DINSDAG 20 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 GEMEENTERAAD De raad dezer gemeente kwam gister avond^ in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester dr. J. Lovink. Afwezig de heer Koren. Na opening met gebed werden verschil lende raadsbesluiten goedgekeurd. Naar aanleiding van verschillende ge stelde vragen deelen B. en W. mede, dat de lekken in de waterleidingbuizen aan den Groeneweg ontstaan door het verbe teren van de hoofdleiding en dat deze ver nieuwd wordt; dat ouden van dagen geen uitkeering krachtens de regeling ontvan gen en dus ook niet behoeven te stempe len; dat een paar autobushalten zullen worden verplaatst. De heer Lam dringt er op aan dat ook de bussen bij 't politiebureau en bij de Ver gulde Wagen behooren verplaatst te wor den. B. en W. zullen dit nog nagaan. Interpellatie over voetballen op Zondag. ISP?! Interpellatie van den beer van Kleef betrefende de houding van B. en W. in zake het voetballen op Zondag. Interpellant gaat de geheele geschiede nis van 1914 af na en betreurt het, dat B. en W. volharden met elk der voetbal- vereenigingen slechts voor 13 Zondagen verlof te geven, omdat deze daardoor moei lijkheden ondervinden. Hij wraakt het be roep op de Zondagswet die van 1815 da teert en noodig herziening vraagt. Spr. kan zioh niet voorstelen, dat H.M. thans nog zulk een wet zou willen bekrachtigen. Hij heeft respect voor de heiliging van den rustdag maar wil die niet opgelegd zien door een meerderheid aan een min derheid. De voorzitter antwoordt dat B. en W. hun standpunt handhaven en niet mede willen werken aan 'n vrijgeven van eiken Zondag.. Of er andere gemeenten zijn waar gelijke bepalingen gelden ligt niet aan hen te onderzoeken. Zij zijn overtuigd dat nog een zeer groot deel der gemeente van de sport op Zondag niet gediend is. De heer van Kleef oordeelt, dat de meerderheid hier van haar macht misbruik maakt en wil de jeugd zich in dit opzicht laten uitleven. Sportbeoefening bevordert de drankbestrijding. De heer Groeneveld geeft B. en W. de verzekering dat een groot deel dér toe schouwers uit geloovige kringen komt. Den heer Verdonk heeft het antwoord bevredigd. De C. H. staan niet vijandig tegenover de sport-, wel tegen het misbruik van den Zondag. Waarom wordt de vrije Zaterdagmiddag daarvoor niet bestemd? De heer Den Uyl heeft nooit begrepen welk Christelijk principe hier in het ge drang zou komen. De heerButing vindt, dat de vootbalvereenigingen geenszins re den tot klagen hebben. De heer Den Ou den legt mede namens de A. B. raadsfrac tie de verklaring af dat zij het geheel eens is met B. en W. Als het waar is, dat er jongelui komen, die daar krachtens hun opvoeding niet thuis hooren, dan zijn ze daar tegen den wil hunner ouders. Spr. zal er nooit toe medewerken om op dit terrein het gevaar voor verleiding te ver groe ten. De heer Van Kleef merkt op, dat de vrije Zaterdagmiddag niet voldoende tijd biedt. Het voetbalspel vraagt, door do afstanden die de spelers vaak moeten reizen-, den ge heel en dag. Nadat de heer Den Ouden zijn stand punt nog nader heeft verdedigd, wordt de interpellatie gesloten. De burgemeester deelde nog mede, dat hem tegen 1 September a.s. eervol ont slag is verleend. Ingekomen stukken. Een verzoek van H. Schouten om terugbetaling van vergun ningsrecht gaat op aandrang van den heer Van Kleef terug voor nader onderzoek. Bij een schrijven van hét ail-g. comité dat een boycot van Duitsche goederen vraagt, stelt de heer Den Uijl voor daarop in te gaan. Zijn voorstel wordt met 2 stem men tegen 14 stemmen verwoipen. Een adres van bewoners van het Riet- veldsche pad met verzoek een verbod in het leven te roepen, inzake het liggen langs de wegen wordt in handen van B. en W. gesteld. De geneeskundige armen verzorging. Langdurige bespreking lokte het adïes ■uit van den Boskoopsohen geneesheer, in zake de geneeskundige armenverzorging in het aan Boskoop grenzende deel van de gemeente. Weth. Spreij zegt, dat dit adres hem, zoowel om inhoud als om den toon ver baasd heeft. Het B, Armbestuur treft in dezen geen verwijt. Zoodra de dokter ge zegd had, dat opneming in inrichting voor deze patiënt noodig was, heoft het armbe stuur zijn best gedaan. Het gaat eohter niet aan, dat- ieder maar zegt: „Het B. A. zal wel betalen", zooals hier geschied is. Het Armbestuur gaat van dezen regel nit, eerst de patiënten, daarna de familie en dan het B. A^ als het op betalen aan komt. Het B.A is gelukkig nog wel in staat om menschen, die hulp noodig hebben, te helpen. De heer Van Kleef gelooft toch, dat er met reden geklaagd wordt over het optre den van het B. Armbestuur, Nader gesommeerd om een geval te noemen deelt hij mede, dat enkele maan den geleden een vrouw opneming in het weeshuis vroeg, en dat dit door den wees vader geweigerd werd, zonder dat het B. VAN ALPHEN AAN DEN RIJN A. hierin gekend werd. Na bespreking wordt besloten, dat B. en W. eerlang te dezer zake een rapport zullen uitbrengen. Aan de Ohr. H. B. S. wordt na goedkeu ring der begrooting voor 1933 1893.75 subsidie verleend. Volgt voorstel van B. en W. tot verhuur van het gymnastieklokaal der O.L. school Schoolstraat aan de afd. Alphen a. d. Rijn van den Arbeiderssportbond. Weth. Herngreen verklaart zioh hier tegen omdat de S.D.A.P. en het N.V.V. waarmee deze Bond annex is ten opzichte van de overheid een gevaarlijk standpunt innemen. Hij wil niet medewerken om dit streven te bevorderen. De heer Den Uijl gelooft, dat dit be zwaar meer voortkomt uit vrees voor alles wat uit arbeiderskringen opkomt, wat de weth. ten sterkste ontkent. De heer Groeneveld vraagt maatregelen dat het onderwijs geen hinder ondervindt. Het voorstel wordt aangenomen met 13 tegen 3 stemmen. Voorstel van B. en W. tot weder-verhu- ring van de woningen Dorpsstraat 103 en Hooftstr. 258. Z.h.st. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot beschikbaar stelling van een crediet van 350 voor het maken van 3 grafkelders op de begraaf plaats a. d. Zuideindeweg te Aarlander- veen. Z.h.st. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot het maken van een boordvoorziening a. d. Kromme Ziende. Z.h.st. aangenomen. Voorstel van B. en W. om de gemeente garant te stellen voor een gedeelte van het aan boomkweekers in de gemeente door het Rijk te verleenen crediet. De heer Groeneveld vreest, dat het ge noemde bedrag iets te laag geraamd is en vraagt daarom eenige verhooging. De heer den Ouden meent dat dit altijd nog kan. Daarna z.h.st. aangenomen. Voorste] van B. en W. tot den verkoop van bouwgrond aan de van Dijkstraat aan den heer S. D. v. Hemsbergen, aannemer alhier q.q. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan de Conradstr. aan W. v. d. Helm, alhier. Voorstel van B. en W. tot het in eigen dom overdragen van verschillende percee- len openbaren weg ten behoeve van weg- verbreeding. Z.h.st. aangenomen. Geen overtreding van de ge meentewet. Futiliteiten. Mededeeling door B. en W. van het door 'hen ingestelde onderzoek naar de ver meende overtreding van art. 26 Gemeente wet door het raadslid den heer J. L. H. Boeren. De heer van Kleef is niet geheel bevre digd. Hij vraagt wie B. en W. op dit ge val, zoowel als dat van den heer Engels man attent maakte. Persoonlijk zou hij niet voor schorsing stemmen maar hij vindt de houding van den heer Boeren toch niet geheel juist, toen deze de aan dacht vestigde op een familiezaak. On juist was het ook, dat de eerste inschij- vers hun biljetten geopend terug kregen. De heer Boeren constateert, dat de al gemeene bekendheid van deze zaak ver oorzaakt is door drang op enkele 'Daadsle den uitgeoefend. Spr. staat zoo zuiver mo gelijk. Hij heeft een reprimande gegeven aan den Directeur, die slechts drie perso nen ter inschrijving uitnoodigde, en op de vraag of hij persoonlijk belang heeft bij de firma Maseland rust niet op hem maar op de aanklagers de bewijslast. Spr. noch een der comm.-leden heeft de eerste bil jetten geopend gezien. Dat deze wel ge opend zijn, is een fout geweest, maar dit gaat buiten spr. om. Hij kan elk onderzoek gerust afwach ten, maar geeft toch den raad, om zich niet met zulke futiliteiten bezig te houden. De heer Verdonk vindt het ook gevaar lijk, dat de heer Boeren juist deze firma noemde. Weth. Herngreen zegt, dat hij als voor zitter der betreffende Comm. zoowel in dit als bij een vorig geval de aandacht van B. en W. er op gevestigd heeft. Zij waren eenparig van oordeel dat hier geên over treding plaats had. Hij bevestigt de ver klaring van den heer Boeren inzake de eerste inschrijving. Nadat de heer Boeren nog gezegd heeft, dat hij de firma met geen enkel woord gewaarschuwd, heeft, wordt de bespreking gesloten. Voorstel van B. en W. inzake het in be heer overdragen aan het bestuur der speel tuinver. „Bloemhof' alhier van het speel terrein „Bloemhof". Z. h. at. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van een plan tot straataanleg aan de Aar- kade en om deze onderhands te gunnen aan W. v. Beijeren, aannemer alhier. Z. h. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot afbraak van de perceelen Schoolstr. 24, 26, 28 en 30 en den bouty van een loods ter plaatse. Op aandrang van enkele leden zal nog eens terdege worden nagegaan of het plaat sen van een loods in eenig opzicht ook hin der kan veroorzaken bij het onderwijs, voordat tot opbouw wordt overgegaan. Benoeming van een lid voor de comm. van pl. toez. op het 1. o. in de vacature-de Jong. Aanbevolen worden de heeren: 1. B. Lam; 2. H. R. Overbeek. Gekozen de heer B, Lam met 13 st. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op de heffing van keur- en slachtrechten voor het keuren en slachten van varkens aan de noodslachtplaats. Z. h. st. aangenomen. LEIDEN. HET „H. GEESTHOFJE" AAN DE DOUZASTRAAT. En de Hoogmadensche pachtboeren. Eenigen tijd geleden hebben wij mel ding gemaakt van een procedure tusschen Baron Wittert van Hoogland, vrij grond- heer van Hoogmade, in zijn hoedanigheid als bewindvoerder van het H. Geesthofje alhier tegen eenige landbouwers te Hoog made. In deze procedure werd Baron Wittert van Hoogland niet-ontvankelijk verklaard. Hedenmorgen heeft de Haagsche Recht bank uitspraak gedaan in twee andere za ken, waarbij gemelde stichting als eisohe- res optrad en beide landbouwers als ge daagden. De Rechtbank heeft de vordering van de Stichting afgewezen en haar tevens tot de proceskosten veroordeeld. Voor de stichting i« als procureur op getreden mr. O. J. Goudsmit; voor do beide landbouwers mr. L. Weijl. R. K. KAPPERS BEDIENDEN BOND. Vorige week vergaderde de R. K. Kap- persbediendenbond „St. Cosmos". De voorzitter opende de vergadering en heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder den Geestelijk Adviseur, die door den Bisschop als zoodanig benoemd was. De notulen der vorige vergadering wer den onder dank goedgekeurd. Hierna had de installatie van den Geest. Adviseur plaats. De voorz. zeide, dat het hem een genoegen was pater Busolianan te mogen installeeren als Geestelijk Adviseur van den R. K. Kappersbediendenbond „St. Cosmas", de jongste onderafd. van den R. K. Volks bond alhier. Wij hopen, aldus spr., al is deze organisatie klein, dat u uw beste krachten zult geven en ons zal bijstaan met raad en daad en dat wij lang met elkaar zullen mogen samenwerken. Hierna nam Pater Buschman bet woord, die den voorzitter dankte voor zijn harte lijke woorden en de hoop uitsprak met be stuur en leden eendrachtig te mogen sa menwerken, opdat deze organisatie zal mogen groeien en bloeien. Nu werd door den voorzitter bekend go- maakt, dat de voorzitter en secretaris, wel ke laatste ook voorloopig het penningmees terschap zal waarnemen, definitief als zoo danig waren benoemd. Het secretariaat is gevestigd: W. de Mooij, Bakker steeg 22. Tevens werd medegedeeld, dab op Dinsdag 1 Augustus een groote propaganda-avond gehouden zal worden met als spreker de heer Van Zorn, hoofdbestuurslid van het R. K. Werkliedenverbond. Alle R. K. Kap sters- en Kappersbedienden in Leiden en Omgeving worden uifcgenoodiigd om dezen propaganda-avond bij te wonen. Na de rondvraag volgde sluiting met den chr. groet. Gistermorgen is de 59-jarige mevr. W. B. Z., wonend Vreewijkstraat 26, in de gang van haar woning uitgegleden en met de liu- kerihand door den glazen tochtdeur geval len. De E. H. D. verleende eerste hulp, waarna mevr. Z. naar het Acad. Ziekenhuis werd vervoerd ter verdere behandeling. LAATSTE BERICHTEN PROVINCIALE STATEN. De Provinciale Staten hielden heden een vergadering in het gebouw der Eerste Kamer onder voorzitterschap van Jhr. mr. dr. H. A. v. Karnebeek. Als nieuw lid wordt geïnstalleerd de heer v. d. Bas (A.-R.). Tot buitengewoon lid van Gedeput. Sta ten wordt benoemd de beer W. Warnaar (A.-R.) te Sassenheim met 41 van de 58 stemmen. Verschillende agendapunten worden zonder beraadslaging of stemming goedge keurd. Bij de verslagen der krankzinnigenge stichten en zwakzinnigengestichten zegt mevr. De Vries Bruins (S.D.), dat heb wen- schelijk is, dat deze verslagen meer gege vens bevatten, o.a. ten aanzien van den leeftijd der patiënten. In sommige gestich ten, b.v. het St. Jorisgesticht. is het aan tal sterfgevallen opvallend hoog. Dit moet een speciale oorzaak hebben. Over derge lijke bijzondere feiten dienen uitvoeriger mededeelingen gedaan te worden. In het gesticht te Bergen op Zoom is herhaalde lijk dysentherie voorgekomen. Dit bewijst, dat er een infectiehaard zit. Het lijkt spr. wenschelijk advies te vragen aan de in spectie van de Volksgezondheid. Spr. vraagt voorts waarom niet spontaan een verslag is verschenen over het onderzoek, dat is ingesteld naar het voorkomen van tuberculose in de gestichten en maakt ten slotte nog ëen aantal opmerkingen over de medische behandeling in deze gestich ten. De heer Werker (V.D.) wijst er op, dat het Staatstoezicht op heb krankzinnigen wezen niet stil zit. De taak der provincie is beperkt tot de zorg voor voldoende plaats in de gestichten in Zuid-Holland. Het is de taak der regeering te zorgen, dat het Staatstoezicht zijn taak goed verricht. Mr. Bolsius, lid van Ged. Staten, is het eens het mr. Werker. Spr. geeft eenige in lichtingen over de leeftijden der patiënten. Mevr. de Vries-Bruins, repliceerend, acht het standpunt van Ged. Staten inconse quent omdat er zelfs een commissie voor deze aangelegenheid is benoemd. Ged. Sta ten zijn wel degelijk verantwoordelijk voor de wijze van verpleging. Bij het punt: vaststelling van een ver ordening, houdende maatregelen ter voor koming van ontsiering en onbruikbaar- making van bet watergebied in Zuid-Hol land, brengt de heer Sandifort (S.D.) hulde aan Ged. Staten voor het ten deze geno men initiatief. Deze verordening is eenig in het land. Spr. heeft vertrouwen in de toezeggingen van Ged. Staten, dat de lijst van wateren, waarop deze verordening be trekking heeft, zoo noodig zal worden aan gevuld. Ten aanzien van art. 4 der veror dening zag spr. graag vervallen de bepa ling, dat ontheffing aan landbouwbedrij ven kan worden verleend voor het verbod van vuilstorting. De heer Beekenkamp (lib.) meent, dat' deze voordracht onvolledig is omdat daar in niet gesproken wordt van de hygiëni sche belangen. Vuil stortingen, die niet ont sieren en het water niet onbruikbaar ma ken dienen toegelaten te worden. Liever dan een lijst van wateren had spr. gezien, een algemeene formule, van toepassing op alle wateren in het gewest. Thans bestaat immers de kans, dat het kwaad zich ver plaatst, inplaats dat het wordt uitgeroeid. Vele wateren ontbreken trouwens in de lijst. Hierna wordt gepauzeerd. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd Doctoraal-examen klassieke letteren: mej. W. Hofman (Breda); Candidaats-examen rechten: de heeren M. Magnée de Horn (Roermond) en G. Oudemians (Epe) en de dames H. Polder man (Heemstede), K. H. Woldringh )den Haag) en M. J. Kluit (Hallegersberg); Candidaats-examen klaas. lettoren de heer J. van Waalwijk van Doorn (Dord recht) Candidaats-examen rechtsgeleerdheid de heer F. W. Bolk (den Haag). Berichten reeds geplaatst in een ge deelte onzer vorige oplage. FASCISTENRELLETJES TE DEN HAAG Voorbijgangers mishandeld. Zondagmiddag hebben een aohttienja- jarigo bewoner van den Zuid-Öost-Binnen- singel te 's-Gravenhage, en een negentien jarige bewoner van het Spui aan het po litiebureau aan do Priusestraat aangifte gedaan van mishandeling. Zij verklaren, dat een groep nationaal-socialisten hen in de Oranjestraat heeft mishandeld door hen met karwatsen op het hoofd te slaan en hen tegen de beenen te trappen. Do eene van de jongelui kreeg een bloedende wond bij den rechterslaap en schaafwon den aan armen en beenen, de ander een onbeduidende hoofdwond. Ook hebben zich aan het politiebureau gemeld do 36-jarige rijkspropagandist der nationaal-socialisti- sohe partij B. S., en de 24-jarige A. C. H., beiden wonende aan do Maliesbroat. De politie heeft hen voor onderzoek aan het bureau gehouden. Volgens de aangevers zouden zij de hoofddaders zijn en zou S. zijn troep, welke ongeveer twintig man sterk was, onder den uitroep „Grijpt ze, jongens" hebben opgeruid. Handelregister K. v. K. Opheffing. 3151. Boerderij en Vee- handelmaatschappij .,Oegstgeest", in liqui datie. Oegstgeest, Emmalaan 10. W ij z i g i n g. 6190. Stoom-Schelpen maalderij „De Noordzee", Katwijk aan Zee, Parlevlietslop. Grit-product. Overl. E.: H. Ouwehand, Katwijk aan Zee, dd. 23 Mei 1933. Nieuwe inschrijving c n. 6212. „Boerhaave Apotheek'', Katwijk aan Zee, Duinoord 21b. Apotheek. E.: Mej. W. J. de Bouvé, Katwijk aan Zee. 6214. M. H. Viergever, Noordwijk, van Panhuysstraat 74. Internationale expeditie van bloembollen en planten alsmede agen tuur. E.: M. H. Viergever, Noordwijk. De afd. Leiden van den R. K. Bouw vakarbeidersbond heeft het bestuur als volgt samengesteld: S. P. Strijk, voorzit ter, Oranjegracht 37; J. J. de Haas, secre taris Os- en Paardelaan 37; A. J. v. d. Kwartel, penningmeester Alexanderstraat 27; A. Graaf mans, 2e voorzitter; J. Ver loop, 2de secretaris; J. J. B. v. Ovost 2e penningmeester; Th. Overdijk, commissa ris. Geestelijk adviseur Kap. Hes6ing, Oude Vest 223. De leden worden herinnerd aan de le den-vergadering van Donderdag 22 Juni des avonds 7.30 uur in zaal 6 van den V olksbond. Geboren: Anna Margaretha, d. v. J. v. Meteren en M. P. B. D. Aergelo. Ondertrou wdJ. W. Kokkedce jm. 26 j. en A. J. Bavelaar jd. 22 j. P. A. Warmond jm. 27 j. en A. C. Bilderbeek jd. 24 j. A. 'Rljsbergen jm. 25 j. en J. v. d. Heijden jd. 16 j. H. S. Schipaanboord 22 j. en E. Franken jd. 20 j. J. P. v. d. Kraan jm 26 j. en S. G. Korimoak jd. 24 j. W. Gijsman jm. 24 j. en J. v. d. Steen jd. 21 j. Overleden: H. J. Groot Huize, on- geh. vr. 27 j. J. v. Iterson dr. 12 j. J. v, d. Blij-v. Steenbergen wed.e 70 j MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 Juni. Groentenveiling. Per 100 stuksandijvie 0.502.60, kro ten 2.102.60, komkommers 1.509.00 bloemkool I 4.5010.50, bloemkool II 1.505.60, pieterselie 0.501.60, radijs 5080 cent, kropsalade 0.501.10, selde rie 0.50—1.90, uien 50—90 cent, wortelen 1.902.90, rabarber 0.601.50, per 100 kg.: snijboonon 2840, stokboonen 60 67, stamboonen 5060, tuinboonen 6 10, doperwten 1425, peulen 521, postelein 47, spinazie 412, tomaten BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. A 38.40, B 26.—, C f 36— en OC 22. 20 Juni. Vette varkens. Aangevoerd 351 stuks, waarvan 338 zwaar 3132 oent en 13 licht 30 cent per kg. levend gewicht. Handel matig, afloop minder. ROTTERDAM. 20 Juni. Vee. Aanvoer: 223 paarden, 663 magere runderen, 306 vetle kalveren, 62 graskalveren, 9 varkens en over- loopers, 5 bokken of geiten, 3 veulens, 670 vette runderen, 805 nuchtere kalveren, 125 schapen of lammeren, 9 biggen. Prijzen per halve kilo: koeien 16—18, 23—26, 27,5—29, Ossen 16—17, 21—22,5, 24—26, Stieren 17— 19, 20, 22—24, Vette kalveren 15—20, 25—27,5 30—35. Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien 110230, Kalfkoeien -20250, Stieren 40275, Pinken 3060, Graskalveren 2060, Vaarzen 5590, Werkpaarden 100200, Big gen 61, Slachtpaarden 100190, Biggen per week 0.601.10, Hitten 50100, Veulens 50 80, fok nuchtere kalveren 610, Slacht nuch tere kalveren 36. De aanvoer van vette koeien en ossen was wat minder en de handel iels vlotter; voor le cn 3e soort werden de prijzen gemakkelijk bedongen; tweede soort was iets hooger. Een enkel prima beest ging nog tot 1 cent boven noteering. De aanvoer van stieren was niet zoo groot als vorige week en de handel was wil liger. De prijzen van le cn 2e soort werden gemakkelijker bedongen, die van 3e soort was wat stijver. Vette kalveren met tamelijk aan voer en slechten handel. De prijzen onder gingen bijna geen verandering. Een prima kalf ging nog tot 2,5 cent boven noteering. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalfkoeien minder, de handel was redelijk cn ook hier werden dezelfde prijzen gemakkelijk bedongen. Jong vee met tamelijken aanvoer kalmen handel en geen verandering in de prij zen. Nuchtere fok- en slachtkalveren met re delijken aanvoer, kalnme handel, aanvankelijk waren de prijzen iets stijver; later liepen deze prijzen iets terug tot het niveau van vorige week. De aanvoer van graskalveren was klein, met willigen handel en bijna geen verandering in de prijzen. Werk- cn slachtpaarden, hitlcn enveulens met flinken aanvoer en wat stoe- cer handel. Er was weinig vraag naar werk paarden, prijzen bleven brijwei stationnair. De aanvoer van biggen was zeer klein met kalmen handel en gelijken handel. De aanvoer wan schapen en lammeren was zeer klein de prij zen bleven stationnair. ROTTERDAM, 19 Juni. BuHenl. Granen Rogge 7475 kg. Zuid-Russische dispo nibel 3.40; 77—78 kg. Noord-R ussischo disp. 3.50; Canada 2 disp. 3.40, 77 kg. Hongaareche disponibel 3.35, 723 kg. Poolsche disponibel 3.25, 75—6 kg. Ba- hiai Blanca disponibel 3.40. Gerst; 7071 kas. La Plata disponibel 80, 79 kg. La Plata disponibel 79, 67 kg. La Plata aangekomen 77.50, 65—6 kg. La Plata stooniond, naa.r aankomst 76—75; 601 leg. Donau disp. 73, 5960 kg. Donau «toornend 7271Russische chevalier disponibel 79. Haver; Canada no. 2, disponibel 4.50; Canada No. 3 stoomend 4.35, Feed I Ca nada diep. 4.15, 52—53 kg. Tsjechische disponibel 3.90, 47—48 kg. La Plata aan gekomen 3.45, 4647 kg. Donau disp, 3.40, Majs per 2000 kg.: gele La Plata aangek 64.50, idem stoomend 64.Donau Galfox aangekomen 6161.50; idem stoomend 61.50—62; Amorikaansehe mi xed disponibel 72; Russische mixed dis ponibel 66.Afrikaanscho No. 2 dispo nibel 71. Stemming prijshoudend. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel.) 58.971 8.447/, New York 2.027/s 9 79» Brussel 34 74 Zwitserland 48.04 Milaan 13.021 21.2L'l/o Oslo 42.62 l/o Kopenhagen 37.571 Stockholm 43 421/5 Weenen Praag 7.41 Boedapest Prolongatie 1 3/4 pet. BEURSOVERZICHT. van gisteren. Het is moeilijk een logisch verband lo vinden tuaschen de vaste houding, dio dc Amsterdamsohe fondsenmarkt. heden to zien gaf en do oigenaardigo ontwikkoling der Economisoho Conferentio, waarop tot dus ver elk plan of voorstel bijna onmiddellijk na de indiening werd teruggenomen. Toch is er eon verband en wel het onweerlegbare feit, dat de modedeeling van Roosevelt, dat er voorloopig geen sprake zal kunnen zijn van oen stabilisatio van den dollar, de speculatie tot aankoop heeft doen beslui ten, daar men uit deze mcdedoeling do verwachting put, dat de inflatie-hausse in de Vereen. Staten weer zal worden voort gezet. Voor Amerikanen bostond vanmid dag dan ook flinko vraag, dio tot een krachtige koeraverheffing leidde. Ook de locale markt kreeg haar doel. Van do In- dusbrieelen waren Philips een 6-tal punten hooger, terwijl Aku's en Unilevers ruim 1 pet. avanceerden. Ford was enkele punten boter. Rubbers verkeerden krachtig in hor sbei, waarbij koerswinsten tot 10 pet. waren op te teekenen. A'dani Rubbers stelden zich 6 pet. hooger. Tabakken lagen eveneens vast, terwijl Suikers zich bij de algemeene tendenz aansloten. H.V.A.'s golden oen 4-tal pet®, boven het niveau van Vrijdag. Ook de Amerikaan-sohe oliesoorten liepen op. Soheepv. gedrukt. Van de Duitsche obliga ties waren Dawesleening en Youngleeniug willig. De Nederl. Staatafondsenmarkt was goed prijshoudend.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3