Vlammende Katchen. VRIJDAG 30 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 HILLEGOM. Hanze. Gisteravond hield de afd. Hil- legom der Hanze een schitterend bezochte ledenvergadering in Hotel Sistermans. De voorzitter, de heer P. Klaver, opent te rond half 9 de vergadering. Do voorzitter wordt gelukgewenscht met zijn benoeming in het; Hoofdbestuur. Mededeeling wordt thans gedaan van een vergadering te Utrecht, waar tot uiting gekomen is, hoe de Middenstand.staat ten opzichte van de crisis en haar gevolgen. Er zijn daar klachten geuit over en aanvallen gedaan op de Regeering, wat breeder wordt toegelicht. Vooral Limburg klaagde daar over den broodinvoer, Drente over den iD- voer van boter etc. Het verstrekken van binnen door de Gemeente is zoo geregeld, dat, wanneer handelaren in boter buiten de plaats hun beurt hebben, zij een zeker percentage der winst zullen erlangen. In een vergadering van de Centrale der Be sturen van de 3 Middenstandsorganisaties is besproken, dat in het a.s. najaar de se- oretaris van de Kamer van Koophandel te Haarlem hier een lezing zal houden over dat Instituut, dit wordt goedgevonden. Hierna werd een en ander medegedeeld over de a.s. Omzetbelasting. Vervolgens werd behandeld het plaatsen van Automa ten. Het bestuur is daar geen bewonderaar van. Verschillende zienswijzen kwamen naar voren. Door den heer Sohute Kuperjans werd een vlot verslag uitgebracht van de laatste vergadering van den Oentralen Baad, dat een verdiend applaus inoogistte. Hierna werd besproken de a.s. voorjaar te houden Nijverheidstentoonstelling. De voorzitter leidde dat onderwerp in. Besloten werd, te stemmen voor het houden der Nij- vorheidstentoonstelling eene week voor de Vaste; den duur te stellen op 5 dagen en het risico niet zelf te dragen. Bond'/raag. Een der leden bepleitte toe treding als begunstiger der V.V.V.; het be stuur zal dit uitwerken. Een ander maakte bezwaar tegen het houden van vliegende winkels in den R. K .Volksbond. Geïnfor meerd werd naar den gezondheidstoestand van het bestuurslid Koppers. Nog werd ge vraagd naar de geldigheid van betalingen aan iemand, die failliet is. Ten slotte werd een zeer interessant betoog gehouden le gen het koopen van instellingen bij fabri kanten rechtstreeks en wat doormee annex is. Hierna sluiting te ruim 11 uur. Verkooping. Toewijzing der percee- len te Hillegom aan de Vossedwarsstraat op 29 Juni 1933 in hotel Sistermans. De per ceelen 18 staan tezamen op f 13063, ge mijnd door M. C. de Wreede op f 3.To taal f 13066.—. De perceelen 915 staan tezamen op f 11604.gemijnd door A. Haater op f200 Totaal f 11.804.Totaal perceelen 915 f 24870.gemijnd op f 2600 door W. Kui- tems, Hillegom. Totaal der geheele com binatie f 27.470. RIJNSBURG. Tuinbouw. Het is hier alleen het pro duct vroege aardappelen, waarvan enkele kleine partijtjes aan de veiling komen. Voor het eerst worden deze aangevoerd in kisten van 25 K.G. Vroeger gebeurde dit steeds in zakken, doch het product wordt hierdoor vrij onoogelijk. De prijs van vroege aardappelen is momenteel zeer slecht, va- rieerend van 0.25 tot 0.50 per kist van 25 K.G. Het product oude aardappelen zit de nieuwe nog wat in den weg. Echter op een goede prijs moet maar niet gerekend worden. Er is geen of zeer weinig export en dan ligt het er voor den Hollandschen tuinder. VOORHOUT. Poging tot inbraak. In den nacht van 27 op 2S Juni j.l. werd het gezin van den heer G. J. alhier opgeschrikt door geruon- ten, die zij vernamen. Na een terzake in gesteld onderzoek bleek spoedig, dat men getracht had in bedoelde woning in te bre ken, door 8 gaten te boren in kozijn en raam, om zoodoennde de raampen er uit te kunnen lichten wat niet gelukt is. De dieven moesten onverrichterzake vertrek ken. De politie heeft de zaak in onderzoek. GEMEENTERAAD. Woensdagavond kwam de Raad dezen gemeente in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den heer Bul ten, burgemeester, die de vergadering open- do met. gebed. Bij den aanvang der verga dering was wethouder Van der Laan afwe zig, doch verschijnt later ter vergadering. Het stemmingsnummer wordt getrokken door het lid Vester. De notulen der vorige vergaderingen n.l. van 23 en 27 Mei j.l. worden hierna vast gesteld met toevoeging aan die notulen van 23 Mei n.l., dat het lid Spierenburg in 3e instantie het woord werd gevoerd, terwijl dit aan het lid Van der Voet werd gewei gerd. Hierna werden de ingekomen stukken behandeld, waar onder een schrijven van Gedeputeerde Staten inzake wijziging der algem. politieverordening, waarop besloten wordt aan de bemerkingen van Gedep. Sta ten tegemoet te komen. Verordening inz. heffing besmettelijke ziektegelden. Hieromtrent was een voorstel van B. en W., die meenden als grondslag te moeten nemen de geschatte huurwaarde ingevolge de Personeele belasting. Deze maatstaf komt B. en W. redelijker voor dan naar de inkomstenbelasting, vooral in de zen tijd. Hoewel het lid Spierenburg meent, dat het redelijker is om als maatstaf aan te ne men de inkomstenbelasting, kan zich gezien de huidige tijdsomstandigheden met het voorstel van B. en W. vereenigen, waarna dit voorstel z. h. st. wordt aangenomen. De wegenbelasting. Door een aantal veehouders uit deze ge meente was ingekomen een verzoek om ontheffing te willen verleenen van de we genbelasting, zulks in verband met de slech te resultaten welke het boerenbedrijf op leveren. Mocht echter verlaging uitgeslo ten zijn, zoo verzoeken zij om ten minste een andere billijker maatstaf, bijv. naar de maatstaf van het inkomen. Het lid van Reijsen neemt deze zaak even ter harte, en meent, dat het beter wa re geweest, indien B. en W. op eenigerlei wijze adressanten tegemoet ware gekomen. De boerenstand verkeert z.i. tooh al in noodlijdende toestand. Het lid van der Voet merkt hierbij op, dat de basis welke B. en W. zoo juist ver lieten n.l. de heffing naar het inkomen, nu door adressanten wederom zou worden ingevoerd. Resumeerende, zegt spr., zou iemand die op zijn geld teert naast school geldbelasting vrij te zijn óók nog vrij wor den van wegenbelasting, waaraan z.i. een groot bezwaar verbonden is. Anderzijds kan spr. het verzoek van adressanten wel bil lijken en gaat in groote trekken mede met de zienswijze van het lid Van Reijsen, n.l. om te trachten een oplossing te vinden. Voorts wordt nog het woord gevoerd door de leden Yester, Spierenburg, Nijssen, Yan der Geer, die wijzen op de eventueele consequenties die aan onthef f ing-verl ee- ning verbonden zijn. Na nog eenige discus sie zegt de voorzitter toe, dat B. en W. deze aangelegenheid eens na/der onder de oogen zullen zien, en van hunne bevindin gen aan den Raad mededeeling zrullen doen, terwijl op het onderhavige adres afwijzend wordt beschikt. Begrotingswijziging 1932. Hierna kwam aan de orde begrotingswijziging dienst 1932, welke na toelichting zonder hoofde lijke stemming door den Raad werd aan vaard. Vervolgens ging men over in gaa rne zitting. WASSENAAR Middenstandsvereenlging. In hotel Bellevue hield de Wassenaarsche Midden- standsvereeniging eene ledenvergadering. Door den voorzitter, den heer van der Helm, werden de leden hartelijk welkom geheeten waarna door den wnd. secretaris, den heer J. van Reenen, de notulen werden voorge lezen. Een aantal ingekomen stukken, al len betrekking hebbende op het te houden Midd enstandscongres wordt voor kennis geving aangenomen. Hierop deelt de voorzitter mede, dat hem door den Burgemeester als voorzitter van de pnlangs opgerichte vereeniging Con- cours-Hippique was verzocht de medewer- UIT DE OMGEVING LISSE. Geboren: Johannes Cornells Thoodo- rus, z. van J. J. F. van Riel en M. Wasse naar. Theodorus, z. van Th. Ruys en A. H. Belgraver. Willem, z. van J. de Vree- de en M. G. de Kooker. Getrouwd: A. Bon en J. Heemskerk, beiden te Lisse. J. van Loon te Haar- lememrmeer en C. A. Kaandorp te Lisse. J. van der Pol te Haarlemmermeer en J. 0. Booden te Lisse. Gevestigd: CM. Elfering uit Benne- broek. G. H. Wassenaar uit Doetinohem. W. Meijer uit Roermond. G. H. Wessela ■uit Coevorden. C. M. Heemskerk uit Noordwijkerhout. K. Stapel en gezin uit Amsterdam. E. C. van Gijlswijk uit Noordwijkerhout. A. M. L. eVrdeagal uit Noordwijkerhout. A. Kruithof uit Almelo. Vertrokken: G. van Bruggen naar Heemstede. H. J. Oostveen naar Zand- voort. C. G. J. Copier naar Schalkwijk. J. A. W. Bos naar Voorst. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. Tot concierge van het Pa rochiehuis is met ingang van 1 Juli be noemd de heer L. Lange. De heer L. is o.m. belat met het openen en sluiten van heb Parochiehuis voor alle bijeenkomsten on met de bediening van het buffet. Tuinbouw. Begrijpelijk dat, waar op ▼ele veilingen de producten op bergen wor den geworpen en aan de vernietiging wor den prijsgegeven, het hier geen weelde kan zijn. De eerste dag van het veilingseizoen, vorige week, liet het zich al zeer bedroe vend aanzien. Nadien kwam er tooh eeni ge verbetering en werd de vernietigings- prijs niet meer bereikt. Midden dezer week kwam er zelfs aanzienlijke verbetering voor het artikel bospeen. Nu vleie men zich niet met de hoop, dat het zoo zal blijven, want een opleving heeft meestal tot oorzaak dat van een product de aanvoer iets geringer is dan de vraag. Rijst die aanvoer, dan is het onmiddellijk weer mis. Van de vroege aardappelen kar. gezegd worden dat zulks nog niet beleefd is. Deze brengen in het algemeen de landhuurprijs niet op. Waar dat op zal uitloopen laat zich gemakkelijk begrijpen. De verhuurders kunnen zich al vast op een en ander prepareeren! N00RDWIJK. Personalia. Door Burgemeester en Wethouders is benoemd tot ambtenaar ter secretarie de heer A. van Geelen, thans ambtenaar ter secretarie van Goirle. Werkloosheid. Het aantal werkloozen an onze gemeente bedraagt op dit oogen- blik 389, waarvan 199 landarbeiders, 31 op perlieden, 47 losse arbeider», 42 visschers, 51 bouwvakarbeiders, 1 wagenmaker, 3 chauffeurs, 1 loodgieter 1 dienstbode en 13 jongens. 100 van deze werkloozen zijn nog geregeld tewerk gesteld bij de go- meentelijke werkverschaffing in de Noord- duinen. 0EGSTGEEST. Vertrokken: M. O. Th. Heertjes naar Ree uw ijk. J. Vreeswijk naar Schie dam. J. M. de Ruiter naar Leimuiden. N. Brouwer geb. Siebenga naar Alkmaar. E. Ohr. Wagenaar wed. Wolff naar den Haag. A. M. van Kesteren naar Waase naar. J. J. Staring naar Sassenheim. H. van der Meij naar Veur. M. C. H. Kooreman naar Veur. A. Th. H. van Pa- penrecht naar Delft. Gevestigd: A. M. Goudsmit geb. Cohen van Leiden. R. Gootjes van Scha- gen. Tan Soen To van Batavia. I. B. Goei en gez. van Batavia. M. van Brug gen van den Haag. Geboren: Johan Eland, z. van J. Hartzuiker en Ghr. Sinon. Theodorus Cornells Johannes Maria, z. van Th. J. Lubbe en N. A. M. Straathof. Ondertrouwd: H. J. J. van Iersel 42 j. en A. Hermans 39 j. beide wonende te Oegstgeest. W. Hand graaf 24 j. en M. P. Trijselaar 24 j., beide wonende te Oegst geest. FEUILLETON. Naar het Duitsch van PAUL OSKAR HöCKER. (Nadruk verboden). 9) „Wat moet ik dan doen? Als kwee- kerij-chef of zelfs opzichter wil niemand me hebben. Daar ben ik te dom voor. Ik meen het heusch, Miss Lutz. Weet u mis schien, hoe ik op een andere manier den tijd doorkom?" „Gaat u naar Duitschland." „Kan ik bij u in betrekking komen, miss Lutz?" Ze lachte. Ik zal mijn eigen opzichter zijn. Ik ben zoo arm als een kerkrat.' „Wie moet bij u dan mest kruien? De plantjes in andere potten zetten? Karren aarde rijden, hé?" „Ik neem een jongen uit de buurt, die ik het langzamerhand leer." „Neemt u mij. Ik ben volleerd." „Maar u gehoorzaamt mij niet." „Neen." „Nu dan." Hij vatte vuur. „Maar waarom moet er clan ook altijd baas en knecht wezen Waarom geen eerlijke arbeidsverdeeling Als twee menschen er pleizier in hebben om een jonge onderneming er boven op te helpen, dan is het niet noodig om te beve len en te gehoorzamen. Dan hoeft men el kaar alleen maar te begrijpen. Zegt u dat ik komen kan, miss Lutz? Dan kom ik." „Meent u het werkelijk? Hoe bent u dan toch op dat idee gekomen V' „Wel, ik denk dat ik me doodelijk ver velen zal, als u weg bent. Daarom is het maar beter, dat ik met u meega." „Maar u beweert, dat u de Duitschers niet kunt uitstaan". „Neen. U bent de eenige uitzondering." „Erg vleiend." „En wat denkt u van mij, miss Lutz 1" „Als tuinjongen bent u een juweel. Als mensch een gruwel." Hij lachte. De volgende dagen kwam hij nog ver schillende keeren op dit gesprek terug. Katarina begon zich langzamerhand met de gedachte vertrouwd te maken. Als ze het proces won en het stuk grond terug kreeg, zoodat ze een eigen bedrijf kon be ginnen, dan zou een kracht als mr. Gabb onbetaalbaar zijn. Het was zoo'n rare ke rel, dat ze niet bang hoefde te zijn dat hij aan zijn eigenlijk dwaas voornemen op stuk van zaken geen gevolg zou geven. Als zij in de rusttijden over de terrei nen van de reusachtige kweekerij slen terde, bouwde zij luchtkasteelen. Natuur lijk zou zij zich in Sonneberg ook op het kweeken van anjers gaan toeleggen, ze had hier zooveel nieuws gezien en geleerd en door eigen studie en proefnemingen zooveel kennis opgedaan, dat ze op dit gebied een niet te onderschatten mede dingster van de firma Viktor H. Troilo kon worden. Overigens, wat grootte en moderne inrichting betrof, verzonk hot be drijf van deze opgeblazen protsen bij dat der Engelsche firma eenvoudig in het niet. Langzamerhand was Katarina met al de bedrijfschefs goede vrienden gewor den. Alle vooroordeel tegen haar was over wonnen. Daar ze zich nu ook heel be hoorlijk in het Engelsch kon uitdrukken, had ze buitengewoon veel aan de ge sprekken met deze bekwame menschen. Ook op de kantoren zag ze kans allerlei belangrijks op te steken. Mr. Gabb had al verraden, dat ze in den komenden herfst in Duitschland ?ou beginnen en hem als „tuinjongen" zou aanstellen. Ze zouden op het vasteland een groote recla me maken voor de specialiteiten van de firma Dutton, als men hun voordeelige voorwaarden aanbood. Zoo ontoegankelijk mr. Gabb was voor plantkundige geleerd heid, zoo gewiekst was hij, als het op za ken-doen aankwam. En het resultaat van zijn bemoeiingen was dan ook, dat de di rectie van de firma Dutton aan Katarina een voorstel deed. Er werd haar een niet onbelangrijk crediet in uitzicht gesteld. Toch dankte ze dat ten slotte misschie.T nog meer aan den voortreffelijken indruk, die haar groote arbeidslust en haar stu diezin op de. directie hadden gemaakt dan aan mr. Gabb's zakengenieTe be ginnen met 1 April kreeg ze zelfs een klein salaris, welk feit een storm van ver bazing teweeg bracht Toch was haar toekomst nog zeer onze ker, zoolang het proces, dat ze op raad van Geheimraad Erck tegen mevrouw Do- ra Troilo begonnen was, nog niet was be slist. In eerste instantie waren haar aan spraken afgewezen. „Ten slotte win je tooh, beste meid, verlies den moed maar niet. Je zaak is voor ieder rechter met ver stand zoo rechtvaardig als het maar kan", had de heer Erck geschreven, „de eerste beslissing moet in hooger beroep vernie tigd worden." Ook de advocaat, die zij op aanraden van haar ouden vriend genomen had, was tamelijk zeker van het succes. Begin October drie weken voordat ze uit Iver zou weggaan kreeg ze een tele gram, dat het Gerechtshof haar persoon lijk verschijnen noodig oordeelde. UIT DE RADIOWERELD Programma's van Zaterdag 1 Juli. Huizen,' 296 M. (Verwisseling v. golflengte). KRO-uitzending. 4.00 HIRO. S.00-—9.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Toespraak over den A.N.W.B. 12.151.45 Gramofoonplaten. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 HFRO. 5.00 Concert door het KRO-orkest. 5.15 Esperantonieuiws. 5.30 Concert. 5.45 Zwemcursus. 6.15 Gramofoonplaten. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Concert. 7.00 Politieberichten. 7.15 Lezing „Het land der Zeven Ker ken". 7.35 Concert. 8.00 „Onze Zaterdagavond'' m.m.v. De drie Keddy's, G. J. P. met Betuwschen hu mor en de K.R.O.-Boys C.a. 8.30 en 10.30 Vaz Dias. 11.1512.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. V ARA-Uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 Orgelspel C. Steyn. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arbeiders in de Continubedr. VAR A-Orkest o.l.v. H. de Groot en Gramo foonplaten. 12.00 A'damsch Salonorkest o.l.v. D. Kie kens. 2.00 Zenderverzorging. 2.15 Gramofoonplaten. 3.00 Literaire causerie A. M. de Jong. 3.20 Huldigingsspel ter gelegenheid van het A.N.W.B.-jubileum. 4.15 Concert door J. Jong, orgel; R. Ben- nink, slagwerk en xylophoon, en Jo Huy, saxophoon. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Concert door „De Flierefluiters" o. l.v. J. v. d. Horst, m.m.v. J. Lammen, bas en C. Lammers, toespraak. 7.00 VRO. 8.00 VARA-Kleinorkest o.l.v. H. de Groot. 8.30 Vaz Dias en VARA-Varia. 8.45 Vervolg concert. 9.40 Gramofoonplaten-reportage. 10.15 VA.RA-orkest o.l.v. H. de Groot. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 1.1.05—11.20 Lezing. 12.20 Het Cheltenham Stedelijk Orkest 1.05 Gramofoonplaten. 1.35 Het Commodore Grand Orchestra. 2.35 Gramofoonplaten. 3.05 Harry Roy en zijn orkest. 3.50 Eugène Pini en zijn Tango-orkest. 5.05 Orgelconcert H. Rbrnsay. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. king te vragen van de leden van de mid denstandsorganisatie, bestaande o.a. in het werven van leden donateurs, het zich aan melden als lid enz. Na eenige bespreking wordt zonder hoof delijke stemming besloten dat de vereeni ging als lid zal toetreden, en dat de voor zitter met de vereeniging Concours Hipique zal bespreken op welke wijze de middenstandsbelangen zullen kunnen wor den bediend. Aan de orde is vervolgens de bespreking over de toepassing van de 21 dispensatie- dagen van de winkelsluitingswet. Aan het bestuur wordt vrij mandaat ver strekt om met de zustervereeniging de Hanze deze kwestie af te wikkelen en aan het gemeentebestuur het betreffende ver zoek met de gewenschte tijdperken in te dienen. Hierop is aan de orde de bespreking van een eventueele te organiseeren winkel week. Het bestuur heeft -hierover reeds overleg Ze moest hals over kop afreizen, kwam 's morgens te Wiesbaden aan, had nauwe lijks tijd om in een goedkoop pensioen on derdak te vinden, omdat ze om 11 uur moest verschijnen, daarop moest ze ont zettend lang in het Gerechtsgebouw wachten en toen eindelijk tegen twee uur het verhoor begon, was ze doodmoe. Toen ze aan de zijde van haar advocaat het gebouw verliet, deelde deze haar zoo voor zichtig mogelijk mede, dat naar mensche- lijke berekening ze haar proces verliezen zou. En zoo gebeurde het ook. In do ergernis daarover mengde zich ge leidelijk ook een gevoel van schaamte. En mèt de beschaamdheid kwam het groote verdriet. Op haar eersten rondgang over het juist door den pachter verlaten terrein, was ze voortdurend in tranen. Tijdens haar afwe zigheid hadden de Troilo's aan de grens van hun terrein en het hare een hooge. ondoorzichtbare heining laten optrekken, een muur van tegels, die een deel van haar terrein alle zon wegnam. Ze had nauwelijks twee morgen land overgehou den en het woonhuis van één verdieping en de stal waren erg in verval geraakt. In de eerste plaats moesten er werk vrouwen, grondwerkers en timmerlieden komen. De aannemer Went-zei, een oud vriend van haar vader, stuurde haar zijn men schen. Maar van 's morgens vroeg tot des avonds laat was ze zelf in de weer om toezicht op alles te houden, en ze hielp zelf ook hard mee. Zoodra de keuken en de twee woonka mers ook maar een beetje bewoonbaar waren, nam ze zelf weer haar intrek in het ouderlijke huis. De paar meubels, die indertijd niet verkocht waren, omdat ze 6.50, 7.05 en 7.25 Lezingen. 7.50 CellorecitaL 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie. 10.05 Het Hartley Novelty Kwintet. 10.50 Causerie. 10.5512.20 Dansmuziek door Ambrose en zijn orkest „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 8 05 Gramofoonplaten. 12.20, 6.50, 8.20 en 9.05 Grargofoonplaten. 9.20 „Oh Papa'* operette van Yvain, m. m.v. orkest en solisten o.l.v. Chagnon. Kalu ndborg, 1153 M. 12.20—2.20 Concert uit hotel „Angle- terre". 3.20 Gramofoonplaten. 3.505.50 Omroeporkest. 8.20 Oude Deensche muziek door het Om roeporkest m.m.v. solisten. 10.00 Vocaal concert. 10.35 Populair avondooncert door het Omroeporkest. 11.2012.35 Dansmuziek uit Rest. „Lod- berg''. Langenberg, 473 M. 6.25, 7.23, 8.23, 11.35 Gramofoonplaten. 12.20 Populair concert. I.20 Symphonie-orkest o.l.v. Erpenbach. 2.50 Gramofoonplaten. 4.50 Weragorkest. S.25 „Arabella", opera van Strauss. Mu- zik. leiding: Kraus. II.20—12.20 Concert. Rome, 441 M. 9.05 ..Faust", opera van Gounod. Orkest leider: Santarelli. B r u 8 8 e 1, 338 en 508 M. 508 M.12.20 Qmroepkleinorkest oJ.v. Leemans. I.30 Concert uit Antwerpen. 5.30 Dansmuziek. 6.54 Gramofoonplaten. 6.50 Pianorecital. 7 20 Gramofoonplaten. 8.20 Primas Sylva en zijn Zigeunerorkest 9.20 Concert uit de Kurzaal te Ostende. II.10 Dansmuziek uit Ostende. 338 M.: 12.20 Concert uit Antwerpen. I.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Symphonieconcert. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Symphoniecojicert o.l.v. J. Kumps. 10.30 Dansmuziek' uit Antwerpen. Z e e a e n, 1635 M. 8.20 „Arabella", opera van R. Strauss. II.30 Berichten. Hierna tot 12.20 Avond concert uit München. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. Zaterdag 1 Juli (3e Programma). (Wijzigingen voorbehouden^ 8.00—12.20 Langenberg. 12.2017.20 Daventry. 17.20—19.50 Brussel (VI.). 19.50afloop Daventry. gepleegd met de zustervereeniging De Hanze, alwaar men er ook sterk voor is een winkelweek te organiseeren. Daarbij ie het de bedoeling dat de win keliers, die hun zaken buiten de eigenlijke kom van het dorp hebben, en dus practisch niet daad-werkelijk aan een te organiseeren winkelweek kunnen medewerken, in de ge legenheid te stellen, tegen minimum-kos ten stands te bezetten in een groot lokaal, zooals het Oentraal-Theater, of derg. ge bouw. In principe werd besloten de winkelweek te houden, zoo mogelijk in de feestweek van de Kon. Wilhelmina Vereeniging. Een Commissie werd hierop benoemd, be staande uit de heeren de Loos, Bouma ea Van den Burg, die met een Oommissie uit De Hanize de plannen verder zullen uitwer ken. De rondvraag leverde niets vermeldens waard meer op, waarna deze vergadering na dank gebracht te hebben voor alles op komst, door den voorzitter werd'gesloten. haast niets waard waren, werden van den zolder gehaald. Alleen maar het aller noodzakelijkste schafte Katarina voor de kleine huishouding aan. Dagen lang deed ze niets dan timmeren, oplappen, bijschil derenEn steeds weer was er iets in haar, dat haar naar buiten dreef. Het kleine lapje grond was heelemaal uitgemergeld en verwaarloosd, ingeklemd tusschen de machtige bezittingen van de Troilo's steeds weer vroeg ze zich af, of het wel zin had met de bewerking van dit schamele stukje grond te beginnen. Maar dan kreeg haar doorzettingsvermo gen weer de overhand, ze vatte moed, ont wierp plannen, plaatste in gedachten een paar kassen midden op het land en richtte een bedrijf in naar het model van dat van Dutton: het kweeken van kostbare, bij zondere anjersoorten, waarvan de groot- scheepsohe buurman nog geen begrip had. Maar bij de bespreking met den ouden Wentzel, die een voorloopige be grooting van de kosten voor haar maakte, zonk de moed haar weer in de schoenen. Als ze alles direct betaalde, hield ze voor het eerste jaar ongeveer geen bedrijfska pitaal over. En kon ze van Wentzel cre diet verlangen? En was hij op stuk van zaken te vertrouwen? Hij beweerde, dat hij een vriend van haar vader was, maar had ook de weduwe Troilo niet, toen haar vader doodziek in het sanatorium lag en door geldzorgen werd gekweld, onder het mom van vriendschap dingen gedaan, dingen O, ze moest aan al die gemeene huiche larij maar heelemaal niet denken (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 14