mmmm 47) WOENSDAG 7 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 WELKOM THUIS. Familie uit Indife" met auto te water. Gistermiddag tegen twee uur is een auto waarin zes, personen zaten, even ten Westen van het Nassauplein in de Haarlemmervaart gevallen. De zes inzit tenden geraakten mede te water, doch waren spoedig gered. De verongelukte auto was een oude Haagsche wagen, die niet op eigen kracht kon rijden en nu werd gesleept door een Entam. In de oude auto zat de familie Stuyver, die juist met de „Chris- tiaan Huygens" uit Indië was aangeko men; de familie bestond uit man, vrouw en twee kinderen van resp. twee en een half en anderhalf jaar. Voorts zaten in de auto een heer en came, die de fami lie hadden afgehaald. De koffiers waren in de „Entam" geladen. De heer Stuyver zat aan het stuur van de gesleepte auto. Op het begin van den Haarlemmerweg moest de Entam plotseling stoppen, omdat een ander voertuig in den weg zat. De heer Stuy ver had dat niet zoo gauw in de gaten. De gesleepte auto schoot nog een eind door en struikelde letterlijk over het sleeptouw, waardoor zij, vallend om de lengte-as, in het water schoot, waarin zij omgekeerd, doch met een zijde nog op de glooiing hangend, neer kwam. Het sleeptouw was geheel strak getrok ken, maar de Entam hield het en bleef staan, werd dus niet meegesleurd. Een paar burgers, die het ongeval za gen gebeuren, sprongen te water en slaagden er in de twee kinderen te red den. Dadelijk werd de brandweer ge waarschuwd en bijna onmiddellijk was een motorspuit van het Haarlemmerplein ter plaatse. De wagenbestuurder, die reeds onderweg zijn jas had uitgegooid, sprong dadelijk te water. Een andere brandwacht volgde en in korten tijd wa ren alle drenkelingen gered. Een dame had een schram aan het been; verder bad niemand letsel en niemand ook had last van het bad. De geredden zijn in een woning aan den Haarlemmerweg binnengegaan. Daar de koffers met lijfgoed in de Entam stonden, waren droge kleeren spoedig aanwezig. BOSCHBRANDEN. Maandagavond is te Apeldoorn door onbekende oorzaak brand ontstaan in een dennenbosch gelegen nabij de Woes te Hoeve. Het bosch is eigendom van den heer R. G. Delcourt te Wassenaar. Ongeveer drie hectaren jonge dennen zijn verloren gegaan. Vermoedelijk door kwaadwilligheid is Maandagmorgen te Apeldoorn nabij den Zwaanspreng een heidebrandje ont staan op den grond, toebehoorende aan mr. H. T. T. Walther (Apeldoorn). On geveer 306 vierkante meter heide en struiken is afgebrand; Maandagmiddag is aan de Duitsche grens nabij Venlo heide- en boschbrand uitgebroken. Wandelaars en omwonen den slaagden er in het vuur tot het aan getaste perceel te beperken, zoodat uit gestrekte boschperceelen voor vernieti ging werden behoed. Een aanzienlijke oppervlakte hei is door het vuur ver woest. De oorzaak van den brand is onbekend. VEERTIEN TYPHUSGEVALLEN TE ZAANDAM. Drie sterfgevallen. In de gemeente Zaandam, voorname lijk in het Oostelijk deel, hebben zich, snel achtereen, een aantal gevallen van typhus voorgedaan. Ongeveer veertien personen, meest allen Zaandammers, werden door de ziekte aangetast. Er zijn drie patiënten overleden. Dit feit brengt uiteraard eenige vree^ onder de inge zetenen teweeg. S UIT DE RADIOWERELD Propgramma's voor Donderdag 8 Juni. Huizen 1875 M. S.009.15 KRO, 10.00 NORV, 11.00—2.00 K. R. O. Hierna N. C. R. V. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonpl. 11.00 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en gramofoonpl. 2,00 Handwerkcursus. 3.00—3.30 Voor de vrouw. 4.00 Bijbellezing, 5.00 Concert. 5.45 Cursus Handenarbeid voor de jeugd 6.15 Causerie door W. J. Taanman. 6.45 Knipcursus. 7.15 Gramofoonpl. 7.30 Journ. Weekoverzicht door C, A. Crayé. 8.00 Hollandseh Salonorkest. 9.00 Causerie door J. Lens. 9.30 Orgelconcert door A. Engels m.m.v. W. Ravelli (bariton). 10.30 Vaz Dias. 10.4011.30 Gramofoonplaten. Hilversum 296 M. Algemeen Programma verzorgd door de A. V. R. 0. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Voordracht door F. .Flink. 11.00 Orgelconcert door E. A. Vos, m.m. v. W. F. Beundermann (viool). 12.002.15 Omroeporkest 0,1.r. N. Treep m.m.v. „The 2 Williards". 2.30 Vervolg Omroeporkest. 3.00 Gramofoonpl. 4.00 Voor zieken en ouden-van-dagen. 4.30 Zang door Sophie Wijss, m.m.v. E. Veen (piano). 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonpl. en Dra aiorgelmuziek. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 6.55 Kamermuziek door het Haydn- kwartet. 7.30 J. Roosje: „Engeland en Schotland" 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest o.l.v. N. Treep m.m. v, Pierotick (bariton). 8.45 Gem. Zangvereenigïng „Spangena Koor" o.l.b. J. Vranken Jr. 9.05 Vervolg orkestconcert. 9.30 Zang door Piero Pierotick, m.m.v. E. Veen (piano). 9.45 Kovacs Lajos en zijn orkest. Re freinzang: Bob Soholte. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonplaten. Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelspel Q. Maclean. 1.05 Paramount-Astoria-orkest o.l.v. An ton. 1.50 Coventry Hippodrome-orkest o.l.v. Shadwell. 2.50 Gramofoonpl. 3.20 Vesper. 4.10 Piano-recital E. Lush. 4.20 Gramofoonpl. 5.05 Northern Studio-orkest. 5.35 Kinderurtje. 6.50 Brahmrecital door F. Mannheimer. 7.10 Spaansche causerie. 7.40 en 7.50 Lezing. 8.20 Concert uit de Canterbury Cathe- WEER EEN VECHTPARTIJ MET DE POLITIE TE HAARLEM. Inspecteur zwaar mishandeld. Maandagavond omstreeks elf uur lie pen een inspecteur van politie en oen agent op de Groote Markt te Haarlem. Een burger waarschuwde hen, dat op de Oude Groenmarkt een bestuurder van een ijsco bewusteloos geslagen was. Op aanwijzing van dien burger arresteerden de beide politiemannen daarop twee be schonken personen, de 32-jarige en 27- GEMENGDE BERICHTEN PLOTSELING DEN WEG OVER GESTOKEN. Jongetje door auto gegrepen en gedood. Gisteravond omstreeks 7 uur was te Reuver langs den Rijksweg het 4-jarig zoontje van don fteer L. Kellaars aldaar aan het spelen. Plotseling moet het land den weg zijn overgestoken, juist op het moment, dat uit de richting Venlo een auto naderde, bestuurd door den heer Buhrman uit Treebeek. De bestuurder trachtte no-g door het stuur om te gooien een ongeluk te voorkomen. De kleine werd echter door de auto gegrepen, eenige nieters meegesleurd en op slag ipedood. De auto, welke hierdoor op het llfikerdeel van den weg kwam, botste nog tegen een tegemoetkomende luxe auto op en kwam ten slotte in een grep pel langs den weg terecht. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Volgens oog getuigen heeft de bestuurder geen schuld aan het ongeval. MEISJE DOOR AUTO DOODGEREDEN De chauffeur gearresteerd. Het 13-jarige meisje J. L. uit Hille- gersberg is in de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel gisterenavond door een auto overreden en op slag gedood. Het lijk is per auto naar Hillegersberg over gebracht. De auto is in beslag genomen en de chauffeur gearresteerd. Een broer van het slachtoffer en mej. 8. uit Hillegersberg, die bij het meisje waren, werden eveneens door de auto aangereden, doch zij bekwamen geen ernstige verwondingen. WIELRIJDER AANGEREDEN. Aan de gevolgen overleden. Maandagmiddag werd op den hoek van den WilhelniinasingelBourgogne- straat te Maastricht een wielrijder door een luxe wagen gegrepen. Door krachtig remmen poogde de bestuurder de aan rijding te voorkomen. Echter vergeefs, want ofschoon de auto rechts tegen een boom aanslipte en het voorwiel van den wagen schoof, werd de wielrijder tegen de straat geworpen en zeer ernstig ge-, wond. Ter plaatse van de aanrijding lag een groote bloedplas. De remsporen waren over 15 MM. zichtbaar. De aangeredene is overgebracht naar het ziekenhuis Calvariënberg. In den loop van den naoht is de jonge man overleden. DOOR DE WARMTE BEVANGEN. Motorrijder overleden. Gistermiddag is te Watergang bij Pur- merend de 25-jarige motorrijder de Moes plotseling van zijn motor gevallen. Ver moedelijk is hij door de warmte bevan gen. Na aankomst in het ziekenhuis te Purmerend is hij overleden. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTOR. Motorrijder door de voorruit van de auto Gisterenmiddag is op den weg tus- schen Heijthuizen en Horn een motor rijwiel in botsing gekomen met een auto. De motorrijder, de heer Flipse uit Deurne moet, terwijl hij met een duo rijder achter op den motor over den weg reed, een paar voorbijgangers heb ben nagewuifd. Tengevolge daarvan be gon 't motorrijwiel te slingeren en bot ste tegen een passeerende auto van den heer v. d.. Grinten uit Roermond. De motorrijder werd van het motor rijwiel geslingerd en vloog over den motorkap heen door de voorruit van de auto. In bewusteloozen toestand- en met een gapende hoofdwonde werd het slacht offer in een woning binnengedragen. De duorijder werd slechts licht gewond. FEUH LET ON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar bet Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). „Dat is hij niet. Hij heeft den ouden man vermoord om den beker te kunnen stelen, met de bedoeling dien te verkoo- pen. Hij wilde geld hebben om met Rose te kunnen trouwen." „Ik zeg je, dat de beker dien avond niet in het huisje w a s", klonk het onge duldig. „Kunt u dat bewijzen, meneer?" „Ja, ik heb een getuige, die dat onder eede kan verklaren. En als het bewezen is, Thomas, dat de beker zich dien avond op het altaar van de kerk bevond, hoe kun j ij dan bewijzen, dat je hem niet hebt ge stolen, terwijl hij nu in je bezit is." Thomas sprong opgewonden overeind. „Ik riep hij uit. „Ik heb dien avond geen voet buiten de deur gezet. Zoowel mijn zuster als haar man kunnen getuigen, dat ik al dien tijd hier ben geweest Ik ging naar bed om „Hoe kom je dan aan den beker?" Thomas greep met zijn beide handen naar zijn hoofd „Ik wou dat ik wist, wat het beste was", zuchte hij wanhopig. „Het beste is, mij alles te bekennen", raadde de jonker. De tuinman liet zich weer op de sofa terugvallen. „Meneer Fanshaw", begon hij ERNSTIG AUTO-ONGELUK ONDER HAARLEM. Zeven gewonden. Gisteravond omstreeks 10 uur heeft op den Ainsterdamschen straatweg nabij Haarlem een ernstig auto-ongeluk plaats gevonden, waarbij een zevental personen min of meer ernstige verwondingen heeft opgeloopen. Op dat uur reed ter hoogte van den spoorwegovergang naar Hoofd dorp een luxe-auto, die uit de richting Amsterdam kwam en waarin een familie Dalman uit Amsterdam gezeten was. Uit de richting Haarlem na-derde een bestel auto van de fa. van Oosten op den Nieu- wendijk te Amsterdam, De chauffeur van den bestelwagen haalde eenigszins links uit, met de bedoeling een voor hem rij dende auto te passeeren, hetgeen hij ech ter niet deed, waarschijnlijk omdat hij een tegenligger ontdekte. De auto van de familie Dalman, die den bestelwagen ver links op den weg zag liggen week om een botsing te voorkomen naar links uit, juist op het oogenblik, dat de chauffeur van den bestelwagen, die de onmogelijkheid van passeeren zag weer naar het rechter gedeelte van den weg terugkeerde. Met een hevigen slag vlogen de wagens op el kaar in. Zij werden beide geheel vernield. Wat de inzittenden betreft, de uit vier per sonen bestaande fa-m. D. man, vrouw, een jongen en een meisje, bekwamen allen, naar het zich liet aanzien vrij ernstige verwondingen. In den bak van den bestel auto zaten vijf personen, waarvan er ook enkelen gewond werden. In totaal werden zeven personen gewond naar de Maria- stichting in Haarlem overgebracht. De chauffeur van dé luxe-auto bleef onge deerd. Zooals begrijpelijk is veroorzaakte dit ernstige ongeval op den Amsterdamschen straatweg een groote verkeersopstopping. Het duurde geruimen tijd, tot ongeveer 11 mir, alvorens gezegd kon worden, dat het verkeer weer eenigszins normaal kon plaats vinden. Nader vernemen wij, dat van de ge wonden welke naar de Maria Stichting overgebracht waren, drie na verbonden te zijn weer huiswaarts konden keeren. De familie Dalman uit Amsterdam, be staande uit man, vrouw, een jongen en een meisje moest ter verpleging in het zieken huis achterblijven. Hun verwondingen wa ren echter geen van alle ernstig en hun toestand is dan ook redelijk wel. VRACHTAUTO MET VARKENS TE WATER. De bestuurder ernstig gewond; 10 varkens verdronken. Gistermorgen reed de veewagen van de firma Meuwis uit Weert, beladen met 30 varkens, nabij sluis XII te Someren, toen plotseling een voorband van de auto sprong. Tengevolge daarvan ver loor de bestuurder de macht over de auto en reed deze het kanaal in. Men slaagde er spoedig in den chauf feur uit zijn netelige positie te redden. De borstkas was hem echter ingedrukt, tengevolge waarvan hij' zware inwendige kneuzingen had bekomen. In zorgwek- kenden toestand werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis te Weert overge bracht. Van de varkens kon nog een twintig tal gered worden, de overige verdronken. De auto, welke later op het droge werd gebracht, was zwaar beschadigd. „Msb." SCHUUR INGESTORT. Op den Sloterstraatweg 372 te Amster dam is gistermiddag het dak van een schuur van ongeveer 40 Meter lengte naar beneden gegleden. Deze schuur, die van kalkzandsteen is opgetrokken heeft een pannen dak. Plotseling hebben de spanten zich begeven en is de kap naar beneden gekomen. In de schuur waren tien koeien en kalveren. De dieren hebben geen letsel gekregen. De muren waren aanmerkelijk ontzet. na een lange, drukkende stilte, „u bent altijd goed en vriendelijk voor mij geweest Er is niet veel, dat ik niet voor u zou wil len doen, maar ik kan niet inzien, waar om ik uw neef de .hand boven het hoofd zou houden, terwijl hij probeert mij het eenige meisje af te ka-pen, waar ik ooit van gehouden'heb. En hij zal haar krijgen als ik geen spaak in het wiel steek." „Daar zul je niet in slagen, door hem van diefstal van den beker te beschuldi gen, Thomas." „Ik beschuldig hem van méér dan dat, meneer. Ik beschuldig hem van moord op...." Fanshaw onderbrak hem met een afwe rend handgebaar. „Als de beker het eeni ge bewijs is voor je bewering, dat hij den ouden Tollhurst heeft vermoord, dan kan ik je verzekeren, dat hij er bést zal afko men. Luister nu eens goed naar mij, Tho mas", vervolgde Lionel overredend. „Ik ben heuseh niet zoo bijster trotsch op mijn neef, daarvoor weet ik veel te goed hoe hij is. Hij doet bovendien een huwelijk be neden zijn stand, wat ik ten sterkste af keur, maar helaas niet verhinderen kan, want hij is heelemaal zijn eigen baas. Dus dat is ook al geen reden voor mij om bij zonder met hem ingenomen te zijn. Niet alleen ben ik vast overtuigd, dat hij zijn ongeluk tegemoet gaat, maar je kimt je wel voorstellen, dat ik het niet als zoo'n bijzondere eer voor mijn familie beschouw Verder heeft hij jou op een allermiserabel- ste manier behandeld en de maat van zijn verkeerdheden volgemaakt, door den kos ter aan opium te wennen, ofschoon ieder een hem daartegen gewaarschuwd heeft. En daardoor is hij de oorzaak gewor den van den dood van je neef: als die niet volkomen verdoofd was geweest door dat gevaarlijke goedje, zou hij niet vermoord zijn. Je kunt me dus geen overdreven sym pathie voor meneer Gould verwijten, en toch ben ik overtuigd, dat hij onschuldig is." „Bewijst u het dan, meneer." „Dat zal ik doen, als jij redelijke motie ven kunt. aanvoeren voor je meening, dat hij schuldig is." Thomas krabde zich op het hoofd en fronste de wenkbrauwen. „Ik geloof niet, dat de beker in de kerk was, meneer, of schoon ik u natuurlijk niet graag tegen spreek." „Dus je wilt niet gelooven wat ik zeg?" vroeg Fanshaw koel. „Och", vervolgde hij wat minder stroef, „als ik bedenk hoe mijn neef zich tegenover jou gedragen heeft, kan ik me voorstellen, dat je het geen aangename gedachte vindt, dat hij den dans zal ontspringen. Maar dat neemt niet weg. dat het is zooals ik gezegd heb." „Vertelt u me dan eens, hoe de beker in de kerk kwam, meneer." ..Later, later!" De groote, forsche vent stond op, haalde diep adem en ging weer zitten. Toen viel er weer een stilte en het wa-s duidelijk te merken, dat Thomas het met zichzelf on eens was. Eindelijk begon hij te spreken, langzaam en moeilijk: „Ik zal u alles vertellen, meneer, omdat mijn hoogachting voor u even groot is, als mijn afkeer van meneer Gould. Maar u moet er wel aan denken, dat het feit, dat ik openhartig tegen u spréék, hem zijn straf niet zal doen ontgaan." „Als hij schuldig is, moet hij zeker wor den gestraft", verklaarde de jonker ern stig. „Vóór ik begin, meneer", vervolgde Tho mas, die geen acht sloeg op Fanshaw's op merking, „moet u me beloven, aan niemand te zullen vertellen, dat ik den beker heb." Fanshaw dacht eenige oogenblikken na en besloot aan Thomas' verzoek te vol doen. Het was inderdaad gewenscht het vinden van den beker voorloopig geheim te houden; als dat bekend werd, zou de politie zich er ongetwijfeld mee bemoeien in de overtuiging, dat de beker den sleu tel vormde tot de ontdekking van den moordenaar. „Goed," zei hij, „ik zal er met niemand over spreken. Thomas, Ik kan je dat daarom beloven, omdat ik van mijn kant je straks enkele zeer vertrouwelijke mededeelingen heb te doen, waaruit Gould's onschuld blijkt." „Niets zal mij ooit kunne doen geloo ven, dat hij onschuldig is", hield hij onver zettelijk vol. Toen stak hij van wal met zijn mededeelingen. „Ik heb den beker ge vonden door Julius „Aha", viel de jonker hem opgewonden in de rede, „daar hebben wij hetDus dat is, wat het kind zoo dwars zit. Je hebt hem toch niet gedreigd, zooals je Susan hebt gedaan „Ik héb Susan niet gedreigd als ze dat zegt, liegt ze. En wat Julius betreft, ik mag den kleinen jongen veel te graag, om hem ruw te behandelen. Ik heb hem alleen gevraagd niets te zeggen, omdat, als hij iets vertelde, de beker nóóit meer zou te rugkomen. Het was noodig het kind het stilzwijgen op te leggen, meneer Fanshaw. want als hij er met zijn vader over gespro ken had, was alles uitgekomen en dat strookte niet met mijn plannen." „Maar het geheim heeft Julius zóó be zwaard, dat hij er ziek van is geworden", bracht de Jonker in het midden, zonder op Thomas' motiveering in te gaan. „Geen draal door het BBC-orkest o.l.v. A. Boult 9.20 Berichten eiv lezing. 9.55 Concert. E. Scotney (sopraan) en A. Trowell (cello). 10.50 Kerkdienst. 11.05—12.20 BBC-Dansorkest o.l.v. K Hall. „R a d i o-P a r i s" 1724 M. 8-05 Gramofoonpl. 12.50 Orkestconcert 1.25 Concert door vocaal Kwaret. I.55 Vervolg orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 7.40 Orkestconcert. 8.20 „Madame Butterfly", opera van Puccini, m.m.v. orkest o.l.v. Defosse cn solisten. Kalundborg 1153 M. 12.202.20 Concert uit rest. „Wivex*. 3.205.20 Omroeporkest m.m.v. solisten. Leiding: Reesen. 8.20 Orkestconcert o.l.v. Jensen, m.m.v. B. Engell (zang). 9.45 Gramofoonipl. 10.05 Pianorecital door V. Fischer. 10.35 Duitsche Romantische muziek o.l.v. Gröndahl. II.2012.50 Dansmuziek o.l.v. E. Tuxcn en Jazzmuziek op drie vleugels. Langenberg 473 M. 7.30 en 11.55 Gra/mofoonpl. I.20 Concert o.l.v. Wolff. 2.50 Gramofoonpl. 4.50 Concert o.l.v. Eysoldt, m.m.v. |Wc- rapkoor en cellist. 905 Omroeporkest o.l.v. Buschkotter. 10.35 Koorconcert. II.12.20 Concert o.l.v. Eysoldt. Rome, 441 M. 8.35 Gramofoonpl. 9.05 Vioolrecitai door A. Serato. 10.36 Orkestoonoert m.m.v. solisten. Brussel, 338 en 508 m. 338 M.: 12.90 Omroeporkest o.l.v. Lee mans. 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 6.50 Orgelconcert. 8.20 Symphonieconcert o.l.v. Kutmps. 9.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 10.30 Gramofoonpl. 508 M.: 12.20 Gramofoonpl. I.30 Omroepkleinorkesb o.l.v. Leemans. 5.20 Symphonieconoert o.l.v. Kumps. 6.35 Gramofoonpl. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8,20 Omroeporkest m.m-v. soliste o.l.v. Walpot. 9.20 Symphonieoonoert m.m.v. orkest en solisten o.l.v. Kumps. 10.30 Gromofoonplaton. Z e e s e n 1635 M. 8.20 Orkesconoert o.Lv. Fuhsel. 10.20 Berichten. 10.35 Massakoorzang voor het 15de Duit sche Turnfeest in Stuttgart 1933. II.05 Weerbericht. 11.2012.20 Populair concert uit Langen berg o.l.v, Eysoldt. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. Donderdag 8 Juni. (3d© Programma). 8.0012.20 Langenberg. 12.20—17.35 Daventry. 17.35—19.30 Brussel (VI.). 19.30 tot afloop: Luxemburg, (Wijzigingen voorbehouden). jarige gebr. G. De beide mannen verzet ten zich echter zeer hevig, waarbij de inspecteur zwaar mishandeld werd. Deze laatste kreeg hulp van agenten en bur gers, maar niet ver van het politiebureau ontstond opnieuw een hevige vechtpar tij, doordat eenige personen de beide vechtersbazen wilden ontzetten. De po litie slaagde er tenslotte in de beide mannen naar het politiebureau te bren gen, waar zij in bewaring werden ge steld. Den ijscoman heeft men niet meer terug kunnen vinden. wonder, dat de jongen zich overstuur maakte, toen juffrouw Baxter voorstelde, dat jij hem zoudt komen opzoeken." „Het spijt mo natuurlijk vroeselijk voor Julius", was het antwoord, „maar er ston den belangrijker dingen op het spel dan de gemoedsrust van een kleinen jongen. Als u wilt, meneer, mag u h e m morgen alles vertellen, wat u nu van mij hoort dan zal hij wel weer gauw in orde zijn, maar verder aan niemand anders." „Van dat verlof zal ik graag gebruik maken. En hoe ging hot vinden van den beker nu in zijn werk?" „Wel, het was zóó. Ik ging het bosch in om wat aarde te halen voor planten, die verpot moesten worden. Ik wilde naar do buurt van die dichtbegroeide plek, het „Spookboseh", zooals zo het noemen, weet u wel, omdat je daar den besten grond hebt, Julius was bij me, hij had do windbuks meegenomen, die hij van u ge kregen heeft en terwijl ik bezig was, liep hij in z'n eentje rond, om roovers en moordenaars te zoeken, zooals dat den laatsten tijd altijd het spelletje van hem en Julia was." „Ja, dat weet ik. Wat Julia er ook bij?" „Neen meneer, die was thuis; ze zat bij juffrouw Pamela te handwerken, geloof ik. Maar Julius amuseerde zich uitstekend alleen. Hij bleef een heele poos weg en ik was juist klaar en keek al naar hem uit, toen hij kwam aanhollen, zijn gezicht vuurrood van opwinding. Hij zei, dat hij meneer Gould in het bosch had zien rond scharrelen en „Welke dag was dat?" vroeg Fanshaw snel. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9