MAANDAG 12 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DUITSCH JACHT BIJ AMELAND GESTRAND. Kapitein en zijn vrouw verdronken. Zaterdagmorgen strandde op het Noord- westerstrand te Ameland het Duitsche jacht „Stella Maris" uit Dusseldorf. Aan boord van het jacht bevonden zich vier personen. Voor zoover bekend, zijn in het Borndiep twee personen, een man en een vrouw, overboord geslagen en waarschijn lijk verdronken. De twee andere opvarenden, eveneens een man en een vrouw, zijn gered en aan wal gebracht. Omtrent dit ongeval vernemen wij na der, dat het jacht „Stella Maris" van Dus seldorf was vertrokken voor een tocht door Nederland. Het heeft, na den Rijn tot Lo- bith te zijn afgevaren, de route langs den IJsel en de Drentsche Hoofd vaart geno men, om vervolgens langs het Damster- diep Delfzijl te bereiken. Vandaar is de tocht verder gegaan naar Norderney. De opvarenden waren kapitein Mariannes, zijn echtgenoote mevrouw Mariannes Ge- dauer, mevr. Wolfgang Daute en de heer A, Dietiel. Zaterdagmorgen te acht uur heeft de „Stella Maris" koers gezet in de richting Terschelling. Volgens de laatste mededeelingen is het jacht op Bornrif ten anker moeten gaan waarna bij het op halen van het anker de ankerketting is gebroken en de kapitein en zijn vrouw overboord zijn geslagen. Daar hun licha men tot nu toe niet zijn gevonden, moet men wel aannemen, dat zij verdronken zijn. Het jacht i« na. het breken van den ketting afgedreven en zooals gemeld op het Noordwesterstrand van Ameland vastgeloopen, waar men het heeft kunnen bergen. De beide overige opvarenden, die diep onder den indruk van het gebeurde waren, hebben voorloopig te Holum on derdak gevonden. Het lijk van Mevr. Mariannes te Terschelling aangespoeld. Het lijk van Mevr. Mariannes, de echt genoote van den kapitein van het op Ter schelling gestrande Duitsche zeiljacht „Ma- risstella", is gistermorgen bij paal 16 op het Noordzeestrand te Terschelling aange spoeld. Men zal heden trachten het jacht vrij te maken en naar Harlingen te ver- sleepen. DOOR AUTO AANGEREDEN. Toen gistermiddag omstreeks half vijf de omstreeks 35-jarige B. de kerk aan den Sloterweg bij de 'Ringvaart verliet, werd hij door een van hem links rijdende auto aangereden. Met een zware hersenschud ding is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Amsterdam vervoerd Den chauffeur t^eft geen schuld. LIJK GEVONDEN. Zaterdag werd in perceel Transvaalkade 97 te Amsterdam, het in verregaanden staat van ontbinding bevindende lijk van M., een man van middelbaren leeftijd ge vonden. De buren waren door de reuk op merkzaam geworden. De man leefde zeer eenzaam, er zijn in de kamer couranten van 16 Mei gevonden, zoodat mag worden aangenomen, dat het lichaam reeds van dien dag af in het vertrek heeft gelegen. Het lijk is door den G.G. en G.D. naar het Binnengasthuis vervoerd. De politie stelt ©en onderzoek in, doch er is geen reden om aan misdrijf te denken. BENAUWDE UREN. Voorpiek van Finsch schip met water geloopen. Te den Helder i6 binengeloopen het Fin- sche houtschip „Alca", welks voorpiek ge heel vol water stond. Bij Ameland had het schip een zware zee overgekregen, tenge volge waarvan het geheele voorschip vol liep, zoodat de bemanning niet bij het lo gies kon komen. Met zeer groote moeite is het schip er na 36 uur inspanning in ge slaagd in den Helder binnen te loopen. Men is thans bezig de voorpiek leeg te pompen. Het schip rijst 4 c.M. per uur. FEUILLETON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 51) „Neen", zei Anita. „Natuurlijk niet, De beker werd uit het huisje genomen, vóór dat Tollhuret vermoord werd. Maar nu mag je niet meer aan die nare dingen denken, hoor „Ik wil weten, wie Tollhurst vermoord heeft", drong Julius aan, en Anita keek hulpeloos naar Fanshaw. „Dat weet niemand, Julius," verklaarde deze laatste op rustig en toon, „en waar schijnlijk zal niemand het ooit weten. Vergeet alles mijn jongen, des te eerder ben je weer beter." «Ja-", mompelde Julius gehoorzaam, „maar ik zou het pretiger vinden, als ik het vader kon vertellen." "?.e z.u^ hem al gauw alles mogen zeg gen viel Lionel hem in de rede. „Luister eens, Julius, je weet, dat ik je vriend ben. „Ja, een reuzenvriend", zei de jongen slaperig. „Nu, beloof me dan dat je niet meer zult piekeren. De beker is nu veilig en je moet niet meer denken aan wat Thomas je wijs maakte. Hij meende er niets van en hij vindt het akelig dat je door zijn toedoen ziek geworden bent." „O, ik ben al weer een heel eind opge knapt." „Dus je zult nergens meer over tobben BRAND TE HILLEGERSBERG. Even na middernacht is te Hillegersberg aan de grens van de gemeente Rotterdam brand uitgebroken in een grooten schuur staande op het 3000 M-2 groote emplace ment van den zand- en grindhandel van den heer A. H. H. de Man aan de Rechter Ktottekade. AJe opstallen benevens de schuur zijn afgebrand. In een stal bevonden zich 14 paarden, waarvan er elf gered konden worden. Een daarvan had echter zulke brandwonden be komen, dat men het dier moest afmaken. Een groote partij turfmolm en hooi is een prooi der vlammen geworden terwijl een aantal wagens grootendeels vernield is. Op het terrein bevond zich een groote ben zinetank waaraan de brandweer alle aan dacht moest besteden teneinde een ontplof fing te voorkomen. Van een voorraad va ten benzine zijn er echter twee ontploft. Aan het blusschingswerk werd deelgeno men door de brandweer uit Hillegersberg, geassisteerd door die uit Schiebroek en Rotterdam. K0LENL00DS AFGEBRAND. In een houten kolenloods gelegen aan den Noorder IJpolder 100, te Amsterdam, tegenover de superfosfaatfabriek, is Za terdagavond brand uitgebroken. De loods, die behoorde tot het voormalig stoomge maal ter plaatse, was ledig. Het personeel van een boot der havenpolitie, welke toe vallig passeerde, heeft dadelijk een slang naar den wal uitgelegd. Toen de brandweer arriveerde was men al bezig met het blus schingswerk, dat daarna door de brand weer met hetzelfde materiaal is voltooid. De loods is echter nagenoeg geheel een prooi der vlammen geworden. De oorzaak van den brand is niet bekend. JACHT OP EEN SMOKKELAUTO. Ondanks vernielde barricades toch aangehouden. De Wehrderweg te Sittard, die leidt naar de Nederlaudsche en Duitsche doua nekantoren wordt zóó veelvuldig door smokkelauto's bereden, dat hij in den volksmond „de smokkelweg" heet. Gere geld zijn aan doze grenswegen, die dwars door de velden loopen, uitgebreide wacht posten uitgezet, die meermalen auto's met hun contrabande „knipten", mede doordat d® aangebracht versperringen tot stilhou den dwongen. Donderdagavond was men vooraf gewaarschuwd, dat een smokkel auto met Duitsche margarine den Wehr derweg passeeren zou en op het aangedui de uur kwam een auto uit de richting Wehr. Aan de haltbevelen stoorde de chauffeur zich niet en met een enorme vaart brak hij door de aangebrachte ver sperringen heen, zoodat de stukken links en rechts vaji den weg vlogen. Door de ambtenaren werd terstond een vervolging ingesteld. De revolverschoten gelost op den Wehrderweg troffen geen doel, terwijl men in het bebouwde gedeelte niet van vuurwapens gebruik kon maken, gezien vroegere ervaringen. De jacht werd echter niettegenstaande dat, voortgezet, totdat men eindelijk te Hoensbreek den auto tot stilstand kon dwingen. De bestuurder, ze kere L., werd gearresteerd, terwijl de groote lading boter in beslag werd geno men. „Mobd.' EEN ZONDERLING GESCHIL. Waarvan huurders profiteeren. In Monster is een eigenaardig geschil ontstaan, n.l. over de vraag, wie eigenaar is van een blok woningen in die gemeente. Sinds eenige jaren wordt namens een maatschappij uit Rotterdam de huur van de betrokken woningen door een opzich ter geind. Dezer dagen ontvingen de huurders evenwel van een andere maat schappij de mededeeling, dat zij eigenares is van de woningen, en dat zij daarom de huren van de woningen zou laten innen. Betalingen gedaan aan den opzichter der Maatschappij, die tot nu toe als eige nares gold, zouden als zijnde niet geldig worden beschouwd. Maar de opzichter van laatstbedoelde Mij. liet het er niet bij zitten, en trok er eveneens op uit om de huurpenningen te en je niet meer angstig maken?" „Neen, enne.... ik wou wel wat te eten hebben." Anita en Fanshaw lachten elkaar ver licht toe. De voornaamste oorzaak van zijn ziekte was blijkbaar door Lionel's me dedeelingen weggenomen, en de jongen zou nu wel spoedig weer beter worden. De gouvernante gaf den jonker een teeken, dat hij weg moest gaan. In den salon wachtte hij op haar, verheugd, dat zijn zending zooveel succes had gehad. Na een kwartiertje kwam Anita bij hem. „Hij slaapt nu", vertelde ze, merkbaar opgelucht. „Ik heb hem wat brood met jam gegeven en dat at hij met smaak op. Het lijkt me een goed teeken want al dien tijd heeft hij geen eetlust gehad. Hij zal er nu wel gauw weer heelemaal boven op zijn." De jonker knikte. „Ja, nu hij weet, dat Thomas hem maar wat op de mouw heeft gespeld, zal hij niet meer tobben. Boven dien kan hij nu tegen jeu en mij uitpraten. Maar dat neemt niet weg, dat wij vroeg of laat ook meneer Dawson in ons vertrou wen zullen moeten nemen. Een dergelijk geheim mag tusschen vader en kind niet bestaan. Dat kun je tegenover meneer Dawson, noch tegenover den jongen ver antwoorden." Anita huiverde. „Dan zal hij gewaar worden, wat voor soort man mijn vader is" zei ze dof. „Daar is helaas niets aan te doen, lief ste. Maar ik denk niet, dat dit ook maar de minste verandering zal brengen in zijn sympathie voor jou. Meneer Dawson i6 er de man niet naar om de zonden der ouders aan de kinderen te bezoeken. Hij is een goed, ruimdenkend mensch." „Dat is hij", gaf het meisje met een zucht toe, „maar ik wilde toch wel, dat we innen, onder mededeeling, dat zijn Mij. wel degelijk nog eigenares is. De meeste huurders der woningen za gen geen kans om dit raadsel te ontwar ren, en daarombetaalden zij aan geen van beide Maatschappijen huur, zoodat men nu „gratis" woont. Vermoedelijk zal dit evenwel later wel in orde komen. De beide partijen maken evenwel geen haast om de vraag, wie nu eigenares der wonin gen is, op te lossen door middel van rechtspraak. De zaak schijnt zoodanig te zijn, dat de eene Mij. aan de andere de woningen zou hebben verkocht, waarbij een misverstand in het spel is over de vraag of nu een koopsom is bet aid, dan wel een hypo theek werd verleend. De Waterleiding Mij. zal n.l. de gelden vorderen voor de drinkwaterlovering nnn de huizen. Deze gelden worden geyoonlijk met de huur verrekent, maar nu betaling hiervan uitblijft, wordt ook deze schuld niet afgedaan. Mogelijk zal dit weer ten gevolge hebben, dat de woningen van wa tertoevoer worden afgesneden. Doordat niemand nu eigenaar van de huizen kan worden genoemd, komen de huurders wel in een eenigszins lastige positie. EEN KERKDIEF EN INBREKER GEARRESTEERD. De gemeentepolitie te Weert blijkt Za terdag een goede vangst gedaan te hebben door de hand te leggen op een berucht Duitsch inbreker. In het Hotel „J" alhier, bood de man kleingeld aan tegen bank papier. De hotelhouder vertrouwde de zaak niet en 6telde de politie van één en ander in kennis. Onmiddellijk trok deze er per auto op uit en kreeg het individu een half uur buiten de stad op weg naar Roermond te pakken. Hij gaf voor Th. Fiete te hoeten. De man had pas noch andere papieren. Wel beschikte hij over inbrekerswerktui gen en gummihandschoenen. Inmiddels ver nam de politie dat er te Stevensweert bij Roermond een kerkinbraak had plaats ge had op Vrijdag 9 Juni. De man is ter con frontatie naar Stevensweert gebracht en door den veerman aan de Maas pertinent herkend. Hij bleek ongeveer 100 papier geld bij zich te hebben. De man zal ter beschikking van den Of ficier van Justitie te Roermond worden gesteld. MERKWAARDIGE VONDST. In de steenbakkerij van den heer Zee- gers te Schaik nabij Os8 werd Zaterdag middag een zeer merkwaardige steen op gegraven. Bij nader onderzoek bleek deze steen gedeeltelijk uit marmer te bestaan en oen gewicht te hebben van ruim 3000 K.G.. Hij was 2 Meter groot en had een dikte van 1.50 M. De steen is overgebracht naar Notaris Bijvoet te Bercem, welke hem nader zal onderzoeken. KERKNIEUWS GENERAAL KAPITTEL MINDERBROEDERS. Bij het te Rome gehouden Generaal-Ka- pittel der Minderbroeders werden op Dins dag 6 Juni gekozen als Generaal-Definito- ren: voor de Duitsche taal P. Bertrand Kurt-scheid, voor de Spaansohe taal P. Apo-llinaris Perez, voor de Engelsche P. Hubert Quinn, voor de Slavische P. Paulus Shrotty, voor de Italiaansche P. Jeremias Olivieri. Ale Procureur-Generaal koos men P. Benjamin Rysinski. De naam van de Definitor-Generaal uit Canada voor de Fransche taal is hier nog niet bekend. Petrus Perquin S.J. Pater T. Korndörffer S.J. f Zaterdag ontving pater provinciaal H Keysers SJ. telegrafisch bericht van het overlijden te Semarang op Java van den pater T. Korndörffer S.J., geboren te Am sterdam den 2en September 1863. fr. Petrus Perquin S.J. t In het Maria-paviljoen te Amsterdam '8 in den leeftijd van 26 jaren overleden fr. hem niets omtrent mijn vaders persoon of karakter behoefden te vertellen....' Ze namen afscheidde gouvernante ging naar de ziekenkamer terug en Lionel wandelde naar de Hall. Het was een grij ze, mistige Decemberdag met een grau wen hemel boven een grauwe wereld. De jongeman liep te overdenken, hoe hij Ricky moest aanpakken met betrek king tot Thomas' verlangens. Als het kon, wilde hij gaarne tusschenbeide komen, daar hij vreesde, dat er anders klappen zouden vallen. In zijn overpeinzingen verdiept, sloeg Lionel den hoek van de laan om, die naar de Hall leidde en bob ste bijna tegen Rose Carr aan. Met een kreet van schrik deinsde ze ach teruit, maar toen ze den jonker herkende, glimlachte ze vrijpostig. Ze zag er werke lijk bekoorlijk uit met haar knap, blozend gezichtje en glanzende, blauw© oogen, of schoon dit niet de soort schoonheid was, die een man als Lionel Fanshaw aantrok. „Hoe maakt u het, meneer Fanshaw begroette Rose hem amicaal. „Het doet me pleizier nog even afscheid van u te kun nen nemen, vooral omdat u familie van me wordt." „Dank je", antwoordde Fanshaw koel, zich tegelijk afvragend, waarom Rose een groot, ouderwetsch valies droeg, dat vol strekt niet bij haar opvallend-elegante kleeding paste. .,Ik wensch je veel geluk en voorspoed." Rose trok een pruilmondje. „O, ik ben overtuigd, dat ik gelukkig word, als ik bij Susan vandaan ben. Ik 'heb meer dan ge noeg van haar gescheld. Zij is nijdig, om dat ik Ricky trouw en zij is blijven zitten, maar we zullen heel gelukkig zijn. We hebben nu geld genoeg", voegde ze er ver trouwelijk bij. „Meneer Trill heeft me een chèque gegeven en die heb ik aan Ricky UIT DE RADIOWERELD Programma's van Dinsdag 13 Juni. Huizen, 1875 M. 8.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00—12.00 n.m. KRO. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Geruild met de NCRV. 11.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het KRO-sex- tet. I.00 Reportage van den eersten Neder- landschen Teutoonstellingstrein te Hil versum, waarna vervolg Lunchconcert. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Gramofoonplaten. 3.15 Zang- en viool-recital door Maria Smits, zang en Robert le Rütte viool, Fred. Boshart aan den vleugel. 4.30 Het KlR^O-orkest o.l.v. Joh. Gerrit sen. Te 5 uur dr. Huddleston Slater over „Het werk der Katholieke Kraamver zorgsters". Te 6 uur Gramofoonplaten. 7.15 G. Paulides over de Fransche Re volutie. 7.35 Gramofoon (De Slag bij Waterloo). 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 „Herr Halewijn", symphonisch dra ma in 9 tafreelen van Willem Pijper, op te voeren onder de auspiciën van de Wag ner vereeniging ter gelegenheid van het Mu ziekfeest de Internationale Vereeniging voor Hedendaagsche muziek in den Stads schouwburg te Amsterdam. Orkestbegelei ding door het Utrechtsch Stedelijk Orkest o.l v. Pierre Monteux. In de pauze pater H. de Greeve S.J. over „De K.R.O. vloot". Te ongeveer 9.15 en 10.35 Vaz Dias. 10.40 Gramofoonplaten. Hilversum, 296 M. AVRO-uitzending. 6.307.00 RVU. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten 10.30 Orgelconcert Fr Hasselaar. M.m.v. J. Hendrichs-Zalsman, sopraan. II.00 Kook- en bakpraatje door Mevr. R. Lotgering-Hillebrand. 11.30 Vervolg orgelconcert» 12.00 Gramofoonplaten. 12.30—2.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang: Bob Scholte. 2.30 Kamermuziek door G. Hemmes (le viool), J. v. d. Woude (2e viool), M. Rodri guez (cello) en A. Baune (alt). 3.00 Knipcursus. 4.00 Gramofoonplaten. 4.30 Radio-Kinderkoorzang O-l.v. J. Ha mel. 6.00 Verhalen voor do kinderen door Mevr. A. van Dijk. 6.30 Gramofoonplaten. 6.30 (IUVU. Mevr. W. L. Boldingh-Goo- mans: De Moeder in de Letterkunde (III). 7.00 Piano-recital door Prof. P. A. Pisk. 7.30 Lucy M. Pierson: Rome, Florence, Napels, Sicilië. 8.00 Vaz Dias. 8.06 Opera-Concert. Omroeporkest o.l.v. N. Treep m.m.v. M. Pfahl, sopraan en W. Ludwig, tenor. 9.00 Radio-tooneel. „Het Schot in de Bar", spel van P. van 't Veer. Regie: Kom mer Kleyn. 9.15 Vervolg Concert. Operette-Program ma. 10.00 Gramofoonplaten. 10.20 Vervolg Omroeporkest. 11.00 Vaz Dias. 11.10—12.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein. Berichten. 11.0511.20 Kookpraatje. 12.20 Gramofoonplaten. 1.20 Shepherd's Bush Paviljoen-orkest. 2.20 Voor de scholen. 2.50 Muzikale causerie. 3.55 Fransche les. 4.25 Lezing. gestuurd. Hij heeft hem geïncasseerd en we nemen de vijfhonderd pond mee naar Canada, als we de volgende week weg gaan. De rest van het geld zal meneer Trill later sturen." „Komt Ricky hier om je te halen?" vroeg Fanshaw, denkend aan wat Thomas den vorigen avond gezegd had. „Neen. ik ga naar hem toe. Hij komt morgen bij juffrouw Quail." „En je hebt Thomas verteld „Dat Ricky hier zou komen", vulde Ro se triumfantelijk aan. „Dat heb ik gezegd, omdat hij zoo aan mijn hoofd zeurde. Maar het is niet zoo. Ik kan heusch wel alleen naar Londen reizen. Mijn koffers zijn ge pakt en nu ga ik wat porselein halen, dat ik bij een vriendin van me heb bewaard. Daarom heb ik dit afschuwelijk valies bij me." „Waarom bewaar je je porselein niet thuis vroeg Fanshaw terloops. „Omdat Susan het in haar woede mis schien stukgesmeten zou hebben", ant woordde het meisje luchtig. „Het is een afschuwelijk mensch. Verbeeld u, ze zei tegen Ricky, dat er krankzinnigheid in mijn familie voorkwam. Het was in zeker opzicht waar, want een paar van mijn fa milieleden zijn in een krankzinnigenge sticht geweest, maar mij mankeert niets. Susan vertelde het alleen, dat Ricky me zou laten schieten, maar ik was vastbe sloten met Ricky te trouwen en een dame te worden, en deze week gaat het gebeu ren. En u zult geen last van ons hebben, meneer Fanshaw, want we gaan naar Amerika." De jonker vond het niet noodig op baar gebabbel in te gaan, maar wierp een blik om zich heen. „De mist wordt dikker", zei hij terloops, „en als je ver gaat, kim je je verdwalen." 4.45 R. Tapponnier's orkest. 5.35 Kindcruurtje. f 6.20 Berichten. 6.50 Bach-Liederen door G. Parker, ba riton. 7.10 Fransche conversatie. 7.40 BBC-orkest. 8.50 Lezing en berichten. 9.40 „With Music bijgevarieerd mu zikaal programma. 10.25 Spaansche Liederen door het Ra diokoor. 10.50 Voordracht. 10.55—12.20 Dansmuziek door Charles Kunz en het Casani-Club orkest. „R a d i o-P a r i s'\ 1724 M. 805 Gramofoonplaten. 12.20 Concert door het Krettly-orkest. 7.40 dito. 8.20 Cabaretprogramma o.l.v. P. Weill. 9.05 Radio-tooneel. K&lu ndborg, 1153 M. 12.202.20 Concert door strijkorkest o.l. v. Andersen. 3.20—5.20 Mogens Hansen's instrumen taal ensemble, m.m.v. zangsoliste. 8.20 Concert door het Omroeporkest o.l. v. Reesen, m.m.v. zangsolisten. 9.20 Cembaloconcert door Folmer Jen sen. 9.35 Radiotooneel. 10.56—11.25 Concert door het Omroepor kest o.l.v. TA>©s©n. L a n g e n b e r g, 473 M. 7.30 en 11.50 Gramofoonplaten. 12.20 Populair concert. 1.20 Concert o.l.v. Eysoldt, 2.50 Gramofoonplaten. 4.50 Concert. 7 20 Beiersch concert uit Münohen. 8.50 Weragkleinorkest o.l.v. Eysoldt m. m.v. harpist. 9.40 Concert m.m.v. strijkkwartet, man nen- en kinderkoor, orkestleden, K. Han sen, sopraan; Rodens, bariton en Grwn*. piano en cembalo. Rome, 441 M. 9.05 „I cavlieri di Ekebu", opera van Zandonai. In de pauze: Causerie en be richten. Brussel, 338 en 508 M. 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans, 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o.l.v. André. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Radio-Symphonieorkest oJ.v. Mp" lenmans. Radiotooneel. 9.35 Omroeporkest o.l.v, André. 10.30 Gramofoonplaten. 508 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Ooncort. I.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Radio-Siymphonieorkeet o.l.v. Meuw lemans. 6.35 Kamermuziek ('Gramofoonplaten). 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Omroeporkest o.l.v. André. 9.05 Lezing. 9.20 Radio-Symphonieorkest o.l.v. Mei»- lemans. 10.30 Gramofoonplaten. Z e e s e n, 1035 M. 8.20 Lezing. 8.45 Concert o.l.v. Ad. Seeker. 9.50 Dansmuziek door Felix Lehmann en) zijn orkest. 10.20 en 11.05 Berichten. II.2012.20 Concert uit Hamburg o.l.v. G. Maasz. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrij* te Leiden. Dinsdag 13 Juni (3e Programma). (Wijzigingen voorbehouden). 8.0014.30 Langenbcrg. 14.3015.20 North Rog. 15.2017.20 Kalundborg. 17.20afloop Brussel (Fr.). „Onzin", protesteerde Rose C'arr. „Ik ken iederen centimeter van Hurton; ik heb mijn heele leven hier gewoond. Maar het wordt werkelijk erg mistig", stemde /.e toe. „Ik moest liever verder gaan, meneer Fanshaw." „Geef mij je tasch, dan ga ik met jo mee", stelde Lionel beleefd voor. Rose schrok-en een sluwe schittering kwam in haar oogen. „Neen, neen, ik wil u niet mee hebben. Ik kan wel alleen gaan", riep ze gejaagd. „Ik bedoel, dat ik u niet lastig wil vallen, enengoe denavond." Lionel bleef verbaasd staan. Hij wist, dat Rose graag met iederen man en voor al met een „heer" een praatje maakte on in normale omstandigheden een wandeling in den schemer met den landheer van Hurton ten zeerste zou apprecieeron. Dus was het vreemd, dat ze zijn gezelschap weigerdehet was ook vreemd, dat ze zoo'n groote tasch bij zich haden ten slotte was het hoogst-eigenaardig, dat ze in de richting van het spookboschje ging om porcelein bij een vriendin te halen, zoals de jonker opmerkte. Met een schok drong het eensklaps tot het besef van don jongeman door, dat Rose den beker wildo guan opgraven. Ricky die blijkbaar niet in de gelegenheid of niet van zins was, naar Hurton te komen en zelf dat karweitje op te knappen, had haar meegedeeld, waar zij den buit kon vinden en het valies, dat zij bij zich had, moest natuurlijk dienen om het kostbare voorwerp te vervoeren, zonder argwaan te wekken als porcelein, dat een vriendin in bewaring had gehad! En evenmin als Richard zelf, had zoo als vanzelf spreekt Rose er idee van, dat Thomas haar al vóór was geweest. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9