TREINONTSPORING TE KROMMENIE. WOENSDAG 31 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 Drie licht-gewonden onder de reizigers. GEMENGDE BERICHTEN DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Motorrijder gegrepen en gedood. Op den onbewaakten overweg aan het Moleneind to Teteringen bij Breda is gis termiddag do 28-jarig© sergeant van de militaire politie. Veldhuis, afkomstig uit Amsterdam, welke met zijn motorrijwiel oen overweg overstak, juist op het moment dat de trein welke om 4.06 in Breda aan komt, passeerde, gegrepen en gedood. LUCHTTANK VAN EEN MOTORBOOT UIT ELKAAR GESPRONGEN. Schippersdochter gedood. Men meldt ons uit Amsterdam: Gisteravond omstreeks elf uur is aan boord van het motorschip „Troost Elkan der' sc'hipper Riksten, thuisbehoorende te Uithuizen, een ernstig ongeluk gebeurd. Tiet scheepje had juist de Oranje Slui- *zen verlaten toen plotseling de luchttank van den motor uit elkaar sprong. De 20- jarige dochter welke juist bezig was in de machinekamer lucht bij te pompen, werd weggeslingerd en werd zwaar aan het hoofd gewond. Het was zoo goed als in tweeën gespleten. Het meisje is vrij spoe dig na het ongeval overleden. Het lijk is naar het Binnen-Gasthuis overgebracht. De schipper welke aan het roer stond en een drietal jonge kinderen, welke in den roef van het scheepje te slapen lagen, kregen geen van allen eenig letsel. Hoe het ongeval is geschied, kon nog niet worden vastgesteld. Het scheepje is aan de stadszijde aan het Noordelijk rem- mingswerk voorloopig gemeerd. AUTO TEGEN EEN BOOM. Vijf gewonden. Onder Hedel reed de heer R. Krom uit Zand voort, handelaar in electrische artikelen, die op weg was naar Dussel- dorf, met een vaart van 55 K.M. op den rechterkant van den weg, meldt, de ,,'s-Hert. Grt." Circa 20 M. voor he-rn was een fietser, den heer Koenen uit den Haag, die plotseling uitweek, wellicht door een gat in den weg. Hij kwam voor den wagen terecht, zoodat de automobi list moest kiezen óf den man overrijden óf tegen een boom. Hij koos het laatste, de auto kwam op den linkerkant te lig gen en werd geweldig beschadigd. In den auto zaten vier heeren en een dame. Zij hebben allen verwondingen opgeloopen, nogal van ernstigen aard, doch niet le vensgevaarlijk. Zij zijn naar hot zieken huis te Den Bosch overgebracht. TAXI OP VRACHTAUTO GEREDEN. Twee gewonden. Op den Rijksstraatweg ter hoogte van Pruisenbergen bij Laren (N.H.) is gister middag omstreeks vijf uur een Amsterdam- sche taxi, welke een vijftal personen naar Barneveld zou brengen, op een vrachtauto gereden, met het gevolg, dat twee der in zittenden, de logementshouders Ph. v. d. Hoorn en N. de Man, beiden uit Amster dam, werden gewond. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat de taxichauffeur niet bijtijds had gezien, dat de vrachtwagen, welke voor hem uit reed stopte. De taxi werd geheel vernield. De heer Van de Hoorn, die er het ergst aan toe was, werd op advies van een ge neesheer per brancard naar het zieken huis vervoerd, terwijl De Man, die een hoofdwonde had opgeloopen, zich per auto eveneens naar het ziekenhuis begaf om zich te laten verbinden. De vernielde taxi werd door de politie in beslag genomen. FEUI» I ETON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelsch van FERGUS HUME. MET EEN VAART VAN 85 KM. UIT DE RAILS. Oorzaak: Verkeerde wisselstand. Gistermiddag te kwart voor vier is de electrische trein, nr. 2456, komende uit de richting Alkmaar, bij het binijenkomen aan het station te Krommenie, ontspoord. Het ongeluk is gebeurd met den electri- schen trein uit Uitgeest, op weg naar Am sterdam, die om 3.2S uur te Krommenie moest binnenkomen. De ontsporing had plaats op ongeveer 200 Meter van het sta tion. Van den uit vier wagons bestaanden trein, zijn drie ontspoord, welke dwars over de rails kwamen te staan. Er bevon den zich in den trein ongeveer 25 reizigers, waarvan drie licht gewond werden, hoofd zakelijk door glasscherven. Een van do passagiers, ingenieur Heymans uit Leiden, heeft dade.ijk na het ongeval de leiding op zich genomen van het reddingswerk. Daar een portaalmast. waaraan* de stroomdra den bevestigd zijn, dwars over den weg kwam te liggen, nam de heer Heymans on middellijk maatregelen om den stroom te doen afsluiten, ter vermijding van even tueel ernstige ongelukken. Voorts heeft de heer Heymans teefonisch eenige doktoren gewaarschuwd, die kort na het ongeval ter plaatse waren. Het bleek gelukkig dat d verwondingen, welke bovengenoemde rei zigers hadden opgeloopen niet van ernsti gen aard warén. Na te zijn verbonden kon den zij huns weegs gaan. Er heeft zich on der de reizigers hoegenaamd geen paniek voorgedaan, hoewel de schok zeer hevig geweest moet zijn. Degelijk materiaal voorkwam erger. Nader wordt gemeld, dat de trein, die éen vaart had van ongeveer S5 K.M., m den bocht is gederailleerd. Twee der wa gons zijn van de spoorbaan over de daar langs loopende sloot gevlogen en vervol gens in het weiland gekanteld. De twee andere rijtuigen zijn schuin op de rails blijven staan. De rails zijn over een afstand van 50 Meter 1 Meter opgelicht. Direct na het ongeluk sneldegtatio.nspprsoneel met v'erbandtrommels en ander hulpmateriaal toe. Dat het ongeluk nog zoo betrekkelijk goed is afgeloopen, is toe te schrijven aan het feit, dat de ontspoorde rijtuigen van staal zijn gebouwd. Het treinverkeer in beide richtingen werd gestremd. Onmiddellijk na de ont sporing is een aanvang gemaakt met de opruimingswerkzaamheden. Onder meer ic om half vijf uit Amsterdam een aantal spoorwegarbeiders naaa* Krommenie ver trokken. Het treinverkeer van Amsterdam naar Uitgeest en Alkmaar werd verlegd over Haar.em. Voorts werd tusschen het Centraal Station te Amsterdam en Wor merveer een z.g. pendeldienst ingesteld voor reizigers voor laatstgenoemde plaats en tusschengelegen stations. Nadere bijzonderheden. Nader wordtf gemeld: De ontsporing had plaats 400 Meter voor het station. Van Uitgeest tot Krommenie digt dubbel spoor. Op de plaatst, waar het déraillement plaats had, splitst zich het rechter spoor, waarop de treinen in de richting Amsterdam loopen. De wissel bij deze splitsing lag verkeerd, zoodat de trein slopen, terwijl jij bij het altaar was." „Maar ik heb absoluut geen geluid ge hoord 1" Lionel lachte. „De persoon, die je be spiedde, zal ook wel zalig opgepast hob- bsn om geen geluid te maken. Dan had hij zijn. kans om idea beker in handen te krijgen meteen beaorven." Ze waren al pratend op „De -Olmen" te ruggekomen en zetten daar het gesprek- voort." „Hoe kon iemand weten, dat ik den be ker had vroeg Anita. „Ik droeg hem onder mijn matei en bovendien was mijn bezoek aan het huisje van den ouden Toll- hurst .het resutnat van een plotselinge in geving en was het aanvankelijk niet eens mijn plan den beker mee te nemen. En bij het inquest is komen vast te staan, dat niemand op dat uur buiten was." „We weten nu dat Rick dien avond het huis nog verlaten heeft", herinnerde Lio nel haar, en het zou me ook niet verba zen, als je vader nog aan den wandel is geweest. Ik ben nog altijd niet overtuigd, dat hij niet een poging heeft gewaagd zich van dén vurig-begeerden beker meester tc maken, misschien wel in samenwerking met Gould, met wien hij bijna den heelen avond samen was." „Maar juffrouw Maynard houdt vol, dat hij niet uit de herberg geweest is." „O, hij is handig genoeg om haar een rad voor de oogen te draaien. Het is mij gebieken, dat je vader een kamer op de benedenverdieping had. Het was een klein kunstje voor hem om net als Ricky door het raam naar buiten te kruipen en lanps denzélfden weg weer binnen te ko men, terwijl juffrouw Maynard in den waan verkeerde, dat hij rustig in zijn bed lag. Op die manier kon hij zich, zooals die daar nog met groote snelheid reed, op dit derde spoor terecht kwam en derailleer de. Op het station Wormerveer had men den hevigen klamp gehoord en snelde men naar de plaats des onheils. Op het eerste ge zicht vreesde men een ramp Het bleek echter, dat er maar weinig passagiers in den trein waren en dat deze er over het algemeen goed waren afgekomen, al waren zij natuurlijk allen buitengewoon onder den indruk van het ongeluk. Een passagior was nog al ernstig gewond aan eerHarm. Deze is gebroken. Na een voorloopig ver band is de man overgebracht naar het Ver- plegingshuis te Wormerveer waar hem ge neeskundige hulp is verleend. Andere pas sagiers hadden oenige ontvellingen en pijn lijke plekken. Zoover noodig zijn zij op het station geholpen. De wagenbestuurder is er ook zonder letsel afgekomen. Dit laat ste is inderdaad een wonder, want de ma- terieele schade is zeer groot. De trein zwenkte door den verkeerden wisselstand op het derde spoor rechts af. In dien bocht is het voorste rijtuig uit de rails gespron gen, heeft de biels gogrepen van het naast liggende spoor, waardoor dit spoor geheel werd omhoog gebracht en kwam door do opstuwende kracht van de andere wagons, dwars op den weg te staan en kantelde. De tweede wagon werd meegetrokken in de beweging van den eersten wagon en kwam eveneens dwars op den weg, ech ter in tegengestelde richting tegen den eerste aan, maar viel niet om. De derde wagon werd uit de rails gewipt maar bleef in de richting van dep weg staan. De wie len zijn diep in het zand gedrongen. De vierde en laatste wagon ontspoorde slechts gedeeltelijk. Seinpalen en palen van de electrische geleiding werden meegesleurd, braken af of zijn krom gebogen. Van den eerste wa gon die met den bovenkant naar het Wor- merveersche station ligt, zijn alle deelen van de kap weggerukt, de onderstellen lig gen er naast, evenals bij den tweeden wa gon. Uit dit eerste rijtuig is de wagenbe stuurder zonder letsel te voorschijn ge kropen. Van het tweede rijtuig zijn door de schok de meeste ruiten gebroken. Zoo ver wij konden zien hadden de beide laat ste wagens weinig of geen schade. De twee eerste rijtuigen liggen dwars over den weg en de rails zijn verbogen tot een vorm- looze massa. Het spoorwegverkeer is dan ook totaal versperd. Het werd ten Noor den van Uitgeest geleid via Haarlem en .via .Zaandam tot Krommenie. Een, hulp- trein met personeel -was hedenmiddag reeds aangekomen en met man en macht werd begonnen aan hét opruimingsr werk. Allereerst werden de draden en de krom getrokken palen van het electrische riet verwijderd. De baan in de richting Uit geest zal spoedig vrij zijn en de mogelijk heid bestaat dat dan morgen over enkel spoor de dienst kan worden hervat. Gis teravond is nog een kraanwagen uit Am sterdam naar Krommenie vertrokken om den gekantelde wagen weer overeind te brengen. Het is zeker te danken aan de stalen constructie van de electrische wagens dat de passagiers er zoo goed zijn afgekomen. De oude wagons van stoomtreinen zouden dezen schok vermoedelijk niet doorstaan hebben en in elkaar geschoven zijn. mijn neef het ook heeft gedaan, een alibi verschaffen." Anita stond op het punt met kracht te gen Lionel's redeneering op te komen, om dat ze zoo zielsgraag wilde bewijzen, dat haar vader onschuldig was. Maar ze werd daarin verhinderd door het onverwachte verschijnen van Almer, het factotum van den huize Dawson, die een groezelige, be duimelde enveloppo van goedkoope kwali teit in dc hand had. Uit zijn ietwat- ver warde uiteenzetting begrepen Lionel en Anita, dat hij deze in de portiek van de achterdeur gevonden, waar zij door een onbekende op de voor boenders en bor stels bestemde nlank moest zijn gedepo neerd. Daar Anita's naam op het couvert stond,- was hij haar het document dadelijk komen brengen. Ze bedankte den jongen voor zijn moeite en stuurde hem weg. Daarop scheurde ze haastig de enveloppe open. „Van wien zou het zijn", zei ze voor zich heen, naar de onbeholpen hanepooten ziende, waarmee haar naam geschreven was, „en het voelt zoo dun aan Uit het couvert kwam een onregelmatig stuk papier, een groote snipper te voor schijn, blijkbaar van een grooter blad af- gecheurd. Het was mooi, dik, papier, zoo als aanzienlijke lieden voor hun corres pondentie gebruiken en het fragment be vatte slechts één regel, aan beide kanten afgebroken en geschreven in een kloeke, aristocratische hand. Fanshaw keek over Anita's schouder- en las met haar mee. Er was kop noch staart aan de woorden: ....„en de politie zal mij voor den moor denaar houden en mij zoe...." „GoeJc hemel", hijgde Fanshaw, „wie heeft dit gestuurd?" UIT DE RADIOWERELD Programma's van Donderdag 1 Juni. Huizen, 1875 M. 8.009.15 KR«0, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00—11.30 NCRV. S.009.15 en 10.00 Gramofoonplatcn. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.03 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Orkestconcert en Gramofoonplatcn 2,00 Handwerkcursus. 3.00—3.30 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Zang door Mevr. H. Ludolph, so praan. Aan den vleugel: Th. v. d. Pas. 5.45 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 6.15 Causerie. 6.54 Knipcursus. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Journ. Weekoverzicht. 8.00 Uitz. voor Enkratoia (Bond van Prot. Chr, Drankbestrijders-Vereenigingen) 9.00 Arnhemsche Orkestvereeniging. Ca. 9.45 Vaz Dias. Hierna vervolg con cert. 11.0011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 296 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert. P. v. d. Vange, piano. G. Gantzert, viool en Egb. Veen (begel.). 11.00 Knipcursus. Kinderkloeding. 11.30 Vervolg concert. 12.002.15 Omroeporkest o.l.v. N. Trcep en Gramofoonplaten. 2.30 Gramofoonplaien. 3.00 Cursus door Mevr. I. de Leeuw-Van Rees. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Zang door den heer Bracony. Aan den vleugel: Egb. Veen 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Re freinzang: Bob Scholte. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Kovacs Lajos. 7.30 H. Felderhof: Centraal Zwitserland. 8.00 Vaz Dias. 8,05 Gramofoonplaten. 9.00 Concertgebouworkest o.l.v. Dr. W. Mengelberg. M.m.v. Mia Eeltenburg, so praan; Meta Reidel, alt; J. Urlus. tenor; Th. Denys, bas; Toonkunst-koor. Beetho ven's 9de sympohnie (met slotkoor). 10.15 Gramofoonplaten. t 10.30 Omroeporkest o.l.v. N. Trcep. 11.00 Vaz Dias. 11.10- Vervolg concert. 11.30—12.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Bcrichteji. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelspel R. Foort. 1.05 Paramount Astoria-orkest o.l.v. An ton. 1.50 Coventry Hippodrome orkest o.l.v. Ch. Shadwoll. 2.20 Voor de scholen 3.20 Vesper. 4.10 Voor de scholen. 4.25 Hotel Mctropolo orkest o.l.v. E. Colombo. 5.05 Northern Studio-orkest o.l.v. J. Bridge. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Brahms' Liederen door H. Heyner, bariton. 7.10; 7.40 en 7.50 Lezingen. 8.20 Will C. Pepor's „White Coons", bew. Harry S. Pepper. Revue-programma. 9 20 Berichten en lezing. "9.55 Concert. M. Foster, sopraan en A. Sala, cello. 10.50 Korte Dienst, 11.05—12.20 BBC-Dansorkest o.l.v. Hen ry Hall. „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 8.05 Gramofoonplatcn. 12.50 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 7.40 Orkestconcert. 8.20 Beethoven-Concert uit Bazel. 10.50 Gramofoonplaten. Kalu ndborg, 1153 M. 12 202.20 Concert uit Hotel Angleterre. 3.205.20 Dansmuziek door do Sabba?- Band. 8.30 'Ktadio-Bymphonie-orkest m.m.v. so listen o.l.v. Reesen en Gröndahl. 10.35 Literrair-muzikoal programma 11.2012.50 Dansmuziek o.l.v. Erik Tuxeit. Langenberg, 473 M. 7.30 Gramofoonplaten. 12.20 Concert. 1.20 Concert o.l.v. Eysoldt. 2.50 Gramofoonólaten. 4.50 Mozart-Concert (viool-viola-piano sopraan). 7.20 Leipziger Symphionie-orkest o.l.v. Blumer m.m.v. solisten. 8.50 VrooMjke voordrachten. 9.55 Orkestconcert. 10.4512.20 Concert o.l.v. Eysoldt. Rome, 441 M. 0.05 „Othello", opera van G. Verdi. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.12.20 Gramofoonplaten. I.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Symphonic-concert o.l.v. Kumps. G-50 Omroepkloinorkcst o.l.v. Leemans. 9.20 Omroeporkest m.m.v. koor o.l.v. Wal pot. 9.20 Sympohnieconcert o.l.v. Kumps. M.m.v, koor o.l.v. A. Persoon6. 10.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 6.35 Gramofoonplaten. 8.20 Sympho-nie-eonce*t m.m.v. viooCso list o.l.v. Kumps. 9.20 Harmonie-concert. 10.30 Gramofoonplaten. Zeese n, 1635 M. 8.20 Herdenking van Paul Ernst. 9.20 Oude Dansmuziek o.l.v. Görlich. 10.20 en 11-05 Berichten. II.20—12.20 Zie Langenberg. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf te Leiden. Donderdag 1 Juni (3e Programma). 8.0013.30 Langenberg. 13.30—16,05 North. Heg. 16.0517.20 Kalun'dborg. 17.20—19.20 Brussel (VI.). 19.20afloop Londen Reg. (Nadruk verboden). 42) „Ik denk ook, dat het zoo gegaan is", zei Anita, toen Lionel de deur weer geslo- ten had en ze door het schip naar den hoofdingang terugliepen. „Laten we het deurtje maar eens van buiten bekijken, Lionel, dan zul je zien, dat de rozen struik het zoo grondig verbergt, dat iemand, die het bestaan er van niet kent. het niet opmerkt, als hij er niet vlak bij komt, of zijn aandacht er niet speciaal op gevestigd wordt." Toen ze op het pad buiten stonden en naar de massieve, grijze muren van het oude gebouw keken, bleek het den jonker, dat Anita gelijk had. Het kleine, nooit-ge- bruikte en vergeten deurtje, verveloos door den invloed van wind, zon en regen en daardoor haast even grauw al het om ringende metselwerk, diep inspringend in den muur met de dichte takken van den grooten rozenstruik er vopr, viel nauwe lijks op, zelfs nu het winter was en een weelde van bloemen en bladeren de deur niet gehéél aan het oog onttrok. „Nu", concludeerde Lionel, toen hij de situatie een poosje met aandacht opgeno-,. men had, „nu kun je je er een voorstelling van maken, hoe degeen, die den beker ge stolen heeft, is weggekomen. Hij is natuur lijk daa* <1© groote deur naar binnen ge SLACHTOFFER VAN MOORD AANSLAG OVERLEDEN. Op 22 Maart werd in de Voorhelmstraat te Haar.em een aanslag op een vrouw ge pleegd door den van haar gescheiden leven den echtgenoot. De vrouw is gistermorgen in de Mariastichting, waar zij sinds lang verpleegd werd, overleden. GEHEIME ZENDER TE DEVENTER VERDWENEN. De Deventer geheime radiozender, ge naamd de Amateur, is thans uit den aether verdwenen. In een „afscheidsrede" heeft „Ik weet het niet", antwoordde het meisje hcesch, „maar het schrift." Ze maakte don zin niet af. „Wat is er met het schrift?" „Dat is.... dat isvan mijn vader. En hij schrijft, dat de politie hém van den moord zal verdenken en hem daarvoor zoeken XVI. Susan's ontdekking. De volgende dagen deed Lionel voort rend pogingen om uit te vinden, wie de enveloppe bij de achterdeur had neerge legd. Niemand kon hem echter een inlich ting geven, waar hij iets aan had; het leek haast of het geheimzinnige document uit de lucht was komen vallen Toch was die snipper papier ongetwijfeld een sleu tel, waarmede do waarheid omtrent dc dubbele misdaad aan het licht zou kun nen worden gebracht en daarom was het noodig te weten, wie hem aan Anita had doen toekomen: zóó kon immers de per soon worden opgespoord, aan wien de brief gericht was, en wanneer d i e een maal bekend was, zou hij een heel eind op den goeden weg zijn, meende de jonker. De regel zonder begin of einde was door den kolonel geschreven en hield min of meer een bekentenis van zijn schuld in. Inmiddels achtten Anita en Lionel het om begrijpelijke redenen gewenscht, het stil zwijgen te bewaren over hetgeen dc in houd van het couvert hen had geopen baard. „Het eenige, wat we kunne doen, is af wachten", zei de jongeman tegen Anita, toen zijn nasporingen vruchteloos bleven. „Ik heb er nog niet achter kunnen komen, de omroeper medegedeeld, dat zulks ge schiedt, omdat anderen van zijn liefhebbe rij last ondervinden, o.w. iemand, bij wien reeds huiszoekingen zijn gedaan en do op sporingsambtenaren, die week aan week rusteloos den zender trachtten op te spo ren zonder suces Want, zoo zeide de spre ker, het is geen kleinigheid, omdat de zen der werkte van 5 tot op zelfs 40 K.M. van Deventer af en zelfs van uit hooibergen. Do omroeper vertelde verder, hoe de op sporingsambtenaren door medewerkers steeds tijdig mot behulp van roode sein lampen werden „gemeld". Na dit afscheids woord speelde oen „eigen orkest" o.m. ten afscheid een treurmarsch. „Msb." wie de enveloppo daar heeft neergelegd en zoolang ik dat niet weet, kan ik niotff doen. Tob maar niet, liefste." „Je hebt gemakkelijk praten, rnaar hoe kan ik één rustig oogenblik hebben, ter wijl ik in het onzekere verkeer over wat mijn vader gedaan heeft", antwoordde Anita. „Hij verdient niet veel considera tie, dat geef ik direct toe, maar hij is eti blijft mijn vader. Als ik maar wist, waar hij was, zou ik hem schrijven of hem op zoeken." „Waarom plaats je niet een adverten tie?" opperde Fanshaw. „Dat zou degeen, die de enveloppe neergelegd heeft, er toe kunnen brengen ongewenschte stappen to doen. ITct is be ter om geen slapende honden wakker te maken." De jonker kon niet ontkennen, dat deze redeneering juist was en zoo moesten zij beiden er in berusten, dat er niets gedaan kon worden en hun handen gebonden wa ren, tot er op een of andere manier "licht over het mysterie zou gaan schijnen. Anita zou nog veel meer hebben getobd en gepiekerd, als haar aandacht niet door iets anders in beslag genomen was: het plotseling ziek worden van Julius, die niet koorts in bod lag. Hij had de ongesteld heid, die met een zware verkoudheid was begonnen, blijkbaar opgedaan bij zijn zwerftochten door bosschen en weiden, in het kille, mistige weer. (Wordt vc wlgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9