UW ADRES VÜOR PARFUM IS Leerlingen van J. A. JANSEN, BERICHT MAANDAG 26 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BI-AD PAG. BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 26 Juni 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: "766.7 te Reykjavik, Laagste barometerst.: 745.3 te Wisby. Verwachting tot den avond van 27 Juni: Zwakke tot matige meest Noordelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, wellicht en kele regenbuitjes, weinig verandering in temperatuur. Sinds Zaterdag is de hooge druk in liet Westen flink toegenomen, zoodat zich van IJsland via Ierland tot de Azoren een hooge druklucht uitstrekt. Over de Oost zee en haar omgeving ligt nog een uitge breide depressie met talrijke secundairen die morgen in onze omgeving nog wel cenigc lichlo regenbuitjes' zullen brengen. In de afgeloopen dagen is weer zeer veel regen gevallen, vooral in België en Frank rijk. Parijs tapte hedenmorgen 21, gisteren 13 mm. af, Brussel had heden IS mm. Maastricht lieden 17 mm. Behalve op IJs land waar de temperatuur ver boven nor maal ic én over de Britsche Eilanden waar de tempera tuur normaal ie, is het over het geheolc gebied kouden dan normaal; In Zuid-Frankrijk ongeveer '6 graden Celsius in Zuid-Duitsehland 1 graden Celsius. Veel Aerandering in de algemeene weerstoe- sland in West-Europa is voor morgen nog niet te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. T«mperat"»r des middags te half drie 15.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS (A: Van Maandagnamiddag 9.54 uur tbt Dinsdagmorgen 4.10 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: Dinsdag 27 Juni voorm. 6.10 en nam. 6.31 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hoogo Rijndijk om 7 uur 19.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl'1, om 7 uur: 18 gr. O. Diefstal. Ia dc afgeloopen nacht is ingebroken in de kiosk van den heer Z. in Meyondël. Het slot van de deur werd ver broken waarna diverse eet- en drinkwaren w erden meegenomen. KATWIJK rvermoosneid. Aan het gemeentelijk ar beidsbureau staan op heden ingeschreven als werkzoekenden 403 personen. Hieronder zijn o.ra. 12 timmerlieden, 16 opperlieden, 51 grondwerkers, 8 metselaars, 6 varensgezellen, 5 stokers, 5 binnenschippers, 62 visschers, 102 landarbeiders, 104 losse arbeiders, 3 bloemis ten, 12 kuipers, 3 fabrieksarbeiders, 2 tuin lieden. Geplaatst zijn 2 grondwerkers en 3 landarbeiders. De Trousselot-beker. Zaterdagavond had de wedstrijd plaats tusschen de voetbalver. ,.De Quick Boys I" alhier en Y. F. C. I te IJmuiden. Het ging om den ..Trousselotbeker" die vorig jaar door Quick Boys was gewon nen. Thans gingen de gasten met den beker huiswaarts. De uitslag was 24. Voor de rust had Y. F. C. de leiding en stond 10. KATWIJK AAN DEN RIJN Vreemde wereldreizigers. Een drietal personen, naar beweren uit de Wieringermeer komend, waren met een vreemdsoortig model wagentje, waarvoor een drietal rijwielen wa ren bevestigd om het voertuig voort te trek ken, buiten Katwijk gekomen en werden schijnbaar bekoord door een perceel bospeen vroege aardappelen en tuinboonen. Geen on derscheid kennend tusschen het mijn en dijn eigenden zij zich van ieder der producten een flinke portie toe. Na een opmerking door de heer L, N. kon deze hiervoor een pak slaag krijgen. N. waarschuwde de politieagent J.. die ter plaatse was, en die, hoewel niet zonder tegenstribbelen, het stelletje meenam naar 't bureau, waar zij een bon kregen, waarop zij later vrij pension zullen krijgen. NOORDWIJK Verkoop.'ng. De gehouden verkooping ten overstaan van notaris J. Wagemaker had lot uitslag, dat het woonhuis met groote schuur en erf aan de Zeestraat, groot 6.38, werd verkocht voor 3500. Het woon- en win kelhuis aan de Voorstraat voor 4500 en de garage aan den Offenweg voor 1850, Wandelclub. Door de Sportcommissie van de St. Josephgezellen alhier is een wan delclub opgericht, waarvoor zich reeds een 10-tal leden hebben opgegeven. De vereeni- ging zal als naam voeren „Northys", terwijl als trainer zal optreden de heer P. J. v. d. Weijden; de oefenavonden zijn vastgesteld op Woensdagavond. EXAMEN BOEKHOUDEN enz. „VER. VAN LEERAREN'1 (Voorjaar 1933) GESLAAGD: TH. P. A. M. VISSER, A. P. VAN DER GEEST, W. METSELAAR, H. J. i, WITTEMAN, P. DE WOLF, LEIDEN V00RCH0TEN LEIDEN LEIDEN LEIDEN NIEUWSTEEG 4a LEIOEN SPECIAAL EIGEN" OPLEIDINGSSYSTEEM EN REPETITIEMETHODE. Condities f 5.— per maand per weke!, lesuur. Bureau voor het inrichten, bijhouden en controleeren van boekhoudingen. HILLEGOM Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente houdt een openbare vergadering op Vrijdag 30 Juni a.s., nam. 1.45 uur. Te behandelen on derwerpen: 1. Notulen van de vorige twee vergaderingen; 2. Ingekomen stukken; 3. Re clame Hondenbelasting (liggen ter inzage); 4. Comptabiliteitsbesluiten (liggen ter inzage): 5 Crediet voor het maken van een wegdek in de Ambachtstraat; 6. crediet voor het aansluiten van de Margrietenlaan aan het buizennet der waterleiding; 7. Aansluiting aan de waterlei ding van huizen, welke op meer dan 40 M. afstand van het buizennet liggen; 8. Gemeen schappelijke regeling voor het toelaten van leerlingen uit Lisse op de O.U.L.O. School al hier; 9. Verzoek van de Harddraverij-vereeni- ging van Hillegom en Omstreken om vergun ning tot het gebruik van gemeente-terrein voor harddraverij en volksfeesten; 10. Crediet voor bet leggen van parallel gas en waterleidingen in de straten van het bouwcomplex „Hego"; 11. Voorloopige vaststelling gemeentereke ning 1933; 12. Mededeelingen. Gem. Arbeidsbeurs. Het aantal inge schreven werkzoekenden bedraagt alhier vol gens de laatste opgave 392 tegen 467 der vo rige opgave. Geboren: Willem z. van H. van der Wolf en A. de Kooker Wilhelmus Petrus z. van J. Hoogkamer en E. C. Boelé Alie d. van H. Kardol en M. Wey Hendrikus z. van T. Pas en E. M. T. Pabst Theodora Ber- dina d. van G. H. Jansen en R. M. Burger. Ondertrouwd: J. Schalkwijk en A. J. van der Berg D. Hill en M. Abbenhuis J. Vermeulen en A. S. Fijme. G e t r o uw d: H. M. Zwaneveld en A, Weijers. Overleden: A. Borger 67 j. echtg. van M. Jonkers. Gevestigd: A. Battin Loosterweg II 11 J. M. Bias. Kerkstraat 25 L. J. Roeien, Vossedwarsstr. 22 R. Rogaar en gezin, Am bachtstraat 62 M. F. Thoma, Beeklaan 14 M. C. Wiering, Haven 2 C. J. van der Wiel en gezin, Haarlemmerstraat 34. Vertrokken: M. Leloux, Stichting Vo- gc.enzang, Bennebroek W. A. van Eijk, Acasialaan 62, Wijk aan Zee en Duin. wil verlei i kinderfeest te organisee- De bode is met de contributiekaarten rond geweest, doch er zijn zeer vele kaarten onbe taald terug gekomen. Er is nu ongeveer 250 is kas, 3och hiervan kan geen kinderfeest ge geven worden. Hij zou gaarne de meening van de leden eens hooren, wat er gedaan moet worden. Intusschen komt de voorz. ter vergadering, die de leiding overneemt en allen nog harte lijk welkom heet en zijn spijt er over uit drukt, dat hij wegens zaken verhinderd was vroeger aanwezig te zijn. De voorzitter zet een en ander nog nader uiteen en deelt mede, dat de Burgemeester heeft gezegd, dat de Oranje Vereeniging zou worden opgeheven, doch dit blijkt nu niet het geval. Het spijt hem ten zeerste, dat de burgemeester, die vast had toe gezegd, op deze vergadering aanwezig te zul len zijn, nu niet present is. Het bestuur heeft alles gedaan om toestemming voor de feesten te krijgen, doch is het niet gelukt. De bedoeling is alleen een kinderfeest te houden en des namiddags ringrijderij. De Oranje-Vereen, zou hieraan medewerking ver- leenen en 0.50 per kind bijdragen. Het be stuur zal dus samenwerken met deze vereeni ging, mits de vergadering dit goedkeurt. De Wilhelmina-Vereeniging heeft steeds alle sa menwerking gezocht, doch dit is steeds mis lukt. De burgemeester wil het voor dit jaar nu eens prebeeren om een gezamelijk feest te Verschillende leden voeren dan het woocd. Men is er van overtuigd, dat zoovele leden hebben geweigerd hun contributie te betalen, omdat er geen kermis gehouden wordt. Velen hebben den toestand echter niet juist begre pen en er wordt daarom op aangedrongen den leden den juisten toestand duidelijk uiteen te zetten, dat er van dit jaar van hoogerhand geen kermis mag gehouden worden en een be roep te doen op allen om alsnog hun contri butie te betalen en zoodoende toch het kin derfeest te kunnen organiseeren. Zeer zeker zal nog wel geld binnenkomen, wanneer allen van de juiste toedracht goed op de hoogte zijn. Voorgesteld wordt het bestuur der Oranjevereeniging, hetwelk^p». deze vergade- 5251 AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken worclt. van Maandag 26 Juni tot en met Zondag 2 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502; en D. Zij die zich per I Juli wenschen te abonneeren op LEIDSCHE COURANT", ontvan gen de voor dien datum verschij nende nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. a.s. ,DE GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Voorzitter: E. Vernède, Burgemeester. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastge steld. Ingekomen stukken. Een vijftal missiven goedkeurende eeni- ge genomen raadsbesluiten, worden voor kennisgeving aangenomen. Een adres van eenige bewoners aan do Hof laan inzake speelruimte voor kinderen wordt verwezen naar B. en W. om prae- advies. Tevens is ingekomen een adres van de Koningin Wilhelminavereeniging om subsidie voor de kindertractatie. Beide laatstgenoemde adressen worden gezonden naar B. en W. om prae-advies. Door den heer W. van der Linden is een verzoek gericht tot den Raad om toe slag op het tramabonnement ten behoeve van een meisje dat een school bezoekt van M. TJ. L. O. te Leiden. B. en W. stellen den raad voor aan adressant 2.80 per maand vergoeding te schenken, daar volgens de vastgestelde verordening adressant in aanmerking komt voor 70 pet. van do kosten uiterlijk tot 1 Septembe 1934, daar dan deze leer linge niet meer leerplichtig is. Aldus be sloten. Vervolgens stellen B. cn W. den raad voor aan de heeren Wassenaar en Balfoorb een perceel grond te vcrlooopen lang6 de Oranjekade a 5 per M2. Reeds is eene voorloopige regeling getroffen tusschen voornoemde heeren en den gemeenteop zichter. De heer J. Braggaar vraagt of het de grond is, waarop men reeds aan het bouwen is, welke vraag bevestigend wordt beantwoord, waarna dit voorstel wordt aangenomen met algemeene stem men. Daarna stellen B. en W. den raad voor van M. de Jong 47 M2., G. A. Niersman 130 M2. en Mej. P. M. L. de GraafflOl M2. grond over te nemen voor niets, daar deze gronden bestemd zijn voor straten. Eveneens van den heer A. O. Durang te Den Haag over te nemen in de Burge meester Treub6traat 3120 M2., in de Bur gemeester van Kempenstraat 1295 M2., in de Willem de Zwijgerlaan 4345 M2., in de Burgemeester dc Kempenaerstraat 1295 SöRBtëSAe Co. BREESTRAAT 108 LEIDEN LISSE Saneering bloembollenvak. B. en W. de zer gemeente-hebben adhaesie betuigt aan het adres gezonden aan den heer minister van Economische Zaken en Arbeid door de bestu ren van het Hollandsch Bloembollenkweekers Genootschap en den Bond van Zuid-Holland- sche kleine kweekers. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente is in openbare verbadering bijeengeroepen op Woensdag 28 Juni a.s., des avonds om half acht uur ter behandeling van de navolgende punten: 1. Verzoek van het hoofd van het Telefoon district Haarlem, om vergunning tot de plaat sing van een publieke telefooncel op het Vier kant. 2. Aankoop van grond van den heer J. Damen Jr., alhier, voor de verbreeding van de Akervoorderlaan. 3. Gratificatie toe te ken nen aan den nieuwen brigadier der rijksveld- wacht, den heer Koers. 4. Rekening van het Burgerlijk Armbestuur der gemeente over het jaar 1932. 5. Rekening en verantwoording door de Gezondheidscommissie, zetelende te Kat wijk, over het jaar 1932. 6. Rekening school- artsendienst over het jaar 1932. 7. Comptabi liteit. 8. Ingekomen stukken en mededeelin- Herwonnen Levenskracht. De gehouden bloempjesdag ten bate van Herwonnen Le venskracht, alhier, j.l. Zaterdag gehouden, bracht op de somma van 210.67. Een zeer mooi resultaat voor dezen tijd. Geitenkeuring. Alhier had Zaterdag j.l. plaats de jaarlijksche geitenkeuring op het terrein van „Huize Pius". De keuring ge schiedde door de heeren P. de Jong, rijksvee teelt-consulent te Den Haag en J. B. Borst v. Hoogmade. Aangevoerd werden 20 geiten en 10 lammeren, waaronder zeer prachtige die ren, 5 geiten werden in het Stamboek ge schreven. Door ingezetenen hiertoe in staat gesteld, werden door het bestuur verschillen de prijzen uitgereikt, welke bestonden uit huishoudelijke artikelen. De uitslag was als volgt: 1-jarige geiten: J. v. d. Laan, medaille. Oudere geiten: H. Siebelt, medaille, J. v. Haasteren le pr., K. Warmerdam 2e pr., Vin- centiushuis 3e pr., J. v. d. Borselaar 4e en 6e pr., A. Jansen 5e pr. Lammeren: Vincenliushuis le pr., A. Jansen 2e, 3e en 5e pr., J. Verdegaal 4e pr. LEIDSCHENDAM Wilhelmina-vereeniging. Vrijdag hield de Wilhelmina-vereen. te Veur-Leidschendam een algemeene ledenvergadering in café Het Wa pen van Veur" ter bespreking Wilhelmina- feesten. Bij ontstentenis van den voorz. opent de secr., de heer Lambo, de vergadering en deelt mede, dat het bestuur in opdracht der vorige vergadering naar den burgemeester is ge weest, doch deze is bij zijn weigering gebleven, Tv-oJat dc z.g. kermis dit jaar niet zal door gaan en het bestuur zal niets anders le doen hebben dan dit besluit te eerbiedigen. Er zal nu samenwerking plaats hebben met de Oranje-Vereen., welke alle medewerking ring ook aanwezig is, gelegenheid te geven zich hier uit te spreken. De voorz. zegt, dat hij hierop niet tegen is, doch dat de verga dering dit heeft goed te keuren. Het blijkt echter, dat het meerendeel der aanwezige le den hiermede niet accoord gaat, zoodat de voorz. hiervoor geen toestemming kan veilee- nen. Uit de verdere zeer lange besprekingen blijkt, dat vrijwel alle aanwezige leden voor kermis zijn en zeer slecht te spreken zijn over de regeling, welke thans zal getroffen worden. Voor het volgend jaar worden al voorstellen gedaan. De voorz. zegt, dat er voor dit jaar niets aan te veranderen is. Het bestuur heeft nu ge meend om een circulaire le laten drukken en daarop den juisten toestand uiteen te zetten en alle leden alsnog aan te sporen hun contri butie te betalen. Deze circulaire zal dan huis aan huis worden bezorgd. Er zal dan worden afgewacht, hoeveel geld er nog binnenkomt en blijkt dit voldoende, dan zal een confe rentie worden aangevraagd met de Oranje vereeniging en hierna zal den leden worden medegedeeld, wat er voor dit jaar zal worden gedaan. De voorz. vraagt den leden het be stuur voor dit jaar volmacht te geven dit zoo te deen en verder naar goeddunken te han delen. Dit wordt met algemeene stemmen aan genomen. Van de rondvraag wordt door enkele leden gebruik gemaakt; allen worden naar genoegen beantwoord. De voorz. dankt dan allen voor de opkomst en de aangename discussies. Hij hoopte nie mand beleedigd te hebben bij zijn uiteenzet ting, want dit was geenszins zijn bedoeling. Hij verzekert, dat het bestuur paraat zal zijn en alles zal doen, wat zij kunnen, doch hij ver trouwt dan ook op de medewerking der leden en vraagt allen propagandist te zijn voor de vereeniging, waarna hij op de gebruikelijke wijze de vergadering sluit. VEUR Gemec'-raad. A.s. Vrijdagavond te 7.15 uur komt de Raad dezer gemeente in open bare vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2 Tigekomen stukken. 3. Voorstel tot vast stelling regeling betreffende toekenning van subsidie aan de Chr. Nijverheidsschool te Delft (cursus opleiding huishoudkundige). 4. Voorstel tot afwijzende beschikking op -r- zoek tot toekenning van huurtoeslagen aan steuntrekkende werkloozen. 5. Voorstel tot afwijzende beschikking het Burgerlijk Arm bestuur le machtigen, o.m. de achterstallige contributies aan ziekenfondsen van werkloo zen, voor rekening van genoemd bestuur te ne men. 6. Voorstel in principe toe te treden tot de rijkscredietregeling ten behoeve van boom kweekers. 7. Voorstel tot bepaling van uit te betalen loonen bij uitvoering van werken door de gemeente. (Aangehouden in de vergadcri van 1 Maart 1933). 8. Voorstel tot wijziging der gemeentebegrooting, dienstjaar 1932. 9. Verder voorkomende zaken. 10. Mededeelin gen. Jubileum. Onder groote belangstelling heeft de heer M. Wijtzes zijn 25-jarig ambts jubileum bij de Ned. Spoorwegen herdacht. Namens de Directie ontving hij de gebruike lijke gratificatie. Van het depotpersoneel een gouden horloge en een stel gedreven koperen wandborden. De zangvereeniging „Morgen rood" schonk haar voorzitter een electrische schemerlamp, terwijl verder diverse bloem stukken en felicitaties binnenkwamen. Werkverschaffing. De plaatselijke pa- troonsvereeniging in de bouwvakken vergader de met de bezoldigde bestuurders van de ar beidersbonden inzake het in werkverschaffing doen uitvoeren van het maken van een 5 K.M. lange walmuur langs de Stompwijksche vaart. De bez. heer Stam van de moderne bouw arbeidersbonden betoogde, dat het werk pro ductief werk was en op normale wijze dient te worden uitgevoerd. De verschillende politieke fracties zullen worden bewerkt, om hun stem niet te geven aan de plannen van B. en W. Dienzelfden avond besloot de raad, dat B. en W. de plan nen van dit werkverschaffingswerk verder kun nen uitwerken. Geboren: Apolonia Elisabeth Maria d. van A, P. Westgeest en C. M. E. v. d. Burg Theodorus Cecilianus Maria d. van Th. A. v. d. Meer en J. J. Bergman. Getrouwd: H. M. Lelieveld en A. C. Nieuwland. Overleden: Trijntje Pauw 79 j, Cor nells Marinus van Bracht 10 ra. STOMPWIJK Geboren: Nicolaas z. van A. van Veen en C. v. Nierop Hendrikus Antoon z. van J. Koole en K. Schwab Maria Theresïa d. van W. J. A. v. d. Drift en A. P. den Hollan der Maria Elisabeth d. van E. G. v. d. Helm en M. A. v. Koppen. Overleden: Johanna Verhoeff 86 j. LUCHTVAART D00DELIJK ONGELUK BIJ MAINZ. Bij" het zweefvliegen. Gistermiddag is op het vliegveld Grosser Sand bij Mainz een ongeluk met een zweef vliegtuig gebeurd. Toen de 26-jarige zweef vlieger Hans Ott met den 22-jarigen zweefvlieger Paul Breitenbaeh een vlucht ondernamen, stortte het toestel plotseling van een hoogte van 40 tot 60 M. neer. Het vliegtuig werd volkomen vernield. Beide vliegers werden zwaar gewond. Breitenbaeh overleed spoedig, de toestand van Ott is zoo ernstig, dat voor zijn leven wordt ge vreesd. HET LUCHTSCHIP GRAF ZEPPELIN. Boven het Saargebied. Het luchtschip Graf Zeppelin heeft Zon dag onder commando van Dr. Eckener een tooht gemaakt boven het Saargebied. In Saarbruecken werd oen landing uitgevoerd. m2., in de Tulpstraat 873 m2., te zamen 19638 m2., om niet over te nemen. Op deze gronden zijn nieuwe straten aangelegd. Aldus aangenomen. De steunregeling. Thans komt aan de orde voorstel inzake steunregeling. Met Ged. Staten en het college van B. en W. alhier is een mee- ningsverschil ontstaan inzake de toeslag verleend op uitkeeringen uit de werk- loozenkassen, B. en W. brengen het vol gende prae-advies uit. Onder overlegging van eene briefwisse ling gevoerd met Ged. Staten omtrent toe slagen op uitkeeringen uit de werkloozen- kassen, waartoe in uwe vergadering van 25 Januari 1933 werd besloten, deelen wij u mede, dat zich thans wederom een ge val voordoet, dat zulk een toeslag zou moeten worden toegekend. Ln verband met ons schrijven aan Ged. Staten van 10 Mei jl. brengen wij deze aangelegenheid noigmaals onder uw aandacht. Wij nemen nog steeds het standpunt in, hetwelk wij in onzen brief aan Ged. Sta ten dd. 18 Maart, jl. hebben uiteengezet. Derhalve geven wij U in overweging in de zen zin aan Ged. Staten te berichten. Na eenige bespreking wordt dit voorstel aan genomen met algemeene stemmen. Het kohier der hondenbelasting 1933 wordt daarna vastgesteld op 678. Vervolgens worden nog eenige beslui ten oomptabiliteit genomen. Bij de rondvraag informeert de heer D. Limburg hoe het staat met de voorgeno men verbreeding aan den Leidschenweg. De voorzitter zal in de volgende vergade ring antwoorden. De heer J. Braggaar be spreekt het privaat op de Molenlaan wat spr. onvoldoende acht. De voorzitter zal deze zaak onderzoeken. De heer W. G. Duijnisveld' vraagt of men het afgekeurde vleesch niet beter kan doen afhalen door de firma Kroes te Oversohie om vernie tigd te worden om aldus van het bega ven af te komen. De voorzitter zegt, aat bet mogelijk isdat een distructor wordt opgericht met medewerking der regeering en daarom hebben B. en W. nog met deze zaak gewacht. Indien het mogelijk is dat de Gemeente voor niet al te langen tijd gebonden wordt is het'misschien wel mo gelijk zoolang een dergelijke maatregel toe te passen. Spr. zal de voorwaarden tot af haling doen onderzoeken. STADSNIEUWS KERKELIJK FEEST OP „ENDEGEEST" Jaarlijks wordt het Feest van het Heilig Hart door de katholieke bevolking van de ge stichten „Endegeest" enz. met luister gevierd. Dit jaar ic bovendien weer in cere hersteld een oude gewoonte, om het Feest te doen voorafgaan door geestelijke oefeningen, een triduum voor het verplegend personeel. Het triduum werd gehouden in „Duinzicht" en geleid door kapelaan Roest. Op den Feestdag, j.l. Vrijdag, was om 7 uur een alg. H. Communie in de kapel van het Ge sticht voor verpleegden en verpleegsters. Om 9 Vi uur werd een plechtige Hoogmis op gedragen door den weleerw. heer Roest, geas sisteerd door de weleerw. heeren rector Groot en kapelaan v. d. Gaag. Onder leiding van den heer A. Martijn voer den zangers van de parochie Oegstgeest en de St. Josephsparochie te Leiden een 3-stemmige Mis van Perosi uit. 's Avonds om 6 uur celebreerde de pastoor der parochie in de keurig en smaakvol ver sierde kapel een plechtig Lof, met assisten tie van de beide kapelaans. Eenige genoodigden woonden deze mooie p1--'-tigheid bij. Kapelaan Roest hield onder het Lof een predicatie, waarin hij uiteenzette, hoe in de viering van dit feest en de hernieuwing ervan op iederen eersten Vrijdag van de maand een bron van kracht kan liggen voor het geheele Het mannen- en jongenskoor der parochie kerk voerde op stichtende wijze de gezangen uit. Een plechtig Te Deum besloot deze ker kelijke feestviering, waaraan klaarblijkelijk veel zorg was gewijd en waarvoor allen, die deze mogelijk hebben gemaakt, haileliijke waardeering zij gebracht! (Door een vergissing is bovenstaand ver slag niet geplaatst in ons nummer van Zater dag). LEIDSCHE PROCESSIE NAAR NOORDWIJK. Donderdag 3 Aug. zal worden gehouden de Leidsche Processie naar Sfc. Jeroen te Noord wijk. CONSUMPTIEMELKREGELING. De crisis-zuivel-centrale maakt bekend de rokenning van de Leidsche Me veiling tot nader order te hebben ingetrokken. Tevens, dat e vergunning als bedoeld in artikel 2 Crisis-Zuivel-Besfuit III tot het verkoopen, vervoeren of afleveren van consuauptiemelk in de door de regeering aangewezen gebieden van den melkgros- sier C. v. Vliet, te Leiden, Vrouweiiweg 48, is ingetrokken tot en met 31 Maart 1934.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2