T ranspireetendeVoeten, f ZATERDAG 24 JUNI 193d DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 R. K. S. V. „A. V. V." I Voor de A. V. V. serie wed strijden zullen Zondag eenige belangrijke en interessante wedstrijden gespeeld worden voor de Eere-afdeeling, zoodat er voor de voetbal liefhebbers wat zal te genieten zijn. Het programma luidt: Eere-afdeeling: Celer IOliveo I 1.45 uur; P. F. C. I-Leiden I, 3 uur. Jun. Afdeeling: A. V. V. aV. V. L. 1 uur. Beide wedstrijden voor de hoogste af deeling zullen het aankijken ten voile waard zijn en het Bestuur verwacht een groote opkomst. Verder 6peelt het le elftal van A. V. V. I te Wateringen tegen Velo I voor de ne derlaagwedstrijden om 3 uur. Voor de serie van Kolping Boys speelt A. V. V. III tegen S. J. C. III om 5 uur. Ten slotte speelt om 2.30 uur A. V. V. IV op het V. V. L.-terrein den beslissingswed strijd tegen Nubia II. Wij vertrouwen, dat alle A. V. V.'ers zich geheel zullen geven en hun best zul len doen een zoo goed mogeliik resultaat te bereiken. R. K. S. V. „A. S. C." De Sportdag op 9 Juli. De Technische Commissie van A.S.O. deelt mede, dat- er reeds bericht is ontvan gen dat de wedstrijden, uitgeschreven door „Holland" te Haarlem op 9 Juni a.s. niet doorgaan. In verband hiermede is de in schrijving van A.S.C. nog opengesteld tot 27 Juni a.s. Deze groote Sportdag belooft dit jaar alle andere jaren te overtreffen. Voor de Gymnastiekwedstrijden hebben reeds inge schreven Sparta, Lisse; Esto, Bodegraven; S.S.S., LeidschendamWilskracht, Noord- wijk; Wilskracht, Alphen; Bataven, Lei den; dus het zal een mooie Gymnasitek- wedstrijd worden. Er is veel animo voor den mooien wisselbeker, geschonken door den Hoogeerw. heer deken Jansen. Bij gunstig weer worden de wedstrijden gehou den op het veld, bij ongunstig weer in het Patronaat. Drie juryleden hebben reeds hun toezegging gedaan n.1. de volgende heeren: A. J. Lieshout. A. Senden en C. Goemans, T.C.-leden en secretaris van den D.H.G.B. Wat de athletiek betreft hebben reeds ingeschreven Meerburg, Esto, Wilskracht, Orino, Bataven, Wilskracht, Alphen. Als het weer medewerkt zal het voor A.S.C. een groote succesdag worden. Wij verzoeken alle B. K. Sport-supporters dien da# eens te komen kijken op het Sportter rein van A.S.C. aan den Sohenkelweg. Hedenavond gymnastiekles voor heeren en adspiranten van 5.30 uur tot 6.30 uur. Sporters van A.S.C. bezoekt allen deze extra-lessen, welke nog zullen gegeven wor den tot den sportdag, opdat wij ook dit jaar goed voor den dag kunnen komen. De lessen voor volgende week zijn als gewoonlijk. Wij willen er nog even op aan dringen, dat er 's avonds ook gelegenheid is voor vereenigingen om te komen trainen. Kleedgelegenheid in do gymnastiekzaal. De veteranen-wedstrijd gaat a.s. Dins dagavond niet door en is uitgesteld tot Dinsdag over een week. Wedstrijdprogramma voor a.s Zondag. Beslissing: Nubia IIA. V. V. TV (terrein V. V. L.). P r o m. d e g r. N. A. S. I—Adolf Kol ping. Bisschopbeker (demi-finale): BI. Zwart IVogelenzang I (terrein Teylin- gen). KON. NED. VOETBALBOND. Kampioenscompetitie. FeijenoordVelocitas (hedenavond 7 u.) Sportman-serie-wedstrijden. Hedenavond zullen worden gespeeld: T.O.N.A. II-Katwijk II, 5 uur. L.F.C.-jun. a.—Ter Leede-jun., 7 uur. Zondag; Sportman IT.O.N.A. I, 12 uur. V> SCHERMEN SCHERMMEESTER AERTS OVERLEDEN. Naar wij vernemen is gisternacht te Am sterdam overleden de bekende schermmees ter Ch. L. A erts. De schermmeester Ch. L. Aerta is in 1914 als Belgisch onder-officier in ons land over de grens gekomen en geïnterneerd. In het interneeringskamp te Harderwijk be oefende hij de schermsport en zijn presta- t-ies waren van dien aard, dat eenige Am- sterdamsche schermers hem in 1915 uitnoo- digden naar Amsterdam te komen om als schermmeester te helpen ni de zaal van Professor van Humbeek. Toen laatstgenoemde na eenige jaren van werkkring veranderde, nam de heer Aerte de directie over en stichtte de 8chermzaal Aerts. Voor de Nederlandsche schermsport heeft hij zeer veel gedaan. Onze Olympische vertegenwoordigster mej. J. de Boer, mevrouw Admiraal, de Europee- sche kampioen degenschermen W. Brou wer, onze nationale kampioen F. Mosman, de heer W. Driebergen, Mr. Dullemond en andere bekende schermers waren zijn leer lingen. De overledene, die reeds eenige maanden lijdende was, was o.a voorzitter van de Vereeniging van in Nederland gevestigde schermleeraren. Ook op ander sportgebied was hij een bekend figuur; hij was inter nationaal scheidsrechter van voetbalwed strijden en bewoog zich op het terrein der ahletiek. Zijn brevet als schermleeraar behaalde hij vóór den oorlog te Brussel. Hij ging toen naar Buenos-Aires, waar hij als schermleeraar was verbonden aan een al daar gevestigd schermgymnasium. De oor log riep hem naar zijn land terug en in het begin van den wereldkrijg kwam hij. zoo als gemeld, naar ons land Hij bereikte on geveer den 50-jarigen leeftijd. LAWN-TENNIS OM DEN DAVIS-CUP. DE LOTING VOOR DE VOORRONDEN VOOR 1934. Gisteren vond te Parijs de loting plaats voor de voorronden van het Davisbeker- tournooi 1934. 17 landen nemen aan het voorrondentournooi deel, terwijl zooals men weet, Engeland, Tjsecho-Slowakije, Austra lië en Zuid-Afrika van het voorrondentour nooi zijn vrijgesteld, omdat zij in het tour- nooi 1933 de demifinales hebben bereikt. In de eerste ronde van tournooi 1934 lootten tegen elkaar BelgiëHongarije. De tweede ronde ia als volgt samenge steld: 1. Winnaar BelgiëHongarije tegen Zweden. 2. NederlandRoemenië. 3. PolenItalië. 4. MonacoZwitserland. 5. NoorwegenJoegoslavië. 6. OostenrijkSpanje. 7. DenemarkenGriekenland. 8. DuitschlandIerland. In de derde ronde spelen de winnaars van wedstrijden nr. 1 en 2 tegen elkaar, voorts de winnaars van 3 en 4, van 5 en 6, en van 7 en 8. Na de derde rondeblijven dus vier landen over en deze vormen met Engeland, Tsjech-Slowakije, Australië en Zuid-Afrika in 1934 de Europeesche zone. Nederland heeft intusschen niet onguns tig geloot, en komt eventueel na een over winning tegen Boemenië hoogstwaarschijn lijk tegen Hongarije. Ook hier is een kans, dat de ontmoeting gewonnen worde. In dat geval zou Nederland zich dus plaatsen voor het tournooi van 1934. Wanneer de voorron den gespeeld worden is nog niet bekend. CRICKET NEDERLANDSCHE ORIOKET-BOND. Programma voor Zondag 25 Juni. Eerste klasse: HaarlemV.R.A.; R.W.H.C.C. I; H.C.C.II—V.O.C. O ver gangs kl a s s2e A: H.B.G.-V. R.A. II. O ver gangs fel as se B: R.C.H. Ajax; H.B.S.R,W. II; H.C.C. UI—HD. V.S. Tweede klasse B: SpartaV.O.C. n; Excelsior—H.D.V.S. U; V.U.C.-H.B. S. II. Derde klasse B: Ajax TIQuick; H.D.V.S. UI—H.C.C. V; H.B.S. UI—V.U. C. U; Quick HExcelsir. Overzicht Een belangrijke wedstrijd wordt morgen in Den Haag gespeeld, waar H.C.C. II en V.O.C. elkaar ontmoeten. De Rotterdam mers behaalden tot dusver uitstekende re sultaten, terwijl de Hagenaars slechts éón keer speelden en wonnen. Toch geloo- ven we, dat H.C.C. II, vergeleken met ver leden jaar, aan kracht heeft ingeboet. We honden het daarom op V.O.C. H.C.C. I zal voor het tweede niet wil len onderdoen en daarom winnen van B.W. Haarlem krijgt bezoek van V.R.A. Dat kan een spannende kamp worden, waarin we den Amsterdamers de beste kans op de overwinning even. In de overgangsklasse A wint H.B.C. na tuurlijk van V.R.A. II, terwijl in B. Ajax weer gelegenheid krijgt 2 punten rijker te worden, nu tegen R.C.H. in Haarlem ge speeld moet worden. Thuis zegevierden de Leidenaars ook reeds oyer dezelfde club. H.B.S. kan winnen van lUW. II en H.D.V.S. van H.C.C. III Voor L.C.C. werd geen wedstrijd vast gesteld. In 3B krijgt Ajax II bezoek van bet Haagsche Quick. In de laatste wedstrij den zijn de reserven ons wel wat tegenge vallen, en daarop afgaande zouden we een nederlaag voor Ajax moeten voorspel len. Maar we hopen, dat deze Leidenaars zich zullen herstellen en Quick met een nederlaag naar huis zullen sturen. Voor de overige wedstrijden zie men het programma. ZWEMMEN WATERPOLO HET NEDERLANDSCH ZEVENTAL TEGEN DE L.Z.C. Op Donderdag a.s. des avonds te 8 nur zal het Nederlandsch Zevental een oefen wedstrijd spelen tegen L.Z.C. I in de zwem inrichting aan den Hooge Rijndijk. De opstelling van het Ned. Zevental is als volgt: Veens tra v. Oostrom Soede, Köhler, v. Ingenluyff Reekers, Schrieder, v. d. Bosch. Tevens zal dien avond L.Z.C. n een een vriendschappelijken wedstrijd spelen tegen Alphen I. DE ZIJL I—D.W.R, L A.s. Maandag 26 Juni n.m. 8.15 uur speelt de Zijl I haar tweeden nederlaagwedstrijd en wel tegen de Haarlemsche tweede klas- ser D.W.R. Voor eenige jaren hebben beide elkaar in de 3e klasse ontmoet, waarbij de Haarlemmers zich steeds een tikje sterker hebben getoond dan de Leidenaars. Zullen de Leidenaars het thans beter kunnen? Maandagavond zullen we het weten. DE ZIJL n—B.Z.C. IL Deze competitie-wedstrijd heeft Dinsdag 27 Juni n.m. 8.15 uur plaats. In Botterdam heeft R.Z.C. II aan de Zijl-reserves een ge voelige 40 nederlaag toegebracht. Aan de Leidenaars om hierop revanche te nemen. DE ZIJL UI—ZIAN VL Deze wedstrijd heeft eveneens Dinsdag 27 Juni plaats en is voor de competitie van den kring Den Haag. Indien er direct flink aangepakt wordt maakt De Zijl wel oen kansje op de overwinning. GYMNASTIEK DIOC. HAARL. GYMNASTIEKBOND. Turnkring Leiden. Deze week hield bovengenoemde Kring een druk bezochte vergadering in een der zalen van Biesiots lunchroom, Steenstraat. De eerw. adviseur, Kap. H. J. Bangert, die deze vergadering door machtiging van den voorzitter, den heer Paardekooper, leidde, constateerde met genoegen aan de groote opkomst, dat er werkelijk door do besturen van de gym.-vereenigingen uitge keken werd naar een actief Kringbestuur, om zoodoende het turnen in den D. TL G. B. weer te bevorderen. Na een uiteenzetting van den ouden en den nieuwen toestand en een opwekking voor de goede samenwerkipg, vroeg spr. aan de verga-dering of er nu reeds of later een nieuw bestuur gekozen moest worden. De vergadering was van meening, dat dit geen uitstel koü hebben. Alvorens overge gaan werd tot stemming, bedankte de voorzitter de oud-bestuursleden en den oud- voorzitter, den heer Paardekooper, die we gens zijn werken voor het jeugdwerk te Zoeterwoude gedwongen was zijn functie neer te leggen. De uitslag van de verkiezing was, dat de heer C. v. Leeuwen van A.S.C. gekozen werd als voorzitter, de heer A. Groenewe- gen van S.S.S. als secretaris, de heer Jac. Jansen van „de Bataven" als 3de man in het dagelijksch bestuur. Na een woord van welkom werd als eer ste werk het nieuwe bestuur opgedragen, het samenstellen van een concept-reglement en Statuten. Verder werd nog besproken, dat de ge restitueerde gelden opnieuw in de kas van den nieuwen Kring moeten gestort worden. Na een kort woord van dank werd deze belangrijke vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Vermelden wij nog, dat alle aangesloten B. K. Gym.-vereenigingen vriendelijk ver zocht worden alle correspondentie via het secretariaat van den Kring, dat is A. Groe ne wegen, Damlaan 9, Leidschendam, naar den Bond te richten. HET MOTORONGEVAL BIJ AMSTERDAM. De motorrijder overleden. De motorrijder, die gisternacht op den Haarlemmerstraatweg te Amsterdam in botsing is gekomen met een stilstaande vrachtauto waarvan de lichten gedoofd waren, is in het Wilhelmina Gasthuis aan de gevolgen van de bekomen verwondingen overleden. D00DELIJK BEDRIJFSONGEVAL. Gisteren is m de fabriek van de firma Elias en Co. te Eindhoven de 19-jarige werkman L. v. d. V., toen hij bezig was met het uitstoffen van materiaal in de fa- briekswerkplaats, toen de machines plot seling werden aangezet, dusdanig ge schrokken, dat hij van den zolder, waar hij werkzaam was, naar beneden viel en be wusteloos werd opgenomen. In den loop van den middag is het slachtoffer aan de bekomen verwondingen overleden. OUDE MAN AANGEREDEN. Gistermiddag is in het dorp Wychen op den Rijksstraatweg NijmegenGrave de 60-jarige wielrijder v. d. Broek, die zonder teeken te geven, plotseling den weg over stak, door een in de richting Nijmegen rijdende auto aangereden. Met een sche delbreuk is de oude man in ernstigen toe stand naar het ziekenhuis „Liefdesge- stioht" in Wychen overgebracht. Voor zoo ver tot dusverre is komen vast te staan, treft den bestuurder van de auto geen schuld. GRIEKSCH STOOMSCHIP GESTRAND. Met eigen kracht vlot gekomen. Gisternaimiddag half vier is het Griek- sche stoomschip „Agios Vlacios", geladen met hout en bestemd voor Zaandam, in de Razende Bol benoorden Teel gestrand. Op eenige fluitsignalen om assistentie is de sleepboot „Drente" van de maat schappij Wijsmuller naar de haven Nieuwe Diep vertrokken, terwijl ook de redding boot „Dorus Rijkers" zich naar de plaats van de stranding begaf. Daar bet Grieksche schip aan den knik stag de loodsvlag had geheschen, ging ook het motorbootvaartuig 3 naar de stran dingsplaats. Voordat de schepen echter ter plaatse waren, was het stoomschip met den voorvloed op eigen kracht vlot geko men en had koers gezet in de richting naar IJmuiden. De oorzaak van de stranding is hoogst- waarschiji^ijk foutieve navigatie. Men heeft vermoedelijk den Noorderhaaksboei voor den brulboei van IJmuiden aange zien, omdat ook de loodsvlag geheschen was. Voordat het schip aan den grond liep had de uitkijkpost van Huisduinen nog geseind, dat een gevaarlijke koers gestuurd werd. Waarschijnlijk heeft men deze waarschuwing niet meer opgemerkt, want kort daarna liep het schip vast. HEVIGE ONWEERSSLAG TE SITTARD Uit Sittard wordt ons gemeld: Gisteravond half zes weerklonk plotse ling een hevige onweersslag, waarop ech ter slechts een kleine regenbui volgde. Verschillende radio- en telefoontoestellen geraakten door den bliksem defect. In een kamer van den heer J. G. Sastra werd het radiotoestel van den muur geslingerd, waarbij een meisje brandwonden opliep. In de Paterskerk werd de lichtleiding stukgeslagen, waardoor een vlam ontstond, die langs het hoofdaltaar opsloeg. De vlam kon spoedig gedoofd worden. Ver schillende radio-, telefoon- en electrische geleidingen in Sittard zijn door dezen hevigen bliksemslag in het ongereede ge raakt. DE MOORDAANSLAG TE BREDA. De dader legt een bekentenis af. In aansluiting aan het bericht van gis teren meldt de „Msbd.", dat de dader laat in den avond de bekentenis heeft afge legd, den moordaanslag te hebben ge pleegd, omdat bij overtuigd was zijn ge leende geld niet te zullen krijgen. De man verklaarde zich van te voren te hebben overtuigd, dat de man van de bewuste vrouw uitstedig was. Toen is hij naar het café gegaan, waar hij aan een tafel plaats nam. De vrouw zat op eenigen afstand aan een andere tafel te lezen. De man ver wijderde zich even naar een klein buiten plaatsje bij het café en keerde terug, loo- pende voorlangs de vrouw. Daarna is hij aohter haar langs gegaan en heeft haar toen met een hamer, dien hij mij zich bad. gestoken, een slag op het hoofd gegeven, waarna hij de vlucht nam. Hij verklaarde verder reeds eenigen tijd te hebben rondgeloopen met het plan de vrouw te zullen dooden, als hij het gege ven geld niet terugkreeg. Aan dit plan nu wilde hij gisteren uitvoering geven. SCHELDPARTIJ IN DE RAADSZAAL. Een raadslid gearresteerd. In de gehouden vergadering van den gemeenteraad van Heesch (N.-Br.), waar de verhouding tussohen den burgemeester en de raadsleden zeer gespannen is, kwam het tot hevige incidenten, schrijft het „Han delsblad". De discussies ontaardden, zooals ge woonlijk in een hevige scheldpartij, waar bij den Durgemeester de grofste beschuldi gingen naar het hoofd geslingerd werden. Toen hefc raadslid Van der Yen den burgemeester verweet, dat hij de straf wetten herhaaldelijk schond sloot de voor zitter de vergadering. De heer Van der Ven bleef daarna woedende verwijten tot den burgemeester richten. De burgemeester gelastte daarop de in de raadszaal aanwezige marechaussee den heer Van der Ven te arresteeren. Onder hevige protesten werd eze daarop wegge voerd en inhet arrestantenlokaal opgeslo ten. - Handen en *^^^lslbehandele men met Purolpoeder. meest afdoende middel. In bussen va.™ysen 60 cent. Alleen bij Apotb. en Puristen. 5784 DE NIJENRODE-ZAAK. Een der verdachten onder voorwaarden in vrijheid gesteld. Betreffende de geruchtmakende Nïjen- rode-zaak kunnen wij melden, dat de gear resteerde juffrouw M. N., de secretaresse van Johanknecht, op zeer bepaalde voor waarden in vrijheid is gesteld. Zoo is haar b.v. een bepaalde verblijfplaats aangewe zen, haar briefwisseling wordt gecontro leerd, met verschillende personen mag zij niet in contact komen, terwijl angstvallig wordt toegezien, dat zij zich aan de bepa lingen houdt. De overige verdachten be vinden zich nog steeds in de voorloopige hechtenis. Langzamerhand is al het noo- dige materiaal verzameld tegen den be woner van het kasteel Nijenrode en hij heeft een gedeeltelijke bekentenis afge legd. Zooals men weet is er indertijd nadat de „inbraak" was gepleegd aan de assu rantie opgegeven, dat er zeven schilde rijen waren gestolen, benevens een groot aantal miniaturen. Er zijn nog slechts vijf schilderijen terecht. Betreffende de twee andere schilderijen tast men nog in het duister. Hieromtrent zijn twee theorieën gevormd n.l. dat men ze heeft verbrand, of dat zij zijn overgeschilderd en naar het buitenland zijn geëxpedieerd. Zooals wij reeds eerder hebben gemeld, heeft de justitie met behulp van een ac countant een uitvoerig onderzoek inge steld in de boeken van den heer O. van N. Daarbij is wel met zekerheid komen vast te staan, dat zijn financieele positie in den tijd dat de inbraak werd gepleegd bene den nul was, zoodat het begrijpelijk wordt, dat de kasteel-bewoner dringend om geld verlegen was. Behalve het kasteel Nijen- 1 rode was hij ook bezitter van een groot landgoed in Mecklenburg, dat thans ver kocht zou worden. Onlangs ging het gerucht, dat de agent van politie die gearresteerd is op vrije voeten zou zijn gesteld, dit is echter on juist. Deze merkwaardige zaak wordt door kruist door werkzaamheden van verschil- lende politie-aanbtenaren, die, hoewel zij geen actieve rol hebben gespeeld in de zaak, toch hun boekje min of meer te bui ten zijn gegaan vooral, door tegenover den detective Johanknecht te goed van ver trouwen te zijn geweest. Deze Johan knecht wiens vader een gezeten burger was, directeur van een Assurantiekantoor, is door tegenspoed in zaken achteruit ge gaan. Hij deed meermalen dienst als expert in assurantiekwesties en hij genoot het vertrouwen van commssaris Harre- bomée, chef van het bureau Singel. Toen de zaken met Johanknecht achteruit gin gen en J. bij dezen commissaris kwam en hem verzocht hem een aanbeveling te ge ven, heeft deze uit humane overwegingen aan dit verzoek voldaan. Met die aanbe veling van commissaris H. is Johanknecht naar andere commissarissen gestapt en hij heeft daar op dezelfde wijze op het carnet handteekeningen gekregen, Het spreekt van zelf, dat hierin op zichzelf nog niets misdadigs ligt, maar wel is het een feit, dat de commissaris te goed van ver trouwen is geweest. J. kwam zooals wij reeds zeiden her haaldelijk op het bureau, waar hij verschil lende zaken met den commisaris besprak. Het is dus geen wonder, dat de agent K. aanvankelijk geen achterdocht koesterde toen Johanknecht hem verzocht hean een dienst te bewijzen. Maar de zaak wordt anders wanneer we bedenken, dat Johan knecht hem verzocht het pak zóó op te bergen, dat „het niet te erg in het oog viel." De agent heeft het pakket onder aan het tafelblad bevestigd. Hij zou dit hebben gedaan met gummihandschoenen aan. Dit laatste was noodig om geen vin gerafdrukken na te laten, want de detective Johanknecht had de bedoeling om in Maartensdijk de comedie op te voeren met het opgraven van de schilderij, en wanneer er dan vingerafdrukken van Wleezing, Jo hanknecht en den agent op voorkwamen zou dit achterdocht kunnen wekken. Het staat echter nog in geenen deele vast dat de agent uit winstbejag heeft gehandeld. Bij beoordeeling van eventueele te nemen disciplinaire maatregelen tegen dezen man zal natuurlijk wel degelijk rekening moeten worden gehouden met het feit, dat Johanknecht kind aan huis was op het bureau Singel. Commissaris H. heeft aan vankelijk ziekteverlof gevraagd en daar op zijn ontslag ingediend. Dat het vertrouwen van de Amsterdam- sche justitie in het Amsterdamsohe politie corps in geen enkel opzicht geschaad is, bijkt wel uit het feit, dat het politioneels onderzoek dus het onderzoek naar de-, (houding van de verschillende poLitieJbe- amlbten tegenover Johanknecht is opge dragen aan commissaris Haarman en in specteur van Zoelen. Naar aanleiding van- deze kwestie is bijv. ook een huiszoeking gehouden bij Bleesing en Mees Gerritsen, de laatste drijft een handel in fietsen, fietsenonder- deelen enz. Er bestond n.l._ vermoeden, dat enkele agenten van politie rabat kre gen bij hun aankoopen. Het resultaat van dit onderzoek is nog niet bekend. De instructie in de zaak is nog bij lange nag niet gesloten, nog steeds worden de verdachten aan langdurige verhooren on derworpen. Bij een dezer verhooren zou Johanknecht zijn spijt te kennen hebben gegeven, dat hij de agent in de zaak heeft betrokken, 't Uitvoerig getuigenmateriaal heeft de justi tie aanleiding gegeven haar aandacht op nieuw te wijden aan verschillende zaken die tot nu toe niet waren opgelost of waarin donkere punten gebleven waren. Zoo is bijv. in de Berkemeyer-zaak de iii- stru opnieuw geopend. HET ZWEMFEEST DER L.Z.C. Naar wij vernemen, zullen dit jaar de onderling© en schoolwedstrijden gehouden worden op Zaterdag 8 Juli des namiddags te 2.30 nur, terwijl de Groote Nationale wedstrijden plaats vinden' op Zondag 9 Juli des namiddags te 1.30 nur. Aan alle Sportvereenigingen ia de gele genheid opengesteld om op de onderlinge en schoolwedstrijden in te schrijven op het nummer 4 X 40 M. vrije slag. ZEILEN DE KIELER W0CHE. Tweede dag. Op den tweeden dag van de zeilwedstrij den te Kiel hebben onze landgenooten niet zoo"n goede plaats kunnen bezetten als gis teren. In den wedstrijd 12-voet« jollen werd heden de DuitscheT L. Hansohn van de Kie- ler 'Segel Vereinigung met „Nauke" eerste. Jan Maas bezette met „Windekind I" de tweede plaats. Derde werd de „Anna" van de Kieler Yacht Schule terwijl onze Land genoot F. A. F. Gallé met „Rtee'' vierde weTd. Er heerschte gisteren tijdens de wedstrij den stormweer. WIELRENNEN „Swift". Morgen zullen de A-klassers een 50 K.M. tijdrit rijden, de B-klassers de 50 K.M. om den „Swift" wisselbeker. Samenkomst 8.30 uur aan het clublokaal, start precies 9 uur. J. Riethoven zal morgen deelnemen aan den koppelwedstrijd te Gouda. Z'n koppel- genoot is de Duitecher Sincks. GEMENGDE BERICHTEN VERKEERSONGEVAL MET D00DELIJKEN AFLOOP. Meisje door tractor overreden. Gisteravond te ongeveer negen nur had op de Mlauritskade bij de 'sGravezande- straat te Amsterdam een tragisch ongeval plaats dat aan een 17-jarig meisje, A. Staphorst wonende in de Commelinstraat het leven kostte. Een tractor met cabine kwam uit de richting van de Linnaeusstraat gereden en werd op dat oogenhlik bestuurd door iemand, die bezig was zich de kunst van chauffeeren eigen te maken. Naast hem was zijn instructeur, een chauffeur, geze ten. Op een gegeven oogenhlik merkte de leerling-bestuurder dat het linkerportier open sfond. Hij trachtte het te sluiten en trapte hierbij op het gaspedaal, waardoor de wagen vooruitschoot. Door den plotse- lingen schok verloor de man de macht over het stuur met het noodlottig gevolg, dat de auto recht inreed op het meisje, dat met haar fiets uit tegenovergestelde rich ting naderde. Ze^r zwaar gewond werd zij naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis overgebracht, waar zij korten tijd later overleed. Zij is het eenige meisje in het gezin S. De tractor met aanhangwagen werd ernstig beschadigd en is door de politie van het bureau Linnaeusstraat in beslag genomen. Zoowel tegen den leerling-chauf feur als tegen den chauffeur is proces verbaal opgemaakt. Zij zullen zich hebben te verantwoorden wegens het veroorzaken van dood door schuld.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10