GEEN STOOMPLANK! Firma JAC. DE NEEF MCIRDAG 22 JUNI 1933 ut leidsche courant eerste blad pag. 3 De Missie Naai-Vereenigiug „St. Fran- ciscus ^'averius" onderafd. v. d. R. K. Yrcuwe id. Afd. Leiden, verzoekt ons mede. te ceelen. dat er vanwege het feest van het H. Hart morgenavond geen naaic.ub is. De Openlucht-Uitvoering met Rhönrad Demonstratie, welke „Brunhilde" a.s. Za terdag op het A.S C.-terrein zal geven wordt voorafgegaan door een optocht, wel ke te 2 uur zal vertrekken van de gymnas tiekzaal aan de Pieterskerkgracht. De rou te, welke gevolgd wordt, is aldus: Lange- brug, Rapenburg. Prinsessekade, Steen straat. Stationsweg en RHjnsburgerweg, "Warmonderweg en Kempenaerstraat. Het programma omvat elk wat wils. Niet alleen de nummers waar eerste prijzen mee behaald zijn te Rotterdam, maar boven: dien hoog-, brug-, springtafel-demonstratie, estafette, discus- en speerwerpen en grens- bal. ,Wat de oefeningen aan het Rköurad be treft deze verdienen stellig een groote be langstelling, daar het toestel voor Leiden geheel nieuw is. ACADEM1EN1EUWS' LEIDEN. Geslaagd: doet. examen Indische recht mej. N. U. Mohammat Achamd (Leiden). Candidaats-examen Geneeskunde de da mes N. Meijers (Leiden, M. E. Heijn- sius v. d. Berg (Amsterdam), A. G. van Douwe (Den Haag), A. P. J. Boele (Bolnes), J. M. Manders (L e i d e n) en de heeren J B. Ebbinge (Gorredijk), C. G. A. v. Beek (Z w a m m e r d a m), D. Cannegieter (A 1- phen a/d 'Rijn), L. P. Schreinemaehers (L e i d e n), A. K. A. Gijsberti Hodenpijl (Den Haag), P. M. Broekman (Voorburg) en L. Loopwyt (Schiedam); Propaedentisch examen Theologie de hee-r F. Don (Vlaardingen); Doctoraal-ezamen rechtsgeleerdheid de heeren A. F. van Hall (Haarlem) en W. Mohamamt Achmad (Leiden). WAT GEBEURT ER IN DE ENGELSCHE KERK? Het is thans een eeuw geleden, dat aan de Engelsche Hoogeschool van Oxford een beweging ontstond die toenadering zocht tot Rome en die een massa overgang tot de Katho lieke Kerk tengevolge had, een ibdweginig, die ook thans nog niet tot stilstand gekomen is en die voortdurend blijkt uit het heimwee naar de oude Moederkerk. In ver band met dit eeuwfeest, ia onder staand artikel, dab een juist licht werpt op dè hedendaagsohe toe standen in de Engelsche staats kerk van zeer groot belang en bui tengewoon actueel. weken geleden heeft de „Vereeni- ging va-n trouwe Evangelischen binnen de Engelsche Staatskerk" zich in een fel pro-, test scherp gekeerd tegen het feit, dat de Anglicanen zuiver Rooansohe gebruiken in hun godsdienstig leven gaan toepassen. Im mers zoo wordt er beweerd in bedoeld schrijven, dat „de nationale kathedralen gebruikt worden voor anglo-katholieke af goderijen, als Mis-huizen voor dekens' en kloosterkapittels. De Bisschoppen van Tru ro en Winchester overtreden openlijk de wet door het H. Sacrament te bewaren in hun kathedralen. In de kathedraal van Chester is de oorbiecht ingevoerd; in York heeft men in strijd met de wet van ketters in plaats van brood ongedeesemde ouwels ingevoerd; in minstens 7 kathedralen zijn paapsche gewaden in gebruik om hot Mis offer aan te duiden, dat de Engelsche kerk brandmerkt als een godslasterlijk toover- spel, en dat desniettemin verschillende bisschoppen dit jaar openlijk willen opdra gen uit dank voor de wedergeboorte van het Romanisme". Men viert n.l. dezer dagen het 100-jarig jubileum der Oxford-beweging. In den zo mer van 1833 immers hebben enkele voor aanstaande vertegenwoordigers van het geestelijk leven zioh- sterk uitgesproken te gen de onchristelijke en conservatieve hou ding van de „High Ohuroh". Het religieuse vraagstuk stond toen in het brandpunt van de belangstelling: bekende dichters als Shelly en Swinburn waren abheïsten. Geor ge Eliott vertaalde het „Leven van Jezus" van David {Strausz, en de niet minder god loochenende werken van Feuerboch. De natuurwetenschappelijke onderzoekingen van Da-rwin, Huxley en Tyndall schenen geen plaats meer te Laten voor heb geloof. Gevoelige naturen ontweken den strijd. Wordworth trok zich in de natuur terug en de Prae-Raphaëlieten zochten hun toe vlucht in de kunst en de middeleeuwen, terwijl de massa van het proletariaat zich wendde tot de Mebhodistenkerk, de „kerk der armen". Toen hielden Susey, professor het hebreeuwsch en de "theologen Newman en Kcble de toekomst der Anglicaansche „High Church" nog slechts dan voor ver zekerd, als deze zich bezen op haar voor- rcformatorisch of oer-kerkelijke grondsla gen. Kebler zette de beveging in met een be roemde preek over „de nationale afval" welke Engeland tegemoet zou gaan, als bet opdringen ran het liberalisme niet gestuit zou worden. Door de studie der voor-re formatorische kerk en dogmageschiedenis kwamen zij echter tot de steeds klaardere erkenning dat de „High Church" niet gelijk was aan de oer-kerk maar aan het Protes tantisme en dat de oerkerk misschien ge lijk was aan het Katholicisme. Tenslotte eischte de Oxford-beweging "wederom invoering van de bisschoppelijke macht als apostolische autoriteit, tot welke de uitleg van den Bijbel moest beperkt worden, invoering van de H. Mis, van vas ten, oorbiecht en celibaat. Dit gaf een heftige beroering onder het volk. IVant het was nog niet lang geleden, dat hel Katholicisme ais de grootste dom heid en misdadigheid uit Engeland verban nen was (Koningin Victoria weigerde nog in 1869 een katholiek tot Lord benoemen). Nog meer verwondering werd gewekt, toen men vernam, met welke tragische gewe tensconflicten de geleerden den weg tot hiui nieuw geloof hadden moeten vinden: „O, was Rome maar geen Rome!" schreef Newman na een bezoek aan de Eeuwige Stad. „Hier liggen martelaren, apostelen en heiligen begraven; de monumenten, welke zij beschouwden, zien ook wij; van deze plaats ontving Engeland de zegenin gen van het EnvangelieEn toch! het schijnt me zoo klaar als de dag, dat een hereeniging onmogelijk is. Rome is de vreeselijke kerk, welk iets onmogelijks ver langtwelk het op onze ineenstor ting aanlegt en reeds bij voorbaat daar over roemt". Bij deze innerlijke strijd kwa men uitwendige moeilijkheden: het parle ment greep in, de ouders weigerden hun zomen nog naar Oxford te zenden, aan Newman werd het betreden der Universi teit verboden, nadat hij overal in het Land door woord en geschrift als verrader ge brandmerkt was. Ondanks dat alles volg den hem honderden op dien weg ter be keering; Newman, Manning bereikten zelfs de kardinaalswaardigheid, in de een maal door hen bestreden Roomsche Kerk. Zoo heeft de Oxford-beweging naar het oordeel van den nu 94-jarigen Lord Hali fax de verdienste gehad „dat door haar de Engelsche kerk er voor bewaard werd, het Christendom in geloof en daad te verloochenen en de Christelijke grondsla gen in het particuliere zoowel als in het openbare leven te veraohtzamen". Wel zijn er naast de 28.000 Anglicaan sche kerken thans nog slechts 1543 anglo- katholieke kerken, en verzetten zioh nog invloedrijke kringen binnen do ,.High Church" met alle geweld tegen deze nieuwe richting, zooals uit het aangehaalde pro test-schrijven duidelijk blijkt. Ja, nu en dan worden er zelfs kerkdiensten ver stoord. De kreet: „Weg met de Paus!" is ook nu nog niet verstomd. Maar mede, dank zij de anglo-katholieke beweging, steeg het aantal Roomseh Katholieken van 80.000 in 1778 tot 2.2 millioen in 1932. Een anglo-katholiek geestelijke H. Pierce be wijst in zijn boek „The Confraternity of Union", hoe sterk onder de vele secten van het Engelsche protestantistme de bewe ging -is welke naar de Christelijke eenheid streeft. Maar de rots van Petrus blijft voor velen nog een klip, hoe zeer Pierce ook bekent, „dat het Pausdom door God is in gesteld als een middelpunt voor de ecu heid, de leer en de macht". Berichten reeds geplaatst in een ge deelte onzer vorige oplage. BUITENLAND. GESCHIL TUSSCHEN MCAD0NALD EN C0LIJN. LONDEN, 21 Juni. (V.D.). In conferen tiekringen doet het gerucht de ronde, dat er een vrij belangrijk meeningsverschil is gerezen tusschen den voorzitter der con ferentie MacDonald en den voorzitter der door de conferentie ingestelde economische commissie den Nederlandsche minister president dr. H. Colijn. Naar verluidt, zou Colijn MacDonald hebben meegedeeld, dat hij er den voorkeur aan geeft de economi sche commissie op zijn eigen wijze te lei den en t* laten voortwerken en, indien zioh eej crisis voordoet, deze naar gelang der omstandigheden op te lossen. Hoewel men niet nauwkeurig weet, wat er tusschen beide staatslieden is voorgevallen, wordt algemeen aangenomen, dat het gerucht er in elk geval op wijst, dat er iets aan de hand is. Men neemt aan, dat MacDonald eveneens den wensch koestert de behan deling der monetaire kwesties ter confe rentie uit te stellen tot de aankomst van den specialen gevolmachtigde van Roose velt prof. Moley en totdat de Vereen. Staten een besluit hebben genomen t. a. 'v. de door Amerika te volgen geldpolitiek WAT NIET „GELIJKGESCHAKELD" IS WCRDT ONTBONDEN IN DUITS CHL AND. DRESDEN, 21 Juni. (V.D.). Ook in Sak sen zijn met ingang van heden de Duitsch nationale strijdorganisaties ontbonden. BERLIJN, 21 Juni. (V.D.). Van officieele zijde wordt meegedeeld, dat de actie te gen de Duitsch-nationale Kampfringe he den niet uitsluitend in Pruisen doch in het geheele rijk is ingezet. Deze actie was noodzakelijk, omdat in sommige dezer Rin gen 60 pet., 70 pet. of meer communisten en Marxisten bleken te zitten. UitdiTikkelijk wordt verklaard, dat de actie slechts veiligheidsoverwegingen wordt gevoerd en wel uitsluitend tegen de Kampfringe, niet echter tegen het Duitsch- nationale front, evenmin tegen de Stahl- helm, waarmee de N. S. D. A. P. op het oogenblik samenwerkt; over welke samen werking momenteel overleg wordt ge pleegd tusschen Rijkskanselier Hitier en den rijksminister van Arbeid Seldte. De actie tegen de Duitsch-nationale Kampfringe is, naar van bevoegde Pruisi sche zijde wordt meegedeeld, tot dusver rustig verloopen. Het dragen van groene hemden evenals insigner van re Duitsch- nationale strijdorganisaties is met ingang van heden eveneens verboden. KOBLENZ, 21 Juni. (V.D.). Naar ge meld wordt, heeft de regeeringscommissa- ris voor het Rijnland in de districten Aken Keulen, Koblenz en Trier de Stahlhelm ontbonden. De gebouwen dezer organisa tie zijn gesloten en de bezittingen zijn in beslag genomen. TEGEN DE BEIERSCHE VOLKS PARTIJ. MUNOHEN, 21 Juni. (V.D.). De politie te Munchen deelt mede: Gedurende den laatsten tijd zijn de verdenkingen tegen leidende personen der Beiersohe Volkspar tij in verband met de jongste gebeurtenis sen in Oostenrijk, in het bijzonder met het eenige dagen geleden aldaar afgekondigde verbod der Nazi's zoodanig toegenomen, dat geconcludeerd moest worden tot het bestaan van verbindingen tusschen de Beiersche Volkspartij en de Christel. So cialen alsmede de Heimatwehr in Oosten rijk. Do Beiersche politieke politie heeft derhalve heden een actie ingezet tegen de functionarissen der Beiersohe Volkspartij in geheel Beieren en in hun woningen, als mede in de bureaux der partij huiszoekin gen gedaan naar bezwarend materiaal. If RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Eenigen_ tijd geleden werd ingebroken bij den winkelier B. aan de Damlaan te Veur. Bij onderzoek bleek, dat de dief aan de achterzijde door verb reking van een ruit was binnengekomen en na een paneel van een tweed deur te hebben ver nield zich toegang had versohaft tot den winkel. Pogingen aangewend om de cassa open te breken waren blijkbaar niet ge lukt en het eenige waarmede de inbreker zich tevreden had gesteld bestond uit een paar Verkadesplaatjes, een reep chocolade en een paar pakjeskachelglans. Ter zake van deze inbraak had zioh te verantwoorden de 23-jarige tuinder J. G. v. d. B. te Leid s ch endam, thans ge detineerd. Verdachte die nog een voor waardelijk vonnis te zijnen laste hoeft, bekende. Met het oog op de vroegere ver oordeeling vorderde het O. M. thans 6 maanden gevangenisstraf. De verdedigster van verdachte verzocht clementie. Vonnis 4 Juli a.s. De 25-jarige los-werkman J. v. E., te Leiden, thans gedetineerd, heeft een strafblad, waarop tien vonnissen, voor het meerendeel wegens vermogensdelicten, voorkomen. Thans stond hij wederom voor de Haagsche Rechtbank terecht, verdacht van diefstal van een rijwiel met een zioh daarop bevindend heerencostuum. Uit h# getuigenverhoor bleek, dat het rijwiel door eenige knapen die in een sloot vóór verdachte's woning aan het baggeren wa ren, daaruit was opgevischt. Het costuura werd ten huize van verdachte's zuster in beslac genomen. Verdachte ontkende. Vol gens hem zou hij het costuum hebben ge vonden en daar het nacht was, niet onmid dellijk bij de politie hebben gedeponeerd. Van het rijwiel wist hij niets. Het O. M. waargenomen door jhr. mr. van Asch van Wijck, hechtte niet veel ge loof aan deze beweringen en vorderde ge zien de antecedenten van Van E. ditmaal 11/2 jaar gevangenisstraf. Mr. Goldstein, meende dat van E. slechts ter zake van verduistering van het costuum zou bunnen worden veroordeeld. De fiets kan evengoed door een ander ge stolen en daarna weggeworpen zijn. Officier: En dan toevallig voor het huis van dengene bij wien het costuum wordt aangetroffen. Pleiter verzocht, vrijsuraak, suibs. dit maal een voorwaardelijke straf. Vonnis 4 Juli a.s. LAATSTE BERICHTEN INVOER VAN GROENTEN IN BELGIE Met betrekking tot den uitvoer naar België van groenten en fruit, deelt de com missie inzake de contingenteering mede, dat van de Belgische Regeering nader bericht is ontvangen, dat de invoer in België van sla, bloemkool en me loenen niet aan beperkende bepa lingen zal worden onderworpen (Zie „Bin nenland", 2de blad). TELEGRAMMEN DE KONING VAN BELGIE IN TIROL. INNSBRUCK, 22 Juni. (V. D.). Ko ning Albert van België, die een deel van zijn vacantie in Tirol doorbrengt, is gis teren, komende van den Brenner, te Inns bruck aangekomen. Hij heeft zijn reis in de riohting van Woergl voortgezet. TWEE NAZI'S DOODGESCHOTEN. Bij een huiszoeking in Berlijn. BERLIJN, 22 Juni. Leden van de S.S., die kort voor middernacht een huis zoeking wilden verrichten in een gebouw aan de Alte Dahlwitzerstrasse, werden uit het gebouw beschoten. Hierbij werden, drie S.A.-mannen zwaar gewond. Nader meldt Wolff oyer deze schiet partij, dat twee personen werden gedood en twee S.A.-mannen levensgevaarlijk ge wond. Een der gedooden was lid van de S. A. De dader, volgens het Wolff-bureau, gewezen lid van de sociaal-democratische partij, Anton Schmaus, is gearresteerd. „Volk". KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS SLUITING VAN STAHLHELM- WERKKAMP TE K0TTBUS. KOTTBUS, 22 Juni (V. D.). Het door de Stahlhelm ingesteld werkkamp te Kottbus is hedenmorgen door politie in samen werking met S.A„ gesloten. Officieel wordt medegedeeld, dat de po litie in de laatste dagen had waargenomen dat bekende communisten uit Kottbus zich in de omgeving van het kamp ophielden en betrekkingen met in het kamp wer kenden onderhielden. Bovendien bekleed de een der vroegere plaatselijke leiders van den Reiehsbanner in het kamp een leidende positie. Aangezien in het kamp ook bij de sportbeoefening aan afweer- ocfeningen werd gedaan, werd een politie- inval gedaan, waarbij twaalf militaire ge weren in beslag werden genomen. De kampleider werd gearresteerd en het kamp is overgenomen door den Vrij willi gen Arbeidsdienst der N. S. D. A. P. De bureaux van de Stahlhelm te Kottbus zijn door S.A.-troepen bezet. n UITSCHAKELING DER NATI0NAAL- S0CIALISTEN UIT ALLE PARLEMENTAIRE LICHAMEN. WEENEN, 22 Juni. (V. D.). De „Neue Freie Press©" verklaart te hebben vernomen,' dat in politieke kringen plan nen overwogen zouden worden om met behulp van een bijzonderen wettelijken maatregel do nationaal-socialisten uit te sluiten uit de Landdagen en andere par lementaire lichamen waarin zij zitting hebben. Hun mandaten zouden eenvoudig geannuleerd worden, de op hen uitge brachte stemmen buiten beschouwing wor den gelaten, waarna de beschikbare man daten opnieuw verdeeld zouden worden aan de hand van de stemmencijfers bij de jongste verkiezingen, met uitschakeling der nat ionaal-socialistische stemmen. Hier door zouden de nationaal—ocialistische stemmen ook hun vertegenwoordiging in den Bondsraad verliezen, die is samenge steld uit door de Landdagen gekozen af gevaardigden. De sociaal-democraten zou den bereid zijn de Ohristelijk-socialen bij het ten uitvoer brengen van een dergelij- ken maatregel te steunen. FAILLISSEMENTEN Opgeheven C. van Dam, Noordwijkerhout. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 21 Juni. Groentenveiling. per 100 stuks: andijvie 0.502.50, kro ten 1.802.60, komkommers 1.508.10, bloemkool I 5.10—11.50, idem II 1.50— 4.50, pieterselie 0.50—1.20, prei 2.00— 2.50, radijs 0.501.80, kropsalade 0.50 —0.90, selderie 0.50—1.50, wortelen 2.40 6.50, rabarber 0.501.40; per 100 kg.: snijboonen 2840, etokboonen 6065, stamboonen 50—58, tuinbooncn 38, doperwten 9—25, peulen 521, poste lein 48, spinazie 311, tomaten A 34.40, B 32.80, 0 33.20, CC 26. BOSKOOP, 21 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 818 cent, Marcel Royer 2036 cent Iladley 2543 cent, Claudius Pernet 22 50 cent, Colombia 10—18 cent, Butterfly 15 30 cent, Mac. Keiler 1525 cent, Wilh. Kordes 1726 cent, Mme Jules Bouché 4l cent, Rosalandia 1025 cent, Florex 30— 45 cent, Steward 1425 cent, Hoover 25 42 cent, Chas. P. Kilham 23—51 cent, Edith Helen 3045 cent, Aug. Noack 1320 et., Else Poulsen 5076 cent, Gloria Mundi 50 85 cent, Orange Perfection 5067 cent, Paul Grampel 4066 cent, Ingar Olson 50 71 cent, Paul's Scarlet 2030 cent, Ellen Poulsen 5065 cent, Briarcliff 1625 cent Iris 812 cent, Violieren 3040 cent, La thyrus 57 cent, Pioenen 20—30 cent. Le lies tomentosa 4050 cent, Lelies regale 1725 cent, Clematis Durandi 2535 cent, Clematis Prins Hendrik 1.50, Delphinium 814 cent, Zinnia 33 cent. Anemonen 35 cent, Campanula 9 cent, Eieren per 10 at. 29 cent. GOUDA, 22 Juni. Vee. Aangevoerd in totaal 1688 stuks, waarvan: 106 slaohtvar- kens, vette 14.515 cent en Londensohe 1112 cent per pond levend met 2 pet. korting; 346 magere varkens 1422, 1112 biggen 7—10, 9 runderen 25150, 84 nuchtere kalveren 37, 17 lammeren 35, 10 bokken en geiten 25 en 3 paarden 150200 per stuk. Handel stug. Kaas. Aanvoer 489 partijen. Ie kw. met rijksmerk 2528 2e kwal. 2124, zware 32. Handel matig. Boter, Aanvoer 577 ponden. Goeboter 7585 cent en weiboter 6575 cent per pond. Handel vlug. DEN HAAG, 21 Juni. Veiling van Land- *1 Tuinbouwproducten N. V. (Nieuwer Groentemarkt). Groenten en fruitveiling. Groenten: komkommers 3.40, idem geel BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. 6, sla 1.20, bloemkool 28, peen 4, rabarber 1.602.70, andijvie 1.702.00 radijs 6080 cent per 100 stuks of bos, to maten 78 cent per pond, spinazie 22 ct per kist, postelein 1721 cent per kist, Zuring 24 27 cent per kist, tuinbooncn 5 7 cent, Wagenaars 1719 cent, spercieboo non 34 oent, snijboonen 3335 cent, dubb. boonen 4043 cent, doperwten 11 cent en peulen 911 cent per kg. Aardappelen: Eerstelingen 2.003.50 per 100 kg., Fruit kersen 1217 cent per pond, aardbeien 26 10 cent, bananen 1.902.20 per 10 kg., citroenen 2.per 100, perziken 5—6 per 100, druiven 50 cent per pond, sinaas appelen 1.90—3.00 per kist. ZOETERMEER-ZEGWAART, 21 Juni. Eierenveiling. Aangevoerd 6000 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.103.15 en een deneieren 2.102.16 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 21 Juni. Veiling V. P. V. Prijzen, kippeneieren 2.202.80, eendeneieren 1.80—2.40 per 100 stuks; kippen 3036 cent, hanen 1065 oent en duiven 1014 cent per stuk. R0EL0FARENDSVEEN, 21 Juni. Groentenveiling. Bloemkool 24 cent per stuk, peen 36 cent per bos, sla 50 oent per 100 krop, aardbeien 2527 cent per kg., snijboonen 3.604.20, idem Rtek 2.10—2.50, peulen 0.65—2.05, doperw ten 7585 cent, idem II 70 oent, Capucij- ners 7585 oent, tuinboonen 45 cent, per 10 kg., augurken grof 3.60 por 25 kg. VINKEVEEN, 21 Juni. Groentenveiling Peulen 420 cent, doperwten 712 ©ent, tuinboonen 47 cent, kassnijboonen lo soort 2840 cent, idem 2e soort 1422 ct. 6tamprincesscboonen 50 cent per kg.; komkommers (gele) 27 cent en bloem kool 29 cent per stuk, kropsla 5—12 oent per 10 krop, aardbeien 1417 cent per ponde rabarber 35 cent per bos, spina zie 8 cent en postelein 24 cent per kg.; peen 48 cent per bos, capucijners 11—13 cent per kg.; andijvie 1921 cent por 10 stronk. NOORDWIJKERHOUT, 20 Juni. Groene veiling (H. B. G.). Groote belang stelling, goecle kooplust. Bedden pl.m. 3 RJL: 53 bed Evt. Ibis 180.103 bed dw. Bartigon 4.13. 70 bed dw. Pr. of Haarlem 250.22 bed dw. Paare 70.56 bed Dw. Will. Copland 152.— 28 bed Dw. Le Notre 145.12.5 bed Dw. P. Elisabeth 48. 27 bed Dw. Prof. Rauwenlioff 96. Narcissen. 90 bed B.N. Victoria 142.184 bed EN. Emperor 431. 20 bed E.ëë. Victoria 42.188 E.N. Sir Watkin 435.— 49. E.N. King Alfred 230.43 bed E.N. Ornatus 1-jarig 04. LOOSDUINEN, 21 Juni. Melkveilinö. Op de heden gehouden melkveiling werd van 140 aanvoerders verkocht om in de week van 26 Juni tot 3 Juli dagolijksoh t© leveren 3*1000 liter melk. Prijs vanaf boer derij 5.25 en voor Industrie 3.403.50 per 100 liter. WOERDEN, 21 Juni. «Groentenveilinfl. Aardbeien 8.514' cent, tomaten 1420 cent en suikerboonen 2025 cent per pond, peulen 1318.5 oent, doppers 9.518 oent postelein 2.56 cent, tuinboonen 36 cent uien 8 cent en koninkjes 10—15 cent, eer stelingen 35.5 cent per kg.; rabarber 3 4 cent, peen 36 cent, kroten 3 cent por bos, bloemkool 2—9 oent, komkommers 47 cent per stuk, sla 56 cent, ela-uien 11 cent per 10; pieterselie 311 cent en selderie 1011 cent per bakje. Eierenveiling. Prijzen: Jcioponeieren wit 1.702.60, gem. 1.802.40, bruin 2.002.70; eendeneieren 1.401.80 per 100 stuks, aanvoer 25700 stuks. Kaas, 18— 20 oent per pond; boter 66 cent per pond, hanen 3150 cent per stuk. TER AAR, 21 Juni. Centrale Veiling. Peulen gingen vlot weg, de aanvoer wordt belangrijk minder, doppers komen nu los, een iets flauwer was het met den prijs, snijboonen bleven op dezelfde prijs, zelf" iets vlugger, Peulen 0.3ö2.30, donnets 0.751.10, capuc. 0.901.15, tuinboo nen 4050 cent, snijboonen 3.304.00, kas-stek 1.402.50, dubb. st- bi \t 4.605.40, wagenaars 3.30, witte cape. 1.70, bloemkool J 2.007.80, k- mi: mers 18 cent, meloenen 3—16 cent, pos telein 35 cent per kg., andijvie 1135 cent, peen 47 cent, aardbeien per slof 45—90 cent. WISSELNUTEKHINGEN (AMSTERDAM,! (Niet officieel.) B«rlijn 59 091/9 Londen 8 44»/w New York 2.02i'lfl Parijs 9 7«i/4 Brussel 34 78 Zwitserland 48.04 Milaan 13 061/2 Madrid 2l.l21/o y,1() 421' 671/o Kopenhagen 37.62'/o Stockholm 43 52 Weenen Pra®-g 7.403/^ Boedapest Prolongatie 1 3/4 pet. Japon Stoomen fy/^25- - Blouse Stoomen f. 0.75 2842 LEVEIIJIJD 1 DAGEN. RAtV..MillKG ItO. :—IDlSA USEÏEOOX 13:t9

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3