SPORT SPEL BWOF65EL DE HOLLANDIA-WEDSTRIJDEN. MAANDAG 12 JUNI 193i DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. S De laatste dag der roeiwedstrijden. Njord wint de meeste prijzen, doch Nereus legt beslag op het hoofdnummer. D© laatste dag van het roeifestijn te Alphen aan den Rijn is zeker niet de min ste geweest. Het werd een goed besluit en de interessante wedstrijden, die over het algemeen te zien werden gegeven heb ben voor een goede slotuitvoering gezorgd Het programma werd vlot afgewerkt, voor zoover dit met het oog op de scheep vaart en den hinderlijken wind mogelijk was. De belangstelling viel op dezen laatsten dag zeer mee. Vooral des middags werd het druk en langs den wal bij de finish was het 5n drukte van jewelste. De smalle wegen in Oudshoorn zijn absoluut niet be rekend op 'n dergelijke belangstelling, vooral niet wanneer er zooveel auto's en fietsen op den weg zijn. De verkeersrege ling liet dit jaar dan ook wel te wenschen over. Onze persauto had meermalen de grootste moeite om zich 'n weg te banen en hadden we niet zulk een uitstekende autocar alle hulde daarvoor aan Stads verkeer gehad en 'n bekwamen chauf feur, dan waren we er niet zoo goed van afgekomen. Ook aan den start was het steeds zeer druk. De gemeenteveldwachter van Koudekerk deed alles om de pers ter wille te zijn, doch op Alphensch gebied kon hij niet voldoende optreden. Dit is vooral van invloed bij het hoofdnummer. Toen zaten er zooveel auto's voor den wa gen, dat er geen doorkomen aan was en de laatste helft der race ging voor ons ver loren. Over het verloop der eerste races van Zaterdag heben we bereids een en ander in ons vorig nummer medegedeeld. Van de damesnummers daarvan meldden we nog den totaal-uitslag. Dames Oude Vier: 1. Delftsche Sport, 2. Laak, 3. Spaarne. Dames Oude Skiff: 1. De Hoop (mej. J. E. Repelius), 2. De Vliet (mej. M. Kobus). De pauze bracht 'n onwelkome afwis seling in den vorm van 'n fiksch regenbui tje, maar de wedstrijden ondervonden daarvan geen hinder, want toen te onge veer 2 uur opnieuw werd begonnen, was het weer droog geworden, maar de wind was nog iets toegenomen. Het eerste nummer na de hervatting ■was dat der Oude Vier, waarvoor de strijd ging tusschen Hoop en Laga. Dit werd 'n gemakkelijke overwinning voor de Delftsche studenten. Reeds dadelijk kregen dezen een goeden voorsprong door dat de Hoop-ploeg zeer slecht startte en na enkele slagen aan beide kanten eenige snoeken noteerde. Door dien voor sprong hadden de Laga^-roeiers reeds 'n moreele overwinning binnen en zij hadden slechts toe te zien, dat de Hoop hen niet te dicht naderde. De uitslag werd: 1. Laga in 7 min. 55 sec., 2. H:op. Het nummer der Overnaadsche Vier leverde 'n niet al te moeilijke over winning op voor de Amstel. Uitslag: 1. Amstel in 8 min. 4/5 sec., 2. Aegir, 3. De belangsteling was intusschen zeer groot geworden, want een belangrijk num mer was dat der Jonge Acht B. Hier voor het eerst viel het op, hoezeer de wind hinderlijk over de baan stond. De lange booten waren niet in toom te houden Wanneer er één of twee ploegen wachtten op de derde, sloegen zij weer los als de an der© vast lag. Herhaaldelijk werd geprobeerd te starten, maar na 'n half uur gaf de kamprechter het op en hij liet 'n flying-start maken, 't, Was inmiddels 'n half uur te laat geworden, toen de ploe gen, Argo, Njord en Nereus, vertrokken. De Leidsche studenten weten reeds heel gauw de leiding te nemen. Nereus houdt echter stevig vast en even is het onzeker, wie zal winnen. Doch Njord weet zich na 600 M. goed vrij te maken, er komt licht tusschen de booten en de Leidenaars loopen steeds meer uit, om met enkele lengten te winnen. De uitslag werd: 1. Njord, 2. Nereus, 3. Argo. Tijden werden wegens den vliegenden start niet opgeno men. De winnende ploeg bestond uit: H. Kampmeinert (boeg), J. Koekman, J. de Pohn, J. M. W. Kampmeinert, R. A. Pen- burg, H. Neeb, B. E. van Zanten, H. du Pon (slag), L. J. D. Reeser (stuurm.). Dames Overnaads c h e S k i f f: 1. Delftsche Sport (mej. L. Arrias). Maas (mej. E. M. van het Kaas) had zich terug getrokken. Dames Vier: 1. Hunze, 2. Viking. Dames Acht: 1. Argo (op punten), 2. Nautilus. n Slechte wedstrijd was die der V i e r- riems Gieken (Lichte ploegen) tus schen D. T. R. V., Hoop en Njord. De Leidsche studenten waren nog het. minst slecht, maar de Deutsche Turn und Ruderverein en De Hoop lieten al heel weinig bijzonders zien, hetgeen wel bewe zen werd door het feit, dat Njord met ruim vijf lengten won. Uitslag: 1. Njord, in 8 min. 15 2/5 sec., 2. D. T. R. V., 3. Hoop. De winnende ploeg bestond uit: J. M. Lens van Rijn (boeg), H. Greve, J. M. Reekers, Th. J. Damsté (slag) en W. L. Loth (stuurm.). In de Oude Skiff startten Laga (J. R. J. van Dongen) en Spaarne (P. D. Tim mermans). Deze laatste is op het oogen- blik in training voor de Diamond Soulls, weshalve met belangsteling naar zijn pres taties werd uitgezien. Een spannende race werd het allerminst, want geen van beide scullers vatte zijn taak erg zwaar op. Timmermans kreeg na een heel kalm begin de leiding, doch van Dongen heeft de binnenbochten en haalt geleidelijk den achterstand in, loopt uit en wint ten slot te heel gemakkelijk met verscheidene lengten in 8 min. 30 4/5 sec. Voor het nummer Jonge Acht A had Laga zich teruggetrokken, wijl de slag roeier van Slingeland een voet had ver stuikt. Slechts twee ploegen dus, Argo en Aegir, kwamen dus in dezen eindstrijd uit. Eerstgenoemde ploeg lag na den start voor Aegir, doch deze slaat er vinnig op los en loopt langzaam maar zeker den achterstand in. Op de helft der baan ver- grooten de Wageningers hun voorsprong, hetgeen voor Aegir reden is om bij te spurten. Er volgt dan nog even spanning, todat de Groningers, beslist de leiding ne men, onvoldoende door Argo beantwoord, welke ploeg daarop tweede blijft. Uitslag: 1. Aegir, in 7 min. 2 sec.; 2. Argo in 7 min. 7 3/5 sec. Naar gelang het hoofdnummer, dat der Oude Acht, zou aanvangen was het langs de baan al maar drukker geworden en de file van auto's en rijwielen was bijna onafzienbaar geworden. Wij stonden met den perswagen ongeveer 400 Meter van de startlijn af, maar nog waren er vele auto's .voor ons. De strijd ging tusschen Laga, Nereus en Njord en waar de Delftsche stu denten op dit nummer nogal dikwijls over winnaars werden (driemaal sinds 1928) ging natuurlijk aller belangstelling in de eerste plaats naar hun prestaties uit. Deze verwachtingen werden echter teleurge steld, want Laga speelde in dezen strijd geen rol. Temeer spande het echter tus schen Njord en Nereus. De Leidenaars hadden het eerst den kop te pakken, maar Nereus liet hen niet gaan en in de tweede helft der baan namen de Amsterdamsche studenten de leiding over. Njord spurtte nog bij, maar het gelukte niet Nereus te kloppen en de Amsterdammers wonnen in 6 min. 57 sec. (record 6.31). De prijswinnaars. Wel zelden zal er in de namen der prijs winnaars zooveel variatie geweest zijn als thans het geval is. 'n Gevolg voor 'n groot deel van de talrijke vereenigingen, die meedongen naar de prijzen maar ander deels 'n gevolg van het feit, dat de krachten der diverse vereenigingen elkaar niet veel ontloopen. Nereus heeft door het winnen van het hoofdnummer veel goed gemaakt, want in de overige races werd slechts 1 tweede prijs behaald. Njord staat dan bovenaan met 3 eerste en 3 tweede prijzen, terwijl de overige re sultaten als volgt zijn: Laga 2 eerste, 2 tweedeSpaarne 2 eerste, 1 tweedeAm stel 2 eerste; Delftsche Sport 1 eerste, 1 tweedeAegir 1 eerste, 1 tweedePosei don 1 eerste; Die Leythe 1 eerste; Triten 1 eerste Laak 1 eerste Maas 1 eerste D.T.R.Y. 2 tweede; Willem III 2 tweede; Argo 1 tweede. Bij de dames waren de resultaten als volgt: Hunze Delftsche Sport en Argo, elk twee eerste prijzen; Hoop 1 eerste en 1 tweede, en voorts Laak, Viking, Spaarne, Nautilus en Vliet, elk 'n tweeden prijs. DE ZEILWEDSTRIJDEN. Hans Nathan wint in de Regenboogklasse Vermaat in de 45 M2. Kruisers. De laatste dag der Hollandia-wedstrij- den is wat het weer betreft zeker niet de minste geworden, want voor de zeilerij stond er een heerlijk wind. 't Was wel wat frisoh op de Braassemermeer, doch dat nemen de zeilers op den koop toe. Zij heb ben in ieder geval hun hart kunnen opha len en hun techniek en tactiek in het zei len kunnen toonen. De deelname was prachtig te noemen, vooral in de Regenboog- en Jollenklasse, terwijl zeker wel te vermelden valt de start j-uist in deze beide klassen, welke zoo fraai was, dat men gerust kon zeggen, dat tel kens een geheele vloot nagenoeg over de startlijn ging. De foto's zullen dit wel dui delijker maken. Aantrekkelijk werd de srtijd in diverse nummers ook, wijl er inderdaad gestreden werd. Zoo b.v. in de Regenboogklasse, waar van der Steur, nabij den eersten boei van Roe- lofarendsveen naar het Paddegat op de veertiende plaats te hebben gelegen, gelei delijk zijn achterstand inliep, om tenslotte de tweede ronde in te gaan achter Hans Nathan en Willem van der Mey. In de tweede ronde slaagde van der Steur er ook in van der Mey te passeeren, doch Nathan, den ouden beproefden Braassemermeer- zeiler, kreeg hij niet te pakken. De Hollan- dia, anders ook een van de matadoren, werd thans niet gezeild door Cor van Staveren, doch door zijn broer. In de tweede ronde had deze het ongeluk den Westeinder aan te varen, zoodat hij uit den strijd was. Ook in de U-klasse had een aanvaring plaats, waarvan de Coppelstock oorzaak was, zoodat ook deze opgaf. Intusschen be wees de heer Vermaat ook nu weer zijn supperioriteit over de concurrenten en hij won op fraaie wijze. Het wedstrijdprogramma van dezen dag was heelemaal niet lang, al zeilden a-lle klassen, behalve de kano's ook twee ron den. Do zeilers vroegen zich zelf dan ook af, of het wel de moeite was voor die twee uren zooveel kosten te maken en de Re gen boogklasise zeilde later nog een ronde apart om niet den geheelrfn middag werkloos te zijn! Of het wedstrijdcomité zich de moeite getroost heeft tijden op te nemen, weten we niet. In ieder geval hebben wij ze niet gekregen, zoodat we ons moeten bepalen tot de volgorde van aankomst. De uitslag hiervan is als volgt: 45 M2. klasse: 1. Walta, stuurm. G. A. Vermaat, 2. Benati II, stuurm. B. Fenenga. Handicapklasse D: 1. Amcarbhine, stuurm. C. Piek Jr., 2. Narmada, stuurm. H. W. de Voogt. Regenboogklasse: 1. Braassemermeer, stuurm. Hans Nathan, 2. De Steur II, stuurm. L. van der Steur, 3. De Leede III, stuurm. W. Z. van der Mey, 4. Westeinder, stuurm. J. Sluizer. Vrijbuiterklasse: niet gestart. 12 Voetsjollenklasse: 1. Karekiet, stuurm. mr. E. R. Zweep, 2. Hans stuurm. A. H. van Vliet, 3. 143, stuurm. J. Goedhart. Sterklasse: 1. Alcor, stuurm. A. Le Poole. B.M.-klasse: 1. Ouistiti, stuurm. A. Kro ger, 2. Reiger, stuurm. G. van Parreren, 3. Ans III, stuurm. H. Roos. 12 M2. klasse: 1. Wolvennest II, stuurm. P. Moes, 2. Noor, stuurm. D. Westerman, 3. Hiphaan, stuurm. W. R. Ferwerda Jr. Canadeesc'he Toerkano's: 1. Atalanta, stuurm. M. Ruytenschild, 2. Holland, stuurm. W. C. Klaver. Na afloop der wedstrijden volgde de prijsuitreiking op het bestuursvaartuig, waarmee de Hollandia-wedstrijden weer tot het verleden behoorden. VOETBAL KON. NED ER L. VOETBALBOND. Overzicht. De kampioenswedstrijden hebben giste ren kleine verrassingen opgeleverd. Feyenoord kon het tegen Go Ahead niet tot een overwinning brengen en Stormvo gels hadden in Groningen de grootste moeite zich tegen Velocitas' enthousiasme staande te houden en ook hier kwam het tot een verdeeling der punten. Wel een be wijs overigens, dat de vijf kampioenen tegen elkaar opgewassen zijn. Vooral voor de Groningers stemmen de resultaten der laatste weken tot groote voldoening. De stand is intusschen als volgt gewor den: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt Go Ahead 7 4 1 2 20—13 9 Stormvogels 7 3 13 1416 7 P.S.V. 6 3—3 15—14 6 Feyenoord 5 2 1 2 99 5 Velocitas 7 2 1 4 1723 5 Hieruit blijkt, dat Velocitas definitief is uitgeschakeld, Go Ahead er prachtig voor staat, doch dat Feyenoord evenveel verlies- punten heeft als Go Ahead. Go Ahead maakt een prachtige kans op verovering van het kampioenschap. De promotiewedstrijden in het Westen leverde overwinningen op voor H.F.C. en Excelsior, zoodat deze clubs promoveeren naar de 1ste klasse, terwijl Blauw Wit en West Frisia naar de tweede klasse verhui zen. Amsterdam heeft daardoor nog slechts één eerste klasser, terwijl Rotterdam er weer vier heeft, 'n Dertigduizend bezoe kers woonden den wedstrijd Zeeburgia— H.F.C. in het Stadion bij. In de eerste helft en in de tweede helft scoorden de Haarlemmers één keer, zoodat zij met 2—0 wonnen. De Amsterdammers presteerden in dezen wedstrijd al bijzonder weinig. De eindstand is; H.F.C. 4 3—1 9—5 6 Blauw Wit 4 2 2 8—8 4 Zeeburgia 4 1—3 4—8 2 Dat H.V.V. met niet minder dan 53 zou verliezen van Excelsior hadden weini gen verwacht. De Groote Haagsche had na 20 minuten met 2—0 de leiding, doch b' de rust is de stand weer gelijk. Excelsior neemt dan de leiding, doch uit een penalty maakt H.V.V. nu gelijk. Twee doelpunten van Excelsior bezorgen deze club daarna het eerste klasseschap. De eindstand luidt: Excelsior 4 3 1 1710 6 West-Frisia 4 2 2 76 4 H.V.V. 4 1 3 8—16 2 In het Oosten won Robur et Velocitas van S.C.H. Slechts indien in den laatsten wedstrijd ook van Hengelo gewonnen wordt, blijft Robur eerste klasser. De stand is n.l.: Hengelo 3 2 1 9—7 4 Rob. et Vel. 3 111 10—8 3 S.C.H. 4 112 5—9 3 De uitslagen. Om het kampioenschap van Nederland. FeijenoordGohead 11. VelocitasStormvogels 33. AFDEELING I. Prom. 2e Klasse: ZeeburgiaHFC 0—2. AFDEELING II. Prom. 2e Klasse: HVV—Excelsior 3—5. Prom. 3e Klasse: Scheveningen Steeds Hooger 02; Hollandiaan—VOC 3^1. Prom. 4e Klasse: Schoonhoven St. Volh. 22. Prom. Res. 2e Klasse: SVV 2 Gouda 2 20. Prom. R'es. 3e Klasse: VIOS 2 Scheveningen 2 53; Alphen 2—Hoek van Holland 2 3—0. AFDEELING III. Prom. 2e Klasse: Robur et Vel. SCH 5-1. VELOCITAS—STORMVOGELS 3—3. Voor ongeveer 8000 toeschouwers heb ben Velocitas en Stermvogels gistermid dag ap een door den stagen ochtendregen glad terrein gespeeld, waarin ten slotte de punten verdeeld werden. De Groningers kwamen onmiddellijk na het beginsignaal enthousiast opzetten en keeper de Waard kreeg heel wat ballen te verwerken. Toch duurde het eenigen tijd voor en aleer de Groningers zich in hun nieuwe opsteling hadden ingepeeld. De Stormvogels konden best met den gladden bal en het gladde terrein overweg. Met snelle open aanvallen werd het doel der tegenstanders belaagd waarbij vooral van der Steen en den vleugelman de Waard zich zeer actief betoonden. Zij stelden Kolthof zwaar op de proef en het duurde niet lang of v. Rooden slaagde er in den Groningschen keeper te passeeren (01). Velocitas antwoordde met een krachtig of fensief, doch zooals vaak gebeurd, was het ook hier, de andere partij maakte een doelpunt. Van Rooden zag kans tusschen handen en voeten van den Groningschen doelman door opnieuw voor de IJmuidena- ren te scoren (02). De Velocitasspelers protesteerden tegen het toekennen van dit doelpunt, volgens hen was de bal niet over de lijn geweest. Scheidsrechter de Wolf was echter perti nent in zijn beslissing en kende het doel punt toe. Voorloopig kwam daarnaast Stormvo gels niet meer aan het woord. Spil Zui- dema en do internationaal Bonsema gooi den er nog een schepje op en dank zij hun bezielend spel kwamen de Groen Witten gevaarlijk en steeds dreigender opzetten. Toen eerst bleek, welk een voortreffelijke middenlinic de Stormvogels hadden, voor al Feyen, die als altijd tactisch spel liet zien en de zwoegende Prins op de spil- plaats, verzette bergen werk. Ten slote gelukte het Velocitas den ach terstand te verkleinen, toen uit een scherpen pass van Qarnders Mulder zijn kans zag en het eerste doelpunt voor Ve locitas maakte (12). Velocitas bleef sterker, wenschte nog voor rust gelijk te maken. De druk op het Stormvogels-doel bleef aanhouden en ten slotte maakte Zuideraa via Haak er 22 van. Daarmede kwam de rust. In de tweede helft scheen de Stormvo- gelsmiddenlinie niet meer zoo sterk te spelen als in de eerste helft. Het resultaat was, dat ook in de tweede helft Velocitas iets meer in den aanval was, al bleven de Stormvogels door hun snelle combinaties uiterst gevaarlijk. Velocitas nam zelfs de leiding, toen Mulder, na den bal van de uitlijn af te hebben te-rugeheald, de Waard wist te passeeren. Thans protest van de IJmuidenaren, daar deze beweerden, dat de bal reeds buiten de lijnen was geweest. Deze voorsprong kon Velocitas echter niet handhaven en uit een voorzet van de Waard van den vleugel kon Groeneveld, die weer in het veld prachtig speelde doch voor doel faalde, eindelijk eens een doel punt makenen werd Kolthof gepasseerd (3-3). FEYENOORD—GO AHEAD. 1—1. Feyenoord en Go Ahead hebben er een spannenden strijd van gemaakt, welke vooral boeide door het tempo waarin werd gespeeld en dat van Go Ahead iets hooger was dan van de Rotterdammers. De belangstelling voor dezen kampioen wedstrijd was weer buitengewoon. Er wa ren ongeveer 25000 voetbal-enthousiasten in het Sparta Stadion aanwezig. Het begin is voor Go Ahead, dat een paar snelle aanvallen laat zien waarmede Bul, die den bal soms half raakt, groote moeite heeft. Lang duurt het niet, want Van Heel zet schitterend zijn voorhoede aan het werk. Voorloopig echter zonder resultaat. De snelle aanvallen van de Dc- ventenaren lijken echter gevaarlijker, doch hun schutters doen zich niet gelden. De beide vleugelspelers zijn het, die op de hoekjes mikken, maar de ballen gaan naast. Groenendijk en Barendregt pro- beeren het met verre schoten, die Halle zonder moeite stopt. Een mooi aangege ven bal van van Dijk geeft. Burg een kans tot doorloopen doch hij strandt op Golden- beldt. Onverwacht krijgt Groenendijk na een verren trap van v. Dijk een kans. Zijn sehot vliegt naast. Als Barendregt den bal zoo plaatst, dat Hendriks vrij kan loopen wordt diens lage voorzet wegge werkt. Het zijn opnieuw Hendriks' voor zetten, die gevaar opleveren voor Go Ahead, Duynhouwer kopt er een mooi in, maar Hallo redt en even later kopt Duyn houwer in het zijnet. Dadelijk een razend snelle uitval van do Deventonarcn. Van Dijk wordt gevloerd. Een scherpe voorzet van den linksbuiten volgt. Van Male stopt vallende, heeft den bal echter niet vast, Bul redt, maar de bal komt niet weg van het Feyenoord-doel. We zien van Male ver uitloopen, zonder dat hij echter den bal kan bemachtigen, maar van Heel ver dedigt het doel goed en brengt ten slotte opluchting. Go Ahead gaat thans een periode van sterker zijn in. Do Feyenoord-aanval komt er vrijwel niot nieer aan te pas, maar de Feyenoord-vcrdediging blijft de frvaa-s en de Rotterdammers ontworstelen zich ten slotte aan de omknelling. Hun aanvallen zijn thans gevaarlijk en een doelpunt leek zeker toen Halle bij een hoogen scherpen voorzet van Burg het leder aanraakte, die echter over zijn hoofd ging maar via J. Halle ging do bal die door Groenedijk werd ingezet over in een hoekschop. Feyenoord bleef nu krachtig aanvallen. Juist als de middenlinie zeer ver is opge drongen, wordt een aanval den Rotter dammers noodlottig. Van Brilleman ging het leder naar den linksbuiten, die voor zette. Van Dijk onderschepte maar kon niet wegwerken. Toen hij dat nog eens deed sprong de bal van zijn voet voor het rechterbeen van den rechtsbuiten, die kei hard inschoot (0l). Feyenoord was hierna weer het meest aan bod, doch haar voorhoede was juist iets te weinig bewegelijk om de fel ingrijpende verdediging van Go Ahead te kunnen pas seeren. Met Feynoord steeds aanvallend kwam de rust. Daarna blijken Duynhouwer en Baren dregt van plaats te hebben verwisseld. Het ging inderdaad wat beter in de Feyen- oord»-voorhoede, toen Groenendijk met Burg in het doelgebied goed samenspeel den schoot Burg hard in, maar Hallo stompte den bal over den lat en een hoek schop werd weggewerkt. Het zat Feyen oord niet mee want toen Groenendijk een fraaie trough-pass gaf, waarop Duynhou wer doorliop, vloog het schot tegen den uitloopenden Halle. op. Na een kwartier kwam toch do belooning. Hendrikszette laag voor en Groenendijk schoot ineens onhoudbaar in het uiterste hoekje. (1l). Vlak er op passeerde Barendregt mooi, Burg schoot. Halle stopte niet best maar kon toch wegwerken. Na een voorzet van Hendriks kreeg Burg een onverwachto kans doch zijn kopbal ging naast. Er volgde nu een fel offensief van de Rotterdammers. Duynhouwer deponeerde na een voorzet van Barendregt het leder in het net, doch scheidsrechter Mutters annuleerde. Er kwam nu geen verandering meer in den stand en zoo eindigde deze wedstrijd dus in een gelijk spel. Alphen IIHoek van Holland II 30. Deze wedstrijd was meer spannend dan fraai te noemen. Vooral in den beginue was het aan beide zijden een nerveus ge doe. Geleidelijk kwamen de elftallen er wat beter is, doch er werd nog al eens een kansje gemist. Scheidsrechter van der Spek wist de teugels good in handen te houden en mede daardoor had de strijd een goed verloop. Alphen moest deze wedstrijd winnen wilde zij niet voor goed uitgeschakeld wordeu. Wijselijk hebben de Rijnbewoners hieraan voldaan en de beide puntjes thuis gehouden. Om vier uur wordt afgetrapt. Dadelijk oefent de thuisclub eenige overwicht uit, maar weet dit voorloopig niet in doelpun ten om tc zetten. De tegenaanvallen der be zoekers blijken intusschen niet geheel zon der gevaar. Het zuiver sohi-rten hunner voorhoede laat echter nogal iets te wen schen over. Bovendien blijkt de Alphen- verdediging in goeden vorm, waardoor ook voor de gasten succes uit blijft. Als er pl.m. 30 min. zijn gespeeld, komt de eerste goed opgezette aanval van Alphen; Tuinenburg ontsnapt zijn tegenstanders en met een onhoudbaar schot geeft hij zijn club de lei ding (10). Met dezen stand komt ©enigen tijd daarna de rust. In de tweede helft is Hoek van Holland eenigen tijd sterker, doch verder dan eeni ge corners, die onbenut blijven, brengen de bezoekers het niet. Bij een plotselinge door braak van de thuisclub ontstaat een penal ty. Georgie plaats zich achter den bal en voltrekt het vonnis (20). Hoek v. Hol land speelt in het geheel niet ontmoedigd verder, vinnig vallen de bezoekers thans aan, maar het wil niet lukken. Eenige felle schoten op zijn doel weet van 't Wout keu rig te verwerken. Het succes komt weer juist aan de andere zijde, wanneer bij een scrimmage voor doel Tuinenburg nogmaals het net weet te vinden. Hoek v. Holland speelt thans een verloren strijd. Nog en kele minuten resten, Alphen blijft aanval len, doch de stand blijft verder ongewij zigd. Het einde komt met een verdiende overwinning van Alphen. LANDENWEDSTRIJDEN. Om den Balkanbeker. Voor den Balkanbeker verloor te Boeka rest Griekenland van Bulgarije met 2—0. De laatste wedstrijd in het tournooi om den Balkanbeker vond plaats tusschen Roemenië en Joego-Slavië, waarbij Roeme nië met 50 won. Roemenië won daardoor het geheele tournooi. Op de tweede plaats eindigde Joego-Slavië, daarna volgde Bul garije en tenslotte Griekenland.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 5