WAScmcn ™i mm en wringerstandaard binnenland üit de omgeving l vgdj OUWEELEN ZN. DONDERDAG 15 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 „ANNO SANCTO" TE AMSTERDAM. In het eerste gedeelte van het Zondag ajs. te Amsterdam op te voeren Anno- öancto-spel zal een beeld worden gegeven van de ontwikkeling van het Katholicisme in Nederland. De altaarbouw werd ontworpen door architect Tholen. Het platform ligt 2 M. boven het veld; trappen aan 4 zijden lei den naar het platform. Dit platform heeft een oppervlakte van 225 M2. De décoropstellingen in de vier hoeken van het veld stellen reep. voor: een mid- deleeuwsch klooster, een stadspoort, een tentenkamp en een kathedraal in aanbouw. Vanuit deze 4 punten komen de verschil lende groepen op naar het platform, in het midden van het terrein. Daar zetelt de Paus. Het orgel wordt opgesteld nabij de Ma rathon-tribune en is versterkt door luid sprekers. Het geluid wordt met kabels van 250 M. lengte overgebracht naar de ver- sterkings-installatie, die opgesteld is onder de eere-tribune. De technische verzorging geschied in samenwerking met den K.R.O. en de Ned. Seintoestellenfabriek te Hilver sum. Tijdens het Lof worden de zangers op gesteld voor de Marathon poort, nabij het orgel. De Mirakelprooessie is geheel samenge steld uit de zeer nauwkeurige historische gegevens van wijlen Mgr. Klonne, Deken van Amsterdam. Alle oude gilden, destijds in Amsterdam bestaande, zullen thans weer in de processie schrijden, in de historische kleedij. Zij worden voorafgegaan door hun ne banieren en de zgn. „leekendragers", die de kenteekenen der gilden houden. Ook de gilden der handboogschutters, kolveniers en voetboogschutters met borstkurassen zijn in groote groepen in de processie aan wezig. Fraaie groepen zullen worden gevormd door vendels en wachters, die te paard aan de processie zullen deelnemen. Voor de processie zijn ontworpen en ver vaardigd circa 200 attributen, vaandels, ba nieren, gildeteekenen enz. In de processie worden door de ruim twee honderd priesters een rijkdom van gewaden en paramenten gedragen. Ook zullen enkele reliekschrijnen worden mede- Een 20-tal Orden zenden een deputatie. Wij herinneren er aan, dat het spel precies half drie begint. Gewenscht is het, om twee uur aanwezig te zijn. Toe gangskaarten zijn aan het. Stadion te Am sterdam verkrijgbaar vanaf Zondagmor gen K) uur. NIEUWE BEZUINIGINGEN IN HAARLEM. Een pensioenkorting van 814 pet. Opheffing van het open baar voorbereidend L. 0. en vervolgonderwijs en van de subsidieering voor het bijzon dere idem. Aanvaarding rijksregeling voor het M. 0. De correspondent van het „Eübld." te Haarlem meldt: B. en W. van Haarlem komen thans met nieuwe bezuinigingsvoorstellen bij den raad, die noodzakelijk worden geacht, nu het vermoedelijke nadeeli'ge saldo van den dienst 1932 wordt geraamd op 600.000. Hiervan is slechts dekking te vinden uit reservegrondbedrijf 200.000, reservefonds bijzondere doeleinden 100.000, tezamen 300.000, welk bedrag als eerste nadeelige post op de begrooting voor 19&4 zal moe ten worden gebracht. Voor den dienst 1933 zullen de navolgende posten aanmerkelijk moeben worden overschredenmaatschap pelijk hulpbetoon 1.150.000 geraamd. Tot en met 31 Mei is uitgegeven 760.000, het geen wordt over het geheele jaar 1.800.000. Er zal nog gerekend moeten worden op een uitgaaf van 1.650.000, zoo dat het vermoedelijke tekort is rond 500.000. In verband met de werkverruiming (drie- daagsche werkweek) moeten worden ver hoogd de posten pensioenen 30.000, reini ging met 35.000, openbare werken met 5500, tezamen 70.500; kindervoeding met ƒ12.000; kinderkleeding met ƒ9000; nood zakelijke huurverlagingen wegens teveel aan leegstaande woningen 10.000; zoodat het totale tekort wordt 601.500. Wat de dekking betreft wordt overwo gen: opheffing van het openbaar voorberei dend L. O. en intrekking van subsidies voor het bijzonder voorbereidend L. O., tezamen een besparing van ƒ30.000; op heffing van het openbaar vervolgonderwijs 8000; vervallen van de vergoeding voor het bijzonder onderwijs 5000 en aanvaar ding van het rijkssubsidie voor het M. O. Dit zal een jaarlijksch voordeel geven van 62.000, maar thans is er een besparing van te verwachten van 10.000. Vergrooting van het aantal leerlingen per klas bij het openbaar onderwijs wordt geraamd op 10.000 aan besparing. Voorts wordt voorgesteld een heffing van 8% pet. pensioenbijdrage, ingaande met 1 Juli, hetgeen voor 1933 een besparing geeft van 170.000; verhuring van den Stads schouwburg voor 1933, een voordeel van 3000; opheffing van het filiaal van de stadsbibliotheek en leeszaal pro memorie; uitkeering uit het reservefonds voor bij zondere doeleinden 100.000, verlaging van de onvoorziene uitgaven met 40.000, geeft totaal ƒ376.000. Wat den dienst 1934 betreft wordt het volgende medegedeeld: nadeelig saldo 1932 300.000; zoodat deze bezuiniging over het geheele jaa<r 1934 moet worden door gevoerd om den ongunstigen factor ©enigszins op te heffen. CIRCULAIRE AAN DE DEUR- WAARDERS. Van Minister van Schaik. De Minister van Justitie heeft een cir culaire uitgevaardigd, waarin hij de deur waarders er op wijst, dat zij hun medewer king moeten onthouden aan alle verkoopm- gen van roerende goederen, waarbij ver keerde praktijken zouden worden toege past. Van verkeerde praktijken is niet alleen sprake, wanneer een strafbaar feit aanwe zig zou zijn, maar telkens, wanneer een on- oirbare af te keuren handeling wordt ver richt. Als voorbeeld wordt genoemd het doen van een schijnbod door een handlanger van den verkooper om aldus den prijs op te jagen en het noemen van oen persoon in de aankondiging, van wien slechts een deel der goederen afkomstig is, met de bijvoe ging „o.a.", want er wordt op gespeculeerd, dat het publiek zich de daarin gelegen restrictie niet realiseert. De deurwaarder, aldus de minister, schrome niet zijn opdrachtgever er op te wijzen, dat hij slechts dan zijn medewer king zal kunnen verleenen, wanneer de ver- kooping wordt gehouden zonder toepassing van eenige verkeerde praktijk (in ruimer zin) en dat hij zijn verdere Eöedewerking, zelfs al is de verkooping reeds begonnen, zal moeten weigeren, zoo eenige ongerech tigheid in praktijk wordt gebracht. A. R. K. A. De Alg. R. K. Ambtenaren-vereeniging in Nederland (A.ïUK.A.) heeft haar jaar- lijksche bondscongres gehouden in den Stadsschouwburg te Tilburg. Behandeld zijn cf«m. reorganisatieplan nen van het hoofdbestuur, die na uitvoerige besprekingen met 126 tegen 20 stemmen zijn verworpen. Een voorstel tot instelling van een commissie, die de geheele reorga nisatiematerie zal onderzoeken, ook den federatie-vorm, werd aangenomen met 124 tegen 22 stemmen. Op grond van een verklaring van heb Doorluchtig Episcopaat in zake verbod van aansluiting bij het R. K. Werkliedenver bond werd deze kwestie als afgedaan be schouwd. De aftredende bestuursleden de hoeren F. Clement, A. Colijn, mr. P. Kallen en A. Fortgens werden bij acclamatie herkozen; als nieuw bestuurslid werd bij enkele c&n- didaatstelling de heer J. v. d. Donk 's-Bosch benoemd. Na stemming en herstemming werd tot algemeene voorzitter der A.R.K.A. gekozen de heer Dr. J. C. M. Sweens, hoofdcommis siesredacteur ter gemeente-secretarie te Nijmegen. De heer Sweens vereenigde 87 stemmen op zich, terwijl op Dr. J. v. Dael, Amsterdam, 54 stemmen werden uitge bracht. Dr. Sweens verklaarde zijn benoeming te aanvaarden. KLACHTEN EN WENSCHEN VAN DEN MIDDENSTAND. Op het te Utrecht gehouden buitenge woon congres van den R. K. Middenstands bond is van het gisteren in het verslag vermelde gedeelte door vele leiders der beweging, o. m. ook door den vo.Qfzitter der Leidscho Hanze, den heer J. Meijers, gebruik gemaakt van de gelegenheid om den toestand van den middenstand in on zen crisistijd in het algemeen te bespre ken. Veel en velerlei waren de klachten, die geuit werden. De voorgenomen omzetbe lasting moest het wel het ergste ontgelden. Hierin werd een zeer groot nadeel voor den handeldrijvenden middenstand gezien Ook werd gepleit voor tijdelijke schorsing der winkelsluitingswet (anderen waren daartegen, doch verklaarden zich wel voor een meer soepele wet op dit gebied). Men wilde krachtiger maatregelen tegen den invoer en tegen heb uitvoeren van werken door buitenlanders. Het cadeaustelsel moest worden afgeschaft, een winstbelas ting moest er komen voor alle winsten der naamlooze vennootschappen. Ook dienden er strenger maatregelen getroffen te worden tegen de warenhui zen en 't was vooral hierbij, dat gewezen werd naar Duitschland, waar nu wel krasse maatregelen genomen, worden. Waarom kunnen dergelijke maatregelen ook hier niet getroffen worden? Maar niet alleen tegen de Regeering gingen de klachten. Ook de organisaties en speciaal de organisaties van boeren en werklieden moesten een veer laten. Hier ging het vooral over de wijze, waarop deze in den laatsten tijd meer en meer het coö peratieve stelsel gaan toepassen. De be doeling, waarmee dit geschied is, is niet meer alleen de aangesloten leden der or ganisatie aan goedkoope levensmiddelen te helpen, het is veelal rechtstreeks den middenstander het brood uit den mond stooten. Zelfs geestelijke Adviseurs zouden hier een rol spelen en daardoor den eer bied van den middenstand voor de geeste lijkheid in het algemeen ondermijnen. Er werden daartegenover ook meer be zadigde geluiden gehoord. Het waren de genen, die betoogden dat men niet alleen naa-r de andere zijde moest kijken, doch ook wel eens de hand in eigen boezem mocht slaan. De middenstander zelf kan ook heel veel door eigen hulp verbeteren, doch de middenstander is in organisatie vaak zoo vreeselijk laks. Vergaderingen van afdeelingen met duizend en meer le den, waar de ernstigste middenstandsbe- langen besproken worden, zijn vaak door niet meer dan een veertigtal dier leden bezet. De besturen leggen over het alge meen wel ijver aan den dag, doch him ijver wordt helaas maar al te veel tegen gewerkt dor de lamlendigheid der leden, die niets beter te doen hebben dan thuis GELUKKIGE CIJFERS. De werkloosheidscijfers in de bouwvakken met bijna 20 pet. verminderd. Aan de gegevens van den Rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeids bemiddeling ontleenen wij o.m., dat op 25 Maart j.l. in totaal stonden ingesohrovon 56.410 bouwvakarbeiders als werkzoekend. Dit aantal is van 24 Maart tot 27 Mei j.l. verminderd met 10.660, dat is bijna 20 pot.. HILLEG0M. Gouden Bruiloft. Gisteren herdacht het Echtpaar BerkhoutBruijn den dag, waarop het vóór 50 jaar in het huwelijk trad. De buurtbewoners der Havenstraat hadden gezamenlijk voor een fraaie eere poort gezorgd en voor een blijde verrassing. Het feest ving aan met een gezongen H. Mis van dankbaarheid in de St.. Joseph- kerk. Verder werd de dag in de feestzaal van „Zomerzorg" aan de Meerstraat door gebracht. Aan belangstelling ontbrak het daar niet; bloemstukken als anderszins, alsmede talrijke schriftelijke felicitaties. Des avonds een serenade, maar deze aan de woning aan de Havenstraat, medo ter eere van de buurtbewoners. Bijzonder in teresseerden zich ook de Firma Ludwig Co., Patroons van den Gouden Bruide gom, die reeds voor enkele weken bij ge legenheid van Berkhout® zilveren jubilé aan de zaak, zich zoo buitengewoon ver dienstelijk maakte. Ook thans stelde zij haar auto weder gratis beschikbaar voor de kerk als anderszins terwijl ook op an dere wijze met feestelingen meeleefde. Het wa-s voor dezen een onvergotelijken dag. KATWIJK. Nieuwe verlichting. De oude Zeeweg van Katwijk a. d. Rijn naar Katwijk aan Zee, die een grondige verbetering ondergaat door een nieuwe bestrating en aan beide kanten bazaltinetegels, zal ook een betere en de nieuwste verlichting krijgen. Langs don weg van Katwijk-Rijn naar Zee zullen Philips Natriumlampen geplaatst worden. Betonnen palen zullen hiervoor geplaatst worden van 8 M. boven den grond. De weg zal van deze verlichting voorzien worden vanaf de Achterkerkweg tot de Mr. Fock- straat. Volgens ingewonnen informatie moet Katwijk de tweede plaats in Neder land zijn waar deze verlichting toegepast wordt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. De burgwachter A. Brand heeft bij B. en W. tegen 17 Juli aa. eer vol ontsdag aangevraagd als brugwachter aan dq^ electrisohe brug. HOOIGRACHT 106 TELEFOON 1069 EEN ENQUêTE VAN DE NEDERL. BANK. De Nederlandsohe Bank N.V. te Amster dam bericht het volgende: Mede dank zij de welwillende medewer king van een groot aantal particuliere bankinstellingen, commissioniars in effec ten en kassiers, zijn of worden dezer dagen op ruime schaal formulieren verspreid tot het doen van opgaven voor de enquête, die door de Nederlandsche Bank wordt in gesteld naar het Nederlandsche bezit aan Duitsche effecten en andere vorderingen op, en belangen in Duitschland. In ver band hiermede wordt nogmaals met na druk gewezen op de wenschelijkheid, dat een ieder die Duitsche fondsen of andere voor aangifte in aanmerking komende vorderingen op, of belangen in Duitsch land heeft, die effecten, vorderingen en/of belangen, met gebruikmaking van de be doelde formulieren, aan de Nederlandsche Bank opgeeft. Het is duidelijk dat het be zit van een zoo volledig mogelijk over zicht van den omvang en den aard der hier bedoelde activa in hooge mate in het belang kan zijn van stappen, die naar aan leiding van de van Duitsche zijde aange kondigde maatregelen nopens de trans fereering van de rente en de aflossing van Duitschland's buitenlandsche schuld, over wogen of gedaan zouden kunnen worden. Het kan dan ook van groot belang zijn, dat de Nederlandsche Bank de namen der Nederlandsche belanghebbenden kent. Zooals reeds eerder werd medegedeeld, zal de Nederlandsche Bank de individuee- le opgaven als strikt vertrouwelijk be schouwen en behandelen. De hier en daar tot uiting gekomen vrees, als zouden de beschikbaar komende gegevens op een of andere wijze bunnen worden dienstbaar gemaakt aan andere belangen, welke dan ook, mist allen grond. Op volstrekte ge heimhouding van de individueel© opgaven kan worden gerekend. De Nederlandsohe Bank behoudt zich alleen het recht voor, aan de totale bedragen (gerangschikt naar de verschillende soorten van vorderingen of belangen, en debiteuren) de bekendheid te geven, die zij zal noodig achten. Men geve dus voor zoover men het nog niet deed zijn Duitsche effecten, vorderingen en belangen waartoe de en quête zich uitstrekt, zonder aarzeling en liefst zoo spoedig mogelijk aan de Neder landsche Bank op. Formulieren voor de opgave zijn, voor wie deze nog niet moch ten bezitten, kosteloos verkrijgbaar aan alle kantoren van de Nederlandsche Bank. Op telefonische of schriftelijke aanvraag worden zij, desgewenscht, ook franco toe gezonden. Alle kantoren van de Bank zijn voorts gaarne bereid om ieder die dat wenscht, omtrent de invulling der formu lieren voor te lichten, of bij de invulling der formulieren behulpzaam te zijn. Vor deringen, die onder de zoogenaamde „Still- haltung" vallen, en vorderingen die recht streeks voortvloeien uit den uitvoer van goederen naar Duitschland, moeten niet worden opgegeven. te mopperen als anderen hun belangen te na komen. Ook deze lange rij sprekers werd door mr. Hellenberg Hubar beantwoordt, die in een zakelijk betoog uiteenzette, dat vele der geuite klachten volkomen gegrond waren, doch ook het bestuur lean niet over zeven slooten tegelijk springen. Indien we hier in ons land hadden een R. K. Parle ment en dan nog een R. K. Middenstands- parlement dan zou de kwestie gemakkelijk zijn op te lossen, doch het parlement heeft met zooveel on zoovelerlei belangen reke ning te houden. Verschillende der genoemde punten zul len nog eens ernstig door het bestuur over wogen worden. De om twee uur aangevangen vergade ring werd eerst tegen zeven nur gesloten. CONTINGENTEERING WOLLEN STOFFEN. Wijziging in de lijst van uitzonderingen. De minister van economische zaken heeft een wijziging gebracht in de lijst van uitzonderingen betreffende de contingen- teering van wollen- en halfwollen stoffen. Door deze wijziging wordt, in plaats van wat vroeger omtrent paardenhaar tusschen- voering was bepaald, voortaan van ge noemde contingenteering uitgezonderd paardenhaar tusschenvoering, waarvan de ketting geheel bestaat uit katoen en de in slag uit niet-gespannen paardenhaar. Boete-processie L. T. B. Vorig jaar werd door den L. T. B. een Boete-processie naar O.L. Vrouw ter Nood georganiseerd, welke te Heiloo plaats vond 23 Juli en waaraan ruim drieduizend leden deel namen. Deze processie was een heerlijk ver volg op de massale vergadering van 1200 tuinders, leden van den L. T. B., welke op 13 Juli d aa raan vooraf gaand e in Haarlem was gehouden, en waarin op felle wijze de groote nood in den Tuinbouw tot uiting kwam. Die nood is inmiddels in den Tuinbouw niet verminderd; de landbouw mag niet op een „hoe genoeglijk rolt ons leven" pochen. In tegendeelEen herhaalde po ging zal worden ondernomen op het moe derhart van O.L. *Vrouw ter Nood. De processie zal worden gehouden 3 Juli a.s. Om 10 uur begint de Plechtige Hoogmis; om half een Lof en Processie met het Allerheiligste. De verwachting is, dat wederom vel© L. T.B.'ers deel zullen nemen aan deze pro cessie. Er zullen er inmiddels zijn, wie het niet meer mogelijk is te reizen. Dat zij thuis met vrouw en kinderen het hoofd omhoog heffen en hunne oogen richten tot Haar, die in Heiloo wordt vereerd als de Lieve Vrouwe ter Nood. Elk L. T. B.-er, aspirant-bedevaartgan ger geve zich op bij zijn afdeelings-secre- taris. Aan den grond. Bij het afbreken van de oude Roskambrug zijn enkele palen on der water blijven zitten. Deze geven nu en dan nogal hindernis aan de scheep vaart. Vooral diep varende schepen onder vinden deze moeilijkheid. Eenige dagen ge leden zat de motorlogger Katwijk 45 vast op een dezer palen, gisterenmiddag was het de Katwijk 20, die te veel langs den kant hield en daardoor op deze palen terecht kwam. Na veel moeite is men door middel van een kabel op den wal er in geslaagd het schip weer vlot te krijgen. N00RDWIJKERH0UT. Autotocht Ouden van dagen. Woens dagmiddag is de autotocht gehouden voor de ouden van dagen uit onze gemeente. Om half twee vertrok men met 47 auto's uit het dorp en 13 uit de Zilk. De geheele tocht is prachtig verloopen zonder een enkel in cident. Uitstekende hulp werd verleend door do verkeerspolitie van Heemstede, Overveen, Bloemendaal en Zandvoort. Gereden werd vanaf het verzamelpunt door de Kerkstraat en vervolgens door Groenendaal over Heemstede en Hoofddorp naar Schiphol. Den oudjes viel op het vliegterrein een schitterende ontvangst ten deel. Over het terrein werd een tocht gehouden en op het terras werd een consumptie gebruikt. Veel belangstelling werd door de deelnemers betoond voor de af en aan vliegende machi nes. Een vliegtocht werd gemaakt door den Edelachtbaren heer Burgemeester, don Zeereerw. hoer Pastoor Quant, dr. Ker- stens, die den autotocht meemaakte en enkele leiders. Terug werd gereden over Aerdenhout, Overveen, Zeeweg naar Paviljoen Driehuis, Boulevard Zandvoort. Hier werd wederom een consumptie gebruikt. Vervolgens word over de Zilk naar huis gereden. Evenals vorig jaar werden de oudjes aan den ingang van het dorp door beide muziek korpsen ingehaald. Er waren veel dorpelin gen op de been om de deelnemers te ver welkomen. Door den Edelachtbaren heer Burgemees ter en den Zeereerw. heer Pastoor werd een rede gehouden. Concert. Hedenavond Donderdag geeft de Harmonie „Jeannc d'Arc" een concert onder de boomen van Hotel de Wilde. SASSENHEIM. Autotocht Ouden van dagen. Zooals ieder ;oar heeft de Oranje-vereeniging we der een uitstapje georganiseerd en ook nu is het weer een groot en verdiend succes geworden. Woensdagmiddag omstreeks 1 uur heerschte op do Beukenlaan en omge ving een groote drukte. Auto's reden af en aan, van alle kanten de oudjes aanbren gende, die de tocht zouden meemaken. Alom glundere gezichten over wat ko men zou, waartoe niet in heb minst het vroolijke zonnetje mcowerkte. Alles was uitmuntend geregeld en nadat iedere auto voorzien was van'oen nummer vertrok de stoet, van 48 auto's, onder groote belang stelling van hot publiek via de Mennoweg naar Lisse. Vandaar ging hot naar Hoem- etede waar het prachtige park Groenendaal, dat doorkruist werd, ons een voorproefje gaf van wat ons te wachten stond. Via Heemstede ging de tocht naar Hoofddorp en zoo naar Sloten. Hot was alsof men op Schiphol or do lucht van kreeg dat oudo bekenden passeerden, want een tweetal vliegmachines steeg op en menige herinne ring aan do vliegtocht, van enkele jaren geleden werd opgehaald. Bij Sloten stond op de brug een oude bekende: Aric Spaar garen, „do post baas van de Sa-ssomer Pont", die menige ovatie in ontvangst had te nemen. Zoo werd Amsterdam bereikt en over de prachtige Berlage-brug werd naar Diemon gereden. Hier werd do motortram van de Gooische bewonderd en zoo trok men lang zaam maar zeker naar het Gooi. Men bad voor de tocht geen beteren tijd en ook geen gunstiger dag uit kunnen kiezen; niet te warm maar ook niet to koud en een prach tige route. Juist zij die van het vlakke land komen, konden zich do verdwenen bosch rijkheid van deze omgeving herinneren ou genoten van do bosschon in hun nu zoo frissche kleuren. Ook de vele en fraaie bui tenplaateen trokken de onverdeelde aan dacht. Te Blaricum werd de rustpoos gehouden bij een landelijk oafétje, te midden van het Gooische natuurreservaat werd halt gehou den en een vervcrsching aangeboden. Daar na brok men onder leiding van een Rijks veldwachter de hei op, waar genoten werd van het natuurschoon en de prachtige ver gezichten. Men zag dc randen van huizon, bosch en hei, weiland en in de verte het IJeselmeer. Nadat men genoeg gedoold had, trok men weder naar de uitspanning, waar nu de inwendige mensch versterkt werd. Hierna maakte men zich gereed tot het vertrek. Alvorens in to stappen, voerde de voorz. der Oranje vereeniging hot woord. Hij bracht dank aan allen die hadden medegewerkt om dezen tocht to kunnen doen doorgaan. Dit wil in dezen crisistijd heel wat zeggen. Ook bracht hij dank aan weth. Bader die, daar de Burgemeester verhinderd was, al3 vertegenwoordiger van het Gemeentebe stuur de tocht meemaakte. Na herinnerd te hebben aan het verlies dab de vereeni ging geleden heeft door het overlijden vaa den heer H. v. Dam, zeide hij dat in ons midden een tweetal jubilarissen waren eu wel de collectant van het R. K. Armbe stuur, de heer A Elf ring, die zijn zilveren jubileum niet kan afwachten en nu zijn koperen maar vast viert. Hij hoopt dat Arie nog lang met do bus mag rondgaan. De 2o jubilaris was de heer E. Franken, die 25 jaar bestuuradid is van „Hulp in Nood". Ook hem wenscht hij toe nog menig jaar van werken ten bate van do lijdende monsch- heid. Weth. Bader sprak eon woord van donk namens alle deelnemers voor do prettige tocht en roemde do organisatie. Ook do heer Liefforing deed dit. Do heer Franken vond in zijn dankwoord gelegenheid propa ganda to maken voor do verlotingen ten bate van de lighallen en t.b.c.-bestrijding. Te half acht word do terugtocht aan vaard on zonder ongelukken kwam men Ie Sassenheim aan. Vermelding verdient, dat oen plaatselijke zang vereeniging én in 't Gooi èn bij Haarlem do stoet, passeerde, wat natuurlijk niet onopgemerkt voorbij ging. Heel Sassenheim wilde getuige zijn van de glorieuse intocht en toen te ongeveer 10 uur de stoet arriveerde was een groote scha re aamwezig om de oudjes te verwelkomen. Men reed tot huizo Bernardus vauwaar do oudjes thuis gebracht werden. Het is een goed geslaagde toch gewor den die nog lang in het geheugen zal blij ven van hen, die in hun levensavond zoo veel moeten missen. Geboren: Maria Cornelia Elisabeth, d. van A. van der Voort en J. M. Rotte voel. Getrouwd: H. J. Plomp 29 j. en M. A. Kroes 33 j. P. Ammerlaan 23 j. en J. Onderwater 27 j. G. H. Zuidhoek 25 j. en E. A. A. van Bakkum 23 j. Overleden: Pietcr Vis 2 j., z. van J. P. Vie en M. M. Schalk. Marijtje Verploegh 73 j. Gevestigd: M. v. Vliet van Bodegra ven. N. Roos van Leiden. J. Knopport van Leiden. Vertrokken: J. Onderwater naar Voorschoten. C. W. Simonis en gezin naar Leiden. A. C. Hoogkamer nauc. Haarlem. E. A. A. van Bakkum naar Noordwijk. I. E. Miotzke naar Wasse naar. J. Kuipers naar Zandvoort. (J. van der Hoeven en gezin naar Katwijk. TER-AAR. Gunning. Het schilderwerk voor dit boekjaar van de huizen der Bouwvereeni- ging is gegund aan den laagsten inschrij ver den heer Aaftink. Geboren: Wilhelmus Adrianus, z. v. W. A. A. Vis-Spruijt. Gehuwd: P. van Dam 23 jaar en C. van Leeuwen 24 jaar. C. L. Voorthuijzen 29 jaar en R. Nauta 22 jaar. W. Th. van Rijn 35 jaar en C. M. Bosman 27 jaar. Gevestigd: L. van Eijk, van Alphen aan den Rijn; N. Lubbcrts, van Leiden; J. W. van Wieringen en N. W. van Wieringen van Woubrugge; J. H. Vork, van Zeven hoven. Vertrokken; A. v. d. Marei naar Leiden; G. Zevenhoven naar Haarlem; C. van Leeuwen naar Bodegraven; T. de Graaf naar Alphen aan den Rijn.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7