donderdag 22 juni 1933 de leidsche courant tweede blad pag. 6 BUITENLAND econ. wereldconferentie AMERIKA EN LONDEN. Zou Roosevelt de conferentie doen mislukken? De monetaire besprekingen op de con ferentie stonden gisteren in het middelpunt der belangstelling en inderdaa-d blijven de onderhandelingen over de valutastabilisatie voor het welslagen der conferentie pri mair. De stabilisatie van het pond en den dol lar blijft het fundament, waarop de ver dere maatregelen moeten steunen. Zonder een stabiele basis behoeft men ook op eco nomisch gebied geen beslissingen te nemen, ■want alles blijft dan toch ineffectief en nutteloos Van veel meer belang dan de officieele valutabesprekingen "door de diverse gede legeerden op de conferentie, zijn de be sprekingen, die met gesloten deuren thans te Londen worden gevoerd, en waarbij ge tracht wordt Engeland en Amerika tot sta bilisatie te bewegen. Deze geheime oon- ferenties vinden in de City plaats. De groote landen, als Engeland en Frank rijk, schijnen tot een compromis bereid te zijn, doch het is uitsluitend Amerika, dat blijft dwarsboomen en ieder vraagt zich af, of president Roosevelt ten slotte een mislukking van deze conferentie op zijn rekening zou willen of durven nemen. Instructies aan Prof. Moley. Roosevelt® instructies aan zijn ver bindingsofficier" ter economische confe rentie, Moley, houden volgens de New Yorsche bladen een onverzettclijker stand punt der Ver. Staten in. De president houdt er aan vast, dat maatregelen ter verhooging van het wereldprijsniveau ge nomen moeten worden, zooals het herstel- program der V. S. eischt. Kan Europa hier mede niet instemmen, dan gelooft Roose velt, dat Amerika niet® anders overblijft dan alleen zijn eigen ideeën te volgen. Of schoon de V. S. aldus Reuter tegen de eventueelo verdaging van de conferen tie gekant zijn, zouden zij hiermede acooord gaan, indien de meerderheid er om vraagt. Alvorens scheep te gaan verklaarde Moley zelf dat de instructie, die Roose velt hem ten aanzien van de conferentie had gegeven, niet het karakter droeg van specifieke orders. TARIEFBESTAND AANVAARD. Het tariefbestand is thans voor geheel Europa van kracht. De laatste achterblij ver, Joegoslavië, is eveneen», zij heb met zekere reserves, toegetreden. In ieder ge val heeft men dus beerikt, dat tijdens den duur der conferentie niet nieuwe of hoo gere handelsbarrières zullen worden opge worpen. De conferentie zou dus kunnen overgaan tot het uitwerken van practische maatregelen tot het neerhalen van deze hinderpalen voor den internationalen han del. Men zou op dit gebied ook flinken voortgang kunnen maken, indien niet alge meen het gevoelen overheerschte, dat een afwachtende houding overheereohrt zoolang men niet weet hoe de kansen staan voor een monetaire stabilisatie. „Tol." duitschland HET EINDE DER D.-NAT. ORGANISATIES. Overeenkomst tusschen Hitier en Seldte. In een bespreking welke gisteren heeft plaats gevonden tusschen den rijkskanse lier, den rijksminister van arbeid, den rijksminister voor de weerbaarheid en vice- ikanselier von Papen, .werd overeengeko men: Ter verzekering van de ten uitvoering legging der nationaal socialistische revolu tie sluit de Stahlhelm, bond van frontsol daten, zich op de volgende wijze bij de nationaal socialistische beweging aan: a. De kern van den Stahlhelm blijft onder de leiding van den bondsleider; b. De bondsleider verbiedt van ston de af aan den leden van den Stahlhelm lid te zijn van een andere partij dan de N. S. D. A. P. c. De leider der N. S. D. A. P., Adolf Hitler, laat de leden van den Stahlhelm toe tot de N. S. D. A. P.; d. De Jungstahlhelm komt naast de S. 'A. en S. S. en onder leiding van den op persten leider der S. A. De „Scharnhorst" wordt opgenomen bij de Hitler-jeugd. e. De leider van den Jungsstahlhelm, von Morozowicz, treedt toe tot den staf van den oppersten leider der S.A. De bondsleider van de Stahlhelm heeft het volgende bevel uitgevaardigd: „De na. het zegevieren der nationaal- socialistisohe revolutie bedreven uitspat tingen en de houding van de „Kampfrin- ge" van jonge Duitsch-nationalen, welker bestaan ook voor den Stahlhelm steeds twijfelachtige waarde had, hebben geleid tot de ontbinding van de „Kampfringe", welke als maatregel tegen elke reactie toe te juichen is. Daarom herhaal ik mijn waarschuwing tegen elke reactie: Do Stahlhelm staat thans en voor de toekomst ter beschik king van Adolf Hitler en in het front van de nationaal-socialistische revolutie. Naar uit Dresden wordt gemeld, zijn ook in Saksen met ingang van gisteren de Duitsch-nationale strijdorganisaties ont bonden. Wehrwolf en Tannenbergbond verboden. De minister van binnenlandsche zaken van Brunswijk heeft alle districts-, lands- en plaatselijke groepen van de Jungdeut- schen orden, den Wehrwolfbond en den Tannenbergbond, ontbonden. Het wederopriohten van deze bonden is verboden. Het verbod treedt terstond in werking. DE KATHOLIEKE JEUGD IN DUITSCHLAND. Instructies van het Episcopaat. De bisschopsconferentie van Fulda heeft den 31 sten Mei j.l. ten aanzien van de kwestie der Katholieke jeugd vereeni- gingen de volgende directieven gegeven. Het episcopaat begroet den wil, om de jeugd eendrachtig van geest te maken en haar voor te bereiden tot offervaardigheid jegens den staat. De Kerk zal aan de uit voering van deze nationale taak ten allen tijde medewerken. Een staatsopvatting ftrolgens welke de geheele jeugd uitsluitend door den staat moet worden opgevoed, binnen en buiten de school, in interconfessioneele gemeen schap, wijst de Kerk als met Haar leer on- vereenigbaar af. De Kerk verlangt veel eer als geloofsgemeenschap, terwille van Haar zending, volledig gemeenschapsrecht voor de kerkelijke jeugdorganisaties en het recht tot opvoeding in den zin van de lichamelijke, geestelijke en professioneele vorming van haar leden. Op grond van de door de tegenwoordige staatsleiding aan de Katholieke jeugd- vereeniging toegezegde vrijheid van orga nisatie moet verwacht worden: Ten eerste, dat de roerende en onroe rende goederen der kerkelijke jeugdorga nisaties door den staat ook in de toe komst beschermd zullen worden. De vroe gere regelmatige verleening van subsidies uit openbare middelen bij de oprichting van jeugdtehuizen en sportterreinen voor onze vereenigingen kan niet als voor wendsel gebruikt worden om het eigen domsrecht van onze vereenigingen op te heffen of te beperken; en ten tweede, dat zoowel voor de la gere als voor de vaksohalen en hoogere scholen gelijkberiohtiging der kerkelijke jeugdorganisaties gewaarborgd zal wor den. In het bijzonder moeten ook in het ver volg door de jeugdorganisaties zelf de vol gende punten in acht worden genomen: De Katholieke jeugd en haar leiders zullen bewust zoowel van de kerkelijke als nationale taak, welke zij te vervullen hebben, alle krachten in het werk stel len, om 'het jeugdwerk der Kerk ook in den tegenwoordigen tijd hoog te hou den. De Katholieke jeugd zal de beproefde leiding der vereenigingen en de door het episcopaat over haar aangestelde leiders volgen. Opdat het jeugdwerk der Kerk zelf standig en onverzwakt kan worden voort gezet, wordt van ieder vereeniging en van ieder lid blijde offervaardigheid verwacht. De Katholieke jeugdverenigingen zullen zich bereidwillig aansluiten bij de geza menlijke Duitsche jeugd en de nationale taak naar best vermogen vervullen. DR. LEY OVER DE ZWARTE REACTIE. Centrum openlijk tot vijand verklaard. Op de gisteren in den „L/ustgarten" te Berlijn gehouden massabetooging der Duitsche arbeiders werd ook het woord gevoerd door dr. Ley. Dr. Ley zeide o.m. uit Genève de over tuiging te heben meegebracht, dat de Marxisten in Genève niet anders zijn dan de Marxisten in Duitschland. De in ternationale wereld maakt geen verschil tusschen het lot van den Duitschen arbei der en het lot van den Duitschen onder nemer. Zij kent slechts een ding: hoe ge bruik en misbruik ik de mensohelijke zwakheid van den klassenstrijd om het Duitsche volk te vernietigen. Dr. Ley zeide in het verdere deel van zijn rede nog, dat voor het zieleheil geen Katholieke gymnastiekvereenigingen en Katholieke arbeidersvereenigingen zijn. Dat is staatszaak Wij zullen voorzorgsmaatregelen treffen tegen de zwarte en tegen de andere reac tie. Vandaag zult u wel bemerkt hebben, dat de revolutie nog niet ten einde is. Communisme, sociaal-democratie en Cen trum behooren over een kam te worden geschoren. Zij zijn onze vijanden- Wij schrikken voor niets terug, waar schijnlijk vandaag of morgen nog zullen de noodige verordeningen afkomen. Wij staan nog pas aan het begin van de re volutie. Naast het Duitsche arbeidsfront be staat geen enkele vertegenwoordiging, noch van werkgevers, nooh van werknemers. De vertegenwoordiging van den Duitschen produceerenden mensoh is het arbeids front. Al het andere moet zich onderwer pen of wij zullen het vernietigen. oostenrijk OOSTENRIJK HERZIET HET HANDELSVERKEER MET DUITSCHLAND. Invoer zal worden verminderd. De Oostenrijksche regeering is van plan, den invoer uit Duitschland belang rijk te verminderen. De minister van Bin nenlandsche Zaken, Schumy, heeft een commissie van experts benoemd, die alle details van het handelsverkeer met Duitschland bestudeeren moet. Over hun besprekingen weet de „Ston de" te berichten, dat Oostenrijk op een vermindering van het zeer groote passie ve saldo van zijn handelsbalans met Duitschland staat. Het denkt daarbij geenszins aan représailleanaatregelen, want het zou ook bij normale politieke betrek kingen, vooral wat de deviezen betreft, het. tegenwoordige handelsverkeer met Duitschland herzien hebben. polen BOERENOPSTANDEN IN GALICIE. Vele dooden en gewonden. Uit Centraal Colicië komen berichten over ernstige boerenopstanden. In deze districten zouden de communis ten reeds gedurende geruimen tijd sterke agitatie hebben gevoerd. De opgehitste bevolking kapt de hoo rnen in de particuieler bosschen en plun derde de winkel en de dorpen. Nabij Nockowa en Medyka moest de politie van de vuurwapens gebruik maken, daar de bevolking een gearresteerden lei der wilde bevrijden. In totaal zijn negen boeren gedood, ter wijl talrijke gewond werden. Zes politiemannen zijn door steenen en sohoten gewond. Een hunner is inmiddels gestorven. bu1tenl. berichten SPOORWEGONGELUK IN BULGARIJE 6 dooden, 13 gewonden. Gistermorgen is op het traject Toepniza- Radomir een ernstig spoorwegongeluk ge beurd, waarbij zes personen werden gedood en 13 gewond. In een tunnel nabij Toepniza kwam een personentrein, waarvan de machinist een stopteeken niet had gezien, in botsing met een lorrie, welke uit tegenovergesteld rich ting kwam en waarmede zich twintig weg werkers naar hun werk begaven. Van de arbeiders op de lorrie werden er zes gedood, terwijl één zoo goed als onge deerd bleef en de overigen zoodanig wer den gewond, dat zij in hopeloozen toestand naar een ziekenhuis moesten worden over gebracht. DRIE KINDEREN GEDOOD. Door explosie van een granaat In een bosch bij Kowno vonden drie kin deren van een landbouwer, een meisje en twee jongens van den leeftijd van 712 jaar, een granaat welke plotseling tot ont ploffing kwam. De kinderen werden letter lijk in stukken gereten. NOG EEN GRANAAT ONTPLOFT. 5 dooden, 2 gewonden. Naar uit Tunis gemeld wordt zijn in een inboorlingenhut bij Hammanet 5 personen gedood en twee levensgevaarlijk gewond door de ontploffing van een granaat, die een inboorling had gevonden en die wilde openen. EPIDEMIE IN OOST-SIBERIë. Niet minder dan 10.000 personen aan typhus overleden. De typhus-epidemie, die reeds vier maanden in het Chita-district van Oost-Si- berië heerscht, breidt zich gestadig uit. Volgens de jongste gegevens zijn niet minder dan 10.000 mannen, vrouwen en kinderen aan de epidemie ten offer geval- len. Daar het mogelijk geacht werd, dat de epidemie zich ook tot Mandsjoerije zou uit breiden, heeft men te Mandsjoeli aan het einde van den Chineeschen Oosterspoor weg een quarantaine-station opgericht. PRINSELIJKE HUWELIJKS PLECHTIGHEID. Het burgerlijk Huwelijk van den prins van Asturië met scnorita San Pedro werd gisteren te half c'jrie in de trouwzaal van 'het stadhuis te Lausanne voltrokken. Een groote menigte juichte het bruids paar bij zijn komst voor het stadhuis toe. De prins was gekleed in een jaquette en de bruid droeg een witte japon met sluier, welke afkomstig was uit een groot Pa- rijsch modemagazijn. Alle leden van de familie van de bruid waren aanwezig, doch geen enkel lid van den bruidegom. De religieuze plechtigheid in de kleine Roomsoh-Katholieke kerk te Ouchy werd slechts door enkele intieme vrienden bij gewoond. De prins had de invitaties ge krabbeld op visite-kaartjes, die tevens dienst deden als toegangsbewijzen. Een of ficieele receptie had niet plaats. UND- EN TUINBOUW ZUID-HOLLANDSCHE BOND VAN VEEHANDELAREN. Jaarvergadering te Rotterdam. De Zuid Hollandsche Bond van Veehan delaren heeft in de Sociëteit van de Dier gaarde te Rotterdam haar jaarvergadering gehouden onder presidium van den heer M. den Hollander. Na een kort woord van welkom door den ■voorzitter werd voorlezing gedaan van het jaarverslag. Bij de bespreking der Veemarktbelangen werd o.m. door den heer Sperner naar vo ren gebracht, dat er in Leiden plannen zijn om de markt te verleggen achter de vette koemarkt. Een brug zou dan worden geslagen over den Rijns burgersingel. De vee-lading- en losplaats zou echter op de oude plaats blijven. Onze bond, zoo zeide spr. heeft gemeend dit plan te moeten ont raden, wanneer nog niet een stuk land zal i worden gekocht grenzend aan de vette koemrakt, voor goede laad- en Iosgelegen- heid. De drie aftredende bestuursleden de heeren O. Alkmade, M. Molenaar Pzn. en H. I. Sterner werden bij acclamatie herko zen. Wegens het bedanken van den heer B. van Dijk als lid van de Rotterdamsche marktcommissie werden gekozen de heer J. Moens te Waddinxveen. Tot afgevaardigde en plaatsvervanger voor de a.s. jaarvergadering van den Ned. Bond van Veehandelaren te Leeuwarden werden gekozen de heeren M. den Hollan der en H. Grootenboer. Tot lid en plaats vervangend lid in het hoofdbestuur werden gekozen de heeren O. Alkemade ©n M. den Hollander. De heer L. Sleeuwenhoek hield een be spreking over het voeren van een lande lijke actie om te komen tot verlaging van marktgelden en vaste standplaatsen. Door den nood der tijden zal de gemeente het marktgeld weer terug moeten brengen op den ouden prijs. De gemeenten zullen van haar groote winsten iets moeten afstaan, om het bedrijf der veehandelaren wat soe perier te maken. Elke af deeling zal bij de gemeente waar onder zij ressorteert een verzoekschrift dienaangaande moeten indienen. Blijft het succes uit, dan zal men deze kwestie in handen moeten stellen van het hoofdbe stuur. Spreker was ervan overtuigd, dat ook de Kamer van Koophandel haar steun in dezen niet zal onthouden. De heer H. Grootenboer hield een be spreking over een Kerstmis-tentoonstelling. Het zou dienaangaande van belang zijn, dat een zeer uitgebreide oommissie in het leven werd geroepen. Een groot bezwaar blijft echter de Rotterdamsche Veemarkt, die totaal is versleten en niet meer past in de eischen, die gesteld mogen worden. De gemeente Rotterdam heeft een groot financieel voordeel van de markgelden en vaste standplaatsen en het wordt hoog tijd, dat plannen voor een nieuwe markt worden uitgewerkt. De vergadering kon zich vereenigen met de gedachte om een Kerstmis-tentoonstel ling te houden. De heer J. P. van der Stoel werd bij ac clamatie tot Bondsvoorzitter herkozen. Te twee uur werd de vergadering ge schorst. Te kwart voor drie heropende de voor zitter, de heer M. den Hollander, de ge schorste vergadering. De eere-voorzitter, de heer M. de Haas, heeft een inleiding gehouden over de hou ding van den georg^niseerden veehandel tegenover de regeeringsmaatregelen. Ten gevolge van de overproductie, aldus spr., zitten we in een periode van de zeven magere jaren. Het teveel geproduceerde moet opgeruimd worden. Doch op welke manier? Daar is eigenlijk maar één ant woord op: een uitvoer van plm. 200.000 koeien naar.... dat weten we zelf niet. De Regeering zou de veehandelaren daarin kunnen helpen, door bijv. 'n uitvoerpremie vast te stellen voor ieder stuk vee, door een vrij vervoer per spoor tot de grens, verder kosteloos inspuiten voor t. b. c. en mond- en klauwzeer, d»or allereerst af slachting van alle runderen, die aan open t.b.c. lijdende zijn. De Regeering onteigent deze dieren en stelt den veehouder voor een zeker percentage schadeloos. Inkrimping van den veestapel kan ook geschieden door den veehouders een pre mie te geven voor elk vrouwelijk dier, dat zij onder een zekeren leeftijd voor de slacht verkoopen. Een groote uitvoer blijft echter de aller gunstigste oplossing. Dit is echter alleen te bereiken door groote financieele of fers. Voor de beperking van den veestapel bestaat volgens spr. nog een prima genees middel, n.l. een algeheel invoerverbod of een sterke contingenteering van het Deen- sche en bevroren vleesch. Sedert 1927 zijn de prijzen van het vee pl.m. 40 tot 50 pet. gedaald. In 1927 werd ruim twee millioen K.G. rund- en kalfsvleesch meer uit- dan ingevoerd. In 1928 bijna twee millioen K.G. en in 1928 ruim zes millioen K.G. Toen kwam de crisis en in 1930 werd ruim 41/2 millioen K.G. rund- en kalfsvleesch meer in- dan uitgevoerd, In 1931 ongeveer 13 millioen K.G. en in 1932 ongeveer 7 millioen K.G. Wanneer dus de in- en uitvoer van de laatste drie jaren geweest zouden zijn als de drie voorafgaande jaren, dan zou dit een verschil op den veestapel hebben ge geven van 100.000 beesten. De Regeering zou verder haar invloed kunnen uitoefenen op de groote scheep vaartmaatschappijen, die gouvernements goederen vervoeren, om zooveel mogelijk Hollandsch vleesch te gebruiken. Fout is het ook volgens spr., dat in de Amster- damsche- en Rotterdamsche ziekenhuizen versch vleesch wordt gebruikt voor de zieken, maar bevroren vleesch voor het personeel, tot 14 duizend K.G. per jaar. Aan het slot van zijn rede uitte spr. de verwachting, dat de Bondsvoorzitter de heer van der Stoel, als lid van de Com missie, welke de autoriteiten zal advisee- ren, met een en ander rekening zal hou den. De Bondsvoorzitter, de heer J. P. van der Stoel, heeft een inleiding gehouden over de taak van den veehandel in ons economische leven. Juist de veehandel- tracht momenteel nog een zekere waarde voor het beest te behouden. Zou de vee handel worden uitgeschakeld, dan is alle waarde van het artikel verdwenen. Spre ker spoorde aan tot een krachtig organisa- tieleven. Dan volgde een korte inleiding van den heer P. Levie op het onderwerp: uitkeering van pensioen aan veehandela ren, die een zekeren leeftijd bereikt heb ben. Van de bestuurstafel werd de verzeke ring gegeven dat dit denkbeeld zaJ wor den uitgewerkt. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten en vereenigde men zich aan een gemeensohappelijken maaltijd. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN: DE BROCHURE VAN Mr. DUYS. In het laatste artikel dart. V o o r u i t aan de brochure van mr. J. E. W. Duys wijdt wordt stil gestaan bij hetgeen deze schrijft over het partijstandpunt in zake nationale ontwapening en eenige andere punten, die in enkele regels zijn samenge vat. Het blad wijst er op, da-t het geen zin heeft, zulke punten in een brochure met een paar regeltjes aan te stippen, zonder ook maar één poging te doen om er nader op in te gaan, en vervolgt dan: „Hier raken -wij een ernstig bezwaar tegen het geheele geschrift, dat be langrijke vragen op hoogst onvolledige en oppervlakkige wijze bij den kop pakt., doch nergens ook maar een eenigszins gefundeerde behandeling verstrekt. Op die wijze, door alleen maar vraagteekens te zetten, doch geenerlei bijdrage tot een doordacht antwoord te leveren, kan men gemak kelijk sensationeele onrust in de partij wekken, doch bevordert men haar be zinning en verdieping niet''. Wat het standpunt der S.D.A.P. in zake nationale ontwapening betreft, schrijft het blad ojn.: „Het allerbelangrijkste argument voor ons standpunt is geweest dat in den wereldoorlog het wapengeweld van een uitbreiding en van een kostbaar heid geworden is, waardoor het ten ©enenmale uitgesloten is, dat een klein land als het onze nog verdedig baar zou zijn. De nog vermeerderde bewapening na den oorlog versterkt dit argument ten zeerste in plaats va n het te verzwakken, zooals Duijs blijkt te meenen". En verder: „De auteur der brochure meent: „Het gaat hier alleen over de prin cipe: eenzijdig of algemeen". De te genstelling echter, die de burgerpers ons steeds heeft willen opdringen, is nimmer door de partij aanvaard. Wij hebben in al onze verkiezingsprogra/ms steeds als eisch gesteld: „ontwape ning, nationaal èn internationaal". Onze' partij heeft eenige malen met groote adresbewegingen voor inter nationale ontwapening naar Genève het voorbeeld gegeven, hoe ontzaglijk veel haar vooral aan internationale ontwapening gelegen was, hoe zij dit als de eenig afdoende oplossing, zeker van het wereldprobleem, bechouwde. Duijs geeft dus van het partijstand punt, waarvan hij de herziening onder zocht wil hebben, een gansch verkeer de voorstelling. Wij kunnen niet inzien, dat de schrij ver omtrent dit hoogst gewichtige punt van onze partijpolitiek materiaal van eenige betèekenis voor een nader on derzoek heeft bijgebracht''. VAN M'N BOEKENTAFEL Een onstuimige Nacht, door Pierre Del s ue. Uitg.: N.V. Drukkerij de Spaarnestad, Haarlem. Een boek voor en over de padvinders Het is eigenaardig, dat ook vanuit ons midden meer en meer boeken verschij nen, waaruit voor de padvinders iets te leeren valt; maar waar tevens uit blijkt, dat ook wij Roomschen op dit gebied ge lijken tred willen en kunnen houden met de schrijvers uit het ander kamp. Dit boek wil dan liefde kweeken voor de padvin derij en toont hoe de oudere jeugd zich hier terugvindt in den geest, die de mo derne jeugd wenscht en waar zij voor voelt. Samenzijn onder zijns gelijkenuitgaan op avonturen avonturen beleven, zijn het niet als zoovele schoone droomen, die op komen in hot hart van den aankomenden jongeman. Voor bibliotheken en verjaardagen en surprises bij andere gelegenheden is d,it boek van Delsuc, een werk bij uitnemend heid een boek, waarmee ik „De Spaarne stad" feliciteeren kan, temeer waar dit precies is het 50ste werk van de jeugdlec tuur door haar uitgegeven. J. G. T. Bart, door Jac. J. Bleeker, geïll. door Kemper. Uitg. van W- Thieme en Co., Zutphen. Een goed, eenvoudig boek. Een eenvoudig gegeven wordt uitge werkt tot een lijvig boekdeel van ruim 200 bladzijden. Jaap is overgegaan naar een hoogere klasse en krijgt een kampeertent. Dat is feest. De vriendjes mogen mee en Bart, de trouwe terrier, die in dit verhaal een belangrijke rol speelt, gaat ook mee. Op een der Zeeuwsohe eilanden en wel in de duinen en dan nog bij voorkeur in de buurt van „het Spookhuis", daar zal de tent worden opgeslagen en ook daar zal het geheim worden opgelost van dat zelfde j spookhuis, waarbij een gevaarlijke be roepsinbreker ontmaskerd wordt. Ziedaar de stof, waaruit dit verhaal is opgebouwd en dat onze groote jongens tot 15, 16 jaar met voorkeur zullen lezen. (Ingenaaid 1.75, geb. 2.50). J. G. T.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6