AAN ONZE ABONNÉ'S WOENSDAG 21 JUNI 1933 DE LEIDSCKE COURAN1 EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 21 Juni 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te. De Bildt. Hoogste barometers^: 763.0 te Haparanda Laagste barometerst.: 7-17.3 te Yarmouth. Verwachting tot den avond van 22 Juni: Meest matige wind uit Zuidelijke rich tingen, half tot zwaar bewolkt of betrokken, nog kans op regen of on weersbuien, iets warmer. De depressiekern, die gisteren ten Oos ten vaii Schotland lag, loste zich op in het gebied der stationaire depressie over de Britsche Eilanden. Do depressie in het Oosten is nog aanwezig, doch is bezig op te vullen. In het Noord-Oosten 6tijgt de luchtdruk, in het Zuiden van Frankrijk blijft hij laag. De w ^ne strooming uit de binnenlanden van Rusland verlegde zich naar Zuidelijker streken, terwijl in Finland en in Noord-Scandinavië afkoeling in trad. Tegelijkertijd richtte de koele Ocear- nische strooming zich naar het Zuid-Oos ten, waardoor afkoeling kwam in Frank rijk, welke afkoeling in het Zuiden ge paard ging met zeer zware regens in de streek van Biarritz tot aan de Rivièra. Het gevolg van deze verandering in de baan der luchtmassa's is, dat in onze om geving het weer zijn buiig karakter lang zamerhand zal verliezen en dat het ge leidelijk warmer zal worden. LUCHTTEMPERATUUR. Temperat"ur des middag» te half drie 18.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «A: Van Woensdagnamiddag 9.55 uur tot Donderdagmorgen 4.07 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: Donderdag 22 Juni voorm. 3.10 uur en nam. 3.29 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 uur 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", om 7 uur: 17.5 gr. C. Eindexamen Chr. H. B. S. Voor eindexamen der Chr. H. B. S. met 5-jarigen cursus, afd. B. zijn geslaagd de dames S. M. Endert, Noordwijk en W. Wiersma, Oegstgeest, benevens de heeren P. Fonteyn, C. Kuilman, C. Kuypers, F. Munting, D. van Riessen, G. P. Wattez, J. v. Z wie ten, allen t e Leiden, W. Betist, J. Borst, K. Borst, L. A C. v. d. Horst, W. v. Koppenhagen, A. den Ouden, allen te Oegstgeest, D. de Graaf, Voorschoten; Ph. Koning, Sassenheim; en F. W. v. Lïmbuig Stirum te Noordwijk. Voor het examen akte L. O is te 's-Gra- venhage geslaagd mej. C. C. Bisschop, al hier, te Tilburg mej. C. C. de Haas, alhier. TUINFEEST SANCTA VERONICA. De Burcht is vandaag en morgen in oor logstoestand verklaard. Hij zal twee dag gen lang worden bestormd door een leger schare, waarvan de leden in wedijver voor het goedé doel voor elkander niet willen onderdoen Dit is slechts fantasie, maar we hopen toch, dat deze fantasie werkelijkheid mo ge worden. Dat hopen we voor de organisatoren van dit tuinfeest op Den Burcht, voor de vereeniging „Sancta Veronica", welke zich ten doel stelt 6teun te verleenen aan de stille armen. Over dat doel behoeven we nu toch eigenlijk niet meer te schrijven. We achten het voldoende bekend, dat er door zeer velen in stilte armoede wordt geleden. Wie het niet gelooven mocht, overtuige zich daarvan bij het bestuur van Sancta Vero nica, dat tegelijkertijd gaarne giften in ontvangst wil nemen. Maar, nu het tuinfeest. Dat is 'n gang naar Den Burcht zeker waard. Een twin tigtal attracties, waarbij zelfs een auto draaimolen, zullen ervoor zorgen, dat de bezoekers zich niet behoeven te vervelen. We vertrouwen dan ook, dat vanavond en morgenavond zeer velen een bezoek op Den Burcht zullen brengen en het geld laten rollen. Dan alleen kan er succes ge boekt worden, dan alleen kan anderer nood gelenigd worden. In de Graanbeurs werden vanmiddag door „Oom Bart" druk bezochte poppen kastvoorstellingen gegeven ten bate van hetzelfde doel. De zaal was te 2 uur, toen we even een kijkje namen, tot in de uiterste hoeken bezet, zoodat ook de jeugd het hare heeft bijgedragen. Dat er genoten is in de voorstellingen, dat weet ieder, die Oom Bart wel eens aan hot werk gezien heeft. Rector Reijnen gaf mede blijk van zijn belangstelling in het schoonc werk. Katholieke Leidenaars, men verwacht u allen vandaag of morgen, maar het liefst vandaag nog, vanavond op Den Burcht. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 610. F. P. van Dijk, Lei den, Breestraat 36. Handel in galanterieën en porcelein. Oph. fil.: Leiden, Haarlem merstraat 48. („De Fransche Bazar") dd. 20 Juni 1933. Gisteravond is de 16-jarigo D. B., wo nend Toussaintkade 5, op de Potgieters laan te water gereden, toen een hond voor zijn fiets kwam. Door den bewoner van een daar liggende woonschuit werd de jongen uit het water gehaald. De G.H.D. vervoer de hem ter onderzoek naar het Acad. Zie kenhuis. Gistermorgen ontstond een begin van brand ten huize van A. H. J. S., Bouwe- louwensteeg 33. De man was gaan stem pelen, de vrouw had haar drie kinderen van 1, 2 1/2 en 3 1/2 jaar alleen thuis ge laten. Twee ervan waren in bed met lu cifers gaan spelen, waardoor een deken in brand was geraakt. Toen de bewoner thuis kwam, vond hij zijn huis vol rook. Door spoedig optreden werd erger voor komen. In Leiden gevestigd: E. Bartnik, dienstbode, Pieterskerkgr. 5. L. Brandt, timmerman, Prinsenstr. 77a, P. D. Bremer, kantoorbediende, Rijii'sb.weg 105. H. J. H. Buseman, Lijs- terstr. 18. A. M. Crama, landarbeider, Schutterstr 18a. M. Kupferschmidt-Ef- fert, buffetjuffr., Aloëlaan 22. J. W. van der Geer, grondwerker, St. Aagtenstr. 20. C. H. Hin>s, obs. sterrenwacht, Sterreu- wacht 8. J. Ranse laar-Kromhout, Doe lensteeg 6. G. Groenewoud-Lammens, Haarlemmerweg 62. A. van der Marei, landbouwer, Haagweg 116. J. H. Meer- dink, kantoorbediende, Kabeljouwst. 3. A. Minnee, Waardstr. 65. J. M. H. Grof- fie-Monde, Apothekersdijk 24. M. Nickl- bauer, dienstbode, Apothekersdijk 27, C. Pison en fam., meubelstoff., Spieghelstr. 24a. A. Chr. Raat, Plantsoen 65. J. G. J. Riemerts en fam., bestl. van Gent en Loos, Kolfmakerst. 1. Ghr. G. v. Soha-ik, dienstbode, Staalwijkstr. 7. A. M. Sloot jes, Magd. Moonstr. ISa. Wed. J. M. Bos- Snijders, Rijnsb.weg 105. J. v. d. Vegt, kellner, Oude Vest 171. H. van Wel, kan toorbediende, Ma.gd. Moonsstr. 30. D. de Wit, monteur, Hoogerbeetsstr. 2. J. G. Witholt, dienstbode, Medusastr. 35. Uit Leiden vertrokken: M. Biemond, Amsterdam, Minervaplein 4. L. Biesol, Oegstgeest, Regentesselaan 28. W. J. Brakel en fam., Avereest, Balk brug. Wed. A. M. Goudsmit-Cohen, Oegstgeest, Fr. Hendrikln. 18. L. A. Coltof, Maassluis, Noord vliet 69. A. E. v. Diggele, Vlissingen, Nieuwe Dijk. W. P. v. d. Ent en fam., Avereerst, Balkbrug. J. M. Feuerstain, Haag, 't Hoenstr. 11. M. v. Geerenstein, Schiedam, v. Beverenstr. 17. G. N. Geuke, Haag, Isingstr. 16. M. Golembccki, Kiel, Sauburgersir. 12. S. Hakkaart, Winschoten, Zuiderveen 26. G. ter Hark, Groningen, Óostersingel 59. A. van Iterson en fam., Warmond, Warmon- derstr. 20c. C. J. Klok, Oostvoorne, Riet dijk D 168. J. Knoppert, Sassenheim, Korkenlaan. E. Kosten, Wassenaar, Kat- vrijkschew. 19a. W. Krom, Schoonhoven, Al'br. Beijlinggr. 18. W. Leupe en fam., Zoeterwoude, Reinegommerstr. 24G. W. F. van der Loo, Haag, JJaJvastr. 130. J. P. S. Lucardie, Rotterdam, Heemraad- singel 161. H. Ligtvoet en fam., Zoeter woude, Vrouwenweg S 79. P. J. Main- gay, Haag, Copernicusstr. 44. W. H. Mul ler en fam., Haag, Merkusstr. 27. D. Pan der, Haag, Mient 192. B. C. Peter, Haag, Pr. Willemstr. 9. M. S. Bavelaar-Pikaar, Haag, Spui 144a. S. J. Ie Poole, Utreoht, Merwedekade 203bis. G. A. J. v. Raaij en fam., Warmond, Huize Zonnebloem. A. Ressenaar, Haag, La Marckstr. 55. M. H. Roorda, Wassenaar, Schouw weg. N. Roos, Sassenheim, Hoofdstr. 240. M. Sei- del, Haag, Ant. Duykstr. 88. A. W. K. M. Sneep, Winschoten, Zuiderveen 26. Wed. J. C. Hockx-Steenbergen, Haag, v. Segge- lenlaan 346. S. T. Tan, Haag, Emmastr. 152. A. J. Thomas, Bloemendaal, Tette- rodelaan 1. W. L. Versohragen en fam.. Assen, Zwartwatersoheweg. A. van Wijk, Haag, Jacob Marisstr. 127. C. M. de Zaaijer, Haarlem, Brouwerskade 31 zw. ACADEM1EMIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen Nederlandsche let teren de heer W. J. J. de Does (Oegst geest); Can d idaats-e xam en rechtsgeleerdheid Mej. C. E. Rahder (Alkmaar); Economisch doctoraal-examen Indologie de heeren S. van Oosten (Leiden) en L. H. A. Schrieder (Den Haag); Economisch doctoraal examen indologie de heer W. van der Meer (IJmuiden); Candidaats-examen Neder). taal Mej. J. van Blankcnstein (Seheveningen); Candidaats-ezamen rechten de heeren R. A. Levisson (Den Haag) en M. G. L. van Schouwenburg (Den Haag); Propaedeutisch examen Theologie de heeren H. A. Brongers (Leiden) en C. de Ru, (Seheveningen). INGEZONDEN STUKKEN Stadgenooten Evenals andere jaren zidlen Zaterdag a.s. vele lieftallige jongedames oen kleinen aan val op u of liever op uw beurs ondernemen en als belooning voor uwe offervaardigheid zullen zij een bloempje op de revers van uw jas spelden. Loop niet door, zeg niet met een norsch gezicht: „dank u"; omdat u het vervelend vindt lastig gevallen te worden. Even een dubbeltje op te diepen is een kleine moeite, heel kl|in in vergelijking met 't groote doel, waarvoor dat dubbeltje gebruikt wordt; n.l. het mogelijk maken, dat aan een tuberkulose patiënt, herstel van arbeidsvermogen wordt teruggegeven. Reeds meerdere Leidsche ingezetenen pro fiteerden van geheel of bijna kostelooze ver pleging, die het Sanatorium „Zonnestraal" hem bood. Steunt daarom de Zonnestraal-collecte: uw kleine bijdrage verricht te zamen met die van anderen, een goed en noodig werk. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De koopman N. B. te Leiden is door de rechtbank te 's-Gravenhage, wegens het vervaardigen en uitgeven van valsche Ne derlandsche guldens veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf. Het Hof vernietigde dit vonnis en ver oordeelde B. tot 3 jaar gevangenisstraf. De Leidsche naaimachinehandel. De advocaat-generaal, mr. J. A. de Vis ser, persisteerde heden, na het inwinnen van een reclasseeringsrapport, bij zijn .reeds genomen eisch ten aanzien van de beide verdachten A. M. en H. J. V. te Leiden, waarbij geconcludeerd is tot be vestiging van het vonnis der Haagsche Rechtbank, die deze verdachten ter zake van resp. het gebruikmaken van een valsch geschrift en van heling, zijn veroordeeld tot resp. l>/2 jaar en 1 jaar gevangenis straf. Arrest 26 Juni a.s. DE MOORD OP DEN AGENT BAAS. Het Gerechtshof heeft hedenochtend ar rest gewezen in de zaak tegen J. van B. die door de Haagsche Rechtbank is vrijge sproken van den hem tenlaste gelegden moord op den agent Baas, gepleegd op 20 September van het vorige jaar, doch tegen wien in hooger beroep door den advocaat- generaal 12 jaar gevangenisstraf is ge- eischt. Het Hof heeft, met overname van de gronden van het vonnis der rechtbank, het vrijsprekend vonnis bevestigd. „DE GROETEN VAN UW BROER". Eenige maanden geleden kwam een man bij verschillende families op bezoek met de mededeeling dat hij de groeten van een fa milielid, een broer of een zoon uit Indië of Mexico, kwam overbrengen. De man gaf zich uit voor stuurman hij de groote vaart. Hij had zoo deelde hij ook mede een kist met geschenken aan boord. Terloops vroeg hij 25.ter leen, omdat hij pas weer in een Nederlandsche haven was aangekomen en hij geen Hol- landsch geld bij zich had. Na dit eerste bezoek hoorden de families niets meer en ook de kisten met geschen ken lieten op zich wachten, terwijl het ge leende geld niet terug kwam. Wegens oplichting werd de man vandaag door de Amsterdamsche rechtbank veroor deeld tot één jaar gevangenisstraf met af trek van twee maanden voorarrest. Het O.M. had acht maanden met aftrek van voorarrest gerequireerd. UIT DE OMGEVING LEERKAMP voor Jeugdige Werkloozen. Den lOden Juli a.s. vangt een Leerkamp aan voor werklooze Gezellen van de St. Joseph's Gezellen Vereeniging in het District Leiden in Kolping's Vacan- tie-oord De Liebaard te Apeldoorn. De Gezellenvereeniginig is tot de inrich ting van dit leerkamp voor hare werkloo ze jongeren in staat gesteld en door een royale subsidie van het Nationaal Crisis comité en door een tot nu toe vlot ver- loopene verkoop van Kampzegels. De leiding van dit leerkamp berust bij V.-Praeses K. Westerkamp en Senior W. Augustinus van Noordwijk. De deelnemers moeten te voren een verklaring onderteo- kenen, dat zij zich voegen aan alle bepa lingen van de leiding. Zij moeten Maandag 10 Juli te 5 u. n.m. op De Liebaard aan wezig zijn. Met de organisatie van dit leerkamp hoopt het Centraal Bestuur te bewerken niet alleen een aangename afwisseling in het eentonig bestaan van hare werkeloo- ze jongeren, maar vooral een geestelijke op heffing van hare door langdurige werkloos heid getroffene leden. Gemeentelijke Aankondigingen. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van: a* M. J. We ijl om vergunning tot het oprich ten van een brood- ep banketbakkerij in het perceel Kloksteeg Zanden om van een koek- en 1: ceel Diefsteeg No.' om vergunning tot brood-, koek- Ph. van der .et oprichten ketbaJj^efcij in het per- C. van Noori iet /oprichten van een ban cettakkarii in hgt per- h o. /122; cL Lr Janson {fliét' ceel Hoogewoerd om vergunning tot {/het' opriohtpli van een zuivelfabriek in het perceel Langebrug No. 33; e. C. J. Oud om vergunning tot het oprichten van een inrickxing voor het be werken, rooken en zemen van vleeschwa- ren in het perceel Levendaal No. 39 en f. J. L. H. Beoherer om vergunning tot het oprichten van een handels- en boekdruk kerij en zetterij in het perceel Steensobuur No. 5, is verdaagd. AGENDA LEIDEN. Woensdag, R.-K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, leden vergadering „Den Burcht", 8.15 uur. Donderdag, Stichtingsvergadering „Katho liek Leiden", „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Woensdag. Tuinfeest van „Sancta Veroni ca", „den Burcht" van 1 tot 12 uur. Donderdag. Tuinfeest van „Sancta Veroni ca", „den Burcht", vanaf 8 uur. Vrijdag, R. K. Ver. van Handelsreizigers, Den Burcht, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Juni a.s. waargeno men door apotheek: W. Pelle, Kort Ra penburg 12, Tel. 594. OEGSTGEEST. Aanbesteding. Aanbesteding gemeen te Oegstgeest van het doortrekken van de Warme n de r w egK wa aklaa n. Inges chr even werd als volgt: Visser en Zonen, "Wassenaar 51.140; N.V. de Geruischlooze weg te Heemstede 49.900; N.V. van Splunders Aannemings mij, Ridderkerk 4S.520; Maatschappij We genbouw, Utrecht 55.250; Koning, Voor schoten 52.252; Basalt Mij, Zaandam 52.600; Bartels, Zwolle 53.480; G. Ver steeg, Groningen 53.200; N.V. Aannemers en Wegenbedrijf P. C. Zanen, Haarlem 49.950; Vand er Velden en de Jong, Oegstgeest, 47.347; Dienaar, IJmuiden 54.190; W. Kamsteeg 48.300. R. K. School. De verbouwing der R.K. School zal geschieden door de firma v. d. Velden en de Jong. NOORDWIJK Botsing tramauto. het kruispunt BeeklaanHeerenweg heeft 'n botsing plaats gehad tusschen een luxe auto, bestuurd door den heer W. te Bloemendaal en een tramtrein komende vanuit de richting Leiden. De auto werd over den weg geslingerd en is met den achterkant in een aldaar aanwezig slootje te recht gekomen en werd nogal ernstig bescha digd. De bestuurder van de auto heeft eenige schaafwonden aan het hoofd bekomen. Dr. Visser verleende geneeskundige hulp. In den Nic. Barnhoornweg, ter hoogte van de Noordzeesteeg te Noordwijk aan Zee, heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto, bestuurd door den heer W. te 's Gravenhage en een luxe auto bestuurd door den heer Sch. te Aken (Duitschland). De luxe auto werd ernstig, terwijl de vrachtauto licht beschadigd werd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De politie stelt een onder zoek naar de oorzaak der aanrijding is. Bepalingen der Gratis-Ongevallenverzekering voor de abonné's van „De Leidsche Courant". Elke abonné van „De Leidsche Courant.", die zijn abonnementsgeld tijdig heeft vol daan is verzekerd voor een bedrag van 300.— tegen een hem (haar) overkomend ongeval, dat de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van den dood van de(n) abonnó, hetzij onmiddellijk of binnen 14 dagen na den datum van bet ongeval. Dit bedrag zal ten spoedigste aan zijn of haar nage laten betrekkingen worden uitgekeerd. Onder nagelaten betrekkingen worden verstaan en zullen achtereenvolgens tot het ontvangen der uitkeering gerechtigd zijn: le. de echtgenoot(e)2e. kinderen; 3e. de ouders; 4e. de stiefouders of (zoo deze ontbreken) de grootouders, of (zoo ook deze ontbreken) de sohoonouders, wier kostwinner de overledene was; 5e. de broe ders en zusters wier kostwinner de over ledene was. Onder kostwinner wordt verstaan hij of zij, die tenminste een derde van zijn of haar verdiensten geregeld uitkeert aan de(n) persoon of personen, die hij of zij bij het levensonderhoud te hulp komt. Onder verzekerde abonnó wordt ver staan zoodanige persoon, welke niet jon ger is dan zeventien (17) jaar en niet ouder dan vijf en zestig (65) jaar. Er bestaat geen reoht op uitkeering: a. Wanneer de verzekerde abonné tijdens het plaatsvinden van het ongeval verkeer de in staat van krankzinnigheid of ver standsverbijstering, onder den invloed was van overprikkeling of van bedwelmende drankon; of den krijgsdienst te water of te land uitoefende in tijd van oorlog, burger lijke twisten of oproer, of wel zich buiten Europa bevond, of wanneer de verzekerde abonné tijdens het ongeval op een via- schers-, Marine- of ander vaartuig varen de was buitengaats, op de Zeeuwsche of Zuid-Hollandsche stroomen, of op* de Zui derzee; of wanneer de verzekerde abonnó zich tijdens het ongeval bezig hield met de bereiding, verwerking of vervoer van buskruit, schietkatoen, naphta, dynamiet of andere licht ontvlam- of ontplofbare stof fen of daarbij desbewnst tegenwoordig was. b. Foot personen, bezigheden verrich tende, waaraan bijzonder gevaar verbon den is, zooals: luchtreizigers, acrobaten, circusrijders en dergelijke waagstukken uit voerende personen, indien het ongeval ont staat tijdens de uitoefening van hun beroep of de daarmede gepaard gaande bezig heden; of voor krankzinnige, lamme, hard- hoorige, sterk bijziende, aan duizeling, hartgebrek of vallende ziekte lijdende personen of voor hen, die een beroerte gehad hebben. c. Indien het ongeval het gevolg isvan het gebruikmaken van voertuigen roet mechanische kracht van het deelnemen aan wedstrijden of weddenschappen van welken aard ook; van een lichaams gebrek; van een ziekte of kwaal; van zelfverminking, zelfmoord of poging daar toe; van tweegevecht of vechtpartij, waar bij de verzekerde betrokken was; vau handelingen in strijd met wetten, verorde ningen, Koninklijke besluiten of voorschrif ten van Spoorweg-, tram-, boot- en derge lijke ondernemingen voor personenvervoer, van verregaande roekeloosheid of het zich moedwillig of onnoodig blootstellen aan eenig gevaar door de(n) verzekerde(n) abonné. d. Ongevallen door of bij baden, zwem men, benevens watertochten, zonder bege leiding van een ervaren bootsman zijn al leen dan onder de verzekering begrepen als het bewijs wordt geleverd, dat den dood rechtstreeks is veroorzaakt door een plot selinge geweldadige inwerking van uit wendig geweld op het lichaam van de(n) verzekerde (niet b.v. door beroerte, kram pen, enz.) Daarenboven geeft verdrinkeu in binnenwateren, rivieren of meeren alleen dan recht op uitkeering, wanneer onder meer bewezen wordt op welke wijze de verzekerde is te water geraakt. Het vin den van een persoon (lichaam) in hot water zonder meer wordt niet als een bewijs van een ongeval aangemerkt. Het recht op uitkeering blijft bestaan wanneer de dood een gevolg is van recht matige verdediging van eigen of eenB anders lijf of poging tot redding van per sonen. Is een verzekerde een ongeval overko men, dan is degene, die op uitkeering rech ten wil doen gelden, verplicht zoo spoedig mogelijk uiterlijk binnen driemaal 24 uren na den dood (Zondagen en Katholieke Feestdagen die als Zondagen gevierd wor den niet medegerekend), hiervan mede deeling te doen met opgave van getuigen, die bij het ongeval tegenwoordig waren, dus eventueel binnen 17 dagen na het ongeval, aan de Directie van „De Leidsche Courant". Is een verzekerde een ongeval overko men dan moet zoo spoedig mogelijk ge neer-, of heelkundige hulp worden inge roepen, om naar gelang van zaken den dood of deszelfs oorzaak te constateeren of wel om de(n) getroffene te behandelen, lo het laatste geval zal de gewonde verplicht zijn zich geheel naar de voorschriften van den geneesheer te gedragen en zich, indien dit noodig geoordeeld wordt, in een zieken huis te begeven, zullende geene uitkeering verschuldigd zijn indien door het niet tijdig inroepen van genees- of heelkundige hulp of het niet opvolgen van voorschriften van den geneesheer nadeelige gevolgen voor de(n) patiënt ontstaan. Zij die eenig recht op schadevergoeding willen doen gelden, zijn op straffe van het te met gaan hunner rechten verplicht den daartoe door de Directie van „De Leidsche Courant' aan gewezen geneesheer in staat te stellen en zoo noodig de daartoe benoodigde stappen bij de bevoegde autoriteiten te doen om de oorzaak van den dood te constateeren. Bij niet voldoening aan de verplichting tot kennisgeving binnen den gestelden ter mijn in „De Leidsche Courant" tot geen uitkeering verplicht, tenzij bewezen wordt dat degene(n) die aangifte had(den) bo- hooren te doen, daartoe niet in de moge lijkheid was (waren) en hij (zij) evenmin in staat was (waren) die aangifte door een ander te doen geschieden. In zulke gevallen begint de bovenge noemde termijn van drie dagen, zoodra de bedoelde onmogelijkheid opgehouden heeft te bestaan. Onbekendheid met de verzekering of hare voorwaarden gelden niet als onmo gelijkheid van tijdige aangifte. De uitkeeringen geschieden door de Di rectie der „Leidsche Courant" binnen veer tien dagen, nadat het recht op uitkeeriog bewezen is aan de(n) rechthebbende(n). „De Leidsche Courant" is niet verplicht uitbetalingen te doen, wanneer haar niet wordt verstrekt een extract uit het regis ter van overlijden.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2