MAANDAG 12 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Oostenrijk—België 41. T« "Weenen kwam België voor 50.000 toeschouwers tegen Oostenrijk uit en ver loor met 41. De Oostenrijkers trapten na 25 minuten spelen in eigen doel, doch nog voor rust was de stand 31 voor Oosten rijk. In de tweede helft werd het 41 voor Oostenrijk. Vijf minuten voor het einde miste België nog een strafschop. Bij Oos- tendijk waren Planicka, Sindelar en Rosen- baumer uitstekend, bij de Belgen was de verdediging goed in vorm. De voorhoede spoelde aardig samen, doch was voor doel to nerveus om succes te hebben. De leiding berustte bij scheidsrechter Crew (Enge land). Tsjecbo-SlowakijeFrankrijk 40. De voetbalwedstrijd Tsjecho-Slowakije Frankrijk te Praag werd door de Tsjechen gewonnen met 40. De ruststand was 10. De Tsjechen waren ver in de meerderheid. Hun achterhoede was zoo sterk, dat de Franschen weinig hadden in te brengen. ZwedenEsthland 62. Te Stockholm speelde het Zwcedsche elf tal voor 8000 toeschouwers oen landenwed- strijd tegen Estland en won met 62. Rust stand 40 voor Zweden. Een groot aandeel in deze overwinning had Ericcsen, in den aanval. Denemarken—Noorwegen 2—0. Te Kopenhagen werd onder groote be langstelling de wedstrijd Denemarken Noorwegen gespeeld. De Denen wonnen met 20. i. y. v. b. De uitslagen. Om het kampioenschap. S. D. O. U. C.—D. H. L. 4—3, le klasse A: VolhardingRKONS R. K. S. V. „LEIDEN." Gisteren zijn er geen wedstrijden vast gesteld in verband met het mooie weer van verleden week, daar de opkomst dan toch niet verzekerd is, zoodat het beter is voorloopig geen extra wedstrijden te spelen op Zondag. Wel zal er gezorgd moeten worden, dat de trainingsavonden meer belangstelling trekken, desnoods met bijvoeging van onderlinge wedstrij den. A. s. Donderdag om 8 uur nam. in café Rest. Royal, Doezastraat jaarvergadering. Gezien de belangrijke agenda van dozen avond wordt ieder lid verzocht daar be slist aanwezig te zijn. Ook donateurs en begunstigers zijn van harte welkom. Nie mand verzuim© de-zen avond, want oolc daar zal het programma voor a.s. Zondag 18 Juni uw volle aandacht en steun vra gen, waar dan ook meteen bekend gemaakt zal worden, waar de spelers van Bleijer- heide a.s. Zaterdag ontvangen zullen wor den, en wie daarbij tegenwoordig moet zijn. Degene, die nog wat- voor de jaarver gadering mocht hebben, wat soms niet op de agenda vermeld staat en wat hij hog behandeld wil zien, gelieve zioh dan even in verbinding te stellen met den voorzit ter of een van de bestuursleden. BEKERWEDSTRIJDEN TEYLINGEN. Teylingen IOnze Gezellen I 10. Om 1.30 uur fluit scheidsrechter D. Ha- verkorn beide elftallen binnen de lijnen. Een flinke belangstelling had zich intus- schen om het speelveld geschaard. Wanneer de bal aan het rollen wordt gebracht gaat de eerste aanval van O. G. naast Tevl. doel. Als de spelers zijn inge speeld, gaat Teyl. combineerend op het O. G.-doel af. De halflinie dringt mede op wat heen en weer getrap volgt, en ten slotte schiet de mid half in (10). O. G. trapt weer af doch is den bal weer kwijt. Wederzijdsche aanvallen volgen, de doelen komen meer en meer in gevaar, doch bei de keepers geven geen pardon. Na de thee is het. spel even vuriger en zitten beide partijen er goed op, doch re sultaat blijft uit. De achterhoede's zijn voor deze voorhoedes niet gemakkelijk te pas- seeren en het schieten is te onzuiver. De strijd wordt steeds aantrekkelijker, daar O. G. er alles opzet om den achterstand in te halen, doch ai is toestand voor Teyl. soms hachelijk, Hornan weet zijn doel tot einde schoon te houden. Ook keeper Ruis is voor zijn taak bekwaam, daar hij menig schot onschadelijk maakte. Als scheids rechter Haverkorn c-inde blaast, heeft Teylingen zich voer de volgende week in de winnaarsronde gep'aatst, Het was een prettige en aantrekkelijke strijd welke mede door de goede leiding in de beste verstandhouding werd gespeeld. S. J. C. I—Lisse I 10—2. Als men dezen uitslag bekijkt zou men schrikken. Voor de rust f)1. Na rust doelpunten beide elftallen eenmaal, hoe kan dat? Om 3.30 uur fluit scheidsrechter Grijmans beginnen. Lisse miste Langelaan en Van Diest. SJC is volledig. Al dadelijk' weet Lisse wat haar te doen staat, en pakt flink aan, zoo zelfs dat zij keurig op het SJC-doel afgaat en een hard onhoudbaar schot, inschiet. (0l). SJC, hierdoor niet ontmoedigd komt langzamerhand opzet ten. Het backstel van Lisse is wat onze ker, zoódat de keeper de verantwoorde lijke wordt. Spoedig moet hij zwichten voor een ferm schot (11). Bij den aftrap neemt S. J. C. dadelijk weer over, en de voor hoede stormt op keeper Mens af en num mer twee ligt in de touwen. Lisse zet nog even op, doch brengt het niet verder dan de backs. Daarna is het. afgeloopen voor Lisse. De SJC-voorhoede tippelt rustig door de Lisser-achterhoedc heen, en ach tereenvolgens vliegen de schoten in doel. zelfs 7 maal moest keeper Mens buiten zijn schuid 'visschen. Na de thee is het Lisse-elftal versterkt door Langelaan, doch Ootelaar en Beijk ontbreken. Lisse is evenwel niet ontmoe digd. De voorhoede zet flink op en met succes, want een hard schot wordt be loond (92). Ieder denkt, dat Lisse nog wel iets zal ophalen, maar zoover is het niet gekomen. SJC daarentegen moest op haar hoede zijn om gevaar te keeren, wat tenslotte haar wel toevertrouwd was. Een maal wist SJC nog te doelpunten, zoodat de stand op 102 werd gebracht. De on geveer 1000 bezoekers hebben dan ook op drie kwartier na van beide wedstrijden genoten. Cok deze wedstrijd werd in een goede verstandhouding gespeeld, en dat geeft veel propaganda voor de R. K. Voet balsport. Volgende week dus: om 1.30 uur Verlie- zereronde Lisse IO. G. I; 3.30 uur win naarsronde SJC ITeylingen I. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. S. V. „V. V. L.". Het heeft gisteren op het VVL-terrein weer danig gespannen. Twee elftallen van Spartaan waren te gast. Het eerste elftal moest met 31 van de Spartaan-reservcn het onderspit delven, desniettemin is het een keurige prestatie. Met een beetje meer geluk had het evengoed gelijk kunnen zijn. Over den wedstrijd het volgende. De VVL aanvoerder heeft den toss gewonnen, zoo dat Spartaan den bal aan het rollen brengt. Al direct is het te zien, dat de gasten hooger ©pelen, waardoor zij direct de vijandelijke verdediging op den proef stellen. Deze weet de periode goed te doorstaan en er worden eenige aanvallen opgezet, maar vinden steeds den keeper, die in prachtvorm was, op zijn plaats. Toch kan hij niet verhinderen dat VVL na. onge veer een half uur spelen de leiding weet te nemen. De gasten zetten de tanden op elkaar en geven blijken om dezen wed strijd te winnen. Ongeveer 10 minuten voor de rust weten zij de partijen met een prachtschot op gelijken voet te bren gen. Tot de rust is de strijd dan gelijk op gaand met beide doelen beurtelings in ge vaar. Na de hervatting spelen de gaeten met den wind, die schuin over het veld waait, mee. Van den aftrap- af weten zij den bal te bemachtigen. Zij stormen op het doel af, en schot volgt, de keeper be oordeelt den bal verkeerd en viel iets te laat uit, zoodat de Spartaanmenscken een minuut na rust de leiding hadden met 21. Het was hun aan te zien dat zij de- zeu voorsprong niet verspelen wilden. Hoewel de VVL-voorhoede tallooze scho ten op doel geeft, steeds weet de keeper, soms met een flinke dosis geluk, den bal te bemachtigen. In die pereode denken we den gelijkmaker te zien scoren, doch kwamen bedrogen uit. De gasten onder nemen een fraaie aanval^ een voorzet en het hoofd van den middenvoor is er bij om den bal onhoudbaar langs Parlevliet to koppen. In de nu resteerende tijd zet V. V. L. alles op alles, de linksback probeert hei zelfs eenige malen doch ook hij ver mocht niet het genoegen smaken den ach terstand te verkleinen, zoodat ongewijzigd het einde kwam ondanks het VVL over wicht. De VVL-reserven hebben zich bui tengewoon goed gedragen. Zij speelden om half een tegen Spartaan TV, een derde klasser D. H. V. B. Hadden wij een uitslag verwacht zooal6 verleden week, de VVL- keeper wist echter nu zijn doel schoon te houden, terwijl de voorhoede een goal scoorde. Ook in dezen wedstrijd kenmerk te zich het klasserversohil, het plaatsen van den bal was beter dan bij VVL, doch de reserven wisten door hun taai volhou den en met enhousiasme den gasten eiken schietkans te ontnemen. Mocht het de gasten toch gelukken dan wa6 de VVL- keeper er bij om het gevaar den kop in te drukken. Wanneer er steeds zoo gespeeld wordt als dezen middag is er nog veel te bereiken en belooft het heel wat in de toekomst. Scheidsrechter Heuzen wist bei de wedstrijden naar aller genoegen te lei den. Het programma voor de athletiek-afdee- ling is als volgt: Maandagavond acht uur junioren en kwart voor negen senioren en niet zooals Zaterdag abusievelijk vermeld stond half acht en kwart over acht. Men neme hier goede nota van en we verwach ten weer aller opkom6t. Kolping Boys. Gisteren heeft de eerste wedstrijd der eerste afdeeling plaats gehad en wel Kol ping Boys IAVV III. Even na 1 uur trapte kapelaan v. d. Ven, Vice-Praeses der St. Jos. Gez. Ver- eeniging en Voorz. Kolpings Boys, den bal af en direct waren de Kolpings-Boys in den aanval. Het bleek echter reeds epoedig, dat de stevige ploeg van AVV III een zeer sterke tegenstander was en de partijen waren spoedig verdeeld. Het eerste succes kwam aan den kant der Boys, waarna echter spoedig AVV gelijk maakte. Vlak voor de rust wisten de Boys door een goed schot de leiding te hernemen, zoodat met een 21 stand in hun voor deel de ru&t aanbrak. Na de hervatting bleek al spoedig de kracht van AVV, want het duurde niet lang of de gelijkmaker was gemaakt. Spoe dig daarop scoorden de Boys uit een schitterend genomen vrije schop van ver ren afstand. AVV kwam toen gevaarlijk opzetten en sloeg een tijdlang een waar beleg voor de Kolpings Boys veste, maar door het keu rige werk van onze doelverdediger bleven doelpunten uit en toen het eindsignaal klonk hadden de Boys een zwaarbevochten overwinning behaald. (32). Scheidsrech ter Bakker leidde goed. Door het vertrek van een der beste spe lers is het eerste elftal wel verzwakt en is het hard noodig, dat de spelers zich ge ducht trainen voor de volgende wedstrij den. Als oefenavond is vastgesteld Woens dagavond, allen dus reeds a.s. Woensdag avond present. Voor de tweede afdeeling heeft nog in geschreven DOS IV, zoodat deze afdeeling voltallig is. R. K. S. V. „Foreholte". Alle vijf wedstrijden gingen gisteren door en al werd in sommige elftallen met invallers gespeeld, eindigden er drie in het voordeel van Foreholte. Opmerkelijk is ook, dat juist de vriendschappelijke ont moetingen verloren werden. Thuis had het derde elftal den strijd aangeboden tegen K. R. V. III uit Kat wijk. Onze jongens gaven aardig partij, niettemin gingen 4e Katwijkers met een 23 zege huiswaarts. Met voldoening kun nen de derde elftallers toch terugzien op deze match. We hopen voor den volgenden keer, op een volledige opkomst endan gaat het vast beter. De andere elftallen speelden allen uit. De Foreholte II Jun. waren de gasten van NVC I Jun. De Benjamins konden het te gen deze grooteren niet bolwerken en verloren met 51. In Warmond was het krachtsverschil juist omgekeerd, waar Foreholte I Jun. een nederlaagwedstrijd speelde tegen SMO II Jun. Een 50 overwinning voor Fore holte was het resultaat. Daarmee zijn ze een ernstig mededinger geworden naar den lsten prijs. Goed zoo jongens! De reserves verwierven met 6 punten den len prijs. Foreholte II won voor de derde maal in Vogelenzang. Na de 20 en 32 werd ook deze tegen Vogelenzang III in een klinkende 61 overwinning omge zet. De Reserven hebben de seriewedstrij den aldaar schitterend beëindigd. Proficiat voor deze prestaties! Een mooie beker is hiervoor de belooning. Zoo door blijven gaan, dan zullen verdere successen vol gen. Rest ons nog te vermelden, dat de Benjamins gisterenavond hun verdiende eersten prijs in het R. AV. D. tournooi zijn gaan halen. Foreholte I boette in Langeraar tegen Adolf Kolping I haar vijfde overwinning. Het vervangen van de rechtsback en midhalf, vooral van de laatste, deed zich goed kenmerken in de Foreholte gelede ren. Reeds in de eerste tien minuten scoor de Adolf Kolping door een slecht wegge- werkten bal van de Foreholte midhalf in eens op het doel te plaatsen (10). Gelei delijk aan komen de onzen er beter in, na een half uur maakt Foreholte rechtsbinnen met een goed schot gelijk (1l). Dit geeft moed, maar ook Adolf-Kolping brengt somwijlen benauwde oogenblikken voor Foreholte-doel. Toch is het Foreholte die even voor de rust de leiding neemt. De linksbuiten geeft met een schitterend hoo- ge bal vanaf de zijlijn den A. K.-keeper voor de tweede maal het nakijken (12). Na de thee heeft Foreholte het voordeel van den wind en de eerste tien minuten gaan ze steeds goed combineerend op de vijandelijke veste af, doch zonder resul taat. Het spel verplaatst zich dan op de Foreholte-helft, een aanval van Adolf Kol ping volgt en mede door missen van een der achterspelers, ligt de gelijkmaker in de touwen (22). Na een half uur i6 te spelen en even na dit succes van de gast- heeren scoort de Foreholte midvoor op sublieme wijze hoog over keepers handen 23. Nu heeft Foreholte het beste van het spel. Vlak voor het einde maakt de Foreholte rechtsbinnen aan alle onzeker heid een einde (24). Scheidsrechter Joh. Meijer leidde goed. De promotiestand is nu: Foreholte I 5 5 216 10 N. A. S. I 5 2 12 13—13 5 Teijl. II 5 113 11—19 3 Ad. Kolping I 3 3 613 R. K. S. V. „N. V. C." De wedstrijden ten bate van het Comité „Ouden van Dagen" zijn een buitenge woon succes geworden. Er waren naar schatting 1200 personen aanwezig, een ge tal dat de stoutste verwachtingen heeft overtroffen. De muziekver. „Sint Jeanne d'Arc" zorgde voor het muzikale gedeelte, terwijl vele vlaggen-het terrein een fees telijk aanzien gaven. Te 12.30 uur speelde onze junioren te gen Foreholte I Jun. Onze junioren toon den zich de sterkste en wonnen onbedreigd met 51. Te 2 uur blaast scheidsrechter D. Zoet NVC ISt.. Bavo I binnen de lijden. Voor den aftrap sprak de voorz. van het Comité „Ouden van Dagen" enkele woorden, waar in hij beide vereenigingen dank bracht voor de spontane medewerking om deze oudjes een prettigen dag te bezorgen. Hij sprak den wensch uit dat de talrijke toe schouwers een gezelligen middag zouden hebben en dat de spelers hun best zouden doen om den mooien zilveren bal, wel'ke voor dezen wedstrijd uitgeloofd was, te bemachtigen. Hierna nam het spel een aanvang. NVC wint den toss en Bavo trapt af. NVC, gesteund door den sterken wind brengt dadelijk een bezoek bij hun dorps- genooten, doch de achterhoede redt het gevaar. Het blijkt dat onze jongens or zin in hebben, want zij bedreigen herhaalde lijk de Bavo-veste. De sterke wind is ech ter hinderlijk, zoodat vele kansen verlo ren gaan. Na pl.m. 15 minuten gelukt het H. Broekhof NVC de leiding te geven (10). NVC blijft sterker maar de Bavo houdt stand. Bij een mooie doorbraak van St. Bavo denken we den gelijkmaker to zien scoren. Casper was reeds gepasseerd doch Steenvoorden redt fraai. Na 25 min. gelukt het Chr. Broekhof in een periode van sterk overwicht no. 2 in de touwen te jagen! Aangemoedigd door dit succes be legeren ze het St. Bernardusdoel. Als Op dam den bal krijgt toegespeeld, lost hij 'n prachtige schuiver van uit den hoek en Marnet moet ten derde male visschen. Dit wordt Sint Bavo toch te machtig! Vurig gooien ze zich in den strijd en stor men op het NVC-doel af. Bij dezen aan val ontstaat penalty. Jansen plaatst zioh achter den bal en geeft Caspers het na kijken (3l). Even later is het rusten. Wie dacht dat St. Bavo nu het 6pel in handen zou gaan nemen vergistte zioh, want onda..ks den sterken wind, welke NVC nu tegen heeft zijn hun aanvallen zeer gevaarlijk. Sint Bavo daarentegen ziet in de middenlinie en achterhoede van NVO een groot struikelblok. Alle aanval len worden onderschept, zoodat ze het net niet kunnen vinden. Als NVC weer ten aanval trekt, denken we de score te zien verhoogen, doch de keeper redt ten koste van een corner! Deze levert niets op. Aan beide zijden wordt hard gewerkt, doch doelpunten blijven uit,, zoodat toen het einde aanbrak NVC met 31 overwinnaar was en den zilveren bal won! Daar de EdelAchtb. heer Burgemeester verhinderd was aanwezig te zijn, reikte de voorz. P. P. van Denzen met eenige woorden van felicitatie en dank den mooien prijs aan den aanvoerder van NVC over. Een luid hoera besloot het eerste gedeel te! Hierna de veteranenwedstrijd. Wat hier van te zeggen. Er is gewerkt en gesjouwd door alle spelers en gelachen door de 1200 toeschouwersDe middenstanders wisten voor rust hun doel schoon te houden, ter wijl de Kerkbuurt-keeper in dat tijdperk driemaal moest visschenNa rust kon Arie het niet volhouden en werd ook drie maal gepasseerd (33) zoodat verlengd werd. Dit bracht ook geen verandering, zoodat de „Kerkbuurt" ale gast de me daille kreeg! Scheidsrechter Gerrit Bak ker met zijn jacquet aan en hoogen hoed op blies voor elke overtreding op den mist hoorn en had de teugels goed in handen! Met genoegen kunnen we op dezen middag terugzien. LAWN-TENNIS OM DEN DAVIS-CUP. JAPAN SLAAT DUITSCHLAND MET 4—1. In den D avis cup-we dstrijcl Duïtsch- landJapan versloegen Zaterdag Sato'h en Nunoi de Duitschers Von Cramni en Nourmney met 62, 63, 36, 61. De stand was hierdoor 30 voor Japan, zoodat Dititsöhland was uitgeschakeld. Het resultaat der beide laatste enkel spelen van gisteren is: Voh Craimm (Duitschland sloeg Nunoi (Japan) 36, 62, 75, 57, 63. Sat oh (Japan) sloeg Janecke (Duitsch land) 6—2, 6—2, 6—2. Eindstand 41 voor Japan. ENGELAND—ITALIË 4—1. De uitslagen van de laatste enkelspe len te Eastbourne luiden: Austin slaat De Morpurgo 64, 63, 62. De Stefani slaat Perry 57, 6i, 1, 6—4. SCHERMEN WEDSTRIJDEN OP DEN DEGEN. Gisteren werden in Schinkelhaven te Amsterdam wedstrijden op den degen, voor het kampioenschap van Nederland gehou den. 'De uitslagen luiden: 1. De heer C. Weber (Giandomenïci) met 7 gewonnen partijen en 2 ontvangen tref fers. 2. Dr. Hofsteenge uit Leiden, met 5 ge wonnen partijen en 5 ontvangen treffers. 3. W. D. v. d. Bosch uit Den Helder met 5 gewonüen partijen en 7 ontvangen tref fers. 4. G. T. 'H. Nigetevegt (H.B.B.), met 3 gewonnen partijen en 10 ontvangen treffers. Aan de wedstrijden, waarvoor groote be langstelling bestond, werden door 30 per sonen deelgenomen. SCHAKEN Het Leidsch Schaakgenootschap kampioen van Nederland (2e klasse). Ook de tweede wedstrijd, gisteren te LJmuiden gespeeld, tusscben het Leidsch Schaakgenootschap en de schaakclub „Kijk liit'' te Atelsen, is door de Leidenaars ge wonnen, ditmaal echter met gering verschil (5 1/24 1/2). Thans moet dus de Leidsche club 2 wedstrijden spelen tegen no. laatst der le klasse, de Nieuwe Rolterdamsche Schaakvereeniging. Deze wedstrijden zijn vastgesteld op de Zondagen 18 en 25 Juni. De 'Ktotterdamsche club speelt echter bij voorkeur op Zaterdag, zoodat deze wed strijden in onderling overleg waarschijn lijk op de Zaterdagen daaraan voorafgaan de zullen gespeeld worden. De uitslag van den gisteren gespeelden wedstrijd is de volgende: L. S. G.Velsen. G. BosschaJ. Zoontjes 1/21/2 AA^. DemmendalA. de Groot 1—0 AV. H. BosschaH. Schmitz 1/21/2 Ir. J. J. G. v. HoekO. Gordijn 1/21/2 A. L. de Wolf—C. Pels 0—1 M. M. SegaarG. Gordijn 10 AV. H. v. d. NatH. Woudenberg O—l Tj. J. Rut tenA. Kok 1/21 2 G. SchoppenJ. Stals 1/21/2 F. J. de BruynJ. Polderman 1—0 Totaal 5 1/2—4 1/2 KORFBAL NjEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Landen wedstrijdBelgiëNederland 1—3. Kampioenschap van Nederland: Blauw Wit—H.K.V. 4—1. Prom.-degr. le klasse: D.D.V.Hercules 5—2. Prom.-degr. |AA7est. 2e klasse: Fluks II Quick 30. BELGIE—NEDERLAND 1—3. EEN VERDIENDE, MAAR KLEINE ZEGE. Voor 1200 toeschouwers heeft Neder land in het Martiemstadion te Antwerpen met 31 van België gewonnen. Onder lei ding van scheidsrechter v. d. Vrande werd begonne. Voor Nederland kwamen uit de dames Hendriksen, Moos, Klamer, Voor- denberg, Slaap'Klokke en Verbruggen cn voorts de heeren Eggink, A. Hendrik sen, Seits, Wedemyer, Stam en Dorsman. België had in de eerste helft het voor deel van don wind. Niettegenstaande dat was Nederland sterker in den aanvang. Eerst geruimen tijd later kwam België los en ging in de eerste helft het spel meer gelijk op. Toch bleek spoedig, dat Neder land technisch beter was. Smets bij de Belgen miste een gemakkelijke kans. Na 24 minuten opende Wedemeyer de score en acht minuten la-ter bracht Seits den stand op 20 voor Nederland. Direct daar op zag mej. Michielse voor België kang den achterstand tot 21 te verkleinen. Een paar spannende momenten overigens in dezen wedstrijd. Tot aan de rust bleef de stand verder ongewijzigd. In de tweede helft begon Nederland sterk aanvallen te spelen. Na vier minu ten had Hendriks reeds succes en met een 31 voorsprong was de wedstrijd toen reeds gewonnen. Immers Nederland ging beter spelen, was meer en meer in den aanval gekomen. De korf kon men echter niet vinden, meerendeels door slecht schie ten, doch ook pech was hieraan niet vreemde. Tegen het einde va>s het over wicht van Nederland zeer groot, doch de stand bleef ongewijzigd, 31 voor Neder land. België was ook nu nog beslist zwakker dan de Nederlanders, al is het resultaat 31 beslist eervol voor de Belgen. Niettemin moet niet vergeten worden, dat Nederland met enkele invallers speel de. Seits, Wedemeyer en Hendrinks waren de besten. PROMOTIE EN DEGRADATIE. Fluks IIQuick 3—0. Door deze overwinning is de promotie van Fluks II naar de tweede klasse N.K.B. werkelijkheid geworden, 't Was een flinke wedstrijd, waaraan echter hier en daar nog wel eens wat ontbrak. De scheidsrechter kende een vijftal strafsckoten too, die ech ter geen enkel doelpunt opleverden. Vooreerst gaan de partijen vrijwel tegen elkaar op. Had de Fluks-aanval betere doelcapaciteiten gehad, dan was er aan de zen kant nog wel een puntje gekomen. Een strafschot wordt door S. Buys gemist. Te gen de rust krijgt de aanval een menigte van kansen, die niets opleveren. De Fluks- verdediging is echter zeer goed. Een en ander is oorzaak, dat de rust ingaat met blanco stand. Na dc thee krijgt Fluks spoedig weer een strafschot te nemen, met het bekende resultaat. Een minuut of tien later zorgt mej. Nijkiel echter voor het eerste doel punt (10). Dan is 't de beurt van Quick om een strafschot te missen. Er zijn echter geen vijf minuten verstreken of met een gelukkig punt zorgt mej. Arnold voor het vergrooten van den voorsprong. Quick gaat nu noodschoten leveren, waarbij echter twee verre schoten zeer zuiver zijn en bij na succes opleveren. De Leidsche verdedi ging is niet zoo safe. De aanval is echter vlug, en 3 minuten voor 't eind maakt van Weesel keurig 30. Na nog een gemist strafschot van Fluks komt dan het einde. PROPAGANDA-WEDSTRIJD Fluks I—Haagsdie Combinatie 1—2. De Pers- en Propagandacommissie van den Ilaagschen Korfbalbond, op welks ini tiatief deze wedstrijd plaats had, mag niet gehee] ontevreden zijn. Het publiek was tamelijk wel opgekomen, en ook vanaf den Zoeterwoudschen Singel werd de wed strijd door vele belangstellenden gevolgd. Toch hadden we van den wedstrijd zelf, tenminste na de rust, iets meer verwacht. De fout zat hier in de opstelling. Fluks miste twee goecle spelers en een speelster, en kon niet uit zijn gewone reserves putten door de belangrijke promotiewedstrijd van Fluks II. Zoodoende had het één goe de invaller, een minder goede invalster en een heer van een der Haagsche vereeni gingen. En deze invallers werden in één vak bijeengebracht. Dat ging goed, zoo lang zij in 't middenvak speelden. Voor rust stond het spel op hoog peil, de par tijen wogen in sterkte tegen elkaar op en de bal ging vlug heen en weer. In de eerste helft werden geen doelpun ten gemaakt. Na de thee maakte Hulinga spoedig het eerste punt voor Den Haag, en even later ontsnapte Fluks ternauwernood aan een tweede doorboring van de mand. Tien minuten later maakte Meylink mooi gelijk. Toen werd gewisseld, en kwam in den Leidschen aanval een vak waarvan weinic propagandistische kracht uitging. De Fluks-invaller speelde wat hij kon, maar de Haagsohe invaller voor Fluks, de heer Koerselman had niet veel idee van aan vallen en de dames vingen zoo goed als geen bal. Den Haag was nu dan ook veel zen. De Fluks-verdediging kon 't niet aan. zen. De Fluks-verdeiging kon 't niet aan. 't Was dan ook niet te verwonderen, dat aa.n den Haagschen kant nog een mooi doelpunt werd gemaakt, zoodat het einde een verdiende overwinning voor het Haag sche twaalftal bracht.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6