DONDERDAG 8 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURAN» TWEEDE BLAD PAG. 7 GEMENGDE BERICHTEN JONGEN DOODGEREDEN. Door een auto verpletterd. Woensdagavond om zes uur is de 11- jarige C. P. op den Boschdijk te Eindhoven door een passeerenden luxe-auto gegrepen. Het hoofd van den jongen, die nog onge veer 20 meter werd meegesleept, werd ver pletterd. De knaap kwam plotseling met een hoe pel de straat opgeloopen, v.at voor de na derende auto, zoodat den bestuurder, den heer G uit Den Haag, vermoedelijk geen schuld treft. Het lijkje is naar het politiebureau ver voerd. Op de auto is beslag geiegd. BROERTJE EN ZUSJE OVERREDEN. De toestand van het jongetje ernstig. Gistermiddag te omstreeks vijf uur zijn het broertje en zusje Helgenng, wonende aan den Soesterweg te Amersfoort, die plotseling uit het bosch „Birkhoven" ach ter een stilstaande vrachtauto om de Barchman Wuytierslaan opliepen, door een passeerende auto gegrepen. Het 7-jarig meisje bekwam een sleute.beenfractuur en een gebroken arm. terwijl het 4-jarig jonge tje een bovenarmbreuk en een hersen schudding opliep. Beide kinderen zijn, na door twee medici voorloopig te zijn behan deld, naar het St. Elisabeths Gasthuis te Amersfoort overgebracht. De toestand van het jongetje is zeer ernstig. CHAUFFEUR BEVANGEN DOOR DE WARMTE. Veertienjarig meisje gedood. Dinsdagavond was een lederhandelaar uit Gouda per auto op weg van Rotterdam naar zijn woonplaats. Op den nieuwen Rijksweg, tusschen Nieuwerkerk en Moor drecht, werd hij plotseling door de warmte bevangen. De auto reed stuurloos verder. De wagen reed met onverminderde snel heid op drie van den tegenovergestelden kant komende wierijders in. Het drietal werd tegen den grond geworpen. Twee hun ner, een 21-jarige jongeman en een 15-jarig 1 meisje bekwamen slechts lichte kwetsuren," doch de derde, de 14-jarige Petronella La- kerveld uit Hillegersberg liep zulke erns tige kwetsuren op, dat zij spoedig overleed. De automobilist, die geheel overstuur was, is na verhoor naar huis gebracht. DOOR DE WARMTE BEVANGEN. Aan de gevolgen overleden. Gistermiddag is de 75-jarige B. uit Mer- xem (België), die zich met den trein van half 7 uit Breda naar België zou begeven, is vermoedelijk bevangen door de warmte, na het instappen onwel geworden. Hij werd naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda overgebracht, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. D00DELIJK ONGEVAL IN EEN ZWEMBAD. Hartkramp na duiksprong Gistermiddag kwam een van de bezoe kers van het bad Wylermeer niet meer bo ven, nadat hij van den duiktoren in het water was gesprongen. De beide badmees ters der inrichting doken den zwemmer da delijk op. Hoewel spoedig een dokter ter plaatse was, die langen tijd kunstmatige ademhaling toepaste, mocht het niet geluk ken de levensgeesten weer op te wekken. Naar gebleken is, had men hier met een geval van hartkramp te doen. De over ledene is de heer P. C. Noorlander, adj.- onderofficier, te Nijmegen; hij was gehuwd en vader van één kind. TE VER IN ZEE GEWAAGD. Meegesleurd en verdronken. De 25-jarige landbouwer M. Schenk uit de Wieringerwaard. is gistermiddag te Ber gen aan Zee bij het baden verdronken. De man was nog door den badmeester tegen dén sterken Noord-oostenwind, waarbij de zee zeer gevaarlijk is, gewaarschuwd, ter wijl de badman ook nog, toen hij zag dat de man in nood verkeerde, reddingspogin gen heeft aangewend. Het gelukte hem zelfs eenmaal den drenkeling te pakken te krijgen, doch hij zag zich door den sterken stroom genoodzaakt hem weer los te laten. Het lijk is nog niet aangespoeld. SMOKKELAAR VERDRONKEN. In het water gesprongen om aan de commiezen te ontkomen. In het Brabantsch-Belgische grensge bied zagen bij een veesmokkelpartij vijf smokkelaars, waarvan twee van Neder- landsche en drie van Belgische nationali teit, zich genoodzaakt door in de Zuid- Willemsvaart te springen te ontkomen aan de hun achtervolgende commiezen Hierbij is een der smokkelaars, een Belg, verdron ken. BIJ HET SPELEN VERDRONKEN. Gistermiddag viel het 8-jarig zoontje van den heer W. uit de van Heutzstraat te Tilburg bij het achterna loopen van een bal in het Wilheimmakanaal. Ofschoon door een brugwachter en den marechaussee B. alle pogingen in het werk werden ge steld om het knaapje te redden, kwam de hulp te laat. Toen men het kind. dat geen levensteekenen meer vertoortdb, op het droge had gebracht, beeft men nog gerui- men tijd door toepassing van kunstmatige ademhaling de levensgeesten trachten op te wekken. De knaap bleek echter reeds te zijn overleden. VLOT BIJ DE WAALBRUGWERKEN GEKANTELD. Arbeider verongeukt. Dinsdagavond heeft aan den Waaloever bij Lent een ernstig ongeval plaats gehad. Aoht arbeiders waren bezig met het over brengen van een z.g. gewapenden korf op een vlot van de noever naar de bouw- kuip van een der pijlers van de Waalbrug. Op een gegeven oogenblik kantelde het vlot en geraakten de mannen te water. Zeven van hen werden oogenblikkelijk ge red, doch de achtste, J. B. uit Scherpenis- se, die blijkbaar een slag had gekregeti van een ijizeren paal, zonk onmiddellijk in de diepte en verdronk. Het werk is in uitvoering bij de Am- sterdamsohe Aannemings-Maatschappij. Dit is het eerste doodelijk ongeluk bij de Waalburg-werken te Nijmegen. VAN HET SMOKKELFRONT. WILDE JACHT OP EEN NEDERL. AUTO. Chauffeur zwaar gewond. Reeds 14 dagen lang lagen Duitsche be ambten in een sterke postenketen in hin derlaag in de buurt van het kantoor Pan- nerheide, bij Kerkrade, om beslag te. leg gen op een Hollandschen vrachtwagen, die herhaaldelijk groote hoeveelheden koffie frauduleus over de grens had gebracht. Pinksterdag werd de auto gesignaleerd en beschoten. In razende vaart reed de auto verder, ondanks de lekke banden. Bij den z.g. Beckers-molen stond een aantal be ambten op den weg met de karabijn in de hand. Toen de chauffeur weer geen acht gaf op de stopsignalen, openden de be ambten het vuur. Plotseling stond de auto stil. De door verschillende kogels getrof fen Hollandsche chauffeur zakte in elkaar Op een draagbaar werd hij naar het kan toor Pannerheide gebracht en later ver voerd naar een hospitaal. Zijn toestand is ernstig. In beslag genomen werden 600 pond koffie en een groote hoeveelheid an dere smokkelwaar. De Hollander, die naast den chauffeur was gezeten, werd licht gewond. VROUW IN BRAND. Omstreeks half twaalf Dinsdagavond is in haar woning aan de Deimanstraat 20 te Den Haag. de 31-jarige mevr. N. v. d. B. v. d. L. een ernstig ongeval overkomen. Doordat de vlam sloeg in een pan met vet, welke te smelten was gezet, geraakte haar kleeren in brand. Haar echtgenoot, geassisteerd door buren, doofden zoo spoe dig mogelijk de brandende klecdingstuk- ken, doch dc vrouw had inmiddels verwon dingen over het geheele lichaam bekomen. In ernstigen toestand is zij naar het Ge meentelijk Ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Ook de echtgenoot liep eenige brandwonden op, doch kon, na aan het ziekenhuis geholpen te zijn, huiswaarts keeren. De brandweer van het bureau Rijswijk- schewepr blusohte het begin van brand in de keuken. DRIE BOERDERIJEN AFGEBRAND. Moeilijke redding van een ziek meisje. Gistermiddag is, doordat vuur uit den schoorsteen op het rieten dak viel, brand uitgebroken in de boerderij en bakkerij van den heer J. C. van Gruythuyzen aan den Maasdijk te Greffeling, gemeente Appel- tern. Het dak was kurkdroog en de vlam men werden door den wind aangewakkerd zoodat het groote pand weldra in lichte laaie stond. Het talrijke gezin moest over haast de vlucht nemen en men had groote moeite om een meisje van twintig jaar. dat zwaar ziek te bed lag, nog tijdig in veiligheid te brengen. Binnen een kwartier was het vuur over geslagen op de belendende boerderij van den heer Chr. van Lent, een alleenwonend man van 76 jaar. die zonder iets te kunnen redden, de vlucht moest nemen. Ook deze boerderij was we dra een vuurzee. Doordat de brandweer met gebrek aan water te kampen had. kon niet worden voorkomen, dat ook de aan de andere zijde van het pand, waar de brand ontstaan was, gele gen boerderij van den heer Mollenberg, door het vuur werd aangetast De heer Mollenberg was niet thuis en de vrouw des huizers die met de zorg over verschei dene kinderen was belast, kon niets van den inboedel in veiligheid brengen. Alle drie boerderijen waren in een uur tijds af gebrand. De schade, die ongeveer 20.000 bedraagt, wordt door verzekering gedekt. LANDBOUWERSWONING AFGEBRAND. Zieke bewoner kon zich met moeite redden. Gistermorgen is door onbekende oor zaak brand ontstaan in de landbouwerswo ning van den heer H. Groenen aan de Hommelsstraat te Beuningen. De bewoner, die ziek te bed lag, moest zich in nacht gewaad in veiligheid stellen. Zijn vrouw kon hem niet helpen, daar zij op het land aan het werk was. De woning werd geheel door het vuur verwoest. De inboedel ging verloren. De brandweer kon wegens gebrek aan water niets uitrichten Een in de buurt staande schuur kon echter behouden blij ven. Het huis was verleden jaar pas gedeel telijk vernieuwd. De schade wordt gedpot- telijk door verzekering gedekt. WEDEROM EEN BOSCHBRAND OP DE VELUWE. Kwaadwilligheid de oorzaak? Omstreeks halféén Dinsdagmiddag moest de Apeldoornsche brandweer uitrukken voor een boschbrand. Deze woedde nabij Ugehelen op het landgoed van dr. J. Oos- ter. De boschbrandweren van Beekbergen en Ugchelen en de gewone brandweer korpsen verleenden assistentie. Het vuur woedde in twintigjarige dennen. Ongeveer 1000 M2. werd een prooi der vlammen. Ot»k thans werd geconstateerd, dat de brand op verschillende plaatsen tegelijk was ont- staan, zoodat kwaadwilligheid vermoed wordt. UIT DE RADIOWERELD Programma's van Vrijdag 9 Juni. Huizen, 1875 m. Alg. programma, verzorgd door de N'ORV. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. P. F. v. Noort. 11.00 Zang door Annie Lieman, sopraan m.m.v. F. Gersteling, piano. 12.15 Trio v. d. Horst m.m.v. T. G. v. d. Haar, viool. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Huish. Raadgevingen. 3.30 Vioolduetfcen door G. Beths en L. de Graaf. 4.30 Voor amateur-fotografen. 5.00 Rinke Tolman: Vreugden van Juni. 5.30 Gramofoonplaten. 5.45 Openlucht-concert in het Vondel park te Amsterdam-o.l.v. Sem Dresden. 6 00 Gramofoonplaten. 6.30 Causerie A. J. Herwig. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Literair halfuurtje door Ds. J. A. v. d. Nie. 8.00 Gramofoonplaten. 8.15 Uit het Concertgebouw: Orkestcon cert o.l.v. Kaufmann, Niemann, v. Beinum, Ancerl. In de pauze van 9.10—9.40 Dr. J. Sanders: Tweelingen. 10.10 Vaz Dias. 10.2011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 296 m. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 11.00 VAlKlA. 8.00 Orgelspel J. Jong. 8.30 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie Jan Lemaire. 10.30 Concert. Mane Polak, viool en R. Schoute, piano. 11.00 „Ónze keuken", door P. J. Kers. 11.30 Gramofoonplaten. 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Re freinzang Bob Scholte. en Gramofoonpl. 2.10 Causerie door Amy Groskamp-ten Have. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Causerie over kinderkarakters. 3.30 Gramofoonplaten. 4.00 VARA-Kleinorkest o.Ijv. H. Groot en Gramofoonplaten. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 VARA-Kleinorkest o.l.v. H. de Groot. 6.15 Orgelspel J. Jong. 6.45 Declamatie F. Nienhuys. 7.00 De Flierefluiters o.l.v. J. v. d. Horst, m.m.v. A. de Booy, zang en Gramofoonpl. 8.00 Causerie door Prof. Dr. B. D. Eerd- mans. 8.30 Concert door Henr. Bosnians, piano en F. Koene, viool. 9.00 Causerie door Ds. J. R. Immink. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Declamatie door Mevr. J. Flothuis van Dommelen. 10.45 Gramofoonplaten. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 12.20 Orgelconcert door N. Askew. 1.05 Haydn Heard's orkest. 2.05 Gramofoonplaten. 3.20 BBC-Dansorkest o.l.v. Hall. 3.50 Concert. A. Matters, bariton en het Serre Trio. LUCHTVAART OCEAANVLUCHT VAN HET ECHTPAAR M0LLIS0N. Heden staart naar New-York. Mollison en zijn vrouw hebben besloten, heden (Donderdag) ochtend om 5 uur van het vliegveld Croydon te starten voor hun vlucht naar New York. 4.35 Northern Studio Orkest o.l.v. J. Bridge m.m.v. G. Sweeney, sopraan. 5.35 Kind ef uurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Brahms-piano-recital door F. Mann- heimer. 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 „Ann and Harold", spel van Good rich. Regie: H. Rose. 9 20 Berichten en lezing. 9.55 Harry Roy en zijn Band. 10.35 Pianorecital door Jan Smeterlin. 11.00 Derde acte van „Don Carlos", Ver di, o.l.v. Thomas Beecham. 11.5012.20 Dansmuziek door de Savoy Hotel Orpheans. „R a d i o - P a r i s", 1744 m. 8.05 en 12.50 Gramofoonplaten. 1.25 Chopinrecital door Niedzielski, 1.55 Gramofoonplaten. 6.50, 7.40 en 9.05 dito. 9.20 „La Traviata", opera van Verdi. Kalundbo rg, 1153 m. 12.201.35 Concert uit hotel Angleterre. 3.20—5.20 C. Rydahl's orkest m.m.v. so listen. 8.30 Radio-strijkorkest o.l.v. Gröndahl. 9.00 RadiotooneeL 9.20 Koorconcert o.l.v. Rachlew. 10.35 Hedendaagsche Deensche muziek door het Omroeporkest en solisten o.l.v. Gröndahl. 11)3512.50 Dansmuziek uit rest. „Lod- berg". L a n g e n b e r g, 473 m. 7.30 Gramofoonplaten. 12 20 Concert. I.20 Concert o.l.v. Eyaoldb m.m.v. solis ten. 2.50 Gramofoonplaten. 4.50 Weragorkest o.l.v. Buschkötter. 7.20 Concert door het Omroeporkest o. l.v. Drost. 8.40 Radiotooneel. 10.00 Gramofoonplaten. II.0512.20 Concert ol.v. Wolf. Rome, 441 m. 9.05 Ariostesconoert. Brussel, 338 en 508 m. 338 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Lrioconcert. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 dito. 9.35 „Centrale Hier", hoorspel van Anne Tölle Honekamp. 10.30 Dansmuziek uit St. Sauvcur. 508 M.12.20 Gramofoonplaten. I.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5-.20 Omroeporkest o.l.v. André. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Voor oud-strijders. 9.20 Omroeporkest o.l.v. F. André. 10.30 Gramofoonplaten. Zeesen, 1635 m. 8.35 Literair muziekaal programma. 9.20 Orkestconcert o.l.v. E. Lindner. 10.20 en 11.05 Berichten. II.2012.20 Populair concert uit Frank furt o.l.v. Dr. Reinhold Merten. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. Vrijdag 9 Juni (3e Programma.). (Wijziging voorbehouden). 8.0012.00 Langen berg. 12.2017.35 Daventry. 17.3519.20 Brussel (VI.). 19.20afloop Luxemburg. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: Th. van der Reep, kantoorbediende, Haarlemmermeer. Cur. mej. mr. D. M. "t Hooft, Aalsmeer. Th. v. d. Maat, schilder, de Kaag gem. Alkemado. Cur. mej. mr. D. M. 't Hooft, Aalsmeer. Opgehven: J. Haaker, Haarlemm e r m e e r. FEUlï l.FTON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 48) „De ochtend van den dag dat hij ver trokken is. Hoort u nu verder. Julius, die zich een èohte detective voelde, hield zich achterbaks en beloerde meneer Gould uit een schuilhoek. Uw neef ging naar een be paalde plaats onder een berk, en was daar een heelen tijd aan het groeven en wroe ten in den grond. Julius hield zich steeds schuilhij fantaseerde, dat meneer Gould een roover was, die zijn buit in het bosch begroef en daarbij door een detective werd bespied. Eindelijk kwam uw neef overeind, keek voorzichtig om zich heen om te zien of alles veilig was en ging heen. Zoodra meneer Gould een flink eind uit de buurt was. sloop de jongen naar den berk, woelde den grond om en vond, be dekt met aarde en bladeren en met een doek omwondenden beker!" „OOnwillekeurig kwam de lichte kreet over Fanshaw's lippen, zóó leefde hij met Th oma's relaas mede. „Ga voort", verzocht hij. „Er is verder niet veel meer te vertel len, meneer. Julius wilde den beker aan zijn vader geven, maar ik zei tegen hem, zooals u al weet, dat 't het beste was om voorloopig over de ontdekking te zwijgen, omdat de beker anders voorgoed verdwij nen zou." „Waarom verzon je dat leugentje vroeg de jonker thans. „Ik heb u daarnet al gezegd, dat ik mijn redenen heb, om het vinden van den be ker geheim te willen houden. Daarom liet ik Julius beloven zijn mond te zullen hou den en verborg den beker weer, nu echter op een andere plek, voor het geval meneer Gould mocht terugkomen, 's Avond® ging ik naar het Spookbosoh, groef den beker op en sloot hem weg in de kist op mijn slaapkamertje, waar ik mijn kleeren in be waar. Die is altijd op slot, ik houd er niet van dat mijn zuster in mijn spullen rond snuffelt. Ze heeft er ook geen flauw idee van, dat ik hem hier heb en als die ellen dige Susan niet was komen binnensluipen, terwijl ik hem nog eens zat te bekijken, en te overdenken, wat er den laatsten tijd allemaal gebeurd is hoe ik verder te werk moest gaan, zou nu geen sterveling weten, waar hij is. Maar zoodra ik gedaan heb, wat ik van plan ben, meneer Fanshaw, kunt u den beker van mij krijgen oift hem aan meneer Gretton terug te brengen." „En wat ben je van plan?" informeerde de jonker haastig, want hij zag een don keren blik in Thomas' oogen komen. „Ik ben van plan een hartig woordje met meneer Gould te praten, als hij hier- komt'om Rose te halen. „Dat gebeurt niet. Hij heeft me uitdruk kelijk gezegd, dat hij niet in Hurton te rugkomt en de juffrouw, bij wie Rose in Londen zou logeeren, heeft me ook ver teld dat hij Rose daar zal ontmoeten." „Rose beweert, dat hij haar misschien hier komt halen", hield de tuinman vol, „en als hij dat doet. zal ik hem verras sen met de mededeeling, dat i k den be ker heb en dat Julius hem bij het Spook- boschje gezien heeft. Als hij Rose dan niet aan mij ovemlaat, ga ik naar inspec teur Arnold." Fanshaw kon den wraakzucht van don tuinman uitstekend begrijpen, na wat hij van Richard ondervonden had. „In de ge geven omstandigheden is het heel ver klaarbaar, dat je zoo wilt handelen, Tho mas", zei hij dan ook, „en je geeft hem een kans om den dans te ontspringen." „En hij zal die kans zeker aangrijpen, meneer! Hij mag dan erg op Rose gesteld zijn, zijn hachje zal hij er niet bij willen inschieten. „D aar voor bestaat geen gevaar, want aan den moord is hij niet schuldig. Ik zal je direct uitleggen, hoe ik dat zoo zeker weet. Maar vertel me eerst eens of Rose hem zal willen opgeven en met jou trouwen „Laat u dat maar aan mij over", klonk het grimmig. „Als meneer Gould haar in den steek laat, komt ze met hangende pootjes bij mij terugZe was immers altijd dol op me, voor hij haar het hoofd op hol heeft gemaakt met zijn strijkages van mooien-meneer. Dat is ook de reden waar om ik zoo helsoh op hem ben, hij heeft me haar gewoonweg afgetroggeld. Dat weet u ook wel, meneer Fanshaw", voegde Tho mas er bij, „u ze?t zelf, dat hij me misera bel behandeld heeft.... dat zijn uw eigen woorden." De jonker knikte fcoestemmnd en er volgde even een zwijgen, waarin de beide mannen met hun eigen gedachten bezig waren; Thomas piekerend over zijn te leurgestelde liefde voor het meisje dat hij niet vergeten kon en over zijn wraak plannen, Fanshaw zich voorbereidend op de verklaringen, die hij nu tegenover den tuinman moest afleggen en die in elk opzicht beschamend en vernederend wa ren. Hij wist nu, dat de geheimzinnige persoon, die Anita bij haar tocht naar de kerk bespied en den beker van het al taar weggehaald had, niemand anders kon zijn geweest dan zijn neef, zijn naaste familielid en zijn huisgenoot sedert hun prilste jeugd, en al zou hij bij zijn mede- deelingon zoo min mogelijk lioht laten val len op het ontaard individu, dat helaas de vader was van de vrouw, die hij lief had, hij kon toch niet verhelen, dat er op kolonel Baxter's persoonlijkheid en levens opvatting heel wat af te dingen viel. Het was Thomas, die de stilte verbrak. „Nu ik u alles verteld heb, wat i'lc weet, meneer, wilt u misschien van uw kant ook wel zoo goed zijn mij in vertrou wen te nemen", verzocht bij. „Dat zal ik doen, Thomas. Maar denk er om, geen woord er over tegen wie dan ook want ik ben genoodzaakt over strikb-per- soonlijke aangelegenheden te spreken." „Als hetgeen u zegt, mij niet verhin dert mijn plannen ten opzichte van meneer Gould uit te voeren, zal ik mijn mond hou den", beloofde de tuinman grommend, „want ik ben niet van zins hem er zonder kleerscheuren te laten afkomen." „Laten we hopen, dat hij voor rede vat baar is", zuchtte Lionel. D, jonker was al lerminst op een publiek schandaal gesteld en dat voorzag hij, wanneer Richard niet bereid zou zijn op Thomas' voorstel in te gaan. Hij vreesde overigens, dat de kans daarop niet bijster groot was, want hij kon.de zijn neef als een onhandelbaar heer schap, wannoer hij zijn zinnen ergens op gezet had. Ricky liep liever zijn hoofd lo pletter tegen een muur, dan dat hij een centimeter afweek van den weg, dien hij zich voorgenomen had te gaan. En toen luibterdc do tuinman met open mond naar hot verhaal van Anita's expedi tie naar het huisje van den ouden Toll- hurst en vervolgens naar dc kerk. Zooals hij zich voorgenomen had, spaarde hij don kolonel zooveel mogelijk, maar hij kon toch niet beleten, dat Thomae, toen hij uit gesproken was, uitriep: „Dat zóó'n man de vader is, van die lie ve juffrouw Baxter! Dat moet haar hart breken „Het zal haar hart breken, als do waar heid bekend wordt", verbeterde Lionel op doffen toon, „en dat is ook do reden, waar om ik er zoo op gesteld ben, dat alles ge heim blijft." „Als meneer Gould hier komt en van Rose afziet, hoeft cr geen woord meer over de zaak gesproken te worden, meneer. Susan zal haar mond houden, als ik haar een gedeelte van het geld van den ouden man geef want daar is het haar alleen maar om te doen. En dat krijg ik immers in handen, als ik met Rose trouw. Wat den beker betreft, dien breng ik naar het bosch terug daar kan Julius hem zoo genaamd toevallig vindon, zoodat meneer Dawson ook niets hoeft te weten." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7