opent rekenins-coürant WOENSDAG 28 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 i MISSIONARISSEN VAN HET H. HART Op 2 Juli zal te Tilburg het gouden ves- tigings^ubileum worden gevierd van do Paters van het H. Hart. Dien dag zal des voormiddags in de kapel van het Missie huis Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, bis- 9ohop van 's Hertogenbosoh, een pontificale Hoogmis celebreeren. Tijdens deze Hoog mis zal de hoogeerw. deken Sanders do feestpredikatie houden. Behalve aanbieding van het feestge schenk der Tilburgsohe bevolking, receptie en serenades, zal voorts bij gelegenheid van dit jubileum in den tuin van het Missie huis worden opgevoerd de première van een openluchtspel van Pater Schreura MS.O. Dit spel draagt tot titel „Offensief". KLOOSTER-JUBILEUM. Op 5 Juli a.s. herdenkt de Eerwaarde Broeder Leo (E. J. Moolhuijsen) den dag, waarop hij vóór 40 jaren zijn intrede deed in de Congregatie van den H. Aloysius te Oudenbosoh. De jubilaris, die zijn gansche kloosterleven doorbracht binnen de muren van het welbekende Instituut St. Louis, her denkt dan tevens den dag, waarop hij vóór 25 ja-ren werd aangesteld als koordirecteur. Ongetwijfeld zullen veel „oud-koristen" van den jubilaris met belangstelling keunis ne men van dit merkwaardig dubbel-jubilé van hun sympathieken oud-direotour en muziek- 1 eeraar. „Msbd." LIMBURGSCHE BEDEVAART NAAR LOURDES. Twee zieken overleden. Te Lourdes zijn van de Limburgsche be devaart naar Lourdes twee zieken overle den. Zondag stierf mevrouw Soudant-Pleu- maekers uit Heugem. Z. H. Exc. Mgr. dr. Lemmens was aan het sterfbed aanwezig. Naar de redacteur van de „Msb." seinde is Dinsdag een tweede zieke overleden en wei Wilhelm Balg uit Terwinselen. Beide dooden werden gistermorgen om 9 uur te Lourdes Em. Pastoor W. van Thiel Gistermorgen omstreeks half elf over leed, naar het „Huisgezin" meldt, in de abdij te Heeswijk, de zeereerw. heer pas toor W. van Thiel, oud-pastoor van Haar steeg, sedert 1929 verblijvend in de abdij van Berne. RECHTZAKEN DE ROOFOVERVAL TE BERKEL- ENSCHOT. Het Gerechtshof te Den Bosch behan delde de strafzaak te-gen W. A. K., wever te Den Haag, die door de Rechtbank te Breda veroordeeld was tot een gevange nisstraf van vijf jaren, wagens een inbraak en een rijwieldiefstal op 18 Januari 1933 te Tilburg en den roofoverval, den volgen den dag, te Berkel-Enschot op mej. G. Pig- ge gepleegd. De Officier van Justitie was in beroep gegaan van het vonnis tegen K. Niet ge appelleerd werd in deze zaak te-gen den mededader G. J. R., varensgezel te Am sterdam, die tot twee en een half jaar ge vangenisstraf werd veroordeeld. Na het getuigenverhoor, waarin ojn. do beroofde vrouw, de medeplichtige R. en enkele achtervolgers werden gehoord, hield de advooaat-generaal mr. Couvée het re quisitoir. In tegenstelling met den Officier van Justitie te Breda, die twaalf ja-ren gevan genisstraf had geëisoht, meende spr., dat zelfs deze verdachte (die reeds voor dertien diefstallen samen tot 16 jaren en 7 maan den gevangenisstraf was veroordeeld), voor verbetering vatbaar is. Niettemin achtte spr. de opgelegde straf te hoog. Het O. M. vorderde daarom aoht jaren gevangenis straf. De verdediger, mr. Lelyveld, verzocht een onderzoek naar de geestvermogens van deu verdachte, die al eenige jaren in een psyofao- patenasyl heeft doorgebracht, en zijn we deropname in zulk een inrichting. Subsi diair bepleitte spr. een clemente straf. De uitspraak werd bepaald op 10 Juli. CONSTRUCTIEFOUT VAN ARCHITECT Veroordeeld tot 100.boete. Het Haagsche Gerechtshof heeft een 31- jarigen architect uit Breskens veroordeeld tot honderd gulden boete subs, tien dagen hechtenis wegens het toebrengen van lichamelijk letsel door schuld. Verdachte zou n.l. in e>en constructieteekening voor een balcon een fout gemaakt hebben, waar door het balcon tijdens den bouw instortte en een metselaar ernstig werd gekwetst. De Miiddelburgsche rechtbank had ver dachte in eersten aanleg vrijgesproken, waarop de officier van justitie hooger be roep aanteekende. De procureur-generaal bij het Hof had een maand gevangenisstraf geëischt. „Tel." Communistisch Raadslid krijgt 10 dagen. Het Haagsche Gerechtshof heeft het vonnis van den politierechter te Rotterdam bevestigd, waarbij het communistisch raadslid R. wegens opruiing werd veroor deeld tot tien dagen gevangenisstraf. Voorts beval het Gerechtshof dat de ge storte waarborgsom van 250 zal worden terugbetaald. UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Wegverbetering. Men is met werk zaamheden aan het eersto gedeelte van den weg Hoogmade—Leiderdorp reeds zoover gevorderd, dat met het maken van de paklaag een aanvang is kunnen ge maakt worden. KATWIJK. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Donder dag 29 Juni te half acht n.m. Punten van behandeling zijn: 1. Vaststelling van de notulen mn 2 en 21 Dec. 1932, 2e Febr., 9 Maart en 6 April 1933. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Voorstel tot verkoop van grond. 4. Praeadvies op het verzoek van de waterstokers om verlaging van den wa- terprijs. 5. Voorstel in verband met de ver lenging van den Zuid-Boulevard 6. Voor stel tot het toekennen van een bijdrage aan de Chr H. B. S. te Alphen a. d. Rijn. 7. Vaststelling van de vergoeding ingevol ge art. 101 der L.O.-Wet 1920 over 1029. 8. Voorstel inzake vaststelling der vergoo ding ingevolge art. 101 der L.O.-Wet 1920 over 1930 en afrekening der vergoeding over 1928'29'30. 9. Voorstel inzake uit breiding van het parkeerterrein aan de Noord. 10. Voorstel tot het verleenen van vrijstelling van huur voor het gebruik van de gemeentezaal. 11. Voorstel tot aankoop van twee aandeelen ad 1000.— in het kapitaal van de Bank voor Nederlandsche gemeenten. 12. Praeadvies op het voorstel van de heeren van Tongeren en Eikelen boom inzake het plaatsen van een water kraan bij de Buitensluit. 13. Voorstellen tot wijziging der gemeente-bogrootingen dienst 1932 en 1933. 14. Praeadvies op het verzoek van den Katwijksohe Christelijke Besturen bond om instelling van oen contactcommis sie voor de steunverleening en werkver schaffing. 15. Voorstel tot het verleeneu van dispensatie van art. 22 der bouwveror dening aan G. Haasnoot 16. Rondvraag. KATWIJK AAN DEN RIJN. Groentenveiling. De veilingen der Tuinb. ver. K. en O. begonnen steeds te 2 uur. Eenige leden waren van meening, dat te 1 uur aanvangen inplaats van te 2 uur in het belang der leden zou zijn en hierte gen van de zijde der kooplieden geen be zwaar wo». Na enkele dagen veilen is het tegendeel gebleken en spoedig kwam een verzoek in van een groot aantal leden om weer te 2 uur aan te vangen. Dit verzoek werd ondersteund door bijna alle kooplie den, die thans de veiling bezoeken. Het bestuur besloot daarom weer vanaf heden weer te 2 uur aan te vangen. LISSE. Verbreeding Akervoorderlaan. B. en W. stellen den raad dezer gemeente voor om van den heer J. Damen Jr., alhier, aan te koopen een voor de verbreeding van de Akervoorderlaan binnen deze gemeente af gestane strook grond van de perceelen kadastraal bekend gemeente Lisse in sec tie B. Nos. 1183, 1185, 1469 en 1470, gedeel telijk, ter gezamenlijke grootte van onge veer 500 M.2, tegen den prijs van 600 in totaal. De verbreeding van de Akervoor derlaan is teeds geruimen tijd geleden ge schied. Bouwvergunningen. B. en W. dezer gemeente hebben vergunning verleend aan: a. de wde. J. Wesselo, alhier, tot het bouwen van 3 burgerwoonhuizen op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie O. No. 2514, gelegen langs de Veldhorststraat. Architect is L. Tol Jr., al hier b. den heer Alb. Moolenaar, alhier, tot het bouwen van 6 woonhuizen op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. No. 3920, gelegen langs de Crocusstraat. Werkloosheid. Het aantal werkloo- zen in deze gemeente bedroeg op Zaterdag 24 Juni j.l. 241 personen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Goed weer voor de bloemen met een niet buitensporige aanvoer zorgden voor niet buitengewoon lage prij zen. Betaald werd als volgt: Irissen van f 0.03 tot f 0.10, extra soorten f 0.200.35, Pyrethrums van f 0.20 tot f 0.50, extra f 0.80 1.10, Pioenen f 1.101.90, Gladiolussen f 3.405.10, Anemonen f 0.150.30, Lehes f 4.405.30, Convili's f 0.700.95, Margrie ten f 0.50.30, Korenbloemen f 0.200.30, Lathyrus f 0.150.30, Campanula f 0.200.10, Centaurea f 0.200.30, Papavers f 0.70 1.10, Rozen per bos f 0.300.45. WARMOND. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam giste renavond in openbare vergadering bijeen. Tot gemeente-bouwkundige werd benoemd de heer A. J. P. Bakkers te Oegstgeest. Be sloten werd op het drinkwaterbedrijf een extra aflossing te doen van 7000. Beslo ten werd een tot aanvaarding van een aan deze gemeente voor de armen bestemd le gaat van 500. Een overeenkomst werd aangegaan met de makers van den nieuw aan te leggen rijksstraatweg met betrek king tot de door deze aannemers verschul digde havengelden, waarop een reductie wordt gegeven, terwijl hiertegenover deze aannemers zich verplichten bij het aanleg gen van deze straat een 15-tal of meer werkloozen uit deze gemeente te werk te stellen. (Uitvoerig verslag volgt). Aanvaring. In de rivier de Leede had een aanvaring plaats tusschen een schip beladen met bout en een motorjacht. Beide schepen bekwamen schade, doch persoonlij ke ongelukken kwamen niet voor. De aan varing had plaats tengevolge van het ver keerd uitwijken van het vrachtschip. WASSENAAR. Tuinbouw en Plantkunde. In het Dorpshuis hield de afdeeling Wassenaar van de Koninklijke Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde haar maandelijksche ledenvergadering. De voorzitter, de heer Polderman, werd met een kort woord ge opend, waarbij hij zijn vreugde uitsprak, dat ondanks het gure en onregelmatige weer nog zulk een prachtige tafel met bloe men en planten wa® ingezonden. Nadat vervolgens door den secretaris, den heer van der Schans, de notulen der buitengewone vergadering, die een zeer nauwkeurig verslag gaven van het ver handelde, waren voorgelezen en onder dankzegging waren vastgesteld, kwam een aantal ingekomen stukken ter tafel, oa. een udtnoodiging van de afdeeling Gronin gen en omstreken, tot bijwoning van een vriendschappelijke bijeenkomst, door dit afdeeling georganiseerd ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan dier afdeeling; Dankbetuiging van het Comité voor Ouden van Dagen, voor de feestelijke versiering van het Kasteel Oud Waasenaar tijdens hot bezoek door de Ouden van Dagen; Circu laire v. d. Nationalen Woningraad om me dewerking ter bevordering van goede be plantingen en den aanleg van plantsoe nen, bij nieuwe woningcomplexen; Circu laire van de Nationale Tuinbouw Tentoon stelling annex groote keuring te organisee- ren-door de afdeeling Apeldoorn op 9 tot en met i2 Augustus a.s. tevens met het ver zoek om met een bijdrage deze tentoonstel ling te willen steunen. Zonder hoofdelijke stemming wordt een bedrag van 10. voor dit doel beschikbaar gesteld. Mededeeling van de oprichting van een plaatselijke afdeeling van de Vereeniging van Oud-leerlingen en tenslotte bekendma king, dat te Alsmeer op. 7 tot en met 9 Juli een groote Labhyrustentoonstelling zal worden gehouden. Hierop wordt de bespreking aangevan gen over het houden van excursies. Na eenige bespreking wordt besloten 3 avond- excursies te houden en daarvoor vergun ning te vragen om in Juli a.s. het landgoed Clingendaal te bezichtigen, Augustus het landgoed Duindigt en in September het landgoed van den heer D. Th. Ruys. Ook wordt besloten een dagexcursie te organiseeren, waarvoor het Bestuur in de eerstvolgende vergadering met voorstellen zal komen. Hierop worden tot juryleden om het in- gezondene voor de uitgeschreven prijs vragen en voor het puntensteleel te keuren door den voorzitter aangewezen de heeren Remmerswaal, Louwrens en Maarsen. Na de pauze wordt van de gehouden kou- ring verslag uitgebracht. Voor prijs vraag I: 5 var. Lathyrus, van ieder 15 stuks (zonder groen) werden toege kend aan D. de Gans, le prijs, A. H. Aartse, 2e prijs. Prijsvraag II: 10 soorten of var. afgesne den bloemen van voste planten 2e pr. P. Kelderman. Voorts behaalden voor het puntenstelsel voor 1 vaas Zinia's 8 punten inzender J. Schipper; 1 pot Clockzinia 7 p.; 1 vaas zo- merviolieren 8 p. inzender P. Kelderman 1 meloen Kenneemrland 10 p.; perzik Ar kansas 9 p.; Aardbei Prinses Juliana 9 p.; Lohanbes 6 p., inzender J. Andersen. Hierna werd door den heer van der Schans in het kort verslag uitgebracht van de bijgewoonde vergadering te Apeldoorn. Vervolgens werd een korte cultuurbespro- king trehouden over het ingezondene, waar na deze vergadering onder dankzegging voor het ingezondene en de goede opkomst door den voorzitter werd gesloten. W0UBRUGGE. Het Leidsche gasbedrijf, Naar wij vernemen heeft het gemeentebestuur be sloten zich niet aan te sluiten bij het Centraal Bureau van inlichtingen, welk bureau op initiatief van den burgemeester van Noord wijkerhout is opgericht om door middel er van aan de gemeenten, welke met de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit te Leiden overeenkomsten voor levering van gas en electriciteit en gros of detail hebben gesloten, alle ge- wenschte inlichtingen te verstrekken. Kostelooze inenting. De driemaande- lijksche kostelooze inenting in deze ge meente zal plaats hebben op Donderdag 29 Juni a.s. te huize van dr. Loth om half twee, en in het gemeentelokaal te Hoogmade om half drie (N. T.). Ingekomen: H. Noordman van Die- men. A. Hoogtoijling van Zoeterwoude. G. Woelinga en gezin van Nieuwkoop. A. Prins en echtgen. van Haarlemmer meer. M. A. v. d. Salm van Rijnzater- woude. M. P. van Kaak van Zaandam. B. A. G. Wolvers van Alkemade. Vertrokken: J. C. Schoonderwoerd en gez. naar Alkemade. N. H. en J. W. v. Wieringen naar Tor Aar. H. Peters naar 's-Gravenhage. J. H. Griffioen n. Leimuiden. N. Iostrum naar IJssel- stein. J. v. d. Wegen en gez. naar Utrecht. G. v. d. Nagel naar Alphen a- d. Bijn. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanbesteding. Door deo bouwkundige J. Rietveld werd gisteren in hotel „Cen traal" aanbesteed het bouwen van een dub bel woonhuis a. d. Aarkade. De inschrijvin gen in massa waren al6 volgt: J. C. Corsel 5593.J. v. Wieringen 5764.—; W. v. d. Helm 5744.J. Vonk 6123.L. West maas ƒ5715.J. R. do Groot ƒ6200.— Fa. Gebrs. J. J. A. Bons 5782.M. Hoek 5848.en Gobrs. J. k P. v. Wijk ƒ5795.alle aannemers alhier. Bloempjes-opbrengst. De opbrengst van den gisteren gehouden bloemendag ten bate van de auto-rit voor ouden van dagen bedraagt 254.24%. GEMEENTERAAD VAN ZEGWAART Maandagavond halfacht- vergaderde ten Raadhuize de Raad onzer gemeente. Aan wezig alle leden. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, lezing van de notulen der vo rige vergadering door den secretaris. De heer van Straalen merkte naar aan leiding hiervan op, dat in do vorige verga dering van den Raad was besloten, dat komende winter een andere regeling voor het stempelen zou worden getroffen en niet, zooals de laatste twee jaren, alles weer in Zegwaart zou plaats vinden. De burgemeester zou in overweging nemen in welke gemeente, Zoetermeer of Zeg waart het zou geschieden. Een besluit zou echter in de beide Raden moeten worden genomen. De heer v. Duyvenbodo meende ook be grepen te hebben, dat het stempelen in Zoetermeer zou geschieden. Een kleine redactie-wijziging wordt aan gebracht, waarna de notulen werden goed gekeurd. Hierna kwam de agenda aan de orde. De voorzitter deed mededeeling, dat door den heer Jac. Lammens, alhier, een portret was geschonken van diens groot vader, die van 18621882 burgemeester de zer gemeente was en in de raadzal was opgehangen. Op voorstel van den voorzit ter werd besloten den sohenker don dank van den Raad over te brengen. Schrijven^ der Ned. Chr. Landarbeiders- bond, waarin dank werd betuigd voor be moeiingen ontspanningslokaliteit. Schrijven van Ged. Staten van Zuid- Holland, waarin werd bericht dat 25 Juli 1933 een openbare zitting van dat, college zou worden gehouden, naar aanleiding van het bezwaarschrift van den kerkeraad van do Ned. Herv. Gem. alhier, inzake stich ting hervormde school. De voorzitter lichtte dit schrijven toe. B. en W. zullen dien dag tegenwoordig zijn. Schrijven van den Ned. Bouwvakarbei dersbond, Ned. Zuivelarbeidersbond, Ned. Tuindersbond en afdeeling Zoetermoer en Zegwaart van de S. D. A. P. om steunre geling door te doen loopen. De voorzitter maakte bekend, dat er practisch geen werkloozen zijn, redenen waarom er geen aanleiding was, om op dit schrijven in te gaan. Bericht van goedkeuring door Ged. Sta ten van leeningsbesluit-, groot 4000 voor verbetering Bleiswijkscheweg en verhuur van perceelen gemeentegrond aan de Mo lenstraat. Voorgelezen wordt het verslag over het jaar 1932 van de oommisie tot wering van het schoolverzuim. Besluit van den minister van onderwijs enz., waarin werd bericht, dat de vergoe ding voor de jaarwedden van de onder wijzers voor doze gemeonto is bepaald op 6840. Een en andor word voor ken nisgeving aangenomen. Hierna kwam aan de orde: Wijziging kolenclausule. De voorzitter deed mede- doeling van de gevoerde correspondentie met de gemeente Delft en meende, dat. er geen bezwaren waren het voorstel tc aan vaarden. Do heer van Straalen merkte naar aan leiding hiervan op, dat do gemeente eigen aardige ervarinoon met Delft had opge daan en maande aan tot voorzichtigheid. Tot vasttelling van pensioensgrondsla gen voor den heer M. Reinders werd be sloten. Besloten werd aan den commandant van de brandweer, den hoer H. B. Groen- heyde, voor het jaar 1933 een gratificatio van 25.te verleenen. Do verordening „veldwachters" word her zien en gewijzigd in overeenstemming mot schrijven van God. Staten. Eveneens werd de steunregeling herzien en gewijzigd in overeenstemming met schrijven van den Minister. De zweminrichting. Het. verzoek om subsidie voor ac zwem inrichting maakte de tongen los. Voorge steld werd door B. en W. een subsidie te verleenen van ƒ150.onder bepaalde voorwaarden. De voorzitter zette een en ander uit een. wees op het nut en de volksgezond heid en besprak verder, dat de begrooting zeer bescheiden was opgezet. De heer van Straalen juichte do tot standkoming toe en vond dc subsidie «eer goed besteed. De heeren Roos en Rmita verklaarden geen bezwaren to hebben tegen de subsi die, doch wensohte wel dat verboden weid, dat in de nabijheid van de bebouw de kom gezwommen werd. De voorzitter antwoordde hierop, dat dit een zaak is, die in den Raad van Zoo- termeer zal besproken worden. De heer Zegwaart verklaarde tegen subsidie te zijn. Spr. vond do zweminrich ting van geen belang en wcnschte, dat al les door do zwemmers werd betaald. Do heeren van Duyvenbod© en ran Well verdedigen de subsidie. Do heer Lamons is tegen subsidie, ge zien de slechte tijdsomstandigheden. Spr. is het opgevallen, dat bij do samenstel ling van begrootingep door vereenigin- gen gerekend wordt op subsidie. Dit is naar zijn meening verkeerd. Spr. zegt ver der, dat hij niet. altijd zal tegenstemmen, dooh nu wel. De voorzitter bestreed den heer Lamens. Het voorstel in stemming gebracht werd aangenomen met 52 stemmen. Tegen dc heeren Zegwaart en Lamons. Besloten word aan de Bubsidie geen voorwaarden te vorbinden. Alvorens besloten word tot wijziging begrooting 1932 en 1033 zette do voorzit ter uiteen, het belang wat de gemeente had bij een goed uitbreidingsplan, en wat in overeenstemming was mot de woning wet. Overleg was gepleegd met. oen Ad vies Bureau op dit gebied te Rotterdam. Do kosten van dit Bureau en den gemc a te-opzichter bedroegen 800 en zouden geen weggegooid geld zijn. Overeenkom stig het voorstel werd tot wijziging der bo- grooting besloten. Bij de rondvraag vostigde de heer Smits de aandacht op de kuilen in Molen straat en Lage Einde. De heer van Dnyvenbode bepleitte soe peler optreden van den vuilnisophaal dienst. door van der Burg en lichtte dit met. eenige voorbeelden toe. De voorzitter zegde onderzoek en ver betering toe. Hierna werd de vergadering gesloten. BOSKOOP. Arbeidsbemiddeling. Bij den agent der Arbeidsbemiddeling alhier staan momen teel 235 werkzoekende arbeiders ingeschre ven t.w.: 1 letterzetter, 1 eloctricien, 1 stu kadoor, 2 opperlieden, 2 loodgieters, 1 bag german, 7 grondwerkera, 3 schilders, 11 timmerlieden, 4 spanenmnkens, 6 kisten makers, 1 rietmattenmaker, 1 mandenma ker, 2 meubelmakers, 1 bleeker, 1 schoon maker, 2 soheepmakers, 1 aanhouder, 1 metaalbewerkers, 149 land- en tuinbouw- arbeiders, 1 reiziger in drukwerk, 2 chauf feurs, 1 melkbezorger, 1 sohipper, 29 losse werklieden. 1 fabrieksarbeider, 1 pianist en 1 boeikhouder. LEIDERDORP. Laatste steenlegging! Gisteravond ié ondor groote belangstelling do laatste steenlegging gedaan van den Hoofdweg van Leiderdorp, die nu van een geheel nieuw wegdek is voorzien. De steenlegging is ge schied door den Burgemeester met een toe spraak. Het wegendok is gemaakt uitsluitend door werkloozen uit deze gemeente onder loiding van den lieer H. v. Oxna brugge. Dat 't werk goed is uitgevoerd, blijkt hieruit, dat er nog geen klaohten van wegvorbrui kers zijn binnengekomen. Do burgemees ter besloot zijn toespraak met den wenech en do hoop uit te spreken, dat do wog mag blijven voldoen, zonder ongelukken voor de wog ver bruikers. Hierna nprek webhouder Splinter uit naam van de raadsleden een dankwoord tot den Burgemeester voor zijn genomen initiatief. Daarna sprak dc heer J. Meerburg een woord van dank tot den Burgemeester, ook namens de werklieden, voor 't werk dat zij hebben mogen verrichten, en reikte aan de werklieden, die 't laatste gedeelte heb ben voltooid, een kleine verrassing uit, be staande in een doos sigaren. DE AVONTUREN VAN PR0FJE EN STRUISJE. ïT7?l 79. Kijk eens hier, ondengende struisvo gel, zei de burgemeester ernstig. Hoe denk jc wel, dat zoo'n perk bij de menschen or moet uitzien? Mag dat zoo door elkaar ge woeld worden? Wel foei: Jaren van arbeid heeft het ons gekost om hot zoo mooi te krijgen en de kippen in het hok gehouden, om te zorgen, dat ze er niet in konden woelen. En kijk nu eens! Mevrouw veegde een traan weg en Struuje, die nu inzag wat hij had gedaan, begon ook te huilen. 80. Nu kreeg de burgemeestersvrouw medelijden, want ze had een goed hart. Ach man, zei ze zacht, hij kan het zeker niet helpen, want hij wist er niota van. Laten wc het hem maar vergeven. En ze aaide Htruisjo over zijn mooie veeren en voelde terwijl eens of er niet een een beet je los zat, want ze wou er graag een heb ben voor haar Zondagsche hoed. Etruisje, die dat merkte vroeg berouwvol: Mag ik U misschien een veer geven? Nu dat vond iedereen prachtig. Mevrouw zocht een mooie uit en Prof je, die, er de meeste han digheid in had, trok hem or uit.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7