DONDERDAG 8 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 3 RECHTZAKEN GEZONDE KOEIEN BIJ BESMETTE. Veearts brengt uit medische overweging onaangetaste dieren in verdachten stal. Het Haagsch Gerechtshof behandelde gisteren in hooger beroep de zaak tegen den 46-jarigen veearts H. ter B. te Naar- den, die door den kantonrechter te Hilver sum, was veroordeeld tot een geldboete wan 10 subs, drie dagen, ter zake dat hij als veearts last had gegeven tot het ver voeren van koeien welke niet lijdende wa ren aan mond- en klauwzeer, nooh ook wer den verdacht gevaar op te leveren voor be smetting met die ziekte, naar een stal, •waarin zich koeien bevonden die wel lijden de waren aan die ziekte, hetgeen hem be kend was. Verdachte had zich in eerste instantie beroepen op het feit. dat hij voor deze handeling vooraf toestemming had gevraagd en verkregen van den Inspecteur van den Veeartsenijkundigen Dienst en voorts dat hij zulks had gedaan, omdat hij gehandeld had naar zijn veeartsenijkundig inzicht, zoowel in het belang van een be paalden veestapel als in het belang van den gezondheidstoestand van het vee in ihet algemeen. De Hilversumsche Kantonrechter had dit verweer evenwel niet voldoende ge acht, doch had de gronden waarop ver dachte handelde wèl als verzachtende om standigheden aangenomen. In hooger beroep heeft de Amsterdam- eohe rechtbank, zonder rekening te houden met bovenstaand verweer wegens het op zettelijk in verdachten toestand brengen van gezond vee, den veearts veroordeeld tot 100 boete subs, tien dagen. Bij arrest van het Amsterdamsche ge rechtshof van 25 November 1932, werd dit vonnis vernietigd en verdachte veroordeeld tot de minimum boete van 0.50 subs. 1 dag. Het Hof, dat in tegenstelling met de rechtbank de motieven van den verdachte wel had onderzocht, achtte de aangevoerde rechtvaardigingsgronden niet voldoende, omdat naar zijn oordeel de verdaohte zich niet op analogie met het beroepsrecht van den medicus kon beroepen. Tegen dit arrest had de heer Ter B. cassatie aangeteekend. De hooge raad nam het bij zijn arrest van 20 Februari j.l. nogmaals voor den ver daohte op en verwees na een uitvoerige motiveering van zijn oordeel de zaak naar het Haagsch gerechtshof. In deze zaak stond mr. Th. Muller Mas- eisi uit Amsterdam den verdachte als raadsman ter zijde. Nadat de zaak door verdachte was toe gelicht, waarbij hij wederom naar voren bracht, dat hij naar zijn oordeel in de ge geven omstandigheden gerechtigd was ar tikel 82 der Veewet te overtreden, nam xnr. J. A. de Visser, advocaat-generaal bij het Hof requisitoir, waarin hij betoogde ihet met het verweer van den verdachie eens te zijn. Nadrukkelijk wees de advo caat-generaal er op, dat het betoog van den heer Ter B., dat hij in het belang van den veestapel gehandeld had, juist was gebleken, omdat is komen vast te staan, dat verdachte's inzicht juist is geweest. Immers achteraf is gebleken dat de ge zonde koeien, welke niet naar den quaran- taine-etal waren overgebracht, door bet mond- en klauwzeer zijn aangetast en der halve een gevaar voor het andere vee op leverden. Op deze gronden requireerde mr. De Vis eer de vernietiging van het vonnis van den kantonrechter te Hilversum en verzooht hij het Hof den heer Ter B. alsnog vrij te spre ken. Verdachte zeide, dat dit requisitoir hem ©en bijzonder groot genoegen had gedaan en dat al zijn streven was gericht geweest op het uitlokken van een dusdanige beslis sing. Het Hof zal 21 Juni a.s. arrest wijzen. POLITIEK VAN LAAG ALLOOI. Een en twintig 0. S. P.'ers beboet wegens het ophangen van politieke plaat. De Haagsche Politierechter, heeft gis teren, zooals reeds gemeld, 21 overtredin gen van art. 271 van het Wetboek van Strafrecht berecht. Wij ontleenen nog een uitvoerig verslag van deze rechtszaak aan het „Volk". De verdachten hadden in dèn verkie zingstijd een propaganda plaat voor Schmidt, den candidaat van de O. S. P., voor het raam gehangen. Op de plaat was de toenmalige minister van Binnen- landsche Zaken, jhr. mr. Ruys de Beeren- brouck, afgebeeld, wiens rechterhand den hals van een arbeider hield omkneld. Be halve den naam en het lijstnummer van den O. S. P.-candidaat, bevatte de affiche het opschrift: „Weg met Ruys. den edel man, die voor het volk weltert." De verdedigster van de verdachten, mevr. mr. de Ruyter, voerde alleen in de eerste zaak tegen C. P. B. uit Delft een pleidooi. De overige twintig zaken waren aan de eerste gelijk. De officier van justitie, mr. Hoekstra, eischte tegen B. een geldboete van 40, te vervangen door twintig dagen hechte nis. De verdedigster betoogde daarna, dat er een lacune in de dagvaarding is. Het opzet om een ambtenaar gedurende en ter zake van zijn functie te beleedigen, was hier niet aanwezig. De verdedigster haal de een arrest aan, dat het Amsterdamsche Hof op 23 Juli 1921 in een soortgelijke zaak heeft gewezen. Ook kan h. i. geen veroordeeling wegens eenvoudige beleedi- ging volgen, daar door den beleedigde geen aanklacht is ingediend. Om een ver oordeeling ter zake van smaadschrift mo gelijk te maken, moet een bepaald feit ten laste zijn gelegd, hetgeen hier niet het geval is. De voorstelling op de plaat was overi gens symbolisch, zooals men ook verkie- zingsplaten heeft kunnen zien, waarop Colijn stond afgebeeld als bestuurder van SPORT LAWN-TENNIS OM DEN DAVIS-CUP. TSJECH 0-SL0WAKI JE—GRIEKEN LAND 2—0. Voor 1500 toeschouwers vingen gisteren te Praag, de beide eerste enkelspelen aan voor den wedstrijd Tsjecho-Slowakije Griekenland in de 3e ronde van de Euro- peesche zone in het Davisbekertournooi. De resultaten waren: Siba (Tsjecho-Slowakije) sloeg Nicolai- des (Griekenland) 6—3 3—6 6—2 6—1; R. Menzel (Tsjecho-Slowakije) sloeg Stalios (Griekenland) 62 64 97. Stand 20 voor Tsjecho-Slowakije. INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN, Op het tennispark „Klarenbeek" te Arn hem, zijn Dinsdagmiddag de interacade miale tenniswedstrijden aangevangen, waarvan de organisatie dit jaar in han den is van de Wageningsche Studenten Tennisclub. Aan deze wedstrijden wordt deelgeno men door Amsterdapi, Delft, Groningen, Leiden, Utrecht en Wageningen, Rotter dam heeft zich op het laatste oogenblik teruggetrokken. Elk team speelt een halve oompetitie van drie heeren-enkelspelen en twee hee- ren-dubbelspelen. De uitslagen van den eersten dag luiden: Enkelspel: J. Hazewinkel (Gr.) verliest van H. A. Kruyt (Wag.) 46, 79B. L. Westerhuis (Gr.) verliest van Drijber (Lei den) 46, 46Kaufman (Leiden) ver liest van A. C. Leysen (Utrecht) 57, 36Everts (Utrecht) wint van A. Wyatt (|Wag.) 64, 63; Boon (Delft) wint van Rinkel (A'dam) 64, 36 61 Rering (Leiden) verliest van v. Dompseler (Wag.) 2, 1—6, 1— Dubbelspel: Suyver en de Regt (Gr.) winnen van Gosling en Young (Utrecht) 64, 64 Worst en Houtzager (Deventer) winnen van Staverman en K. Westerhuis (Amsterdam) 26, 35, 61. Na den tweeden dag bedroeg het aan tal winstpartijen voor Amsterdam 11 winstpartijen. Delft 10 winstpartijen, Gro ningen 6 winstpartijen, Leiden 7 winstpar tijen, Utrecht 10 winstpartijen, Wagenin gen 9 winstpartijen. WATERPOLO WEDSTRIJDEN L. Z. C. Twee nederlagen als inzet. 't Zijn gisteravond voor de Leidsche Zwemclub twee nederlangen geworden. Verdiend waren ze ook, maar zoo eervol mogelijk. Het eerste zevental had 'n zware partij tegen de geroutineerde HZ. en PC. Gedu rende driekwart van den wedstrijd wist de LZC daartegen partij te beiden, doch 'n inzinking daarna werd haar noodlottig en deze leverde den Hagenaars twee doelpunten op. De ploegen stelden zich als volgt op: LZC: IJdens v. d. Reijden Elzinga v. Helvert Buys de la Court de Reede 0 Van Kleef Schrieder Van Leyden Snoeck Ingenluyff Van Aelst Rijps tra HZ en PC: Als scheidsrechter Braams laat begin nen zijn de Hagenaars het eerst bij den bal en zij zetten den eersten aanval op, doch deze heeft nie-t veel te beteekenen. Dan probeert de thuisclub het en inder daad met succes, want als de la Court een vrije worp krijgt toegewezen plaatst hij goed naar de Reede, die onhoudbaar in schiet (10). Dit onverwacht succes geeft den burgers moed en fanatiek vallen de Leidenaars aan. De la Court probeert het met een van zijn bekende achterwaartsohe schoten, doch met 'n boogje belandt de bal *n meter voor oen keeper, zoodat deze er geen moeite mee heeft. Weer komt de LZC terug en opnieuw krijgt de la Court 'n vrijen worp. v. Helvert ontvangt den bal en probeert 'n kans, maar de bal ketst tegen de bovenlat en gaat over. Dan wordt keeper IJden6 aan het werk gezet en dit gaat hem goed af. Behalve dat de Hagenaars somwijlen slecht schieten weet een schip. De gewraakte teekening wilde slechts uitdrukken, dat minister Ruys een groot aantal voor het proletariaat zeer nadeelige maatregelen heeft getroffen, o.a op het gebied van steun en loon. Ten slot te: het opzet om te beleedigen was hier niet aanwezig. Caricaturen zijn nu een maal meestal niet aangenaam voor den persoon, die wordt afgebeeld, zie bijv. het werk van Ton van Tast in „De Haagsche Post" en van Jantje in de „Groene Am sterdammer". Mr. de Ruyter concludeerde daarna tot ontslag van rechtsvervolging en vrijspraak. De officier, repliceerend, zeide, dat het pleidooi zich richt tegen een veroordeeling steunend op art. 266 van het W. van S. Daarentegen is overtreding van art. 271 ten laste gelegd. Het pleidooi is dus niet ter zake dienende, reden waarom de offi cier volhardde bij zijn eisoh. Ook de politierechter kwalificeerde het pleidooi van mevr. De Ruyter als niet ter zake dienende en legde de geëischte straf van 40 of twintig dagen op. Ook de twintig andere verdaohten uit Den Haag, Leiden en Delft, kregen deze straf. Enkele personen waren niet ver schenen en werden bij verstek veroordeeld anderen betoogden, dat de plaat h. i. niet beleedigend was. IJdens de goed gerichte schoten te stop pen. Ook de LZC krijgt enkele goede kansen, doch het samenspel is te onzui ver, waardoor zij niet benut worden. Uit een vrijen worp van v. Leijden weet Schrie der dan gelijk te maken (11). Dadelijk zijn de Hagenaars weei terug, maar de bal wordt over het doel geschoten. Jan Buys probeert he. met verre schoten, doch daarmee heeft hij bij Rijpstra ge.n kans. Onveranderd komt dan de ru6t. Na de hervatting heeft LZC het eerst den bal. Elzinga krijgt het leer terugge speeld, hij .wemt iets op en lost van ver een schot, doch Rijpstra weet den bal juist te stoppen. Een tegenaanval der Ha genaars levert niets op, waarna de beurt weer is san de LZC. Buys heeft den bal vrij voor zich, maar binnen de 2 meter lijn wordt hij gehinderd, zoodat hij een straf- worp krijgt toegewezen, die hij onhoudbaar in een doelpunt omzet, aldus zijn club op nieuw de leiding bezorgend (21). Lizinga gesteund door het succes, krijgt er zin in. Hij zwemt fraai vanuit de achterhoede ^p en geeft Jan over aan de la Court, die de kleine kans echter niet weet te benutten. Fanatiek komen de Hagenaars -dan op zetten. Aanval op aanval wordt onde. 10- men, maar Elzinga werkt eens fraai cor ner, dan wordt tegen de lat geschoten en tenslotte doet IJdens ei ook nog wat bij om de wanhopige pogingen der Hagenaars te doen mislukken. Toch komt tenslotte het resultaat van het sterke overwicht der Hagenaars uit een vinnig laag schot van van Aelst, die de partijen weer op gelijken voet brengt (22). Moreel gesteund door dit 6ucces zetten de gasten er alles op, om nu ook de winnende goal te maken, waar tegenover de Leidenaars, moe-gespeeld niet voldoende weerstan. kunnen bieden, zoodat v. Leyden en Ingenluyff met twee felle schoten de nederlaag van LZC tot een voldongen feit maken. Toch geven de gastheeren zich niet ge wonnen en als de Reede zich goed vrij heeft opgesteld, speelt Elzinga hem den bal toe. 'n Welgericht schot en Rijkstra heeft het nakijken (34). Er is dan geen tijd meer oim verder te spelen, zoodat een eervolle nederlaag het resultaat was. Vóór den wedstrijd van het eerste speel de het vierde zevental voor de competitie tegen Maas III een geanimeerd partijtje. De Leidenaars kwamen in de volgende opstelling uit: Munting Grüppe Overdevest Jos Westen Tegelaar Verhaar Stallinga Maas is dadelijk iets sterker, doch de LZC krijgt de eerste scoringskans, welke niet benut wordt. Daarna volgt een over wicht der Rotterdammers en na eenige mislukte aanvallen wordt de bal uit een vrijen worp van rechts door den midvoor ingeschoten (01). Spoedig daarop heeft Tegelaar een mooie kans. Geheel vrij lig gend, hoewel schuin voor het doel, mist hij eohter en de bal gaat voor het doel heen. Een goed schot van Verhaar stuit tegen den onderkant der lat. Als een der Maasspelers vrij opzwemt, wordt rust ge floten. Na hervatting is Maas dadelijk weer in den aanval, doch de hal wordt overge schoten. Verhaar heeft zich intusschen vrij weten te maken en miste zijn kans niet. (11). Maas is dadelijk weer aanvallend. Keeper Munting werkt eens een vinnig schot corner, maakt dan 'n nieuwen aan val onschadelijk, doch het is slechts uit stel van executie, want even later ligt een der Rotttrdammers vrij en hij scoort onhoudbaar (12). Nog enkele mislukte aanvallen van beide zijden en onveran derd komt het einde. De LZC'ers werkten wat slordig. Ware dit niet het geval ge weest, dan hadden zij kunnen winnen. Oefening door middel van wedstrijden blijft een eerste vereischte. A. Z. C. I—C. J. M. V. I 4—1. In het Alphensch zwembad speelde AZC I haar eersten competitiewedstrijd tegen het Haagsche CJMV. Het spél der thuis ploeg is bijzonder meegevallen, bijna het goheele verloop van den strijd was AZC sterker. Menige gevaarlijke aanval had' de Haagsche doelman te verwerken en dat deed hij zeer goed. AZC was iets sneller, vandaar dat het leder menigmaal den Hagenaars werd ontfutseld. De eerste minuut na aanvang nam AZC door C. van Leeuwen op goede wijze de leiding. (10). De Alphenaren bleven daarna voortdu rend in den aanval, doch de Haagsche doelman, geholpen door de zijlatten bracht menigmaal redding. De Haagsche aanvallen waren niet geheel zonder ge vaar, het zuiver plaatsen der voorhoede liet intusschen menigmaal te wenschen over, waardoor succes uitbleef. In de tweede helft werd het pleit spoe dig beslist. Als de AZC voorhoede een snelle aanval ondernemt. plaatst C. van Leeuwen naar Bonte, die keurig scoort. (20). Bij een nieuwen aanval van AZC plaatst Tim den bal tegen de bovenlat, waarop het terugstuitende leder door C. van Leeuwen wordt inge-zet. Jongeleen lost uit het midden vervolgens een hard schot en AZC leidt met 40. Als CJMV daarna plotseling doorbreekt, belandt de bal bij den vrij liggenden linksbuiten, die keurig den achterstand verkleint (41). Met de zen stand komt het einde met een verdien de overwinning voor AZC. A. Z. C. II-DE GOUWE I 0—3. AZC verschijnt met eenige nieuwelin gen in het water, wat duidelijk op het spel van invloed is. Het samenspel is dan ook bijna geheel zoek en hoewel de Gouwe iets 6terker is, weet zij dit door goed ver dedigen van Jansen in de eerste helft niet in doelpunten uit te drukken. Na de rust ging het voor de Gouwe beter. Van uit het midden lost de Goudsche midvoor een schot, dat doel treft (0—1). Achter De Olympische Spelen worden in Berlijn gehouden. Des middags kwam het Internationaal Olympische Comité in plenaire zitting bij een. Bij de opening der zitting stelde de president van het I. O. C., graaf de Bail- let Latour aan de Duitsche delegatie de vraag, of Duitsohland aan de voorwaar den, gesteld in het protocol der Spelen betreffende het Organisatie-Comité en meer in het bijzonder betreffende de „kwa lificatie" der deelnemers, kan voldoen. Dr. Lewald verklaarde daarop, ook na mens de Duitsche Rijksregeering: 1. Duitsohland heeft het haar opgedra gen mandaat der Olympische Spelen reeds eenstemming met alle desbetreffende be- tie-Comité. 2. Duitschland verplicht zich, dat alle Olympische wetten nauwkeurig en in over eenstemming met alles desbetreffende be palingen ook streng zullen worden nage komen. 3. Duitschland verklaart, dat princi pieel de Duitsche Joden niet uit de wed- strijdploegen zullen zijn uitgesloten. Deze verklaring van den heet Lewald vond grooten bijval. Hierna hield dr. Diem (Duitschland) een referaat over de Olympische Spelen in Duitschland. Alles voor de organisatie is goed voorbereid. Rijkspresident von Hindenburg heeft het beschermheerschap op zich genomen terwijl Rijkskanselier Adolf Hitler en de Rijksregeering hun steun toezegden. Gemakkelijk zal het niet vallen de noodzakelijke middelen op te brengen. Na de benoeming van den Rijks- sportcommis6aris von Tsohammer und Osten heeft deze steun toegezegd van de dertig vereenigde sportbonden van Duitschland. Aan het hoofd van het Orga nisatie-Comité staat Dr. Lewald. Dit Comité bes taat in onge wijzigd en vorm voort en staat mede in verbinding met het I. O. C. Dr. Diem behandelde hierna hot Stadionvraagstuk en het sport- forum en vervolgens het onderdak bren gen der deelnemers. De Amerikanen heb ben wat huisvesting betreft een voorbeeld gegeven door een Olympisoh dorp te bou wen. Doch Berlijn beschikt over zooveel hotels, dat de deelnemende landen naar hun. eigen smaak en inzicht onderdak zul len kunnen vinden. Men ontkent niet. dat het Olympische dorp een ideale huisves ting zou zijn en ten dien einde is een schrijven gezonden aan alle nationale Olympische Comité's, waarin verzocht wordt de vraag te beantwoorden of een dergelijke huisvesting noodzakelijk- geacht wordt. Voor dit geval is een militair ter rein ter beschikking, hetwelk 40 km. van Berlijn is gelegen. Duitschland zal alles doen om aan de wenschen van zijn gP6te"> tegemoet te komen. Voor de leden van het I. O. C. staan de hotels te Berlijn ter beschikking. D© spoorwegen geeft een reductie van vijftig procent aan alle deel nemers en hunn begeleiders-verzorgers en officials. Feesten met pracht en praal zullen er tijdens de Spelen niet gehouden worden. Slechts een feest zal worden georgani seerd, dat een waardig karakter aan de Spelen zal verleenen. Dr. Diem sprak ten slotte de hoop uit, dat vele landen aan de uitnoodiging zullen gehoor geven en nog maals noodigde hij op deze plaate de ver zamelde landen uit naar Berlijn te komen. eenvolgens weet de Gouwe de score nog tweemaal te verhoogen. De aanvallen van AZC zijn te onbenullig om suoces te be halen. Einde breekt derhalve onveranderd aan. OLYMPISCHE SPELEN HET OLYMPISCH CONGRES TE WEENEN. Rede van Graaf de Baillet LatoiT. Gistermorgen werd het Olympisoh Con gres te Weenen in de aula der Academie voor Wetenschappen plechtig geopend. De aula was prachtig versierd; in het middengedeelte stond de groote Olympi sche vlag, waarom heen waren gegroe peerd de vlaggen van de 24 aan het Con gres deelnemende landen. Om 10 uur pre cies kwamen de leden van het Uitvoerend Comité van het Internationaal Olympische Comité de zaal binnen, gevolgd door de gedelegeerden der landen. Vervolgens verschenen onder het spelen van een marsch door de Weensche Staatsopera Bondspresident Miklas en kanselier Dol- fuss. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. alle Oostenrijksche ministers, de le den van het Corps Diplomatique, dc Aarts bisschop en talrijke andere burgerlijke en militaire autoriteiten. Het orkest van de Staatsopera speelde hierna de „Schöpfung" van Joseph Haydn en voorts de ouverture Eleonore. Bonds president Miklas voerde het eerst het woord. In zijn rede heette hij allen wel kom en wees er in het bijzonder op, dat de vredesgedachte door de sport bevor derd wordt. Hierop nam de voorzitter van het In ternationaal Olympisch Comité, Graaf de Baillet Latour het woord. In zijn openings rede, in de Fransche taal gehouden, leg de hij er den nadruk op, dat hii d«»n mvlon 01ympi6ohen geest ook met betrekking tot de eedsformule denkt hoog te houden. Mede in dit verband herinnerde hij aan den stichter van de moderne Olympische Spelen, Baron Pierre de Coubertin en sprak er zijn vreugde over uit, dat de Olympische idee meer en meer ingang vindt bij de Aziatische volken. Een bijzon dere taak dient het voor allen te zijn de Olympische idee te propageeren. De eenige kwestie, waarover men het met- eens is, betreft het vraagstuk van het amateurisme. Hier moet men echter aan het grondbeginsel vasthoudenhet semi- professionalieme beteekent een groot ge vaar. Ook de kwestie van het controle systeem werd aangestipt, waarbij eohter de doode letter niet mag regeeren. De Olympische deelnemers moeten met een zuiver geweten de eed kunnen afleggen. Na de rede van den president klonk mi nutenlang applaus. De Olympische fanfa- remarsoh werd ten gehoore gebracht en de openingsplechtigheid was ten einde. Met algemeene stemmen werd hierna het besluit genomen, dat de Xle Olympi sche Spelen te Berlijn zullen plaats vin den en de IV Olympische Winterspelen te Garmisch Partenkirchen. De zomerspelen te Berlijn zullen plaats vinden van 116- Augustus 1936. De data voor de winterspe len zijn nog niet definitief vastgesteld. De huidige president van het Interna^ tionaal Olympisch Comité Graaf de Bail let Latour werd met algemeene stemmen herkozen tot president van het I. O. C. Voor Groot Brittannië werden in het I. O. O. gekozen Lord Burghley en Sir Noel Curtiss Bonnet. Voorts werden voor Tur kije en Australië leden in het I. O. C. ge kozen. Hierna werd de middagzitting gesloten. Donderdag zullen de congressisten op het Weensche Raadhuis ontvangen wor den. ATHLFTTEK LEIDSCHE ATHLETIEKKRING. Deelname aan den stedenwedstrijd te Delft Aan den Stedenwedstrijd voor dames, welke op Zondag 11 Juni a.s. gehouden zal worden op het DHC-terrein te Delft, aan vang 2 uur nam., zal door den Leidschen Athletiekkring worden deelgenomen met de volgende ploeg: 100 meter hardloopen mej. R. Briejer en mej. B. Kuster. Verspringen: idem, idem. Hoogspringen: mej. L. Bakker en mej. P. Dieben. Discuswerpen: idem, idem. Speerwerpen: mej. P. Dieben en mej. A. Bremmer. Kogelstooten: idem en mej. G. Hoogen- doorn. Tevens een estafette 4 x 100 meter met de volgende dames: R. Briejer, P. Die ben, L. Bakker en B. Kuster. Tijdens dezen wedstrijd zullen eenige athletieknummers voor meisjes gehouden worden, waarvoor het lidmaatschap van den K. N. A. U. niet verplichtend is. Het programma luidt: Meisjes tot en met 15 jaar: 1. 60 meter hardloopen; 2. 4 x 60 meter estafette; 3. verspringen met aanloop. Meisjes 1617 jaar: 4. 80 meter hard loopen; 5. 4 x 80 meter estafette; 6. ver springen met aanloop. VOETBAL Nederlaag-wedstrijden „Sportman". Morgenavond speelt Sportman I haar tweeden nederlaagwedstrijd nu tegen D. V. S. I op het Sportterrein Groenoord- slraat. Aanvang half acht. SCHERMEN DEGEN-KAMPIOENSCHAP VAN AMSTERDAM. Er blijkt voor de wedstrijden op degen om het kampioenschap van Amsterdam, die op Zondag 11 Juni in den tuin van Schinkelhaven te Amsterdam gehouden worden, uit verschillende deelen des lands groote belangstelling te bestaan. Weliswaar is de gelegenheid tot in schrijving nog opengesteld tot Vrijdag avond 6 uur bij het secretariaat van den Amst. Schermbond, maar reed6 zijn 26 gegadigden voor den eere-titel, die vorig jaar door den heer C. G. F. Schooh (Amst. Schermbond) gewonnen werd, ingeschre ven. Van de vele bekende schermers noemen wij uit Leiden (zaal Gijsberti Hodenpijl) de heeren Jhr. I. F. Buwalda van Eijsin- ga, dr. G. Hofsteenge, dr. P. Oosterhoff en J. J. Swaan Jr.; uit den Helder: jhr. A. van Geen (KOS) en D. J. Matze (KOOS); uit Haarlem: L. v. Zanten en G. v. Nop pen; uit Amsterdam: zaal Aerts met N. W. v. Vliet (KOS); Sportvereen. HBM: G. Th. v. Nigtevegt en P. Raagen; zaal GiandomeniciJ. Erwtenaar en C. Weber; Sportvereeniging Incassobank: J. J. Hea- sink, W. Peeter8, G. D. Jansen. F. Horst- manshof en A. van Batenberg; La Spa- da: A. L. de Vlaming en W. M. 'van Haaf- ten; Amst. Sohermclub: C. G. F. Schooh, M. W. B. Dullemond en A. Meijer. „N. R. Crt." BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. Kampioenschap 3e klasse. De uitslagen der laatste partijen luiden: M. Sierat 82 33 7 2.48 J. Pauw 125 33 15 3.78 B. Brandt 105 38 8 2.76 J. Slimmers 125 38 16 3.28 J. Pauw 94 41 13 2,29 M. Zwaan 125 41 15 3.04 Dc eindstand luidt: J. Pauw 5 4 1 594 175 19 5.43 3.39 8 M. Zwaan 5 3 2 607 222 15 3.78 2.73 6 J. Slimmers 5 3 2 573 217 16 3.28 2.64 6 M. Sierat 5 3 2 558 222 14 2.90 2.51 6 B. Brandt 5 2 3 556 219 20 3.37 2.53 4 F. H. 5 0 5 343 175 18 2.63 1.96 0

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 8