DONDERDAG 1 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 AUTOMOBILISME DE KUNSTREIS VAN DE K. N. A. C. NAAR N00RD-ITALIE. Een buitengewoon grooten bijval heeft de kunstreis door de Koninklijke Neder- landsche Automobiel Club naar Noord- Italië georganiseerd, onder hare leden ge vonden. Een stoet van 20 auto'6 vertrok uit Nijmegen om den langen reis naar Florence en Venetië, de centra waar een maal de Italiaansche Renaissance bloeide te aanvaarden. Het doel van de reis i6 tweeledig; vooreerst wordt beoogd om aan de deelnemers een mooien reis onder deskundige leiding te bezorgen, terwijl anderzijds de kunsthistoricus, de heer de Vries, onder wiens leiding het artistieke gedeelte van de reis berust, den deelne mers een inzicht zal trachten te geven in do sohoonste voortbrengselen van de Ita- liaansche Renaissance. Daarom zal in Florence vijf dagen verblijf gehouden wor den, terwijl te Avignon, Ravenna en Ve netië telkens twee dagen vertoefd wordt. De route loopt van Nijmegen over Luxem burg naar Nice, vandaar langs de Azuren kust naar Genua om dan dwars door Noord-Italië over Pisa, Florence, Raven na en Venetië naar Bolzano in de Dolo mieten te rijden. Vandaar gaat de reis dan over de Oostenrijksohe Alpen, Mun- ohen, Rothenburg en Coblenz naar Hol land terug. Het is een lange reis van 3600 km., door veel bergachtig terrein, een tocht, die veel van de wagens zal vergen, maar voor ■welke moeilijkheden deinst tegenwoordig een moderne auto terug? Om aan zulk een rit deel te nemen is het heuseh niet meer noodig om zich in een duren, luxueusen reiswagen te laten vervoeren, zooals wel bewezen wordt door een 4 cylinder Ford Model Y, die lustig met de zware Horch, Lancia, Cadillac, Auburn of Nash en wel ke andere dure luxe merken ook onder de deelnemers behooren, medehuppelt en die zich volstrekt niet laat afschrikken door de lange dagmarschen der twee eer ste dagen, ieder van ruim 300 km. noch door het Fransche bergland. De eerste twee dagen ging het met groote etappen van Nijmegen naar Luxemburg en van Luxemburg naar Dyon toe. Hier werd 'n morgen verblijf gehouden om enkele mid- deleeuwsche merkwaardigheden van deze oude Bourgondische stad te bezichtigen, •waarna 's middags de reis vervolgd werd naar Lyon. Den volgenden dag ging het naar Avignon, nadat onderweg nog eeni- ge malen opgehouden werd te Vienne en te Orange om enkele Middeleeuwsohe en oud-Romeinsche monumenten te bezichti gen. Te Avignon wachtte het reisgezelschap een aangename verrassing. De Automobiel Club de Provence ontving de Hollandsche bezoekers met den eerewijn en hartelijke toespraken, die door den tochtleider den heer van Haaren uit naam van zijn mede reizigers beantwoord werden. Twee dagen werd te Avignon vertoefd. Een bezoek werd gebracht aan Arles om het huis te zien, waar de Hollandsohe schilder Vincent van Gogh geleefd en ge werkt heeft, waarna onder leiding van den heer de Vries het pauselijk paleis, een monumentaal gebouw uit de 14de eeuw bezichtigd werd, waar eenmaal de pausen leefden gedurende het tijdperk, dat zij uit Rome verdreven waren. Op gloedvolle wijze beschreef de kunstleider het leven der pauselijke hofhouding uit die dagen, waarna onder zijn leiding een rondwan deling door de stad met hare typische kronkelende nauwe straatjes werd onder nomen. WIELRENNEN 25-UURS RIT. Rijswijksche Wielerbaan. De directie van de Rijswijksche Wieler baan heeft groote plannen. Zooals reeds in 't kort werd gemeld, zal op 22 en 23 Juli een 25-uurs koppelwedstrijd worden gehou den, waaraan zal worden deelgenomen door de bekendste Zesdagenrenners van Europa, Met het koppel BrocardoGuim- bretière werd reeds gecontracteerd, ter wijl onderhandelingen worden gevoerd met vele andere koppels, o.a. Pijnenburg Wals. Het plan is, in totaal 14 15 kop pels te engageeren. De wedstrijd, die om 10 uur Zaterdag avond aanvangt., wordt Zondagmorgen van 6 tot 1 uur geneutraliseerd, en eindigt Zondagvond om 11 uur. Zaterdagavond wordt begonnen om 8 uur met een internationaal sprintnummer gevólgd door een omnium race of een stayersnummer. Voorts staat voor 16 Juli een veteranen- wedstrijd op het programma. NATIONAAL AMATEURST0URN0 0I. Selectie Zuid-Holland. Op de Rijswijksche wielerbaan had gister avond een selectiewedstrijd plaats voor het Nationaal Amateurs Tournooi voor het district Zuid-Holland. In den sprint won B. Leene de finale voor Verheyen, Eindhoven, en Beukers. De lange afstandsrace over 30 K.M. gaf tot uitslag: 1. Toet 57 min. 51.2 sec. 2. Alt huizen. 3. Vermaat. 4. Vioen. 5. Dane 6. Pootjes. Het team voor Zuid-Holland bestaat dus uit de volgende sprinters: B. Leene, Ver heyen en Eindhoven en de lange afstands renners Toet, Althuizen, Vermaats, Vioen, Dane, Pootjes. Wedstrijden te Kopenhagen. De resultaten van de Dinsdagavond te Kopenhagen gehouden wielerwedstrijden luiden als volgt Sprint wedstrijden: 1. Falck Hansen. 2. Engel. 3. Arlet. Wedstrijd over 2 K.M.: 1. Engel. 2. Falck Hansen. 3. Knudsen. ZWEEFVLIEGEN LIERSTART, DOEL EN WERKING. Wie wel eens op een Zaterdagmiddag bf Zondag langs de Maaldrift gegaan is en daar de kleine sprongetjes met de Zög- ling door de leerlingen heeft zien uitvoe ren, zal zich onwillekeurig afgevraagd heb ben of het zweefvliegen zelfs als sport wel toekomst heeft! Die sprongetjes moe ten tooh wel gauw vervelenhoe ieder tie«n of twaalf keer trekken wil om één keer een meter of twee drie boven de grond te zwe ven is velen een raadsel Zwaefvliegen eisciit een buitengewoon fijn ontwikkeld vlieggevcel, en juist als men voelt dat dit g9voel reeds aange kweekt >ord: dan ontslaat een alles op offerende drang om dit gevoel aan de prae tijk te toetsen, dan kan men gerust dag aan dag aan een zweefvliegtuig reparee- ren met het idee, dat als het klaar is er weer één vlucht mee gedaan kan worden. Dit is dan ook de verklaring, dat men maandenlang naar de Maaldrift kan trek ken om per middag twee of drie keer enke le meters boven den grond te zweven. Er gaat bij het zweefvliegen geen instructeur mee, die in kan grijpen als del eerling een fout maakt, zooals bij motorvliegen, daar om is het ook noodzakelijk, dat de leer ling in het begin laag bij den grond blijft anders zouden zijn fouten hem duur te staan komenZweefvliegen kweekt daar om reeds een ijveren wil en uithoudings vermogen Na drie maanden oefenen zijm er al on geveer tien leerlingen, die deelgenomen hebben aan de zweefvliegoefeningen der Haagsohe- en Leidsche Zweefvliegclub. die hun A-brevet mogen halen, d.w.z., die nu op den tweeden Pinksterdag mogen trachten minstens 20 seconden in de lucht te blijven en daarbij dan misschien een hoogte van 30 meter zullen bereiken. Ze ker is dit een interessant gezicht, want de zweefvliegtuigen worden niet als mo torvliegtuigen langzaam en geleidelijk van den girond afgetrokken, doch schieten met groote snelheid bijna loodrecht omhoog, waardoor men een raketidee krijgt. Zijn tijden, geteld in seconden, het uiter ste dat men met zweefvliegen kan berei ken1? Dan heeft de wandelaar langs de Haagweg gelijk, als hij zegt, dat zweefvlie gen zelfs als sport geen toekomst heeft Zweefvliegtuigen maken gebruik van luohtkrachtenzijn er nu lucht krach ten in de natuur die het mogelijk maken uren met zoo'n apparaat in de lucht te blij ven Het antwoord moet bevestigend zijn. Door verschillende bodemgesteldheid, wor den de zonnestralen verschillend terugge kaatst en wordt de zich er boven bevin dende lucht ook verschillend verwarmd. Warmere lucht is ijler, en zoo zal de koude lucht, die zwaarder is zich naar de war mere ijlere lucht begeven en met de war me lucht omhoog stijgen. Bij de grond is de luchtstroom warmer dan boven, bevat beneden dus meer waterdamp dan boven, dus moet boven oondenseeren in den vorm van cumuluswolken (jonge wolken). On der cumuluswolken zal dus een opstijgen de luchtsroom aanwezig zijn, en dus als men op de een of andere wijze een goede hoogte kon bereiken, zou het mogelijk zijn zittend" onder een cumuluswolk of zwe vend van cumulus- tot cumuluswolk uren lang rond te laveeren. Duitschland is ons wat dat betreft vooruit geweest want daar zijn tijden van 5 tot 10 uur regel en heeft men wel record-vluchten van meer dan 16 uur en 300 K.M. in rechte lijn, ge maakt Om de goede hoogte te bereiken kan men twee methoden toepassen, n.l. zich door een motorvliegtuig laten opslepen of een autolier gebruiken. De laatste methode zal den tweeden Pinksterdag, ter afwisseling van het A- brevetvliegen gedemonstreerd worden op de Maaldrift onder Wassenaar. Hoewel de verwachtingen nog niet zijn, dat men op wolkenhoogte komen zal, is het niet uitgesloten, dat als de wind gun- stis is, toe11 reeds aardige hoogten bereikt zullen worden! Deze lierstrart wordt als volgt uitge voerd Aan de achterzijde van een auto wordt een trommel bevestigd, die vrij draaien kan. Om deze trommel wordt een 300 meter kabel geleid, welke aan de eene zijde met het vliegtuig, aan het andere einde met een 50 meter lange gummi- streng, die aan een pen in de grond be vestigd is, verbonden wordt. Rijd de auto. dan trekt de kabel het vliegtuig omhoog Op de grootste hoogte gekomen kan de vlieger door een mechanisme aan het vliegtuig de kabel losmaken, waarna het vliegtuig vrij verder vliegen kan. De hier geschetste methode zal den tweeden Pinksterdag tusschen 10 uur en 5 uur enkele malen gedemonstreerd worden Belangstellenden zijn welkom SCHERMEN LEIDSCHE SCHERMBOND. De Jaarvergadering. Op de Jaarvergadering van den Leid- se-hen Schermbon, in Hotel Centraal al hier gehouden, onder leiding van den voor zitter, den heer J. A. Volkers, werden als oommisisarissen gekozen de heeren: D. Brussee (Elbewee) en J. J. Swaan (A.E.W.) Daar de secretaris herkozen werd. bleef het bestuur overigens ongewijzigd. Tot leden der kascommissie werden aangewezen de heeren S. M. Brugmans (Elbewee), J. Dreef (Leiden) en H. van Duuren Jr. (A.E.W.). De wisselprijzen voor de winnende equi pes der gehouden Sabel-Competitie wer den met een toepasselijk woord aan de be treffende Captains van A. E. W. II en A. E. W. III uitgereikt. Tot algemeen wedstrijdleider werd ge kozen de heer H. v. Duuren Sr. (A. E. W.). Voor het zomerseizoen staan behalve enkele Bondsoefenavonden op het pro gramma: Sabelwedstrijden voor le en 2e Afdeeling benevens een FToret en een De- genwedstrijd. Alle personeele wedstrijden waaraan uitsluitend door Bondsleden kan worden deelgenomen. Met een opwekkend woord om den bloei van den Leidschen Schermbond en daar door de schermsport in het algemeen te helpen bevorderen werd de vergadering gesloten. PAARDENSPORT DE DERBY TE EPS0M. De derby-race te Epsom werd gisteren bijgewoond door den koning en de konin gin van Engeland. Voorts waren aanwezig de Prins van Wales, de Hertog en de Her togin van York, prins George en diens ge- gemalin, alsmede Lord Harewood. De race werd gewonnen door Hyperion van Lord Derby, met een voorsprong van vier leng ten, in den recordtijd van 154 seconden Het paard stond 6/1 geboekt. Tweede werd King Salmon van Sir H. Ounliffe (7/1). 3. Statesman van V. Emmanuel (20/1). Over het verloop van de race meldt „De Telegraaf" nog het voigende: Vier en twintig paarden werden voor de race gezadeld. Zooals de gewoonte is, werden ze voor de groote parade, langs de tribune, voorafgegaan door een bere den agent gezeten op een schimmel. Young Lover opende de rij, die door den favoriet Manitoba werd besloten. Een bij zonder goeden indruk maakte de outsider Interlace, terwijl de Aga Khan's Gino slecht in conditie leek. De opstelling bij den start nam eenigen tijd in beslag. Tal van vliegtuigen cirkel den boven de baan, doch het geraas der motoren ging bijna in het geroezemoes van de vele tienduizenden op den beganen grond verloren. Nog steeds kwamen er vertragingen bij den start, maar de start zelf was buiten gewoon goed. Manitoba nam aanstonds de leiding, gevolgd door Light Sussex en Corcado, doch Manitoba's voorsprong, die aanvankelijk 1 y3 lengte bedroeg, werd hoe langer hoe kleiner. Coroado werd uitste kend naar voren gebracht en ook Tuppen ce maakte telkens vorderingen. Langza merhand trad echter een andere groep op den voorgrond en wel Hyperion, King Salmon en Statesman die in deze volgor de de finish passeerden met Scarlet Tiger als vierde. Dit is de tweede keer, aldus het blad, dat een paard van den huidigen Lord Derby, deze beroemdste vlakkebaan race, die reeds 152 jaar geloopen wordt, wint; in 1924 zegevierde nl. zijn paard Sansovi- no, onder den jockey T. Weston, die ook vandaag den winnaar reed. De uitslag van de Derby heeft, wat de Dublin-Sweepstake betreft, drie houders van loten in Nederland en Koloniën een aardige winst bezorgd. Neonlite Ltd. te Soerabaja won met „Hyperion" een be drag van 30.000 pond. „Batavia", Willem Buitenwegstraat te Rotterdam kreeg met „King Salmon'1 15.000 en „Holly Year", Pauwenlaan 78. Den Haag met „States man" 10.000 pond. LAND- EN TUINBOUW NOGMAALS: ONZE BEDREIGDE VEESTAPEL. (Ingezonden.) De redactie was zoo welwillend mijn vorige beschouwing over bovengenoemd onderwerp, volgens mijn verzoek, op te nemen vóór de vergadering van den Boe renbond van den L.T.B. op 16 dezer te Haarlem gehouden, waar deze zaak amp9l zou worden besproken. Hoe verward de denkbeelden daarom trent zijn, bleek uit het feit, dat, vo.gens mededeeling van het bestuur van boven- genoemden Vakbond, het Hoofdbestuur geen voeling had gehouden met het be stuur van den Boerenvakbond, toch zeker de meest belanghebbende partij in deze, met het gevolg, dat deze Vakbond zich in z'n prae-advies diametraal stelde tegen over het door het Hoofdbestuur aan de Re geering gegeven advies. Ook de algemeene vergadering der Holl. Mij v. Landbouw, te Amsterdam gehouden, kantte zich daartegen. Dat men ook in den boezem der Crisis- Zuivel-Ccntrale niet goed raad weet met het geval, bleek wel uit hetgen men daar fluisterde, als zou men nu weer voorne mens zijn, de af te slachten dieren tot cor ned beef te verwerken. Een reprise in grootschen stijl dus van de bekende speen varkens-affaire; want zeker zal ook een groot percentage van dit minderwaardige vee voor de consumptie worden afgekeurd en, of van 't overige nu wel een eerste klas product zal te maken zijn, mag men be twijfelen. Maar zelfs al ware dit zoo, dan nog ban het finantieel niet anders dan een fiasco opleveren. In mijn vorige opstel heb ik reeds aan getoond. dat we om eene, als door den heer Buckman beoogde, vermindering van pro ductie te krijgen niet 210.000, maar zeker 280.000 koeien zullen moeten afslachten. Nu levert iedere koe toch zeker 50 blik ken corned beef, is dus totaal 14.000.000 blikken, tegen een waarde van ongeveer 80 oent per blik, maakt een bedrag van 11.2 millioen gulden. Ste!t men nu de waarde der te onteigenen koeien op 100 per stuk, is in totaal 2S mil'ioen gulden, dan geeft dit reeds een verlies van bijna 17 mi licen den waarbij dan nog komen alle kosten van inventarisatie, administratie, fabricage, risico en last not least, renteverlies, want die 14 millioen blikken zullen toch wel niet zoo een, twee, drie zijn opgepeuzeld. Dan maar weer accijns op 't vleesch! Maar wat steekt daar nu de boer van in z'n zak? 't Zal of de consumptie doen in krimpen, of de prijzen doen dalen, in beide gevallen tot schade van den boer. Trou wens, het heele systeem van de Zuivel-Cen- trale deugt m.i. niet. Een koopman, die met een teveel aan goederen zit, tracht niet een deel voor hoogeren prijs te ver- koopen, want dan weet hij, dat hij onver mijdelijk met de rest blijft zitten; maar hij houdt „uitverkoop" tegen alle mogelijke prijzen en past dan zijn zaak aan de ver anderde omstandigheden aan. Een grappenmaker op bovengenoemde vergadering had het denkbeeld nu een deel van ons overtollig vee uit te voeren naar.... Denemarken We hadden nu al lang zoo ons best gedaan de Denen van hun overtollig vee te ontlasten, dat 't toeft niet meer dan billijk zou zijn dat ze nu ook ons door ons surplus heen hielpen. Hij sprak 't echter niet uit. in tijds bedenken de, dat wij alleen maai recht hebben op den titel „de Chineezen van Europa" te zijn. Dat men overigens aan de Crisis-Zuivel- Gentrale Bartjens nog niet hee! en al on der de knie heeft, blijkt wel uit het vol gende: In z'n bekende radio-rede heeft de heer Buckman een bedrag van 50.— genoemd, als het bëdrag hetwelk de Crisis-Zuivel- Gentrale per koe over een geheel jaar uitkeert. Nu zijn er volgens genoemden heer 1.400.000 melkkoeien van wier opbrengst naar schatting 20% direct in consumptie gaat. Daar nu 't vorig jaar de consumptie melkers geen steun ontvingen, blijven er 1.160.000 over waarover de steun verdeeld is. Deze zouden dus over een vol jaar ge steund zijn met 50per koe, is 58 mil lioen gulden Maar reeds in Februari, toen dus de C.Z.C. nog maar acht maanden in werking was deed men den volke kond, dat door de Crisis-Zuivelwet de boeren nu reeds 80 millioen aan steun ontvangen had den. Zeker 'n telfout 't Ergste is, dat de burgerij, die zulks leest, in den waan gebracht wordt, dat de boeren er nu wel weer bovenop zijn; niet bedenkende, dat een, groot deel van dien steun weer wordt teniet gedaan door de exhorbitante lage prijzen, welke bij den af zet van vee kunnen worden bedongen. Zelfs minister Verschuur schijnt die meening toegedaan. Heeft toch niet eeni gen tijd geleden Z.Exc. in de Kamer ver klaard zich te ergeren over de door de boeren aan hunne arbeiders uitbetaalde loonen Toch een eigenaardig geval. Overal wor den loonsverlagingen toegepast en men schijnt het normaal te vinden, 't Is nog slechts enkele jaren geleden, dat de Phi- lipsfabrieken een winst maakten van meer dan 30 millioen'gulden. Toch zeker door de arbeiders bij elkaar gehaald. Een paar jaar later worden deze niet bij tien- of honderd tallen, maar bij duizenden ontslagen en men hoort niets; men vindt het normaal; 't dividend moet immers zooveel mogelijk worden veilig gesteld! Maar wanneer de boer noodgedwongen loonsverlaging toe past omdat hij zelf niet te eten heeft, danacht ieder zich geroepen hem de le-s te lezen En dat wordt dan gezegd in een Kamer, wier leden, ofschoon heel ons volk op schrikbarende wijze verarmt en talloozen ten onder gaan, het nog niet verder ge bracht hebben dan de opoffering van drie, zegge drie procent, en door een regeering welke de hypotheekboer aan een onvermij- delijken ondergang overlevert. Laat het nu toch eens uit zijn met der gelijke uitlatingen, welke de gemoederen slechts verbitteren en tot niets nut zijn. Ik tart toch den Minister en zijn pa'adijn den heer Loerakker het bewijs te leveren, dat de boeren meer kunnen betalen, als ze ten minste niet met hun eigen gezin verhonge ren willen. Zou men overigens nu zachtjes aan niet tot de overtuiging komen, dat al die maat regelen de verwarring hoe langer hoe groo- ter maken en er slechts één redmiddel is: „het aanpassen zoowel van rente als loon aan de prijzen der producten. Leiden. J. B. Wesselingh. STATIONSAANÖUIDING KAAS- CONTROLESTATION. Het bestuur van het kaaseontrolesta- tion Zuid-Holland-Brabant bad bij de di rectie van den landbouw geprotesteerd te gen de vervanging van de stationsaandui- ding Z. op de Rijkskaasmerken voor dit DE AVONTUREN VAN 35. Weet je wat, zei Profje. je moest eens een plaatje op de gramofoon opzet ten, dat is gezellig. En Struikje haalde ee kleine kindergramofoon rit r'o k ffo: er liet een plaatje spelen van 1 - n groen Knollenland". Profje st gemakkelijk uit in het gras on sloot I oogen. Zoo kon hij beter van de prachtige muziek genieten. jtiiiiiiiiiimiiiiimmiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu I WAT GEBEURT I ER MORGEN? is het tien jaar geleden, dat de ope ning plaats vond van den electrischen tramweg Den HaagWassenaar. aanvaardt prof. dr. W. F. Suermondt, als opvolger van wijlen prof. dr. J. EL Zaayer, benoemd tot hoogleeraar in de Heelkunde aan de Leidsche Universiteit, des namiddags te vier uur zijn ambt met het uitspreken eener inaugureele rede in het academiegebouw. houdt de Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" te Maastricht haar algemeene ledenvergadering. heeft door het gemeente-bestuur op het stadhuis te Rotterdam de officieele ont vangst plaats van de leden, die deelnemen aan het 25ste bondsfeest van het Konink lijk Nederlandsch Gymnastiek Verbond. •heeft door het stadsbestuur van Liver pool de feestelijke ontvangst plaats van den Pauselijken Legaat ter gelegenheid van de eerste steenlegging van de nieuwe kathedraal op 5 Juni d.a.v. station bestemd (welke aanduiding se dert de stichting van het station in 1919 had dienst gedaan) doof de letter B, en verzocht, om dit besluit óf ongedaan te maiken, óf de aanduiding ZH voor het sta tion Zuid-Hol and-Brabant aan te wijzen. Thans heeft de directie van den land bouw beslist, dat de letter B, welke sinds Maart 1932 als aanduiding van 'het sta tion Zuid-Holland-Brabant dienst heeft Tedaan, wordt vervangen door de letters HB, gecombineerd op dezelfde wijze, waarop de gecombineerde letter NH reeds lang voor het Kaascontrolestation Noord- Holland gebruikt worden. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. POEL AU BRAS (uitr.) pass. 30 Mei Gi braltar. POEL AU LAUT (uitr.) vertr. 30 Mei v. Sa bang. POELAU ROEBIAH (thuisr.) pass. 30 Mei Gibraltar. TARAKAN (uitr.) pass. 30 Mei Beve- zier. KON. NED. ST00MB. MIJ. AMAZONE vertr. 30 Mti van Danzig naar Stettin. FAUNA arr. 31 Mei van Triest te Plume TRITON vertr. 30 Mei van San Juann. Ponce. OBESTES vertr. 30 Mei van PPuerto Barrios naar Jacksonville. VENEZUELA arr. 31 Mei van West- Indië te Amsterdam. KON. PAKETV. MIJ. LE MAIRE vertr. 30 Mei van L. Mar ques naar Beira. SIGLI arr. 30 Mei te Belawan. KON. HOLL LL0YD. ZEELANDIA (uitr.) vertr. 31 Mei van Funchal. HOLLAND-AFRIKA LIJN. MEESKERK (uitr.) pass. 30 Mei Dun- geness. HOLLAND—AMERIKA LIJN. STATENDAM vertr. 31 Mei van Rot terdam naar New York. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. PATROCLUS vertr. 30 Mei van Kobe naar Rotterdam. PROMETHEUS, Liverp.-Batavia pass. 31 Mei Gibraltar. STENTOR vertr. 30 Mei van Gravesend naar Hamburg. Koopt bij hen, die in UW dagblad adverteeren PROFJE EN STRUIS JE. 36. Maar er waren er nog meer, die wil len genieten. Op zij van den weg kwam meens een haasje aar gesprongen. Vol ver dring keek het ïaar de gram foon, waar- zi n volkslied v e: 1 - - eeld en al heel uv kv men e< n g i Ie e .umgeloo- cn, ie eerhicdi'.: de h<>e ijos afnamen en blootshoofds luisterden.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10