Vlammende Katchen. DONDERDAG 22 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG MOTORONGELUK BIJ LUNTEREN BESTUURDER GEDOOD, DE DUORIJ DER STERVEND OPGENOMEN EN LATER OVERLEDEN. Twee fietsende meisjes gewond. Gisteravond ongeveer 7 uur heeft op den asphalt weg LunterenEdo een motoronge luk plaats gehad, waarvan de gevolgen zeer ernstig waren. Op dat moment reden nabij de z.g. Goorsteeg, halfweg Ede Lunteren, twee meisjee, de 12 jarige Jansje Meilink en de 12 jarige Hendrika v. d. Weyde, beiden woonachtig te Ede. De meisjes wilden met de fiets den weg over steken en gaven daartoe een teeken met de hand. Op dat moment naderden met vrij groote snelheid de motorrijder» T. Bakker uit Utrecht, die den motor be stuurde, en B. Lagerwey uit Lunteren, die op de duo was gezeten. Zij hebben hoogst waarschijnlijk de signalen van de beide meisje-s niet opgemerkt, althans eerst op het allerlaatste oogenblik hebben de beide mannen de fietsende meisjes ont waard. De bestuurder trachtte nog uit te wijken, doch kon een aanrijding niet meer voorkomen. De meisjes werden met fiets en al tegen den grond gesmakt, de motor botste tegen een langs den weg staanden boom. De beide motorrijders werden van den motor geslingerd en zeer ernstig ge wond bleven bij, buiten bewustzijn, op don weg liggen. Onmiddellijk werden genees- heeren en rijks- en gemeentepolitie ge waarschuwd. Dr. Gerritsen en Dr. Appel, beiden uit Lunteren verleenden de eerste hulp. Niet lang na het ongeval bezweek de ongeveer 35 jarige bestuurder T. Bak ker uit Utrecht aan de gevolgen van de bekomen verwondingen. De 35-jarige B. Lagerwey uit Lunteren lag stervende op den weg, zijn toestand was hopeloos. Het 12-jarig meisje Jansje Meilink werd met een hersenschudding en verschillende ver wondingen opgenometn, terwijl het andere meisje, Hendrika v. d. Weyde, licht ge wond werd. De motor werd zwaar be schadigd, beide fietsen werden totaal ver nield. Het stoffelijk overschot is voorloo- pig door de politie in bewaring genomen. De motor is in beslag genomen. VERLOOFD PAAR AANGEREDEN. Eenige meters voortgesleurd. Op den Meerssenerweg nabij Maastricht heeft Dinsdagavond een ernstige aanrij ding had plaats gehad. Omstreeks elf uur stond de 24-jarige H„ wonende te Rothem, met zijn verloofde, mej. Sch„ wonende te Maastricht, te wach ten op de autobus, welke mej. Soh. naar Maastricht zou brengen. Beiden bevonden zich op het rijwielpad. Plotseling werden zij aangereden door een auto, bestuurd door den bananenhandelaar W. uit Maastricht. De auto had een zeer snelle vaart en de beide slachtoffers der aanrijding werden een eind medegésleurd, voordat de wagen tot stilstand kwam. Door den G. G. D. zijn de heide slacht offers overgebracht naar het Ziekenhuis Oalvariënberg te Maastricht. Mej. Soh. was er het best afgekomen. Zij had een hoofdwonde en enkele ontvel lingen en kon na verbonden te zijn weder om naar huis worden gebraoht. De heer TT. echter had het linkeronderbeen gebro ken en een diepe wonde boven het oog gekregen. Hij werd opgenomen in het Zie kenhuis. MET EEN MOTOR IN TELEFOON DRAAD VERWARD. De bliksem sloeg erin. Dinsdagmorgen ontlastte- zich boven Nieuwer-Amstel een kort doch hevig on weer. In de buurtschap Nes aan den Am- stel sloeg de bliksem in de bovengrond- sche telefoonleiding waardoor een draad afknapte. De gemeente-beambte D., door den hagelslag verblind, geraakte met zijn motor in de over den weg liggenden draad en werd over den grond geslingerd. Ernstig gewond aan het hoofd en hevig bloedende had de man nog de kracht met zijn motor naar een enkele kilometers ver der wonende dokter te rijden. Nadat hij verbonden was. werd hij naar een zieken huis vervoerd. Een collega, die kwam infor- meeren en den gewonde zag, sloeg van den schrik achterover en bekwam een zware hereenschudding, zoodat ook hij naar een ziekenhuis moest worden overge bracht. TIJDENS HET SPEL ONWEL GEWORDEN. Later overleden. Te Weerdinge speelde de 20-jarige zoon van den heer J. Zwier met een korfbalwed strijd mee, wat hem door den dokter ver boden was. Tijdens het spel werd hij on wel; de ontboden geneesheer achtte over brenging naar het ziekenhuis te Gronin gen noodzakelijk, waar hij korten tijd daar na overleden is. MOTORSCHIP GESTRAND BIJ TERNEUZEN. Gistermiddag omstreek® vier uur i® te Terneuzen bij den Hoek van Baarland het Ned: motorschip „Thea" kapitein Olden burg, gestrand. De sleepboot „Raymond" van de Union de Remorquage et Sauve- tage is ter assistentie uitgevaren. Naar verwacht wordt zal het met hoog water waarschijnlijk gelukken het schip vlot te trekken. De „Thea" meet ongeveer 300 ton en was ledig op weg naar Boom bij Antwerpen. VAN HET SMOKKELFRONT. OPWINDENDE JACHT OP DRIE SMOKKELAARS. Goede vangst aan de Belgische grens. Zondagmiddag heeft aan de Belgische grens tusschen de plaatsen Sprundel en De Schijf een opwindende jacht op een drietal smokkelaars plaats gehad, die ten slotte is geëindigd met een sucoes voor de Nederlandsche douanebeambten en de marechaussée. Alle drie de smokkelaars, twee Nederlanders en een Belg, werden gearresteerd. Men wist, aldus lezen we in de „Tel." in de grens plaatjes blijkbaar, dat Zondag morgen een Nederlandsche personenauto, bestuurd door een bekenden smokkelaar uit Rotterdam, de grens zou pa-s6eeren. De douanebeambten hadden daarom alle mogelijke maatregelen genomen. Eveneens was men op de hoogte gebracht dat de wagen zou trachten de grens weer te pas- seeren, wanneer de smokkelaars een groo te partij Belgische boter hadden ingekocht Inderdaad verscheen vroeg in den morgen een auto, die dicht bij de grens gekomen met een vaart van 80 h 90 km. over de grens ging. De simokkelaars troffen het, dat zij ongehinderd met hun wagen kon den doorrijden, daar alle beambten zich verdekt hadden opgesteld, toen de wagen dien zij wel kenden, in aantocht was. Het had toen geen zin den smokkelaar te ar resteeren, daar zijn wagen nog leeg was; liever wachtten de beambten zijn terug komst af. Daar de douane echter ver moedde, dat de smokkelauto over een an deren, minder goed berijdbaren zandweg zou teihigkeeren, hield men ook in de om geving van Achtmalen een oogje in het zeil. Inderdaad verscheen tegen den mid dag dezelfde auto in de buurt van dit grensplaatsje. Weer trachtte de bestuur der van den auto, die thans was volgela den met pakken boter, in snelle vaart Langs de douane te komen. Dit lukte den bestuurder, doch nauwelijks was hijvoor- UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 23 Juni. Huizen, 1875 M. Alg. Programma, verzorgd door de NORV. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoonplaten. 10.30 Morgenwijding. 10.30 Morgenwijding door Ds. E. Schou ten. 11.00 Trio v. d. Horst mjn.v. J. H. v. Ginkel. klarinet I.15 Orgelspel. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Vbor de huisvrouw. 3.30 Zang door C. Byster, sopraan numv. G. Hengeveld, piano. 4.30 Voor amateur-fotografen. 5.00 Concert. J. v. Gyn, viool; H. Franke cello en A. Franke-Hendriks, piano. 6.00 Landbouwhalfuurtje. 6.30 Tuinbouwpraatje. 7.15 Ned. Chr Persbureau. 7.30 Boekbespreking. 8.00 Concert door de Stafmuziek van het 6de R.I. o.l.v. Kapt. L. de Morée. 9.00 Declamatie door Mevr. H. Aratz- De Jong 9.30 Vervolg concert. Ca. 10.00 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 296 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VA1KIA, 8.00 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie H. Beek. 10.30 De Notenkrakers o.l,v. D. Wins. II.00 P. J. Kers Jr.: „Onze keuken". 11.30 Vervolg concert. 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Re freinzang: Bob Scholte. 2.00 Causerie door A. du Croix. 2.20 Gramofoonplaten. 3.00 Lezing. 3.30 Gramofoonplaten. 4.00 Orgelspel C. Steyn. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonplaten. 6.20 VAR A-orkest o.l.v. H de Groot. 6.45 Causerie over de Binnenvisschers. 7.00 Vervolg concert. 8.00 Causerie door Prof. Dr. B. D. Eerd- 8.30 Concert. Jo Vinoent, zang en Betsy Rijkens-Culp, piano. 9.00 Causerie door Ds. J. RJ. Tmmink. 9.30 Vervolg ooncert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Causerie door P. Hendrix. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00 Orgelspel J. Jong. 11.3012.00 Gramofoonplaten, Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. bij, toen twee douanebeambten een groot aantal schoten op den wagen losten, die echter geen doel troffen. De smokkelaar, die nu vergezeld was van twee oollega's, meende waarschijnlijk, dat hij ongestoord zijn weg kon vervolgen. Plotseling zag hij evenwel een eind verder twee marechaussees op zijn weg, die den bestuurder beduidden, dat hij moest stop pen. Ook thans voldeden de smokkelaars niet aan het bevel en met onverminderde vaart reed de wagen door. Wederom werd geschoten, doch ook nu zonder het ge- wensohte resultaat. Toen even later echter weer twee mare chaussees op den weg verschenen, hield de auto stil. Twee van de drie smokkelaars sloegen op de vlucht en opnieuw trachtte nu de bestuurder door te rijden. Voordat hij echter kans had gezien zijn auto op gang te brengen, waren alle drie de smok kelaars gegrepen. Zij werden naar Acht malen overgebracht. Het bleek, dat de marechaussees een bekend smokkelaar in dit gebied gepakt hadden. Bij fouilleering vond men op den 11.0511.20 Lezing. 1*2.20 Orgelspl N. Choveaux. I.05 Haydn Heard en zijn orkest. 2.20 Voor de scholen. 3.50 Concert door het Bolton Trio en Chr. McClure (mezzo-sopraan). 4.35 Northern Studio-orkest.. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Handei-Concert. 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 Radiotooneel. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Dansmuziek door het BBC-Theater- orkest. 10.55 Voordracht. II.00 Gramofoonplaten. 11.0512.20 Geraldo's Tango-orkest en de Savoy Hotel Orpheans. Kalundborg, 1153 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonplaten I.25 Max Francy en zijn orkest. 6.50 en 7.40 Gramofoonplaten. 9.05 „A la grace de Dieu", spel van Den- nery. Langenberg, 473 M. 12.202.20 Strijkorkest o.l.v. Andersen. 3.30 Zangrecital door E. Schou. 3.50 Concert uit Rest. „Wivex"'. 8.30 Radio-tooneel. 9.05 Midzomerfeest m.m.v. koor en or kest. 10.35 Viool-recital door O. Fessel. II.101.20 Dansmuziek uit Ajena m.m.v. orkest o.l.v. Tuxen en Piano-trio. Brussel, 338 en 508 M. 6.25 en 7.23 Gramofoonplaten. 12.20 Concert oJ.v. Wolf. 1.20 Concert o.l.v. Eysoldt. M.m.v. cellist en contrabassist 4.50 Kwintetconcert. 7.20 Stunde der Nation (Rijkszending) „Johann ohne Land", uit Breslau. 8.20 K. G. Sell „Woriiber man in Ame rika Bpricht". 8.35 „Sommertanz", vroolijk gevarieerd programma mjn.v. solisten, koor en orkest. 9.50 Uit Berlijn: „Ioh höre was, was du nicht siehst''. 10.5011.50 Sommertanz (Deel II). Rome, 441 M. 9.05 Concert mjn.v. orkest, cello en tenor 9.50 Radio-tooneel. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Gmroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Omroepeymphonie-orkest o.Lv. Meu- leman8. 9.20 Vervolg concert. 10.30 Dansmuziek. 508 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Omroepsymphonie-orkest o.l.v. Meu- lemans. hoofdman van het drietal twee revolvers. Op den auto waren honderden kilo's boter geladen. De drie mannen werden naar de mareohau8seekazerne te Zundert overge- braoht, waar zij aan een streng verhoor werden onderworpen. De auto en de boter alsmede de revolvers, werden in beslag ge nomen. Tegen den chauffeur uit Rotterdam werd proces-verbaal opgemaakt voor zeven verschillende feiten, namelijk wegens smok kelen, wegens het rijden op verboden ter rein, wegens het rijden met een waf i zonder nationaliteitsbewijs, wegens ver voer van boter zonder geleidebiljet, wegen6 het niet werken van de voetrem van zijn auto, wegens het feit, dat de auto niet voorzien was van een spiegel en ten slotte wegen® het dragen van wapenen. Bij een nader onderzoek bleek, dat men met den Rotterdammer tevens den man te pakken had, die eenige dagen te voren nabij De Schijf de grens passeerde en toen op herhaalde sommaties om te stoppen niet reageerde, zich niet bekommerend om de talrijke schoten die op hem werden go- lost. Zelfs toen de beambten de banden van 6.3* Gramofoonplaten. 9.20 Omroeporkest oJ.v. André m.m.v. J. Na us, zang. 10.45 Gramofoonplaten. Zeesen, 1635 M. 8.35 Zang-recital door Karl Erb. 9.20 Causerie. 9.35 Reger-Concert m.m.v. orkest en On- derwijzerzangsvereenigmg oJ.v. Langs. 10.20 en 11.05 Berichten. 11.2012.20 Concert door h»t Omroepor kest. o.l.v. Merten. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. Vrijdag 25 Juni (3e Programma). (Wijzigingen voorbehouden). 8.0013.20 Langenberg. 13.20—15.20 North. Reg. 15.2017.20 Daventry. 17.20—19.20 Brussel (VI.). 19.20afloop Luxemburg. DE VERDEELING DER GOLFLENGTEN Maandag is, zooals reeds gemeld, onder voorzitterschap van Muri, de laatste ple naire zitting gehouden van de internatio nale golflengten-conferentie te Luzern, waarin het nieuwe verdrag met de lijst van golflengten door 27 staten geteekend is. Zeven landen: Nederland, Zweden, Fin- Land, Litauen, Griekenland, Polen eu Luxemburg hebben, zooals bekend, do on- derteekening geweigerd. De nieuwe golflengten worden op 15 Januari 1934 van kracht. Aan do lijst van golflengten ontleenen wij de volgende cijfers: Voor de golflengten van 2000 tot 1000 me ter: Bra-sof (Roem.) 1875, Radio Paris 1796, Moscou I 1714, Zeesen (Duitsohland) 1571, Daventry 1500, Minsk (Rusl) 1142, Motala (Zweden) 1389, Huizen 1345, Warschau 1301, Kalundborg 1261, Leningrad 1224, Oslo 1186, Lathi (Finland) 1145 Moscou II 1107, Königswusterhausen 1000 meter. Onze golf lengte van 1875 metor is dus aan Roemenië toegewezen. Voor de golflengten van 1000 tot 600 me ter zijn naast Genève mot 748 meter, voor namelijk Russische stations in aanmerking gebracht. Verder bijzondere diensten. Voor de golflengten van 600 tot 200 me ter zijn o.a. aangewezen: Boedapest 549.5, Beromünster 539,6. Athlene (Ierland) 531, MühLacker 522,6, Weenen 506,8, Florence 491,8, Brussel I 483,9, Praag 470,2, Langen berg 455,9, Sottens 443,1, Stockholm 426,1, Rome 420,8, Münohen 405,4, Leipzig 382,2, West-Regional (Eng.) 373,1, Milaan 368,6, Straatsburg 349,2, Londen Regional 342,1, Brünn 325,4, Breslau 315,8, Hilversum 305,5, Heilsberg 291, Scottish National 285,7, Lon den National 261,1, Monte Ceneri 247,1, Frankfort a. d. Ma-in 251, Luxemburg 240,2 metor. Voor stations met lartgo golflengten i» een maximum capaciteit der antenne van 100 K.W. bepaald, voor de station® van de tweede lengte 60 K.W. en voor de overi gen van 30 K.W. zijn auto hadden lek geschoten, wist hij nog met. zijn wagen dc grens te passceren Het gelukte de Belgische douane ten sldlte hem tot 6toppen te dwingen. Toen de auto echter stilstond, wist hij och ter nog aan de douane te ontsnappen. DE GEHEIMZINNIGE BRAND TE MEGEN. In verband met den geheimzinnigen brand in de bakkerij van den heer H. J. Th. Benkere te Megen is gistermorgen door den rijks- en gemeenteveldwachter te Me gen gearresteerd de eigenaar van de afge brande bakkerij, de hoer Beukers. Hij werd naar de kazerne van de Kon. Mare chaussee te Os» overgebracht, waar hom door den Officier van Justitie uit Den Bosch een streng verhoor word afgeno men. Hieromtrent kon echter geen medc- deeling worden verstrekt. Do heer Bonkers zal naar Don Bosch worden overgebracht en in het Huis van Bowaring worden op gesloten. Vermoedelijk zullen binnen eenige da-gen meerdero arrestaties volgen. FEUILLETON. Naar het Duitsch van PAUL OSKAR HöCKER. (Nadruk verboden). 2) Katarina was vuurrood geworden. „Neen, mevrouw, ik ben werkelijk tevreden." Ze haalde even adem. „En ik hoop, dat u het ook met mij bent." Nu begon mevrouw Erck te glimlachen en streelde haar even over de wang. „Zeker ben ik dat. Dat merkt u toch wel, nietwaar? Overigens misschien hebt u zin om eens een avond naar den schouw burg te gaan? Of naar een concert? U hebt het maar voor het zeggen. Een jong meisje wil toch wat van de wereld zien1 Dat moet u ook.Hoe is Miss Lawrence eigenlijk V' „O, heel aardig mevrouw, we kunnen het uitstekend met elkaar vinden." Katarina kon den grond van dit diep gaande verhoor niet goed begrijpen. Ver legen, eigenlijk een beetje geërgerd, sloeg ze de oogen neer. Mevrouw Erck bekeek het jonge meis je met studie en wist niet meer hoe ze de zaak nu moest aanpakken. Als hier in huis iets niet naar haar zin was, dan moest ze het maar zeggen. Ze wilde toch alles voor haar doen. Op de slaapkamer teruggekeerd zei ze tegen haar man: „Dat protegeetje van jou is een ongenaakbaar ding." De heele week sloeg ze juffrouw Lutz met arewaan gade. De kleine bloemendok- ter voerde namelijk een zeer levendige correspondentie. Ging het misschien toch om een andere betrekking? „Ik heb haar opslag en alles aangeboden", zei mevrouw Erck aan het ontbijt tegen haar man; „als ze ons nu toch opzegt is het snoode on dankbaarheid." Zondagochtend vroeg Katarina of ze 's middags mocht uitgaan. Een familielid kwam met den trein van vijf uur aan het Potsdammer Station aan. Dat was een sensatie voor al de bewo ners van de villa van Geheimraad Erck: juffrouw Lutz ging uit! De huishoudster en het eerste meisje hielden vnn vier af de wacht bij het keukenraam. Ze wilden juffrouw Lutz zien uitgaan en vaststellen in welk toilet ze naar Berlijn ging. Ze zou vandaag zeker de groote dame uithangen. Maar het draaide op een ernstige teleur stelling uit; Juffrouw Lutz had een lange mantel aan en een eenvoudig vilten hoedje op. Ze zag er uit alsof ze op regen gekleed was, terwijl het t-och een zonnige Maartdag wa® en de heele tuin naar viool tjes geurde. 's Avonds om elf uur was ze nog niet uit Berlijn terug. Miss nam de Russische hazewind aan een ketting en wandelde bij het tuinhek op en neer. Miss begon zich ongerust te maken of juffrouw Lutz misschien op weg van het station lastig gevallen zou zijn. Zij was al een-en-twintig, maar men kon toch nooit weten het liep tegen midder nacht. Plotseling bleef Miss fels vastgenageld aan den grond staan. Uit de auto, die aan den overkant ge stopt had, stapte juffrouw Lutz. En een goed gekleede jonge man volgde haar. Hij bleef, levendig tegen haar pratend, aan haar zijde. Juffrouw Lutz drukte de handen tegen de slapen en schudde ontkennend het hoofd. Verscheidene malen achter elkaar. Bij het tuinhek gaf ze hem een hand zon der hem aan te zien. Hij wilde haar een kus geven, maar zij weerde hem af. Snel maakte zij zich van hem los en wipte door het openstaande hek. De vreemde jonge man bleef haar een poosje nakijken, draai de zich langzaam om, stak den weg over en stapte in de auto, die in de richting van Berlijn wegreed. In de volgende dagen sprak Katarina geen woord over haar uitgaansdag. Ze was als door een fanatieke arbeidswoede bezeten; ze las meneer en mevrouw als 't ware eiken wensch op het gezicht, ze gun de zioh geen oogenblik rust en tijdens de maaltijden nam ze met opvallende inte resse deel aan gesprekken op plantkundig gebied. Maar haar heele persoonlijkheid was als veranderd. Het was alsof er een sluier over haar lag. Als ze lachte, klonk het vreemd, klonk het treurig, zoodat het dengeen die het hoorde moest bedroeven. En 's nachts Miss deelde het fluisterend mee 's nacht® schreide zij veel en harts tochtelijk in haar kussens. Otto, de jonge advocaat vonr het bui tengewoon humoristisch, dat deze „kleine heilige" een minnaar had 1 Toen zijn moe der zuchtend betoogde, dat zij het 't meis je toch aan niets had laten ontbreken en dat ze er van overtuigd was dat het on dankbare ding toch den dinest zou opzeg gen, zei hij: „Haa.r verdriet is misschien met een heel ander middel te genezen, dan u denkt, mama." „Je bent niet wijs", antwoordde zijn moe der ontstemd. Geheimraad Érck had al een angstig voorgevoel van de huiselijke ellende, die het vertrek van him „parel" zou meebren gen. Zijn vrouw was in alle praetische dingen een onbeholpen kind gebleven en was tegen de emotie van personeel veran dering niet opgewassen. Hij liet daarom juffrouw Lutz in zijn studeerkamer ko men. Katarina kwam verlegen, met uitgehuil de oogen binnen en de heer Erck liet haar in de reusachtige, met snijwerk versierde antieke kerkstoel plaatsnemen, die naast zijn schrijftafel stond. „En nu jufffouw Lutz, vertel me maar eens wat er aan mankeort! Ik heb u bij me laten komen omdat ik den laatsten tijd zoo den indruk heb, dat u het niet naar uw zin hebt. Hebt u verdriet, juffrouw Lutz Ze haalde de schouders op. Als een hoopje ellende zat het jonge meisje daar in den reusachtigen zestionde-eeuwschen stoel. Zo streed met zichzelf. Eindelijk liet ze hot rossig-blonde hoofd in de han den vallen, steunde haar ellebogen op de knieën en een bevrijdende tranenstroom brak los. De Geheimraad keek vaderlijk naar het schokkende meisjeshoofd met het gescheiden haar, dat in twee vlechten bij de ooren was opgenomen. „Staat hetgeen u hindert in een of an der verband met uw positie hier in huis?" vroeg de oude heer vriendelijk. Snikkend schudde zij het hoofd. „Och, meneer Erckhet is zoo vriendelijk van uu meent het zoo goed met me.... en ik ben zoo dankbaar voor de behan deling hier in huis en voor alles wat ik van u leer.en ook van mevrouw, maar ik ben zoo ongelukkig.... En ik weet abso luut niet, hoe ik de moeilijkheden moet op lossen Hij schoof zijn bureaustoel naar haar toe, nam haar handen en zei kalmeerend: „Nou, nou, nou, heb een beetje vertrou wen, kleine meid. Er is zeker een jonge man in het spel, nietwaar? \Vcl, je hoeft je niet to geneeren. Ben je verloofd? Wat? Dan toch in elk geval verliefd? Goed, goedDenk nu maar eens voor een oogen blik, dat ik een oud familielid van je ben. Je bent toch wees, nietwaar?" „Ik.... heb niemandop de heelo wereld", bracht ze snikken/I uil.. „Hm, hm. Ja, mijn vrouw heeft al ver scheidene keeren gezegd, dat zo zoo graag wat voor u zou zijn. Maar het was zoo moeilijk om een beetje op inticmen voet met u to komen. Zoo glad als een aal. Al tijd direct weer verdwenen en aan het werk, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. We hebben u onzen „parel" genoemd. Maar een blik in uw hart hebt u ons nooit toegestaan. We zagen, dat u verdriet had, we hadden medelijdenzonder u te kunnen helpen." „Ik zou het een zaligheid vinden", zei ze, nog steeds snikkend, „om mo oens heelemaal te kunnen uitspreken, maar.." „Maar. dan ga je maar eens je gang, beste meid. Ik ben zoo gesloten als een pot. Vooruit maar. Is hij je ontrouw?" „Neen. Integendeel, ik geloof, dat hij veel van me houdt. Maar hij is zelf in een conflict verzeild geraakt, waaruit hij geen uitweg weet. Wij hebben ons verloofd, toen mijn vader nog leefde.Toen stu deerde hij het tweede jaar aan de Techni sche Hoogesohool. Zijn vader was ook bloemkweeker. Het zijn onze .buren. Dc familie Troilo." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9