DONDERDAG 15 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT tweede BLAD PAG. 8 GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK Aarkade en om deze onderhands te gun nen aan W. van Beijeren, aannemor alhier. 12. Voorstel van B. en W. tot afbraak van de perceelen Schoolstraat 24, 26, 28 en 30 en den bouw van een loods ter plaatse. Benoeming van een lid voor de Cora- rie van plaatselijk toezicht op het iager onderwijs in de vacature-de Jong. Voorstel van B. en W. inzake Boomkweekerscrediet. 111111 n 11 111111111111 11111 s 1111111111111111 s 1111111 viert Gustaaf V, koning van Zweden, zijn vijf en zeventigsten verjaardag. WASSENAAR. „Wassenaar en Omstreken". In het "Wapen van Wassenaar hield de Tuinbouw- vereeniging Wassenaar en Omstreken haar inaandelijksche ledenvergadering. Geopend werd door den 2en voorzitter, den heer A. J. van Duy ven voorden. Nadat de notulen waren voorgelezen werd door hem tot Jury om het ingezondene zoowel voor de prijsvraag als voor het puntenstel- sel te keuren, aangewezen de heeren D. de Booy, W. D. Schnitzler en M. Sjouke. Door den heer J. Sietinga werd vervol gens voorgelezen zijn opstel over Heester- snoei, welk opstel voor een uitgeschreven prijsvraag met een eersten prijs was be kroond. Na beëindiging hiervan werd hij met een "warm applaus beloond. Na de pauze bracht de jury verslag uit van de gehouden keuring. Voor de prijsvraag 3 blad-begonia's wer den toegekendle prijs G. A. Henkes 30 punten; P. Kelderman 2e prijs met 23 pun ten en J- Sietinga 3e prijs met 21 punten. Voor het puntenstelsel behaalden voorts: J. Sietinga voor 1 caladium hybr. wit 8 p.; 1 Phyjocactus 5 p.; 1 Peperomia Reseda Florw 6 p.; 1 Zomerviolier Excelsior 6 p.; voorts voor een serie lathyrus: Doratus Excelsior 7 p.; l'Innocence 6 p.; Ascot 7 p.; Chieftain 6 p.; Blue Wrings 5 p.; Rose 5 p.; Rowerscourt 6 p.; Welcome 6 p.; Co rona 6 p.Scintillente 7 p.Olympia 6 p. P. Kelderman met: 2 Thumbergia Ala-ta Aurantisca 7 p.; 2 Campanula Medium 6 p. C. Visser met: Cephalocereus Senilis 8 p.; Echinocaotus fiebrigu 8 p.; Gesteria Maculata 6 p.; Howorthia Ellargant voor Granata 7 p.; Howorthisa Faxiata 7 p.; Gesterias Scabarina 9 p.; A]oS Aristara 9 p.; Mammalana Woodi 8 p.; Philicereus Stausii 4 p.; Aloë Variagata 6 p.; Gigteria Maculata 6 p.; Mammelaria Cniptricta hierna is aan de orde de vragenbus en rondvraag. Gevraagd werd oa. hoe het komt dat er in koolsoorten de draaiharten ontstaan. Ia dit een kwestie van kwaliteit van het zaad of heeft dit andere oorzaken. Als afdoend antwoord werd naar voren gebracht dat draaiharten geen oorzaak vinden in de kwaliteit van het gebruikte zaad, doch dat deze ontstaan door een in sect. Ook werd gevraagd hoe de tomaten bui ten het beste konden worden behandeld wat snoeien betreft. Geantwoord werd de dieven niet te jong verwijderen en eerst na vorming van de derde tros de kop van de plant wegknijpen en een dief in den kop laten doorgroeien. Gevraagd werd voorts naar de oorzaak van het wegvallen van Zinia's. Dit zal zijn oorzaak vinden in de groote overgang van kas naar buiten na het op potten. Voorts werd geïnformeerd of de z.g. Vuurdoorn iedere standplaats tegen een muur voor lief neemt. Aangeraden werd zoo mogelijk een war me en zonnige standpunten om met succes deze plant te laten bloeien en besdragen. Voorts werden nog de vragen gesteld: Wat is de oorzaak dat in pioenrozen diver se scheuten verechrompelen en wegvallen terwijl voorts de struiken prachtig bloeien. Dit wordt voornamelijk geweten aan de grondsoort. Een vraag: welke invloed heeft het was sen of afnemen der maan op den groei der planten 1 lokte een uitvoerige discussie uit. maar men kwam tot geen definitieve uit komst. Door den heer Jansse werd gevraagd dat hij gaarne in het bezit gesteld zou worden van alle mogelijke misvormingen en ver groeiingen die zouden worden opgemerkt., zoowel bij bloemen, bladen, takken enz. Ten slotte wordt, nadat door den voor zitter de aandacht op de a.s. Juli-vergade- ring wordt gevestigd, alwaar tijdens de vergadering bloem en bindwerk zal worden gemaakt., deze geanimeerde vergadering gesloten. Gevestigd: M. Grothe uit Lathen. K. Klein uit Kampen. A. Eckstein uit Frankfurt. E. J. Haase uit Wanne- Eickel. H. J. Bernsmann uit Buer. E. Klode uit Ratingen. M. Klotzur uit Oberhausen. E. Brucker uit den Haag. E. Frielinghaus uit Heme. H. A. van Doornum uit Davos. J. C. Sdot uit Voorburg. L. T. Jansen uit Assen. M. Temmen uit Kerkrade. H. A. H. Rauch uit Lütgendortmund. A. Frings uit Sechtem. F. H. van der Wal uit Voor schoten. Th. H. Haake uit Niedersidlitz. O. Tonn uit Essen. A. Steennmetz uit Gouda. J. Roest en vr. uit den Haag. A. T. Smit en gez., uit den Haag. P. Rullman uit Amsterdam. Wed. A. Blan- kespoor geb. M. van der Does en gez., uit Apeldoorn. Vertrokken: G. Knetsch naar Den Haag. A. B. Rouwenhorst naar Rhenea. J. T. M. Neliis naar Arnhem. P. J. de Groot en gez. naar Den Haag. C. van Straten naar Amsterdam. A. van Dijk naar Voorburg. Wed. Kleijsen geb. Tellekamp naar Amsterdam. M. Vis naar Wijk aan Zee. M. Pirkl naar Den Haag. Mevr. J. H. Wierenga naar Hil versum. J. de Koning naar Den Haag. J. v. d. Berg naar Leiden. M. Freit- hofer naar Den Haag. G. Nell naar Bar- neveld. M H J I Rutten geb. Koenen naar Mont St. Odille (Fr.). Geboren: Cornelia Emerentiana, d. van C. van Wissen en A. A. Vis. Albert Harmen, z. van H. Veldhuisen en C. A. M. Kuiper. Rimelia Wilhelmina, d. van J. Gallenfels en M. P. Careten. Lein, z. ran P. Oostrum en S. Provoost. Willem, z. van J. A. van Zijl en C. de Kluyver. Ondertrouwd: M. van der Veen en N. A. H. de Vries. T. van DonkeLaar en G. M. A. Hardtke. W. A. M. Burgers en C. A. M. Leijen. Gehuwd: C. J. L. M. Smits en B. A. Bing. Overleden: L. Peek 69 wedr. van C. Schermer. J. Pb. van der Lubbe 71 j., geh. met H. J. Riep. H. J. van Minster 69 j. geh. mét N. A. de Vries. De gemeenteraad kwam Maandagavond in openbare vergadering bijeen, Voorzitter is de Burgemeester. Tegenwoordig zijn alle leden. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed, worden de notu len der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna doet de voorzitter mededeeling van eenige ingekomen stukken w.o. een Kon. Besluit tot vernietiging van het be sluit van den Raad d.d. 9 Februari 1933, waarbij aan J. G. Groen te Rotterdam ver gunning is verleend tot het verbouwen van een schuur tot 3 woonhuizen. Op voorstel van den voorzitter wordt be sloten het punt „Aangaan rekening-cou- rant-overeenkomst met Alpbensche Rank en intrekking idem met Bank Nederland- sche Gemeenten" van de agenda af te voe ren in afwachting van nog nader te voeren besprekingen m teeerstgenoemde Bank. Het rente-peroentage in rekening-cou rant met het waterleidingbedrijf voor de- bet-saldi en oredit-saldi wordt hierna be paald op gelijken voet als door de gemeen te verschuldigd of te vorderen is voor gel den in rekening-courant bij eenige bankin stelling. Na toelichting door den voorzitter wordt de vergoeding art. 101 der L.O.-Wet 1920 over 1930 van het Bestuur der Nei. Herv. school vastgesteld op 1705.74. De kosten per leerling hebben bedragen 14.673. De winkelsluiting. ALsnu komt aan de orde een adres van de fa. H. Batelaan c.s. inzake winkelslui ting om 9 uur. De voorzitter licht dit adres nader toe. Bij een onderhoud met een tweetal onder teekenaars van het adres heeft spreker er zijn bevreemding over uitgesproken, dat, men destijds bij een gehouden conferentie met de winkeliers bijna algemeen voor acht uur sluiting was en nu in den zomer komt men met een adTes om de winkels tot 9 uur te mogen open houden Spreker heeft bij de winkeliers doen nagaan hoeveel er voor 8 uur en hoeveel er voor 9 uur sluiten wa ren, waarbij bleek, dat zich 23 voor 9 uur en 19 voor 8 uur hadden uitgesproken B. en W. hebben deze zaak ernstig overwogen en mondeling medegedeeld, dat zij niet be reid waren een voorstel bij den Raad aan hangig te maken. De voorzitter noemt ver schillende redenen, waarom B. en W. afwij zend tegenover dit adres staan ojn. dat het adres hen zeer overdreven voorkomt, dat hier reeds een tweetal verordeningen zijn en dat de zomertijd bijna verstreken zal zijn eer de Koninklijke goedkeuring op een dergelijke verordening tegemoet kan wor den gezien. Bovendien is het niet noodza kelijk, omdat in een naburige gemeente om 9 uur sluiting is, wij dit hier ook maar moe ten doen, temeer daar in Hazerswoude een groot deel den z.g. ouden tijd houdt. De heer de Jong wil dit adres wel toe staan, omdat de winkeliers bijna geen per soneel in dienst hebben, die hierdoor zou den worden getroffen en men de klanten na sluitingstijd toch nog wel helpt. De heer van der Lee is ook voor het verzoek, daar de 6trijd om het bestaan toch al zwaar ge noeg is. De heer Lieverse spreekt zich ook voor het adres uit, omdat in Hazerswoude de winkels tot 9 uur open zijn en er velen zijn die na 8 uur aldaar nog inkoopen gaan doen. Wethouders van Egmond en Slcgton- horst verdedigen het voorstel van B. en W. op gronden, dat ook vele winkeliers den tegenwoordigen toestand wenschen te handhaven, vooral waar men er nu reeds aan gewend is en overtredingen tooh ten allen tijde zullen blijven bestaan. De heer Slegtenhorst bestrijdt de meening van den heer Lieverse en merkt nog op, dat het maar een klein kunstje is om op een adres handteekeningen te verzamelen. Spreker raadt aanneming daarom ook af. WARMOND. Saneering Bloembollenbedrijf. De werkzaamheden met betrekking tot het sa- neeringsplan inzake het bloembolienbedrijf zijn in deze gemeente thans beëindigd en buitengewoon vlot verloopen. Allen heb ben de him toegezonden staten behoorlijk ingevuld en teruggezonden. Dresseurclub. In deze gemeente is op gericht een hondendreseeurclub. Hiertoe vond een bijeenkomst plaats van verschil lende genoodigden teneinde tot oprichting dezer club te kunnen geraken. Deze bij eenkomst stond onder leiding van den heer B. G. Steekers, die het doel der vereeni- ging uiteenzette. Na deze uiteenzetting werd besloten een vereeniging te formeeren en werd overgegaan tot verkiezing van een Bestuur. Als voorzitter werd gekozen de heer G. van Leeuwen, terwijl tot secretaria- penniniguneester werd benoemd de heer B. G. Steekers. Mede werd besloten de contri butie voorloopig te bepalen op 0.20 per week, terwijl zij, die tot de vereeniging toe wenschen te treden aan inleggeld een bedTag verschuldigd zijn van 1.Als dresseur weird benoemd de heer B. G. Steekers voornoemd, terwijl de oefeningen met de honden zullen worden gehouden op Zondag van half tien tot half elf uur en Donderdagsavonds van 8 tot 9 uur. Een in gezetene dezer gemeente heeft voor dit doeleinde gratis zijn terrein met bijbehoo- ren beschikbaar gesteld. Wij wenschen de nieuwe vereeniging alle goeds toe en twijfe len niet of er zal voor deze dreeseurolub veel belangstelling bestaan. Dienstplicht. Thans liggen ter Ge meente-Secretarie alhier ter inzage de in schrijvingsregisters voor den dienstplicht lichting 1934 met het daaruit opgemaakt alphabetisch register. Verloren. Bij de politie ie aangifte ge daan van het verliezen van een gouden armband horloge, een zomermantel en een tasch met inhoud. De heer Kok is van oordeel, dat, waar de Wet dispensatie toestaat, men de menschen zooveel mogelijk ter wille moet zijn. Een groot deel uit de gemeente gaat niet met den Zomertijd mee. Spreker is dan ook voor inwilliging van het verzoek. Overtredingen zullen er blijven. De voorzitter verdedigt nog eens het voorstel van B. en W. en merkt daarbij nog op, dat een 7-tal winkeliers, welke zich eerst voor den bestaand en toestand ver klaard hadden, thans hun handteekening op het adres geplaatst hebben. Als men de handtee keningen gaat ontleden, blijven er slechts een 15-tal ernstige adressanten over. Het gaat nu niet aan daardoor de overige winkeliers maar te noodzaken, dat zij hun winkels ook tot 9 uur open zouden moeten houden. Spreker adviseert daarom dan ook met klem het adres voor kennis geving aan te nemen. Overtredingen zullen er blijven, evenals de strijd om het bestaan. Na nog eenige besprekingen brengt de voorzitter het voorstel in stemming, hetwelk verworpen wordt met 3 tegen 4 stemmen, die van de heeren. Lieverse, de Jong, Kok en van der Lee, zoodat alsnog een veror dening ter Koninklijke goedkeuring zal wor den ingezonden. Eenige comptabele besluiten worden hier na na toelichting door don voorzitter vast gesteld. Eveneens licht de voorzitter toe een voorstel van B. en W. om over te gaan tot uitbreiding van -het laagspanningsnet in den Hoogen waard tot de gren» van Alphen aan den Rijn. Het betreft hier de laatste 500 M. in de gemeente, waar nog geen kabel is gelegd. De stedelijke lichtfabrieken zijn bereid het werk kosteloos uit te voeren. Evenwel moet de gemeente een stroomaf- name garandeeren van 850 K.W.U. Z. h. st. wordt overeenkomstig het voorstel beslo ten. Hierna doet de voorzitter voorlezing van verschillende concept-besluiten inzake vast stelling pensioensgrondslagen Gemeente ambtenaren, welke besluiten onveranderd worden vastgesteld. Voorts vragen B. en W. een crediet van 300.voor dakherstelling van het woon huis bij het slachtlokaal. Algemeen is men van ooideel, dat verbetering dringend nood zakelijk is en wordt dienovereenkomstig be sloten. Tenslotte vindt na toelichting door den voorzitter vaststelling plaats van een al- gemeene wedden-verordening, hetwelk nog een uitvloeisel is van het Ambtenarenregle ment. Rondvraag. De heer van der Lee brengt ter sprake een opmerking welke door een der leden in de raadsvergadering van Ha zerswoude is gemaakt over het aannemon van fooien door brugwachters. De voorzit ter zegt, dat deze veronderstelling op on waarheid berust. ïntusschen wordt deze zaak rechtgezet. Voorts klaagt de heer van der Lee over den slechten toestand van het nog onbe- sbrate gedeelte in den Lage Rijndijk. De voorzitter zegt, dat tot verbetering reeds is overgegaan. De toestand is ontstaan door het droge weder. De heer Lieverse zag gaarne meer bezui niging op de straatverlichting. Z-i. worden de lantaarns te vroeg ontstoken. De voor zitter zegt, dat dit een heel moeilijke zaak is, daar het tijdstip van ontsteking reeds een maand van te voren bepaald moet wor den en men veel afhankelijk is van de weersgesteldheid. Tusschentijdsche veran dering brengt weer extra kosten voor de gemeente met zich mee. De heer de Jong maakt een opmerking over de herstelling van het hek bij de Dokterswoning, waarop de voorzitter na der onderzoek toezegt. Hierna sluiting. UIT DE RUNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. GEMEENTEZAKEN. De gemeenteraad vergadert Maandag avond te 7 uur. Agenda: 1. Voorstel van B. en W. tot verhuur van het gymnastieklokaal der O. L, school, Schoolstraat, aan de afd. Alphen aan den Rijn van den Arbeiderssportbond. 2. Voorstel van B. en W. tot weder-ver huring van de woningen Dorpsstraat 103 en Hooftst raat 258. 3. Voois tel van B. en W. tot beschik baarstelling van een crediet van 350. voor het maken van 3 grafkelders op de begraafplaats aan den Zuideinde weg te Aarlanderveen. 4. Voorstel van B. en W. tot het maken van een boord voorziening aan den Kromme Ziende. 5. Voorstel van B. en W. om de gemeen te garant te stellen voor een gedeelte van het aan boomkweekers in de gemeente door het Rijk te verleenen crediet. 6. Voorstel van B. en W. tot den ver koop van bouwgrond aan de Van Dijkstraat aan den hêer S. D. van Hemsbergen, aan nemor alhier q.q. 7. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan de Conradstr. aan W. van der Helm alhier. 8. Voorstel van B. en W. tot het in eigendom overdragen van verschillende perceelen openbaren weg ten behoeve van wegverbreeding. 9. Mededeeling door B. en W. van het door hen ingestelde onderzoek naar de vermeende overtreding van art. 26 Gemeen tewet door het raadslid den heer J. L. H. Boeren. 10. Voorstel van B. en W. in zake bet in 'beheer overdragen aan het bestuur der scecltuinvereeniging „Bloemhof' alhier van het speelterrein „Bloemhof" 11. Voorstel van B. en W. tot goedkeu ring van een plan tot straataanleg aan de B. en W. hebben bij den Raad volgend voorstel met toelichting ingediend: „Ingevolge de wet van 5 Mei 1933, Staatsblad No. 252, is de Regeering ge machtigd credieten uit 's Rijks kas te verleenen aan boomkweekers, die door de heersohende omstandigheden in die mate zijn getroffen, dat aangenomen mag wor den, dat zij op geen andere wijze him overigens levensvatbare zaken zullen kun nen staande houden. Hoe geslagen deze bedrijven zijn en met name die welke voor de export kweek ten, blijkt uit de meorie van toelichting, welke de Regeering gaf bij haar voorstel aan de Tweede Kamer der Staten Gene raal tot wijziging van het tiende hoofd stuk der Rijksbegrooting voor 1933. (Zit ting 1932'33. No. 328). Die toelichting leggen wij voor u ter inzage ter gemeente secretarie. Daaruit ontleenen wij dat deze eeuwen oude bodemcultuur zeer sterk het slacht offer geworden is van de toegenomen han delsbelemmeringen en de verminderde koopkracht in hare afzetgebieden. Behal ve door verliezen, als die uit de koersda ling van het betaalmiddel in Engeland en Scandinavië en het niet binnen komen van vorderingen uit Duitschland, worden de moeilijkheden van het bedrijf in hooge ma te veroorzaakt door de inkrimping van den export. Bedroeg deze laatste in 1929 en 1930 respectievelijk nog ongeveer 6 1/2 en 7 millioen gulden, in 1931 en 1932 viel zij terug onderscheidenlijk tot 4 1/2 en 2 1/2 millioen. In het centrum, dat het ovengroote ge deelte der exportproducten levert, n.l. Bos koop en omgeving doen zich deze gevol gen zeer sterk gevoelen. Niettegenstaande de sterke loondaling en de waardedaling der gronden tot beneden de helft en de uiterste zuinigheid in de exploitatie is er geen mogelijkheid meer aa-nwezig voor een loonend bedrijf. Gevolg van dezen toestand is dat moeilijkheid wordt onder vonden om crediet te krijgen bij particulie re ondernemingen, die dit in normale tij den gaarne verstrekten. En voor het boom- kweekersbedrijf is, door de meerjarige teelt, een betrekkelijk groot kapitaal noo- dig. Op beperkte en ook op voorzichtige wijze wil nu de Regeering aan het aller- noodigste kapitaal helpen. Het boomkwoe- kersbedrijf in geheel ons land omvat pl.m. 2700 H.A.dat in Boskoop en omgeving pl.m. 800 H.A. Als maximum-crediet re kent de Regeering op 3 1/2 millioen gul den, waarvan 2 1/2 millioen voor Boskoop en omgeving. De credieten voor de bedrijven worden ter beschikking gesteld door een centrale commissie, die daarover advies ontvangt van z.g. regionale commissiën. Zij beslist naar regelen te stellen door den met de zaken van den Landbouw belasten Minis ter. Van het totaal te verstrekken crediet betaalt de centrale commissie 2 pet. 's jaars. Zij bepaalt de rente door de ore- dietnemers te betalen. Deze bedraagt ten hoogste het percentage dat betaald wordt voor de laatste rijksleening en ten minste 3 pet. Het voorschot wordt verleend over 3 jaren. Het eerste jaar wordt niet meer dan de helft verleend. Aan het verleenen van voorschotten worden noodzakeiijke voorwaarden verbonden. Als voorwaarde mag ook worden gesteld zulk een, die be trekking heeft op het in dienst houden van arbeiders. Aan geen ondernemer mag een hooger voorschot worden verleend dan van 20.000.Het bedrag van het voorschot is afhankelijk van de tegenwaarde welke volgens deskundige taxatie aanwezig is. Geen crediet mag worden verleend indien niet vast komt te staan: a. dat de verlangde hulp niet of niet op redelijke wijze bij anderen is te ver krijgen b. dat het bedrijf bij de tegenwoordige omstandigheden rich de eerste drie jaren zal kunnen staande houden; c. dat afwikkeling van eventueel be staande schulden zal plaats hebben over eenkomstig de door de commissie daar voor gestelde regelen. Ak regel zal de credietnemer moeten zorgen, dat voor terugbetaling van 10 pet. van het crediet door derden zekerheid wordt gegeven. Is hem dit niet mogelijk, maar bestaat overigens tegen het crediet geen bezwaar, dan zal het crediet be paald worden op 75 pet. van het bedrag dat hij anders zou kunnen genieten. Het vorenstaande moge voldoende zijn om een inziöbt te geven omtrent de door het Rijk voorgenomen credietverstrekking in het algemeen en de voornaamste voor waarden daaraan verbonden. Eén voorwaarde, welke voor de gemeen ten, waar de bedrijven zijn gevestigd, van beteekenis is, werd daarbij niet genoemd, omdat zij afzonderlijke behandeling vraagt en deze juist aanleiding geeft tot dit voorstel. Bij de regeling van het crediet n.l., be paalde de regeering dat dit ter beschik king gesteld wordt voor de kweekers in die gemeenten, welke met de Regeering zijn overeengekomen om 10 pet. in het eventueel nadeelig saldo der in hunne ge meenten verleende oredieten voor haar re kening te nemen. De intusschen ingestelde Centrale Rijks commissie verzoekt ons nu te bevorderen dat deze gemeente zich verbindt voor de garantie van de bedoelde 10 pet. van de aan inwoners dezer gemeente te verstrek- Het behoeft welhaast niet gezegd te ken oredieten. worden dat, hoe ook voorzichtigheid gera den is voor de gemeente om rich finan cieel te mengen in particuliere zaken, de gemeente zich niet kan onttrekken aan 1 WAT GEBEURT I ER MORGEN? herdenkt de zeereerw. pater J. A. F. Kronenburg, geboren te Zutphen, oud-pro vinciaal te Nijmegen, zijn 60-jarig kloos terjubileum, welk feit op feestelijke wijze zal worden herdacht. en volgenden dag brengt de eerste Ne- derlandsche tentoonstellingstrein, georga niseerd door de Nederlandsche Spoorwe gen, welke trein is ingericht ter propagee ring van den verkoop van Nederlandsch Fabrikaat, een bezoek aan Amsterdam, waarna hij den daaropvolgenden dag naar Hoorn zal vertrekken. eene rijksregeling die van zoo groote nood zaak is voor de instandhouding van deze cultuur en die de medewerking van de ge meenten vraagt naar zoo billijken norm als plaats heeft. Welk risico de gemeente daarbij op zioh zal nemen valt bij voorbaat, thans niet reeds met zekerheid te zeggen. De Cen trale Commissie berichtte ons daarom trent op onze vraag, dat zij meent niet bij voorbaat een onderzoek te moeten doen naar de credietbehoefte in de verschillen de gemeenten, maar waoht af de aanvra gen en stelt daarna vast de financieels positie van aanvragers en hun behoefte aan crediet. Zij spreekt wèl het vermoeden uit dat aanvragen uit onze gemeente zul len inkomen en dringt daarmede in ver band er op aan een raadsbesluit tot mede werking nu reeds uit te lokken opdat de afhandeling der aanvragen niet wordt vertraagd. Omdat wij er prijs op stelden tooh zoo mogelijk Uw Raad bij benadering te kun- .nen mededeelde welk risico de gemeente op zich zal nemen bij het toetreden tot de regeling, heibiben wij een samenspreking over deze aangelegenheid met het lid van onzen Raad den heer Jae. Groene veld ge had, die als boomkweeker, beter dan wij, zich een oordeel kan vormen over de ge volgen van deze regeling. Hoewel ook hij zijn oordeel met het noodige voorbehoud moet geven, meent hij dat voor de in deze gemeente wonende kweekers, ret rijkscre- diet zal blijven beneden de ƒ50.000. zoodat gevplgelijk de garantie van de ge meente tot 5000.beperkt zou blijven. Ook al is nu dit cijfer niet een abso luut bedrag, wij hebben het p prijs gesteld U dit als raming van deskundige zijde toch als eeingszins maatgevend te kunnen mededeelen, en wij meenen dat het goed is om, althans voorloopig, daartoe ook de garantie van de gemeente te beperken. Wij merken ten slotte, zij het ten over vloede, noig op, dat de eventueele schade voor de gemeente, welke uit dit besluit voortvloeit 10 pet. bedraagt van het deel van het rijksorediet waarvoor de gemeen te garant is, dat niet terecht zou komen. Zooals boven is opgemerkt moet voor het crediet door den credietnemer naar be paalde regelen waarborg worden gege ven." Speeltuinvereeniging „Bloemhof". B. en W. stellen den raad voor, aan de speeltuinvereeniging „Bloemhof" gevestigd te Alphen aan den Rijn, tot wederopzeg ging kosteloos in gebruik te geven het af te sluiten terrein, bestemd voor kinder- speelterein, rnet de daarop aanwezige op stallen en toebehooren gelegen in „Bloem hof" en begrensd door de Bloemhof straat, Leliestraat Hortensiastraat en Aarkade, zulks onder bepaalde voorwaarden. Het beheer en de exploitatie van het speelterrein worden door het bestuur ge voerd voor rekening der vereeniging en ten genoegen van Burgemeester en Wet houders. Jaarlijks wordt in de maand Juni een begrooting van inkomsten en uitgaven voor het volgend jaar bij Burgemeester en Wethouders ingediend. Het bestuur neemt op Zich te zorgen of te doen zorgen voor de goede orde, de veiligheid, de reinheid en den behoorlij ken toestand van het terrein. Binnen een maand na afloop van elk kalenderjaar zal een exploitatierekening over dat jaar door het bestuur aan de goedkeuring van Burgemeester en Wet houders worden onderworpen. Verkoop bouwgrond. B. en W. stellen voor, aan den heer W. van der Helm, aannemer, te verkoopen een perceel bouwgrond, gelegen aan de Conradstraat, groot 695 M.2 tegen een prijs van 3500.in totaal. Maken van 3 grafkelders op de begraafplaats Zuideinderweg. Naar de directeur van Gemeentwerken raporteert is enkele weken geleden de laatst beschikbare grafkelder op de be graafplaats aan den Zuideindscheweg ver huurd. Het is gewenscht, dat zoo spoedig mo gelijk een aantal nieuwe grafkelders wordt gemaakt- De Directeur van Gemeentewerken aoht een drietal voorloopig voldoende en raamt de kosten daarvan op 350. B. en W. stellen den Raad voor daartoe I te besluiten en het bovengenoemd bedrag daarvoor beschikbaar te stellen. verblijft het zesde regiment veld-artil- lerie uit Leiden, ter gelegenheid van een vijfdaagsche oefentocht, te Zwolle, welk regiment het eerste zal zijn, dat een tocht zal maken over den afsluitdijk van het IJselmeer.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 8