HET EERSTE WERK IN LONDEN. ZATERDAG 1 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. AMERIKA HEEFT HET WOORD. door David Lloyd George, IX)NDEN, Eind Juni 1933. •dnds twee weken zitten ze» en zestig naties in Londen aan do raadstafel om te bespreken hoe de wereld uit den chaos ge red moet worden. Zij weten dat aller oogen op hen gericht zijn en dat de hoop der we reld op hen gevestigd is. Dertig millioen werkloozen, moe van het eeuwig zoeken naar arbeid, die niet te vinden is, hebben hun belang aan deze conferentie toever trouwd. Tallooze zaken-menachen, industri- celen, financiers, die steeds dieper wegzin ken in den poel van bankroet strekken hun armen naar hen uit om redding. D© goede wil der wereld mag niet in twijfel worden getrokken, maar, openlijk gezegd, heeft de wereld toch eemge erva ring opgedaan van zulke oecumenische ver gaderingen en weet zij tot haar leedwezen hoe weinig van de aldaar in redevoeringen en resoluties ten toon gespreide wijsheid in koen opbouwend werk wordt omgezet. Voor elf jaar vertegenwoordigde ik Groot- Bribtannië als hoofdgedelegeerde bij een groobe internationale conferentie in Genua en de toen aangenomen besluiten tot ata- biliseering der nationale valuta, het in evenwicht brengen der begrooting, de uit- schakeling van kunstmatige belemmerin gen voor de goederenhandel, de gelijkvor migheid der centrale banken over de ge heel© wereld ter wille van de internatio nale financieel© stabiliteit zouden ook voor deze conferentie kunnen zijn opgesteld. Had men ze in 1922 en de daarop volgen de jaren uitgevoerd, dan hadden wij nooit zulk een verwarde toestand gezien. Zes jaar geleden was er weer een economische conferentie in Genève. Ook daar brachten discussies en resoluties scherp aan het licht wat, gedaan moest worden. Zij bevestigde opnieuw alle waarschuwingen die in Ge nève gegeven waren tegen onbestendige valuta en kunstmatige handelsbelemmerin gen en er werden vele goede raadgevingen gedaan. Maar die werden ook niet opge volgd. De valuta werden wisselvalliger dan ooit en de tolmuren werdon hoe langer hoe hoogcr. De chaos, de ellende en de ruïne in onze huidige wereld zijn het gevolg van het in de wind slaan van de raadgevingen die werden gegeven door alle ervaren des kundigen, die zich met de zware zorgen dezer wereld bemoeiden. De gehoele wereld vraagt zich af of deze vergadering het voorbeeld zal volgen van de vroegere conferenties, door zaad uit te zaaien, dat in een vergiftigde bodem wel dra zijn vruchtbaarheid verliezen moet. Geen goed begin. De openingsspeech©® waren niet bemoe digend. Chamberlain etelde zich tevreden met het vaststellen van de situatie; hij deed dat weer met zijn gewone helderheid on nauwkeurigheid. Maar hij scheen het niet noodig te vinden zich in dit stadium te laten verleiden tot oen of ander voorstel te doen. In het algemeen viel er trouwens een volledige klaarheid te ©onstateeren oveT den tegenwoordigen toestand, maar tot nu tot heeft niemand het plan voorgelegd voor den straatweg, die ons uit het moeras moot brengen. Veeleer zijn er bepaalde teekenen van ernstige tegenstellingen te bespeuren. Eenige landen staan op het standpunt van den gouden standaard, maar andere wijzen die beslist af; weer andere, zooals Engeland, wilden er wel op terug- keoren, maar vinden er den moed niet toe. In finantieele kringen zou men het graag zien maar de industrieelen willen het niet toestaan. Bankiers en industrieelen be reiden zich ten strijde. In 1925 werden de industrieelen in hun slaap verrast. Deze keer letten zij mot wantrouwende, waak zame oogen op de geheime conclaven der groote bankiers, die in de salon van de Bank van Engeland gehouden worden. Als er een poging gedaan moest worden om den gouden standaard in Groot-Brittannië te herstellen, zou het een geweldig rumoer geven, Neville Charmberlain weet dat; daarom heeft hij zich in de kwestie betref- BINNENLAND MINISTERRAAD. Minister Colijn terug uit Londen. De Minister-President dr. H. Colijn is uit Londen teruggekeerd om den gewonen Mi nisterraad van hedenochtend 10 uur te pre- sideeren. Met het oog op de omvangrijke agenda voor dien Ministerraad zal er ook a.s. Maandag Ministerraad worden gehou den ter bespreking van de voorloopige cij fers der Rijksbegrooting voor 1934. De con ferentie van de vijf betrokken Ministers over het vraagstuk der werkloosheid zal Zaterdagmiddag plaats hebben. GEEN HUURVERLAGING. Rotterdam lijdt schade op de gemeentelijke woning-exploitatie. De Gemeenteraad van Rotterdam hoeft Donderdag zeer lang vergaderd in verband mot voorstellen van B. en W. inzake de huren van gemeentelijke woningen. Uit de debatten bleek, dat de gemeentelijke wo ningexploitatie lang geen succes kan wor den genoemd. Op iedere woning verliest de gemeente jaarlijks 103.77, hetgeen in to taal neerkomt op een bedrag van zeven ton. Waarschijnlijk zal dit verlies nog groo- ter worden. Het prae^advies van B. en W. om de hu ren van gemeentelijke woningen niet te verlagen werd aangenomen, tewijl het prae- advies om geen huurverordening in het 'leven te roepen, werd aangenomen. Oud-Minister President van Engeland. fende de goudvaluta zeer gereserveerd, voorwaardelijk en terughoudend uitge drukt. Roosevelt schijnt de goudmagnaten al evenmin te vertrouwen. Men verwijt hen dat zij Amerika zeer benadeeld hebben en hij zal och niet haasten hen daartoe weer de gelegenheid te geven. Op de conferentie zijn er ook voorstanders van den zilveren standaard: tot hen behooren de wijzen uit het Oosten. Stabilisatie of niet! Ten slotte zijn er landen, die er zóó moeilijk voorstaan, dat het probleem van den gouden Btandaard voor hen van geen beteekenis is. Wij hebben goud noch zilver, roepen zij, maar wij kunnen U koopwaren aanbieden als gij ze maar nemen wilde Onder deze omstandigheden zal het niet gemakkelijk zijn tot stabiliseering der va luta te komen. Zoolang dat echter niet ge lukt, zullen handel en industrie lam ge legd blijven. Het voornaamste probeem na de valuta vormt de tolmuren-kwestie. Maar wat moet het eerste in orde worden gebracht, de va luta of de tarievenkwestie 1 De conferentie heeft nog geen besluit genomen, maar alle naties zijn het er over eens, dat een sta bilisatie niet mogelijk is zoolang niet de anderen vooral niet zij zelf de kunst matige handelsbelemmeringen opheffen. Alle landen veroordeelen de tolmuren die ook hun eigen waren tegenhouden; allen wijzon er op, dat de tarieven van de ande ren overdreven zijn, die van hun zelf lijken hen slechts verstandige beschermingsmaat regelen. De conferentie heeft tot nu toe noch de valutakwestie, noch de handels kwestie aangepakt. Twee commissies zijn ©r in gesteld om zich in dit labyrinth te wagen. Zal men er den weg vinden! De Amerikaansche voorstellen wijzen tastend en schuchter naar de juiste richting, maar de wegwijzer is weer weggenomen en de conferentie moet haar weg terugzoeken in het donker, als Amerika tenslotte toch weer niet de richting aangeeft. De taak der Vereenigde Staten. De gedelegeerden der Vereenigde Staten verkeeren ongetwijfeld in een veel gunsti ger positie voor de behandeling der tol- kwestie dan de vertegenwoordigers van welk ander land ook. Roosevelt heeft zijn verkiezingsstrijd gewonnen met de belofte van dalende tarieven en een voorstel, dat hun vermindering in de heele wereld ten gevolge had, zou zijn belofte in vervulling doen gaan. Geen andere delegatie verkeert in die gelukkige situatie, vooral niet die van het Britsche Rijk. Het Britsche tolta rief is pas kort geleden als resultaat van de laatste verkiezingen ingevoerd en de hoogte er van i« niet alleen door het par lement vastgesteld, maar ook door een moeizaam uitgewerkt verdrag met de do minions en koloniën. Als de Amerikaansche gedelegeerden op een voorstel ingaan, mag verwacht worden, dat het een kloek voorstel zal zijn dat de conferentie zal dwingen de werkelijkheid in de oogen te zien en practische besluiten te nemen van een draagwijdte als de om vang van het kwaad vordert. De wereld verwacht dat de geest van Washington de conferentie van dit Londensohe Museum bezielen zal. Na de eerste dagen had men het gevoel, dat deze geest bij de reis over de Oceaan voel van zijn koenheid verloren had. Een vermindering der invoertarieven met 10 procent wil niet veel zeggen, 3 pro- oent van 33 procent of 5 proeent van 50 procent maakt goen groot verschil en de woorden „Vermindering der invoerbeperkin gen" klinken wat vaag. De vooruitstreven de kringen van alle naties hebben een krachtiger en meer omvattender aanspo ring verwcht. Wij wachten, aldus eindigt de oud-minister zijn artikel in de „Neue Freie Presse*', in angstige spanning op het offensief van Roosevelt tegen de ingekan kerde domheden, waarvan de wereld zich maar niet schijnt te kunnen bevrijden. DE SALARISKORTING TE HAARLEM. Raadsbesluit ter vernietiging voorgedragen De burgemeester van Haarlem heeft medegedeeld, dat bij het gisteren door den gemeenteraad genomen besluit om de be staande tijdelijke korting van 7 pet. op alle loonen en salarissen in te trekken en in de plaats daarvan een korting toe te pas sen varieerende van 4K tot 9 pet. ter ver nietiging aan de Kroon heeft voorgedra gen. CONTINGENTEERING INVOER VAN GORT. Ingediend is een wetsontwerp tot voor ziening van het bij K. B. van 15 Mei 1933 ingevolge art. 2 der crisis-invoerwet geno men besluit tot beperking van den invoer van alle soorten gort voor een tijdvak, aan gevangen 1 Mei j.l„ van zes maanden, tot ten hoogste 100 pOt. van den gemiddelden invoer per zes maanden gedurende 1931 en 1932. GROENTEN NAAR ENGELAND. De Minister van Economische Zaken heeft aangewezen als de organisatie, be last met de afgifte van de certificaten van oorsprong, welke van 16 Juli a^. af bij in voer van versche groenten uit Nederland in Engeland en Wales moeten worden over gelegd: het Uitvoer Controle Bureau voor Groenten, Fruit en Aardapplen, Javastraat 80, 's-Gravenhage. KAAS EN GECONDENSEERDE MELK NAAR SPANJE. Geen contingenteering van den invoer. De Directeur van den Landbouw deelt mede, dat blijkens bericht van Hr. Ms. Ge zantschap te Madrid de Spaansohe Regee ring niet voornemens is den invoer van kaag en gecondenseerde molk te contin genteeren. Invoer van schoeisel en leestklaar schoenwerk. De Minister van Economische Zaken heeft de hoeveelheid, waarvoor bij den in voer van schoeisel en leestklaar schoen werk alsnog toewijziging zaj worden ver strekt, vastgesteld op 20 pet. van de hoe veelheid, waarop de aanvrager overeen komstig de gestelde regelen ten hoogste aanspraak kan maken. BEZOLDIGING PERSONEEL IN PUBLIEKRECHTELIJKEN DIENST. Wat de Regeering beoogt De Minister van Binnenlandsehe Zaker, Mr. J. A. de Wilde, heeft Vrijdagmiddag aan zijn Departement de Commissie, die tot taak zal hebben de normen vast te stellen, welke mede met het oog op de ihuidigen bijzondere tijdsomstandigheden door het centraal gezag behooren te wor den aangelegd bij de beoordeeling van de bezuldiging (in den ruimsten zin genomen) van het personeel in dienst van provin ciën, gemeenten, watersohappen, veen- schappen en veenpolders met een rede ge ïnstalleerd. Bpr. wees er op, dat de auto nomie der lagere corporaties niet een begrip is, dat voor alle tijden vaststaat; het wijzigt zich en moet zich wijzigen naarmate de taak der publieke lichamen en hun onderlinge verhouding verandert en andere denkbeelden zich baan breken ten aanzien van de grenzen van de be voegdheidssferen van het Rijk en zijn samenstelling deelen. De autonomie is een fundamenteel ele-, ment in onze staatsinrichting en een le venwekkende kracht, doordat de plaatse lijk verschillende toestanden tot hun recht kunnen komen en het meeleven en mee werken der locale gemeenschappen er door bevorderd wordt. Maar de autonomie ver liest haar aantrekkelijkheid, indien zij het aanzijn geeft aan zoodanige verschillen in locale regeling, dat zij den toets der rede lijkheid niet kunnen doorstaan en in brei den kring als onreoht worden gevoeld. Dit nn is het geval met de bezoldigingen van het overheidspersoneel. Niet alleen fcusschen het Rijkspersoneel en dat van de andere publiekrechtelijke lichamen, ook tusschen het personeel van de deelen on derling bestaan niet sporadisch, maar zoo veelvuldig da(, correctie noodzakelijk is ontoelaatbare verschillen. Het. Koninklijk vernietigingsrecht en zelfs het goedkeurintrsreohfc van de Kroon zijn onmachtig gebleken om een behoor lijke gelijkvormicheid op bet bezoldigings- eebied te verzekeren. Artikel 126 dor Ambtenarenwet 1929 gaf in dit opzicht aan het hooger gezag wel een krachtiger wapen, maar toch in menig opzicht niet krachtig genoeg om het beoogde doel te bereiken. De Regeering is daarom te rade gegaan, ook in deze leemte te voorzien en de zoozeer gewensehte geliikvormigheid te bevorderen. Een daartoe strekkend ont werp van wet heeft, spr.'s departement reeds verlaten en zal, naar verwacht mag worden nog in den loop van dezen zomer de Tweede Kamer der Staten-Generaal bereiken. „Wil echter bet wapen", zoo ging de Mi nister verder, „dat daarmede de Retree- ring krijgt niet leiden tot. een stelselloos ingrijpen, dat den stempel van willekeur draart. dan moet het centraal gezag de beroldigingBregelen van de lagere orga nen kunnen toetsen aan normen, die met groote zaakkennis zijn opgesteld. Dit is de taak, die U", aldus de Minister, „wacht. Gij zult daarbij worden terzijde gestaan door een bureau, dat op het gebied van de sa- larieering van overheidspersoneel zijn spo ren verdiend heeft onder de deskundige leiding van zijn directeur, die uw secreta ris zal zijn. Wil uw arbeid, vooral in dezen moeilij ken tijd, vruchten kunnen dragen, dan moet hij worden volbracht in een snel tempo, en in het diep besef, dat iedere dag van on berekenbaar gewicht kan zijn voor de toe komst van ons volk. Voor het eind van het jaar moet de Regeoring daarom in het be zit zijn uw Uw voorstellen. Teneinde ech ter zoo spoedig mogelijk de grootste exces sen ten deze te kunnen afsnijden, is het wenschelijk dat, naar gelang onderdeelen door u zijn vastgesteld, de resultaten ffiij worden ter hand gesteld. Ik heb u thans in groote lijnen uw taak geschetst. In het vertrouwen dat gij, mijne heeren, met. Gods hulp uw arbeid in 's lands belang volbrengen zult, geef ik ln uw vertrouwde hand, mijnheer de voorzit ter, de leiding van de beraadslagingen de zer commissie over." De voorzitter der Commissie, het Twee de Kamerlid de heer J. Schouten, beant woordde 's Ministers rede. VERHOOGING DER WEGEN BELASTING? Naar wij vernemen, overweegt de regee ring het tekort op de spoorwegen te dek ken door vorhooging van de wegenbelas ting. „Msbd." G0EDK00PE TREIN. Een goedkoope trein 2e en 3e klasse vertrekt op de Zondagen 9, 16, 23 en 30 Juli. 13, 20, 27 Augustus en 3 September 133 van de stations Den Haag S.S., Voor burg, Rotterdam Maas, Gouda, Leiden, Al phen a d. Rijn, Bodegraven en Woerden naar Arnhem en Nijmegen en terug. Men zie de advertentie in dit nummer. TIJDIG INGRIJPEN. Ons land heeft te waken tegen politieke inmenging der Duitsche fascisten. Het bestuur van het B. K. Werklieden verbond heeft aan den Raad van Ministers een adres gericht, waarin het zegt met groo te voldoening kennis te hebben genomen van het voornemen der regeering om krach tig op te treden tegen die extremistische stroomingen in ons volk, waarvan het doel is het gezag van den Staat en daarmee de grondslagen van dien Staat zelf te on dermijnen en dat de regeering tot bevorde ring van de rust zelfs een uniform-verbod overweegt. In dit verband meent het Verbondsbe- stuur de aandacht van de regeering te mo gen vragen voor de omstandigheid, dat de „Gleichschaltung", blijkens verschillende uitingen van Duitsche zijde en waargeno men leiten, ook onder de in ons land ver toevende Duitschers wordt doorgevoerd. Is het al bedenkelijk, dat een politieke partij in het buitenland, blijkbaar zeker van den steun der regeering van dat land, hier dergelijke maatregelen kan doorvoeren en inderdaad ook doorvoert, het grootste gevaar ervan sohuilt, naar de mecning van het Verbond, hierin, dat in ons Land wordt gevormd een centraal geleid organisme, staande onder bevel van buiteniandeche politieke leiders, die gerugsteund worden door een buitenlandsohe regeering. Dit gevaar acht het Verbond te grooter, wijl het gevormde organisme in ons volk een groep aantreft van ongeveer gelijke ge zindheid en de ondervinding geleerd heeft, dat de leiders der bedoelde Duitsche partij niet afkeerig zijn va<n inmenging in de po litieke verhoudingen in een ander land. Waartoe dit leiden kan, merkt het Ver bond op, toont de situatie in Oostenrijk, al ie de verhouding van ons volk tot het Duitsche een andere dan die van het Oos- tenrijksche tot zijn nabuur. Het Verbond verzoekt den Ministerraad dan ook met aandrang het bedoelde gevaar ernstig onder het oog te zien en middelen te overwegen om aan de politieke werk zaamheid van buitenlanders in ons land af doende paal en perk te stellen. Naar zijn meening zouden buitenlanders, die hier po litieke activiteit aan den dag leggen, on middellijk uit het land moeten worden ver wijderd. Het Werkliedenverbond vertrouwt, dat de regeering ons volk mede zal willen be schermen tegen elke poging van buitenlan ders om ook hier te brengen, wat wij over onze oostgrens aanschouwen. DE MALAISE IN HET KAPPERS- BEDRIJF. Omtrent den toestand in het kappersbe- drijf deelt het hoofdbestuur van den Ned. Ka-ppersbond mee dat het aantal kappers- patroons, dat den concurrentiestrijd niet langer kan blijven voeren, met den dag stijgt. Velen zijn reeds geheel ten onder ge gaan, anderen zoeken een emplooi als be diende of als noodhulpbediende, of probee- ren op andere wijze in hun behoefte te voorzien. Het aantal kappers dat in de periode van 1 Januari tot 15 April jJ., dus in 3l/s maand, den strijd om het bestaan in hun bedrijf heeft opgegeven en hun zaken heeft opgeheven, bedroeg 224. In de daaropvol gende periode n.l. van 15 April tot 15 Juni, dus in twee maanden tijdB, zijn er ondanks het meestal wat opleving brengend voor jaar, niet minder dan 149 kappers genood zaakt geweest hun zaak. en daarmee hun eenigste middel van bestaan, te sluiten. In totaal zijn dus sinds 1 Jan. jJ. 373 kapperszaken in Nederland, als gevolg van de crisis, opgeheven, waat weer tegenover staat dat ruim 500 nieuwe zaken werden geopend. Secretaris-Generaal van Economische Zaken. Met ingang van 1 Juni is aan mr. dr. A. L. Scholtens eervol ontslag verleend als secretaris-generaal van het Departement van Economische Zaken. In diens plaats ie mr. dr. A. A. van Rijn benoemd tot secretaris-generaal van het Departement van Economische Zaken. Hem werd eervol ontslag verleend als admini strateur bij het Departement van Sociale Zaken. GEZOND TERUGGEKEERD. Een plotselinge genezing te Lourdes. Groot opzien baarde te Simpelveld Don derdag jJ. het bericht, dat het meisje van den spoorwegbeambte, den heer J. Jansen, te Lourdes zou genezen zijn. Het meisje was de laatste zes maanden zeer ernstig ziek. Meerdere dokters werden geconsulteerd, een van hen wilde zelfs geen toestemming geven, dat het kind meer naar Lourdes ging. Men zal natuurlijk voorloopig een ge reserveerde houding moeten aannemen, totdat alles officieel ie onderzocht. Doch een feit is, dat het meisje, hetwelk reeds eenige malen werd opgegeven en de laatste maanden niet meer in staat was om alleen te loopen, nu, heel alleen, zonder moeite uit den trein stapte. Zij liep alsof ze nooit ziek was geweest. Toen Donderdagmiddag het bericht van deze plotselinge genezing als een loopend vuur door het dorp ging, spoedden zich honderden nieuwsgierigen naar het station om er zich van te overtuigen of het meisje werkelijk genezen was. De Pastoor der parochie, alsmede eenige eerw. Zusters van 't Arme Kind Jezus en de geheele klas meisjes, waarbij het kind GOUDEN KLOOSTERJUBILEUM. Heden herdenkt de eerw. Zuster Anto- nia in het St. Elisabethgesticht alhier, haar gouden kloosterjubileum. Zuster An- tonia werkte talrijke jaren in de wijkver pleging. Altijd trok zij er in weer en wind te Breda op uit, totdat de jaren hun in vloed deden gelden en zij een rustiger werkkring moest zoeken. Sinds ongeveer 25 jaren nu is Zuster Antonia in het St. Elisabethgesticht alhier, waar zij nu op 80-jarigcn leeftijd, zelfs nog haar arbeid op de naaikamer verrioht. Dit feest is voor de Congregatie des te grooter daar Zr. Antonia met Zr. Helena te Dongen de eersten zijn, die haar gouden kloosterju- bileum in de Congregatie vieren. Vandaag komt Zr. Antonia terug uit het Moederhuis te Breda om morgen haar gouden feest met passenden luister in het St. Elisabethgesticht te herdenken. GOUD. Hooggeachte jubilaris Van het Zusterlijk geslacht, Geen dag van Uw vijftig jaren Hebt g'op dezen dag gewacht. Heel Uw gouden Zusterleven Hebt g'aan anderen gewijd Met verzorging van veel zieken In de grootste dienstbaarheid. Vele lange, lange jaren Zijt ge stil Uw weg gegaan Alles wat ge deed, dat hebt ge Steeds voor anderen gedaan. Zieken helpen, en verzorgen. Troosteres in leed en smart Met een glimlach op de lippen En met blijheid in het hart. Neen, niet tot Uw eigen eer© Hebt gij al Uw werk gedaan, Maar toch zal eens tot Uw eere AI uw arbeid met U gaan. Hooggeachte gouden Zuster Op deez' feestelijken dag, Is er eigenlijk maar één ding, Dat ik zeggen moet en mag. Het is dit en 'k kan U zeggen, Dat er Eén is, die 't onthoudt Alle dagen van Uw vijftig Lange jaren waren goud. TROUBADOUR» op de school is geweest, allen met bloemen in de hand, stonden op het perron om het meisje te verwelkomen. Toen het meisje gezond en monter uit den trein stapte, was de aandoening der aanwezigen groot en allen waren diep on der den indruk. KERKNIEUWS KAPELAAN W. A. G. VAN RHIJN t Onder zeer veel bewijzen van deelneming zijn Donderdagavond in de St. Catharina- kerk te Amsterdam de plechtige metten gezongen voor de zieleruet van kapelaan W. A. G. van 'Rhijn. Pastoor L. Stolk fungeerde als agens met assistentie van de kapelaans E. Pronik en A. v. d. Horst als diaken en subdiaken en <de kapelaans J. Brinkman en rector A. Kok als cantores. De hoogeerw. heer Mgr. dr. G. C. van Noort had op het priesterkoor plaats geno men, terwijl in de kerk veel geestelijken vertegenwoordigd, waren. Gistermorgen had in de in rouw gehulde St. Catharinakerk de plechtige uitvaart dienst plaats. De H. Mis werd opgedragen door den Hoogeerw. Deken Mgr. dr. G. C. van Noort, geassisteerd door de Zeereerw. heeren pastoors Küsters en van Zuijlen, als diaken en sub-diaken. Kapelaan v. d. Horsfc fungeerde als ceremoniarius, kapelaan v. d. Waarden hield de lijkrede. Na afloop vertrok de rouwstoet in auto's naar Noordwijk, waar het stoffelijk over schot van kapelaan van Rhijn op het B. K. kerkhof is bijgezet. Pastoor L. Stolk, de kapelaans van de parochie en vertegenwoordigers van pa- rochieele vereenigingen vergezelden kape laan van Rhijn naar zijn laatste rustplaats te Noordwijk, waar de hoogeerw. deken J. H. W. Bi 'Jsboom de beaaarding verrichtte. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week alleen Zaterdag audiën tie verleenen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10