WOENSDAG 31 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURAN» TWEEDE BLAD PAG. 7 UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Schade. De autobestuurder O. P. uit Alphen aan den Rijn reed mot een met- hout beladen auto vanaf de Achterweg de Commandeurslaan in. Het hout stak van achter de auto ver uit waardoor bij het nemen van den bocht het uitstekende gedeelte in de ruiten kwam van de aldaar wonende G. V. De ruiten werden vernield en bovendien worden eenige huishoudelij ke artikelen als kopjes, schoteltjes enz. gebroken. De autobestuurder is bereid de aangebrachte schade te vergoeden. RIJNZATERWOUDE. Smokkelwaar. Door ambtenaren van de Crisis-Zuivel-Wet is alhier een bestuur der van een vrachtauto, komende uit Gouda, aangehouden met 160 KG. onge stempelde Belgische Margarine. De mar garine en vrachtauto werd in beslag geno men. De vrachtauto werd alhier in een ga rage geplaatst en verzegeld. Goboren: Jans, d. v. J. Beyering en W. Popken. Henricus Maria, z. v. J. S. Visser en A. A. de Haas. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Er is niet veel wijzi ging in den bloemenhandel sedert den laatsten tijd. Er is zeer voldoende aan voer, en dank zij het niet te warme weer wordt de markt niet overvoerd. De prijzen waren als volgt. Pyrethrum'- van den kouden grond in meerdere soorten brengen van ƒ0.25—0.55 per 100 op, idem uit de kassen ƒ0.80—2.40, Lathyrus ƒ0.30 0.55, Irissen 0.10—0.16, Trollius ƒ0.40 —0.65, Narcissen ƒ0.30—0.55, Margrieten 0.20—0.35, Anemonen 0.400.65, Papa vers ƒ1.902.80, Ranonkels 0.300.55, Bruidsanjers 0.20—0.35, Palida ƒ0.80— L70. ST0MPWIJK o. N. A. Maandagavond hield de R.K. Sportver. „S. N. A." een jaarvergadering in het Parochiehuis. De voorzitter, de heer J. v. d. Bos, verklaart in zijn openings- woor, dat de gang van zaken in de ver- eeniging niet gunstig te noemen is, o.a. door verlies van leden, zoodat het 2de elftal reeds uit de competitie genomen moest worden. Ondanks het weinig meele ven der leden met het wel en wee der vereeniging, blijft het bestuur actief, wat blijkt uit de tot stand gekomen verbree ding van het terrein. Spreker doet tot slot een beroep op de leden, om eendrach tig samen te werken en spoort allen aan trouw te blijven aan „S. N. A." Door tussohentijdsohe bestuursverwis- 8eling waren er geen notulen der vorige vergadering. D© penningmeester de heer Tac. v. d. Zijden, brengt financieel verslag uit. De reserve bedroeg op 1 Mei 1932 ƒ201.37. Ontvangsten van het boekjaar 1 Mei 1932 tot 30 April 1933 453.85. Tottaai 655.22. Uitgaven ƒ686.49. Tekort op 1 Mei 1933 ƒ31.25. Op een vraag van een der leden, ver klaart de penningmeester, dat deze zeer slechte positie der kas, in hoofdzaak ont staan is door de achterstallige contribu ties van verschillende leden en dat indien de leden prijs stellen op het voortbestaan van S. N. A. zij beter moeten betalen. In verband met het bovenstaande, wijst de voorzitter op eenige artikelen van het re glement, betreffende: opzegging lidmaat schap en roement, en verklaart dat het bestuur deze artikelen in 't vervolg stren ger zal toepassen. De geest, adv., kap. Kla ver, wijst de leden voorts op de plichten van het lidmaatschap, door ook de lasten van de vereeniging mee te helpen dragen. Dan brengt de heer H. v. d. Pijl verslag uit van de inspectie ^over de bescheiden van den penningmeester en verklaart deze in orde bevonden te hebben en wijdt nog eenige woorden van waardeering aan het accurate werk van den penningmeester. De rekening en verantwoording worden met een woord van dank aan den pen ningmeester door den voorz. goedgekeurd. Besloten wordt donateurs te werven. Eenige leden gaven zich op om hiervoor te werken. Bij de rondvraag verzoekt kap. Klaver den trainingsavond van Dinsdag te ver zetten op een anderen avond in de week, wegens de „gym"-les. Het bestuur dient een voorstel in, om enkel Vrijdagavond te trainen, welk voor stel bij verschillende leden tegenstand ontmoette. Na stemming wordt besloten om in 't vervolg Donderdagvond te trai nen. Nadat verschillende leden het woord hadden gevoerd sluit de voorzitter om 11 uur de vergadering op gebruikelijke wijze. TER AAR. Een goede vangst. De heer Z. H. V. die nog al eens last heeft van ratten op zijn erf en in zijn schuren, wilde hieraan op een goeden dag eens een eind maken. Des avonds zette hij een val neer ©n warempel de ander morgen had hij al een groote knaap gevangen. Aangemoedigd door dit succes werd de val de volgende nacht weer opgezet en den anderen mor gen ontdekte de heer V. dat er niet al leen een groote rat in de val zat, maar dat deze tevens een nest had met niet minder dan negen jongen. Dus een totale vangst van 10 stuks. Geboren: Cornelia Christina Maria d. van H. Heemskerk en Ubink. Lau- rentius z. van H. Sassen en van Dam. Gevestigd: Wed. A. Rijkelijkbuizen van Rijnzaterwoude. V ertrobke n: N. Bas naar Ouder- Amstel. W0UBRUGGE. Polder Oudendijk. De stemgerechtig de Ingelanden van den polder Oudendijk hielden in hotel Swame hun jaarvergade ring. Na opening door den voorzitter, den heer A. D. Husson Heenk, stelde deze voor allereerst het punt van de agenda „ontslag-aanvraag van den secretaris-pen ningmeester, den heer K. Kammeraat" in behandeling te nemen. Nadat de voorzit ter woorden van lof en dank had gespro ken tot den aftredendende functionaris, die de belangen des polders jaren met nauwgezetheid heeft gediend, werd door de vergadering besloten het ontslag eer vol te verleenen, ingaande 1 Juni'1933. Nadat de commissie tot nazien der re kening 1932 bij monde van den heer G. van der Boon had medgedeeld, dat alles in orde was bevonden, werd de rekening goedgekeurd. De inkomsten hebben be dragen 64434.72 en de uitgaven 4455.50. zoodat een batig saldo kon worden ge- zoekt groot 1878.22. Hierna werd de begooting 1933 vastge steld aan inkomsten en uitgaven tot een gelijk bedrag van 8297.56 en de omslag per H.A. on ƒ2101 evenals het vorig jaar. Voorts werden besluiten genomen inzake kwijtschelding van land'huur over 1931 tot een totaal bedrag van 939 en verminde ring van eenige land'huur over 1932. In zake verhuring van vrijkomende landerijen werd besloten hieromtrent in Juli a.s. per advertentie nadere aankondiging te doen. De zekerheidstelling van den te benoe men penningmeester werd vastgesteld op 600.Tot secretaris en penningmeester van den polder werd na gehouden stem ming uit het door het bestuur aanbevolen tweetal gekozen de heer L. Tondu te Wou- bruvge. Tot leden van de commissie tot nazien der rekeningen 1933 werden be noemd de heeren C. Disseldorp, H. van Harten en F. Kroes. Gekomen aan de rondvraag werden verschillende zaken zooals waterstand, onderhoud van wegen, reiniging van sloo- ten en duikeraangelegenheden besproken, waarna de vergadering door den voorzit ter werd gesloten. WASSENAAR. Tuinbouw en Plantkunde. In het Kas teel Oud Wassenaar hield de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde afd. Wassenaar, in samenwerking met de Vereeniging „Wassenaar Vooruit" een populairen Tuinbouwavond. Door den voorzitter der afdeeling, den heer Polderman, werden de aanwezigen hartelijk welkom geheeten, het verheugt spreker dat zoovelen zijn opgekomen, hem een bewijs dat velen sympathiek staan tegenover het mooie vak. Het doel dezer bijeenkomst is deze liefhebberij op nog grooter peil te brengen. Voorts heet hij speciaal welkom de voor zitter van Wassenaar Vooruit. Spreker brengt dank aan de getrouwe leden der af deeling, die door het inzenden van mooie bloemen en planten hunne medewerking gaven. Spreker vestigt voorts de speciale aan dacht op de inzendingen van de heer De Gans, Aartse met zijn verzameling lupi nen en van de kweekerij „Duinvoet" met Anjers. Voorts de inzendingen van de heeren Fokker en Zoetemelk benevens het aanwe zige bloemwerk. Hierop werd het woord gegeven aan den heer C. J. Boeschoten tot het houden van een lezing en demonstratie over het onder werp het stekken, oppotten en verpotten van kamerplanten. Nadat door genoemden spreker op zeer bevattelijke wijze was uiteengezet hoe men de diverse soorten van planten dient te vermenigvuldigen, of door zaad, of stek of door middel van scheuren en welke soor ten zich voor een dier wijzen het best eigent, laat hij zien hoe men werkelijk stekt en stekken moet, de eene soort afge sneden bij het oog, de ander in het midden enz. Voorts verbindt spreker hieraan een demonstratie van het oppotten en verpot ten van diverse planten Het geheel was een keurig beeld van de juiste wijze waar op men kamerplanten kan vermeerderen. Voor de uitgeschreven prijsvraag Bloem werk werd hierop een jury benoemd be staande uit Mevr. de Ronde Bredder en de heeren E. T. Witte en A. H. Aartse. Na de pauze werd bij monde van den heer Witte verslag uitgebracht. Toegekend werd aan het bloemwerk be staande uit een krans vervaardigd uit sneeuwbal gedecoreerd met Rodonden- drons een lsten prijs, inzender P. Kelder man; 2e prijs de heer M. Schipper, voor een Kruis ook van sneeuwbal gegarneerd met blauwe regen. Voorts werd aan een vaas anjers van de Kweekerij „Duinvoet'', in zender de heer Remmerswaal een lsten prijs toegekend. Hierop werd den heer de Gans de ge legenheid geboden zijn vaardigheid te too- nen wat betreft het snijden en verwerken van bloemen Deze heer behandelde eerst hoe men de bloemen moet snijden en vervoeren en toon de aan op welke wijze men het langst ge noegen van snijbloemen kon beleven. Hierop demonstreerde hij hoe men met uiterst eenvoudige hulpmiddelen prachtige stukjes bloemwerk kon maken. Achtereenvolgens tooverde hij een siga renkistje om in een prachtig bloemenca- deau, een bloemstukje, tafelversiering op een gewoon eetbord, een prachtig bloem stuk gemaakt op een mandeldeksel enz. Zijn vaardigheid in het met kunstzin schik ken der bloemen deed velen verteld staan. Een warm applaus was dan ook zijn loon. evenals zijn voorganger. Van de gelegen heid tot het- stellen van vragen werd bij beide sprekers gebruik gemaakt. Ten slotte werd door den voorzitter be sloten, nadat hij aan allen hartelijk dank had gebracht voor het welslagen van dezen avond. 0EGSTGEEST. Examen. Voor het examen ter verkrij ging van het diploma „B" (krankzinnigen verpleging), afgenomen in het gesticht „En degeest" te Oegstgeest op 29 en 30 Mei, zijn de volgende candidaten geslaagd: Zr. S. W. C. Althof, Br. J. J. J. B. van Beek, Zr. I. Boerema, Zr. S. WJ. Botbijl, Zr. J. Buursema, Zr. H. Cremer, Zr. C. M. Donker, Zr. G. van Heuvelen, Zr. S. H. Hooijkaas, Zr. S. M. J. C. Jacobs, Zr. E. H. de Jonge, Zr. J. C. Kienjet, Br. H. Klein Nagelvoort, Zr. A. H. T. Koch, Zr. M. Kramp, Zr. G. A. Leen, Zr. G. G. van Leeuwen, Zr. M. Meijer, Zr. T. Ofcte, G. H. Runneboom, Zr. M. 0. Schaart, Zr. E. Schaper, Zr. A. E. Voykering, Zr. A. C. D. van Walraven, Zr. G. S. Wielders, Zr. E. van Zetten. 3 Candidaten werden afgewezen. VOORSCHOTEN. Benoeming. Tot directeur van de Chr. Landbouw Winterschool te Hoofddorp is benoemd de heer Dr. Ir. 0. Kooy, alhier. WARMOND. Saneering bloembollenbedrijf. In ver band met eventueel te treffen maatrege len tot steun en saneering van het bloem bollenbedrijf is door den Burgemeester de zer gemeente benoemd tot controleur voor de registratie der bloembollenbedrijven de heer Cl. Zwetsloot, alhier. Rioleringswerken. Thans is een be gin gemaakt met de rioleering van het ter rein van den beer Walenkamp uit Leiden, zoodat hierdoor wederom werkverruiming is ontstaan. De toestand daar ter plaatse zal door dit werk aanzienlijk verbeterd worden. Verlenging steunregeling. Door Bur gemeester en Wethouders is aan den Mi nister van Binnenlandsche Zaken verzocht de in deze gemeente geldende steunrege ling welke afloopt wederom te willen ver lengen. Het aantal werkloozen afkomstig van het bloembollenbedrijf bedraagt 45. het aantal werklooze bouwvakarbeiders 4 en het aantal werkloozen afkomstig van de Timmerfabriek Padox 1. Bouwvergunning. Aan den heer Vos te 's-Gravenhage is vergunning verleend tot den bouw van een week-end woning aan de Kager piassen alhier. ZOETERMEER-ZEGWAART. Herijk. Op 12 en 13 Juni a.s. heeft in café Veelenturf de herijk van maten en ge wichten plaats en wel des morgens van 10 tot 12 uur en s 'middags van 1 tot 4 uur. De namen beginnende met de letters A tot en met M op eerst genoemden datum; van N tot en met Z op laatstgenoemde. Sport en liefdadigheid. Donderdag 1 Juni a.s., des avonds 7 uur zal op 't sport terrein „de Jonge Prins" te Zegwaart een veteranen elftal, bestaande uit de heeren H. Poppe, A. P. A. Nouwens, B. Lammens. Adr. van Wel], J. van Duyvenbode, B Mul der, Nic. den Hertog, J. Woning, dr. W. E. Steur, H. Parlevliet en C. Koot een voet balwedstrijd spelen tegen een „D.O.S."- combinatie. De mininmum-entree bedraagt 25 cent. terwijl grootere bedragen in dank worden aangenomen.... want de opbrengst van dezen wedstrijd is bestemd voor 't comité van „Ouden van dagen''. Z0ETERMEER. Geboren: Jan, zoon van W. Vis en T. Kromkamp. Gehuwd: L. A. Vollebregt, 26 jaren en C. M. de Groot, 29 jaren» ZEGWAART. Geboren: Gjaldina, d. v. J. van der I Velde en T. Dijkstra. Jannetje, d, v. B. van Leeuwen en A. Glasbergen. Overleden: J. Schimmel, 60 jaren ongehuwd. C. Krispijn, 63 jaren, onge huwd. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Maria-Congregatie. Door de Maria- Congregatie (vrouwelijke afdeeling) is voor de zieken van Bodegraven en Zwammer- dam een mooie dag voorbereid. Op 8 Juni n.l. zal er een gezongen H. Mis zijn met predicatie, waarbij zoo mogelijk alle zie ken tegenwoordig zullen zijn. Door de leden der Congregatie zal een tweestem mige Mis gezongen worden, terwijl de Gre- goriaansche gezangen door de dames v. Niekerk en v. Bentem zullen worden uit gevoerd. Deze zeer prijzenswaardige daad van de congregatie geniet de volle sympa thie van den R. K. Vrouwenbond. Op dien dag zal door de R. K. Vrouwenbond een biddag gehouden worden, om van God de genade af te smeeken van verbetering der tijden. Van een wagen gevallen. De heer L., wonende aan de Emmakade, had het on geluk van een wagen, beladen met hooi, te vallen, waardoor hij enkele ribben brak. Van een ladder gevallen. De heer J. de J., die in de Ned. Herv. Kerk op een 9 Meter hooge ladder stond te werken, viel van deze hoogte doordat de dubbele ladder in elkander schoof, omlaag. Zwaar inwendig gekneusd werd bij opgenomen. Proces verbaalGistermorgen werd een persoon door den chef van politie ver- baliseerd, omdat hij op Dinsdagmorgen, tij dens de markt, z'n auto in de Brugstraat op eon verboden plaats geparkeerd had. Men zij gewaarschuwd 1 KOUDEKERK. Muzikale boottocht. Donderdagavond a.s. zal bij gunstig weer het fanfarecorps „Kunst Na Arbeid" alhier per motorboot van schipper van der Velden een muzikale boottocht maken op den Rijn. Gevestigd: Wilhelmus C. van Es, van Leiderdorp; Willemijndert P. van Bee- rik, van Haarlemmermeer; Geertje Drost, van Giethoorn; Dina M. G. van der Ploeg, „Het is tegenwoordig geen pretje om raadslid te zijn" merkte de heer Bisschop» in do zitting van den Gemeenteraad van gisterenavond op, en dit was gisteren zeker wel op zijn plaats. Alle punten van de agen da betroffen het nemen van maatregelen in verband met de door de omstandighe den steeds zwaarder belaste Gemeentekas. Een teeken des tijds was ook het verzoek van de Afd. Saesenheim van de S.D.A.P. om aan den 21-jarigen S. een permanente steunuitkeering te doen van 5 per week, daar hij ter oorzake van zijn beginselen niet meer thuis kan, mag of wil komen en een onderdak heeft gekregen bij een der plaatselijke voormannen van de partij. Ook werd verzocht om het voorschot uit de partijkas dat aan kostgeld voor twee we ken was besteed van de Gemeente terug te ontvangen. Bij hooge uitzondering ia door B. en W. voor enkele weken een klei ne uitkeering toegestaan. In geen geval kan deze uitkeering onder de Rijksrege ling vallen. De heer van Zonneveld ie van meening, dat de ouders in de eerste plaats een taak hebben en dat niet kan worden betaald uit de publieke kas voor een in terne kwestie De Burgemeester merkt op, dat de zeer tijdelijke toekenning als over gangsmaatregel is bedoeld. Daar de ouders volgens het Burgerlijk Wetboek de z.g. ali mentatieplicht hebben, zou er altijd nog kans op verhaal zijn. Wethouder Warnaar merkt op, dat boven de plicht die de ouders hebben er ook het ouderlijk gezag is en dat in het licht van deze beide de kwestie moet worden bezien. De Raad blijkt een parig van meening te zijn, dat aan het ver zoek van de SJD.A.P. niet kan worden vol daan. De punten 4 en 5 betreffende steunaange- legenheden worden naar de geheime zitting verwezen. Verhoogde belasting. Hierna komen aan de orde de vooretel len van B. en W. tot verhooging en instel ling van diverse belastingen. De verhooging van de Gemeentefondsbelasting voor het jaar 19331934 van 80 op 100 opcenten wordt zonder bespreking aangenomen, evenzoo de instelling van 50 pet. opcenten op de Vermogensbelasting. De doorslag tot dezo ingrijpende belastingverhoogingen zijn veroorzaakt door de zeer teleurstellende uitkomsten van de begroote belastingop brengsten. Voor de begrooting 1933 werd advies van den Inspecteur gevraagd wat betreft de opbrengst van de Fondsbelas ting. Het bedrag ad 85.000.werd eige ner beweging door de Gem. geraamd op 75.000.en blijkt nu slechts te bedragen 60.000.Later bleek ook nog weer dat over 193233 23.000.— en 5.000.— te koog geraamd was en dat van het reeds ontvangen bedrag 15.000.moest worden teruggestort. De Burgemeester merkt nog op, dat met deze verlagingen, wat betreft Fonds- en Vermogensbelasting niet ge draald mag worden, daar het in deze maand nog aanhangig gemaakt moet wor den bij andere instanties, en dat met deze verhoogingen het voorbeeld van omliggen de gemeen wordt gevolgd. B. en W. stellen voor de verordening van de Wegenbelasting thans aan te ne men en op 1 Jan. 1934 in werking te stel len. Dit kan op tweeërlei wijze gedaan worden, n.l. op basis van de weglengte be grensd door de eigendommen en naar hef fing van een 7,eker prooent van de bebouw de en onbebouwde belastbare opbrengst volgens den kadastralen legger. Ongebouwd is de tota.le belastbare opbrengst van eigen dommen in onze Gemeente 50.951.55 en gebouwd 208.832.Een heffing van 6 pet. zou een uitkomst geven van ruim 15.000. Dit percentage kan voor ieder jaar opnieuw worden vastgesteld. De heer Verkley be strijdt het voorstel krachtig. Een leemte DE AVONTUREN VAN vaarwel kon toeroepen aan het land, dat ze zoo gauw hadden verlaten. Hij lichtte zijn rechterpoot op, waardoor de Profes sor een beetje zijn evenwicht verloor, en wuifde met Profjes zakdoek, die hij uit zijn zak getrokken had, goedendag aan de boomen, den kraai mot de open bek, en aan de zon, die juist in het middelpunt stond. Maar die lachte: Ik ga mee hoor! van Woubrugge; Lydia van Heiningen, van Hazerswoude. V ertrokken: Wed. J. J. Hoogeboom en gezin, naar Stolwijk; Grietje Dorrepaal, naar Hazerswoude; Adrianus van den Berg en Willempje van der Meij. Ondertrouwd: Gerrit Lehx, 21 j. en Geertje de Wit 21 j. Getrouwd: Johannes de Vogel, 26 J. te Hazerswoude cn Johanna Maria Stra- ver, 22 j» in de verordening is volgens hem, dat de heffing bedoeld is voor wegenaanleg, rio- lenaanleg enz. waarvan volgens hem alleen de eigenaars van gebouwen profiteeren en niet de landeigenaars. Hij zou dan ook een bepaling willen opnemen, dat de onbe bouwde belastbare opbrengst, althans voorzoover zij niet van wegenaanleg profi teeren van de heffing worden vrijgesteld. Het is zi. een verkapte grondbelasting en geen wegenbelasting. Weth. Warnaar wijst er op, dat stukken grond, die achteraf lig gen en daardoor minder in waarde zijn, ook een lagere belastbare opbrengst hebben, zoodat het bezwaar van den heer Verkley niet opgaat. Dit komt ook tot uitdrukking in het feit, dat de totalen van de 'belast- bare opbrengst van ongebouwd en be bouwd zich verhouden van 20 tot 80 pet. Op grond daarvan is heffing naar den ka dastralen legger te billijken. Het voorstel komt daarna in stemming en wordt aan genomen met 9 tegen 2, die van de heeren Verkley en Bisschope, tegen. Bij de besprekingen over de belasting verhoogingen maakte de heer Speelman een zeer resoluut en hitleriaansch gebaar in de andere richting: de uitgaven met 50 pet. verminderen. (Wie biedt er meer?). De heer Speelman hanteerde alzoo niet het mes van de bezuiniging, maar de hakbijl. Evenwel.... hij doed er slechts eenige sla gen mee in de lucht en tevergeefs hebben wij zitten wachten naar een klap die raak was. Geen enkele post werd met name ge noemd of het zou moeten zijn het bedrag van ƒ310 voor verhooging van telefoonkos ten op de begrooting 1932. Of anders de opmerking over de bewoning van het Ge meentehuis. Dat kon ook veel minder vol gens hem. Maar wil dat iets be teekenen, dan zouden de vrijgekomen gedeelten aan derden verhuurd moeten worden I De Burgemeester wierp den heer Speel man nog tegen, dat, wanneer inderdaad op de uitgaven bezuinigd kan worden, b.v. onderwijs (met name opheffing van de open bare school veronderstellen we), dat dan de heer Speelman tegen is. Salarisverlaging? Een geheel ander geluid werd vernomen van de heeren A. Warnaar en H. van Zon neveld, die wezen op wat afgesproken is bij de behandeling van do vorige begroo ting, n.l. dat, wanneer in den loop rnn het jaar bleek dat belas ting ver hooging nood zakelijk was, dat de raad dan ook het recht had de loonen en salarissen ter sprake te brengen. Wethouder Bader merkt op, dat de Regeering hieraan aandacht zal beste den en dat men goed zal doen besluiten en maatregelen van hooger hand af te wachten De hoeren A. Warnaar en Van Zonneveld zijn evenwel van meendng, dat de Gemeente zelf een taak heeft en orde moet stellen op eigen zaken, en juist door tijdige maatregelen ingrijpen van hooger hand moet worden voorkomen. Wethoudor Warnaar is van meening, dat een ealaris- verlaging niet ontijdig in den loop van het jaar kan worden toegepast. Met de belas- tingverhooging kon niet gedraald worden om dit nog tijdig bij do hoogere instanties in to dienen. Een salarisverlaging moet goed voorbereid worden en niet overhaast worden ingevoerd, mede met het oog op het georganiseerd overleg dat hieraan noodwendig is verbonden. Op voorstel van den heer A. Warnaar Jzn. wordt de finan- cieele commissie met het onderzoek naar de mogelijkheden van verdere salarisver laging belast en deze zal tot. taak hebben met een voorstel bij B. en W. aan te ko men, dat daarop in don Raad zal worden behandeld. Hiermee kunnen alle leden zich vereenigen. Voor do rondvraag zijn geen liefhebbers, waarna de raad in besloten zitting over gaat. PR0FJE EN STRUISJE. 34. Een eindje verder stelde Struisje voor eens een stukje te eten. In zijn maag begonnen de spijkers en steentjes te ram melen. Profjc vond het best en zocht een. plaatsje aan den kant van den weg, waar de koffer uitgepakt werd en de mondkost te voorschijn gehaald. Het smaakte hen best, want ze hadden allebei van den lan gen toch honger gekregen. GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7