VRIJDAG 9 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 SPORT LAWN-TENNIS OM DEN DAVIS-CUP. ENGELAND—ITALIË 2—0. De beide eerste enkelspelen voor den ■wedstrijd EngelandItalië te Eastbour ne, hadden het volgende resultaat: Austin (Engeland) sloeg De Stefani (Italië) 62, 75, 75; Perry (Engeland) sloeg De Morpurgo (Italië) 6—4, 764. Enge land leidt met 20. TSJECHO-SLOWAKI JEGR IEKEN- LAND 3-0. Het dubbelspel werd door Tsjeoho-Slo- wakije in drie sets gewonnen, waardoor dit land de ontmoeting reeds met 30 ge wonnen heeft en daarmede zich in de vol gende ronde heeft geplaatst. R. Menzl en Marsalek (Tsjecho-Slowa- kije) sloegen Xydis en Nioolaidis (Grieken land) met 61, 61, 61. Deze wedstrijd duurde slechte 25 minuten. INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN OP KLARENBEEK. De eindstand van de op het tennispark „Klarenbeek" gespeèlde interacademiale tenniswedstrijden luidt als volgt: Delft 22 gew. partijen 3 tegen; Amster dam 16 gew. partijen 9 tegen; Utrecht 12 gew. partijen 13 tegen; Leiden 10 gew. partijen 15 tegen; Wageningen 10 gew. partijen 15 tegen; Groningen 5 gewonnen partijen 20 tegen. KORFBAL PROPAGANDA-WEDSTRIJD TE LEIDEN. Fluks tegen een sterk Haagsch Twaalftal. Op initiatief van de Pers- en Propagan- dacommissie van den Haagsohen Korfbal- bond en in overleg met het Bestuur van Fluks zal a.s. Zondagavond van 79 uur op het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel te Leiden een propaganda-wedstrijd worden gespeeld tusschen Fluks I en een sterke Haagsche combinatie. De successen, welke de róód-witten den laatsten tijd op serie-wedstrijden hebben behaald en het kampioenschap van Fluks II wijzen duidelijk uit, dat in Leiden de korfbal be oefening langzaam maar zeker weer terugkeert op het peil van voorheen, toen de Sleutelstad in de korfbalwereld een vooraanstaande plaats innam. Een uitermate verblijdend verschijnsel! En het spreek vanzelf, dat men dit ver schijnsel dienstbaar wil maken aan de verbreiding van het spel onder de jeugd. Teneinde meer speciaal die jongeren te trekken, is dan ook bovengenoemde wed strijd vastgesteld, waarin korfbal van de bovenste plank zal worden vertoond. De Haagsche combinatie zal zeer waar schijnlijk bestaan uit: Dames: A. OvervlietGroenewegen en T. Groenewegen beiden van H. S. V.; H. Leeksma (A. L. O.), G. Ydens (Gymnasias ten), A. Coster en C. Dingjan (beiden Ons Eibernest). Heeren: J. C. Hulsiga en J. Hiiter (bei den D. K. C.); G. Storm en W. Cohen (bei den uit H. S. V.), D. Coster en H. van Heusden (beiden Ons Eibernest). Reserves: Dames: J. Vissoher (H. S. V) en J. Jansen (Sellicha). Heeren: L. Huisman (Sellicha) en A. Koerselman (Gymnasiasten). Het is te hopen, dat veel publiek dezen stellig zeer interessanten wedstrijd zal bijwonen, daar Den Haag het, op de H. K. Vers na, volledige officiële twaalftal in het veld brengt. Er zal heel wat te genie ten zijn. WATERPOLO L Z. C. II—H. Z. en P. C. II 1—3. In de zweminrichting aan den Hoogen Rijndijk speelden de tweede zeventallen van L. Z. C. en H. Z. en P. 0. gisteravond hun eersten wedstrijd voor de res. 1ste klasse van den N. Z. B. onder leiding van den heer Van Goor. En evenals den vori- gen avond zijn ook nu de Hagenaars met de zege huistoe gegaan. Een overwinning, die bovendien ruim verdiend was. De opstelling van beide ploegen was als volgt: L. Z. C.: doel: van Drieesum; achter: Lepelaar, Hofsteengo en C. Walenkamp; voor: Smink, H. A. K. Walenkamp en Lut. H. Z. en P. O.: doel: Jager; achter: v. Leuven, de Boer en Witte; voor: Offers, Eenhoorn en De Groot. De wedstrijd scheen aanvankelijk een copie te worden van de ontmoeting op Woensdagavond tusschtn de eerste ze ventallen. Weer ondernam de thuisclub den eersten aanval en weer nam zij daar uit direct door Lut de leiding. (10). Door haar iets betere combinatie gaf H. Z. en P. C. daarna den toon aan. L. Z. C. liet zioh terugdringen ook de voorhoede kwam te ver terug en gevaarlijk was de Leidsche voorhoede vervolgens nog maar zelden. Er werd trouwens te weinig vrij gezwommen, waardoor het verrassende element in den aanval ontbrak. Aan de overzijde liet de niet zoo heel felle voor hoede der Hagenaars zioh geruimen tijd door de goede Leidsche verdediging be dwingen, maar tenslotte wist Witte toch met een mooi schot den geliikmaker te scoren. Er is na de pauze weinig fraais ver toond. De gasten waren sneller en tacti- scher en door Offers werd de score dan DE HOLLANDIA-WEDSTRIJDEN. Mooi roeiweer op den avond der voorwedstrijden. Succes sen der burgervereenigingen. Njord, Leythe en Vliet win nen. De skifleur en Jonge Twee der Leidsche studenten stellen teleur. Het schijnt nu wel tot de goede ge woonten te gaan behooren, dat de Hollan- dia-roeiwedstrijden over drie dagen ver deeld worden. Wensohelijk is dit, wanneer er voor bepaalde nummers vele inschrij vingen zijn, maar bepaald gewen soht wordt het, wanneer er zoo talrijke deel nemende ploegen zijn, dat een twee- daagsch programma overladen wordt. Zoo zaten we dus gisteravond voor de derde maal vast aan de Donderdagsohe voorwedstrijden van Hollandia. 't Was heerlijk zomerweer. Veel zon en een frisch windje, dat toch niet te sterk was om de ploegen in de races te hinde ren. Kon men het beter wenschen? Toch was de belangstelling niet bijzon der groot behalve dan van de zijde der talrijke deelnemers (sters) aan de wed strijden en het gewone contingent clubaan hangers. De overige belangstellenden niet ieder kan in dezen tijd drie dagen vrij maken zullen wel bij de eindwed- strijden tegenwoordig zijn. Te half zes vielen de eerste schoten van het wedstrijd-bestuursvaartuig ten teeken dat de Hollandia-roeiwedstrijden een aan vang namen en twintig minuten later had de eerste start plaats voor het nummer Jonge skiff B (overnaadsoh). In de le heat verschenen aan den start Willem III (H. A. H. Schroeder) en Viking (J. H. Brommet). Beiden gingen gelijk weg, maar Brommet stuurde teveel naar den hoogen wal. Hij zag echter gauw in, dat hij ver keerd zou gaan en hij slaagde erin een lengte uit te loopen. Op 400 meter werd hij gehinderd door een motorboot, die in de baan lag. Niet alleen verloor hij daar door zijn voorsprong, doch hij geraakte een lengte achter en Schroeder had toen niet veel moeite om te winnen in den tijd van 8 min. 59.2 sec. De 2e heat werd een teleurstelling doordat Njord (mr. J. A. James) absoluut onvoldoende was. Hij was na den start even voor op T. de Vries (Spaarne) en toen hij zich verstuurde was de Haarlemmer zoo galant om even te wachten. Spoedig was James weer uit de baan, doch toen trok de Vries natuurlijk door en terwijl hij de finish passeerde liep James bijna aan den lagen wal tegen een schip op. Tijd Spaar ne 8 min. 57 sec. Het nummer Overnaadsche skiff (Beginnelingen) verviel doordat Delftsche Sport en Willem III zich hadden terugge trokken en de Hoop met de Amstel dus in de finale kwamen. Jonge Twee A. De le heat werd een fraaie zege van Deltsche Sport op de studentenploegen Laga en Njord. Deze beide ploegen zouden beter gedaan heb ben niet in te schrijven, zoo stuntelig was hun werk. Uitslag: 1. Delftsche Sport in 9 min. 5.2 sec., 2. Laga, 3. Njord. In de 2e heat kwam de jonge Leythe- ploeg op uitstekende wijze als winnaar te voorschijn. We schreven reeds eerder, dat deze twee veel belooft. We dienen af te wachten wat de verdere prestaties op deze wedstrijden zijn, doch de eerste in druk was toch zeer goed, Uitslag: 1. Dit Leythe in 9 min, 3.4 sec., 2. Cadetten. De 3e heat werd zonder veel moeite door Viking op Nereus gewonnen in den slechten tijd van 9 min. 22.4 sec., een mi nuut boven het record. Jonge Vier B. Hier verschenen in de le heat aan den start: D. T. R. V., Ca detben en Am6tel. De Deutsche Turn und Ruderverein, maakte in deze race een bui tengewonen indruk. De cadetten noch Am- stel zagen kans D. T. R. V. ook maar te benaderen en toen de helft van de baan was afgelegd had D. T. R. V. practisoh gesproken reeds gewonnen. De twee an dere ploegen streden nog even om de tweede plaats, maar de Cadetten bleven Amstel verre de baas. Uitslag: 1. D. T. R. V. in 7 min. 53 sec., 2. Cadetten, 3. Am stel. De 2e heat was iets interessanter. Njord streed hier met Nereus en Argo. Deze laatste ploeg slaat na den start fel wel, doch Njord komt aan den kop en de an dere ploegen liggen op 500 m. nog gelijk. Op 800 meter zijn de Leidsche studenten anderhalve lengte voor, terwijl Nereus een halve lengte voorsprong heeft op Argo. Njord vergroot geleidelijk den voorsprong en wint tenslotte gemakkelijk. Uitslag: 1. Njord in 7 min. 51 sec., 2. Nereus in 8 min. (snelste tweede), 3. Argo. Het nummer Twee zonder Stuur man leverde in de le heat een overwin ning van Triton op Hoop in 8 min. 16.6 sec., terwijl Laga in de 2e heat won van Maas- in Te 8 uur volgde een race voor de Da mes Achten van Hoop en Vliet over 'n baan van 1000 meter. De Leid6Che da mes werden eerste in 3 min. 53.6 sec. De Jonge Skiff A (overnaadsoh) leverde een zege op van de Laak op Vi king in den tijd van 8 min. 59 sec. Tot slot van den avond volgde het num mer Overnaadsche Vier (Beginne lingen). Van de 3 heats verviel er een, wip Willem III zioh had. teruggetrokken. De le heat ging tusschen Cadetten, Ne reus en Amstel. De Amsterdammers had den spoedig de leiding, terwijl de Cadets ten vrij spoedig uit den strijd waren. Toen ook Nereue door 'n vergissing nog een '.engte verloor, bleven de Amstelmenschen gemakkelijk aan den kop: Uitslag: 1. Am stel in 7 min. 58.6 sec„ 2. Nereus, 3 Cadet ten. In de 2e heat kwamen nu uit: Maas IT, Poseidon en Laak. Bij den start is de Laak het snelst weg. Op kwart lengte der baan is het verschil een halve bootlengte, op de helft is er licht tusschen de booten van Laak en Maas, terwijl Poseidon nog weer een lengte achter is. Daarna haalt Poseidon mooi op tot de tweede plaats. Uitslag: 1. Laak in 7 min. 54 sec,, 2. Po seidon in 8 min. 0.4 sec. (snelste tweede), 3 Maas. Te ongeveer 9 uur was de wedstrijd- avond ten einde. ook op 13 gebracht (een voorsprong, die stellig verdiend wad), maar niettemin was dit spel voor de res. 1ste klasse tooh heel matig. Het einde kwam met onverander- den stand. ZEILEN DE HOLLANDIA-WEDSTRIJDEN. Voor de Zondag a.s. te houden nationa le zeilwedstrijden van Hollandia zijn 66 schepen ingeschreven, verdeeld over negen De inschrijvingen luiden als volgt: 45 M2. Kruiserklasse: Benati II, stuur man B. Fenenga; Walta,- stuurm. C. A. Vermaat; Coppelstoek, stuurm. J. H. C. Sieverts. Handicapklasse D: Amoarthine, stuur man C. Pilk Jr.; 1, stuurman H. W. Tie- leman. Regenboog-klasse: De Steur II, etuurm. L. v. d. Steur; Holland II, stuurm. F. P. Bos; Duke, stuurm. J. C. v. d. TTelde; De Leede III, stuurm. W. Z. v. d. Meij; Nymph stuurm. F. C. Duerr; Karekiet, stuurm. J. Lens van Rijn; Westeinder, stuurm. J. Sluizer; Elf, stuurm. H. J. W. Brouwer; Etta, stuurm. H. A. H. Sijthoff; Hollandia. stuurm. C. van Staveren; Iris, stuurman Dr. P. B. Kreukniet. Vrijbuitersklasse: Sam Cornelissen II, stuurm. M. Monde. 12-Voets jollen van Standaard-model: Daphnia, stuurman W. Ditman; Banjaard, 8tuurvr. mej. B. Huizinga; Flits, stuurm. L. J. F. Broer; Dobbertje, stuurvr. mej. Oudshoorn; Vagebond, stuurm. Th. van Helvert; Cupido, stuurm. K. H. Pott; Ma rionet, stuurm. R. Venema; Ducky, stuur- vrouwe mej. Ykema; Hans, stuurm. A. H. van Vliet; Nelly III, stuurm. J. J. van 't Hoogerhuys; Don Quichotte, 6tuurm. J. P. Brouwer; Manus, stuurm. M. Conijn; Bruinvisch, stuurm. D. N. Dietz; Jolijt, stuurvr. mej. M. A. Broer; Kijk uit, stuur man J. den Hartog; Karekiet, stuurman mr. E. R. Zweep; Pooo, stuurm. J Th. Zee- ncn; Nevermind, stuurm. P. v. d. Laarse; Lassy, stuurm. F. Petram jr. Sterklasse: Sirius, stuurm. D. C. v. d. Heuvel; Alcor, stuurm. A. le Poole. B. M.-klasse: Blauwtje, stuurm. P. van Walbeek; Bankje, stuurman R. v. d. Schaaf; Onrust, stuurm. H. Voortjes; Adri stuurm. P. Leeuwis; Ans III, stuurm. H. Roos; Reiger, stuurm. G. van Parreren; Wardy, 6tuurm. A. J. Landstra; Ouistiti, stuurm. A. Kröger, 12 M2. klasse: Wolvenest II, stuurman P. Moes; Take Care, stuurm. E. J. Wijn tjes Jr.; Ahoy, stuurm. O. E. Herman; Hiphaan, stuurm. iW. B. Ferwerda Jr.; Kost verloren II, stuurm. J. G. van Marle; Bregitte Marie, stuurm. H. A. Moes; Twente, stuurm. E. Cohen; Twinkle, stuur man ir. J. 0. P Hofkes; Sirocco, stuurm. P. M. Fransen; Lile Zazo, stuurm. Kees Jonker; Crabbelcatte, stuurm. T. J. van Mdrle; Kemphaantje, stuurm. W. Pluy- gers; Jowie, stuurm. J. P. Wernink; Eversharp, stuurm. N. J. Beek. Oanadeesohe Toerkano's: Seminolah, stuurm. L. de Jong; Glippertje, stuurman A. van 't Lam; Atalanta, stuurman M. BuytenschildFroask, 6tuurm. H. Jansen; Holland, stuurm. W. 0. Klaver; Noord kader, stuurm. J. J. Pleuger Jr. WTEI RENNEN DE WEDSTRIJDEN OP DE STADI0NBAAN. Een internationaal program. Ondanks het uitgezochte zomerweer en het werkelijk wel zeer aanlokkelijk pro gramma was de belangstelling ook voor dezen derden wedstrijd van het seizoen zeer matig. Het schijnt, dat de Amster dammers den smaak nog niet beet heb ben of dat de belangstelling voor de wielersport in de hoofdstad aan het ta nen is. Begonnen werd mot een tandemwed- strijd voor amateurs en onafhankelijken in 6 ritten van 1 K.M. Na ©enig opont houd door een lekke band werd de eer ste rit gewonrfen door het koppel B. LeeneVan Dijk in 12 sec. over de laatste 2üo meter, de tweede rit door Hoevensv. d. Linden in 11 3/5 sec. De sprintwedstrijden begonnen mot een rit van Michard tegen Gérardin. Na minutenlang gebalanceer, dat tenslotte tal van protesten van het publiek uit lokte, ging Gérardin er vandoor. In de helft van de tweede ronde zette hij de spurt in, gevolgd door Michard, die hem dicht bij de eindstreep passeerde en met een halve wiellengte eerste werd. Tijd over de laatste 200 meter 12 sec. Bij de tweede rit, tusschen Moeskops en Scherens gaat Piet er direct van door. Reeds zeer vroeg zet hij de spurt in, gevolgd door den Belg, die hem op het laatste gedeelte passeert. Tijd laat ste 200 meter 12 1/5 sec. Voor de eerste rit over 20 K.M. van den uit drie ritten bestaanden wedstrijd achter groot© motoren wordt gestart in de volgorde: Lacquehaye, De Graaf, Giorgetti, Schlebaum, Blekemolen, Pail- lard en Saw all. De Graaf krijgt dadelijk den kop en Sawall weet na één ronde reeds de vierde plaats te bezetten. Als er 6 K.M. gereden is komt Paillard van de achterste plaats naar voren, doch een poging om Schlebaum van de vierde plaats te verdringen mislukt. Veel strijd geeft deze manche verder niet te zien. De Graaf slaat eenige pogingen van Giorgetti om den kop te nemen af, ter wijl Blekemolen op zijn beurt weet te voorkomen, dat hij van De Graaf een lap krijgt. Zoo komt De Graaf tenslotte als goede eerste aan in een tijd van 16 min. 11 4/5^ sec.; 2. Giorgetti op 30 me ter achterstand; 3. Lacquehaye op 60 M.; 4. Schlebaum op 65 M.; 5. Sawall op 67 M.; 6. Paillard op 450 M.; 7. Blekemolen op 475 M. De derde rit van den tandemwedstrijd wordt tegen AdamHomma gewonnen door B. LeeneVan Dijk in 12 sec. over de laatste 200 M. De vierde rit wordt gewonnen door Hoevenv. d. Lindep die als eersten voor Engelmoer en Van Dijk aankomen, eveneens in 12 sec. De sprintwedstrijd wordt voortgezet met een rit van Scherens tegen Gérar din. Schenens neemt den kop, gaat er ook bij de spurt het eerst van door en vergroot in een prachtige ren zijn voor sprong tot eenige wiellengten. Tijd 13 seconden. De volgende rit brengt Moeskops te gen Michard. De Franschman neemt den kop doch in de laatste ronde zet Moes kops onverwachts de spurt in, passeert 'binnendoor en wint met een fraaie voorsprong van anderhalve wiellengte. Tijd over de laatste 200 M. 12 3/5 sec. Het programma wordt afgewisseld door een wedstrijd voor amateurs over 10 K.M., met 4 klassementen. De totaal-uit slag hiervan luidde: 1. H. Snel in 13 min. 51 sec.; 2. Kesselaar; 3. Korlaar; 4. Banen5. De Beer. Voor de tweede manche van den wed strijd achter groote motoren, over 30 K.M., wordt gestart, in de volgorde: Sa wall, Paillard, Blekemolen, Schlebaum, Giorgetti, De Graaf en Lacquehaye. De Graaf is een der eersten die aansluiting heeft en komt dan ook dadelijk op de derde plaats, die hij echter spcfedig moet afstaan aan Lacquehaye, die in een mooie spurt naar voren is gekomen. Herhaaldelijk vinden er vinnige duels om de tweede en derde plaats tusschen den Franschman, De Graaf en Giorgetti plaats, met wisselend succes. In de 42ste ronde gaat Paillard op Sawall af, die tot nog toe onbedreigd de leiding had, en slaagt, er bijna zonder strijd in, den kop te nemen. Zonder veel verandering komt het einde: 1. Paillard in 25 min. 27 sec.; 2. Sawall op 50 meter achter stand; 3. De Graaf op 60 M.; 4. Gior getti op 65 M.; 5. Schlebaum op 175 M.; 6. Lacquehaye op 210 M.; 7. Blekemolen op 375 M. Na de pauze worden de twee laatste ritten van den tandem wedstrijd verre den. De vijfde rit wordt, gewonnen door het koppel EngelmoerB. van Dijk met een tijd van 12 1/5 sec. over de laatste 200 Meter. De zesde en tevens beslissende rit gaat tusschen de koppels B. LeeneD. van Dijk en Hoevensv. d. Linde. Eerstgenoomden winnen den rit en daar mede tevens den wedstrijd. Tijd laatste 200 Meter 12 2/5 sec. De totaaluitslag was als volgt: 1. B. LeeneD. v. Dijk 3 pnt. 2. S. Hoevens v. d. LiLnde 4 pnt.; 3. EngelmoerB. van Dijk 5 pnt.; 4. AdamHomma 6 p. De twee laatste ritten van den sprint- wedstrijd leveren eenige fraaie momen ten. Moeskops welke hedenavond bui tengewoon op dreef was, wint hiervan de eerste met zeer grooten voorsprong, met een tijd van 13 sec. over de laatste 200 Meter. De laatste rit tusschen Sche rens en Michard wordt door den Belg gewonnen met een tijd van 13 4/5 sec. over de laatste 200 Meter. Totaaluitslag: 1. Scherens 3 pnt.; 2. Moeskops 4 pnt.; 3. Michard 5 pnt.; 4. Gérardin 6 pnt. Als laatste nummer startten de stayers voor de derde manche over 40 K.M. en wel in de volgende volgorde: Blekemo len, Schlebaum, Paillard, Sawall, De Graaf, Lacquehaye en Georgetti. De manche was verreweg de fraaiste van den avond. Vttoral onze landgenoot De Graaf onderscheidde zich zeer en heeft dan ook welverdiend den wed- strijd gewonnen. Paillard nam onmiddel lijk den kop wist dezen gedurende de geheele manche te houden. De tweede plaats werd steeds fel bevochten door De Graaf, Lacquehaye en Georgetti, den tenslotte wist de Italiaan veilig deze plaats te bezetten, hoewel kort voor het einde De Graaf hem ernstig bedreigde. De manche eindigde als volgt: 1. Pail lard 33 min. 27 sec.; 2. Georgetti op 50 M.; 3. De Graaf op 125 M.; 4. Sawall op 150 M.; 5. Lacquehaye op 255 M.; 6. Schlebaum op 265 M. Blekemolen had wegens machinedefect moeten opgeven. De totaaluitslag van den stayerewed strijd was: 1. De Graaf 7 pnt.; 2. Pail lard 8 pnt.; 3. Georgetti 8 pnt.; 4. Sa wall 11 pnt.; 5. Lacquehaye 14 pnt.; 6. Schlebaum 15 pnt. AUTOMOBILISME DE KUNSTREIS VAN DE KONINK LIJKE NEDERLANDSCHE AUT0- MQBIELCLUB NAAR N00RD- ITALIE. IL Na Avignon begint eerst recht het Zui den, het meedoogenlooze Zuiden, met alle leven verbrandende en verschroeiende zon. Het groen van de boomen is hier in den voorzomer dof, de zwarte asphaltweg, die door de verdorde vlakte van de Provence loopt, is als geblakerd door de zonnestra len en de hevige wind, die over de eenzame vlakte waait, rukt takken af, die reeds dood zijn voor zij den zomer gekend hebben. Achter elkaar rolt de karavaan Holland- sche automobielen door deze troosteloos heid, de voorbijgangers zien verwonderd op naar de oranje wit blauwe vaantjes en naar de oranje papiertjes op voor- en ach terruit, waarop in Fransch, Duitsoh en Ita- liaansoh de naam der Koninklijke Nedcr- landsolie Automobiel Club te lezen staat. In dit land van schroeihitte zijn de troe pen en negers in kazernes ondergebracht, en in haast ieder dorp ontmoet men dezo bruine en zwarte krijgers. Tot Trejus loopt de weg door het Laag land, maar dan gaan wij plotseling het ge bergte in, de rauwe dorre Esterel waar do bergen door elkander geworpen zijn. Steil zijn vaak de hollingen en vooral nauw de bochten, zoodat de lange zware reiswagens af en toe moeite hebben om er zich door te wringen. Hier toont de Ford Model „Y" zich plotseling in haar element. Met een verrassend gemak slingert deze zich door de scherpe bocihten hoen, zij klimt en daalt en wringt haar soepol lijf lange den berg weg als een hagedis door een grasveld heen en schiet de meest wagens, die zij aohtorop rijdt voorbij. Het ding speelt met de ber gen en daalt met verbluffend gemak de hel lingen af, die eindelijk leiden naar do kust bij Menton waar tot aan Nice toe de weg zidh slingert langs de zee, zonder hellin gen of dalingen. Het is een mooie route, aan de eene zijde omboord met blanke wit te villa's en weelderige tuinen vol bloemen, exotische gewassen en subtropische plan ten, terwijl aan de andere zijde de blauwe zee op eenige meters afstand haar woelige golven tegen de kust opdrijft. Na een korte, voor sommigen zeer korte nachtrust te Nice Monte Carlo ligt immers vlak bij werd de volgende morgen de reis voortge zet naar Genua. Eerst ging het do bergen in, niet lang, een 30 K.M. maar over 1a Tur- bie naar Menton en vandaar tot aan Ge nua tot ruim 180 K.M. langs steeds den slingerenden kustlijn te volgea. Welk een pracht van bloemenweelde en van kleuren. Bossen roode geraniums en witte madelie ven, trossen rose en paarse bloemen han gen langs de rotsen af, als kleurige guirlan- de«, die den weg omslingeren. En aan de andere zijde droomt de zee, de blauwe, waaruit telkens eilanden opsteken, waarop men uit de verte wederom een weelde van bloemen ziet. De prachtige asphaltweg klimt en daalt en slingert zach in tallooze bochten langs de kust. Een hoogst enkele maal stoot men op een slecht gedeelte, er barmelijk slecht, vol kuilen en vol gaten, alsof men aan de weggebruikers toonen wil hoe vroeger, nog maar enkele jaren terug, de wegen in Italië waren, en wolk een weldaad die prachtige asphaltwegen met hun opgehoogde bochten aan het ver keer gebracht hebben. Overal langs de kust liggen kleine plaatsjes, badplaatsen met kleine luxueuse hotels voor den voortdu rend hier naartoe vloeiendo stroom van vreemdelingenverkeer, of wel kleine vis- sohersplaatsjes waar de schepen in do ha ven liggen te dobberen en waar het ruikt naar pok en teer. Maar overal bloeien bloemen in wilden overdaad en glanzen tui nen vol oranjeboomen uit de verte. Het autoverkeer is geweldig druk op dezen weg langs de kust, telkens komt een wagen om den bocht schieten, lichte per sonenauto's bij honderden en zware vracht wagens bij tientallen. En al die Italiaan- sche bestuurders rossen en rijden maar raak, vertrouwende op hun werkelijk bij zondere meesterschap over het stuur. Ein delijk is Genua bereikt, tenminste het lijkt zoo, omdat op een groot bord die plaatsnaam vermeld staat. Maar het is maar een voorstad en 9 K.M. lang moet men nog rijden temidden van een toome- looze verwarring van auto's, vracht/wagens, trams en voetgangers, die allen door elkaar schieten als vissohen in een te kleinen vij ver. Ieder moment verwacht men vier of vijf wagens, die van verschillende kanten op elkaar los schieten, in botsing te zien ko men, maar er gebeurt niets, de bestuurders flitsen langs elkaar voorbij met een cen timeter tusscl'jenruimte. Zij verminderen niet eens vaart en kijken zelfs niet boos, zij vinden dit alles blijkbaar heel gewoon, waarvan de vreemdeling verbijsterd staat. MOTORSPORT GROOTE PRIJS VAN NEDERLAND. In verband met het groot aantal in schrijvingen, vooral uit het buitenland, heeft de T. T. commissie besloten den datum van sluiting der inschrijvingen voor do „Groote Prijs van Nederland", welke races zullen worden verreden Juni a.s. op het bekende Circuit van Drenthe, in plaats van op Zaterdag 17 Ju- ni a.s. te stellen op Dinsdag 13"*Juni aa* om 12 uur (dus een vervroegde sluiting). Het aantal inschrijvingen is reeds de 80 gepasseerd en het aantal rijders vorte- genwordigende Oostenrijk, Engeland, Duitsohland, Italië, Ierland, Spanje, Bel gië, Zweden en Nederland, rijdende op 26 verschilendo merken, behoort tot de elite van het Europcesehc motorcorps. Kwalitatief heeft het „Circuit van Dren the" een dergelijk bezoek niet gehad ca kwalitatief wenscht do Commissie in het belang van een goede verzorging van den wedstrijd ook niet meer.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11