R.K. DUITSCHLAND-R.K. HOLLAND 2-1 MAANDAG 26 JUNI 19o~ DE LEIDSCHE COURANi DERDE BLAD PAG. 11 R. K. S. V. „V. V. L." Hefc eerste elftal van V. V. L. heeft Zon dag eens gerust. Het tweede daarentegen is doorgegaan met de nederlaagwedstrij- den. Te 1 uur stonden zij opgesteld tegen over Foreholte I. Direct blijkt dat Fore- holte over een beter elftal beschikt, on danks eenige invallers. Reeds na een kwartier spelens wisten zij de leiding te nemen. Van den aftrap af neemt V. V. L. de bal mee en de stand is weer gelijk. De strijd gaat pp en neer. Met de rust is de stand 42 in het voordeel der gasten. Na de rust hetzelfde spel. Beide elftallen wisten nog twee doelpunten aan de score toe te voegen, zoodat Foreholte met 64 te overwinning behaalde. Scheidsrechter v. Gelder leidde dezen wedstrijd tot beider genoegen. Na deze match werd de beslissingswed strijd van de vijfde klas Nubia IIA. V. V. IV gespeeld. Dit is het bekende spel geworden van kat en muis. Nubia wist vijf maal te doelpunten waartegen A. V. V. de eer niet kon redden, zelfs niet op het ein de van den wedstrijd door een hen toege stane penalty. Het tweede junioren elftal wiet te Was senaar op Nubia II Jun. een overwinning te boeken van 21. Een aardig resultaat als men in aanmerking neemt dat zij een geruimen tijd niet gespeeld hebben. Athletiek. De lessen zijn deze week op Woensdag: Jun. half acht, senio ren acht uur. Daar er binnenkort aan wedstrijden deelgenomen zal worden, ver wachten we dat de athleten zich stipt houden aan de orders van de trainer den heer Duindam en dat zij zichzelf flink trainen om eenig resultaat te behalen. R. K. S. V. „N. V. C.w. Er is gisteren 'n flink programma afge werkt. N. V. C. I kreeg bezoek van S. J. 0. II uit Noordwijk. Hoewel onze jongens 3 invallers telden, wisten ze de Noordwij- kers toch nog een flinke nederlaag toe te brengen. Nadat de rust met 32 intrad, wist N. V. C. na de rust de stand op 5—2 te brengen. Zoowaar een kranige prestatie N. V. C. IV speelde hiervoor tegen onze nieuwe sportvrienden K. R. V. III uit Kat wijk. Zij moesten in de Katwijkers hun meerdere erkennen en verloren met 20. N. V. C. III toog naar de Zilk om „Van Nispen III" partij te geven. Zij toonde zich de sterkste en klopten de Zilkers met niet minder dan 60. Onze junioren gingen 'n bezoek bren gen aan S. J. C. I Jun. Ze kregen 'n bittere pil te slikken met een 60 nederlaag.' R. K. S. V. „Foreholte". Nog niet geheel onfortuinlijk is Fore holte gisteren uit den strijd gekomen. Foreholte I heeft vooral in Voorschoten goed werk gedaan. Met een gehavend elf tal nl. 3 invallers werd van V. V. L. II gewonnen met 46. Hulde aan de trouwe spelers voor deze prestatie en hun op komst. Eenige leden maken er den laafc- sten tijd gebruik van niet op te komen en dan nog wel zonder kennisgeving. Het bestuur neemt onherroepelijk 6trenge maatregelen tegen de betrokkenen. Laat dit voor anderen een voorbeeld zijn om steeds actief te blijven. Foreholte III nam voor het eerst deel aan de seriewedstrijden van Kolpings Boys. Om ha-lf een werd aangevangen te gen Kolpings Boys II. Met de rust was de stand 21 voor Kolping Boys. De gasthee- ren voerden den stand op tot 4X. In het veld waren de onzen niets minder, maar de Gezellen beschikten over een beter sa menspel. De wedstrijd had oen aangenaam verloop. Onze derde elftallers zullen goed doen zich toe te leggen op samenspel en beter op de wing te blijven. Als ze dit doen, gaat het in de volgende wedstrijden vast beter. Afgesproken?! Serie wedstrijden Kolpings Boys. De derde Zondag van de seriewedstrij- den ie een zeer geslaagde dag geweest. Allereerst betraden Kolpings- Boys Ilen Foreholte III het terrein om den strijd aan te binden. Al spoedig bleek dat d® Boys hun nederlaag van vorige week wensohten goed te maken en in een aardig gespeelden wedstrijd wisten de reserven na met rust reeds een 21 voorsprong te hebben behaald op verdiend ewijze te win nen met 41. Hierna betraden Kolpings Boys IK. R. V. I het terrein. Spoedig ontwikkelt zich een 6nel spel, waarl ij vooral de aan vallen van K. B. zeer gevaarlijk zijn. Voor loopig is de achterhoede /an K. R. V. daar wel tegen opgewassen, maar toch weten de Boys voor de rust een goed doelpunt te maken. Rust 10. Na de rust gaat eenigen tijd het spel gelijk op, totdat de voorhoede der Boys uit een serie gevaarlijke aanvallen den stand tot 40 opvoeren. Een strafschop aan de K. R. V. totgewezen weet de K. B.-keeper te keeren. De Katwijkers zijn nu een geslagen elftal, no0 eenmaal weet K. B. te doelpunten, en met 50 hebben de Boys hun tweeden wedstrijd gewonnen. K. R. V. had echter zeker één of twee tegen- punten verdiend. Tenslotte versohenen A. V. V. UIS. J. C. ni binnen de lijnen. A. Y. V. ver schijnt met 9 man, oie hoewel enthousiast spelend het tegen het vlugge spel van J. C. niet kunnen bolwerken. Met rust was de stand nog 1—0 en ook kort na de rust toen de stand 21 was, kon alles nog gebeuren. S. J. G. bleeft echter het beste van het 6pel behouden en met 41 werd verdiend door hen gewonnen. De wedst- 'jden w xien geleid door scheidsrechter Bakker, die dit op een rustige wijze tot aller .noegen deed. De stand der wedstrijden (halve compe titie) ie momenteel als volgt: Een verdiende overwinning van de Duitschers. Een zwakke Hollandsche middenlinie. Na 30 minuten neemt Duitschland de leiding. Rust gaat in met 10. Een sensationeel slot. In de rijk met vlaggen versierde stad f Hannover werd het Hollandsohc R. K. F.- elftal een buitengewoon hartelijke ont vangst bereid. Had men oorspronkelijk ge vreesd, dat deze ontmoeting geen door gang zou kunnen vinden, per slot van re kening bleek, dat de Hitler-autoriteilen geen bezwaren maakten. Heerlijk zon-oversohenen lag daar het schitterende Hindenburg-stadion waar ruim 7000 toeschouwers met belangstelling den Interlanden-wedstrijd R. K. Duitsch landR. K. Holland kwamen gadeslaan. In stramme pa-s marcheerden do Athleten en een groote Strumschar voorbij de eere- bribune, waar zij front maakten en een krachtik driewerf Jugendkraft-Heil uit brachten. Eenige oogenblikken later komt de Hollandsche ploeg in geel shirt met wit te broek binnen de krijtlijnen, even daar na het Duitsche elftal in groene broek en wit hemd met de Duitsche adelaar gesierd. De muziek speelt het Wilhelmus en het Deut-sehland-lied, de fototoestellen klik klakken en scheidsrechter Dietricht fluit beginnen. De elftallen stellen zich als volgt op DuitschlandWeidenbacher Fluck Baumgartel Wilbs Brpuer Derks Bickei Strötges Brighneier Hackmann Bauer Scheidsrechter Dietricht, Hannover CLaessens Ronckon Alsemgeest v. Dorst v. d. Hoogen Kamer Habets J. van Eekeren Gigengack Strieder W Alsemgeest Strieder wint voor Holland don toss en kiest het voordeel van de zon in den rug. Om 3.30 uur trapt Strötges voor Duitsch land af. De groenbroeken ondernemen den eersten aanval en naderen reeds aan stond het heiligdom van Alsemgeest, doch Hackmann plaatst juist achter. Van den uittrap komt de bal bij Tok Alsemgeest, deze geeft door naar van Dorst, welke keu rig passeert naar Roncken, doch de D.E. -V.-er is er niet op bedacht en kan het leder niet meer bereiken. Er is nog weinig tee- kening in het spel en het blijft vooreerst een verkennen van eikaars krachten. De Hollandsohe ploeg onderneemt dan den eersten keurigen aanval: OLaesseus zet heel goed voor doel, doch door tijdig uit te loopen voorkomt de Duitsche doelman het ergste en daarmee is een mooie kans voor Holland verloren. De Duitschers spelen voorloopig het meest op rechts en Hackmann rent langs het lijntje, doch Gigengack verspert hem den weg en retourneert het leer. Bij de Hollandsohe aanvallen loopt de Duitsche doelman enkele malen ver uit zijn kooi, doch de geel-witten krijgen geen kans hem het leder te ontfutselen. De Duitsche mid-half Breuer spant zich van den beginne af aan danig in en het Hollandsche bin- nentrio ondervindt in hem een waar strui kelblok. Strötges wordt door hem in staat gesteld een kogel te lossen doch deze vliegt meters naast. Trouwens de Duit schers bleken geen kaas te hebben gege ten van schieten. In den loop van den wed strijd werden diverse kansen door slecht schieten om hals gebracht. Habets geeft een bal goed door aan Alsemgeest-, d vh jammer genoeg stond Tok buitenspel. Dan zijn de Duitschers aan het woord. Dauer zet goed voor het Nederlandsche doel, doch Bickei kopt juist over. Hier ontkwam Holland aan een groot gevaar. Trouwens Bauer deed meerdere goede dingen en van Eekeren had voorloopig nog geen vat op zijn spel. Wanneer de Hollanders weder om ten aanval trekken, krijgt Roncken een goede kans doch zijn sohot faalt. Een vrije schop tegen Derks levert onze jon gens geen succes op. Strötges belaagt dan het Hollandsche doel, schiet keihard in, dooh Wim Alsemgeest is op zijn post en bezweert het gevaar. De eerste corner komt dan tegen Hol land: v. Eekeren kopt deze wel weg, doch het leer komt bij Breuer welke het Hol landsche doel wederom te hoog zoekt. Ha bets begaat achtereenvolgens twee kleine overtredingen, welke hem evenveel bestraf fingen oplevert. De Duitschers weten hier van niet te profiteeren. Breuer zet Strötges aan het werk doch Strieder schiet toe en verhindert den Duitschen midvoor het Hol landsche doel te belagen. Bickei krijgt even hierna op zeer korten afstand oen goede kans, doch zijn schot is al evenmin goed gericht en Alsemgeest heeft den bal in zijn veilige handen opgevangen. De anders zoo actieve voorhoede onzer landgenooten kan haar spel niet ontwikkelen zooals in de laatste ontmoetingen, daar zij te weinig steun krijgt van de Hollandsohe middenli nie. Wanneer de Duitschers wederom in het Hollandsche strafschopgebied operee- ren blijkt dat hun midvoor buitenspel staat, zoodat hij de gemakkelijke kans die hij kreeg, niet kon benutten. Bij de daar op volgende Hollandsche aanval komt Roncken in schict-positie, dooh in plaats van zelf de kans te benutten zet hij voor, waarna de bal door Claessens wordt over geschoten. Bij een snellen uitval onzer jon gens mist van Dorst op onbegrijpelijke wijze. Habets begaat juist buiten het straf schopgebied een overtreding: Breuer plaa tst zich achter het leder en met een ge weldigen knal vliegt de bal buiten bereik van Alsemgeest in het Hollandsche doel (10). Er is dan juist een half uur ge speeld. Aanstonds komen de Duitschers terug en de rechtsbuiten lost een geweldig schot dat tegen het zijnet komt. Tok Alsemgeest passeert enkele Duitschers, komt op den rechter vleugel terecht, geeft goed door aan Roncken, doch deze plaatst den bal jammer genoeg achter het Duitsche doel. Bij een Duitschen aanval schiet Strötges op doel, Strieder raakt den bal even aan, hetgeen Holland bijna noodlottig wordt; gelukkig kan Wim Alsemgeest door zich languit te werpen den bal corner stompen. Zijn broer speelt evep later den bal veel te hard naar Claessens zoodat onze snelle linksbuiten het leer onmogelijk kan berei ken. Dauer krijgt een vrij veld voor zioh, zwenkt tijdig naar binnen, doch van Eeke ren is hem achterop gekomen en kan juist verhinderden dat de DuitscheT gevaarlijk wordt. Even hierna is het'rusten. Na de rust. trappen de Hollanders af, Alsemgeest laat zioh den bal ontfutselen en aanstonds trekt de Duitsche rechtervleugel ten aan val. Gelukkig voor Holland zijn de beide backs ^in goeden vorm en vooral Gigen gack onderscheidt zich. Wanneer Strieder den bal ver naar voren plaatst krijgt Claessens gelegenheid een prachtvoorzet te geven, dooh v. d. Hoogen schiet den bal in handen van Weidenbacher. De Duit schers zijn dan een oogenblik in de m -derheid: Gigengack werpt zich met veel elan in den strijd en weet telkenmale red ding te brengen. Wanneer de Hollanders een bezoek brengen aan de overzijde, grijpt de Duitsche doelverdediger tijdig in bij een pracht voorzet van Roncken. Even hierna mist van Dorst voor open doel. Bij een daarop volgenden aanval van den Duitschen linkervleugel weet Alsem geest door tijdig uit te loopen verder on heil te voorkomen. Kamer kopt even la ter omioodig corner: hieruit 'weet Strötges den bal voor de Hollandsohe doelmond te krijgen, doch hoog opspringend stompt Alsemgeest het leer weer het veld in. Reeds meenden we dat de strijd zou ein digen in een 10 overwinning van de Duit sche Jugend Kraft als zeven minuten voor het einde Roncken een voorzet van Claes sens in de touwen weet te deponeeren. Vlak daarop krijgt v. Dorst nog pracht kans om Holland de leiding te geven doch op enkele meters van het Duitsche doel schiet hij hoog over. Het slot is zeer sen sationeel als enkele minuten voor het ein de een Duitsoher met een formidabel schot andermaal buiten bereik van Alsemgeest het leer in de touwen jaagt. (21). Even later klinkt het eindsignaal en Duitschland heeft verdiend gewonnen. Hun spel was technisch beter verzorgd dan dat der Hollanders, die hun vorm absoluut kwijt waren. De middenlinie onzer land genooten schoot in haar taak ver te kort door te weinig steun te verleenen aan de voorhoede, waardoor deze anders zoo productieve linie weinig resultaat kon be reiken. Het Hollandsche achtertrio mag op een goed gespeelden wedstrijd terug zien. De leiding van den scheidsrechter kon ons niet bekoren. s. j. c. m Kolp. Boys I A. V. V. ni K. R. V. I Eerste afdeeling. gesp. gew. geL verl. v.t. pnt. 2 9—3 2 8—2 2 3—7 2 £—10 - De wedstrijd S. J. C. III—Kolpings Boys I zal hier de beslissing moeten ge ven. Tweede afdeeling. D. O. S. IV 1 1 9-1 2 Kolp. Boys II 2 1 1 510 2 Foreholte III 1 1 1 14 A. V. V. IV 0—0 R. K. S .V. „IC. R. V." Het eerste elftal kon het tegen Kolping Boys I niet bolwerken. Met niet minder dan 50 werd het aan den dijk gezet. Denk eraan: de laatste seriewedstrijd zal gewonnen moeten worden! Het 3e deed het beter, en won met 20 van N. V. C. IV. Jongens, blijft op den goeden weg voortgaan. Donderdagavond 8 uur trainen voor leden en juniores. KON. NEDERL VOETBALBOND. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De uitslag van den Zaterdag voor het kampioenschap van Nederland gespeelden voetbalwedstrijd FeyenoordVelocitas luidt: 20. De ruststand was 00. De totaalstand is nu: gesp.gew.gel.verl.v.t. pnt. Go Ahead 8 5 1 2 23—13 11 Feyenoord 7 3 2 2 13—11 8 Stormvogels 8 3 2 3 1619 8 P. S. V. 7 3—4 15—17 6 Velocitas 8 2 1 5 17—25 5 BODEGRAVEN I—B0SK00PSCHE BOYS 2—3. Liefdadigheidswedstrijd. Evenals vorige jaren heeft ook dit jaar weer de traditioneele Liefdadigheidswed strijd ten bate der Algemeene Armen van Zwammerdam op het Bodegraventerrein plaats gehad. Onder leiding van scheids rechter Den Boon stelden zich de elftal len van Bodegraven en Boskoopsche Boys op. Beide ploegen telden twee invallers. Bij Bodegraven ontbraken de backs, ter wijl bij de Boys de vleugelspelers waren vervangen. De wedstrijd zelve is er een go- worden van zeer matig gehalte, hetgeen vermoedelijk moet worden toegeschreven aan het feit, dat Bodegraven de kracht van haar tegenstander onderschatte, ter wijl de Boys alle pogingen in het werk stelden, om tegen den K. N. V. B.'cr een zoo goed mogelijk resultaat te behalen. Het geweldig op den bal zitten van de Boysspelers belette Bodegraven ten eenon male, haar gewone spel te ontplooien, ter ijl van weerskanten het spel met on rechtmatige trucjes werd ontsierd, waar door de verhouding in het veld er niet beter op werd en de taak van arbiter Den Boon, dio bovendien met enkele zijner be slissingen niet erg gelukkig was, ten zeer ste werd bemoeilijkt, hetgeen tenslotte het naar de kleedkamers verwij zen van een Bodegraven- en een Boysspo- ler ten gevolge had. Met 32 wisten de Boys te winnen. BODEGRAVEN I—B. M. T. I 5-2. Ook de laatste nederlaagwedstrijd van Bodegraven I is in een overwinning ge ëindigd. Ditmaal moest het Haagsohe B. M. T. het onderspit delven. Welk een he melsbreed verschil vormde deze wed strijd met de tegen Bosk. Boys gespeelde liefdadigheidswedstrijd. Thans stond een Bodegraventeam in het veld, dat overtuigd was van de kracht van zijn tegenstander en vast was besloten, zich tot het uiterste te geven. En het moet direct gezegd, de op regelmatige wijze behaalde overwin ning van het roodzwarte team. was ten volle verdiend. Hefc begin was voor do gasten, die door hun linksbuiten spoedig de leiding namen (01). Bij een Bodegraven-offensief scoort P. Wolswijk de gelijkmaker. (11). Het is de midvoor L. Boelen, die, als hij den bal te pakken krijgt met een vliegend schot Bo degraven de leiding geeft (21), dooh kort voor de hervatting brengt de Haag- sche midvoor partijen ten tweede malo leen op gelijken voet (22). Na de hervat ting brengt M. Wolswijk met een diago naal schot den stand op 32. Boelen on Jongeleen brengen dan den stand op 52 waarmee het einde komt. Bodegraven II—B. M. T. II en III 4—7. Ook de tweede beker was voor de Ha genaars, wiens reserves Bodegraven II met 74 klopten en daajdoor het beste resul taat boekten. Tot tweemaal toe nam Bo degraven de leiding resp. door linksbuiten en linksbinnen, dooh telkens maakten do gasten gelijk. 22. Na de hervatting scoorde MBT, doch de linksbinnen van Bo degraven bracht de partijen weer op gelij ken voet. Weer nemen de gasten de lei ding en thans is het de linkshalf van Bo de graven, die den stand op 44 brengt. De snelle linksbuiten der gasten wordt dan te veel vrijgela-ton en ziet met keurige schoten nog driemaal kans, den Bodegra- vendoelman te passeeren, zoodat het ein de komt met een verdiende zege der gas ten. Beide wedstrijden werden door den heer F. Domburg verdienstleijk geleid. Alphen II promoveert naar de Res. 2e klasse. De protestcommissie te 's-Gravenhage heeft Zaterdagavond de beide protesten, ingediend door Scheveningen betreffende de wedstrijd Scheveningen IIAlphen II, afgewezen en daardoor is thans voor de Alphen-reserven hun promotie naar do Res. 2e klase een voldongen feit gewor den. GYMNASTIEK Openluchiuilvoering „Brunhilde" Zaterdagmiddag heeft de Leidsche Dames- Gymnastiek- en Athletiekvereeniging „Brun- hilde"' op het A.S.C.-terrein te Oegstgeest haar aangekondigde openluchtuitvoering ge geven. Deze was grootendeels bedoeld als 'n de monstratie en mag als zoodanig goed ge slaagd heeten. Slechts 'n beperkt aantal meisjes en dames leden der vereeniging namen hieraan deel, doch zij hebben een verdiend succes gehad. De aanwezigen, onder wie wij o.m. opmerkten dr. J. O. Reijs, voorzitter van den Z.H.A.B. en den heer Gerrevink, burgemeester van Oegstgeest, waren over het gebodene ten zeer ste voldaan. t Na den opmarsch kregen we eerst vrije oefeningen voor de meisjes onder leiding van mej. Sieffelaar. Dan kwam Willy Diebcn met haar kleuters op het groote tapijt en het was vermakelijk de kleinen in hun spel te kun nen aanschouwen. Dan volgen enkele oefeningen hoogbrug, boerendansen, vrije oefeningen volgens 't sys teem Niels Bukh en oefeningen op de spring- tafel. Iets nieuws was de demonstratie met het Rhön-rad, welke deed zien, dat de dames ook hierin reeds bedrevenheid hebben ver worven. Brunhilde is de eerste Leidsche ver eeniging, welke zich dit toestel heeft aange schaft en we gelooven wel een van de eerste vereenigingen in het land ook. Met het nummer knotsoefeningen werd de uitvoering heel goed besloten. ZWEMMEN ZEEMIJL-WEDSTRIJD TE ZANDV00RT De uitslagen van de Zaterdag gehouden wedstrijden over een zeemijl luiden als volgt: 1850 M. vrije slag: 1. C. Zeeman (Haar lem) 24 min. 44 sec.; 2. H. Bannink, idem, 24 min. 59 sec.; 3. J. Stender, Dolfijn, 25 min. 7 sec.; 4. W. Kern por, Groningen, 25 min. 9 sec.; 5. Hans Kuipers, Dolijn, 25 min. 10 sec. Dames:'1. D. Huskens, A.D.Z. 25 min. 42 sec. 2. J. Kastein, H.D.Z., 25 min. 48 sec.; 3. M. Santvliet, Inter Nos, 26 min. 29 sec.; 4. G. Prasing, H.D.Z., 27 min. 39 sec. Heeren veteranen: 1. A. Prins, Haarlem. 27 min. 4 sec.; 2. A. Moolenaar, 't IJ, 27 min. 06 aec.; 3. Coerengel, AJ3.C., 29 min. 21 eec. Heeren schoolslag: 1. Budig, Sparta, Keulen, 25 min. 36 sec.; 2. N. Croese, A.Z., 26 min. 14 sec.; 3. G. K&plein, Haarlem, 26 min. 33 sec.; 4. L. Bokaert, Geut, 26 min. 34 sec. De Noordorbad-wisselbeker werd dit jaar gewonnen door Haarlem mot 22 pnt. De winnaars van hot vorig jaar A.4 behaalden dit keer 13 punten. NIEUW NED. RECORD VAN K0RPERSH0EK. Op 200 M. schoolslag. Bij de gistermiddag te Zand voort gehou den internationale zwemwedstrijden in het wedstrijdbaasin van het Noorderbad is L. Korpershoek van R.Z.C., die in zijn 6erio schitterend zwom tegen den kampioen van Weet-Duitsohland, Budig van Sparta uit Keulen, er in geslaagd het Ned. record, dat op zijn eigen naam stond, mot 1 1/5 sec. te verbeteren cn te brengen op 2 min. 54 1'5 SCHAKEN N. Rotterd. Schaakv. ILeidsch Schaakgen. 1 In „In den Vergulden Turk" werd gisteren de tweede wedstrijd gespeeld tusschen boven genoemde clubs. Voor dezen wedstrijd be stond veel belangstelling. De uitslag was als volgt: N. R. Schaakv. IL.S.G. I: 1. S. LandauP. L. J. Rassers 10 2. W. J. MuhringG. Bosscha 10 3. Mr. G. C. A. OskamW. Demmendal 10 4. P. KoetsheidW. H. Bosscha V:-A 5. G. BoersmaJ. G. v, Eybergen 01 6. J. Elshout VisserJ. J. G. v. Hoek 10 7. Ir. J. v. Weering—M. M. Segaar 1—0 8. J. F. W. Meyer—W. H. v. d. Nat J4-J 9. E. de Haas-A. L. de Wolf 1-0 10. F. C. HaalebosDr. C. H. Hins 10 Totaal 8--2 De Leidenaars leden dus een groote neder laag en blijven in de 2e klasse spelen. De partij Boersmavan Eybergen was reeds op Zater dagmiddag gespeeld en van Eybergen wist ook deze partij tot winst te voeren. Evenals den vorigen keer begon de Leidsche club dus op Zondagmorgen te spelen met 1 winstpunt voor Het bleef echter bij dit eene winstpunt, want behalve twee remise-partijen, gingen alle an dere partijen voor de Leidenaars verloren. Na een kwartier was de stand reeds gelijk. Demmendal deed een zeer slechten zet en werd bij den éden zet verstelt mat gezet. De Wolf en Segaar stonden reeds spoedig op verlies en G. Bosscha, nadat hij in een goed- staande partij een kwaliteitsoffer bracht, eveneens van der Nat was een pion voorde- raakt, maar zijn stand was iets minder, hier besloot men tot remise. Hins, die langen tijd goed gestaan had, deed een paar minder goede zetten en verloor. Van Hoek was dc kwaliteit achter geraakt en verloor in het eindspel. Rassers had een moeilijke taak, Landau is een buitengewoon sterk speler. Hij raakte dan ook al spoedig in het nadeel en Landau wist zijn voordeel op keurige wijze in wist om te zetten. Het langst duurde de partij van het 4e bord tusschen Koetsheid en W. H. Bosscha. Dc laatste was, evenals in Rotter dam, weer een pion voorgeraakt. Beiden ver wierven nieuwe koninginnen en Bosscha gaf het eindspel remise in een stand, die, naar later bleek, waarschijnlijk gewonnen was. Hier onder volgt de nartij van het eerste bord: D4 opening. Wit: S. Landau fR) zwart: P. L. J. Rassers (L.) 1. d2-d4 Pg8-f6 2. c2-c4 e7- e6 3. Pbl-c3 d7-d5 4. Pgl-f3 c7-c6 5. L.cl-g5 Pb8-d7 6e2-e3 Dd8-a5 7. c4xd5 Pf6xd5 8. Ddl -b3 Lf8-b4 9. Tal-cl 0-0 10. c3-e4 Pd5-b6 11. a2-a3 Lb4xPc3 12. Db3xLc3 Da5xDc3. 13. Tc lxDc3 Tf8-e8 14. c5 f7-f6 15, e5xf6 g7xf6 16. Lg5-h6 e6-e5 17. Kel-d2 Pb6-d5 18. Tc3-b3 Kg8-f7 19. Pf3-h4 e5xd4 20. Lfl-e2 PdJ-e5 21. Le2-h5tPc5-g6 22. f2-f4 Pd5-e3 23. h2-h3 f6-f5 24. g2-g4 b7-b6 25. Ph4-f3 Pe3-c4t 26. Kd2-cl cb-c5 27 Th.l-gl Lc8-d7 28. g4xf5 Ld 7xf5 29. Pf3-h4 Pc4-d6 30. Tb3-g3 Te8-g8 31. Ph4-f3 Pd6-e4 32. Tg3-g2 Lf5xh3 33. Ig2-e2 Lh3-f5 34. Pf3-h4 Kf7-e6 Ph4xLf5 Ke6xPf5 36. Lh5-g4tKf5-f6 37. Te2xPc4 Ta8-e8 38. Lh6-5gtKf6-f7 39. Te4xTe8 Kf7xTe8 40. Tgl- elfKe8-f8 41. Lg4-e6 zwart geeft op. LUCHTVAART GESLAAGDE VLUCHT OVER DEN OCEAAN. Met landing op „kunstmatig eiland". Het Dornicr WaJ-vLiegschip D. 2068 „Passat" is Vrijdag 23 Juni om 9 uur 20 G.Z.T. uit Natal vertrokken cn om 17 uur neergestreken bij do Wostphalcn, midden in den Oceaan, waar do Dornicr met be hulp van het sleepzeill en den groot-en kraan aan boord werd genomen. 21 Juni om 10 uur werd do „Passat" met behulp van do catapult-installatie gestart. Dc vlicgboofc zette den tocht voort naar Bat harst, wanr het om 16 uur 50 daalde. De bemanning van de „Passat" bestond uit Blankenburg, Pohl, Wicncko en Schil ler. De vlucht over den Zuidelijken Atlanti- echen Oceaan werd dus gemaakt in 33 uur. Hierbij moet worden opgemerkt, dat voorloopig nog geen nachtvluchten worden gemaakt. DE START VAN BALB0 OPNIEUW UITGESTELD. Hoewel, volgens de laatste berichten, de Golf van Cartwrigiht (Labrador) thans vol komen vrij van ijs ia, en snel voortgang wordt gemaakt met den aanleg van het steunpunt voor eskader-vlucht van Balbo, kon Zandagochtend toch nog niet worden overgegaan tot den vliegtocht over de Al pen, aangezien het weerbericht ongunstig was. Het vliegtuig van Mattern gezien? Een Russisch radiostation heeft een draadloos bericht van een Amerikaansch stoomschip opgevangen, waarin wordt me degedeeld, dat dit het vliegtuig van den vermisten wereldvlieger Mattern op de Bo ring Zee gezien had.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11