ZATERDAG 10 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 IMTERPAROCHIEELE STUDIE EN DEBATINGCLUB .ST. PETRUS CANISIUS". IVeede Pinksterdag werd een excursie naar de ruïne van Breederode gehouden; de belangstelling voor deze prachtige fietstocht was niet bijzonder groot. Maar dat deed niets af aan de opgewekte en vroolijke stemming, welke den geheeien dag heerschte. Te ongeveer kwart voor één werd ver trokken en voorafgegaan door 2 propagan- da-tflaggen vormde het groepje een flink negental. Het prachtig zomerweer en de gezellige drukte op de weg verhoogde nog den ech ten Kolpingageest. Langs de straatweg werd naar Hille- gom gefietst om vervolgens binnen door naar Noordwijkerhout en door duinen en bossohen naar Bloemendaal, daar een oogenblik uit te rusten. Met nieuwe moed werd getrapt naar het „Kopje" wat een flinke krachtinspanning en een taai uithoudingsvermogen vereiaoh- te. In ieder geval op of naast de fiets, we kwamen er. De moeite werd dan ook be loond met een prachtig panorama over de omgeving en een zeldzaam natuurschoon. In de diepte zagen we Zandvoort en IJmuiden in een felle zonnegloed. Daar de tijd zeer beperkt was, moesten we weer spoedig vertrekken en met een „ijs koud" gezicht werd door gefietst naar de ruïne van Breederode bij Santpoort. Over de typische bruggetjes kwamen we op een voorplein, waar de oude slotpoort nog in volle glorie prijkte. De burcht met de geweldige muren, trap jes, torentjes en vooral het leien dak met de schietgaten als omlijsting liet een kleine indruk achter van de pracht en de praal van het oude slot, wat helaas een ruïne is geworden. 't Was dan ook te begrijpen, dat het al gauw een „uurtje" in beslag nam. Ondertusschen was het al vrij laat ge worden, maar voor zoo'n verre terugtocht is een oogenblikje om te eten niet te ver smaden. Een aardig cafétje werd opgezocht en daar ontdekte we een groepje gezellen uit Zoeterwoude, zoodat het nog een broeder lijk samenzijn werd. Na het eten werd opgestapt, en met een flinke gang ging het huiswaarts langs den zelfden weg. Voor de laatste beer werd bij Noordwij kerhout „opgestoken" om in een welge slaagde stemming omstreeks half tien te arriveeren. Het is een fijne excursie geweest en met zeer veel voldoening mag de Studieclub op dezen dag terug zien. Jammer was bet voor de achterblijvers. Maar.... volgende keer beter. LEERKAMP VOOR JONGERE WERKL00ZEN. Dank zij de stubsidie van het Crisis-co mité en de goed geslaagde verkoop van onze Kampzegels kan van 10 tot 15 Juli a.s. in ons Vacantie-oord te Apeldoorn worden ingericht een leerkamp voor werk- looze Gezellen van het District Leiden. Aan dit leerkamp kunnen 43 werklooze Gezellen van ons District deelnemen. Ver blijfskosten zijn er voor hen niet. Reiskos ten zijn voor eigen rekening. Daar zij ech ter eerst te vijf uur Maandag 10 Juli op de Liehaard moeten zijn, kunnen deze ge makkelijk tot niets worden gebracht door het réken per fiets. Het leerkamp eindigt te 10 u. vm. Zater dag 15 Juli. Werklooze Gezellen van onze Vereeniiging, die in aanmerking zouden willen komen voor dit 6-daagach verblijf op ons Vacantie-oord kunnen zich daartoe opgeven bij den Praeses of bij den Senior. Het aantal beschikbare plaatsen kan eerst de volgende week worden medegedeeld. „ANNO SANCTO". Het actieve bestuur van onze Studieclub heeft een excursie ingericht op Zondag 18 Juni a.s. naar Amsterdam. De deelnemers zullen daar medemaken het groots opgezet te Mirakelspel „Anno Sancto" in het Sta dion. Nadere inlichtingen verstrekt de pen ningmeester van deze onderaf deeling. JAARVERGADERINGEN. In de komende week zullen de jaarverga deringen worden gehouden van onze Zang- club Sebastian Schaffer en onze Symphonic Franz Schweitzer en wel resp. op Woens dag 12 Juni a.s. en Maandag 10 Juni. Wij rekenen op een goede medeleven der le den in het belang van hunne club. SPAARKAS. In de hoog-zomermaanden Juli en Augus tus zullen de zittingen van onze Spaarkas slechts zijn om de 14 dagen n.l. Zondag 2 Juli, 16 Juli en verder. Voor spoedeischen- de gevallen wende men zich tot den ad ministrateur. MAANDVERGADERING GEZELLEN. Dinsdag aa. heeft de Maandvergadering van de Afd. Gezellen plaats. Wij houden er aan vast: wij doen niet aan seizoenwerk. Aanvang als altijd te kwartier voor negen. K0LPINGS BOYS. Morgen wordt een aanvang gemaakt met de seriewedstrijden, welke door onze jonge voetbalclub zijn uitgeschreven en plaats vinden op de 6 eerstvolgende Zonda gen. Om 1 uur speelt Kolpings-Boys I tegen A.V.V. III. De Boys rekenen op groote belangstel ling. Voor nadere mededeelingen over deze se riewedstrijden zie men onder Sportnieuws. VAN M'N BOEKENTAFEL Gesprekken met Christus. Deel II: In de schaduw van den Meester, door Fr. Hiero- nymus Rongen O. Cist. R. Uitgave: Norbertijnerabdij, Averbode. Zij zijn overbekend, deze „Gesprekken met Christus", die sinds langen tijd weke lijks in „De Maasbode" gepubliceerd wer den. Nu ligt de tweede bundel: „In de scha duw van den Meester" voor ons, en meer nog dan bij het lezen van iedere diepge voelde overweging dringt zich al lezend de overtuiging aan ons op, dat dit goed is te lezen voor iedaren mensch, van hoog tot laag, van arm tot rijk, van geleerd tot on geletterd. Dit is te\<ens het grootste bewijs dat deze mooie beschouwingen op de juiste wijze ge schreven zijn, omdat Christus' woorden en werken voedsel moesten zijn voor allen van alle tijden. Fr. Hieronymus Rongen verstaat, den tijd, hij verstaat zielenood en lichame lijk lijden, hij verstaat den drang naar geluk in den mensch, hij verstaat, wat de mensch zoeken wil en wat hij vinden moet, hij verstaat den mensch gelukkig beter dan deze zich zelve verstaat. Hij verstaat het den mensch het geluk van het lijden welk dan ook, te leeren beseffen; kortom hij verstaat de Paulinische liefde. Deze gesprekken zijn een twintigtal zeer mooie overwegingen, die onderzoeken en blootleggen, die overtuigen en aanraden, die binnendringen in uw hart, al zoudt ge het sluiten met zeven sloten. Het is een boek, dat vooral in dezen tijd veel gele zen, een wonderbaarlijken invloed hebben zou. Moge het daarom veel gelezen zijn. Met een vriendelijk schrijven van Mgr. dr. Lem- mens, Bisschop van Roermond, een voor woord van dr. J. Witlox en mooi gestyleer- de houtsneden van V. Stuyvaert wenschen wij ook deze „Gesprekken met Christus" stil in aller handen. GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT KERKNIEUWS 168. Gisteren zei mij een Pastoor: „Je moot den mensohen eens vertellen wat dat cijfer boven je stukjes eigenlijk beteekent. Ik geloof, dat er nog velen zijn, die het niet weten en dan fantaseeren zij er allerlei op". Bij het verklaren van een bepaalde bij beltekst, zegt een Kerkvader, dat hij het zal doen op een manier die de onwetenden zal inlichten en de anderen niet zal ver velen. Dat eerste is voor een mensch als Pater Liefhebber ook te doen, maar het tweede gedeelteik weet het nietmijn vrienden konden wel eens zeggen: als ge nu niets anders dan die oude koek weet, houd dan de inkt maar in je pen. En toch kan het gebeuren dat er onder die onwetenden goedwillende Missievrieu- den zijn, die alleen maar een verklaring noodig hebben, alleen maar een wegwij zer om tot het schoone gilde van de Stich ters toe te treden. Het cijfer dan dat boven mijn stukjes staat beteekent niet dat ik zooveel stukjes geschreven heb, maar geeft het aantal Stichters(essen) aan. En Stichters zijn wel- doeners(sters), die ineens of bij gedeelten honderd gulden schenken aan dit Missie huis. Iedere keer dus. dat er een Stichter bij komt, gaat het cijfer omhoog; en iedere week dat er geen bij gekomen is, blijft eet cijfer hetzelfde, iets dat tegenwoordig, helaas,dikwijls voorkomt. De eerste jaren (ik ben nu al een jaar of zeven bezig) ging het vrij vlot en ver anderde het cijfer bijna wekelijks, soms zelfs met meer dan één punt, maar het af schuwelijk monster Crisis of Malaise heeft ook hier rijn invloed doen gelden. Yele goede vrienden en mogelijke weldoeners hebben het kwaad te verantwoorden tegen woordig en andere menschen, die misschien nog wel wat konden doen, houden er an dere lectuur op na dan de krabbels van Pater Liefhebber, of, als zij ze lezen, dan zeggen ze: die heeft het ook niet best, en nemen een tweede slokje koffie. Ziezoo, nu heb ik de raad van genoem den Pastoor opgevolgd. Ik hoop dat ik mijn trouwe lezers niet te erg verveeld heb en andere voldoende heb ingelicht. Father LEFEBER. St. Bonifacius-Missiehuis, Hoorn, postrek. 120937. U kunt ons ook helpen door ons geld te geven tegen rente zoolang u leeft. Na uw dood wordt het geld gebruikt voor op leiding van arme jongens tot Priester. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag 8 Juni, des namiddags te 7 uur Tegenwoordig 12 raadsleden. Afwezig met kennisgeving jhr. J. H, Gevers. De voorz. opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige zitting worden goedge keurd en onveranderd gearresteerd. Onder de ingekomen stuken bevinden zich aantal missives van Gedeputeerde Staten hou dende goedkeuring van raadsbesluiten. Voorts een arrest van den Hoogen Raad der Nederlanden, waarbij het beroep van de ge meente Amsterdam tegen de beslissing van den Raad van Beroep te Leiden tot handha ving van den aanslag van de gemeente Am sterdam in de bootbelasting van Noordwijker hout, wordt verworpen. Bij eer. bezwaarschrift van den R.K. mid denstand tegen minder gewenschte toestanden, die zich bij het baden langs den openbaren weg zouden voordoen, zegt de voorzitter, dat het hier gaat over handhaving der Politiever ordening en klachten terzake dus niet bij den gemeenteraad, doch bij hem thuis behooren. In verband hiermede wordt het adres voor kennisgeving aangenomen. Kleine besluiten. Tot boekhoudkundige, belast met de con trole van de jaarrekeningen van het grondbe drijf wordt aangewezen het Cenlraal-Buieau voor verificatie en financieele adviezen der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten te 's Hage. B. en W. stellen voor te verkoopen aan dr. Wösten een strook grond langs den Heeren- weg ter grootte van plm. 450 M2. voor den prijs van f 4.25 per M2. De voorz. merkt op, dat de prijs van dezen grond laatstelijk f 5 per M2. heeft bedragen. Wij moeten echter rekening houden met de tijdsomstandigheden. Wij hebben dit gedaan, toen wij onlangs aan den heer de Jong een strook grond, die voorheen voor 3 per M2. opbracht, voor 2.50 per M2. gaven. Het is billijk, dergelijk standpunt ook tegenover dr. Wösten in te nemen, temeer, waar wij het moeten waardeeren, dat de dokter, nu hij zijn practijk neerlegt, in ons dorp wil blijven Bij acclamatie wordt hierna het voorstel van B. en W. aangenomen. De rekening van de commissie van Beheer van den schoolartendienst Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noordwijkerhout* en Noordwijk, over 1932, wordt goedgekeurd. Een aantal besluiten tot wijzigingen der be grooting 1932 en 1933 passeeren onder den hamer. De vergoeding voor de bijzondere scholen over 1930 wordt vastgesteld op 8.43 per leerling. De voorz. merkt op, dat op de begrooting 9 is geraamd. B. en W. hebben er naar ge streefd bij de voldoening aan de wettelijke be palingen zoo kort mogelijk déze 9 te be naderen. Naar aanleiding van een verzoek van A. Klinkenberg om een vergoeding uit de gemeen tekas overeenkomstig art. 13 der Lager Onder wijswet ter bestrijding van de kosten, verbon den aan het bezoeken van de christelijke school te Noordwijk aan Zee, door zijn zoon tje Willem, wordt besloten een vergoeding van 15 per jaar toe te kennen. Naar aanleiding van een verzoek van de htert-u E. Hogervorst te Noordwijk en C. Th. Willemse alhier om n.l. te willen goedkeuren, dat door hen een strook grond, welke zonder toestemming van de gemeente niet mag wor den vervreemd, wordt overgedragen aan den Staat der Nederlanden, stellen B. en W. voor niet alleen de gevraagde goedkeuring te ver- leenen, doch requestanten geheel van hun ver plichtingen jegens de gemeente, in verband met deze strook grond, te ontslaan. B. en W. zijn van oordeel, dat hier toch geer :.raat meer komt. De heer De Klerk vraagt of de zandhoop naast het postkantoor dan ook worde opge ruimd. De voorz. zegt, dat dit wel wordt veronder steld. Spreker heeft er geen bezwaar tegen een onderzoek terzake in te slellen. Deze aange legenheid kan dan in een volgende vergade ring worden afgehandeld. Ingetrokken wordt het raadsbesluit d.d. 22 Januari 1931 tot verkoop van grond aan J. P. van der Ploeg, daar deze zijn uit den verkoop voortspruitende verplichtingen niet kan nako men. De voorz. merkt op, dat er waarschijnlijk een ander gegadigde is voor den bewusten grond. De secretaris doet op verzoek van den voor zitter voorlezing van een concept-besluit tot vaststelling van een voorgevelrooilijn voor den 's Gravendamschen weg. Hierbij blijkt, dat door 18 personen bezwaren tegen deze voor gevelrooilijn waren ingebracht, welke in hoofdzaak hierop neerkomen, dat het niet mo gelijk zal zijn bij brand of geheele of gedeelte lijke vernietiging van den opstal de gebouwen op dezelfde plaats te herbouwen, doordat ver schillende perceelen te ondiep zijn om meer achteruit te bouwen. lnterlocaal verkeer. In verband met deze bezwaren hebben B. en W. zich gewend tot Gedep. Staten en er de aandacht op gevestigd, dat niet de locale be langen, doch de belangen van het interlokaal verkeer verbreeding van den 's Gravendam- schneweg vragen. Tevens is aan Ged. Staten verzocht te willen berichten of in voorkomende gevallen de provincie genegen is, de kosten van schadeloosstelling voor hare rekening te nemen. Deze vraag is door Ged. Staten be vestigend beantwoord en dit College heeft ge adviseerd in het raadsbesluit de volgende overweging op te nemen: „dat de provincie Zuid-Holland binnen af- zienbaren tijd tot aankoop of onteigening zal overgaan van de stukken grond, welke voor weg en wegberm zijn bestemd en daarbij met eventueele schade zal rekening houden". De heer van Noord vraagt naar welken norm Gedep. Staten schadeloosstelling zullen geven; als zij dit doen naar de tegenwoordige waarde, kunnen er sommige menschen, die hypotheek op hun boel hebben, nog wel eens slecht af komen. De voorz. zegt, dat dit een vraag is, die te zijner tijd door Gedep. Staten moet worden be antwoord. B. en W. hebben er voor te waken, dat de belangen der ingezetenen niet onnoodig worden geschaad en dat voorts de plaatselijke gemeenschap niet wordt belast voor uitgaven terzake van schadeloosstelling, als deze uitga ven een interlokaal belang treffen. Zooals blijkt, is daar thans voldoende voor gezorgd en B. en W, zijn dan ook van oordeel, dat de Raad het voorgedragen besluit ongewij zigd dient te aanvaarden. Dienovereenkomstig wordt bij acclamatie besloten. Het bestuur van de St. Hieronymus-Aemi- lianusstichting te Amsterdam deelt mede, dat het eenige nieuwe banken, een bord, een les senaar en een kaartenrek wenscht aan te schaffen en vraagt den gemeenteraad de daar toe noodige medewerking te verleenen. De voorz. zegt, dat de kosten van een en an der op 330 wordt geraamd en dat aahschaf- fing wel noodig is. De Zusters van de Voor zienigheid zijn zeer bescheiden en vragen niet meer dan het hoognoodige. Als de tijdsom standigheden niet zoo slecht waren, zou spre ker wellicht de zusters hebben aangemoedigd om wat meer te vragen. B. en W. stellen daar om voor de gevraagde medewerking te verlee nen. Daartoe wordt bij acclamatie besloten. Thans komt aan de orde punt 10 der agen da: A. vaststelling van de reglementen op den rechtstoestand van het personeel in dienst der gemeente; B. vaststelling van verordeningen, regelende de bezoldiging van de veldwachters, het secretariepersoneel, den gemeente-opzich ter, den gemeente-bode, den havenmeester en den plaatslijken deurwaarder. De heer Langeveld zou den voorz. willen verzoeken deze aangelegenheid nog een vergar dering aan te houden. Spr. heeft geen gelegen heid deze gewichtige zaak behoorlijk te bestu- deeren en acht dit toch zeer wenschelijk. De heer N. H. de Klerk onderschrijft de woorden van den heer Langeveld. De heer van der Klauw is niet tegen uit- sfel, doch vertrouwt dat dit uitstel geen aan leiding zal geven tot muggenzifterij. De voorz. zegt, dat hij het waardeert, dat de Raadsleden zich behoorlijk rekenschap ge ven van de door hen te nemen besluiten. Spre ker heeft daarom tegen eenig uitstel van be handeling geen bezwaar. Op verzoek van den heer Langeveld zal aan ieder raadslid een exemplaar van de betref fende verordeningen en reglementen worden toegezonden. Van de openbare rondvraag wordt door geen enkel raadslid gebruik gemaakt. De Raad gaat daarna weer in geheim comité ter behandeling van de volgende agendapunten vaststelling kohier rioolgeld 1933. Idem elec- triciteitsbelasting Heerenweg c.a. 1933, id. be drijfsbelasting 1933; reclames tegen aanslagen in het vergunningsrecht. DE AVONTUREN VAN PR0FJE EN STRU1SJE. 49. Maar daar Profje niets van een Vreemde-Beesten-Invoer-Verlof kon ver- toonen moest hij toch mee naar de recht bank. En treurig volgde hij de agenten, zijn oogjes afvegend aan zijn zakdoekje en telkens zijn neus snuitend. En Struisje liet zijn vleugels hangen. 50. Zoo kwamen ze dan voor een groot gebouw, waar de zetel was van den bur gemeester van de stad, die er wel wat van zou kunnen maken, dachten de agenten, want dat was een heel geleerd man. Prof- je en Struisje stapten samen door de bree ds deuren, en werden in de zaal gelaten waar de burgervader zat, in een diepe stoel en met een heel deftig gezicht. Vóór hei zonnebad eerst de huid inv/iflyen met' „Zij"-crême al „Zijtalie. Dat voorkomt zomebi Uw huid wora levert* prachtig gebri|pd. rÏJ"CftÊME of^T'j'OUE In prijzen van 20-75 ct KALENDER DER WEEK FEEST VAN HET H.H. SACRAMENT DES ALTAARS. ZONDAG 11 Juni. Feestdag der Allerhei ligste Drieëenheid. Eerste Zondag na Pink* steren. Mis: Benedicta sit. Gloria. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Zondag. Credo. Prefatie v. d. Allerh. Drieëenheid. Kleur: Wit. 't Verheven Geheim der Allerheiligere Drieëenheid kunnen wij met ons verstand niet begrijpen. Daarom brengen wij aan God het offer van ons geloof, vandaag vooral. Eeren wij door een degelijk kabho- liek geloofsleven den Vader, den Zoon en den H. Geest, de Allerheiligste Drieëen heid en onverdeelde Eenheid. MAANDAG 12 Juni. Feestdag v. d. H.H. Bonifacius en Gezellen, Martelaren. Twee de Patroon v. h. Bisdom. Mis: Sapientiam. (Zie in het Feesteigen v. h. Bisdom op 5 Juni). Gloria. 2e gebed v. d. H. Odulphus, Belijder (Zie in het Feesteigen v. h. Bis dom) 3e v. d. H. Joannes van Sahagun, Belijder (van wien het stilgebed en de Postcommunio wordt genomen uit de Mis: Justus (2e voor een Belijder, die geen bis schop is) 4e gebed (alleen in stille H.H. Missen) v. d. H.H. Basilides en Gezellen, Martelaren. Geen Credo. De gewone Prefa tie. Kleur: Rood. Te Kyrton, in Engeland, geboren stak Winfried, later Bonifacius geheeten, vol zielenijver naar ons vaderland over en landde te Wijk bij Duurstede in 716. Daar zijn arbeid zonder vrucht bleef keerde hij naar Engeland terug. Onder gunstiger om standigheden en met Pauselijke zending predikte Bonifatius een paar jaren later in het land der Germanen. Na den dood v. d. H. Bisschop Willibrordus nam Boni fatius de zorg op zich voor h'et Utreohtsche Bisdom. Op een vormreis werd hij met zijne gezellen nabij het tegenwoordige Dokkum door een bende heidenen overvallen en ge dood den 5en Juni 755. DINSDAG 13 Juni. Mis v. d. H. Antonius van Padua, Belijder: Os Justi. Gloria. Geen Credo. De gewone Prefatie. Kleur: Wit. WOENSDAG 14 Juni. Mis v. d. H. Basi- Iius de Groote, Bisschop, Belijder en Kerk leeraar: In medio. Gloria en Credo. De ge wone Prefatie. Kleur: Wit. De H. Basilius is de eerste organisator van het gemeenschappelijke kloosterleven, waarop hij grooten invloed heeft uitge oefend. Keizer Valerius heeft hij bestreden om zijn Ariaansche ketterij en hem bekeerd door zijne wonderen. Zijn bijnaam „de Groote" heeft Basilius verworven door zijne werken, die uitmunten door bijzondere wijsgeerige en theologische scherpte. DONDERDAG 15 Juni. Feestdag v. h. Allerheiligst Sacrament des Altaars. Dag van devotie. Mis: Cibavit. Gloria. De Se quens „Lauda sion". (In de gelezen H.H. Missen tijdens het octaaf naar willekeur v. d. priester). Credo. Prefatie van Kerst mis. Kleur: Wit. Herdachten wij op Witten Donderdag de instelling v. h. Allerheiligst Sacra ment, vandaag vieren wij het bezit v. d. H. Eucharistie. „Er is geen volk, dat zijne goden zóó dicht bij zich heeft als onze God tegenwoordig is bij ons" (aldus de H. Tho mas in de Getijden der H. Kerk). Richten wij onze oogen naar den verbor gen God onzer altaren. Laat Hij zijn onze dagelijksche Spijze, opdat Christus in ons en wij in Ohristus één, deel mogen hebben aan de vruchten der verlossing: het eeuwig leven. (Graduale Alleluja-vers en Gebed). VRIJDAG 16 Juni. Tweede dag v. h. H. Sacramentsoctaaf. Mis: Cibavit (als giste ren) 2e gebed ter eere van Maria (Con cede); 3e voor Kerk of Paus. Credo. Prefa tie van Kerstmis. Kleur: Wit ZATERDAG 17 Juni. Derde dag v. h. H. Sacramentsoctaaf. Mis: geheel als gisteren. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender y. b. Bisdom, behalve: MAANDAG. Mis v. d. H. Joannes van Sahagun, Belijder: Os Justi. Gloria 2e ge bed v. d. H.H. Basilides en Gezellen, Mar telaren. Geen Credo. De gewone Prefa tie. Kleur: Wit. DINSDAG. Mis v. d. H. Antonius van Padua, Belijder: In medio. Gloria en Credo. De gewone Prefatie. Kleur: Wit VRIJDAG. 2e gebed v. d. Z. Guido van Cortona, Belijder; 3e ter eere van Maria (Concede). ZATERDAG. 2e gebed v. d. Z. Theophi- lus van Corte, Belijder. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. VALKEBSSI^G (L.) Hotel JANSSEN (Villa d/ Herman) Bonds- hotel. Telef. 65 Cei{jp. verw. Alle comf. Schitterende tuin. Gr. Agarage. Eig. luxe touringcar. V. en naseizlp. 3.75seiz. fl. 4.25. clubs reductie. v 5470

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6