Vlammende Katcfien. FRUITSODA NIETS R. H. W. fe^iEs WOENSDAG 21 JUNI 1933 JE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DE ONBEWAAKTE OVERWEG. WAGEN DOOR EEN TREIN AANGEREDEN. Oe voerman zwaar gewond, het paard gedood. Gistermorgen wilde op den onbewaak ten overweg bij den Spiegelnisserweg te Rotterdam, toen de boottrein uit Hoek van Holland naar Berlijn naderde, de voerman L. van Jeveren van den aan den Schutters- weg gevestigde kattenbakcentrale met zijn met een paard bespannen wagen den over weg oversteken. Een in de nabijheid van den overweg wonende melkslijter en de chauffeur van een naderende auto. die een ongeluk voorzagen, probeerden de aan dacht van den voerman te trekken door schreeuwen en signalen op den claxon te geven. Maar Van Jeveren sloeg geen acht daarop. Een aanrijding volgde. Op het laatste' oogenblik wist Van Jeveren op den grond te springen. Hij werd echter door stukken van den wagen, die versplinterde, getroffen en kwam terecht op het brug- hoofd van de brug, die over de langs de spoorbaan loopende Wetering is gelegen. De melkboer wist hem te grijpen en hem door zijn hoofd boven water te houden, voor verdrinken te behoeden. Nadat de trein tot stilstand was gebracht, heeft het reinpersoneel de eerste hiüp verleend. De voerman is naa-r het ziekenhuis aan den Bergweg overgebracht, waar geconstateerd werd, dat hij een hersenschudding en in wendige kneuzingen had' bekomen. Het paa?d, dat over een afstand van 25 M. mee gesleurd werd, was gedood. AUTO DOOR SNELTREIN VERPLETTERD. Bestuurder slechts licht gewond. Gisteravond ongeveer half negen is de a-uto, bestuurd door mr. H. Kronenberg, lid van de bankiersfirma Vermeer Co. te Deventer, op den onbewaakten overweg te Hoenlo nabij Olst gegrepen door den sneltrein, komende uit de richting Deven ter. De auto werd een eind meegesleurd en totaal vernield. De bestuurder, mr. K. kwam er wonder boven wonder vrij goed af, hij liep slechts eenige lichte kwetsuren aan het gelaat op. Hij is door dr. Bolt te Olst verbonden. De sneltrein had 20 mi nuten vertraging. Tér plaatse is onlangs een nieuw huis gebouwd, waardoor het uit zicht minder goed is geworden. MEISJE DOOR AUTO OVERREDEN. Gisteravond is het zesjarig dochtertje van de familie Govaarth te Bergen op Zoom op den Antwerpschen Straatweg ter wijl het aan het spelen was door een pas- seerende auto, bestuurd door den heer Hopmans uit Bergen op Zoom, aangereden. Ernstig gewond aan het gelaat werd de kleine bij omwonenden binnengedragen en na aldaar voorloopig verbonden te zijn, naar het Algemeen Burger Gasthuis over gebracht. Haar toestand was gisteravond zeer ernstig. Vermoedelijk treft den be- b.estuurder geen schuld. VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks zeven uur werd het zesjarig zoontje van den schipper H. de Bruin te Hoornaar vermist. Na eenig moeken werd het levenloos onder de in de vaart te Noordeloos liggende motorboot vandaan gehaald. DOOR EEN ZUURSTOFFLESCH VAN 70 K.G. GETROFFEN. Gistermiddag om kwart voor twee uur was men aan boord van het motorschip „AlbLas", liggende aan het steiger van de FEUILLETON. Naar het Duitsch van PAUL OSKAR HöCKER. (Nadruk verboden). 1) Katarina had zeventig Mark salaris in de maand met huiselijk verkeer, d.w.z. ze at met de familie aan tafel en deelde de aardige kamer in B iedermeij erstijl, die door de dochter des huizes tot haar trou wen bewoond was, met de Engelsche juf frouw. Maar een plaatsje, waar zij eens kon uithuilen, had ze niet. Niemand had er overigens idee van, dat ze aan zoo'n plekje behoefte had. Met haar frischheid en kwieke handigheid, met haar vriendelijke oogen, bruin met den weerschijn van iets groens, met haar geestig zomersproeten-gezicht met de-bij- de-ooren-opgenomen roodbruine haar vlechten, met haar warme, diepe stem die zoo: dankbaar en hartelijk kon lachen, was zij al van den eersten dag af het zonnetje in huis geweest. En had ze niet het pret tigste werk dat men zich denken kon voor een jong meisje dat haar eigen brood moest verdienen? Ze verzorgde voor den Geheimraad, die in zijn vrijen tijd orchi- deeënkweeker was, de beide warme kas sen bij ziin villa in Griinewald. Voor den siertuin, den moesttuin en de vi*uchtboo- men hadden ze den oudeh Frans. Maar natuurlijk nam Katarina het een-beetje stram-geworden factotum het meeste werk N.V. Simons' Scheepsslooperij te Pernis, bezig met het overladen van een zuurstof- flesch, wegende 70 kilogram. Plotseling schoot de flesch uit den strop en kwam te recht op het hoofd van den 20-jarigen L. de Waard uit Alblasserdam. Met zware sche delfractuur werd de jongen bewusteloos op genomen. Dr. J. D. Neerwald verleende de eerste hulp. In zorgwekkenden toestand werd *t slachtoffer daarna overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel'. Men vreest voor zijn leven. MOLEN EN KERK TE HEERENVEEN DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Hevige regen- en hagelbuien^ Gistermiddag ontlastte zich, naar de „Teld," meldt,, boven Friesland een vrij hevig onweder, dat met veel regenval en in enkele streken met hagelslag gepaard ging. Op tal van plaatsen werd vee in de weide gedood. Te Heerenveen werd een houtzaagmolen door het hemelvuur getrof fen, waarbij de molenwieken vernield wer den. Er ontstond geen brand. Tweemaal sloeg de bliksem op den toren van de nieuwe R.-K. kerk; de liohtleiding raak te gedeeltelijk defect. Ook werd de Open bare Lagere School getroffen, doch hier werd seen schade veroorzaakt. ONGEREGELDHEDEN BIJ FASCISTI SCHE VERGADERING. In het gebouw van den Protestanten bond te Haarlem, is gisteravond een matig bezochte vergadering van den Algemeenen Nederlandschen Fascistenbond gehouden, waarin als sprekers optraden de heeren J. A. Baars en A. J. O. Swemmelaars. De O.S.P. had een pamflet verspreid waarin de leden werden opgeroepen zich bij het gebouw te verzamelen. Eenige honderden personen hadden hieraan gevolg gegeven, wat voor de politie aanleiding was de om geving af te zetten. De vergadering had aanvankelijk een kalm verloop. Bij het de bat werd het echter rumoerig en probeer den politieke tegenstanders de bijeenkomst te verstoren. Eenige communisten en een persoon die zich aan majesteitschennis schuldig maakte werden door een inspec teur van politie de zaal uitgezet. Op straat maakte men het de politie lastig. In de Wilhelminastraat en op de Voldersgracht werd met steenen naar de politie gegooid, waarop deze met den blanken sabel eenige malen een charge uitvoerde. Enkele perso nen werden hierbij licht gewond. De fas cisten vertrokken na afloop der vergade ring in auto's naar het station en naar Den Haag. Incidenten deden zich hierbij niet voor. Tot laat in den avond blèef het on rustig in de binnenstad. DE SMOKKELARIJ HOUDT AAN. Zekere K. uit Lommei (B.), smokkelde van Budel uit tien stuks vet vee per auto over de grens. De Belgische kommiezen schoten zijn auto te Quatre Bras stuk, ar resteerden den smokkelaar en namen de koeien mee. Te Eersel is zekere v. d. H. uit Weert die per motor een partij revolvers ver voerde, aangehouden. Hij was den laatsten tijd meermalen ter plaatse over de grens gekomen en men vatte achterdocht op, totdat hij er nu ingevlogen is. VROOLIJK INTERMEZZO IN DE STRENGE RECHTSZAAL. Het was een vroolijk gevalletje, dat de Haarlemsche politierechter te behandelen kreeg, een muzikaal intermezzo tusschen beleedigingen, diefstalletjes, vernielingen etc., schrijft de „Msb.". Vier jonge kerels namen plaats in het be klaagdenbankje. Een werklooze schilder, een loodgieter, een beroepslooze en een mu zikant. Buiten den muzikant bespeelden uit handen, want ze was jong en sterk en alles ging onder haar vlugge handen even vlot. Het eene oogenblik sneed ze rozen of wiedde een aardbeienbed, het andere oogenblik bond ze takken van een vrucht boom op of sproeide het grasveld of hark te een grintpad aan. En dat zij de bloem vazen in de heele villa verzorgde was even vanzelfsprekend als al het andere dat zij deed. Ze had smaak, ze hield van bloemen en ze bad er verstand van: haar vader had een bloemkweekerij aan den Rijn gehad en zij had de tuinbouwschool in Marienfelde bezocht. Men zou zich het huis van den Geheim raad nu niet meer zonder juffrouw Lutz kunnen denken. Ook voor Mevrouw was ze in die vijf maanden in honderden klei nigheden, die met het kweeken van orchi deeën niet het minste te maken hadden, onmisbaar geworden ofschoon de huis houdster en het eerste meisje erg boos werden als Mevrouw er iets van liet mer ken. Juffrouw Lutz zette wijn uit. maakte de electrische schel in orde, behandelde den Russiscben hazewind als hij ziek was, ze kende ontelbare reepten op allerlei ge bied, wist de onmogelijkste adressen, De positie van het jonge meisje liet zich moei lijk omschrijven. Als er bezoek was, dan werden Miss Lawrence en juffrouw Lutz welwillend door Mevrouw met de volgende woorden gekarakteriseerd „Onze Miss en de kleine bloemendok- ter van mijn man," Het kwam ook wel voor, dat de lieve oude dame Katarina daarbij een kneepje in de w'ang gaf. Er heerschte een beschaafden, aangenamen toon in huis. Zelfs Otto, de zoon, pas afge studeerd meester in de rechten, die eerst in Katarina een gemakkelijk voorwerp voor zijn attenties had gezien, behandelde LIMONADEFABRIEK TE LEIDEN 5708 ook de andere verschillende instrumenten, dies besloten zij op een goeden dag teza men en in vereeniging een Jasz-band te vormen. Op zichzelf is dit niet strafbaar, hoewel wijlen Mozart, Beethoven of Oho- pin er misschien anders over gedacht zou den hebben. De vier muzikanten speelden in een café precies zooals in den laatsten Schlager be schreven wordt. Dat was in Velsen in „Parkzicht", waar ook mooie meisjes rond om hen zaten. Hoe het kwam begrepen de jongens zelf niet, maar een dag daarna ont vingen ze een dagvaarding, die als volgt luidde: Verdachten staan terecht omdat zij tezamen en in vereeniging te Velsen op 5 Maart opzettelijk inbreuk hebben gemaakt op het auteursrecht van Michael Krausz, door in het publiek als orkest een uitvoe ring te geven van het muziekwerk „Ich möchte heiraten", terwijl zij niet in het be zit Varen van een toestemming van den auteur. Daar de jongelui in de morgenuren toch niet behoefden te Jasz-banden waren ze alle vier verschenen. Twee inspecteurs van het Bureau voor Muziek-auteursrechten „Buma'' waren op den bewusten avond in het café gekomen om te hooren of er soms verboden muziek gespeeld werd. Het is gebruik, dat de eigenaar van een café het auteursrecht be taalt, hetgeen de bezitter van „Parkzicht" aan zijn laars lapte. De inspecteurs beva len den caféhouder de muziek te laten op houden, maar deze riep „Toe maar jon gens", waarop onmiddellijk werd ingezet met de onsterfelijke huwelijkshymne „Ich möchte heiraten". Nu waren de inspecteurs van meening, dat hier grove opzet aanwezig was, maar de politierechter en ook de officier van justitie waren dat niet met hen eens. Politierechter: Hebt u aan deze musici gezegd, dat ze niet mochten heiraten? Inspecteur: We hebben het tegen den caféhouder gezegd en de vier verdachten konden dit hooren. Dit ontkenden zoowel de pianist als de saxophonist, de violist als de slagwerker. Er was niets tegen hen gezegd en ze voel den zich doodonschuldig. De politierechter sprak de Band vrij, maar voegde er bij, dat het wonderschoone lied „Ich möchte heiraten'' niet meer ge speeld mag worden in „Parkzicht" te Vel sen, zoolang er geen auteursrechten be taald zijn. Hetgeen de Band een zorg is, daar er toch nog altijd de onbelaste huwelijks- schlager uit de „Lohengrin" bestaat NED. OOST-INDIE DE ONGEHOORZAAMHEID OP DE VLOOT. 34 Opvarenden van de „Evertsen" staan terecht. Aneta seint uit Soerabaja: De Zeekrijgs raad berechtte 34 opvarenden van Hr. Ms. „Evertsen", beschuldigd van opzettelijke ongehoorzaamheid. Het betreft hier het ge val van het niet baksgewijze aantreden, later gevolgd door het niet-opvolgen van een persoonlijk door een officier gegeven bevel. De eiscih tegen 27 beklaagden luidde acht maanden gevangenisstraf, onder aftrek van den tijd, doorgebracht in preventieve hechtenis, met voor vijf hunner ontslag uit den dienst en voor vier andeern verlaging in rang. De eisch tegen zes beklaagden luidde tien maanden gevangenisstraf, onder aft-rek van den tijd, doorgebracht in pre ventieve hechtenis, met ontslag uit den dienst. Tegen één beklaagde werd een ge- haar met eerbied en voorkomendheid, nadat ze hem eens flink de waarheid had gezegd.^ Als iedereen naar bed was, droeg Ka tarina nog alle bloemvazen naar den win tertuin, regelde daar de warmwaterver warming, deed versch water in de vazen en sneed de bloemen bij. Vijf of zes uur la ter wekte ze aan den overkant in de koet sierswoning alweer den ouden Frans, die voor de verwarming van de kassen moest zorgen. En van dat oogenblik was haar geheele dag bezet, van uur tot uur, ze had geen tijd om tot zichzelf te komen ja, ze kwam er vandaag niet eens toe op haar gemak den brief te lezen die het poststempel Wiesbaden droeg en die over haar lot beslissen zou. Wiesbaden was de plaats, waar zij thuis hoorde. Achter Sonnenberg, den kant van Rombach op lagen de terreinen van haar overleden vader vlak naast die van de familie Troilo. Met Viktor Troilo was ze sedert anderhalf jaar verloofd. Dat was zoo afgesproken sedert hun jeugdè En de brief was van Viktor's stiefmoeder afkom stig. Viktor zou nu met 1 April in dienst gaan. Hij zou een jaar zijn reserve-offi ciersopleiding krijgen bij de Badensche garde-cavallerie. Hij had op de Techni sche Hoogeschool in Karlsruhe deftige re laties gekregen en nu hij groote kans had om reserve-officier te worden, ging het niet aan, dat zijn meisje ergens in Berlijn in betrekking was. Zoolang Viktor thuis was had heb nog eenigszins zin gehad, dat zij ergens anders was. Maar nu was daar geen enkele reden meer^voor Dus.... 's Nachts plaatste Katarina het kamer schut zóó, dat Miss geen last kon hebben van het lioht op haar schrijftafel en ze schreef een heel langen brief aan Viktor. Angst overviel baar bij d© gedachte om UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Donderdag 22 Juni. Huizen, 1875 m. 8.00 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.00 Dito. 10.15 Morgenwijding door ds. H. C. v. d. Brink. 10.45 en 11.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkest concert. 2.00 Cursus Fraaie handwerken. 3.00 Gramofoonpl. 4.00 Bijbellezing door ds. M. van Grie ken, m,m.v. mej. O. de Jager (zang) en M. F. Jurjanz (orgel). 5.00 Concert door Arnheansch Man doline-kwintet o.l.v. D. Teseling. 5.45 Cursus handenarbeid voor de jeugd 6.15 D. Langedijk: „Kol. Thomson". 6.45 Knipoursus. 7.15 H. Amelink: „Wat er op de wereld gebeurt". 7.30 Weekoverzicht door A. Crayé. 8.00 Gramofoonpl. 8.10 Concert door het koor „Sursum Corda" o.l.v. A. v. d. Horst, m.m.v. J. Stotijn (hobo) en A. v. d. Horst (orgel). 945 Dr L. W. G. Scholten: „Gewetens vrijheid". 10.15 Vaz Dias. 10.2011.30 Gramofoonpl. Hilversum, 296 m. AVRO-programma. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert. J. Antonietti (piano), Lob- van der Ben (zang) en E. Veen (piano). 11.00 Knipcursus kinderkleeding mevr. I. de Leeuwvan Rees. 11.30 Vervolg concert, 12.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep en gramofoonpl. 3.00 Naaicursus mevr. I. de Leeuwvan Rees. 3.45 Gramofoonpl. 4.00 Voor zieken on ouden van dagen door mevr. A. van Dijk. 4.30 Gramofoonpl. 5.00 „Op en top William", hoorspelcyclus voor kinderen. II. „De familie Drown krijgt logée's". Regie: Kommer Kleyn. 5.40 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Vervolg concert. 7.30 Toeristenpraatje. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonpl. 8.15 Uit het Concertgebouw te Amster dam: Abraham-concert door het Concert gebouw-orkest o.l.v. P. Abraham, m.m.v. Marie Eisner (sopraan) en L. Graveus (te nor). 10.3011.00 Gramofoonpl. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Uit „Hamdorff" te Laren: Dansmuziek door „The Ramblers" o.l.v. Th. Uden Masman. Daventry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10,50 Tijdsein en berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelconcert R. Foort. 1.05 Paramount Astoria-orkest, 1.50 Coventry Hippodrome-orkest-. 2.20 Voor de scholen. 4.25 Hotel Metropole-orkest. 5.05 Northern Studio-orkest. vangenisstraf van een jaar geëischt, met ontslag uit den dienst. De kwartiermeester A. v. d. Meulen werd ten slotte veroordeeld tot een jaar gevan genisstraf met ontslag uit den dienst; de kwartiermeester M. Keulen tot tien maan den gevangenisstraf met verlaging in rang; de kwartiermeester De Vries, de korporaal- machinist v. d. Peet, Everaard en Nooijens, de korporaal-torpedomaker Lieven® elk tob tien maanden gevangenisstraf met ontslag; de matrozen le klasse Lemaire, Nordmann, De Wolf, v. Leeuwen, Thomassen, Kapitein, Bieywijk, Laurens, Bos en Kersten tot acht weer met zijn stiefmoeder onder één dak te wonen. Ze was indertijd immers niet om hèm uit het huis gegaan, dat wist hij toch wel. Ze had zich nooit met deze vrouw kunnen verdragen en het halve jaar na den dood van haar vader, dat zij bij de Troilo's gastvrijheid genoot, was de vreeselijkste tijd van haar leven geweest. Voortdurend had mevrouw Dora Troilo haar laten voe len, dat zij voor haar stiefzoon, den uni- verseelen erfgenaam van haar groot ver mogen, op geen stukken na de door haar begeerde partij was. Een engelengeduld was er voor noodig geweest om al de be leedigingen en vernederingen te verdra gen zonder een woord te zeggen. En in nerlijk was zij door een wereld van deze vrouw gescheidenDaarom had zij van de eerste de „beste gelegenheid gebruik gemaakt om zich aan haar gastvrijheid en daarmee aan haar kijflustige baasspelerij te onttrekken. En nu weer naar haar teruggaan, en bovendien nog alleen, terwijl Viktor in dienst was, zoodat zij zonder eenige be scherming aan haar onedelen aard was prijsgegeven neen, neen, dat kon hij niet van haar verlangen. Dan duizendmaal lie ver hier werken bij vreemde menschen. Hier bij den Geheimraad leerde zij boven dien nog allerlei practische dingen, die haar later in de bloemkweekerij uitstekend te pas zouden komen. Hier was haar tijd dus nuttig besteed, maar bij mevrouw Troilo zou die heelemaal weggegooid zijn, want waarmee vulde die haar leven Ze schreef en schreef, maar moest tel kens ophouden om haar tranen af te ve gen. Door de onderdrukte snikgeluiden werd Miss Lawrence wakker Verwonderd ging ze in bed overeind zitten. Als een spook verscheen ze achter het kamer scherm bij Katarina. 5.35 Kinderuurtje. 6.50 Haudel-conoerfc. 7.10 Spaansohe causerie. 7.40 en 7.50 Le zip gen. 8.20 Commodore Grand-orkest. 9.20 Berichten. 9.40 Lezing. 9.55 Concert door Ben Davies (tenor) en M. Cole (piano). 10.50 Korte kerkdienst. 11.0512.20 BBC-Dans orkest. „R a d i o - P a r i s", 1744 m. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Orkest-concert. 6.50 Gramofoonpl. 7.40 Dito. 8.20 Cabaretprogramma. 9.05 Gramofoonpl. 9.20 Roemeensoh concert. Kalundbo rg, 1153 m. 12.202.20 Strijkorkest o.l.v. H. Meyer— Cbel. 3.20 Concert door het Omroeporkest o.l.v. W. Meyer—Radon. 10.35 Dito. Lange berg, 473 m. 6.25 en 7.23 Gramofoonpl. 12.20 Uit Munohen: Concert o.l.v. E. Klosz. 1.20 Concert o.l.v. Wolf, m.m.v. zangso liste. 4.50 Conoert o.l.v. Eksoldt m.m.v. viool soliste. 7.20 Rijkszending: ,.Dr. F. Castelle her denkt Annette von DrosteHülshoff". 8.25 „Der grosze Kalender", oratorium voor solisten, koor en orkest van H. Rout- ter. Leiding: W. Sieben. 10.4512.20 Dansmuziek o.l.v. Eysoldt. Rome, 441 m. 9.05 Symphonieconcert. Brussel, 338 en 508 nj, 338 M.12.20 Omroeporkest o.l.v. Lee mans. 1,30 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 8.20 Radio-Symphonieorkest o.l.v. Kump» 9.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 10.30 Gramofoonpl. 508 M.12.20 Gramofoonpl. I.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Radio-Symphonie-orkest o.Lv. Meu- lemans. 6.35 Gramofoonpl. 6.50 Omroep-kleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 9.20 Radio-Symphonie-orkest o.l.v. Meule- mans. 10.30 Gramofoonpl. Z e e s e n, 1635 m. 8.20 Concert door de Berl. Orkestver- eeniging o.l.v. Schmalstioh. 9.20 „Die Rückkehr aur Natuur", spel y Fecliter. 10.20 en 11.05 Berichten. II.2012.20 Zie Langenberg. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. (Wijzigingen voorbehouden). Donderdag 22 Juni. (3de Programma). 8.0014.20 Langenberg. 14.2015.20 Londen Reg. 15.20—17.20 North Reg. 17.20—19.20 Brussel (Fr.). 19.20afloop Luxemburg. maanden gevangenisstraf met ontslag; de matrozen der 2e klasse Bouwman, Goodo, Rense, do telegrafist Hamstra, de soi- nersmaat Linga, de stok er®-olieman Riet veld, v. Gelderen, Peters, v. Haarlem, de stoker Vermeer, dé marinier Keus allen tob acht maanden gevangenisstraf; de olie man Ezech, de stoker Dekker, de tamboer Vergouw werden tot zos maanden gevange nisstraf zonder ontslag; de matrozen Do Wit en Roelvink tot acht maanden gevan genisstraf met ontslag. Alle vonnissen lui den met aftrek van den tijd doorgebracht in preventieve hechtenis. „Oh, Miss KateWihat are you doing here in the middle of the night?" (Wat voert U uit in het holst van den nacht?) Als op een misdaad betrapt, veront schuldigde Katarina zich, klapte haar schrijfmap dicht en draaide het licht uit. Maar Miss, dankbaar voor elke stof tot babbelen, deelde den volgenden dag het gebeurde aan mevrouw mee en al spoedig was het in al de regionen van den huize Erck bekend; Juffrouw Lutz had 's nachts gehuild I De huishoudster en het eerste meisje beweerden met de grootste energie, dat z ij daar in geen enkel opzicht de oorzaak van konden zijn. Geheimraad Erck, onder vroeg zijn zoon Otto of diens geweten wel zuiver was. En de bevreesde huis vrouw, die de gedachte, dat juffrouw Lutz haar betrekking zou kunnen opzeggen, als een dreigement van het noodloot be schouwde, kwam 's avonds toen Katarina bezig was in den wintertuin op te ruimen, nog speciaal weer naar beneden," om haar in hoogst eigen persoon eens aan den tand te voelen „Lieve kind, U zag er vandaag een beetje afgewerkt uit. Ik neem er liever een dag in de week extra hulp bij, dan dat het U te veel wordt." „Maar mevrouw, het wordt me absoluut niet te veel." „Kijk eens hoe mooi die Clivia uit bloeit nietwaar?Ja, dat wou ik U nog zeggen, juffrouw Lutz: als iemand on aardig tegen U is, zeg U het me dan ge rust. Ik wissel wel niet graag van perso neel, het is een kruis, maar er is mij veel aan gelegen, dat U het hier naar Uw zin hebt en dat U bij ons blijftWilt U misschien meer salaris?" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9