DONDERDAG 15 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURAN l EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. UIT DE OMGEVING TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 15 Juni 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 765.6 te A'bisko. Laagste barometerst.: 747.7 te Seydisfjord Verwachting tot den avond van 16 Juni: Zwakke tot matige wind meest uit Wes- ESreStAMBI j-JM telij'ke richtingen, aanvankelijk licht tot half bewolkt met weinig of geen re gen, later toenemen de bewolking en iets koeler. Een aanzienlijke drukdaling op IJsland en een in Zuidelijke richting gelijkmatige afnemende daling over de Britsche Eilan den doet voor ons land een naar West- en Zuid-West omloopen van den wind ver wachten met zwaarder bewolking en in de tweede helft van het etmaal mogelijk cenigen regen. Overigens is in de druk- en tempera tuur verdeeling nog weinig veran dering. Het Zuiden van Scandinavië en Finland bleef warm. Enkele stations had den zware regenval. De grootste hoeveel heid 17 m.m., viel eveneens in het etmaal daarvoor in Biarritz. Aan onze kust. lag vanochtend een strook van zware nevel, die na enkele uren opge trokken was. LUCHTTEMPERATUUR. Temperat"ur des middags te half drie 18.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Donderdagnamiddag 9.53 uur tot Vrijdagmorgen 4.07 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: Vrijdag 16 Juni voorm. 10.13 uur en nam. 10.41 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 uur 20.gr. C. Zweminrichting „Do Zijl", om 7 uur: 10.gr. C. ken? Een handig tabelletje geeft daarop uitkomst. J. P. ter Maat O.P. uit Bloemfontein in Zuid-Afrika bespreekt het laatste bedrijf van de zaak-Du Plessis, een ketterij-affaire in de Ned. Herv. Kerk van Zuid-Afrika, welke daar nogal beroering heeft verwekt. Wij zouden ons van deze zaak, welke zich aan het andere einde van de aardbol heeft afgespeeld, al bitter weinig behoeven aan te trekken, wanneer de heele behandeling er van niet zoo n treffend bewijs was van de juistheid onzer loer omtrent de nood zakelijkheid van 'n onfeilbaar leergezag en van de onhoudbaarheid van het Protestant- sche beginsel van het vrije onderzoek. Hier betreft het een hoogleeraar aan een Pro- testantsch Seminarie, die er modernisti sche leeringen op nahield en deswege ont- slagen is als professor. De Synode heeft zich hier opgeworpen als onfeilbare beoor- deelaar van hetgeen al of niet geloofd en gepredikt mag worden, geheel en al tegen het echt-Protestantsche principe van het vrije onderzoek in. Dat principe, de grond slag van het Protestantisme, bevat juist de kiem van zijn eigen ondergang. Dat getuigt de scheuring in tientallen kerken en kerk jes, en hier in deze zaak vinden wij er een nieuwe veroordeeling van, niet in woorden maar in feite. Vandaar dat 'de kwestie- Du Plessis niet alleen interessant is voor de leden der Ned. Herv. Kerk in Zuid- Afrika. Vervolgens zet J. Lammertse Lz. zijn beschouwing voort over de verhouding van Willem van Oranje tot de Katholieken, de Lutherschen en de Calvinisten. Het is be- rfkend dat de Vader des Vaderlands nog al eens van godsdienst wisselde. Hier wordt nog eens aangehaald de „verzachtende om standigheid waarop pastoor W. Nolet ge wezen heeft, n.l. de gemengd katholiek- luthersche opvoeding van den prins. Het ideaal, dat prins Willem van Oranje voor oogen stond, was wederzijdsche verdraag zaamheid van Katholieken en Calvinisten, bij een gemoedelijke persoonlijke geloofs overtuiging. Een ruimheid van opvatting, waaraan velen thans nog niet eens toe zijn. Een groote plaats is in deze aflevering ingeruimd voor de rubrieken Op den Uit kijk, Vragenbus en vooral Boekbespreking. Uit de Vragenbus citeerden wij reeds een stukje over hooge dividenden bij Katholie ke ondernemingen. Interessant is in de ru briek „Op den Uitkijk" nog een rechtzet ting van een paar opmerkingen van dr. Wibaut in zijn berucht boek „Wordend Hu welijk". Actueel vooral in dezen tijd van Jodenvervolging over de grens is een arti keltje van dr. W. Mulder S.J., waarin deze de bewering van prof. Obbink tegenspreekt als zou paus Eugenius (12e eeuw) een anti semiet geweest zijn. Dat zou koren op den molen van Hitler zijn geweest! ZOETERMEER—ZEGWAART. Zwembad. De werkzaamheden aan het zwembad vorderen flinie. De gebouwen zijn a-1 klaar en behoeven nog maar afgewerkt te worden. Het bassin voor ongeoefende zwemmers is met zand op „diepte" gebracht. Zonder tegenslag zal het zwembad volgende week in gebruik worden genomen. Inenting. Op Donderdag 22 Juni a.s. des morgens tusschen 9 en 10 uur bestaat bij dokter J. W. Palte te Zegwaart en dok ter W. E. Steur te Zoetermeer gelegenheid tot kostelooze inenting en herinenting. Aanbeveling verdient het trouwboekje me de te nemen. Collecte. De collecte voor den gewa- penden dienst wordt dit jaar gehouden op Maandag 18 Juni a.s Collecte. De collecte langs de huizen ten behoeve van het comité voor „ouden van dagen" is schitterend geslaagd. Er is zoo'n bedrag opgehaald, dat zeker zoo'n gezelligen dag verzekerd is als het vorig jaar. De collect.rices een woord van hulde voor ha-re activiteit, terwijl de gevers we ten, dat zij voor een goed doel gegeven hebben. ZEGWAART. Geboren: Binkje, d van E. Bolus en F. Land. Ondertrouwd: A. de Wilde 35 j. te Zegwaart en J. M. Floor 29 j. te Maartens dijk. Overleden: Arend de Winter 79 j. te Zegwaart. ZOETERMEER. Geboren: Cornelis Albertus, z. van A. H. van Santen en M. E. Janse. Gehuwd: A. G. Friggen 27 j. en M. J. Adegeest 23 j. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Te water. Gistermiddag is een vracht auto van de firma Schretlen uit Den Haag door het springen van een band in wijk Hoorn, ter hoogte van S. Molenaars, in een langs den Rijksstraatweg gelegen sloot ge reden. De chauffeur, die mede te water geraakte, wist zich te redden. De auto, die eenige schade bekwam, werd gelicht door de fa. Kamsteeg, alhier; een deel der la ding bestaande uit wijn, ging verloren. BODEGRAVEN. Revolutie! De zoogenaamde revolu tie, welke in zakformaat in de Bodegra- vensohe Meije heerscht, is nog steeds niet ten einde. Zoo waren er Dinsdagavond wederom een twintigtal personen, die weer naar de befaamde woning van Sch. trokken, doch de politie die tijdig aanwe zig was, heeft kunnen voorkomen, dat hot wederom tot handtastelijkheden is ge komen. 4 personen hebben volledig be kend, ruiten te hebben ingegooid, terwijl do heer Sch. bekend heeft uit zelfverde diging te hebben geschoten. Overigens gaat het onderzoek nog in volle gang door. Bewijzen voor een dader zijn alsnog niet geleverd. BOSKOOP. Aanvaring met gevolgen. Bij de Gou- we-werken in den Ham, alhier, is een mo torboot in aanvaring gekomen met een sohuit, waarop een heistelling was ge plaatst. Door den schok werd deze uit het evenwioht gerukt, waa-rdoor een arbeider, die deze stelling bediende, tegen den grond werd geslagen, doordat hij een zwengel tegen den arm kreeg, waardoor deze ernstig werd verwond. Dr. Hambur ger verleende de eerste hulp, en consta teerde een dubbele fractuur en ernstige vleeschwond. Na voorloopig verbonden te zijn, is hij naar het ziekenhuis te Gouda vervoerd. Van een en ander werd proces verbaal opgemaakt. Gevestigd: D. Jacobs, predikant, van Tuil en 't Waal. A. van Pruissen, fabriekarbeider, van Alphen aan den Rijn. J. van der Heijden, bloemenhandelaar, van Zevenhuizen. M. Struik, zonder be roep, van Rotterdam. C. Uitenbroek, los-werkman van Waddinxveen. Vertrokken: G. A. Hoogendijk van Capellen, kweeker, naar Oostenrijk. N. v. Emck, gob. van Wilgen, zonder be roep naar Gorfinchem. J. de Rijk, bank bediende naar Gouda. WOERDEN. VEERTIGJARIG PRIESTERFEEST. Heden, H. Sacramentsdag, werd te Woer den op kerkelijke wijze het veertig-jarig priesterfeest gevierd van don Zeereerw. Pater F. M. Megens, pastoor van de Bo na ventura-parochie. Nadat veie parochia nen en alle kinderen des morgens tot in tentie van den jubilaris de H. Communie hadden ontvangen, vulde de kerk zich om streeks 9 uur, tijdens het gebeier der klok ken en het gedreun van het machtig orgel, geheel met geloovigen. Op het Priester koor, bedolven onder een weelde van bloe men, was alles in gereedheid gebracht om den jubilaris zoo waardig mogelijk te ont vangen. Onder het zingen van het ,,Veni Creator", uitgevoerd door hot parochiale kerkkoor, betrad de Herder de smaakvol versierde kerk, vooraf gegaan door misdie naars en begeleid door verschillende Éerw. heeren Geestelijken om een plechtige H. M is van dankbaarheid aan God op te dra gen. De jubilaris werd geassisteerd door den Zeeerw. Pater Evodius v. d. Snoek, Gar diaan van het Minderbroedersklooster, als presbyter assistens, den Weleerw. Pater Engelbertus Engels als diaken en den Wel eerw. Pater Williadus v. d. Boezem als sub-diaken. Door heb parochiale zangkoor „Jubilate Deo" werden zoowel de schoone Gregoriaansche gezangen als de feestmis „PontificalLs" van L. Perosi en de triom- phale priestereantato „O, Priester Gods" van Hub. Cuypers heel mood uitgevoerd. De jeugdige Kees Stolwijk speelde vóór het „Vcni Creator" het eerste deel uit de vijfde S,ymphonie van Widor; gedurende de liturgische plechtigheden uit „L'Orgue Mystique, In Festo Corporis Christi" van Charles Tournemire; na de plechtigheden de „Toccata" van Hendrik Andriesesn. Na de plechtige H. Mis had de Jubilaris een grootsche kinderhuldiging in ontvangst te nemen. Na een hartelijke toespraak ver zocht de jubilaris aan de Onderwijzeressen en Onderwijzers nog hedenmiddag met alle schoolkinderen een bezoek te gaan brengen aan heb circus van de Lilliputters, dat juist dezer dagen in Woerden staat opgesteld. Dat was een ware verrassing voor de school gaande jeugd. In den middag werd de of- ficieele receptie gehouden, waarop door de feestcommissie, namens de parochianen, als jubiloumgave een schitterend marmer doop vont werd aangeboden. De vele gelukwen- schen en bloemstukken spraken van harte lijke sympathie voor den jubileerenden priester, die zoo veeil voor de Woerdensohe Parochianen gediaan heeft. De feestdag wordt besloten met een plechtig Lof, waaronder de Jubilaris een dankwoord spreekt tot zijn Parochianen. KOUDEKERK. Ve»*kooping „Bijdorp". Ten overstaan van Notaris F. C. Engelberts te Hazers- woude had in Hotel de Bruin alhier de ver- kooping bij afslag plaats van de Buiten plaats „Bijdorp" gelegen onder deze ge meente, in bod gebracht op 7350.— door den heer W. van Dokkum alhier en afge mijnd op 2000.door den heer J. D. de Kort te Hazerswoude. Benoeming. De burgemeester der ge meente heeft tot controleur in verband met de saneering van het bloembollenbe- drjjf alhier benoemd de heer C. F. Heme- rik, bloemist te Leiden. Arbeidsbemiddeling. Hot aantal in geschrevenen bij het agentschap der Ar beidsbemiddeling alhier bedraagt 59, waar van 9 gedeeltelijk werkloos. Collecte. Maandag 19 Juni a.s. zal in deze gemeente do jaarliiksche collecte van den ge wapenden dienst worden gehou den. Ondertrouwd: Jacob van Veen 26 j. en Maiia Cornelia Verboom 25 j. Z0ETERW0UDE (Dorp). Volksbond. Begin dezer week verga- derde de plaatselijke aid. van den Nederl. R. K. Volksbond in het Patronaat alhier. Na opening door den voorzitter, den heer van Haastregt, met gebed, heette hij de aanwezigen hartelijk welkom, daarbij den wensch voegende dat dezen avond een aan genaam en een zakelijk karakter zal dra gen, en verzoekt hierna den secretaris de notulen der vorige vergadering voor te le zen, welke onveranderd worden vastge- stled. Bij de ingekomen stukken was o.a. het jaarverslag van onze Coöperatieve Ver zekeringsmaatschappij „Concordia", het welk dit jaar met zilveren emblemen is versierd, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan dezer 'instelling. Duidelijk komt hierin uit de groei en bloei der maatschap pij, waar wij dan ook trotsch op kunnen zijn. Overduidelijk blijkt hieruit dat velen de woorden vastgelegd in de Rerum-Nova- rum begrepen hebben „Arbeiders vereenigd U". En ook dat wat herhaaldelijk op ver gaderingen wordt gepropageerd „Makkers steunt Uw eigen instellingen'* bij de massa is doorgedrongen. Na het lezen van het jaarverslag kan men niet anders dan den uitroep herhalen gesproken op de Centr. 'Efeadsvergadering: „De Coöperatieve Verzekeringsmaatschap pij „Concordia" staat als een rots in de branding". Hierna kwam aan de orde deelneming aan de Encycliekmeeting te Warmond op Zondag 25 Juni a.s. In de vergadering werd een schitterend reisplan ontworpen n.l. bij voldoende deelname met een boot naar Warmond en na afloop der meeting over de Kager- en Brasemermeer huis waarts, zoodat dan het nuttige met het aangename vereenigd wordt. Het bestuur zaf tevens nog in overleg treden met de St. Jansfanfare om de gezelligheid op de boot nog te verhoogen. Dit alles kan na tuurlijk alleen maar indien allen zooveel mogelijk medewerken. De propaga-ndaclub van den Volksbond zal begin volgende week de programma's welke tevens voor toegangsbewijs voor het meeting-terrein dienen, te koop aanbieden, het bestuur ver trouwt, dat allen zooveel mogelijk zullen medegaan opdat hierdoor ook de kosten der bootreis zoo gering mogelijk zullen wor den. Tevens besloot men den Geestelijk Adviseur, welke niet ter vergadering aan wezig kon zijn wegens uitstedigheid, te ver zoeken, de St. Josephs-Gezellen aan te sporen tot deelneming. Bij de rondvraag werden enkele zaken van huishoudelijken aard behandeld, waar na, niets meer aan de orde zijnde, de voorzitter onder een woord van dank voor de aangename bespreking, de vergadering met den C-hr. groet sloot. Hulp in Nood bracht op 0.75. FAILLISSEMENTEN INGEZONDEN STUKKEN R. K. HANDELS-, KANTOOR EN WINKELBEDIENDEN. No. 2. Ja, wij hebben het te pakken, Nu is er geen houden aan, Fietsen, fietsen, steeds maar fietsen, D' eerste keer is goed gegaan. No. 2 van het programma Volgt onmiddellijk en wel: 18 Juni, dus op Zondag Wassenaar en Meyendell. Wie zich thans nog wil onttrekken Aan dit blijde fietsersfeest, Is bezitter van die echte, Wat men noemt: Jan Saliegeest. Neemt je fiets op en gaat fietsen; Fiets de zorgen uit je kop, Weg misère, weg malaise, Ruimt toch al die rommel op. Twee uur gaan wij, dus aanwezig, Saam vanaf de Papengracht. H. K. W'ers: time is money, Daar wordt niet te lang gewacht. Maakt reclame, propaganda; En wij spreken aldus af: Van het aantal wat er mee gaat Staat heel Leiden Zondag paf. Ook een tip nog voor 2 J u 1 i H. K. W.'ers dat 's de clou, Want dan gaan wij met veel auto'* Glorieus naar Arnhem toe. Reserveert vast deze datum, Houdt dus deze Zondag vrij, D' andere week hoort u nog nader, Maakt u thans voorloopig blij. Namens de Propagandaclub, F. K. Gemeentelijke Aankondigingen. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Het O.M. bij de Haagsche Rechtbank, waargenomen door jhr. mr. van Asch van Wijck, eischte heden bevestiging van het vonnis van den Leidschen Kantonrechter, waarbij de boter handelaar N .v. d. M. uit 'E! ij n s b u r g ter zake van overtreding van de boterwet is veroordeeld tot 40. subs. 20 d. Vonnis 27 Juni a.s. STADSNIEUWS Uitgesproken:' H. Salman, bloemist, Lïsae; cur.: mr. F. M. Hagemeyer, Haarlem. Th. Salman, bloemist, Lisse; cur.: mr. F. M. Hagemeyer, Haarlem. MAATSCHAPPIJ VOOR LETTERKUNDE. Van de zijde van het bestuur der Maat schappij voor Nederlandsche Letterkunde deelt men ons mede, dat ben onrechte mel ding is gemaakt, dat besloten is tot verla ging van den prijs voor meesterschap van 1000.tot 500.en van het toevoegen van een kwart deel der ontvangen rente van het grootboek en van 2 procent der bijdragen van de leden aan het kapitaal. Nader is gebleken, dat het voor deze wets herziening vereischte tweederde deel der uitgebrachte stemmen niet was bereikt. De toestand blijft dus ongewijzigd. Dr. H. W. DE GRAAF, t Heden is in den ouderdom van 86 jaar te Haarlem overleden dr. H. W. de Graaf, oud-conservator aan de rijks-universiteit alhier en oud-leeraar aan het gymnasium alhier. De begrafenis heeft plaats Maan dagmiddag te 2 uur op de Algemeene Be graafplaats te Heemstede. Gouden doctoraat Morgen zal het vijftig jaar geleden zijn, dat mr. L. J. M. Ne lissen te Breda, aan de rijksuniversiteit alhier promoveerde tot doctor in de rechtswetenschappen- Eindexamen gymnasium. Geslaagd voor diploma B eerste groep: W. Bos te A'bbenes, H. Brinkgreve te Voorschoten, P. L. Eggink te Oegstgeest, A. Gorbgens te Voorschoten, jW. Langhout te Oegstgeest, mej. M. S. E. Nieuwenhuis te Leiden, D. v. Riessen te Katwijk aan den Rijn en F. Wensinck te Leiden. Het examen wordt met één candidaat voort gezet. Afgewezen 1. In de gisteren gehouden jaarlijksche Al gemeene Vergadering van Aandeelhouders der N.V. de Vries Stevens te Leiden werden o.m. Jaarverslag, Balans en Winst en Verliesrekening goedgekeurd. In het college van Commissarissen wer den benoemd de heeren: N. C. F. van Gin- kel, J. Heringa, Ch. P. Ve-rsteegen, met welke benoemingen dit college voltallig is. Belangrijke reorganisatieplannen zijn ter sprake gebracht, waaromtrent definitieve besluiten in de nieuwe vergadering zullen genomen worden. Over het afgeloopen boekjaar zal geen dividend worden uitgekeerd. Tot gemeente-ontvanger te Sneek is benoemd de heer A. Zadel, ambtenaar ter gemeente-secretarie alhier. den Staatsraad, nd, van den 21en 1 l^lad No. 110), mnis, dat ter Tijk Besluit van 72, de dankdag er overwinning Collecte voor het Fonds tot Aanmoediging en Ondersteuning van den Gewapenden Dienst in de Nederlanden. Burgemeester en Wethouders van Lei den; Gelet op de circulaire van Zijne Excel lentie den Minister van Staat, Commissaris der Koningin^ in deze provincie dd. 3 Maart 1933. Brengen tejj AlgemleVe kennis, dat op Maandag 19, $insdag 20* Woensdag 21 en Donderdag 22 Juni 193| door de Districts commissie tot aanmoediging en ondersteu ning van den Ge^apendéii Dienst in de Ne derlanden langs de huiden de gewone jaar lijksche collecte, ingesteld bij Z. M. dispo sitie van 16 Novcjnber 1820 po. 81 5 den gehouden. Bevelen deze collecte, dfe strekt tot standhouding van het^fdnds tot ondersteu ning van personen, me in den strijd voor het vaderland verminkt of invalide zijn geworden, dringend in de liefdadigheid der ingezetenen aan. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14 Juni 1933. Dankdag slag bij Waterloo. Burgemeester en Wethouders van Lei den; n Gezien de circulaire Gouverneur van Zuid-Hol Augustus 1831 (PrbvincL Brengen ter algymeeni voldoening aan het den lsten dier ma? of Godsdienstige vièring van Waterloo ditmaal op Zondag den 18en dezer maand zal worden gepouclen. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14 Juni 1933. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeane Jtpnnis, dat A. J. Rodenburg, te Leiden, Ve^I verzoek heeft ingediend ter bekoming yan ^een verlof B voor den verkoop uitsluitend vin alcohol vrijen drank voor gebruil in )iet perceel Borneostraat No. 2 aldaarl >v' A. VAN DE SAiNDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 15 Juni 1933. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op de verzoeken van de Commanditaire Vennootschap onder de firma Tieleman en Dros, om vergunning tot het oprichten van: a. e-eri fabriek van ver duurzaamde levensmiddelen in de percee- len gelegen tuischen de Middelstegracht en de Uitersterfiachtf Sectie I, Nis. 2657, 2067, 1921, 2510| 1475, £476, 845 846, 847 en 848; b. een fabriek van verduurzaamde levensmiddelen ip de perceelep gelegen tusschen de Middel&tegrachtJ'' de Hooi gracht en den Qudel Rijn, Sec-tie I, Nis. 2301, 2103, 2492, £131/ 2137 fn 461; c. een fabriek van venfflTrtfrzaamdje levensmidde len gelegen tusschen de/Middelstegracht en de Hooigracht, kad.ymekend Sectie I, Nis. 2534, 2658, 2622, 15^3, 2298, 2534, 1909, 531 en 1368, is verdaag A. VAN DE SAINDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 15 Juni 1933. AGENDA LEIDEN. Donderdag. Zitting R.-K. Reclasseerings- vereeniging St. Vincentiusgebouw, Hooglandsche Kerkgracht 32, 89 uur. Vrijdag, Ledenvergadering R. K. Kappers- bediendenbond „St. Cosmas'* Bondsgebouw, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Juni a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steen straat 35, telefoon 136 en A. J. Donk, Doe- zastr. 31, telefoon 1313. Wij verwijzen naar een sportbericht on der afd. voetbal aangaande een door de R.-K. Sport te organ is eeren Weldadig heids-sportdag. Gistermiddag te half drie is de 3-jarige Cath. S. voor de ouderlijke woning aan de Haarlemmerstraat door een passeerenden motorwagen der H.TjM. aangereden. De kleine bekwam een vleeschwond aan den linkerhiel en werd na voorloopig door den dokter van den E.H.D. verbonden te zijn, naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd ter verdere behandeling- Morgenavond zal het Leidschi Politie- muziekgezelschap in het gesticht Rhijn- geest een concert geven, aanvang te half a-cht. De 4-jarige G. de V. is gistermiddag te half vier bij het spelen aan de Uiterste gracht te water geraakt. Het knaapje werd spoedig op het droge gebracht, doch had nogal veel water binnengekregen, zoodat de jongen door den E.H.D. ter observatie naar het Acad. Ziekenhuis werd vervoerd.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2