SPORTPARK „ZUIDWIJCK" ALPHEN II—HOEK VAN ÉiUAND II WEDSTRIJDEN OM UfDWIJCK-BEKER 2 uur: 4 uur: .T. - ALPHIA. DE HOLLANDIA-WEDSTRIJDEN. ZATERDAG 10 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COUR AN i VIERDE BLAD PAG. 14 R. K. S. V. „D.O.S." De wedstrijden tegen „Activitas* kunnen morgen niet doorgaan, daar genoemde ver- eeniging voorloopig wegens de warmte niet wenscht te spelen. Mocht echter voor de laogre elftallen nog een wedstrijd worden vastgesteld, dan wordt dit nog bekend gemaakt. Morgen zal voor het eerst met trainen worden begonnen, onder leiding van een gediplomeerd trainer, aanvang 12 uur. Daar dit voor de vereeniging weer extra kosten meebrengt, hopen we, dat alle leden die morgen hiervoor in aanmerking komen, hun goede wil zullen toonen en de lessen met aandacht zullen volgen. R. K. S. V. „Foreholte*. Morgen zijn alle elftallen in 't veld. De twee thuiswedstrijden worden vriendschap pelijk gespeeld. Foreholte II Jun. ontvangt om 1 uur Kolpings Boys II Jun. Daarna te 3 uur is de pasopgerichte R.K. Katwijksche Sportvereeniging de gast van ons derde elftal. Misschien zijn dit ongeveer dezelfde tegenstanders, daar ook tegen hun derde elftal gekampt wordt. We wenschen dat er prettig gevoetbald wordt tegen deze nieuwe sportvrienden. Nog drie elftallen trekken er op uit en ieder voor zich weet de belangen die er op het spel staan. Foreholte I Jun. gaan naar de neder laagwedstrijden in Warmond en ontmoeten daar om 12 uur S M.C. II Jun. Jongens, op tijd aanwezig en netjes voetballen, we re kenen er vast op, dat jullie winnen. Vooral niet te licht opvatten. Foreholte II vertoeft morgen in Vogelen zang en speelt zijn laatste serie-wedstrijd tegen het derde elftal van dien naam. De vorige twee verliepen in een overwinning. Voor den eersten prijs te winnen, moet dit ook een zege worden voor Foreholte II. Onderschat de tegenstanders niet en bij een volledige opkomst zijn we er niet bang voor. Aanvang 4.30 uur. Foreholte I gaat een bezoek brengen aan Langeraar. De Voorhouters staan momen teel aan den kop met 4 overwinningen en Langeraar heeft in de promotie nog geen succes kunnen boeken. Foreholte zal er een eer in stellen Adolf Kolping in eigen home te kloppen en mede haar eigen ongeslagen record te handhaven. Om te promoveeren zullen de gastheeren alle zeilen bijzetten om de punten thuis te houden, waaraan zij intusschen hard gebrek hebben. Er staat voor a s. Zondag een spannenden wedstrijd voor den boeg in Langeraar. Foreholte I vertrekt per auto 12.45 uur vanaf het Pa rochiehuis. Na de Hoogmis van 11.30 tot 12 uur con tributie betalen. De avond wed strijd van a.s. Woensdag gaat niet door. De eindstand van de Bes. 4e klasse PP is thans: gesp. gew. gel. verl vt. pnt. Foreholte II 14 11 1 2 54—15 23 D.S.S. IV 14 9 3 2 49—26 21 T.Y.B.B. VI 14 8 4 2 48—19 20 Onze Gezellen IV 14 8 2 4 6619 18 Vogelenzang III 14 4.4 6 2540 12 V.V F. II 14 5 9 27—58 10 N.V.C. IV 14 2 1 11 18—53 5 Santpoort VI 14 1 1 12 19—77 3 R. K. S. V. „Adolf Kolping". Zondag zal er een belangrijke wedstrijd gespeeld worden op het Kolpingterrein. Foreholte I komt den promotiewedstrijd spelen tegen Adolf Kolping I. Vast staat dat beide ploegen alles in het werk zullen stellen om het tot een overwinning te bren gen. Wanneer Kolping volledig op kan ko men, zal Foreholte nog een zware partij hebben. Laten wij hopen dat de sterkste wint en dat het een aangename wedstrijd xal zijn. Het 3e elftal vertrekt om 12 uur naar Uithoorn om aldaar een wedstrijd te spe len tegen OJ3.L. Kolping-Boys. Door het Bestuur van Kolpïngs-Boys zijn met goedkeuring van den D.H.V.B. se rie-wedstrijden georganiseerd welke a.s. Zondag aanvangen met den wedstrijd Kol- pings-Boys IA.V.V. III voor de eerste af- deeling. De wedstrijden worden gespeeld in twee afdeelingen: voor elftallen spelende in de 4e klasse D.H.V.B. en voor elftallen spe lende in de res. 4e klasse D.H.V.B. Wed- strijdduur 2 X 45 minuten. De wedstrijden worden gespeeld als hal ve competitie, volgens puntensysteem, en hebben plaats op 11, 19 en 25 Juni en en 16 Juli. Als prijzen zijn beschikbaar gesteld voor de eerste afdeeling een beker en medailles en voor de tweede afdeeling medailles. Aan iedere afdeeling nemen 4 elftallen deel, zoodat in totaal 12 wedstrijden moe ten worden gespeeld. In de eerste afdeeling zijn reeds inge schreven A.V.V. III. S.J.C. III én Kolping- Boys I, in de tweede afdeeling A.V.V. IV, Foreholte III en Kolpings-Boys II, zoodat in beide afdeelingen nog één elftal kan go- plaatst worden, hetwelk het bestuur vol gende week hoopt bekend te maken. De ingeschreven clubs spelen in de com- peititie in verschillende afdeelingen. zoo dat van de krachtsverhouding niet zoo heel veel te zeggen is. Moge de wedstrijd van morgen, welke om 1 uur aanvangt, een waardige inzet zijn van deze seriewodstrijden. Kolpings-Boys zal natuurlijk trachten met eere uit deze halve competitie te voorschijn te komen. De Eerw. Vice-Praeses kapelaan v. d. Ven zal de aftrap van dezen eersten wed strijd verrichten. De Boys rekenen op een groote belang stelling van de Gezellen. In verband met de wedstrijden op het R. K. Sportpark is voor a.s. Zondag slechts één wedstrijd vastgesteld. KON. NED. VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Kampioenschap van Nederland. FeijenoordGo Ahead; Velocitas Stormvogels. AFDEELING I. Prom. 2e klasse: ZeeburgiaH.F.C. AFDEELING II. Prom. 2e klasse: H.V.V.Excelsior (7 uur). Prom. 3e klasse: Scheveningen Steeds Hooger. Prom. res. 2e klasse: S.V.V. U Gouda II. Prom. res. 3e klasse: V.I.O.S. II Scheveningen II; Alphen IIHoek van Holland II. AFDEELNG III. Prom. 2e klasse: Robur et Velocitas AFDEELING V. Prom. 2e klasse: FrieslandMunten dam. NEDERLANDSOHE CRICKET BOND. Programma voor Zondag 11 Juni. Eerste Klasse: P.W.V.O.C.; V.R.A.H.C.C. I. Overgangsklasse A: A.C.C. Kampong; H.B.C.V.V.V. Overgangsklasse B: H.B.S. Ajax (L.).; 'R.C.H.—H.C.C. 3. Tweede Klasse B: H.B.S. 2 V.O C. 2; H.D.V.S. 2-V.U.C.; L.C.O-Ez- celsior Derde Klasse B: Quick (H.)H.B. S. 3; Ajax (L.) 2—H.C.C. 4; V.U.C. 2- Quick (H.) 2; Excelsior 2H.D.V.S. 3 Overzicht Twee interessante ontmoetingen staan voor de eerste klasse op het programma. P.W. krijgt in Enschedé bezoek van V.O.C. Als de Twentenaren volledig uitkomen, hebben de Rotterdammers nog niet ge wonnen, al geven we den gasten wel de beste kansen. De groote Haagsche gaat naar Amsterdam om de club van v. Glerum en Hamburger partij te geven. Gezien de behaalde resultaten van beide elftallen, is f Bezoekt den Promotie-Wedstrijd ZONDAG A.S. - AANVANG 4 |U|R Terrein v. Boetselaarstraat AlphenW(T Rijn. Alphen 2—Hoek van Holland 2. Morgen wordt deze belangrijke wedstrijd op het Alphen-terrein gespeeld, voor Al phen 2 is hier de kans om naar de reserve 2e kl. K. N. V. over te gaan voor het grijpen. Wordt dez.e wedstrijd namelijk gewonnen, dan is de promotie een feit. Ein digt de wedstrijd met een gelijk spel dan promoveert Hoek van Holland. Ongetwij feld staat ons dus een uiterst spannende kamp te wachten, die, gezien het resultaat door Alphen 2 in Hoek van Holland be reikt, door het Alphen-elftal niet verloren behoeft te worden, integendeel wel ge wonnen kan worden, dan zal echter met dezelfde geestdrift als tegen VIOS 2 ge speeld moeten worden. De aandacht wordt er op gevestigd dat de wedstrijd om 4 uur begint. De leiding berust bij den heer C. J. v. d. Spek uit Den Haag. Grensrechters zijn de heeren W. D. v. Wijngaarden en J. Neuteboom. Alphen verschijnt in de volgende opstel ling: v. 't Wout Domburg De Leeuw Verkerk de Greef Mulder II Vriesekoop Tuinenburg v. Leeuwen Jansen Mulder I KORFBAL een overwinning voor de Hagenaars niet twijfelachtig. Ajax, dat Zondag j.l. de eerste overwin ning behaalde, ontmoet in den Haag H.B.S. een der sterkste clubs uit de Overgangs klasse B. Toch meenen wij, dat de Leide- naars absoluut niet kansloos zijn, en dat een overwinning voor hen zeer wel tot de mogelijkheden behoort. Voor deze klasse voorzien we verder overwinningen voor H.C.C. 3 en A.C.C., terwijl in den wedstrijd H.B.C.V.V.V. het geducht zal spannen. Wie zal zegevieren, is een open vraag. In 2 B. ontvangt L.C.C. het Schiedam- sche Excelsior, een sterke tegenpartij. Wel hebben de Leidsche tweede klassers tot nu toe niet onverdienstelijk gespeeld, maar morgen durven we toch niet op een over winning hopen. Of zorgen de L.C.C.-ers voor een aangename verrassing? De reserven van Ajax spelen ook al thuis en wel tegen het vierde elftal van H.C.C. De Ajaxieden zijn ongetwijfeld goed in vorm, dit hebben ze tót twee maal toe be wezen. Daarom rekenen we vast op de tweede overwinning in de competitie. Wat de overige wedstrijden betreft, zie men het programma. ATHLETIEK BELGIE—NEDERLAND TE ANTWERPEN. De 12e ontmoeting. Morgen zal te Antwerpen de twaalfde landenontmoeting tusschen België en Hol land plaats vinden. Het laat zich dan aanzien, dat het Ne- derlandsch team door verhindering van speelsters en spelers niet het sterkste dat op d© been kan worden gebracht in Antwerpen moeite zal hebben om 't tot de traditioneele overwinning te brengen. De vorige maal te Antwerpen won Ne derland met 7—3, vorig jaar op Houtrust met 40. De Hollandsche successen wor den dus steeds bescheidener. Het uitslagenlijstje van de tot nog toe gespeelde wedstrijden luidt: 1923 BelgiëNederland 07 1924 BelgiëNederland 13 1925 BelgiëNederland 15 1926 Nederland—België 80 1927 BelgiëNederland 06 1928 NederlandBelgië 100 1929 BelgiëNederland 16 1930 NederlandBelgië 71 1930 BelgiëNederland 111 1931 BelgiëNederland 37 1932 NederlandBelgië 40 De eerste drie ontmoetingen waren eigenlijk geen officieele landenwedstrijden daar de Nederlandsche ploeg toen nog werd samengesteld uit spelers(sters) uit de toenmalige overgangsklasse. In 1926 kwam te Amsterdam Nederland voor het eerst met haar sterkste team uit. In verband met de vaststelling van den wedstrijd D.D.V.—Eendracht op morgen heeft H. Venema voor zijn benoeming in het Nederlandsch twaalftal, dat morgen te Antwerpen tegen België zal spelen, be dankt. In zijn plaats zal dus de aangewe zen invaller H. Stam (Deetos) spelen. Als invaller is nader aangewezen H. Ebeler (Hellas, Deventer). Wedstrijdprogram voor morgen. Internationaal: BelgiëNederland scheidsrechter J. J. v. d. Vrande. Kampioenschap van Nederland: Blauw- WitH. K. V. (7—9 uur). Prom.-degradatie, Eerste klasse West: D.D.V.—Eendracht. Tweede klasse West: Fluks IIQuick, Ter GouwRozenburg II WATERPOLO De competitie. A.s. Dinsdag speelt de Zijl II tegen L.Z.C. IV haar tweeden comp.-wedstrijd voor de res. 3e klasse in de Zwem-Inrich- ting de Zijl. Aanvang 8.15 uur n.m. nabij de H. T. M ZONDAG te WASSENAAR 3ISI Entrée: Tribune f 0.60 - Ie Rang f 0.40 - 2e Rang f 0.25 hbbbbii Rijwielstalling op het terrein, nmni - u.v.s. Een langdurig programma van voorwedstrijden, herkansingen en beslissingen. De damesploegen worden talrijker. TWEEDE DAG. R. K. Athl. en Gym. Ver. „De Bataven". Morgen 11 Juni, 2e Zondag van de maand, om half negen H. Mis met alg. H. Communie voor de Bataven. In deze H. Mis met alg. H. Communie worden alle leden in clubcostuum verwacht. Geen echte „Bataaf'' zal deze alg. H. Com munie met H. Mis verzuimen. Hallo, jon gens, „De Bataven" worden als voorbeeld gesteld met deze H. Mis en Communie, laten wij ook werkelijk een waardig voor beeld zijn. Om 1 uur Atletiekwedstrijden op het 'R'. K. Sportpark „Haagweg'. „De Bataven" zullen op deze wedstrij- densterk vertegenwoordigd zijn. En het be stuur betwijfeld niet of de leden zullen alles op alles zetten om den naam van de vereeniging zoo hoog mogelijk te houden. Immers is het hier een wedstrijd in eigen stad, dus van zelfsprekend is het, dat een ieder zijn kennissen en familie meeneemt naar het terrein. En voor het oog van hun kennissen zuilen zij zeker hun best doen om er uit te halen wat er in zit. Hallo, „Ba- taven"' zorgt voor den naam van de ver eeniging, zorgt voor veel publiek en zorg er voor, dat het publiek geniet van een fairen strijd. ,,Batavenx'-supporters, komen jullie al len je clubgenooten aanmoedigen, verschij nen jullie allen in het clubcostuum op het terrein. Dat is voor je vereeniging de mooi ste reclame en bij warm weer het pret tigst zittend luchtig costuum. Even wordt er nog aan herinnerd, dat er hedenmiddag vijf uur bestuursvergadering is met de tech. commissie. Op aller aanwezigheid wordt gerekend. Deze vergadering is in café „Royai", Douzastraat. R. K. Sportpark „Haagweg". Maandag 12 Juni Bataven terrein B en C Maandag 12 Juni R.W.D. terrein A. Dinsdag 13 Juni Leiden terrein A. Woensdag 14 Juni Bataven terrein A. B. en C. Donderdag 15 Juni R.W.D. terrein A. Vrijdag 16 Juni Graal terrein B. en C. Vrijdag 16 Juni Leiden terrein A. Zaterdag 17 Juni Graal terrein A. Zondag 18 Juni Sportdag Bataven, Lei den en R.W.D. Aanvragen van terreinen moet geschie den bij J. Duindam, Koornburgsteeg 2 of H. C. v. Haasteren, Stadhoudersiaan 2. DE 400 METER IN 46 SEC. Tijdens atletiekwedstrijden te New York liep de neger-athleet Luvalles de 400 Meter in den nieuwen wereldrecordtijd vam 46 sec. Het wereldrecord stond tot nu toe op naam van den Olympischen winnaar Carr met een tijd van 46.2 sec. Het mooie weer van den eersten Hollan- dia-dag had gisteren alle weerkundige voorspellingen ten spijt plaats gemaakt voor 'n frisscihere temperatuur met heel weinig zon en zwaar bedekte luoht, zoodat het, na een ietwat broeierig begin in den ochtend, wat kil op het water werd. In- tusisc-hen was dit voor de roeiers allerminst 'n bezwaar, want zij konden zich daardoor te beter geven. Evenwel deed de dwars op de wedstrijdfeaan staande wind dat voor deel weer eenigszins teniet, zoodat er geen bijzondere prestaties werden geleverd. Opvallend intusschen mag wel het steeds grooter wordend aantal dames-roeisters ge noemd worden. Niet minder dan 35 ploe gen, waarvan zeven voor de tweede maal, gingen gis-teren in wedstrijden over de baan, waartegenover stonden 59 hceren- ploegen met vier ploegen tweemaal. Waar dat heen gaat valt nog niet met zekerheid te zeggen. De bewondering van de pers heeft het optreden echter nog maar matig, want er wordt niet meer notitie van geno men dan dat de uitslagen vermeld worden. We hebben gisteren reeds enkele uitsla gen vermeld. In het Stijlroeien dames Jonge Vier plaatsten zich behalve de Vliet en de Hoop nog de Hunze in de finale, ter wijl van de de Jonge S k i f-d a m e s zich plaatsten Maas, Arsa, Hoop en Spaarne. 'n Aardige race leverde het nummer Jonge Acht A op in de le heat tus schen Laga, Triton en Aegir. De ploeg der Utrecht9che studenten is dadelijk iets voor, Laga geeft goed partij, Aegir blijft iets achter. Bij de 1ste piketten heeft Triton 'n voorsprong van 1V, Meter, doch Laga houdt flink vol, werkt uitstekend en in den tweeden bocht neemt deze ploeg de leiding over. Ook Aegir laat zich niet on betuigd en de eerste 700 Meter doen ver moeden, dat het 'n interessante partij zal worden. Zoo werd het inderdaad, want op de helft der baan bedraagt de voorsprong van La.ga nog slechts 1/3 lengte, terwijl Aegir een lengte op de Utrechtenaren aoh- ter is. De Groningers kenmerken zich door 'n zeer hoog tempo en het is bijna onbegrij pelijk, dat zij die volhoüden. Intusschen loopen zij langzaam maar zeker op Triton in, zij komen voor en binden den strijd nog aan met Laga. De Delftenaren antwoorden hierop met 'n f linken spurt en zij winnen met 'n y lengte 6 min. 46 1/5 sec., 2 Aegir in 6 min. 47 3/5 sec. (snelste tweede); 3. Tri ton. De 2e heat tusschen Argo en Nereus werd 'n overwinning voor eerstgenoemde ploeg, hoewel Nereus eenigen tijd de leiding had. 'n Belangrijke wedstrijd voor de Leide naars was hierna het nummer Jonge Twee A, dat de beslissing zou brengen tusschen Delftsche Sport, Leythe en Viking. Dadelijk na den start is Die Leythe aan den kop, Viking ligt op de tweede plaats, do Delftsche Sport iets daarachter, 'n Op merkelijk verschil tusschen deze drie ploe gen, of beter gezegd tusschen Die Leythe en de twee tegenstanders. Deze roeien zwaar en onrustig, de Leidenaars be hoeven zich niet bijzonder in te spannen en geleidelijk loopen zij uit, zoodat hun voorsprong op de helft der baan reeds twee lengten bedraagt op de Delftsche Sport, welke ploeg inmiddels de tweede plaats heeft weten te veroveren. Al naar de finish in 't zich komt vergrooten de Leidenaars hun voorsprong tot wel tien lengten en toen het finish-schot viel, stond dr. van Iterson, voorzitter van Die Leythe en coach van deze veelbelovende Jonge Twee op het wedstrijd vaartuig, hen harte-' lijk toewuivend met hun succes, 't Was verdiend. Uitslag: 1. Die Leythe in 8 mm. 35 sec., 2. Delftsche Sport in 8 min. 47 4/5 sec., 3. Viking. De winnende ploeg bestond uit: C. Th. Fontein (boeg), H. A. Jansen (slag) en Thoe- lens van Velsen (stuurm.). Ook de beslissing der Jonge Vier B bracht n Leidsche zege en wel aan Njord, dat met D.T.R.V. en Nereus in dit num mer uitkwamen. De ploegen starten vrijwel gelijk en Njord gaat het eerst naar voren. Op 500 M. is de voorsprong 3/4 lengte op de andere ploegen, maar Nereus blijkt al te veel van zijn krachten gevergd te hebben, want op de helft der baan is deze ploeg flink achter geraakt. De Duitsche ploeg doet niet veel voor Njord onder in snel heid, hoewel het waterwerk der Leidsche studenten beter is. Op 1500 M. is het ver schil nog slecht* 'n halve lengte, maar Njord geeft zich niet gewonnen en in den eind spurt loopen zij nog iets uit, zoodat de voorsprong tot 1 y3 lengte wordt opgevoerd. Uitslag 1. Njord in 7 min. 32 2/5 sec.; 2. D.T.R.V.; 3. Nereus. De winnende ploeg bestond uit: EL Kampmeiners (boeg), J. M. W. Kampmei- ners, R. A. Penburg, H. Neeb (slag) en L. S. Sie (stuurm.). De Overnaadsche Skiff Begin nelingen ging tusschen Hoop (M. v. Beek) en Amstel (H. F. Petersen), 't Werd 'n aardige race, die tenslotte met enkele leng ten voorsprong door Amstel werd gewon nen doordat v. Beek zeer vermoeid ge raakte. Tijd 8 min. 50 1/5 sec. De beslissing der Jonge Overnaad sche Skiff B leverde 'n gemakkelijke zege op van Het Spaarde (T. de Vries) op Willem III (M. A. T. Schroeder). Tijd Spaarne 8 min. 10 3/5 sec., 2. Willem III 8 min. 26 3/5 sec. Daarna werden de beslissingen der da mesnummers geroeid. Uitslagen Dames Jonge Vier A: 1. Hunze, 2. Hoop, 3. -De Vliet. Dames Jonge Skiff A: 1. Arsa, 2. Spaarne, 3. Maas. Weer volgden drie beslissingswedstrij den voor heerennummers. Njord was daar bij weinig fortuinlijk en werd tweemaal ge slagen. De uitslagen zijn n.l.: Overn. Twee Beginnelingen: 1. Poseidon, in 9 min. 25 1/5 sec„ 2. Njord. Jonge TweeB: 1. Delftsche Sport, in 8 min. 48 3/5 sec., 2. Njord in 9 min. 23 sec. (Het baanrecord is 8.14!) De Twee zonder Stuurman bracht in de beslissing aan den start Tri ton en Laga. Aanvankelijk ligt de Utreen t- sche ploeg aardig aan den kop, de Delfte naren zijn niet te vast in hun boot, maar geleidelijk aan wordt dit beter. Zij krijgen echter geen vat op de Utrechtenaren en in den eindspurt loopen deze nog iets uit. Uitslag: 1. Triton in 8 min. 13/5 sec., 2. Laga. Voor het nummer Overnaadsche Skiff starten in de le heat Laga en Laak. Op de helft der baan is de Hagenaar Mul der iy3 lengte voor, maar dan begmt de Laga-sculler te spurten om tenslotte op fraaie wijze met vele lengten te winnen in 8 min. 17 sec. De 2e heat werd wegens het niet uitko men van Arsa niet geroeid. Het Spaarne plaatste zich daardoor dadelijk in de finale. Dan volgden weer drie damesnummers, waarvan het resutlaat was Overnaadsche Skiff Dames: le heat: 1. Delftsche Sport, 2. Die Leythe, e2 heat: 1. Maas, 2. Nautilus. Dames Acht: 2 heeot: 1. Argo, 2. De Vliet, 3e heat: 1. Nautilus, 2 Willem IIL DamesVier: le heat: 1. Hunze, 2. Ne reus; 2e heat: 1. Viking, 2. Delftsche Sport. Hierna werden de semi-finales geroeid van de Jonge Overnaadsche Skiff A. De resultaten waren: le Semi-finaleMaas in 8 min. 20 3/5 sec^ 2. Laak in 8 min. 36 sec. 2e Semifinale: 1. Hoop in 8 min. 37 3/6 sec., 2. Arsa. Overnaadsche Vier Beginne lingen: le Semi-finale. De strijd gaat hier tusschen Amstel, Laak en Poseidon, 't Werd 'n aardige race, waarbij eerstge noemde ploegen verreweg het beste wa ren. Uitslag: 1. Amstel in 7 min. 45 sec., 2. Laak. 2e Semi-finale: Uitslag 1 Aegir in 7 min. 56 1/5 sec., 2. Maas in 8 min. 1 2/5 sec. 3e Semi-finale: Uitslag: 1. Spaarne ia 7 min. 58 1/5 sec., 2. Laga, Triton geeft op. Tot slot van den wedstrijddag werden nog 2 heats van de Jonge Vier A geroeid In de le heat starten Spaarne, Argo en Laak. Dit werd 'n aardige strijd met zoo nu en dan een hoord-aan-boord-race; waar bij Argo winnaar werd in 7 min. 38 sec., 2. Spaarne in 7 min. 41 sec., 3. Laak. De 2e heat, het laatste nummer van de zen dag, ging tusschen Aegir, Willem III en Laga. Do Delftenaren hebben spoedig de leiding, terwijl de twee andere ploegen strijden om de tweede plaats, waarbij Aegir de overwinning behaalt, doordat de boeg van Willem III een snoek vangt. Een po ging der Groningers om ook, Laga te ne men mislukte. Uitslag: 1. laga, in 9 min. 42 sec., 2. Aegir, 3. Willem III. Te kwart over negenen kwam het eind van dezen wedstrijddag.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 14