VRIJDAG 26 MEI 1933 DE LEIDSCHE C0URAN1 VIERDE BLAD PAG. 13 GEMENGDE BERICHTEN MEISJE ONDER EEN AUTOBUS GELOOPEN. Tijdens vervoer overleden. Woensdagmiddag omstreeks half 1 heeft op den Loosduinscheweg tegenover het Ge- stioht Groenestein een ernstig ongeluk plaats gehad, dat het 6-jarige meisje C. W. de J., wonende op genoemden weg, het le ven kostte. Op dat tijdstip is het meisje plotseling, eenige meters voor een naderen de autobus van lijn P. der hardloo- pende van het trottoir den rijweg overge stoken, met het gevolg, dat zij door de autobus werd gegrepen en overreden. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis aan den Zuidwal is zij aan de bekomen schedelbasisfractuur bezweken. Volgens het voorloopig onderzoek treft den autobusbestuurder, die met een mati gen gang reed, geen schuld. DOOR AUTO GEGREPEN. Wielrijder aan de gevolgen overleden. Woensdagavond omstreeks half acht is op den rijksweg te Wellerlooi de landbou wer Joh. de R., die met zijn rijwiel zon der eenig teeken te geven den weg over stak, door een passeerende luxe-auto ge grepen. Met ernstige inwendige kneuzin gen werd hij opgenomen en naar het zie kenhuis overgebracht, alwaar hij spoedig na aankomst overleed. Naar is komen vast te staan, treft den bestuurder van de auto geen schuld. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Motorrijder door trein gegrepen en gedood. Gistermiddag heeft op den onbewaakten overweg te Rriurlo een ernstig ongeval plaats gehad Toen de 20-jarige M B. den weg wilde oversteken lette hij niet op den trein welke om 13.30 uur uit Ruurlo naar Borculo ver trekt. Hij werd gegrepen en op slag ge dood. JONGEN UIT DEN TREIN GEVALLEN. Door eigen onvoorzichtigheid. Gistermorgen is tusschen Blokpostiencn en Hekendorp een knaapje, genaamd J. de Visser uit Rotterdam, wonende in den v. Speykstr. uit de trein gevallen. In de coupé bevond zich een klas met hun onderwijzer. De onderwijzer trok aan de noodrem; de trein stond met een schok stil, waardoor de knaap, die nog aan het portier hing, op den grond viel. Met ern stige wonden werd hij opgenomen en naar Rotterdam vervoerd. Bit een onderzoek bleek, dat de deur van de coupé goed functioneerde, zoodat de ®chuld van het ongeval te wijten is aan het feit, dat de jongen met de deurknop van de coupé stond te spelen. De trein had on geveer 20 minuten vertraging. JONGEN REDT ZIJN MOEDER. Kranige daad van een 12-jarigen knaap. Bij het baden in de zeer diepe Kleine Kreek te Axel, werd een juffrouw onwel en verkeerde spoedig is levensgevaar. Haar ongeveer 12-jarig zoontje, die eveneens aan het zwemmen was, bemerkte het gevaar waarin zijn moeder verkeerde. Ijlings zwom hij naar haar toe en mocht het genoe gen smaken met inspanning van alle krach ten zijn moeder van een wissen dood te redden en haar behouden op den walkant te brengen. „Tel." MIJNONGELUKKEN. De 17-jarige sleeper D. Mulder uit Eygelshoven werkzaam in de mijn Laura aldaar, is in een tusschensohacht gevallen. De dood was dadelijk ingetreden. Op de Oranje Nassau-mijn IV stortte een schaehtkooi naar beneden. Persoonlij ke ongelukken ontstonden hierdoor geluk kig niet. De materieele schade is vrij groot. NOODLOTTIGE VERGISSING. Benzine voor water aangezien. De toestand van het Duitsche dienst meisje, dat in een perceel in de Station straat te Groningen door een ongeval mee waschbenzine in brand geraakte en naar het Diaconessenhuis aldaar is vervoerd, is nog zeer zorgelijk. Bij het ongeval heeft zich nog een tra gische bijzonderheid voorgedaan. Een Duitsche jongen, die bij de fam. C in huis was, heeft uit de badkamer een bakje met waschbenzine, dat hij voor wa ter aanzag op de beide meisjes geworpen, waardoor de kleeren van de meisjes nog heviger gingen branden. VLIEGTUIG DOOR LOODSBOOT BINNENGEBRACHT. Door een Belgische loodsboot is te Hoek van Holland binnengebracht het gisteren morgen van dé Mok vertrokken militaire vliegtuig 6, hetwelk wegens gebrek aan olie en benzine op de Noordzee was gedaald. Na van brandstof te zijn voorzien, is het vliegtuig weer vertrokken. DUBBEL WOONHUIS AFGEBRAND. Te Boven Pekela is gisteren vermoedeli|k ten gevolge van het aanmaken van een kachel met petroleum het dubbele huis van den winkelier W. de J. een prooi der vlam men geworden. Er is weinig gered; alles was verzekeid, doch laag. ZES WONINGEN AFGEBRAND. Gisteravond omstreeks half elf is brand utigebroken in het complex woningen, be woond door J. Wagenaar, W. Banning en W. Toniuö, te Goutum. De brand is waar schijnlijk ontstaan door een petroleum lampje, waardoor het rieten dak en de sta! bij de woning van Wagenaar in brand kun nen zijn geraakt. Tn een oogwenk had de brand de drie woningen aangetast. Toen de motorspuit uit Huizum arriveerde, stond men voor één groote vlammenzee, waarte gen niets meer viel in te brengen. De drie woningen brandde tot den grond toe af. Van de inboedels werd niet gered. Alle drie de inboedels waren verzekerd. Door onbekende oorzaak is een felle brand uitgebroken in de woning van den landbouwer Aalderink te Groessgn bij Ze venaar, meldt het „HandelsbladHet vuur greep, aangewakkerd door den feilen wind, zóó snel om zich heen, dat de vlammen oversloegen op de aan de overzijde van den weg gelegen woningen van de landbouwers Rutjes en Nieuwenhuis. Alle drie woningen waren weldra één vuurzee. Van de inboe dels en de landbouwwerktuigen kon zoo goed als niets worden gered. Een groole voorraad hooi en stroo ging verloren. Do brandweer was niet ter plaatse verschenen. De schade wordt gedeeltelijk door verze kering gedekt. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 27 Mei» Huizen, 1875 M. K.R.O.-uitzending. 8.Morgenconcert. 10.„Repelsteeltje", zangspel voor de kleintjes. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het K.R.O.- sextet. In- de pauze gramofoon. 2.Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.Gramofoon. I.-15 Vóór-avondconcert door dc KRO- boys. Te 5.15 Sportpraatjo voor de R.K.F. Te 5.45 causerie door J. N. Vork over een bond van Katholieke Harmonie en Fanfare Korpsen. Te 6.20 Journalistiek Weèkoverzicht. 7.15 J. M. v. Sas over Woekerbestrij ding. 7.35 Gramofoon. 7.45 Microfoonvertelsel door Wim Suit- ker. 8.Onze Zaterdagavond, m. m. v. Frank Walker en zijn internationaal Ra dio-Octet, Edwin Gubbins, den interna tionalen troubadour en het duo Agat-he ReifMax Dekker. Te .83o en 10.30 Vaz ias. II.15 Gramofoon. Hilversum. 206 M. VAR A-uit zending; 10.00 v.m. YPRO. 8.Gramofoon. 10.Morgenwijding. 10.15 Voor arbeiders in d. Continube drijven. De Flierefluiters. Gramofoon. Va- ra-tooneel. 12.VARA-Klein-orkest. 2.15 Gramofoon. 2.50 Causerie. 3.10 Kinderkoor „De Krekeltjes" cn Gramofoon. 3.50 Beoefening huismuziek. 4.30 Causerie. 4.50 De Notenkrakers en Gramofoon. 5.-10 Literaire causerie A. M de Jong. 6.De Wielewaal. 6.30 Causerie. 7.Orgelspel. 7.30 VARA Mandoline Ensemble en Gramofoon. 7.59 »SOS-berichten. 8.De Flierefluiters. 8.30 Toespraak. 8.45 Vervolg concert. 9.Declamatie Hetty Beck 9.15 VARrA-orkest. 10.Vaz Dias.. VARA-Varia. 10.15 Vervolg concert. 11.— Gramofoon. 11.1512.00 VAllA-Klein-orkest. D a v e n t r y. 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.0511.20 Lezing. 12.20 Orgelspel S. Gustard. 1.05 Commodore Grand orkest o. 1. v. J Muscant. 2.05 Gramofoon. 2.50 Voor de kinderen uit Wales. 4.05 Schotsoh Studio-orkest o. 1. v. G. Daines. M. m. v. W. Shanks (bariton). 5.05 Orgelspel H. Ramsay. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. BOERDERIJ AFGEBRAND. Dertien stuks vee omgekomen. 7.05 Welsh Intermezzo. 7.25 Lezing. 7.50 Concert door heb» Londensch Zi geuner orkest. 3.20 „Our Hour", variété-programma m. m. v. mr. Flotsam en Mr. Jetsam. 9.20 Berichten en lezing. 10.05 BBC-orkest o'. 1. v. Adr. Boult. 11.Voordracht. 11.0512.20 Dansmuziek door Ambrose en zijn Band. „R a d i o - P a r i s", 1724 m. 8.05 Gramofoon. 12.20 Concert d. h. Omroeporkest. 6.50 en 7.40 dito. 8.20 Cabaret-programma. 9.05 Radio-toonccl. Kalundborg, 1153 m. 12.202.20 Concert uit Rost. „Wivex". 2.503.20 Gramofoon. 3.505.50 Omroeporkest m. m. v. so listen o. 1. v. Gröndahl. 8.20 Bach-concert d. h. Omroeporkest o. 1. v. Gröndahl m. m. v. zangeres, hobo en piano. 9.20 L. Preil's orkest. 9.35 Reportage. 10.35 L. Preil's orkest. 11.2512.50 Dansmuziek door L. Preil's R .idio-Dajisorkest. Langenberg, 473 m. 6.40, 7.23 en 8.23 Gramofoon. 12.20 Werag-orkest o. 1. v. Brouer. I.20 Concert o. 1. v. Wolf. 8.25 Blaasorkest o. 1. v. Kiihn. 8.55 „Sehötzekünning", spel van Fuchs. Regie: Anheisser. II.Gramofoon. Rome, 441 m. 9.20 „La Cenerentola", opera van Ros sini. Brussel, 338 e n 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoon. I.30 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 5.20 Dansmuziek uit St. Sauveur. 6.20 cn 6.50 Gramofoon. 8.20 Operette „lm weissen Rüssl" van Benat zkyGilbertStolz. II.50 Gramofoon. 508 M.: 12.20 Omroeporkest o. 1. y. Walpot m. m. v. tenor. I.30 Gramofoon. 5.20 Dansmuziek uit Antwerpen. 6.35 Gramofoon. '8.20 Symphonieconccrt m. m. v. orkest en solisten o. 1. v. A. Moulcmans. 10.30 Dansmuziek uit St. Sauveur. II.50 Gramofoon. Zee se n. 1635 M. 7.20 "Uitzending gewijd aan het Zwar te Woud. 8.20 Schrammelmuzick uit München. 8.50 „Seemannsgarn". 9.20 Militaire muziek uit Woenen, 10.20 en 11.05 Berichten. 11.20 Concert uit Münohcn o. 1. v. KIoss. 12.2012.50 Herdenkingsplechtigheid a. h. Graf van Schlagctcr te Sohöuau in het Wicsental. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf te Leiden. Zaterdag 27 Mei (Derde programma). 8.0014.50 Langenberg. 14.5020.20 North Reg. 20.20afloop Daventry. In de boerderij van den landbouwer J. B. te Asten ontstond Woensdagmiddag brand, waarschijnlijk veroorzaakt door eon defect aan den sohoorsteen. In een mini- nlum van tijd stond het met stroo gedekte gebouw in lichte laaie, waardoor het de echtgenoote van B., die alleen met haar jonge kinderen thuis was, onmogelijk was nog een en ander in veiligheid te brengen De geheele boerderij met schuur en stal brandde af, inboedel en landbouwgereed- sdhappen gingen verloren, terwijl zes var kens en een kalf in de vlammen omkwa men. Zes andere varkens moesten later we gens ernstige brandwondon nog worden afgemaakt. Dc brand ging zoo snel in zijn werk, dat geen der brandspuiten do plaat» des onhcils tijdig kon bereiken. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS FEUl' •J-TON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 3S) Voor de eerste maal noemde ze hem bij zijn naam. „Hoera riep de jonker opgewekt. „La ten we deze overeenkomst bezegelen met een kus." En dat deden ze. Zoo was uit kwaad toch goed voortge komen de moeilijkheden, waarin Anita verwikkeld was door haar verlangen om haar vader te redden, hadden haar en Lio nel tot elkaar gebracht. XIV. Een nieuw gezichtspunt. Richard Gould kwam dien avond in een buitengewoon slecht humeur thuis. Hij had Rose en Susan gesproken met het resul taat, dat de beide vrouwen hem de ooren van het hoofd hadden geschreeuwd. De kwaadsappige tante had Rose verweten, dat ze brieven van een heer uit Londen ontving e-n Rose had de beschuldiging ver ontwaardigd en met veel stemverheffing van zich geworpen door te verklaren, dat de brieven in kwestie heelemaal niet van een heer afkomstig waren, maar van een Londensche vriendin van haar tante in Derbyshire, welke vriendin bereid was haar in huis te nemen, totdat ze ging trou wen. „En ik vind, dat het het beste voor Rose is om maar te gaan", zei Gould op beslisten toon tegen zijn neef, toen hij dezen na het diner het relaas deed van zijn bezoek aan. het huisje van juffrouw Tollhurst. „Susan is een akelig wijf en maakt dat arme kind het leven méér dan zuur met haar getreiter." „Voor zoover ik Rose kan beoordeelen, is ze best in staat om op zichzelf te pas sen", antwoordde Fanshaw scherp. „Heeft ze je die brieven laten zien. Ricky?" „Neen", klonk het somber. „Ze zei, dat ze, als ik haar niet volkomen vertrouwde, niet met me wilde trouwen en ze liet door schemeren dat- Thomas haar nog alijtd heel graag wilde hebben, ondanks alles, wat er gebeurd is.' „Dan zou ik haar maar kalm met hem laten trouwen, Ricky",, adviseerde Lionel droog. ,Rose is niet van jouw stand, dat heb ik je al honderd keer aan het ver stand trachten to brengen, en dat geeft op den duur toch aanleiding tot ellende, al wil je dat nu niet onder de oogen zien. Bovendien is er van den kant van de Carr's krankzinnigheid in de familie, ten minste volgens Susan Tollhurst, en dat is ook een factor, om rekening mede te houden. En naar wat ik van haar gezien heb, is ze een humeurige, lastige, kleine kat. bij wie je je pleizier zult op kunnen." „Ik trouw met Rose en daarmee uit", hield Rickv koppig vol. „Nu ze geld heeft, is er niets meer, dat me weerhoudt." „Alles bij elkaar duizend pond en die heb ie nog niet eens in handen „Dat is een mooi bedrag om het een of ander mee te beginnen", was het nor- sche antwoord. ..De orde Tollhurst heeft zijn overgespaard geld en de opbrengst van de bezittingen van zijn vrouw, bij de bank in Tarhaven gestort, dus er behoe ven niet eerst effecten of vaste goederen verkocht te worden. Trill heeft me be loofd, dat hij de zaak zoo vlug als het kan, zal afwikkelen, en hij is bereid om in afwacl ting daarvan Rose 'vast vijfhonderd pond uit te betalen. Daarom lijkt het mij de beste onlossing, dat Rose zoolang naar die vriendin van haar tante in Lon den gaat.dan kunne we over een paar weken trouwen. Ik ga morgen al naar Londen; Rose kan met een week ook ko men, tenminste als Susan haar in dien tijd niet doodgetreiterd heeft", voegde de jongeman er grimmig bij. „Dan trouwen we uit het huis van juffrouw OuaiL" „Juffrouw Quail?" viel Lionel hem op vragenden toon in de rede. „Zoo heet die vriendin van Rose's tante in Derbyshire", legde Gould onge duldig uit. ,En als we getrouwd zijn, gaan we weg, waarschijnlijk naar Canada, maar in elk geval een heel eind uit de buurt, zoodat je geen last meer van me zult hebben." „Och," zei de jonker schouderophalend, „je bent je eigen baas en wat mij betreft, kan je gaan trouwen, ofschoon ik je keuze niet bepaald bewonder. Ik heb voor je gedaan, wat ik kon en nu je je reputatie in Ilurton zoo grondiz bedorven hebt, is het ook maar beter, dat je hier vandaan gaat." „Het is Susan, die mijn reputatie be dorven heeft", klonk het norsch. „Aan haar lasterpraatjes heb ik oen einde gemaakt." „Dat dacht je maar jongenliefJe kunt net zoo goed probecren, een hond tot ve getariër te bekeeren, als Susan Tollhurst's leelijken. kwaadsprekenden mond te snoe ren. Het is dwaas van me geweest, je te vragen, naar haar toe te gaan, want zc stoort zich absoluut niet aan wat je. ge zegd hebt. Het is maar goed, dat ik ver dwijn, Lionel, want die oude tang zou hier anders den grond te warm voor mij ma ken." „Als je een kerel bent, blijf je en ziet desnoods het ergste moedig onder de oogen, Rickj'. Ik zou niet voor valschc beschuldigingen op den loop gaan „Ik heb ook niets te vreezen, maar dat gezanik begint me te vervelen. Ik ben niet debet aan den dood van den ouden Tollhurst of "de verdwijning van den be ker; je weet zelf, dat ik tegen tienen naar bed ben gegaan, Lionel. Ik geloof overi gens nog altijd, dat Arnold het bij het rechte eind heeft en dat een rondzwer vende landlooper Tollhurst heeft ver moord om den beker te kunnen stelen." „Ik ben het met die theorie absoluut niet eens", verklaarde Fanshaw kortaf. Gould wierp een uitvorschenden blik op hem. „Waarom niet?" „Dat doet er niet toe", antwoordde de jonker, die niet den minstens lust voelde om zijn avontuurlijken, weinig betrouwba ren neef deelgenoot te inaken van wat hij dien middag van Anita had gehoord, „Ik heb een eigen theorie, maar het oogenblik is nog niet gekomen, om daarover te spre ken." „Het kan me eerlijk tmzegd, ook nipt heel veel schelen", viel Rieky ruw en on verschillig uit. „Morgenmiddag vertrek ik met pak en zak en ik vermoed, dat je wel blij zult zijn, dat je me voorgoed kwijt bent En nijdig een groote rookwolk uitbla- zend, verliet de jongeman de kamer ora zijn koffers te gaan pakken. Fanshaw bleef in tamelijk ncerslachtigo stemming aan tafel zitten. Hoeveel ook on Gould's karakter en levenswijze mocht zijn af te dingen-hij had zoovele jaren, tel kens onderbroken door zijn menigvuldige reizen, onder hetzelfde dak met hem ge woond. dat het ondanks alles een leegte zou laten, wanneer hij morgen voorgoed heen ping. En toch was dit de beste oplos sing, zoowel wegens zijn liefdesavonturen met Rose Carr en de praatjes van de boosaardige Susan Tollhurst, als met het oog op Lionel's aanstaand huwelijk. Te gen dien tijd zou Richard toch een an der onderkomen hebben moeten zoeken, dat had de jonker zijn neef reeds den dag van zijn kennismaking met Anita aange kondigd. Als hij getrouwd was met Ani ta.... er kwam een zachte glans in .Lio nel's oogen. Wat een celuk, wat een stil le, onverstoorde zaligheid zou het zijn, vooral voor Anita na de stormachtige, smartelijke jaren, die achter haar lagen. Alleen zij beiden niemand om hen heen. die een schaduw kon werpen over de sfeer van zonnige rust: Richard, met zijn eeuwige avonturen, we" kolonel Bax ter, die voortdurende bedreiging van Anita's gemoedsvrede, weg. Lionel twij felde er niet aan, of dit gevaarlijke heer schap was nu reeds op wez naar de mid- den-Amprikaansehe republiek, waarin hij vermoedelijk beter paste dan in de geor dende, Rritsehe samenleving, vooreoed ver dwenen uit het leven van zi;n dochter, /ooals Rieky morgen uit het zijne ver dwijnen zou.... (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 13