WOENSDAG 21 JUNI 1933 DE LEÏDSCHE COURAN1 DERDE BLAD PAG. 11 STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. H DIENSTWONING BIJ DE LICHT FABRIEKEN. Met een voorstel van Commissarissen der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electricteit, om over te gaan tot den bouw van een dubbele dienstwoning op ihet terrein dier fabrieken ten Noorden van den Maresingel kunnen B. en W. zich vereenigen, nu gebleken is, dat de bouw kosten, die aanvankelijk op 17.000 war ren begroot, als gevolg van een eenvou diger afwerking van het inwendige der woningen nader op 14.400 kunnen wor den geraamd. _De nieuw te bouwen dubbele dienstwo ning is bestemd ter vervanging van de vroegere, thans afgebroken, gasmeesters- woning op het bovengenoemde terrein, van de woning op het inmiddels afgegraven Papegaaisbolwerk en van de woning op de begraafplaats Heerenpoort (Groote Bolwerk). De eerstgenoemde woning werd reeds geruimen tijd geleden door den gasmees- ter verlaten, omdat haar ligging en alge- meene toestand (vochtigheid) na de ver breeding en ophooging van den Maresin gel en het leggen van een hoofdriool aldaar zooveel slechter waren geworden, dat zij aan redelijke eisohen niet meer vol deed, terwijl het brengen van verbetering daarin een zoo hooge uitgave zou vergen, dat zij in verband met den algemeenen toestand niet verantwoord kon worden ge acht. De woning op het Papegaaisbolwerk, die, wat de bewoonbaarheid betreft, reeds vóór de afgraving veel te wenschen over liet, is thans in het geheel niet meer voor bewoning geschikt; de ingebruikneming van het afgegraven terrein als fabriekster rein maakt bovendien haar amoveering noodzakelijk. De woning op het Groote Bolwerk, wel ke thans nog door den assistent-gasmees- ter wordt bewoond, verkeert momenteel nog wel in iets beteren toestand, doch met haar instandhouding zal binnen niet te langen tijd veel geld zijn gemoeid, daar een gedeelte wegzakt. Bovendien wordt de toegang tot het huis, dat alleen over het terrein van de Gemeentereiniging be reikbaar is, door de binnenkort plaats hebbende wijzigingen aldaar zeer bemoei lijkt, zoo niet onmogelijk gemaakt. Ten slotte wordt het wonen aldaar, indien tot afgraving van dit bolwerk wordt overge gaan, al heel weinig aantrekkelijk, terwijl de ingebruikneming van dit terrein als fabrieksterrein mede de verwijdering van deze woningifcnoodig kan maken. De kans is dus zeer groot, dat te zijner tijd ook de assistent-gasmeester zijn woning op g-roo- teren afstand van het fabrieksterrein zou moeten gaan zoeken. HET INSTELLEN VAN EEN RECHTS VORDERING. Eenigen tijd' geleden werden door een automobiel, bestuurd door den heer W. J. H. Verbruggen, te Delft, twee lantarens, staande op het Rapenburg, aangereden. 'De herstellingskosten van de hierdoor ont stane schade enz. hebben bedragen 121.89. Aangezien de heer Verbruggen voor deze schade is aansprakelijk te stellen en hij tot dusverre slechts een bedrag van 5.ter zake heeft betaald, zal, aldus B. en W., een bedrag van 116.89 langs gerechtelijken weg moeten worden ingevorderd. EEN BESLUIT VAN F0RMEELEN AARD. De verordening tot heffing van school geld voor het Lager Onderwijs alsmede de verordening tot heffing van schoolgeld voor het Buitengewoon Lager Onderwijs zooals deze werd gewijzigd bij verordening van 6 Juli 1931, werden door de Kroon goedgekeurd tot 1 September .a.s. Aangezien er, aldus B. en W., geen vol doende aanleiding bestaat in de regeling van deze schoolgelden verandering te brén gen, geven zij den Raad in overweging, dezelfde verordeningen opnieuw vaat te stellen. DE VERORDENING OP VERGUNNINGS- EN VERL0FS- L0CALITEITEN. Bij Raadsbesluit van 30 Januari 1933 werd vastgesteld een nieuwe verordening op vergunnings- en verlofslocaliteiten en logementen. Gedeputeerde Staten, wien de verordening ingevolge art. 198 der ge meentewet is medegedeeld, hebben een tweetal opmerkingen daarover gemaakt. In de eerste plaats zijn zij van meening, dat de restrictie van a-rt. 5, lid 2, waardoor de gewone sluitingsuren niet gelden, voor zoover op een inrichting de Winkelslui tingswet van toepassing is, ook dient te worden gemaakt ten aanzien van de artt. 6 en 7, waarin de Burgemeester de be voegdheid verkrijgt in buitengewone om standigheden andere openings- en slui tingsuren vast te stellen of de algeheelc sluiting te bevelen. In de tweede plaats wenschen Gedepu teerde Staten, dat de strafbepaling der verordening (art. 15), welke, zooals tot dusverre gebruikelijk was, één algemeen strafmaximum bevat, overeenkomstig hun desbetreffende, na de vaststelling der ver ordening ontvangen circulaire van 25 Janu ari 1933, wordt gespecificeerd. B. en W. hebben er geen bezwaar tegen aan deze wenschen te voldoen, weshalve zij voorsteilen de artt. 6 en 7 aan te vul len en art. 15 ré wijzigen als hieronder is aangegeven. Daarnaast is nog een andere wijziging van de verordening noodig, en wel van art. 13. Bij de wet van 29 Maart 1933, S. 123 welke wet, voorzoover hier van belaag, met ingang van 1 Juni 1933 in werking is getreden is art. 56 der Drankwet (S. 1931, No. 476) aldus aangevuld, dat daarin o.m. verboden wordt in een vergunnings- of verlofslocaliréit zonder toestemming van den Burgemeester gelegenheid tot dansen ré geven. In verband hiermede zal het be paalde in art. 13 lid 1 onder c uit de ver ordening dienen te vervallen. Artikel 15 wordt gelezen als volgt: Overtreding van de artikelen 2, 3, 11 en 12 wordt gestaft met geldboete van ten hoogste tien gulden; die van artikelen 4 lid 1 en 10 met hechtenis van ten hoogste twaalf dagen of geldboete van ten hoog ste zestig gulden; die van artikel 13 lid 1 met hechtenis van ten hoogste twee we ken of geldboete van ten hoogste honderd gulden; DE VERORDENING TOT BETEUGELING VAN HET GEBRUIK VAN TABAK DOOR KINDEREN. De verordening tot beteugeling van het gebruik van tabak door kinderen verbiedt den verkooper van tabaksartikelen aan een kind beneden den leeftijd van 14 jaren ta bak, sigaren of sigaretten te verkoopen, ten geschenke aan te bieden of op eenige andere wijze te verstrekken (art. 1). Art. 2 behelst voorts een algemeen verbod om op den openbaren weg of op een voor het publiek toegankelijke plaats aan een kind beneden den leeftijd van 14 jaren tabak enz. te geven, aan te bieden of op eenige andere wijze te verstrekken. Eenigen tijd geleden heeft de Hooge Raad, ter zake van een overtreding van een gelijksoortige be paling van een andere gemeente, o.m. be slist, dat onder „verstrekken" niet slechts is te verstaan overgeven van hand tot hand, doch dat dit woord in ruimeren zin is op te vatten en dus ook omvat het ver strekken door middel van een automaat. Eiken keer, dat een kind een pakje tabaks artikelen uit een automaat betrekt, is dus degeen, die den automaat heeft geplaatst, strafbaar volgens bovengenoemde verorde ning. B. en W. zijn van oordeel, dat het niet redelijk is een toestand te bestendigen, waarbij iemand schuldig wordt aan over treding van een verordening uitsluitend door de handeling van een ander; boven dien rijst de vraag, of het, afgezien hier van, wenschelijk is de verordening ongs- wijzgd te handhaven, nu door het meer en 'meer plaatsen van tabaksautomaten het zich verschaffen van rookartikelen voor kinderen zooveel gemakkelijker wordt. Een verbod van het gebruik van tabaks- automaten, waardoor de boven aangegeven bezwaren zouden zijn ondervangen, is naar het gevoelen van B. en W. een te ingrijpen de maatregel, die door het resultaat van de verordening niet kan worden gerechtvaar digd. Met het oog daarop heeft de Com missaris van Politie voorgesteld de veror dening, die z.i. weinig practisch effect heeft, geheel in te trekken, met welke zienswijze de Directeur van den Gemeen telijken Geneeskundigen- en Gezondheids dienst, alsmede de Gezondheidscommissie zich kunnen vereenigen. B. en W. meenen echter, dat er bezwaar tegen bestaat zoover te gaan. Het moge waar zijn, dat, blijkens het geringe aantal opgemaakt processen-verbaal, de verorde ning practisch weinig wordt toegepast naar het gevoelen van B. en W. zou alge- heele intrekking van de verordening ten onrechte de meening doen post vatten, dat het gemeentebestuur het uit een oogpunt van volksgezondheid, oi, aldus B. en W., zeer bedenkelijke euvel van het rooken door kinderen van weinig be teekenis acht. Wellicht zou er aanleiding bestaan de ver ordening, zoo zij in deze gemeente nog niet bestond, niet in te voeren, nu zij echter wei bestaat, achten B. en W. het wensche lijk althans de bepaling van art. 2bis, het welk aan een kind beneden den leeftijd van 14 jaren verbiedt op den openbaren weg of op een voor het publiek toeganke lijke plaats tabak, sigaren of sigaretten te rooken of bij zich te hebben, te handhaven, zoowel om de mogelijkheid, welke dit ar tikel biedt, althans eenigermate het rooken door kinderen daadwerkelijk tegen te gaan, als van de preventieve werking, die van dit verbod kan uitgaan. De artt. 1 en 2 zouden B. en W. om de boven .aangegeven bezwaren willen laten vervallen. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Volksbond. De R. K. Volksbond afd. Katwijk vergaderde in het parochiehuis. De opkomst was heel klein en dat was jammer, daar dit voor den Bond toch een belangrijke vergadering was. De voorzitter, de heer J. Warmenhoven, opende de vergadering met den Chr. groet en heet den G.A. en leden hartelijk wel kom, waarna de secretaris memoreerde het overlijden van den trouwen penning meester, den heer J. v. Mil z.g, die vanaf de oprichting van den Bond steeds zoom groote steun en kracht is geweest, een trouw lid, dat altijd bereid was zijn tijd en werk te geven voor de afd. Een voorbeeld was hij steeds voor ons allen om ons ge heel te geven voor de Kath. zaak. Nadat de voorzitter voor den overledene had gebe den werd de vergadering voortgezet. Be sloten werd a.s. Zondag 25 Juni, als er ge noeg deelname is, met een bus naar de mee ting te gaan, welke dit jaar wordt gehou den in Warmond. Het bestuur vertrouwt, dat alle leden zullen meegaan. Als penningmeester werd gekozen de heer Joh. Seijsener, die deze benoeming aanneemt. Daar de rondvraag niets belangrijks op levert, sluit de voorzitter de vergadering met gebed. LISSE. Geen muziek dit jaar! Zaterdag a.s. zal vanwege het plaatselijk Comité „Her wonnen Levenskracht" de jaarlijksche bloempjesdag worden gehouden. De laatste jaren was het gewoonte geworden dit op Zaterdagnamiddag te doen, waarbij dan duchtig de groote „trom" niet in figuurlij ken doch in letterlijken zin! werd gesla gen. Immers, steeds was de stalhouder P. F. Scheepmakers bereid, geheel belange loos met z'n grootste vrachtauto's, waar op de Harmonie „Adolf Kolping'' had plaats genomen en lustig haar tonen deed klinken, de verkoopstertjes op 'hun tocht door de gemeente en omgeving te verge zellen. Dit jaar gebeurt dat echter niet; niet omdat Scheepmaker of Adolf Kol ping hun belanglooze diensten niet zouden willen verleenen, integendeel, op een ver zoek van het plaatselijk comité zouden ze weer direct bereid gevonden worden hun diensten te verleenen. Daaraan twijfelen we geen oogenblik. Doch het P.C. wil het dit jaar 'eens doen ontdaan van alle bom- bas. Daarom heeft zij besloten den gehee- len Zaterdag te besteden aan den bloemp jesverkoop. Zij vertrouwt ten volle, dat lief dadig Lisse en voorzeker niet het minst het katholieke gedeelte, ook bij dezen „stillen" verkoop zich mild tegenover de verkoopstertjes zullen betoonen en gaarne zijn offer of minstens zijn offertje zal bijdragen om de zoozeer gevreesde ziekte T.B.C. of de z.g. witte pest te helpen be strijden. Hopen we dan ook dat het resul taat verrassend moge zijn in den besten zin N00RDWIJK. Geboren: Maarten, z. van M. Binnen dijk en J. Tijsterman. Johanna Ida, d. van J. Passchier en J. M. Rietkerk. Kees Piet, z. van J. Barnhoora en G. v. cL WieL Gijsbertus Wilhelm, z. van C. Houwaart en M. Hazenoot. Johannes Marie, z. van J. M. Vos en D. M. G. v. Eijk. Petrus Simon, z. van J. Th. Rietmeijer en M. Steen voorden. Johanna Gerardina Ma ria ,d. van E. Vink en J. de Haas. Le na Jacoba d. van G. J. Kloekke en G. v. d. Berg. Theodorus Johannes Franciscus, z. van J. F. Hoogeveen en M. SchoorL Ondertrouwd: P. Gerritsma 34 j. en O. J. Kalis 28 j. J. J. A. E. Angevare 28 j. en M. v. d. Berg 23 j. J. R. Koelewijn 28 en B. M. Vink 27 j. P. C. L. Zuid hoek 27 j. en M. L. Caspers 24 j. Getrouwd: N. W. Turnhout 27 j. en M .J. Koelewijn 26 j. Overleden: Hermina Maria Schoor dijk 37 j. Maria Antonia Mulder 42 j., geh. met L. G. Bozenhart. Marie Johanna de Witt 70 j. geh. met W. v. Be veren. Helena Holter 55 j., wede. van J. Warner. Elisabeth Cornelia Vink 15 j. Adria- nus Wetering 70 j., geh. met C. Koeman. Cornelia Ruigrok 66 j., geh. met M. de Bruin. N00RDWIJKERH0UT. Geboren: Cornelia Maria, d. v. N. J. Schouten-de Groot. Johannes Gerardus, z. v. J. van der Slot-Vrolijk. Marinus Cornelis Evert, z. v. P. Jansen-Jansen. Maria Petronella Wilhelmina, d. v. J. Hoogkamer-van den Berg. Cornelia Pe tronella Maria, d. v. P. B. Heshof-Backx. Johannes Marinus, z. v. L. Bon-Veer- man. Gerard Dirk, z. v. S. Brouwer-Pot hoven. Geertruida Christina Maria, d. v. A. F. de Groot-van der Putten. Maria Johanna, d. v. L. de Jong-Meijer. Petras Johannes, z. v. Th. Smit-van den Berg. Maria Alida, d. v. J. Nederstigt-Hogen- hout. Overleden: Oornelis Mijnen, 72 j. Alida van der Lans, 68 j.. echtgenoote van Aris Koomen. Arnoldus van Zwieten, 58 j., echtgenoot van M. C. Siemers. Pieter Zonderwijk, 65 j., echtgenoot van Geertrui da Ger. van den Bogaard. Henricus Pe trus de Groot, 43 j., echtgenoot van P. H. Tüuigrok. Hendrik Jacob Henkes, 73 j„ echtgenoot van J. J. van der Bee. Gehuwd: W. H. Heemskerk, 26 j. en M. van Velzen, 24 j. W. Duijvenvoorde, 30 j. en W. C. Edelaar, 27 j. A. J. Koe- leman, 24 j. en C. M. J. van den Burg, 25 j. J. Jaspers, 30 j. en E. Duivenvoorden, 24 j. H. P. Munsterman, 33 j. en M. 0. Verdegaal, 23 j. J. Welboren, 23 j. en P. G. Spreeuw, 23 j. J. A. van der Zwet, 27 j. en 0. M. Heemskerk. J. S. Brand ts- Buijs, 27 j. en H. C. W. Troost, 26 j. F. Vervaet, 24 j. en H. J. Duijndam, 21 j. RIJNSATERWOUDE. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert Donderdagavond te 8 uur. Agenda: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot intrekking steun regeling aan werkloozen. 4. Voorstel tot goedkeuring rekening en verantwoording Gezondheidscommissie te Bodegraven over het jaar 1932. 5. Vacature gemeente-opzich ter. 6. Reclame schoolgeld. 7. Vaststelling verordening ingevolge art. 122 der Ge meentewet. 8. Voorstel tot toetreding als lid van het Centraal Archief en Inlichtin gen-Bureau inzake Maatschappelijk Hulp betoon voor Nederland 9 Verslag van de Commissie van Toezicht op het Lager On- derwija 10. Voorstel tot toetreding als lid van een eventueel op te richten inlichting- bureau voor de gemeenten welke electrici- teit of gae van de Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden betrekken. 11. Comptabel be sluit dienst 1932 en 1933. 12. Vaststelling kohier hondenbelasting. 13. Voorstel inzake verdeeling der onderhoudskosten van den weg Alphen aan den RijnLeimuiden. En hetgeen verder tor tafel zal worden ge bracht. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De verscheidenheid is zooals we dit in dezen tijd van het jaar gewoon zijn, zeer groot en met het koele weer is ook de kwaliteit der bloemen zeer goed te noemen. De volgende prijzen wer den betaald: Juliaantjes 0.080.14 per 100, Gladiolen 1.50—2.10; Korenbloe men 0.100.15; Comvijlï's 0.50 0.90; Pioenen 1.50—2.40; Anjers f 0.100.20; Delphiniums 0.600.95; Margrieten 0.150.25; Pyrethrums 0.200.40; Irissen 0.080.14; La thyrus 0.150.25; Campanula 0.30— 0.50; Centoris 0.10—0.14. ST0MPWIJK. Een hoos. Gistermorgen omstreeks 9 uur kwam een donkere wolkenmassa op zetten uit het Zuiden, waaronder een dwar reling van vlokken hooi, papier en andere dingen, rijzende en dalende, als het ware een bonte $werm vogels van allerlei slag. Ter hoogte van de R. K. Kerk vormde zich uit de wolk een witte zuil loodrecht naar boneden waarvan het ondereinde eeni ge slagen door de lucht maakte. Van een daar in de nabijheid gelegen hooiberg wer den eenige hooihopen meegetrokken en verspreid. Iets verder werd uit de „Nieuwe Vaart" een hoeveelheid water meegezogen. Dan trekt de zuil weer op en lost zich in de donkere wolkmassa op. Honderden sloe gen dit ongewone schouwspel met belang stelling gade. TER-AAR. Diefstal van groenten. Dezer dagen zijn dieven de kas van den tuinder van T. binnengedrongen, die des morgens tot de minder prettige ervaring kwam, dat zij in zijn warenhuis geducht hadden huis ge houden. Ongeveer is er aan snijboonen ge plukt 40 kilo, daarbij komt dat zijn mooi staand gewas flink vernield is en de half- wassen-boonen bijna allen meegeplukt zijn. Dat beteekent voor den betrokken tuinder een flinke schade. De politie is van het een en ander in kennis gesteld. WOERDEN. V.E.P.-nieuws. Bij gelegenheid van do opening van het nieuwe terrein zullen alle leden van onze R. K. voetbalver. V.E.P. a.s. Zondag in de vroegmis ter algemeene H. Communie komen. Pater Engels, geestelijk adviseur, zal om half elf de Hoogmis op dragen voor leden, bestuur en donateurs. Na de Hoogmis begeven zich alle V.E.P.- leden en belangstellenden naar het ter rein aan den Utrechtsche Straatweg, waar pater Engels het nieuwe kleedlokaal op plechtige wijze zal inzegenen. Om half drie heeft de officieele opening plaats, waarna de reeds aangekondigde wedstrijd H.M.S. IGraaf Willem I zal aanvangen. Wie eventueel de aftrap zal verrichten is nog niet bekend. Voor deze wedstrijd is 'n prachtige beker beschikbaar gesteld. Wij willen even in 't kort memoreeren welke groote veranderingen het terrein heeft on dergaan Dit is geheel geëgaliseerd, 'n werk waar verschillende weken mee gemoeid zijn geweest. De ligging is gewijzigd, zoodat de DE AVONTUREN VAN 67. Nu dat was eindelijk iets naar Struisjes zin. Al gauw vond hij het kippen hok en maakte daar een praatje. Alle kip pen keken verschrikt naar het groote beest dat tooh blijkbaar ook van de familie was. Maar Struisje was erg vriendelijk en toen kwamen zo al gauw aan het hek. Struisje maakte gedienstig het deurtje open en een voor een kwamen de kippetjes naar buiten gestapt, in den zonnigen tuin, waar ze heelomaal niet mochten. 5709 lengterichting loodrecht is komen staan op de vroegere. Op de Utrechtsche Straat weg kijkt men dus precies op do dichtstbij zijnde goal. 't Heele terrein, dat vian in ternationale afmetingen is, is omgeven door 'n ijzeren afzetting, terwijl achter de goals flinke afrasteringen zijn aangebracht. Aan de rechterzijde van 't veld bevinden zich opklapbare zitplaatsen, 't Oude kleed lokaal is ingericht tot consumptie lokaal en bergplaats, terwijl 'n geheel niouwe kleed gelegenheid ia verrezen, die veel weg heeft van 'n landhuisje. Uit 'n aardig terrasje betreedt men do kleedkamer voor do scheidsrechter, aan weerszijden bevinden zioh de lokalen voor gasten en gastboeren, op eenvoudige maar zeer pra-ctische wijze ingericht. Achter ieder kleedlokaal is 'n wasohgelegeruheid, voorzien van flinke waech- en voetbakken, waarvoor kranen zjju aangebracht. V.E.P. heeft dus thans de beschikking over 'n terrein en verdere attributen, uit stekend boven vele terreinen in de omge ving. Vanzelf spreekt, dat daarvoor vele opofferingen zijn getroost. Wij raden ieder aan Zondag a.s. het nieuwe V.E.P.-terreiu eens in oogenscliouw te gaan nemen en te genieten van 'n ongetwijfeld fraaie voetbal wedstrijd. Zondag zal 't een belangrijke dag zijn voor de R. K. sport in Woerden en 'n prachtige propaganda voor het R. K. voetbal in 't algemeen. Moge 't V.E.P. bij deze gelegenheid aan mooi weer en belangstelling niet onbbre- kenNa de wedstrijd zal er 'n gezellige bij eenkomst voor de leden zijn in café Buys, waar ook de bekeruitreiking zal plaats heb ben. Polowedstrijd. De vastgestelde wed strijden voor de W.Z.C. en Forel-zevental len, dames en heeren, vonden gisteravond geen doorgang, aangezien W.Z.C. niet wen8ohto te spelen. Rare verhouding! De punten zijn dus voor Forel. NIEUWVEEN. De „Verbetering" zal verbeteren. Door de jonge Zwemvereeniging „De Verbete ring" is de aanbouw van zes dubbele kleed hokjes opgedragen aan den heer P. J. Vis ser. Ofschoon de uitbreiding der kleedruim te geen gelijke tred houdt met de groei van het ledental, dat thans 180 betalende leden bedraagt, mogen we toch van eenige ver betering gewagen, die zeker de vereeniging ten goede zal komen. Ti Koopt bij hen, die in UW dagblad adverteeren PR0FJE EN STRUISJE. 68. Natuurlijk maakten de meeaten ge bruik van de gelegenheid om in de gras perken naar wurmen te zoeken. Struisje hielp mee den grond omwoelen, wat na tuurlijk met die dikke'pooten erg gemak kelijk ging. De bloemen die er stonden vlogen naar alle kanten en het werd oen luilekkerland voor de grage kippetjes. VOORSCHOTEN. Geboren: Herman, z. van C. P. Boers en M. M. Maier. Krijntje Janna, d. van 0. J. van der Werf en L. J. Spaargaren. Ondertrouwd:, J. Nell 23 j. en J. Poot 19 j. Gehuwd: J. J. Pracht en M. Beijer. Gevestigd: 0. L. Dijkman van Schie dam. M. Voordenboa van Alphen a. d. Rijn. P. Boef van Zoeterwoude. J. van Duiven'bode en gezin van 's-Gravenhage. Vertrokken: A. J. van der Hoeven naar Oegstgeest. E. J. F. de Mari naar Vüösingen. M. Kooijmap naar Veur. M. Nicklbauer naar Leiden. A. Buising naar Rotterdam. J. W. van der Geer naar Leiden. E. Knura naar Bottrop (Did.). II 1 I =3 UIT DE RIJNSTREEK Franciscaansch Tournooi. Zaterdag a*s. wordt dit „tournooi" van de derde orde geopend. Do jeugdtertiariesen komen te 6 uur nm. bijeen voor 't invitatorium door pater Hermanus Veldman O.F.M., waarna Klein-Kapittel en tenslotte Liturgisch Avondgebed Voor de volgende dag luidt het programma: 630 uur H Mis; 9 uur Met ten-Kapittel; 11.30 uur Koorgebed; 12.30 uur Middagmaal2 uur Voandehvijding; 4 uur Generaal-Kapittel (samenkomst van alle leden); 7 uur Afscheid. Do jeugdter- tiarissen worden bij verschillende leden der derde orde ondergebracht. UitkijkenI Gisteravond (Dinsdag), on geveer 9 uur kwam 'n stelletje wielrenners (welbekend in de stad) met flinke gang de Oostdom afrijdon. No. 1 zwenkte langs 'n stilstaande luxe auto heen, no. 2, G. B., zag do auto niet en vloog er tegen op. Van de fiets bleef niet veel iheel, terwijl de jongen zelf door de achterruit schoot. Bloe dend aan 't gezicht verwond is hij zelf naar huis gcloopen. NAZIEN VAN UITLOTINGEN

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11