GROOTE MEETING TE WARMOND Vlammende Katchen. MAANDAG 26 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 ERNSTIG AUTO-ONGELUK NABIJ OOSTERBEEK. Vijf gewonden. Gisteren vond op den straatweg Ooster beekRenkum een ernstig auto-ongeval plaats, waarbij vijf jeugdige personen min of meer ernstig gewond werden. Omstreeks acht uur reed op den gladden weg, de z.g. Kievitsdel een auto uit Hilversum, be stuurd door den 18-jarigen A. van P. uit Hilversum, waarin nog vier andere perso nen waren gezeten, twee heeren en twee dames. Plotseling slipte de auto, vermoe delijk door te groote snelheid. De wagen kwam op de trambaan terécht en sloeg daarna tegen een boom te pletter. De vijf inzittenden weden uit den wagen geslin gerd. De bestuurder A. van P- was er met den naast hem zittende W. de S. het erns tigst aan toe. Met beenbreuken en een her senschudding werden zij opgenomen. De derde heer H. B. bekwam vleeschwonden, terwijl Mej. G. S. een hoofdwonde op liep en een lichte hersenschudding en Mej. W. K. vleeschwonden bekwam. Alle vijf slachtoffers werden naar het gemeen teziekenhuis te Arnhem overgebracht, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. Het waren alle jongelui, afkomstig uit Hil versum, die een plezierritje hadden ge maakt en nu op weg waren naar huis. De auto is totaal vernield en moest in twee stukken worden weggesleept. De tram had geruimen tijd dopr dit ongeval vertraging. WIELRIJDER AANGEREDEN. Gisteravond omstreeks 9 uur kwam de 30-jarige E. K. uit Bussum met zijn rijwiel uit de Prinsenstraat rijden, toen van den Laarderweg een auto naderde, bestuurd door den heer S. uit Voorburg. Door nog niet opgehelderde oorzaak viel K. plotse ling tegen de auto, waarvan de portier- kruk zijn hoofd gedeeltelijk verbrijzelde. In stervenden toestand werd hij overge bracht naar de Majella Stichting. AUTO GESLIPT. Gistermorgen omstreeks acht uur is op den Epe'rweg te Vaas sen een auto uit Leeu worden in den bocht geslipt, waardoor de bestuurder het stuur kwijt raakte en tegen een boom opreed, tengevolge waarvan de auto over den kop sloeg. Twee inzittend dames werden door glasscherven aan hoofd en armen gewond. Twee inzittende heeren en twee kinderen kwamen met den schrik vrij. De auto werd geheel vernield. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Motorrijder door trein gegrepen en gedood. Gistermiddag omstreeks twee uur is de 56-jarige metselaar J. Wolf uit Epe met zijn motor op den onbewaakten overweg in de buurtschap Zuuk door den trein van Zwolle naar Apeldoorn gegrepen en op slag gedood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van tien kinderen. De hoeveelste jaai-lïjksche cncycliekmee- 1 meeting gisteren in den Kring Leiden van den Ned. R. K. Volksbond is gehouden, weten we niet. Maar daar zijn er heel wat geweest. En ook in Warmond was het niet de eerste. Wij constateeren dit niet, omdat wij zou den mcenen, dat nu maar 'ns voorloopig het organisecren van zulke meetings moet worden stopgezet. Volstrekt niet. Men kan trouwens onze meening ten deze kennen uit een artikeltje dat wij verleden week hebben geschreven. Maar wèl zouden wij toch de opmerking willen plaatsen, dat het misschien ge- wenschl is, een nieuwen vorm voor dezelfde zaak te zoeken. Een meer concrete en spre kende titel b.v. Vorige keeren stond op het program steeds, als we 't ons wel herinne ren: encycliek-meeting. Nu was er op ver meld: groote meeting; zonder meer. Dit zegt zeker niet veel. Een groote meeting mocht 't inderdaad wel heeten. Er waren veel deelnemers uit Warmond, Oegstgeest, Noord wijk, Zoeter- woude II, Noordwijkerhout, Leiden, Hoog- made, Lisse, Voorhout, Zoeterwoude, Voor schoten, Wassenaar, Roel ofarends veen, Sassenheim en Katwijk. Ze had echter nóg grooter kunnen zijn; uit. enkele plaatsen was de deelname werkelijk te klein. LOF MET TOEPRAAK. De parochiekerk te Warmond was om 2.30 gevuld met deelnemers; velen moesten buiten blijven staan. De zeereerw. heer Pastoor A. J. Oude- jans hield onder het Lof een korte toe spraak. De voorzitter der plaatselijke af- deeling had Zijneerw. verzocht om de mee ting te beginnen met een Lof, omdat het passend is, eerst wat te bidden. De Pas toor wilde deze opmerking gaarne beves tigen en aanvullen. Het is passend, de mee ting te beginnen met een oprecht en har telijk gebed. En met welk gebed? De ecrw. spreker wijst op het heerLijke „Onze Va der", waarin wij alles vragen, wat wij naar ziel cn lichaam.noodig hebben. In dezen t'jd vooral moeten wij met aandrang bidden de bede uit het „Onze Vader": Geef ons he den ons dagelijksoh brood. Wij moeten vra gen het dagelijksoh brood niet voor ons zelf alleen, maar voor alle menschen; wij moeten het vragen voor heden, om morgen de bede weer opnieuw te doen. Wij vragen in die bede geen overvloed, doeb wat wij noodig hebben. De mensch leeft echter niet van brood alleen, maar hij heeft ook voor zijn ziel noodig het. Goddelijk Brood, het Hemelsch Manna. Ook om dat Brood moeten wij bid den en verlangen. Zijneerw. wekte allon op om de oogen- bli'kken, die zé nu in de kerk zullen ver toeven rondom den Eucharistischen Chris tus, hartelijk en vurig te smeeken: Geef ons heden ons dagelijksoh brood, OPTOCHT. Na het Lof werd do Optocht opgesteld, die door het dorp ging trokken. Een stoet met zoovele vaandels en ba nieren geeft, vooral als de zon schijnt, altijd een schoon sohouwspel van kleurcn-rijkdom cn goud-gcflonker. En de zon overstraalde inderdaad de optocht met haar volle licht glans. De vele toeschouwers langs den weg had den dan ook veel bewondering en waardee ring voor don kleurigen stoet. Behalve de Volksbond-afdcelingen liepen ook cenige jeugdorganisaties mee, oa. do frissche en fleurige Warmondsche Graal. En vier muziekkorpsen, n.l. „St. Matthias" uit Warmond, „Jeanno d'Arc" uit Noordwij kerhout, Adolf Kolping" uit Lisse en „Pe- rosi" uit Leiden luisterden den optocht op cn bliezen Warmonds straten en wegen vo! mot hun fanfares. DE MEETING. In voorbeeldige orde trok de stoet naar het terrein van de meeting, den tuin van de pastorie. Een ideale plaats voor oen openlucht- meeting! In den tuin was een katheder geplaatst, versierd mot het beeld van Paus Leo XIII en do pauselijke kleuren. De voorzitter van het uitvoerend comité, de heer Derks, voorzitter der Volks bond-afdeel ing te Warmond, riep hier allen een welkom toe, in een kort woord wijzend op de beteekenis van deze meeting. Spr. deelde mede, dat de Burgemeester had medegedeeld door familieomstandighe den niet aanwezig te kunnen zijn (we ver namen, dat de edelachtbare heer Ketelaar gisteren juist jarig was) en ook nog tele grafisch zijn beste wenschen voor het wel slagen van de meeting had toegezonden. Behalve leden van bovengenoemde deel nemende Volksbond-afdeelingen waren ook vele anderen naar het meeting-terrein ge komen. Dc hoogeerw. heer mgr. Taskin gaf blijk van zijn belangstelling en meeleven en bevond zich tusschen de aanwezigen. Ook waren op het terrein de pastoor en kape laan van Warmond, eenige professoren van het- seminarie, enkele geest, adviseurs, de theologanten van het groot-seminarie, dr. Walenkamp, de gemeente-secretaris van Wa/rmond, de heer v. Delft, leden van den gemeenteraad enz. Rede Kapelaan v. Alphen. De weleerw. heer W. C. O. M. van Al- pren, kapelaan te 's Gravenhage, begon zijn rede met te wijzen op de chaos, waarin de wereld thans verkeert. In dezen tijd moeten de katholieke ar beiders verdiepen heb inzicht in de macht van hun eenheid. Allen moeten beseffen het vermaan, onlangs gegeven door den edelen voorzitter van het R. K. Werkliedenver bond, dat n.l. een door innerlijke verdeeld heid verzwakte katholieke arbeidersbewe ging zeer beslist een afbraak beteekent van wat in vele jaren onder cultureel en sociaal opzicht is bereikt. Wat er ook in het oeconomisoh leven moge worden verbeterd, een blijvende ver betering zal dat niet zijn, als de menschen niet'de helpende hand van God willen vast grijpen. Men vraagt, waarom God nu niet Zijn macht toont door redding te brengen in de chaos-; en de mensch-heid heeft door lief deloosheid, zucht naar geld, winstbejag, -hier en daar zelfs met gcbal-de vuist, God de maatschappij uitgejaagd Wij moeten eerst zoeken het Rijk van God. Op die voorwaarde, maar op die voor waarde alléén heeft God toegezegd, dat al het overige zal worden boegeworpen. Do positie van de Kerk is veilig. Overal in dc beschaafde wereld wordt de strijd aangebonden om de Kerk te vernietigen, maar het is een dwaasheid, waarop de vol keren zinnen. Doch waarschuwend zijn die feiten in Rusland, Spanje, Duitschla-nd en andere landen waarschuwend, dat het lic-ht der Waarheid zich wel 'ns zou kunnen ver plaatsen van het Westen naar het Oosten! Do katholieke organisaties hebben 't ech ter in banden, om de triumph van het onge loof hier te voorkomen. Met Gods genade is het lot'der mensohheid in ónze handen, zegt de Paus in „Quadragesimo anno". Zoo ooit, dan is daarom nu de katholieke arbeidersbeweging van vitaal belang! (Applaus). „Quadragesimo Anno" geeft den Katho lieken, ook in 't bijzonder den arbeiders, een opdracht, een ultimatum tot veroverend wereld-upostolaat. Spr. kan de beteekenis dezer encycliek, die de richtlijnen aangeeft voor maatschap pelijke hervorming, hier niet uiteenzetten, doch wil reeds verwijzen naar artikelen, welke Rector Bots hierover zal schrijven in het tijdschrijfb „Leering en Leiding". In dezen moeielijken maar ook prachti ge n tijd heeft de R. K. Volksbond do taak, om te vormen en te leveren de menschen, die zullen moeten zijn -het katholieke gist Ln het neutrale deeg van de bedrijfsorganisa tie. Met ©en opwekking, om vol optimisme den strijd voor ons heilig ideaal te strijden, besloot spr. zijn hartelijk toegejuichte rede. Rede van den heer Vulink. Tweede spreker was de heer H. A. Vu link, hoofdbestuurder van den R. K. Bond van Overheidspersoneel. Deze begon met een gelukwensch aan de leiders van deze groote meeting, waarop men in Amsterdam jaloerseh zou zijn. Kort en kernachtig schetste spr., hoe de toestand der arbeiders was toen „Re- rum No varum" verscheen 15 Mei 1891. Veel is er verbeterd na dien in den toe sband, maar nog niet is verslagen het stel sel van het oeconomisch liberalisme, dat misschien zelfs nu sterker is dan ooit. Daarom is versohenen de encycliek „Qua dragesimo anno". De Paus heeft ons de taak opgelegd, jm te werken aan de vorming ©ener nieuwe maatschappij. Dat is een moeielijke taak in dézen tijd! Maar, aldus spr., hier is aanwezig een ruim 90-jarige pauselijke zouaaf, en ik •Taag u: hebben indertijd de zouaven ge vraagd. of wat de Pau- van ben vroeg moeielijk was? (Er werd ©en ovatie ge bracht aan den zouaaf, den heer Slootjes uit Leiden). Zoo ook moeten wij de daad stellen. De daad van een consequent Katho licisme, met onweerstaanbare liefde en of ferzin. En spr. schetste in een treffend voor beeld, hoe voor de arbeiders de apologia van de daad is: zich onder de kameraden voorbeeldig te gedragen, katholiek te zijn. en zich voor hen een kameraad, te toonen in merg en been. Na nog gewezen te hebben op de sympa thieën, welke het fascisme ook onder Ka tholieken, er vooral jongere Katholieken vindt, besloot spr. met een oproep om te zijn: ridders van den arbeid, dis den arbeid brengen op de eereplaats en door den ar beid het menschdom tot Christus. Ook deze rede werd levendig toegejuioht. Het blijkbaar onder kundige leiding goed geschoolde R. K. gemengd zangkoor van „St. Matthias" te Warmond gaf voor en tus schen en na de redevoeringen enkele zeer gewaardeerde gezangen te genieten. De voorzitter sloot met ©en dankwoord ^.ezc meeting, waarop hij en alle anderen die haar hebben voorbereid en seorgani- seerd, met voldoening mogen terugzien! Warmonds Katholieke bevolking had den meeting-bezoekers feestelijk ontvangen; overal wapperden de vlaggen en pauselijke wimpels. GEMENGDE BERICHTEN AUTO OP FIETSENDE MEISJES INGEREDEN. Een der meisjes zeer zwaar gewond. Gisteravond heeft op den straatwei PrincenhageIR'ijsbergen een ernstig auto ongeluk plaats gehad. Een auto, toebehoo- rend aan een notaris uit Heemstede, be stuurd door diens echtgenoot, kwam door de gladheid van den weg te slippen, botste eerst tegen een boom en reed vervolgens vier op 't rijwielpad fietsende meisjes aan. Drie der meisjes kregen slechts schaafwon den, doch het vierde meisje, d© 18-jarige dochter van den hovenier van Es uit Prin cenhage, bleef 'zwaar gewond op den weg liggen. Zij bekwam zware inwendige kneu zingen. Haar toestand was hedenmorgen zorgwekkend. Van de inzittenden van de auto kreeg niemand letsel. AAN BEKOMEN VERWONDINGEN OVERLEDEN. De heer P. Pols, die Zaterdag te Ier- -seke door een vallende mast ernstig werd verwond, is gistermorgen aan de betomen verwondingen in het ziekenhuis te Goes overleden. Als U een goedkoopeje ïpo{t koopll beteekent dit eene besparincf v^n slechts^ enkele centen Als U Blbe pahd koopt, is Uw winst: de geruststellende zeker heid dat U de beste kwaliteii/iebt gekocht die in Holland te krijgen is. Blue Band is het prijsverschil van slechts enkele centen per pakje dubbel en dwars waard! Weet wat U eetl 30 cent per halfponds- P<*i» 1 VERSCH GEKARND MET 40 °lo ALLERFIJNSTE ROOMBOTER ONDER RIJKSCONTROLE FEUILLETON. Naar het Duitsch van PAUL OSKAR HöCKER. (Nadruk verboden). 5) Katarina draaide steeds het hart in het lijf om als ze genoodzaakt was in het huis van haar schoonmoeder met den ontzet- tend-leelijken hond aan tafel te zitten. Maar mevrouw had een bijna afgodische vereering voor het ondier. Ze sprak vaak tegen den dog als ze alleen was en beweer de dat het verstandige beest alle's ver stond. Katarina sloot de oogen en nam een slok uit haar kop geurige zwarte kof fie. „Zonder room? Wat is dat nou - weer voor een nieuwigheid En vertel me creis, Katchen, wat is dat voor malligheid dat je je in je hoofd hebt gehaald Naar En geland? Bij Dutton? Als volontair? Jo denkt toch zeker niet, dat ik dat toesta 1" Daar zaten ze al direct midden in het netelige onderwerp. Mevrouw sprak nu aan een stuk door, ze liet de tegenpartij letterlijk niet aan woord komen, maar ze at óók voortdu rend en voederde onder de hand den hond. Er lag een menigte kleine bdoodjes op de brood bak. Mevrouw at ze zonder boter, ze had het druk over haar leefregel om niet dik te worden ze zag er echter niet naar uit alsof die veel hielpen het eene broodje na het andere doopte zo in haar koffie, beet. er ren stuk af. doopte de rest nog eens in en liet dan de hond er van happen. Steeds probeerde Katarina iets in hot midden te brengen. Mevrouw luisterde er niet naar. Ze sprak met een volle mond, mopperend en snauwend, zonder ophouden verder. Zooals ze daar zat te eten en te grommen, had ze voor Katarina ©en on loochenbare gelijkenis met den begeerig- slobberenden en kwaadaardig grommend en hond. „Dus je moet die Engelsche meneer maar een briefje schrijven, hoor je, Katchen, dat je van plan veranderd bentcn verder wil ik geen woord meer over die malligheid hooren. En geef je bagagerecu aan den huisknecht, dat hij je groote ba gage van het station kan halen." Ze was opgestaan en deed den buldog het servet af. Hij was er op gedresseerd haar daar op zijn snuit als voor een kus toe te ste ken, waarop ze hem een klap om zijn ooren gaf. De hond sprong op den grond en mevrouw voerde rondom de groote eet tafel een wilde rondedans met hem uit. Hij blafte, huilde, gromde en zij amuseer de zich kostelijkze zette het spelletje voort tof ze heelemaal buiten adem was. Inmiddels was het kamermeisje binnen gekomen. „Mina, zeg' tegen Ulrich, dat hij naar het station moet en dat hij een beetje voortmaakt. Vooruit Katchen, geef je recu maar aan Mina. Heb je het niet bij je'? En je taschje ligt daar toch?" Nu eerst kon ze aan het woord komen en nu moest juist het kamermeisje er bij zijn, een verzwarende omstandigheid, die mevrouw haar schoondochter nooit vergaf. „Ik heb verder geen bagage, M^ma." „Hé, wat? Ik heb je toch in het rijtuig zien komen. Je had toch alleen maar dat eene koffertje? Waar heb je je andere bagage dan?" „Mijn andere bagage?.... Die is al in Engeland, Mama." „Tk geloof, dat je slapcldol bent gewor den. In Engeland? Maar wat daolit je dan in vredesnaam „Ik heb u toch alles geschreven, mama. En Viktor heb ik ook alles uitvoerig uit gelegd. Moeten we dan nu direct.Ik geloof, dat het toch beter was...." „O zoo. Je denkt, dat het me voor Mina niet onverschillig is, hoe ik door mijn schoondochter behandeld word. Je blijft hier, Mina. Er is geen sprake van, dat je nu weggaat en de ontbijtboel hier maar laat staan. Je denkt zeker, dat er niets te doen is in huis. De kanten nachthemden moeten vanochtend ook eindelijk eens ge streken worden. Jo komt gewoon tot niets, Mina, dat kan zoo niet langer. En in de kamer van den jongen meneer roetzwart wordt je, als je daar gaat zitten op de boekenkast ligt liet stof een duim dik. Je denkt maar, dat ik niets zie en de jonge meneer ook niet. Maar ik zie alles, hoor Mina, alles. En nu kun je direct hier gaan zitten* Katchen, en een briefje schrijven aan Meneer Dutton in Engeland, dat als de bagage aankomt, die direct terug moet. Of weet je- wat: ik |>elegrafeer direct." „Beste mama, dat is werkelijk onmoge lijk. En bovendien doelloos. In de eerste plaats is de ba-gage natuurlijk niet aan de firma geadresseerd, maar aan een expedi teuren in de tweede plaats zal ik mijn woord houden." ..Je woord Je woord Zoo Mevrouw Troilo was heelemaal buiten adem. Haar boezem ging hijgend op en neer. Haar don kere oogen, die op kleine gitzwarte knoop jes leken, schitterden venijnig. Ze. had nu werkelijk iets van haar buldog: in d© vij andig© manier, waarop ze het jonge meisje van het hoofd to de voeten opnam. „Ik zou zoo denkenje woord heeft Viktor." „Maar mama. „Hou je ge-mama voor je. Antwoord wil ik. hebben.' In een plotselinge vlaag van woedp stond ze op: „Sta daar niet zoo brutaal te luisteren, Mina, als je mevrouw wat te bespreken heeft." De hond, die de stemming van zijn meesteres begreep, vloog blaffend op het meisje toe, dat in doode- lijken schrik met haar volgeladen blad haastig naar de deur toe ging. Mevrouw had den knop van de deur al in de hand. Met vasten tred en in het vol le bewustzijn van haar recht, stapte ze de kamer uit; haar stem schalde door het heele huis, terwijl ze het personeel aan merkingen maakte. Ook sprak ze op zeer luiden toon tegen den hond. In een mismoedige stemming bleef Ka tarina nog een tijdlang in de eetkamer zitten. Ze daoht aan tientallen dergelijke tooneelen, die zich hier in huis met Vik tor's stiefmoeder hadden afgespeeld. En steeds weer had haar verloofde gesust, haar verzekerd, Mama meende het werkelijk zoo kwaad niet, het was alleen maar haar eenigszins ruwe aard Maar Katarina voelde: dezen keer viel er niets te sussen en bij te leggen. „En natuurlijk weer zoo volgeladen, dat het een wonder ie, dat de boel niet kort en klein gaat. Maar dat kost ook je eigen geld niet: Mevrouw is er goed voor. Scha men moest je je. Op niemand kan jo meer vertrouwen tegenwoordig. Ik raad je.... Katchen, maak me niet driftig. Dus er is geen sprake van, dat je naar Enge land gaat." „Ik moet." Katarina was innerlijk doodsbang, maar ze raapte al haar moed bijeen. „Ik verbied het je. Dat zal me waar achtig wat moois worden. Zoo'n jong ding wil d'r eigen baas zijn. Maar ik maak korte metten. In den herfst ben ik te toe geef el ij-k voor je geweest. En daarom durf j© mi. Maar ik laat geen loopje met me ONDER DE TRAM GERAAKT. Het slachtoffer overleden Gistermorgen omstreeks half ©lf, is op den Ouden Soheveningschen weg te Den Haag, nabij de Riouwlaan, de veertig-jari ge Belgische juffrouw A. H„ onderwijzeres in de Fransche taal, bij de Van Speyk- straat door een tramwagen overreden en gedood. Mejuffrouw H. liep te praten met een vriendin, mejuffrouw T. op de tram baan, in de veronderstelling, dat er aan do IRLouwlaan nog ©en tramhalte was, welke echter is opgeheven. De bestuurder K. gaf nog noodsignalen, waarop beide dames zich van de trambaan verwijderden. Mej. T. liep rechts van een langs den weg staanden boom, juffrouw H. echter links. Zij kwam te struikelen en viel mid den op de tramrails en ondanks dat de be stuurder uit alle macht remde, ging de mo torwagen haar over het lichaam, zoodat het slachtofer dood op de rails bleef lig gen. In deerlijk verminkten toestand is het lijk naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Den bestuurder van de tram treft geen schuld. nemen. Je blijft hier." „Mama, het spijt me, dat U zioh zoo over die zaak opwindt. Maar ik kan nu niet meer terug en ik wil ook niet. Het is voor ons allemaal beter, als ik dezen tijd nog gebruik om te leeren, ik zou voor geen geld ter wereld hier het heele jaar nog zoo'n beetje rondloopen en nietsdoen „Vastbinden kan ik je niet. Maar als je gaat, Katchen, dan is het uit tusschen ons. Versta je? Kijk me niet zoo brutaal aan. Dat kan ik niet verdragen. Ga nu maar heen en neem een besluit." „Er is geen besluit te nemen, mama. Ik ga Dinsdag na- Paschen weg." „Als je tenminste niet al eerder gaat." Mevrouw Dora Troilo gaf haar dog een nijdigen schop en zei: „En nu ga ik direct op den trein en reis naar Karlsruhe. Ik wil toch wel eens zien, of Viktor zich weer door jou op den kop zal laten zitten." Katarina wist niet, hoe ze het de kij vende vrouw duidelijk moest maken. „Hoe zal ik het u uitleggen, mama. Het is toch werkelijk geen vijandigheid van mij, ook niet de zucht om tegen u in te gaan; al leen maar het gevoel: ik ben nog te jong om hier maar als vijfde rad aan den wa gen „Ja, natuurlijk de hoofdpersoon zou jo hier willen zijn", viel de oudere dame haar onverwacht en onvriendelijk in de rede. „Ja, dat kan ik me voorstellen. Heel lief van je, meisje, heel lief. Ik hoor natuurlijk bij het oud roest. Dat bevalt je niet, dat ik er nog ben en wat te zeggen heb, hë? Maar door jou laat ik me nog lang niet den mond snoeren, meisje. Viktor heeft toch ook nog een woordje mee te spre ken, denk ik zoo. Die zal je heusch wel voor de keuze stellen, wees maar gerust. Versta je? Of je zult je schikken, of we maken de verloving af." £Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6