I. M. PIERROT VOOR tftT REISSEIZOEN PIERROT GEEFT LEDERWAARDE VRIJDAG 30 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 NAAR VERLAGING VAN HUUR. De regeering overweegt. Wij lezen in de „Telegraaf" Zijn wij welingelicht, dan ligt het in de bedoeling van het kabinet-Colijn, in verband met de campagne, die het voert tot verlaging van het levensniveau in ons land, een ernstige poging te doen om de huurprij zen voor volkswoningen omlaag te druk ken. De regeering zal het probleem aanpak ken van den kant der met overheidssteun gebouwde vereenigings- en gemeentewo ningen. Ondanks den moeilijken toestand der rijks- en gemeentefinanciën acht de ïegeering de kwestie van verlaging van de huurprijzen voor volkswoningen van zulk een ingrijpend belang,dat zij bereid is daarvoor groote financieele offers te bren gen. Zoo noodig zal zij de gemeentebesturen te hulp komen, die, zooals bekend is, ge deeltelijk meebetalen aan de bijdrage voor gebouwde overheidswoningen. Te gelijkertijd zal de regeering druk uitoefe nen op de gemeentebesturen, om, waar dit noodig blijkt, de prijzen van gemeen telijken bouwcrond, hetzij in koop, hetzij in erfpacht, belangrijk te verminderen. Eveneens zal zij pogingen doen om in die gemeenten, wa-ar de tarieven voor water- leiding, straat belasting, enz. te hoog zijn, deze te drukken. Verder ligt het in de bedoeling der re geering, financieelen steun te verleenen voor den bouw van goedkoope arbeiders woningen, welke in steden, zooals Amster dam, Rotterdam en 's-Gravenhage, een huurprijs van 4 tot 5 per week niet te boven gaan. In de eerste plaats zal men het particuliere initiatief steunen. Mocht dit echter niet bereid of in staat ziin der gelijke woninge te bouwen, dan zal een beroen worden gedaan op woningbouw verenigingen en gemeentebesturen zelf. Invoering van nieuwe huurwetten of be vordering van het systeem van plaatselijke huurverordeningen ligt niet in de bedoe ling van het kabinet. GEWIJZIGDE REGELING VOOR COLLEGE- EN EXAMENGELD. Minister Marchant komt aan eenige bezwaren tegemoet. Minister Marchant verklaart in zijn Me morie van Antwoord betreffende het wets ontwerp tot wijziging en aanvulling van de Hooger Onderwijswet, dat met hand having van de denkbeelden, die aan de gewijzigde college- en examengeld-regeling ten grondslag liggen, z.i. aan twee bezwa ren tegemoet gekomen dient te worden. In de eerste plaats wat de vrijheid van de studie betreft en in de tweede plaats d moeilijkheid, dat thans studeerenden, die op een bepaald bedrag aan studiekosten hebben gerekend, gedupeerd zouden kun nen worden. In een nota van wijziging stelt de mi nister dan ook voor dusdanige wijzigin gen in het antwerp aan te brengen, dat aan deze bezwaren goeddeels wordt te gemoet gekomen. In de eerste plaats zal vervallen de bepaling, dat indien langer dan normaal wordt gestudeerd 400 col legegeld moet worden betaald. Voorts wordt een overgangsbepaling opgenomen, krachtens welke de student, die thans reeds door het viermaal betalen van collegegeld of door het genieten van een rijksbeurs is vrijgesteld geweest, vrij gesteld blijft. Verder dan deze wijzigin gen meent de minister niet te kunnen gaan. DESTRUCTOR VOOR HET WESTEN. Een groot Nederlandsch belang. De Katholieke Nederlandsche Boeren- en Tuindersbond en het Koninklijk Neder landsch Landbouw Comité hebben over het wetsvoorstel betreffende het verlee nen van een rente-dragend voorschot aan de Nederlandsche Thermo Chemische Fa brieken N.V., Destructor Woerden, tot 'n maximum van 1.800.000 voor de oprich ting van een destructor voor het Westen en Midden des lands, een adres gezonden aan de Tweede Kamer. Naar aanleiding van het Voorloopig Verslag wijzen adresanten er op, dat hun ervaring er toe leidt, uitdrukkelijk te "ver klaren, dat het beleid van de N.V. Ned. Thermo-Chemische Fabrieken, zoowel economisch als op ander gebied, zooals dit tot uitdrukking komt in de daadwerkelijke exploitatie van den destructor te Bregum sedert 1926, voor haar een afdoende waar- borg is, dat de verzorging van dezen zelf den tak van dienst in het Westen en Mid den des lands in geen betere handen kan zijn. Zij deelen ten volle het standpunt van de Regeering, dat slecMs aan van dit wetsvoorstel, waardoor centrale organisatie van de destructie is gewaa borgd, de eenige wijze is, waarop de be langen van de Volksgezondheid <*»s d van den Landbouw, voldoende worden b' hartigd en bovendien het meest economi sche resultaat wordt bereikt. Op een vergadering op het Departement van Binnenlandsche Zaken, daar deze aan gelegenheid uitvoerig is besproken, heb ben de vertegenwoordigers van adressan ten het voornemen van de Reeeering krach tic gesteund, daar zij hierin een groot Nederlandsch belang zagen. Sed> hebben zich geen feiten voorgedaan, wel ke aanleiding zijn op deze meening terug te keeren. Teslotto spreken adressanten het trouwen uit, dat de Kamer het wetsvoor stel zal aannemen. DE BUITEN» ANOSCHE ARBEIDS KRACHTEN. Regeling voor de toelating in voorbereiding Het hoofdbestuur van den Ned. R.-K. Bond van hotel-geëmployeerden mocht Woensdag een onderhoud hebben met den minister van Sociale Zaken betreffende de buitenlandsche arbeidskrachten. De nister verwees naar de Regeeringsverkla- ring van den Minister-president, volgens MAARSMANSSTEEG 14 en 21 TELEFOON 1293 een HA|DI0FI^R\ en REISNECES- SAIRE, ooivool dAiESHANOTASCH, ie U bi] /nsjuUerst billijk terecht. Ook voor een betrouwbaar Horloge op reis vindt U bij ons ruime keuze in alle prijzen welke tot de maatregelen, waaromtrent eenstemmigheid onder de leden van het Kabinet bestaat, de overweging van een regeling voor de toelating van buiten landsche arbeidskrachten behoort. Deze zaak zal dus in behandeling komen. RIJKSKLEED ING COMMISSIE. In de jongste vergadering van de Rijks- kleedingcommissie werd ingestemd met het door het hoofd van het Rijkskleeding- bureau als secretaris der commisie opge stelde concept-verslag der uniformvoor ziening van het personeel in burgerlijken Rijksdienst over de jaren 1930, 1931 en 1932, hetwelk vrijwel ongewijzigd door de commisie als haar verslag werd vastge steld. Vervolgens werd besloten, het beginsel om de kosten wegens de verstrekking van. uniformen aan het Rijkspersoneel op de belanghebbenden te doen verhalen, zoo- veelmogelijk door te voeren. In overeen stemming hiermee was de commissie van oordeel, dat op het loon van de jongelin gen en hulp jongelingen bij het staatsbe drijf der P. T. en T., jia één jaar dienst, alsmede op het loon van de adspirant- bestellers bij dat bedrijf, wegens de ver strekking van een uniform, bestaande uit een pet, een cape en een manchester broek, voortaan aftrek behoort te worden toegepast. De commissie overwoog daar bij, dat tengevolge van de noodzakelijk gebleken verkorting van den draagtijd der manchester broek voor deze personeels groepen van 3 tot 1 jaar, de kosten, ver bonden aan de verstrekking van de ge noemde uniform zoodanig zijn gestegen, dat het bedrag van den jaarlijks deswege verschuldigden aftrek hooger dan 6 is geworden. Voorts was der commissie gebleken, dat de districtscommandanten der Rijksveld- wacht niet instemden met het door haar aan den minister van justitie gegeven ad- om in verband met de verkorting van de draagtijden der uniformen voor dat korps, de bedragen van den kleedingaf- trek voor die personeelsgroep evenredig te verhoogen. De commissie besloot, aan den genoemden minister met nqdruk te verzoeken, haar advies ter zake alsnog te olgen. Naar aanleiding van ingekomen verzoe ken om aan het technische personeel der T. en T., alsmede aan de bestellers der P. T. en T., ook voor zooveel zij besteldienst te voet uitvoeren, waterdichte broekspij pen te doen verstrekken, welke kleeding- stukken tot nu toe alleen als inventaris- goed beschikbaar werden gesteld voor de uitvoering van de rijwieldiensten van het P. T. T.-personeel, meende de commissie te moeten adviseeren, de broekspijpen niet meer als inventarisgoed beschikbaar te stellen, doch deze te verstrekken aan hen, die daaraan bij de uitvoering van hun dienst hetzij te voet, hetzij per rijwiel behoefte hebben, echter met dien verstande, dat een evenredige af trek op het salaris van de belanghebben den wordt toegepast. Hoewel de commissie overwegend be zwaar heeft tegen het niet doen aanbren gen van de in het Rijkskleedinpbesluit voorgeschreven uitmonstering op de uni formen, bèsloot zij aan den directeur-ge neraal der P. T. en T. in antwoord op diens verzoek om de uitmonstering op de uniformen van het technisch personeel der T. en T. te doen vervallen, voor te stellen op de manchester uniform van dat eel in plaats van uitmonstering, een distinctief te doen aanbrengen, opdat aan de dienstkleeding zichtbaar blijve. dat de drager een ambtenaar van de P. T. T. is. De uitmonstering op de regenjas kan naar het der commissie wil voorkomen zonder bezwaar ook voor het technisch personeel der T. en T. worden gehand haafd, zoodat de commissie adviseert deze niet te doen vervallen. Ten aanzien van de verstrekking vab vesten aan het personeel van den Rijks waterstaatsdienst besloot de commissie, tot den minister van waterstaat de vraag te richten, of deze verstrekking voor som mige personeelsgroepen noodzakelijk moet worden geacht, en zoo ja, welke groe pen dat zijn. Ten slotte behandelde de commissie een ingekomen brief van den minister van fi nanciën betreffende de uniform van de ambtenaren der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen. Vermits voor de visiteerende ambtenaren de verstrekking noodig wordt geacht van een uniform, ver vaardigd van een lakensoort, welke niet in het Rijkskleedingbesluit is voorgeschre ven. besloot de commissie uit het besluit te doen lichten, en onder het slechts voor schrijven van de uniform, in overeenstem ming met het in het Rijkskleedingbesluit voor het geheele Rijkspersoneel voorge schreven model, de belanghebbenden zelf in de aanschaffing van de vereischte uni form te doen voorzien. De commissie vermeende voorts geen bezwaar te moeten maken, tegen het ver zoek om aan de assistenten en de com miezen der belastingen in plaats van uni formen van gewoon ambtenaarslaken, uni formen van cuir laken te doen verstrek ken, met dien verstande, dat de daaraan verbonden meerdere kosten in den vorm van kleedingaftrek op het salaris der be langhebbenden worden verhaald. Wat de vraag betreft, of aan de laatstgenoemde personeelsgroepen tuniekën dan wel col berts verstrekt moeten worden, vermeende de commissie den minister van financiën te moeten verzoeken, deze aangelegen- heid nog eens in overweging te neemm Posttarieven voor Binnen- en Buitenland. Het bekende blauwe boekje „Posttarie ven voor Binnen- en Buitenland", dat blij kens het gunstig onthaal bij het publiek, in een algemeene behoefte plaoht te voorzien, heeft plaats moeten maken voor een her druk, Uitgave Mei 1933, welke ter onder scheiding met de eerste uitgave, in een oranje-kleedje ie gestoken. Hoewel de indeeling weinig verandering heeft ondergaan, werden hier en daar be langrijke wijzigingen en aanvullingen aan gebracht, die het alleszins wenschelijk ma ken, dat de gebruiker, die inderdaad juist en volledig ingelicht verlangt te zijn, zich een nieuw boekje aanschaft. Naar den vorm werd een meer in het ook vallende rubriceering verkregen, door b.v. de bestemmingen iets groot er te druk ken dan de tarieven en voor de overige tekst een nog iets kleiner lettertype te bo- zigen. De voorzijde en de achterzijde van het wederom verlucht door Ton van Tast. Zeer toepasselijk werd op de voor zijde het nieuwe post-bestellingsparool als gevolg van de naohtposttreinen in beeld gebracht: ,,'s avonds gepost", 's morgens in de eerste bestelling", terwijl de achter zijde de 7-mijls-luohtpostverbinding met Ned. Indië in beeld brengt. Met de wensoh, dat het boekje, evenals zijn voorganger, gul zijn weg moge vinden, wordt het de wereld ingezonden en ver krijgbaar gesteld aan de postkantoren te gen de oude prijs van 10 cent. Waardoor het onder ieders bereik valt. Hotel Wittebrug. Gisteren werd te 's-Gravenhage gehou den de algemeene vergadering van aan deelhouders N.V. Maatschappij Hotel Wittebrug, aldaar. De voorzitter, de heer mr. J. D. ten Bruggen Cate, bracht aller eerst in herinnering het overlijden van den directeur, den heer L. A. Roozen, en herdacht in gevoelvolle woorden, wat deze in de afgeloopen 30 jaar voor de vennoot schap heeft gepresteerd. De balans en winst- en verliesrekening over het boekjaar 1932 werden goedgekeurd en het dividend op de aandeelen vastge steld op 4 pet. De afgetreden commissaris de heer mr. J. S. Korteweg werd met algemeene stem men herkozen. Tot directeur werd-benoemd dc heer J. G. Meyer, thans onder-directeur der ven nootschap, terwijl na wijziging van de st?- tuten tot benoeming van een tweeden di recteur zal worden overgegaan. GEMEENTERAAD VAN KATWIJK Gisteravond kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was burgemeester Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden behalve de heer A. van Rijn. Na vaststelen der notulen der 5 laatst gehouden vergaderingen was aan de orde mededeeling van ingekomen stukken, voornamelijk mededeelingen van Gedepu teerde Staten houdende goedkeuring van in vorige raadsvergaderingen genomen be sluiten. Verder een mededeeling van dr. J. Hueting, waarin deze bericht dat hij ontslag neemt als voorzitter van het cor respondentschap der arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering. De heeren Kglk en v. d. Bent zeggen het t© betreu ren, dat dr. Hueting tot dit besluit is Vervolgens punt 3 voorstel tot ver koop van pl.m. 650 M.2 grond aan den heer T. Meijvogel, gelegen aan de Duin straat en Secr. Varkenvisserstraat tegen een koopprijs van 5.per M.2 vrij geld, waartoe z.h.s. wordt besloten. De waterstokers in actie. Punt 4. N. Guyt en 38 andere watersto kers hebben een verzoek ingezonden om het benoodigde bedrijfswater geleverd te hebben tegen 15 a 20 ct. per M 3 B. en W. aan wien reeds hetzelfde verzoek was ge richt hebben geantwoord, dat met het oog op het bestaande contract met Leiden geen voorstel tot tariefsverlaging kan worden gedaan, vandaar nu het verzoek aan den raad. B. en W. merken op dat het den raad wellicht bekend is, dat de waterstokers evenals iedereen 33 ct. per M.3 betalen. Volgens het rapport van den Directeur der bedrijven wordt het water, nadat het is verwarmd, verkocht voor 4 k 5 cent per emmers van 10 k 12 liter, het geen neerkomt op een opbrengst van ƒ4.15 k ƒ5.per M.3 waarbij evenwel met de verwarmingskosten rekening dien t© wor den gehouden. Aangezien uit het verzoek niet blijkt, dat verlaging der verkoopsprij zen in het voornemen ligt zouden bij inwil- lising van het verzoek de verdiensten nog 13 a 22 ct. per M.3 stijgen, terwijl thans reeds een behoorlijke winst wordt ge maakt. Het bedrijf betaalt 12 1/2 cent per M.3 plus de distributiekosten van onge veer 13 ct. per M.3. Bij een prijs van 251/2 ct. is eenige reserveering voor noodzake lijke afschrijving enz. buitengesloten. Per jaar wordt door de waterstokers pl.m. 11000 M.3 water afgenomen, zoodat ta riefsverlaging een mindere ontvangst zou geven van ƒ1450 k 2000. Vermindering van inkomsten laten de bedrijven thans niet toe en .met Leiden wordt overleg ge pleegd voor een nieuw tarief. B. en W. ad viseeren op het verzoek niet in te gaan. Na uitvoerige discussie werd het prae- advies van B. en W. gevolgd. Voorstel in verband met de verlenging van den Zuid-Boulevard. Op 10 Mei 1.1. be sloot de raad tot doortrekking van den Z. Boulevard langs het terein van het Zee hospitium. Met de directie van het. Hospi tium, welke genegen is de huurtijd die zij nog heeft aan bet terrein, is overeenstem ming bereikt. Echter zijn nog noodig eeni ge wederzijdsche tegemoetkomingen waar voor de raad toestemming zal moeten ge ven om het plan door te kunnen zetten. Nadat de verschillende technische veran deringen die daar ter plaat-se zullen moe ten worden gemaakt zijn besproken en door en B. W. uitvoerig toegelicht, vraagt dr. Lodder of de directie van het Zeehos- pitium ook nog zeggenschap zou hebben gehad als deze zaak zou zijn afgehandeld na verstrijken van den huurtermijn, over ongeveer 5 maanden. De voorzitter zegt. dat het de wensch van den minister was, dat met de directie van het Hospitium zou worden onderhandeld, ook indien de huur termijn zou zijn verstreken. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aangenomen. Punt 6 is een voorstel van B. en W. om een bijdrage toe te kennen aan de Chr. H. B. S. te Alphen aan den Rijn ter groote van 36.70 voor een leerling op deze school gedurende 1 Jan.30 Aug. waartoe de raad besluit. Het voorstel inzalce vaststelling der ver goeding ingevolge art. 101 der L. O.-wet 1920 over 1929 en de afrekening de: den raad goedgekeurd. Het bedrag per leerling voor gewoon lager onderwijs is vastgesteld op 14.52 en voor U. L. O. op 23.65 per leerling over 1929. Als grond slag nemend de exploitatiekosten over 1930 van de O. L. school alhier, moet het bedrag dat per leerling van het gewoon la ger onderwijs over 1930 moet worden uit gekeerd, worden vastgesteld op 8.50. Goedgekeurd. Ten opzichte van punt 9 voorstel in zake uitbreiding van het parkeerterrein bij de Uitwatering wordt besloten B. en W. machtiging te verleenen de vergroo ting en uitbreiding van dit terrein te doen uitvoeren voorjaar 1934. Het voorstel tot het geven van vrijstel ling van huur voor het gebruik van de gemeentezaal aan het Crisiscomité tot 't houden eener bezar ten bate van dit co mité voor gedurende 24 tot en met 29 Juli a.s. wordt z.h.s. goedgekeurd. Punt II is het voorstel van B. en W. tot aankoop van twee aandeelen ad ƒ1000 in het kapitaal van de Bank der Ned. Ge meenten. Deze bank mag schuldbrieven uitgeven tot 10 maal het bedrag van het geplaatste kapitaal en mag uit die op brengst langloopende leeningen aan pu bliekrechtelijke lichamen verstrekken. Deze grens zal spoedig zijn bereikt. Uit breiding van het aantal geplaatste aan deelen is thans noodig om het bedrijf on gestoord te kunnen voortzetten. Ook hiermede kan de raad zich volko men vereenigen. Punt 12 is het praeadvies van B. en W. op het voorstel van de heeren v. Tonge ren en Eikelenboom inzake het plaatsen eener waterkraan bij de Buitensluis. B. en W. zeggen van meening te blijven, dat de kosten een beletsel vormen. Blijkens ingewonnen lichtingen over een water automaat blijken deze apparaten zoo on nauwkeurig te werken, dat zij herhaalde lijk onklaar raken waardoor de bruikbaar heid zeer gering is. De heer v. Tongeren zegt het te betreuren, dat B. en W. met dit praeadvies komen. Vorige vergadering is toezeggnig gedaan. Weth. Veltkamp ontkent dit, het bezwaar was voorname lijk de financiën. Ook de voorzitter waar schuwt voor dergelijke uitgaven. De hee ren v. Tongeren en M. v. d. Bent achten het een groot belang voor de badplaats, De heer v. Tongeren komt ten slotte met een voorstel om de1 kraan te plaatsen. Uit slag der stemming 88. dus staken. Vóór stemmen de heeren Meerburg, Eikelen- zoom, Lodder, Parlevliet, M. v. d. Bent, B. v. d. Bent. v. d. Zwan. van Tongeren. De Katwijksche Ohr. Besturenbond had gevraagd om instelling van een contact commissie voor de stennverleening en werk verschaffing. B. en W. zien de wensche lijkheid van een dergelijke commissie niet in en stellen mitsdien voor afwijzend dit adres te beschikken. B. en W. mer ken hierbij nog op, dat zij in studie heb ben genomen een reorganisatie van de re geling, in het bijzonder wat betreft uit breiding van bet aantal leden der missie welke aan B. en W. adviezen uit brengt. Te zijner tijd krijgt de raad hij over mededeelingen. De heer B. v. d. Bent vindt het prae advies eenzijdig en noemt een tweetal voorbeelden waaruit moet blijken, dat een contactoommisie noodig is. Er worden geen steekhoudende motieven voor het te- eendeel in het praeadvies genoemd Spr. doet ten slotte het voorstel: de raad besluite een contactcommissie te benoe men bestaande voor de helft der leden uit de patroons, voor de andere helft uit de vakvereenigingen. B. en W. benoemen onpartijdige voorzitter. Dit om de grieven te onderzoeken waarna advies a> W. zal worden uitgebracht. De heer Guyt acht zich beleedigd. De heer P. Guyt zegt zeer teleurgesteld te zijn door dit praeadvies. Er wordt niets ongeoorloofds gevraagd. Men weet thans dikwijls niet waarheen men zich te ver voegen heeft als men zich verongelijkt acht. En er zijn legio klachten. Spreker steunt het voorstel-v. d. Bent. Dc heer Kulk zegt zich geheel aan te sluiten bij de vorige sprekers en noemt enkele klj^B uit voor de benoeming van een contact- oommissie. De voorz. zegt, dat B. en W. de zaken behandelen en een ambtelijke commissie naast zich hebben. Door dc vroegero toe stand toen er een soortgelijk^ commissie was, ontstond er concurrentie tussohen do verschillende vakbonden. De heer Guyt protesteert tegen deze woorden en wenscht dat de voorzitter deze terug neemt. Ze zijn onjuist. Wethouder Dub beldam bevestigt wat de voorzitter ge- proken heeft. De heer Guyt acht zich beleedigd en eischt terugname dezer woorden wat de voorzitter weigert. De heer C. v. Tongeren zegt* te kunnen begrijpen dat B. en W. wat voorzichtig zijn na de gedane ondervinding. De heer Guyt behoeft zich dat niet aan te trek ken. Commissieleden moeten niet direct belanghebbenden zijn. De belangen zijn het veiligst bij de hoogste autoriteiten die zich trouwens goed genoeg oriëntce- ren. Spr. brengt hulde aan B. en W. dat ze deze raoelijke taak die ze gemakkelijk op anderen konden schuiven, zelf willen blijven waarnemen. De voorzitter zegt niemand persoonlijk te hebben willen bc- leedigen. Maar men gevoelde dat er meer dere tegenstrijdigheden waren. Sommige feiten die de heeren B. v. d. Bont en Kulk noemden waren niet juist. Zeker, er kan een vergissing worden begaan. Dat kan ook een contactcommissie doen. De werk- erschaffing loopt over zooveel schijven, dat er heuach wel eens een vergissing kan worden gemaakt. Doch men kan zich ten alle tijden tot B. en W. wenden. De heer d. Zwan ziet de moeilijkheid van een contactcommissie doch do afwezigheid hiervan heeft tot gevolg, dat men veelal tot de besturen der vakvereenigingen gaut omdat men daar eerder heen gaat dan naar B. en W. De toezegging van B. en W. is wat vaag. Spr. wil meer zekerheid. De heer B. v. d. Bent zegt het volle ver trouwen te stellen in B. en doch er komen wel eens dingen voor die met een commissie beter geregeld kunnen worden dan met B. en W. De heer Veltkamp ver dedigt het praeadvies en wijst op de or ganen in het maatschappelijk leven, de vakvereenigingen waartoe men zich ook kan wenden. De voorzitter wijst op do controle vanwege de regeering. Men heeft zich bijna geheel naar voorschriften in te stellen. Wat moet dan een tweede com missie er bij doen. Het voorstel-v. d. Bent komt in stemming en wordt verworpen met 115 st. Vóór de heeren Kulk, v. d. Zwan, M. v. d. Bent, P. Guyt. De heer G. Haasnoot vraagt vergun ning voor den bouw van een houten schuur op het terein aan de Mr. Fock- straat. B. en W. stellen den raad voor dis pensatie van art. 22 der bouwverordening te geven. De raad gaat hiermede aoooord. Rondvraag. De heer P. Guyt vraagt wat er gedaan wordt als men een houten schuur bouwt zonder vergunning. De voorzitter zegt hierop nu geen antwoord te kunnen geven. Het is trouwens niet aan do orde. De heer d. Bent vroeg in vorige zitting om verontreiniging van de Schoolstraat tegen te gaan. De voorzitter antwoordt, dat van verontreiniging niets is gebleken. De heer v. Tongeren vestigt do aan dacht op het feit, dat men soms aan do Boulevard loopt zonder badmantel, in badcostuum. De voorzitter zal hieron streng laten toezien. De politie heeft reeds opdracht gehad. De heer Guyt ves tigt de aandacht op de ongeregeldheden op don avond van 22 Juni 1.1. en vraagt wat de voorzitter denkt to doen voor do openbare veiligheid. De voorzitter zegt, dat ap bedoelde propaganda-avond van Fascisten onbevoegden toegang wisten Ie erkrijgen. De politie moest ingrijpen. Het waren geen Katwijksche ingezetenen waarvor optreden noodig was. Vooral te gen vreemdelingen zal in het vervolg streng worden opgetreden (applaus van den raad). De heer Hueting vraagt zorg te willen dragen dat parkeeren bij hoe ken van straten verboden wordt. Dit, kan ongelukken veroorzaken. Spr. noemt een geval bij den hoek v. Egmondst.raat Achterweg. De heer v. d. Zwan wil de winkeltjes op het strand gesloten zien. Dit is in den geest als gesproken is in den raad van 19 Mei 1932. Volgende zitting definitief antwoord, dooh de voorzitter wil wel meedeelen, dat dit geen overtredingen ziin volgens de wet. Hierna sluiting met gebed. RECHTZAKEN EEN ZWARE STRAF VOOR EEN KERKDIEF. De Leeuwarder rechtbank veroordeeld© gisteren den 31-jangen Tj. F., bakkers knecht, zwervende, tegen wien het. O. M. wegens verschillende kerkdiefstallen in Friesland een gevangenisstraf had geëischt van 4 jaar, tot 3 jaar en 6 maanden. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: P. Dubbelman, B o d e g I senstraat. Cur.mr. dr. R. I Utrecht. n, Prin- van Roy, goeding over 1928—1929 en 1930 werd door 1 ten. De heer M. d. Bent spreekt zich KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7