DONDERDAG 8 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT tERSTE BLAD PAG. 3 BODEGRAVEN. Zieken-triduum. Hedenmorgen was voor de zieken van onze parochie de gelukkige dag wederom aangebroken, dat zij bij de H Mis persoon lijk tegenwoordig mochten zijn, evenals verleden jaar. Zooals reeds bericht, had de Mariacon- gregatie het initiatief opgevat en door en kele ingezetenen werd welwillend hulp ver leend, door auto's beschikbaar te stellen Te half negen, het tijdstip waarop de H. Mas begon, waren alle zieken 24 in ge tal in de kerk aanwezig. De H. Mis werd opgedragen door de Zeereerw. heer Pastoor A. W. J. Lühn. Door het congregatiekoortje werd de „Missa Octava" van Elb. Frans- sen Opus 20 op voortreffelijke wijze uitge voerd, terwijl de wisselende gezangen ge reciteerd werden. Na het Evangelie hield de Zeereerw. heer Pastoor een treffende predicatie voor de zieken, die diepen in druk maakte. Hedenavond is het plechtige opdracht, van de Congregatie, terwijl den geheelen dag door den R. K. Vrouwenbond een bid dag was uitgeschreven om van God verbe tering in de tijdsomstandigheden te verkrij gen. Het opleggen van kaas voor Duitschland. Op initiatief van enkele heeren had een bijeenkomst plaats van belanghebben den bij het opleggen van volvette kaas, hoofdzakelijk voor Duitschland. Ongeveer een 20 koopers uit Bodegraven en Omstreken waren hierbij tegenworodig. De voorzitter, de heer J. Beyen, opent de vergadering. Hij wees op den onzekeren toestand wat den handel betreft, vooral ten aanzien van het Crisis-Zuivel-Bureau. men verwachtte zelfs marktdaling, en daaronder zouden Z.-H. handel en produ centen te lijden hebben. Tot slot werden enkele heeren verzocht zich in verbinding te stellen met den af gevaardigde van den speculatieven handel en productie in Friesland om te trachten de inzichten van de regeeringacommissaris in het C.-Z.-Bureau zoodanig te wijzigen, dat de thans voor opleg te koopen kaas vrij van heffing zou blijven of reeds een bepaald percentage zou worden bepaald. Botsing. Op den hoek Prins Hendrik straatMauritsstraat botste een auto, wélke voor een andere wagen moest uit halen, tegen het huis van den heer T. op. Met eenige materieele schade liep het ove rigens best af. NIEUWVEEN. Roekeloos rijden. Een tweetal "paar tjes, die langs 't Tolhuis reden en droom den of spraken van liefde, ontmoetten op hun fietstocht de B., die met een groote veeauto onderweg was. Voor de grap stuurde de B. op de fietsenden aan,, met de bedoeling tijdig uit te wijken, als hij vlak bij hen was. Die onverantwoordelijke „aar digheid" liep echter slecht af. Een der meis jes, E. 'K., kwam met een der beenen on der den wagen terecht. Haar nieuwe fiets werd verbrijzeld. De dokter constateerde een inwendige beenkneuzing. Overigens kwam ze met groote schrik vrij. De chauf feur zal denkelijk ondervinden, dat de rechter op dergelijke grapjes geen prijs stelt. Het „gestolen" rijwiel. De expediteur P. H. deed bij de politie aangifte dat een rijwiel, dat met drie andere in het pakhuis opgeborgen was, 's nachts was ontvreemd en de de „dief" ter voorkoming van verdere „diefstallen" het pakhuis wederom had ge sloten! Do politie, die de zaak in onderzoek kreeg, ontving een dag later bericht, dat een broer van den aangever het vehikel had weggehaald zonder de minste onedele bedoelingen. Auto te water. Woensdagavond tegen achten reed een reiziger van een firma in bouwmaterialen te Alphen a. d. R. met een behoorlijke snelheid in de richting van de Kattenbrug, toen uit het zijwegje bij „Ons Belang" een melkauto van de expeditie Verkerk kwam aanrijden, die eveneens de zelfde kant uit moest. Door het vrij slechte uitzicht zag de eerste te laat de melkwa gen ^n wist niets beters te -doen, dan he vig te remmen en naar rechts uit te ha len. De luxe wagen reed toen een .paal van het electrisch net omver en schoot de ondiepe wegsloot in. Een vijftigtal be hulpzame Nieuwveners trokken met touwen de drenkelinge op het droge, die direct m deerlijk gehavende toestand naar Alphen werd gesleept. Burgemeester Geesink nam van het een en ander „goede nota". De belangstelling was buitenmate groot. De chauffeur kwam er zonder ongelukken af. De melkauto beliep geen schade, daar het tot geen botsing met de luxe auto was NIEUWKOOP. Personalia. Tot controleur van net saneeringsplan voor de bloembollen 'n deze Gemeente is aangewezen de heer J. Baas, B. No. 57 te Noorden. Schouw. Op Donderdag 22 Juni a.s. zullen Dijkgraaf en Heemraden van den Polder Nieuwkoop en Noorden schouw drij ven over de vaarten, bruggen en planken in den Polder. KOUDEKERK. Gunning. Aan de Wed. H. van Driel alhier is gegund het bouwen van een duikersbrug met bijbehoorende werken in den Rijksweg no. 11 Haagsche Schouw LeidenBodegraven ter vervanging van de Rijnegommerbrug onder de gemeente Zoeterwoude. NOORDEN. Coöp. Boerenleenbank. De Cud*,. Boe renleenbank houdt haar jaarvergadering op Zaterdag a.s. des avonds 8 uur (Oude tijd) in het Café „De Noordsche Plassen alhier, waarbij tegelijk periodiek moeten aftreden de heer N. Langeslag, als lid van het bestuur en J. Zuijdervliet als lid van den raad van toezicht, welke beide heeren herkiesbaar zijn. Opheffing 0. L. School. Thans hebben alle drie de gemeentenNieuwkoop, Ze venhoven en Wilnis, besloten met ingang van 1 September a.s. de openbare school alhier op te heffen. Het aantal ingeschre ven leerlingen is 11, waarvan 8 uit Nieuw koop en 3 uit Zevenhoven. SPORT Berichten reeds geplaatst In een deelte onzer vorige oplage. PASTOOR A. J. M. v. d. DONK. DE HOLLAND IA-WEDSTRIJDEN. De voor deze wedstrijden ingeschreven senior-skiffeur Boeriné. van A. R. S. A. kan zijn aanmelding niet gestand doen, daar zijn skiff Woensdagavond bij het te water brengen voor de dagelijksohe trai ning, op een steiger gevallen en vernield ie. Het bleek niet meer mogelijk, alsnog een andere voor hem geschikte skiff te verkrijgen. TOERISME De zeereerw. pater A. J. M. v. d. Donk O.F.M., pastoor te Wijchen, heeft verleden week in het St. Elisabeth Ziekenhuis te Leiden een oogoperatie ondergaan, die, ge lukkig, als goed geslaagd mag worden be schouwd. Den pastoor is echter geruimen ROEIEN I kijd rust voorgeschreven, daar dat voor zijn herstel noodzakelijk is. Velen zullen ongetwijfeld hun belang stelling en sympathie voor den oud-kape laan der Hartebrugkerk wel willen uiten door een hartelijk gebed voor een spoedige en volledige beterschap. DE STERTOCHT. De A. N. W. B. Toeristenbond voor Ne derland bericht: Het is ons gebleken, dat er van verschil lende zijden veel belangstelling bestaat voor den loop der routes, waarlangs de deelnemers aan den ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van den A. N. W. B. uitgeschreven Stertocht zich van de con troleposten in de- verschillende provincies, waar de tooht kan worden aangevangen, op Donderdag 29 en Vrijdag 30 Juni naar Am sterdam (Schiphol-terrein) zullen begeven. De verschillende routes voor auto, mo torrijwiel, rijwiel met hulpmotor en voor de ruiters zijn hieronder nader aangegeven, met aanduiding van de begin-controlepost. Deze Stertocht, waarbij men gebruik lean maken van alle vormen van toeris me, te land, te water en in de lucht, heeft ten doel aan Nederland een indruk te ge ven van de veelzijdige ontwikkeling van het toerisme; den toeristen gelegenheid te bie den op eenvoudige, gemakkelijke en aan trekkelijke wijze een tocht door Neder land te maken en een zoo groot mogelijk aantal Bondsleden te Amsterdam bijeen te brengen, om daar gemeenschappelijk het 50-jarig bestaan van den Bond te herden ken. In de eerste dagen dat de inschrijving geopend was, hebben zich spontaan reeds deelnemers voor alle takken van toerisme opgegeven; tot de eersben die zich aanmeld den behoorden de bekende luchttoerist, de heer Van der Leeuw, die per vliegtuig en de heer Slob, burgemeester van Haarlem- mermeer, die met paard en rijtuig zal deel nemen. De inschrijving is geopend tot 15 Juni a.s. Men wachte dus niet te lang met zioh te laten inschrijven. Voldoende ie, wanneer men het inschrijfgeld stort op postgiro A. N. W. B. Amsterdam, No. 13153, met ver melding van de te volgen route, vorm van toerisme en de aanduiding: „Stertocht". Het inschrijfgeld is laag gesteld en be draagt voor Bondsleden, met inbegrip van de gemeenschappelijke koffietafel, 0.50 voor alle vormen van toerisme; voor auto mobilisten bedraagt het 1.en voor iede- ren mede-passagier, lid-van den Bond 0.50. Na het volbrengen van den tocht wordt aan alle deelnemers het herdonkings-lint aan geboden, als een blijvende herinnering aan een onvergetelijken dag. Ten einde de deelneming aan te moedi gen. biedt de Ford-fabriek te Amsterdam bovendien aan alle deelnemers die per Ford den Stertocht maken, vóór him ver trek een wimpel op hun auto aan en na afgelegden tocht een speciale auto-pla quette. Om belangstellende niet-leden gelegen heid te geven met een lid den Stertocht mee te maken en aldus het werk van den Bond nader te leeren kennen, kunnen He deelnemers een introductie voor den koffie maaltijd krijgen tegen betaling van 1.75; deze kaarten kunnen bij ons Bureau te Am sterdam, Keizersgracht 590 aangevraagd worden en geven vrijen toegang tot het terrein Schiphol. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Oneerlijke concurrentie. De boterhandelaar J. M. te R'ijpwe- r i n g is in jverzet gekomen van een 13 April, vonnis van de Rechtbank van waarbij Hij wegens overtreding van 337 W. van S.. is veroordeeld tot 300.— boe te sub. 100 dagen. Verdachte heeft als boterhandclaar margarine afgeleverd ver na kt in wikkels waarop met geringe afwijking was nage bootst het merk waarop de firma B. Brin ken te Zoetermeer uitsluitend recht had. Verdachte zeide niet de bedoeling te hebben gehad opzettelijk gebruik te ma ken van wikkels waarop door een ander patent was verkregen. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de firma B. verdachte schriftelijk meermalen waarschuwde, om met de aflevering in deze wikkels niet door te gaan. Het O. M. waargenomen door jhr. wr. van Asch van Wijck. betoogde dat ver dachte opzettelijk het merk van de firma B. nabootste, omdat hij hoopte or> deze wijze zijn debiet te vergrooten. Want on danks de ontvangen waarschuwingen is verdachte blijven doorgaan met leveren. Een gevoelige straf, achtte spr. hier op zijn plaats en mitsdien concludeerde hij tot bevestigincr van het vonnis a quo. Mr. Gelderman. betwistte dat M. de bedoeling zou hebben gehad om anderen te benadeelen, en dat veeleer nonchalance hier een rol speelt. Pleiter verzocht een clemente straf. DE A. R. PARTIJ. De „Standaard" meldt, dat in de vaca tures van len en 2e voorzitter van het Centraal Comité, ontBtaan door het af treden van de heeren Colijn en de Wilde, dit college in zijn vergadering van giste ren op voorstel van den aftredenden voor zitter heeft benoemd de heeren J. Schou ten en ds. M. van Grieken. GROOTE BRAND. Hedenmiddag ontstond brand in de broodbakkerij annex boerderij van den heer Gruithuizen gelegen in het gehucht Gref- feling nabij Alfen in Gelderland. Aange wakkerd door den feilen wind en mede tengevolge van de grgote droogte sloeg het vuur over naar twee naastgelegen boe renwoningen, bewoond door de families v. Kent en v. Mollenberg. De brandweer kon niet voorkomen, dat zoowel de brood bakkerij annex boerderij en de beide boerenwoningen geheel afbrandden. Ook de inboedels gingen grootendeels verloren. LAATSTE BERICHTEN BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. GEHEIMZINNIGE BRAND TE MEGEN. Hebben inbrekers brand gesticht? Een geheimzinnige brand heeft in den afgeloopen nacht in het dorp Megen ge woed. Omstreeks kwart voor één ontstond brand in de bakkerij van den heer J. F. Benkers, die juist aan het begin van de kom der gemeente Megen woont. De heer Benkers zelf is reeds eenigen tijd ziek en wordt verpleegd in het ziekenhuis te Veghel. Gisteravond waren zijn zoon cn dochter naar Veghel geroepen omdat de toestand van hun vader ernstig zou zijn. Het perceel van den heer Benkers be vatte aan de voorzijde een winkel met daarachter de electrische bakkerij, terwijl de bovenverdieping door de woning werd ingenomen. Achter het huis staat een groote loods, welke als opslagplaats dienst deed. Bij het uitbreken van den brand waren in het perceel aanwezig een jong meisje, het dochtertje van den postbode, dat wel eens meer gedurende den laats ten tijd in deze woning slaapt. Het kind sliep in een z.g. opkamer achter den winkel. Boven sliep verder de knecht. Omstreeks kwart voor één werd het meisje, dat ongeveer 12 jaar oud is, naar zij verklaarde, wakker door stemmen, die verklaarden, „dat er toch niets te stelen viel en dat zij daarom de boel maar in brand zouden steken Het kind is toen op gestaan en bemerkte, dat er brand was uit gebroken. Zij probeerde den knecht te wekken, doch deze sliep zoo vast, dat hij niet antwoordde op het geklop van het kind. De brand had zich intusschen uitgebreid en was reeds door de buren opgemerkt. Zij slaagden erin den knecht wakker te ma ken, die, daar de trap reeds brandde, aan de achterzijde uit het raam wist te ontko men. Onmiddellijk werd toen de brandweer van Megen gewaarschuwd doch daar deze slechts over één handspuit beschikt, werd assistentie van de brandweer uit Oss ge vraagd. Deze was spoedig met een motor spuit ter plaatse. Volgens nog niet met zekerheid beves tigde verklaringen, zou in het perceel op verschillende plaatsen tegelijk brand zijn uitgebroken, althans zou tegelijkertijd in het woonhuis en in de achter het huis staande loods vuur zijn onstaan. De brandweer slaagde er in door de om liggende perceelen nat te houden, uitbrei ding van den brand te voorkomen. Hot perceel van bakker Benkers met de daar bij behoorendè loods is echter totaal af gebrand; alleen de voorgevel is blijven staan. Dc burgemeester van Megen, de heer M. P. J. van Vlokhoven, stelt intusschen een onderhoek in naar de geheimzinnige om standigheden. welke bij dezen brand zou den hebben bestaan. BRAND IN EEN SCHOENFABRIEK TE KAATSHEUVEL. De brandweer voorkwam erger. In den afgeloopen nacht te oncrevAAi- half twee ontdekte de surveilleerende in specteur van politie te Kaatsheuvel, Van Helsland, dat er brand was in de schoen fabriek van J. Schrauwers de Vries in de Hoofdstraat. Met zeer veel moeite wist de inspecteur het slapende gezin van den eigenaar, den heer Schrauwcns, die zelf op reis was, te wekken. Pas na geruimen tijd gelukte het hem de slapende familie, die bestond uit de moeder, acht kinderen en de grootmoeder, wakker te krijgen. De vlammen sloegen in een minimum van tijd over de geheele lerigte van de fabriek uit het dak en van redding van 't gebouw kon geen sprake zijn. Tien minu ten nadat de brand ontdekt was, gaf de brandweer reeds water on hieraan is het te danken, dat de belendende perceelen voor het vuur gespaard blevem Het woonhuis, dat ontruimd was, liep slechts waterschade op. Van de fabriek bleven alleen de muren overeind staan. Te half drie vannacht was de brandweer het vuur meester en behoefde slechts een wacht achter te blijven. Door het uitbranden der fabriek komen voorloopig veertig arbeiders en arbeid sters zonder werk. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. LOGGER GESTRAND. Hedenmorgen is tengevolge van den mist nabij strandpaal 54 te Wijk aan Zee gestrand de haringlogger „Katwijk IV" De positie van het schip is niet gevaar lijk en vermoedelijk zal het hedenmiddag bij hoog water vlot komen. TELEGRAMMEN DE ONTPLOFFING BIJ HAMAMATS0E 28 Dooden, 63 gewonden. TOKIO, 8 Juni (V.D.). Het Japansche Ministerie van Oorlog deelt mede dat vol gens de tot nog toe ontvangen gegevens het aantal dooden bij de ontploffing te Ha- mamatsoe 28 bedraagt en het aantal ge wonden 63. Het onge.uk ontstond door on voorzichtigheid van een arbeider, bij het verladen van vliegtuigbommen. Heer dan 20 huizen zijn vernield. ONGEVAL VAN HET VLIEGENDE ECHTPAAR. Ongelukkige start van een Oceaanvlucht LONDEN 8 Juni. (V.D.) Hedenmorgon vroeg zou het Engelsche vlieger-echtpaar Mollison-Johnson van Croydon vertrekken voor hun aangekondigde vlucht over den Oceaan en terug. Door tot nog toe onbe kende oorzaak sloeg het vliegtuig na een korten aanloop over den kop. Monteurs en andere personen snelden terstond te hulp, doch het echtpaar had gelukkig geen ern stige blessuren opgeloopen cn kon zich uit het omgeslagen vliegtuig bevrijden, nog vóór de hulp ter plaatse was. Het onderstel van het vliegtuig is geheel beschadigd. GENERAAL FENG TREKT ZICH TERUG. Wapenstilstand door Kantonregeering erkend. PEKING, S Juni (VjD.). Generaal Feng, die korten tijd geleden een tegen Japan en tegen de Chineesche centrale regeering ge richt volksleger in het leven had geroepen, heeft zich tot veler verrassing plotseling teruggetrokken en is naar Kalgan vertrok ken. Tegen veler verwachting en tot zijn eigen teleurstelling hebben de Noord-Chi- neesche generaais hem niet den steun, waarop hij gehoopt had, gegeven. De Kanton-regeering heeft thans den Ohineesch-Japauschen wapenstilstand er kend en haar troepen, die op marsch naar het Noorden waren, bevel gegeven terug te keeren. De troepen zullen thans gebruikt worden tegen do communisten in de pro vincie Kiangsi. EEN NOODLANDING VAN MATTERN NABIJ IRK0ETSK. MOSKOU, S Juni (V.D.). Uit Irkoetsk wordt gemeld, dat Mattern te 3.55 (Oost- Europecschen tijd) bij Prokowjewsk in het Kusneck-bassin tusschen Irkoetsk en Tsjita een noodlanding heeft gemaakt. De landing geschiedde zonder moeilijkheden en het toestel is dan ook niet beschadigd. Wat hem tot deze noodlanding heeft go- noopt, is nog niet bekend, doch waarschijn lijk is het benzinegebrek of een kleine panne aan den motor geweest. Gezien de plaats van de landing is hij eenigszins uit zijn oorspronkelijken koers geraakt. Een aantal Russische vliegtuigen is uit Novo sibirsk vertrokken, om Mattern assistentie te verleenen. HITTE, VORST EN SNEEUW. (NEW YORK 8 Juni. (V.D.) De Amcri- kaansche Oostkust van New York tot Ca nada is door onweersstormen van buitenge wone hevigheid geteisterd. Vier personen werden door den bliksem gedood. Te New York zelf en in het Midden Westen der Vereen. Sta/ten heersoht een hevige hitte golf. Vijf-en-dertig personen zijn in de af geloopen 4 dagen tengevolge van de hitte overleden. Tegelijkertijd heerscht, naar uit Rio de Janeiro wordt gemeld, in Brazilië een ongewone koude. De tabaksoogst in den staat Minas Geraes is bijna geheel ver nield. De koffie-oogst in den staat Sao Paolo heeft ern'stig te lijden gehad. Ten slotte wordt uit den staat Rio Grande do Sul vorst en uit den staat Parana sneeuw val gemeld. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 57.50 Londen 8.4D/2 New York 2.05!/o Parijs 9 787/jg Brussel 34.66 Zwitserland 48.02 Milaan 12.911/, Madrid 21.221/, Oslo «.(SO Kopenhagen 37.521 Stockholm 43 22l/2 Weenen Praag 7.40 Boedapest Prologatie 2 pet. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 Juni. Groentenveilinfl. Per 100 stuks: andijvie 1.102.50, kom kommers 3.10—13.50, bloemkool I 2.50 7.20, bloemkool II 1.503.00, pioter- selie 1.502.20, radijs 0.702.40, krop salade 0.5O—1.80, selderie 0.30—1.90, wortelen 4.20—9.10, rabarber 1.10— 2.20, per 100 kg.: sr^boonen 5060, 6tamboonen 6580, doperwten 1926 peulen 715, postelein 25, spinazie 2—6. Melkveiling. Consumptiemclk 5.25, industriemelk 3.per 100 L. GOUDA, 8 Juni. Vee. Aangevoerd in totaal 1823 stuks, waarvan 63 slacht var kens, vette 1616 cent en Londonsche 11 12 cent per pond levend met 2 pet. kor ting; 317 magere varkens 1220, 1209 biggen 69, 5 runderen 125160, 131 nuchtere kalveren 36, 82 lammeren 4 7, 11 bokken en geiten 26, 5 paarden 140190 per stuk. Handol in varkens stug, overige redelijk Kaas. 493 partijen kaas. Prijzen lo kwal. met rijksmerk 2529, 2e kwaliteit 2124, zware 31. Handel matig. Boteri Aanvoer 510 ponden. Goebo- ter van 7585 cent en weilioter 6575 ct. per pond. Handel vlug. Eioren. Aanvoer 145300 partijen. Prij zen: kippenoioren 1.75—2.25 on eenden eieren 1.601.75 per 100 stuks. Handel^ vlug. BODEGRAVEN, 8 Juni. Ei0renveiling. Aanvoer 16881 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 1.80—2.50 en bruin 2.00—2.40, oen- deneieren 1.402.00 per 100 stuks. KOUDEKERK, Rijndijk, 7 Juni. Eieren- veiling. Aanvoer 8050 stuks. Prijzen: kip peneieren 2.002.50 en eendeneieren 1.50—2.00 per 100 stuks; boter 64—69 ct. en kaas 2025 cent per pond, kippon 80 cent en konijnen 65 cent per stuk. VOORSCHOTEN, 7 Juni. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren f 2.202.70, eendeneieren 2.102.30 en kanzonoiereu 56 per 100 stuks; kippen 3070 cent, hanen 1260 cent, duiven 18 cent por stuk LOOSDUINEN, 7 Juni. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 140 aanvoerders verkocht, om in de weck van 12 tot 19 Juni, dagelijks te leveren 34000 liter melk. Prijs vanaf Boerderij 5.25 en prijs voor industrie 3.253.G0 per 100 liter. R0EL0FARENDSVEEN, 7 Juni. GrOentenveiling. Bloemkool 2(5 cent per stuk, peen 6—8 cent per bos, sla 0.5O— 1.50 per 100 krop, aardbeien 413 cent per doosje, snijboonen 2.903.70, idem stek 1.902.40, peulen 0.551.30 per 10 kg. TER AAR, 7 Juni. Centrale Veiling. Peulen gingen nog steeds flauwer, de aan voer was al flink, snijboonen zagen zich gehandhaafd, bloemkool matig, sla slecht, Peulen 0.501.65, doppers 1.402.20, tuinboonon 1.652.50, cape. 1.95— 2.25, snijboonen 2.60—3.60, stek 1.70 2.40, bloemkool 213 cent, peen 39 cent, Bla 0.501.50, spinazie por kist 2436 cent, postelein per kg. 24 cent, andijvie per 100 stuks 1.001.20, aard'beion 712 cent per doosje, dubb. stamboonen 6.10 VINKEVEEN, 7 Juni. Groentenveillnft. Peulen 713 cent, doperwton 1219 cent, kassnijboonen le soort 2632 cent, idem 2e soort 1622 cent per kg.; tomaten A 10 cent, B 12 cent, C 8 cent. en GC 4 cent per pond; komkommers (gele) le soort 9 cent 2c soort 6 cent, 3e soort 3 cent, bloem kool 19 cent per stuk; kropsla 5—14 cent per 10 krop, vellen 6 cent per kist. aard beien 38—49 cent per pond, rabarber 4 cent per bos, postelein 21 oent per kg., peen 28 oent per bos. DEN HAAG, 7 Juni. Veiling van Land en Tuinbouwproducten N. V. (Nieuwe Groentenmarkt). Groenten- en Fruitvei ling. Radijs 40 cent, pieterselie 20 oent, prei 70 cent per 100 bos, bloemkool 68 cent per etuk, peulen 1718 cent per kg., komkommers, groene 6 cent, golo 5 cent per stuk, snijboonen 2735 cent per kg., tomaten 9 cent per pond, peen 67 cenb per bos, postelein tot 23 cent per kist, var* 5 kg., asperges 1718 cent per bos, spina zie 719 cent per kist, dubb. boonen 56 59 cent per kg., aardappelen: Porbugee- sche 2.54, Italiaanscho 2.80 por 30 kg., Malta 3 cent per kg., roodo bessen 3743 cent per pond, aardbeien 3134 cent per pond, kruisboseen 67 cent per pond, per ziken 68 cont per stuk, sinuusuppolcn 3.403.50 per kist, bananen 2.702.00 por 10 kg. BOSKOOP, 7 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 1015 cent, Inger Olson 3060 ct., Hadley 1425 cent, Claudius Pcrnct 18 24 cent, Columbia 1016 cent. Butterfly 1018 cent, Mac Keiler 1020 cent, Willi. Kordes 1015 cent, Mme Jules Bouché 14 20 cent, Rosalandia 1020 cent, Florex 1525 cent, Phoebe 1622 cent, Duiniy 1530 cent, Ohas. P. Kilham 1521 cent, Edith Helen 3550 cent, Aug. Noack 15 20 cent, Else Poulsen 4070 cent, Gloria Mundi 3752 cent, Orange Perfection 30 45 cent, Paul Grampel 3055 cent, Ellen Poulsen 2025 cent, Golden Salmon 30 45 oent, Locarno 2035 cent, Hoover 26 36 cent, Winnet 1622 cent, Irie 11 cent, Violieren 2037 cent, Lathyrus 48 cent, Pioenen 15—23 cent, Lelies umbellatem 35 40 cent, Lelies regale 1730 cent, Ger- bcra 32 cent, Clematis Prins Hendrik 1.50 Clematis The President 0.801.00, kip peneieren 30 cent per 10 stuks. NIEUWKOOP, 8 Juni. Eierenveiling. Aangevoerd 9395 eieren. Kippeneieren 2—2.35, Eendeneieren 1.50—1.70 per 100 stuks. ZOETERMEER—ZEGWAART, 7 Juni. Eierenveiling. Aangevoerd 7006 stuks. Prijzen: kippeneieren 1.802.80 en een deneieren 1.55—1.85 per 100 stuks.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3