Vlammende Katchen. WOENSDAG 28 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 GEMENGDE BERICHTEN VADER EN TWEE ZOONS AANGEREDEN. De vader overleden. Op het Meroatorplein te A dam staken gisteren drie personen, een vader met twee zoons, een van twintig en een van elf jaar achter de tram om den rijweg over. Op het- zelfde oogenblik naderde een auto, die alle drie aanreed. De vader werd een eind- weegs meegesleurd. De jongste zoon kreeg eveneens vrij ernstige verwondingen, ter wijl de 20-jarige zoon er met eenige schaaf wonden afkwam. Beide eerstgenoemden werden door don Geneeskundigen Dienst naar een der zie kenhuizen overgebracht. Do vader is daar in den loop van den da-g o\erleden. De auto is door de politie in beslag genomen. AUTOBUS MET DUITSCHE MEISJES AANGEREDEN. Maandagmiddag 4 uur reed een autobus van de N.V. Citos uit Zo eter me er, waarin Duitsohe meisjes, die in de Heimat het weekend hadden doorgebracht, voorbij Ede in de richting Utrecht toen nabij De Klomp uit de richting Renswoude een vrachtauto aankwam en teeken gaf in de richting Veenendaal te willen rijden. De chauffeur uit de autobus merkte dit, doch een achter de bus aankomende auto, be stuurd door L. K. uit Aken, ontging dit teeken, zoodat hij nog tueschen eerstge noemde auto'» wildo doorglippen, met ge volg dat de autobus werd aangereden. Deze kwam op de berm van den weg te «taan. Aan de eeno zijde werden alle rui ten vernield. De inzittenden kregen allen min of meer ernstige verwondingen \an het glas. Een paar meisjes werden vrij ernstig gewond. De doktoren Hekster en Vergou wen verleenden geneeskundige hulp. Proces verbaal werd opgemaakt. „Msb." KIND DOOR VRACHTAUTO GEDOOD. Tengevolge van het plotseling oversteken van don weg is gistermiddag omstreeks zes uur het 3-jarig kindje van den hoer J. Ver hoeven uit Merselo door een passeerendo vrachtauto overreden. De kleine is eenige oogenblikken later aan de gevolgen van de bekomen verwondingen overleden. JONGEN DOOR EEN RIOOL GEPERST. Goed afgeoopen. De hevige regenval van de laatste da gen heeft in verschillende deelen der ge meente Lonneker tal van weiden geheel of gedeeltelijk onder water gezet en in vele tuintjes en landerijen schade teweegge bracht. Bijna had het overvloedige water een menschenleven gekost. -Bij het vliegveld, nabij den Lonnekerberg, waar het water door middel van een duiker onder een weg wordt afgevoerd, viel een 12-jarige jongen in het water. Hij werd door het riool ge perst en werd aan den anderen kant van den weg uit de sloot gehaald. Merkwaar digerwijs had hij geen letsel gekregen. „N. R. Crt." BRAND TE BEUNINGEN. Gisteren is vermoedelijk door een defect aan den schoorsteen brand ontstaan in de woning van het hoogbejaarde echtpaar A. van Bergen aan den Kweldam te Beunin- gen. Door den feilen wind duurde het met lang of het. geheele huis stond in lichte laaie, zoodat de bewoners, waarvan de man invalide is, ijlings de vlucht moesten ne men, zonder iets te kunnen redden. Het huis, eigendom van iemand uit Winssen, was niet verzekerd. DE MOORAANSLAG TE NUTH. De molenaar Wevers overleden. Gisteravond is de molenaar Wevers, die Zondag j.l. bij den moordaanslag te Nuth zeer ernstig gewond werd, in het St. Jozefs- Ziekenhuis overleden. SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. Twee personen en 3000 pond margarine aangehouden. Het i» den Rijksambtenaren in de ge meente Well (L.) mogen gelukken een smok kelauto aan te houden, waarin bij onderzoek 3000 pond Duitsohe margarine verpakt wa ren. De auto kwam over den Rijksweg, waar de commiezen post gevat hadden. Aan het bevel om te stoppen gaf de chauffeur geen gehoor, waarop do. ambtenaren enkele schoten nazonden, echter zonder succes. Onmiddellijk werd toen een auto gerequi- reerd en de achtervolging ingezet. Te Sie- bengewalt gelukte het den ambtenaren den wagen in te halen, welke 3000 pond uit Duitschland binnengesmokkelde marga rine bleek te bevatten. Alles werd in be slag genomen en de beide inzittenden in arrest gesteld. De NIJENRODE ZAAK. Agent in vrijheid gesteld. De agent K., te Amsterdam, die in ver pand met het foit, dat hij den buit van de Nijenrode-affaire op verzoek van den particuliere detective J. in zijn woning heeft verborgen in voorarrest zat, is door de ju stitie in vrijheid gesteld. 1 i WAT ANDIRE BLADEN SCHRIJVEN RAPPORT-LAMBOOY. De Standaard geeft het bezwaar toe, dat van middenstandszijde tegen het stelsel der steun-ons-in-natura geopperd wordt: „Wij zien niet voorbij, dat do win kelier eenig voordeel kan genieten door het behouden van zijn afnemers, die anders wellicht ook minder zou den kunnen koopen. Maar de commis sie redeneert er toch wel wat gemak kelijk over, dat de handel zich, gezien den omvang van de Overheidsuitga ven, voor zoover de levering aan werkloozen betreft, met „een kleinere winstmarge" tevreden moet stellen. De marge kan ook te klein worden Reeds nu verkeeren vele winkeliers in plaatsen met grootc werkloosheid in niet geringe moeilijkheden. Stel, dat de winkelier tot dusver inkoopt voor 100.en verkoopt voor 120.Hij zal nu straks, volgens de Commissie, dan grossier of fabrikant met 96.kunnen betalen. Zelf ont vangt hij 120 12 pet 106.40. De marge wordt dan 106.40 96 10.40 of 10.8 pet. Dit kan betee- kenen, dat hij. ternauwernood zijn kosten zal kunnen dekken, of dat in elk geval zijn loon als distribuant wel zeer in het gedrang komt. Het bezwaar, dat een deel der lasten van de werkloozenzorg bij het stelsel der commissie op den handel wordt gelegd, wordt o.i. in het rap port niet afdoende weerlegd FILMKEURING. Sommigen beweren, dat de keuring der katholieke filmcentrale soms niet streng genoeg iszij beroepen zich dan op de meening van een of ander journalist. Doch over eenzelfde film loopen de persoon lijke meeningen wel eens uiteen, schrijft de Limburger Koerie r: „Om een enkel voorbeeld te noe men: de „Drie stuivers opera" is on langs door de K.F.C. afgekeurd. Als reden werd opgegeven; „Verschillen de al te sarcastische opstandige ten- denzen; bespottelijke huwelijksslui ting door een pastoor, die daartoe ge dwongen worde; veel tafereelen met lichtzinnige meisjes in verdachte hui zen, etc." De gronden dezer afkeuring laten aan duidelijkheid niets te wensohen over. Welnu, de bioscoop-medewerker van „De Nieuwe Eeuw" (11 Mei j.l.) noemt dezelfde rolprent: „een uitne mende filmwellicht voor gerui- men tijd de laatste artistieke daad van de Duitsche film-industrie". Geen woord van afkeuring, geen reserve, maar wol: „het was een voldoening te constateeren, dat de eerste vertoo ningen invan deze toch niet zoo heel simpele film, met applaus wer den ontvangen. De waardeering voor kunstenaars.... is dus zoowaar nog niet zoek." Dit werd geschreven door een bios coop-medewerker, die gaarne geheel de katholieke pers onder zijn censuur zou willen stellen. Men zal nu begrijpen, waarom ons blad toch liever vaart op het be proefde kompas van do K. F. C. dan op het persoonlijke inzicht van een of ander criticus, die, wanneer een film z.i. uit een technisch-artistiek oog punt „mooi" is, wel eens vergeet op de moroele toelaatbaarheid te letten. Bewondering voor bepaalde regis seurs verblindt het oog van dezen zichzelf tot censor opwerpenden cri ticus maar al te vaak." TOILET MAKEN IN DE KERK. Er is in de Christelijke Oudheid heel wat te doen geweest over de haardracht der Christinnen. Maar men heeft toen niet kunnen droomen, wat er ooit zou plaats hebben onder kerkgangsters van ons hedendaagsche Nederland. In een Groningsch Her vormd Kerkblad schrijft een predi kant het volgende: „Wij moeten in de kerk niet ons toilet maken. Wie in de kerk komt, moet zorgen, dat zijn of haar toilet geheel in orde is. Ik heb eenige maan den geleden in het Pepergasthuis achter een dame(?) gezeten, die zich in dat huis des Heeren begon te kammen Dat duurde een paar minu ten, er kwam natuurlijk een spiegel tje bij te past, of er ook nog andere toiletmiddelen bij gebruikt werden, kon ik niet zien, omdat ik een paar rijen achter haar zat. Maar het was zóó al êrg genoeg. Tegenwoordig 1 worden wij daar haast overal op getracteerd. In trei nen en trams, in restaurants en ver gaderzalen zitten deze leden van het „schoone" geslacht zich te kammen, dat het een aard heeft. Ik heb in Arn hem in Burgers' dierenpark ditzelfde gezien van apen, die heel „handig" spiegeltjes hanteerden en zich even eens lustig-rustig zaten te bewerken en te bewonderen. Ik neem veelal de de vrijheid mijn afschuw over derge lijke onhebbelijkheden in openbare gelegenheden aan den dag te leggen, (niet echter tegenover apenop ge vaar af, dat dergelijke dames en haar resp. begeleiders mij dit ten zeerste kwalijk zullen nemen. Maar ik zou toch graag willen, dat wij in de kerk ten minste ons fatsoen in aoht namen. Een „dame", die in de kerk zooiets zou doen (ik wil aannemen, dat het onbedacht gebeurt) loopt van mij zonder eenig uitstel een openbaar standje op." De Heraut, die het stukje overneemt, voegt er aan toe: „De schrijver-predikant maakt kos telijke opmerkingen. Maar dat „open baar standje" kan ik niet toejuichen. De preekstoel, zei de oude ds. Gis pen, is geen steekstoel." UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Donderdag 29 Juni. Huizen 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Morgendienst o. 1. v. de. P. Smit. 10.45 Gramofoonpl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en Gramofoonpl. 2.00 Handwerkcursus. 3.00—3.30 Vrouwenhalfuur. 4.00 Bijbellezing door ds. C. D. van Nop pen, m. m. v. P. v. Poelgeest (begel.). 5.45 Cursus Handenarbeid v. d. Jeugd. 6.15 Causerie door dr. J. C. v. d. Does. 6.45 Knipcursus. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Journ. Weekoverzicht. 8.0010.30 Arnihemsehe Orkestvereeni- ging o. 1/ v. M. J. Manks. ca. 9.009.30 Causerie door A. Kool en ca. 9.45 Vaz Dias 10.3011.30 Gramofoonpl. Hilversum 296 M. A VR O-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Solistenconcert. R. Verhoog (piano) en J. Possenis (viool). 11.00 Knipcursus Kinderkleding. 11.30 Vervolg concert. 12.00—2.15 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep en Gramofoonpl. 2.30 Gramofoonpl. 3.00 Causerie door mevr. W. van Itallie- van Embden. 3.30 Gramofoonpl. 5.00 Radiotooneel voor de kinderen. 5.40 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 0.50 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Vervolg concert. 7.30 Drs. S. Elte: Parijs en Bretagne. 8.00 Vaz Dia». 8.05 Gramofoonpl. 8.16 Uit de Groote Schouwburg te Rot terdam: Concertgebouw-orkest o. 1. v. dr. F. Weissmann. ZangsolistenMargherite Per ras, Anny Konetzni, M. Bohnon en Paul Marion. 10.3012.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang: Bob Soholte. In de pauze en 11.00 Vaz Diae. Daventry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijds-ein en berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Rutland Square en New Victoria Orkest. 1.35 Gramofoonpl. 2.35 Schotische Studio-orkest. 3.20 Vesper. 4.05 Buxton Stedelijk Orkest. 5.05 Northern Studio-orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.50 Beethoven's pianosonates. 7.10 Spaansche les. 7.40, 7.45 en 7.50 Lezing. KERKNIEUWS PATERS M0NTF0RTANEN TE SCHIMMERT. Gouden jubileum der Apostolische School. De volgende maand is het vijftig jaar geleden, dat de Apostolische School „Sain- te Marie5 'te Schimmert werd gesticht. Op verschillende dagen wordt dit herdacht. Zondag 2 Juli i« er een groot Missiefeest, georganiseerd door de oud-studenténver- eeniging „Ste Marie'5 en de vereenigingen van Schimmert. 's Middags is er een Missie-optocht met praalwagens, de geschiedenis der Apost. School voorstellend, opgeluisterd door 5 muziekkorpsen; voorts wordt een miss-.e- tentoonste'ling gehouden in de aula der Apost. School. Zondag 9 Juli wordt voor genoodigden 8.20 Cabaret-programma. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie. 9.55 Concert door J. Morel (bajiton) eu L. England (piano). 10.50 Korte Kerkdienst. 11.05—12.20 Dansmuziek door het BBC- Dansorkest o. 1. v. H. HalL. „R a d i o - P a r i s", 1744 m. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 7.40 Orkestconcert. 8.20 Radiotooneel. Kalundbo rg, 1153 m. 12.202.20 Concert uit hotel „Angleterre". 3.30 Zang en piano. 3.505.20 Concert uit rest. „Wivex". 8.20 Oude dansmuziek d. h. Omroeporkest o. 1. v. Gröndahl. 9.50 Gramofoonpl. 10.25 Symphonieconcert o. 1. v. Gröndahl, m. m. v. E. Hye-Knudsen (fluit). 11.1012.50 Dansmuziek uit „Arena". Langeuberg, 473 m. 6.40 Gramofoonpl. 7.20 Conoert door militair orkest. 10.20 Concert door Trio. 12.20 Concert. I.20 Concert o. 1. v. Eyeoldt. 4.50 Concert o. 1. v. Kneip. 8.35 „Peter und Paul und ihre Ge- sellen". 9.50 Gramofoonpl. II.0012.20 Conoert o. 1. v. Eysoldt. Rome, 441 m. 8.35 Gramofoonpl. 9.05 Symphonieconcert. 10.05 Causerie. 10.20 Radiotooneel en gevarieerd concert. Brussel, 338 en 508 m. 508 M.12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 1.30 Gramofoonpl. 5.20 en 6.35 Gramofoonpl. 9.20 Symphonieconcert o. L Kumps. 10.30 Gramofoonpl. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. I.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 5.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 8.20 Omroeporkest m. m. v. solisten o. I. v. Walpot. 10.30 Gramofoonplaten. Z e e s e n, 1635 m. 8.20 Orkestconcert o. 1. v. Peter Sohmit-z. 9.20 „Glückliohe Reise", gevarieerd pro gramma. 10.20 en 11.05 Berichten. II.20—12.20 Zie Langemberg. Gemeentelijk Radio-Distrlbutlebedrijf te Lelden. Donderdag 29 Juni (3e Programma). 8.0013.30 Laagenborg. 13.30—19.20 North Reg. 19.20afloop Luxemburg. „Bernadette voor Maria", Lourdesspel van H Ghéon opgevoerd in de vertaling van pater H. Smeets, regie pater H. Smeets. Zaterdag 15 Juli ie herdenkingsdag voor de overledenen van Ste Marie. Zondag 16 Juli, den dag van het gouden Jubileum wordt een pontificale hoogmis opgedragen door Z. H. Exc. Mgr. M. Meu- lenberg, Apost. Vicaris van IJsland, oud student en oud-leeraar van Ste. Marie. Na de Hoogmis reünie van de Oud-studenten- vereeniging waarbij een studiebeurs wordt aangeboden ten bedrage van 5000. Des namiddags 2e privé-opvoering van „Ber nadette vóór Maria". 5s Avonds serenade van de fanfare van Schimmel aan Z. H. Exc. Mgr. dr. G. Lem- mens, bisschop van Roermond. Maandag 17 Juli pontificeert Mgr. Lam mens de Hoogmis, nadat plechtige inklee ding van de studenten der 'Rheterika heeft plaats gehad. „Msb."5 FEUILLETON. Naar het Duitsch van PAUL OSKAR HöCKER. (Nadruk verboden). „Weet je wat ze met je moesten doen, aap van een meid. Over die knie leggen en je een pak voor de broek geven. Je vader had het moeten beleven, wat er voor 5n mispunt uit j"e gegroeid is. Foei, scha men moest je je. En de armband met bril janten, die Viktor je met Kerstmis gege ven heeft, kun je wel meteen hier laten, liefje. Ik vond het toch maar zoo, zoo." „Ik ga hem halen5', zei ze bijna adem loos en strompelde de kamer uit, In de logeerkamer zoch ze haastig haar bagage door. Behalve den armband, had ze ook een ring en ©en paar echte schild- padkammen met goud ingelegd van Viktor gekregen. Ze kwam met het moois bene den. „Maar we hoeven toch niet boos op el kaar te zijn?" vroeg ze schuchter. ,Nict boos? Als je iemand zoo affron teert „U jaagt me weg." „Ik? Je hoeft heelemaal niet weg. Of schoon je zoo arm bent als een kerkrat, heb ik toch mijn toestemming gegeven." „Maar u neemt deze dingen toch nu te rug „Natuurlijk. Als je je niet schikt, is het uit" Een paar seconden stond Katarina zwij gend. in zelfstrijd. „Ik heb niemand -- hee lemaal niemand op de heele vereld.'5 „Neen, niemand. Niemand dan ons. En de eenige, die je hebt, wil je nog voor het hoofd stooten." Katarina zuchte. ,Ik zou zoo graag nog eens met Viktor praten." „Neen Katchen. Dat wil hij zelf niet. En ik heb hem gezegd, dat als hij met Pink ster met verlof thuis komt en jij bent er niet, dan bezorgd ik hem een ander meis je. En een meisje met geld, versta je Nu overwon Katarina de laatste inner lijke zwakheid. „Misschien.... wordt hij daarmee ge lukkiger." „Lk wil het hopen, Katchen. En ga je nu Werkelijk „Ja." Het jonge meisje haalde diep adem. „Nog een ding wilde ik u vragen. Nu u 5t toch over zakelijke dingen hebt ge sproken. Hoe zit het met de terreinen van mijn vader?" „Met wat voor terreinen?" „Aan den Dietenmühlerweg, bedoel ik.55 „Daar beginnen we met Mei te bou wen." „Ja, maardie zijn toch van mij, die terreinen. Die heeft vader toch alleen maar afgestaan, omdatomdat Mevrouw Troilo lachte een korte, harde lach. „Ja, liefje, je zult nu wel merken, wat je begonnen bent. Je vader heeft ook niet kunnen denken, dat zijn dochtertje zoo onverstandig zou zijn." „Ja, maar hoort u eens.... als de ver loving verbroken wordt, dan moet ik toch ook de stukken tuingrond terug hebben, die heb ik toch noodig, als ik mezelf eens vestigen wil." Terug hebben Je bent niet goed snik, geloof ik. Het was een wettige verkoop. Op het kadaster sta ik als eigenares." „Maar vader had het u tooh afgestaan, omdat hij gezegd had: het is voor ons. Voor Viktor en mij. U kunt het toch niet meenen, dat u mij dit wilt ainemenï" „Afnemen? Wie spreekt van afnemen? Wat bezielt je? Dat is een belee-diging. Daar kan ik je voor aanklagen. Wie heeft zoo iets ooit beleefd? Komt zoo'n meisje hier, heeft niks, is niks, doet niks en heeft een grooten mond als ik weet zelf niet wat Ze sloeg op tafel. „Ga naar een advo caat en informeer. Cadeaux en brieven moeten teruggegeven worden, als een ver loving afgaat. En Viktor wil je graag alles teruggeven, al heeft hij niets anders van je gekregen als die schrijfmap en het sofa kussen. Maar de terreinen waren geen ca deau, dat was een handelszaak en wel op een tijd, dat je vader de duiten hard noo dig had. Dus je kunt je beschuldigingen voor je houden. Een lief kindje heb ik me daar grootgebracht Hoe meer de oude vrouw zich opwond, hoe meer alles in het jonge meisje zi^Ji verstrakte. Ze. was doodsbleek, toen ze eindelijk aan het woord kon komen om goe den dag te zeggen. Uit gewoonte gaf mevrouw Troilo haar op elke wang een natte zoen. „Het ga je goed, liefje. Ik wenseh je het beste en het zou me spijten, als je het zoo ver dreef, dat we het met elkaar nog voor de recht bank moesten uitvechten. Kom Fricka, lief diertje." Katarina ging, zonder een woord te zeggen. Twaalf uur later lag ze doodziek in een kajuit tweede klasse met nog een dozijn andere vrouwen en meisjes, die net zoo zeeziek waren als zij en net zoo aan heimwee leden, aan boord van de schom melende en stampende stoomboot, die haar, tegen een sterken Noordwestenwind in, naar Folkestone bracht. Voor menschen met heimwee was op de „Nurseries" van de firma A. F. Dutton in Iver geen plaats. Katarina had al spoedig begrepen, dat het er hier op aankwam duchtig do handen uit de mouwen te ste ken, als men wat bereiken wilde. Vele der volontairs, die de firma toeliet, kwamen er nooit toe om van de gelegenheid om te leeren gebruik te makenze verlieten het reuzenbedrijf weer na een paar maanden zonder ooit iets anders dan ruw werk te hebben verricht. De opzichters hadden er een boosaardig pleizier in om de „Stu denten" juist bij allerlei vuile werkjes, bij het sproeien of inpakken te gebruiken. De pas aangestelde dames, behalve het Duitsche meisje nog een Schotsohe en een Zweedsche, waren hun pas recht een doorn in het oog. Ze noemden ze natuurlij-k „Suf fragettes" en mr. Gabb zei op een keer tegen juffrouw Lutz: de tuinlieden in de kassen waren er allemaal van overtuigd, dat de noviteiten op anjergebied dit jaar zouden achterblijven bij het vorige, om dat de firma van haar onderneming een damesvisite maakte Om de leuke brutaliteit, waarmee hij zijn onbeschaamde meening uitte, moest Katarina toch lachen. Haar damescollega's waren aardige, welopgevoede, ontwikkelde jonge meisjes. „Wie van ons", zei Katarina tegen mr. Gabb, „denkt u, dat het „booze oog" op de bloemen zal laten vallen?" „Ja, u spot er maar mee. Heb vorige jaar hadden we elf nieuwe soorten.... en dit seizoen nog maar drie." „En dat is de sohuld van het booze oog van de suffragettes?" schertste zij. „Beslist. En mr. Brutt zegt, dat u do ge vaarlijkste van het stel bent." „Zegt mr. Brutt dat? En die is juist al tijd zoo aardig tegen me." „Ja, hij meent, dat u hem alles afvleit. En dat is juist het bedenkelijke. Men ver moedt niets kwaads en wijdt u hier in al le geheimen in en dat gaat u naar Duitsch land terug en doet ons daar alles na en dan is het gauw met den export van onze firma naar het vasteland gedaan...." „En nóg een poosje later, mr. Gabb en u moet zelf naar Duitschland komen, als u uwe talenten nog ergens wil laten schit teren." „I hope dat de Hemel me daarvoor bewaren zal Mr. Gabb was net zoo oud als zij, maar men kon hein net zoo goed voor zestien houden als voor zes-en-twintig. Hij was een lange, opgeschoten jongen, zonder sn-. r o' baarcl \lasbiond en door sport en arbeid in de vrije natuur bruingebrand. In zijn wollen trui en met een net op het hoofd was hij uiiemjk nauwelijks van de tuinarbeiders te onderscheiden. Hij had echter in Oxford ce.u.udeerd en werkte hier practisch, omdat een oom van hem, die een kweekerij in Leicester bezat en die door een ongeluk zijn eenigen zoon verloren had. hem tot zijn opvolger wilde maken. De lichamelijke arbeid voldeed den jongeman ten zeerste; ook in Oxford had hij meer pleizier gehad in roeien en tennissen dan in de wetenschap en Kata rina sloeg hem soms met stille verbazing gade als hij in de kassen of bij de bedden aan het werk was. Hij had een buitenge wone handigheid gekregen en als het er op aankwam een paar duizend plantjes in an: der potjes over te zetten, dan ging hij met zichtbaar welbehagen aan den arbeid. Alles ging hem even vlot en flink. Maar voor dc „hoogere tuinbouwkunde", zooals hij het noemde, had hij niet de minste aanleg. Van de vele Latijnsche namen, die hij daarvoor moest onthouden, moest hij hee,~"-"~1 -v^ts hebben. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6