M. BRINKS - TURFMARKT II - TEL. 2336 VRIJDAG 30 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 30 Juni 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 767.5 te Valentia. Laagste barometerst.: 744.6 te Akureyri Verwachting tot den avond van 1 Juli: Zwakte tot matige N oord-Westelijke tot Zuid-Westelijke wind, gedeeltelijk jewolkt, weinig of ;een regen, iets varmer overdag. De depressie over de Oost/zee vulde ver der op. De hooge druk breidde zichtbaar de Zuidzijde aanzienlijk Oostwaarts uit. Nabij IJsland daalde do barometer ver der, zoodat zich daar thans een uitgestrekt depressie-systeem bevindt. Tengevolge van dr.n fcoogen drukopzet is over West-Europa de weers toe standi aanzienlijk verbeterd. Over het algemeen is de ochtendtempe- natuur langzaam stijgende, behalve op IJs land, terwijl veel minder regen viel. Veel station® melden thans zwakke wind. Veel al nog met betrokken of zwaar bewolkte lucht, doch men mag vooral over Frank rijk, Zuid-Duitschland en Zwitserland op klaring verwachten. Ook over ons land is een verdere weersverbetering met iets hoogere temperatuur te verwachten. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur dei middags te half drie 17— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «A: Van Vrijdagnamiddag 9.53 uur tot Zaterdagmorgen 4.13 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 uur 1S.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", om 7 uur: 17.5 gr. C. ZOETERMEER—ZEGWAART. Oranjevereeniging. In café „de Gouden Leeuw" hield de Oranjevereeniging „Wil- holmina" haar jaarvergadering. De voorzit ter, de heer O. Groenheyde, opende mot een kort woord van welkom de vergadering. Daarna las de secretaris, de heer W. Q. Grimbergen, de notulen der vorige verga dering, die onveranderd werden vastge steld. Dè penningmeester, de heer J. Houtman, bracht het financieele verslag uit. Ontvan gen werd 1265.12, uitgegeven 1609.08, alzoo een nadeelig slot van ƒ343.96. Het jaarverslag vermeldde dat het le dental stationnair was gebleven en het laatst gehouden Oranjefeest goed geslaagd was. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren A. J. J. van Well en P. A. van der Meer, werden herkozen. In de vacatures S. Glijnis en E. Akkerman werden gekozen de heeren A. L. Ooms en M. Verbeek. De gekozenen namen hunne benoeming aan. Tot leden der commissie tob het nazien der rekening werden gekozen de heeren C. van Schuppen en J. van Bergen Henegou wen. Besloten werd dit jaar feest te vieren op 30 en 31 Augustus. Inplaats van een etala ge-wedstrijd en den avond, voor den 30en een optocht met versierde automobielen, motorrijwielen en rijwielen. Den 31en Augustus 's morgens kinderfeesten, 's mid dags volksspelen, hindernisrijden met auto's enz.; en 's avonds bioscoopvoorstelling en vuurwerk. Uit de vergadering werden inlichtingen gevraagd, waardoor het tekort in kas was ontstaan. De voorzitter antwoordde hierop, dat bij het laatst gehouden feest geen ver makelijkheden op het feestterrein mochten worden toegelaten, waaMoor men de ont vangst van staanplaatsen heeft moeten der ven. Na eenige vragen en wenschen werd de geanimeerde vergadering door den voor zitter gesloten met een woord van dank voor de opkomst. „Door Veredeling Verbetering". Door de pluimveevcreeniging „Door Veredeling Verbetering" al'hier, werd gisteren voor ko nijnen een tafel keuring gehouden. Ingezon den werden 8 nesten met 35 dieren en 26 enkele nummers, totaal 61 dieren. Als keur meester trad op de heer Paul Böckelmann van Overschie. De inzendingen bestonden uit: witte, zwarte en blauwe Vlaamsche reuzen; blau we, bonte en zwartbonte Lotbaringers; Witte Weeners, Alaska's, Fauve de Bour gogne's, Russische brandneuzen, black and tans, Nederlandsche havanna's, Havanna kleur en zwart-bonte Hollanders. Ie prijs nest Alaska's: S. J. P. v. d. Burg, Zegwaart; 2e prijs nest witte Weeners: J. Pieterse, Zoetermeer. Grooter soorten, le prijs Blauwe Vlaam- eohe Reus (Voedster): S. J. P. v. d. Burg, Zegwaart; 2e prijs idem (Ram): H. J. v. d. Burg, Berkel (Z.-H.). Middelsoorten, le prijs Witte Weeners (Voedster): J. Pieterse, Zoetermeer; 2e prijs, idem (Ram): S. J. P. v. d. Burg, Zeg waart; 3e prijs Faure de Bourgogne (Voed ster) J. Piso, Zegwaart. Kleine soorten, 1ste prijs Russische brandneuzen (Ram): S. J. P. v. d. Burg, Bewaart; 2e prijs idem (Voedser), J. Piso, Zegwaart. De inzendingen waren van goede kwali teit, er zullen goede tentoonstellings exemplaren uitgroeien. Na de keuring werd een ledenvergadering gehouden. Aanwezig was de heer A. Hor tors, voorzitter der pluimveevereeniging Berkel (Z.-H.). Besproken werd in samen werking met die vereeniging een tentoon stelling te houden in de maand December. Definitieve besluiten werden niet genomen. De financieele zijde zal nader bekeken worden. In een in de maand Juli te hou den vergadering zullen nadere besluiten worden genomen. Autotocht ouden van dagen. Donder dag had de autorit voor de ouden van da gen uit deze gemeenten plaats. Leek het 's morgens of moeder natuur hare mede werking aan 't welslagen der tocht niet zou verleenen, met den middag had men toch aardig weer, al was 't dan geen zomersehe dag. 's Morgens 9 uur rtonden een 44-tal, wel willend ter beschikking gestelde auto's, op den Schenkelweg, waarin de oudjes had den plaats genomen. Omstreek® 9.15 uur werd weggereden, onder groote belangstel ling der ingezetenen. Bij het voortbijrijdeu der scholen stonden de kinderen opgesteld, die de uitrijdenden een prachtigen dag toe riepen en toezwaaiden. Via den Voorweg, Leidschendam, Veur, Wassenaar, Oegst- geest enz. reed men eerst naar de pleister plaats Groenendaal onder Heemstede, waar men te ongeveer 11 uur aankwam. Al daar werd iets gebruikt en genoot men van heb prachtige natuurschoon. Al spoedig zat ,.de stemming" bij allen, oudje®, commissie en chauffeurs, er in. Na een pauze tot 1 uur werd ingestegen en de schoonste plek jes in dat gedeelte vam Noord-Holland be zichtigd. Den Zeeweg onder Bloemendaal volgend werd naar Zand voort getuft, het doel van den tocht. De temperatuur liet niet toe, zich aan zwemmen of beentje (pootje) baaien over te geven. Maar even goed is daar genoten. Van 2 tot 5 uur werd aldaar vertoefd. In 'hotel „Zomerlust" werd overheerlijk gedineerd, en werden alleriei „kattekiwaad" uitgehaald. Op het strand werden vèrspring-oefeningen gehouden voor de chauffeurs, waarvoor prijzen be schikbaar waren gesteld. In opgewekte stemming werd de terugreis aanvaard. Men was opgetogen van het genotene. Langs een anderen weg dan 's morgens werd „huistoe" gereden. Bij de tol onder Stompwijk stond de harmonie „Kunst en Vriendschap" op de trailer van Bunkers opgesteld, die de feestgangers met muziek door de gemeenten en Vervolgens naar huis bracht. De belang stelling was overweldigend. Van de gezich ten van alle deelnemers was te lezen, dat men een schitterende dag had gehad. De commissie in 't bijzonder; en de chauf feurs (ordonnancen), die allen medegewerkt hebben dezen dag te doen slagen, komt wel een „eeresaluut" toe. Zeer dankbaar en vol daan waren allen te 9 uur weer thuis. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. Onze plaatsgenoot J. Vegelin, brugwachter aan de Gouwsluische brug, is in gelijke functie overgeplaatst naar Gorinchem, Geboren: Arie z. van J. van Noort en M. Mooij Anna d, van T. Dekker en G. Zaal Aletta Pietje d. van J. Stigter en M. den Har- togh Sophia Wilhelmina Klazina d. van W. A. M. Dijkman en K. W. Zekveld Petrus Hendrikus Boudewinus z. van M. L. van der Tol en A. S. M. van Niekerk. Janny, d. van H. N. Hart en T. de Geus Jan z. van A. Bogaard en J. Molenaar Babje d. van P. Verkade en M. Schipper Petronella d. van H. Verduyn en J. H. van der Zaal. Getrouwd: G. van Berkel 28 j. en A. Bezeraer 25 j. Dirk Brunt 29 j. en E. van de Meent 31 j. J. Verhoef 24 j. en D. van Muijen 21 j. Overleden: Albertus van Leeuwen 56 j. echtgen. van C, de Weerd Aaltje de Bruijn 77 j. Lena Geertruida Walle 54 j. wed. van J. van Voorbergen. Gevestigd: van Ter Aar: C. M. Bosman echtg. van W. T. van Rijn, Pr. Hendrikstraat 170 Mijdrecht: A. J. Bakker, Nesse 9 Arnhem, kinderen Camps, Raadhuisstr. 44 Rotterdam: kinderen de Kruis, Raadhuisstr. 44 Rotterdam: kinderen Pennings, Raadhuisstr. 44 Rotterdam: S. de Waal, Raadhuisstr. 44 Veur: S. Vergeer, dienstbode, Gouwsluische weg 66 Schijn del: J. P. M. B. v. Leeuwen, dienstbode, Gouwsluische weg 34. Vertrokken: naar Amsterdam, Borssen- burgstr. 16hs, A. C. E. Wijkhuizen Renkum, Stationsweg 8, Oosterbeek: T. Huisman Lei den, Nieuwstraat: S. C. van den Hoorn Woerden, Utrechtsche Straatweg 97: G. M. Versteeg, Oudshoornsche weg 124 's Gra- venhage, Weimarstraat 10, kinderen Mulder 's Gravenhage, De Genestetlaan 94, J. van Ooijen IJsselstein, Achtersloot 80 W. J. Rodenburg Leeuwarden, Nieuwekade 70: PI. van der Mik, wed. van D. van Leeuwen Gorinchem, Petersbrug, Oude Merwedesluis: J. Vegelin en gezin 's Gravenhage, Badhuis weg 226: W. van der Vis, Heerenweg 8 Ha- zerswoude, Voorweg: W. van Zwieten BODEGRAVEN Personalia. De heer L. v. d. Giesen slaagde aan de rijksuniversiteit te Utrecht voor het prop. examen geneeskunde. Ongelukkige val. Gisterenavond had een ernstig ongeluk plaats. Zekere B., wonende in de Verlengde Willemstraat, zou eens een kijkje gaan nemen in de in aanbouw zijnde huizen aan den Stationsweg. Terwijl hij nu op de bovenste balklaag liep, stapte hij mis en stortte naar omlaag. Zwaar gewond werd hij opgenomen. Dr. B. verleende eerste genees kundige hulp. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspon dentschap der Arbeidsbemiddeling alhier staan heden als werkzoekende ingeschreven: 2 land arbeiders, 15 pakhuisknechts, 8 schippers, 37 fabrieksarbeiders (waaronder 19 gedeeltelijk werkloos), 6 opperlieden, 27 losse werklieden, 1 electricien, 1 wagenmaker, 2 heiers, 10 tim merlieden, 5 grondwerkers, 2 schilders, 2 chauffeurs, 2 smeden, 2 molenaars, 7 metse laars, 1 bakkersknecht, 1 huisknecht en 1 meu belmaker. Inlichtingen aan h.h. werkgevers worden gaarne verstrekt. Bouwvergnnningen. Door B. en W. alhier is aan W. Muckhuijse vergunning verleend tot het bouwen van een schuu rvoor rekening van A. H. van Oosterom en aan M. H. van de Poll het bouwen van een schuur voor rekening van van het R.K. Armbestuur. Geboren: Gretha Johanna d. van T. Blanken en A. Helsloot Maria Wijnanda d. van J. J. Dijs en G. van den Burg. Getrouwd: L. van Egmond 28 j. te Zwammerdam en A, J. Walraven 21 j. alhier. Overleden: M. Hagoort 57 j. echtg. van P. Voor douw. Gevestigd: C, vein Leeuwen, van Ter Aar. C. Hoogenaoorn, kaashandelaar, van Kame- rik H. Daman, typograaf, van Krommenie F. L. Romijn, veehoudersknecht, van Pols broek. Vertrokken: J. F. Schintz naar Alphen aan den Rijn, J. Fokker en gezin naar Zwammerdam. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam gisteren in openbare vergadering bijeen. Alle leden aanwezig. De burgemeester opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden gelezen en vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van de navolgende stukken: lo. Een verzoek van de afd. Leiden der Chr, Gezondheids- en vacantiekolonie ip Nederland, vergezeld van de rekening en het verslag over 1932, om subsidie voor 1934. Dit verzoek zal bij de begrooting 1934 behandeld worden. 2o. Een schrijven van Ged, Staten, waarbij wordt bericht, dat het besluit tot aankoop van de boerderij van W. Samsom is verdaagd. Dit stuk wordt voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde is nu de vaststelling van het kohier straatbelasting over 1933, dat door B. en W. is opgemaakt, tot een bedrag van 3025.61. Het kohier wordt op dit bedrag met algemeene stemmen vastgesteld met bepaling dat de belasting in 3 termijnen kan worden betaald, vervallende 1 Augustus, 1 October en 1 December 1933. Voorts wordt met algemeene stemmen vastgesteld het kohier voor de hon denbelasting, dat door B. en W. is opge maakt tot een bedrag van 358.50. Daarna worden op voorstel van B, en W. eenige wijzigingen aangebracht in de begroo ting van 1932 en een wijziging in de begroo ting van het grondbedrijf voor 1932 en de be trekkelijke besluiten vastgesteld. Commissies voor rekening en begrooting. Vervolgens stellen B. en W, voor bet regle ment van orde voor de vergaderingen van den Gemeenteraad aan te vullen met een 2-tal be palingen omtrent de benoeming van een com missie tot nazien der jaarlijksche rekeningen. Bij de bespreking blijkt, dat de heer I. Kla ver ook een commissie wenscht voor de be grooting. De voorz. zegt, dat B. en W. een be grotingscommissie overbodig achten, omdat alle leden de begrooting thuis krijgen, wat niet het geval is met de rekening. De heer Klaver stelt voor ook een begrootingscommissie te benoemen. Dit voorstel wordt ondersteund door den heer D. de Haas. De voorz. brengt dit voorstel in stemming, hetwelk wordt aangenomen met 4 tegen 3 st., tegen de heeren de Graaf, van Leeuwen en P. Splinter. Daarna stellen B. en W. voor van de bouw vereniging „Dorpsbelang" over te nemen een stukje grond, gelegen buiten het hek aan de Kastanjelaan, welk stukje de bestemming heeft van openbaren weg. De gemeente is hypotheekhoudster van deze bouwvereniging. In verband daarmede wordt besloten zoonoodig royement van de hypo theek te vragen, rustende op dit stukje en op een stukje grond dat genoemde bouwvereni ging aan gebrs. Mol wil overdragen. Het voor stel van B. en W. wordt met algemeene stem men aangenomen. Daarna wordt behandeld een reclame van M. Noordervliet tegen zijn aanslag in het schoolgeld. Op voorstel van B. en W. wordt besloten, den aanslag te handhaven. Vervolgens worden op voorstel van B. en W. eenige pensioengrondslagen vastgesteld van den burgemeester, le ambt. van den burgerl. stand J. J. Wolff, F. den Hertog en mej. C. M. v. d. Foe, De voorz. stelt nu voor B. en W. te machti gen eenig meubilair aan te schaffen voor het stempellokaal, welke machtiging met alge meene stemmen wordt verleend. Bij de rondvraag informeert de heer De Haas of M. C. v, d, Ing ook bij de werkver schaffing is geplaatst. De voorz. zegt. dat zulks niet het geval is. De heer Roest dringt er op aan, van gemeentewege de verkiezings reclame te laten verwijderen. De voorz. zal opdracht daartoe geven, mits toestemming van de daarbij betrokken eige naars kan worden verkregen. De heer Groe nendijk vindt dat het Raadhuis geverfd moet worden. De heer Klaver heeft bij het punt overname van grond van de bouwvereeniging, weinig toe lichting aangetroffen. De voorz. zegt, dat ver schillende stukken door hem naar de Provin ciale Griffie waren medegenomen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorz. de vergadering. Personalia. Onze plaatsgenoot mej. C, M. van Stralen is geslaagd voor het examen voor de acte L. O. KOUDEKERK. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der Arbeidsbemiddeling al hier, staan als werkloos aangegeven 41, waarvan 10 gedeeltelijk werkloo* en 17 steuntrekkende. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer C. Mieog, is met ingang van 3 Juli a.s. benoemd tot kweekeling met akte aan de Chr. Wilhelminaschool te Noordwijk- Binnen. Geboren: Mechelina Hendrika, d. v. S'tephanus Antonius van Hees en Dirkje Martijntje Oomen. Geertruida Elizabeth, d. v. Stephanus Antonius van Hees en Dirkje Martijntje Oomen. Gehuwd: Jacob van Veen, 26 j. en Maria Cornelia Verboom. 24 j. Overleden: Geertruida Elizabeth van Hees, oud een dag, dochter van Ste phanus Antonius van Hees en van Dirkje Martijntje Oomen. NIEUWVEEN. FATHER STOUTEN. Na dertig jaren terug in het vaderland. Na een onafgebroken verblijf van ruim dertig jaren in de Missie is de eereerw father J. Stouten, die Nieuwvener van ge boorte is, in het vaderland teruggekeerd en vertoeft op het oogenblik bij- familie in Nijmegen. Father Stouten is thans vijf en vijftig jaar en behoort tot de Congregatie van Mill Hill. Vanaf zijn H. Priesterwijding is Zijneerw. werkzaam geweest in de Missie van Britsch-Indië, in heb distriet Guntur, dat ressorteert onder het diocees Nell ore, waar de jongste Nederlandsche bisschop Z.H. Exc. W. Bouter zetelt. Binnenkort hoopt Father Stouten, die voorloopig voor een jaar in Holland zal vertoeven, zijn ge boorteplaats op te zoeken en zich hier tij delijk te vestigen. De juiste datum vafi aankomst staat nog niet vast. Diaar de uiterst eenvoudige missionaris in geen geval van een glorierijke intocht in zijn geboorteplaats wil weten, hebben de parochianen van een openlijke huldi ging moeten afzien. Ht ligt echter in het voornemen van de parochie haar eenige missionaris, waar ze dan ook met reden trotsch op kan wezen, 'een welkomstge schenk aan te bieden, waarvoor een inza meling zal gehouden worden, die geen aan moedigend woordje behoeft. Gevestigd: M. Zwart van Broek in Waterland. P. W. Groeneweg van Rot terdam. C. Balvert en gezin van Ter Aar. W. C. E. Verkerk van Weesper- karspel. Vertrokken: J. Hoogervorst en ge zin naar Ter Aar. C. H. Bakker naar Nieuwkoop. C. van Cuijlenborg naar Gel- dermalsen. P. C. Hogenes naar Wilnis. F. Wieringa naar Zeist. Geboren: Leendert, z. van W. L. Blij- lerven en M. H. de Vries. Franciscus Ge- rardus, z. van H. Heemskerk en C. van Bergenhenegouwen. Overleden: H. Se/h roder 78 j. WOERDEN Waterpolo. Woensdagavond had de plaatselijke ontmoeting W.Z.C. I„Forel" 1 plaats, die eindigde in een 22 gelijk spel. De Forel-adspiranten wisten van de W.Z.C. dito met 31 te winnen. V.E.P.-nieuws. Zondag a.s. hopen de V. E.P.-spelers hun nieuwe terrein zelf eens ter dege in te wijden. V.E.P. II komt daartoe in het veld tegen V.V.A. I, terwijl V.E.P. I de strijd zal aanbinden tegen Leiden I, even eens 2e klas I.V.C.B.'re, maar uit 'n andere competitie-af deeling. De eerste wedstrijd vangt om 1 uur aan, de tweede om 3 uur. Geschrokken kippen. Van een kleine vrachtauto, oud vehikel, beladen met kisten kippen, brak Donderdagavond plotseling de rechterstuurpen. 't Beestje kon klaarblijkelijk 't schokken op de keien van den Stations weg niet meer verdragen en begaf 't. Het rech- terwiel kwam plat op de straat te liggen. Gelukkig was de snelheid niet groot, anders was er van 't wagentje niet veel overgescho ten. Nu schrokken alleen de kippen en werd 't verkeer 'n poosje gestremd. Nadat de vracht was overgeladen, en 't caducque voertuig aan den kant gesleept, kon 't verkeer weer door gang vinden. NIEUWKOOP Geboren: Willem z, van J. Kat en C. v. Leeuwen Albert, z. van D. A. Noordegraaf en H. van der Vliet. Overleden: J. Nieuwenhuizen ongh. 64 jaar. STADSNIEUWS HET ZESDE Z1 EKENTRI DU UM. Wij mogen nog wel een* herinneren aan en opwekken tot meeleven met het komende Ziekentriduum. Niet omdat wij er voor zouden vreezen, dat de Katholieken zelf dit prachtige, gees telijke liefdewenk zouden vergeten, waar zelfs niet-Katholieken in verschillende vor men van hun medeleven en medewerken blijk geven. Vrees voor afzijdigheid van Katholieken zou zelfs beleedigend zijn. Maar.... dit Eucharistisch Ziekentri duum is reeds het zesde. En dit beteekent of kan althans beteekenen verminderde daadwerkelijke belangstelling door gewoon te, door sleur. En dat mag niet. Want voor zoovelen, die zelfs jaren lang van alles verstoken zijn, wat wij dagelijks genieten, beteekent ook dit Ziekentriduum, juist zooals het eer- AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Juni tot en met Zondag 2 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502; en D. J. van Drieeum, Mare 110, tel. 406. SPORT BOKSEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP ZWAARGEWICHT Camera wereldkampioen door knock'out in de zesde ronde van Sharkey. In het Stadion van Long Island heeft gister avond de bokswedstrijd plaats gehad om bet wereldkampioenschap zwaargewicht tusschen den titelhouder Jack Sharkey en den uitdager, den Italiaan Primo Carnera. Camera slaagde erin zijn tegenstander reeds in de de zesde ronde knock-out te slaan. Nadat de zesde ronde 2 minuten en 27 seconden had geduurd, plaatste Carnera een rechtschen upper cut op de kin van Sharkey en deze hevige slag vloer de den Amerikaan. Er werd tot 9 geteld en toen trachtteSharkey op te staan, doch hij viel weer op den grond. Carnera won hiermede den titel van wereldkampioen. Sharkey woog 201 pond, terwijl Carnera het tot niet minder dan 260Ys pond bracht. s t e Ziekentriduum ©en geestelijke herop wekking ten leven. Juist omdat wij, gezonden, door het ach teloos accepteeren van vele dagelijksch© vreugden geneigd zijn minder te beseffen, wat z ij ontberen, mogen we ons nog wel 'ns goed voor den geest stellen, dat geen enkel Ziekentriduum minder belangrijk is, dan één van z'n voorgangers, dat het tien de Ziekentriduum even belangrijk en even voornaam is als het eerste. En deze, inderdaad juiste, redeneering leidt tot de logische eisch van b 1 ij- v e n d e daadwerkelijke belangstelling. Er zijn er velen, die deze belangstelling toonen, door velen en zwaren arbeid, dio van deze belangstelling blijk geven door offers van werkzaamheid, van tijd en van eigen ontsfpanning. En zelfs deze offers kunnen niet worden gebracht zonder aller daadwerkelijk medeleven, zonder dat door allen wordt bijeengebracht, wat voor een Ziekentri duum zoo hoog noodig is. Dit alles moet worden mogelijk gemaakt door alle Katholieken, die toch zeker op de eerste plaats de hooge waarde van een Ziekentriduum zullen begrijpen. Moge deze offerzin ook dit zesde Eucha ristisch Ziekentriduum vruchtdragend ma ken. S.A.N.T.O.S. A.s. Zondag zal een bloempjesdag ge houden worden voor S.A.N.T.OJ3. (steun aan Nederlandsche tuberculose onbemid delde standgenooten). S.A.N.T.O.S. is een instelling van -den Nederlandsohen R. K. Middenstandsbond. S.A.N.T.O.S. heeft in 1932 een slecht jaar gehad. De inkomsten zijn met circa 7000 gld. teruggeloopende uitgaven voor verpleegkosten met bijna 8000 gld. vermeerderd, 't Stijgen der uit gaven is niet te wijten aan 't feit dat tu berculose onder den middenstand toe neemt, althans is dat niet door statistie ken na te wijzen, 't Stijgen der uitgaven is dus voor verreweg 't grootste deel zoo niet geheel toe te schrijven aan 't feit dat tal van middenstanders, die voor heen zichzelf konden redden, thans aan gewezen zijn op steun van S.A.N.T.O.S., wanneer in hun gezin de gevreesde t.b.c. binnentreedt. 7000 gld. minder ontvangen.... 8000 gld. meer uitgegeven.Dat is een achteruit gang van 15.000 gld..... Wat is er aan te doen1? We kunnen natuurlijk bij de pakken gaan neerzitten en zeggen: „Ja man wat doe je er an 't is nu eenmaal een slech te tijdDeze methode is niet bizonder aanbevelenswaardig. Mijn hoofdbestuur zendt mij uit den Haag een betere methode. Ik citeer letterlijk: „Op de eerste plaats moet getracht worden, alle mid denstanders, die nog iets missen kunnen, te bewegen, zich te laten inschrijven als vast begunstiger van S.A.N.T.O.S., b.v. 3.60 gld. per jaar (één verpleegdag). Voor sommigen is dat misschien een bedrag van beteeke- nis, maar we vragen het daarom ook al leen van die middenstanders, die dit mis sen kunnen, en niet dit offertje O. L. Heer hun dankbaarheid kunnen toonen voor het gelukkige feit, dat zij nog iets te missen hebben.Op de tweede plaats.." Onz© Bloemendagen. Zondag a.s. is 't onze Leidsche bloemen dag. De bloemendagen zijn in Leiden altijd goed geweest voor S.A.N.T.O.S,; trouwens de Leidsche santos-afdeeling heeft steeds puik gewerkt. We hebben altijd flinke be dragen aan 't hoofdbestuur kunnen afdra gen en we werden dan ook als 't gold uitzending van Leidsche t.b.c.-patiënten altijd prompt bediend. Toch was de op brengst van den Leidschen bloemendag in 1932 minder dan in 1931. 'fc Is begrijpelijk! Moge a.s. Zondag ons iets onbegrijpelijks te aanschouwen geven, namelijk een grootere opbrengst. Als dat gebeurt, beloven wij u, onze verbazing binnen rede lijke perken te zullen houden. Wilt ge mee- merken? Ge kunt die dames met die bloempjes toch niet werkeloos laten staanDat is geen gezicht!!.... Wel bedankt.... God zegene u. R. R ey n en, Rector. GOUD. ZILVER, HORLOGERIE IsVklAS REPARATIE-INRICHTING

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2