maar Profje trok hem gauw overeind en zei, dat er niets was te vreezen. Wie neemt er een speldje? Morgen na de Vroeg- en Hoog-Mis zullen de dames van de Naaikrans gereed staan om speldjes te vcr- koopen ten bate van „Het Wit Gele Kruis". Ongetwijfeld hebben velen een klein offertje over voor deze nuttige instelling. We hopen hetl Aan de activiteit van de dames zal het niet liggen, want zij zullen wel alles probeeren, om den verkoop zoo hoog mogelijk op te voe ren, Succes I Nu reeds voor de derde maal. In den nacht van Donderdug op Vrijdag hebben on- genoode gasten zich een toegang weten te ver schaffen in het kantoor van dc Centrale Vei ling, door het stuk slaan van een ruit. Natuur lijk hebben zij de brandkast weer niet stil laten staan, want aan de voorzijde, in de rich ting van het slot, is er een flink gat geboord. Misschien hebben zij cenig onraad gehoord cn zijn toen op de vlucht geslagen, daar verdere pogingen om de brandkast te forceeren, niet opgevallen zijn. Hadden zij het vorig jaar nog verschillende andere voorwerpen meegenomen, dit was nu niet het geval. Niets is er gemist. WASSENAAR Lijk aangespoeld. Aan het zeestrand is aangespoeld het in verregaande staat van ont binding verkeerende lijk van een mansper soon, vermoedelijk een schepeling. Hanze. Onder leiding van den voorzitter, den heer J, S. M. Wubben, vergaderde in het Patronaatsgebouw de plaatselijke afdccling van de Hanze. Na opening cn lezing der notulen volgden diverse mededeelingen, waaruit wc aanstippen, dat het bestuur nog eens mondeling bij het hoofdbestuur zijn bezwaren zal laten hooren tegen het ontwerp Omzetbelasting en de door de commissie-Lambooy geadviseerde steun- verstrekking in natura. Ten verzoeke van den burgemeester deed de voorz. een beroep op de leden om hun mede werking te verleencn aan de alhier opgerichte vereeniging tot het organiseeren van concour sen hippique.. Terzake de opname van de 21 dagen onthef fing van de Winkelsluitingswet kwam men, na uitvoerig discussie, tot het besluit, om aan B. en W. te advisceren daarvoor 11 Zondagen te bestemmen in de mnanden, Juli, Augustus en September, voorts 5 extra dagen vóór de reeds bij de wet vastgestelde 8 dagen voor St, Nicolaas, en 5 dagen voor Kerstmis. Het be stuur ontving machtiging tot vrijheid van han delen om die dagen op de best mogelijke wijze te besteden Besloten werd voorts om in samenwerking met de Wassen. Middenstnndsvereen. een win kelweek te organiseeren, die zal gehouden wor den omstreeks de Wassen, feesten ter gelegen heid van den verjaardag van H.M. dc ko ningin. Winkeliers wier zaken niet in de dorps kom zijn gelegen zullen gelegenheid tot expo- seeren krijgen, vermoedelijk in hel Centraal Theater. Tot leden der Winkelweek-commissie wer den gekozen de hecren G. W. v. Kcsteren, P. H. Gotmans cn A. H. Zandvliet. De voorz. bracht vervolgens verslag uit van het te Utrecht gehouden Crisis-congres van den Ned. R.K, Middenstandsbond. Gedurende bijna drie kwartier wist de voorz. op boeiende en leerrijke wijze daarvan te vertellen, daarbij zijn persoonlijke meening inlasschend over het verzuim van de Middenstandsbeweging tot ka pitaalvorming, over inflatie en over den vorm van belastingheffing. Na deze rede, want zoo mogen wij dit ver slag gerust betitelen, klonk een krachtig ap plaus, Het dankwoord, hem gebracht door den tweeden voorz., den heer Jac. Parlevliet, was dan ook alleszins verdiend. Na gehouden rondvraag maakte de heer A. A. de Smit zich tot tolk van alle aanwezigen, toen hij de voorzitter dankte voor de aange name en duidelijke wijze waarop door hem dc vergadering was geleid. Het is weer een zeer leerzame avond ge weest, en weer hadden de afwezigen groot ongelijk. PROFJE EN STRUISJE. 86. Struisje laadde nu <le bagage, die 7.(i hier hadden laten staan, weer op, Profje besteeg zijn lastdier en na ecu har telijk afscheid zetten ze zich weer in be weging. Een hecle schaar groote men- schen cn kinderen deed hen uitgeleide en juichte hen hingen tijd na.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 15