UW ADRES VOOR PARFUM IS slg HONGAARSCH LEVEN A SURINGAR Co. WOENSDAG 24 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DFPDE BI AD PAG. 9 Een ernstig volk met een hart vol dankbaarheid nöLLAND'S ONTVANGST IN HONGARIJE Ontbering en armoede (Van onzen redacteur). 't Zijn drommen van gedachten, legers van indrukken, die door mijn hoofd mar- oheeren na zulk een bezoek aan Magyar- orszag, dat is het ingekrompen Honga- renrijk, groot gemaakt door den landhonger der Habsburgers, verscheurd en verdeeld door de vrede van Trianon. Er moet eerst wat orde komen in al die herinneringen aan dat vreemde land, dat ons uitnoodigde en ook aantrok tot een langdurig en ernstig bezoek. 't Zijn indrukken van een land, een volk met kun-st, cultuur en wetenschap, een land en een volk met een 1000-jarige histo rie, het zijn indrukken van een onuitspre kelijke taal, van prikkelende spijzen, van ontroerende uitingen van dankbaarheid, indrukken van de hartelijke verwelkoming door een zoo ver van ons levend volk, in drukken van steden en paleizen, van ber gen en vlakten, van csigani's en csiko's met puszta en muziek, van Hongaarsche wijn en onverbrekelijk daarmede Hongaarsche liefde, op gevaar af, dat u mijn zult misver staan. In al deze dingen heeft het volk der Hongaren mij getroffen, zóó getroffen, dat ik niet weet, waarmede aan te vangen. Laat het zijn de ontroerend hartelijke ontvangst, die ons overal bereid was. In Budapest, waar wij de gasten waren van de Revizionsliga waarvan ik u nog na der vertellen zal in Szeged aan de Joego-Slavische grens en in Debreczen aan de Roemeensche grens, waar overal de polgarmester, de burgervader der stad in grond gala op het station gereed stonden om de Hollandsche journalisten met een hartelijke speech te verwelkomen. In Debreczen vooral, vroeger het Pro- testantsche Rome, nu op verzoek van Co- lijn, toen deze daar drie jaren geleden in de groote kerk een rede hield, het Protes- tantsche Genève geheeten, in dat De breczen vooral, de derde Hongaarsche stad. was de ontvangst overweldigend Na de begroeting door den burgemeester en het onvermijdelijke leger van persfoto grafen, werden wij in de eerste-klasse- waohtkamer geleid en daar stonden de autoriteiten der stad, een 40-tal Hongaar sche meisjes, nu aanminnige jongedames, die een tiental jaren terug hier gastvrij-beid genoten en ons nu hier in haar land ver welkomden met het „Wilhelmus", daar stonden vaders en moeders van die kindo ren, allen de armen vol bloemen, sommigen zelfs met tranen in de oogen, nu zij weer dachten aan Holland's gastvrijheid in de vreeselijke jaren na den oorlog. En na dat spontaan gezongen Wilhelmus trad een dier meisjes Katincka Pap of zooals de Hongaren zeggen Pap Katincka geheeten, naar voren en verwelkomde het Hollandsche gezelschap in het Hollandsch, dat zij in één jaar geleerd en in tien jaren nog niet vergeten had. Zij was de dochter van een professor aan de prachtige Uni versiteit van Debreczen en vond er een zichtbaar genoegen in nog eens te midden van Hollanders te kunnen vertoeven. Deze hartelijkheid, deze dankbaarheid trof ons overal, waar wij kwamen. Want er kon geen tafelrede worden gehouden en dat waren er gezien het aantal feeste lijke maaltijden nogal enkele of er kwa men weer woorden van dank voor wat Hol land deed in de jaren van nood en ellende. Dan werd er maar weer iederen keer ge zegd, dat Holland Hongarije had gered, daar het de kinderen, de toekomst van Hongarije, opvoedde, toen Hongarije zelf dit niet doen kon. Geen intieme maaltijd, geen banquet kon er zijn of met ontroering werd hiervan gewaagd en overal waar wij kwamen was de dankbaarheid van het Hongaarsche volk even groot. Het eaf wat het geven kon ondanks zijn armoede Want Hongarije is arm. Een tou rist zou dat niet aanstonds ervaren, maar wie, zooals wij, in de gelegenheid waren beter en verder rond te zien dan een tou rist kan doen, zal dit aanstonds erken nen. Een tourist zou zien de restaurants, die tot vier uur des nachts geopend zijn, som mige zelfs dag en nacht, zooals het restau rant van kunstenaars en journalisten „New York", dat nu reeds 38 jaar lang nog geen minuut gesloten was. Een tourist zou zien al die menschen, die zich rond middernacht verpoozen bij Hongaarsche muziek en Hon gaarsche wijn, maar hij zou wellicht niet weten, dat dit de eenige vreugde is, die de Hongaar niet prijsgeeft, zelfs ten koste van zijn dagelijksche spijs, zooals bij ons een werklooze geen afstand zal kunnen doen van zijn pijp, sigaar of sigaret. Zoo ongeveer de vergelijking. Hoe slecht hij het ook heeft, een Hongaar zal eens in do week zijn vreugde van een glas wijn bij Hongaarsche muziek willen smaken, wat niet duurder is dan een week rooken hier. Immers een flesch heel goede Hongaarsche wijn kost daar ongeveer 2 pengö, dat is in onze munt 68 centen, al zijn door het ver schil der levensstandaard deze waarden niet gelijk. Maar hij kan ook een karaf wijn ne men, wat nog voordeeliger is. Daar eet hiji dan een enkele maal zijn stukje brood met salami, daar leeft hij weer even en ver geet zijn sobere levenswijze, zijn betrekke lijke armoede, zijn zorgelijke dagen. Ik zeide het reeds, dit volk is arm. Zie maar eens rond, zooals wij het deden in de groo te woonkazernes der groote steden, waar de ééngezinswoningen onbekend zijn. Voor ons Hollanders, die gewend zijn aan onze vriendelijke huisjes, maken zij in tuïtief den indruk van gevangenissen. Een groot, vierkant somber gebouw, een bin nenplaats, lange ijzeren balustrades in het. vierkant bij elke verdieping, waarop de talrijke huisdeuren uitkomen. Somber alles en troosteloos. Ook de beter gesitueerden wonen aldus, dokters, ingenieurs en groote zakenmen- sohen. Deze hebben dan wel in zulk een gebouw vijf of zes groote kamers, maar ook zij lijden ernstig onder den druk der tij den. De minder gesitueerden hebben in deze kazernes bijna allen één kamer en een keuken. De keukendeur is tevens de buitendeur, die op het balcon uitkomt en die door een tusschendeur met de kamer in verbinding staat. In die kamer staan een groot ledikant, meestal met twee bij- behoorende groote linnenkasten, daar tot overmaat van ramp muurkasten, zooals in onze. huizen, een onbekende weelde zijn. Een divan, een tafeltje bij het raam, een paar stoelen en de kamer is overvol. Daar leeft men, eet en slaapt men en het i6 ie begrijpen, dat met zulke levensomstan digheden het geboortecijfer dalende moet zijn. Meer kamers kunnen deze menschen niet betalen. Hun eene kamer en keuken kost reeds 40 a 50 pengö per maand, voor Hongaarsche begrippen een kapitale som, als men weet, dat een werkende arbeider daar nauwelijks iets meer dan de helft ver dient, dan wat de hoogstondersteunde werklooze hier aan ondersteuning ont vangt. Enkele voorbeelden slechts: Een kamermeisje in een hotel, dat zon der de kost 1 pengö per dag ontvangt voor een werkdag van 's morgens 6 tot 's avonds 10 uur. Een journalist, die voor een be hoorlijk artikel 2y2 pengö betaald krijgt. En al is het leven daar nu ook belangrijk goedkooper dan hier, 1 pengö heeft toch maar de waarde van pl.m. 34 Hollandsche oenten, ook al beteekent zulk een bedrag dan ook voor een Hongaar veel meer dsn voor een Hollander. Was dit niet zoo, de armoede zou nog veel grooter wezen, dan zij reeds is De grootste armoede wordt echter geleden in de barakken, die in ver schillende wijken der stad den dakloózen ter beschikking zijn gesteld. Ook deze heb ben wij gezien. Daar wonen verschillende gezinnen tesamen, soms tien tot veertien menschen in.een groote kamer, die door oude gordijnen in verschillende kamers is verdeeld. En zij zijn maar al te blij daar een onderdak te kunnen krijgen in een ar moedige bijna ongemeubelde kale kamer Daar is een speciale politiepost om de orde te handhaven en daar is ook in elke „Bezirk", in elke wijk een centtale keu ken, die zorgt, dat deze menschen, die geen cent bezitten, niet van honger omkomen. Wie noig iets heeft, betaalt een weinig voor deze maaltijden. Men moet daar een moeder eezien hebben met vijf, zes. of ze ven kinderen, in een kamer bijna zonder meubelen, zonder een behoorlijke leger stede, zonder behoorlijke dekking, om over tuigd te zijn geraakt van de armoede, die er heerscht. ook nu nog, in dit arme land. Maar ondanks dit alles vloeit dit volk over van een dankbaarheid en hartelijk heid, die wij niet licht zullen vergeten. STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. n HET GENF^^MNniG SCHOOL TOEZICHT. In verband met verschillende amende menten. ingediend door de heeren Koole. Vos. Donders en Knuttel, hebben B. en W. de daarin voorgestelde reorganisatie van het geneeskundig schooltoezicht on derworpen aan het oordeel van de Com missie voor den Geneeskundigen- en Ge zondheidsdienst en thans praeadvies op deze amendementen ingediend. B. en W. handhaven hun reeds in De cember 1931 ingenomen afwijzend stand punt inzake de aanstelling van een vol- ambtenaar-schoolarts (zooals de heeren Koole en Vos wensehten) en gaven den Raad derhalve in overweging deze voor stellen niet aan te nemen. De amendementen van den heer Don ders werpen kort samengevat de volgen de vragen op: Zal het geneeskundig onderzoek zijn grondia of niet grondig? Zal het. onderzoek zoo intensief moeten zijn. dat het kind zich moet ontkleeden, of zal het zich slechts uitstrekkenn tot de niet-bedekte liohaamsdeelen Men zou ook kunnen zeggen: Moet het onderzoek van het eene kind zooveel doenlijk een waarborg zijn voor de gezondheid van de andere kinderen, of moet het bovendien zijn een onderzoe ken, een opsporen van kwalen en gebre ken, in het belang van bet kind zelf. De Commissie voor den Geneeskundi gen- en Gezondheidsdienst heeft deze vragen overwogen en zij heeft ze niet definitief willen beantwoorden, alvorens bekend te zijn èn met de finaneieele ge volgen. die aan het grondig onderzoek verbonden zullen zijn èn met het oordeel van hen, die in deze tot oordeelen be voegd zijn, n.l. van hen, wier advies is :ngewonnen omtrent het bovenvermelde voorstel van den Directeur tot reorganisa tie van het geneeskundig schooltoezicht. Omtrent de kosten aan het meerdere werk verbonden, zeggen B. en W. De schoolartsen verwachten een verhoo ging van bezoldiging van ƒ1500 's jaars. De desbetreffende begrootingspost zou derhalve met 6000moeten worden verhoogd. Of men hiermede zal kunnen volstaan, meenen zij te moeten betwijfelen. Immers, de 4 sohoolartsen wenschen het bedoelde grondig onderzoek te doen geschieden op Woensdag en Zaterdag, beide dagen des namiddags. Het komt hun voor. dat de hulp van 2 sohoolver- pleegsters bij het werk van 4 geneesheeren onvoldoende zal zijn. Ten slotte zal vrij zeker een uitbreiding moeten plaats hebben van de thans aan wezige hulpmiddelen. Dit voor zooveel finaneieele zijde van de amendementen betreft. Ten opzichte van de vraag of een gron dig onderzoek zal behaoren plaats te heb ben van alle nieuw ter school komende leerlingen,, van alle leerlingen van het vierde leerjaar en van alle leerlingen van het laatste leerjaar, het volgende: Uit het ingestelde onderzoek blijkt, dat de besturen van alle bijzondere scho len, op een enkele uitzondering na, tegen dit onderzoek zijn evenzoo de Inspecteur van het Lager-Onderwijs en de Gezond heidscommissie. Ook de Commissie voor het Onderwijs verklaart zich in hare meerderheid er tegen, doch geeft tevens in overweging, om mocht men den weg van de amendementen-Donders inslaan, de verordening aldus te redigeeren, dat de besturen van de bijzondere scholen het recht verkrijgen een keus te doen uit het onderzoek, zooals het nu plaats heeft, en dat door den heer Donders bedoeld. En ten slotte ka.n de Plaatselijke Schoolcommissie zich slechts dan met het amendement-Donders vereenigen, indien aan de ouders de vrijheid wordt gelaten, hun kinderen door hun eigen geneesheer te doen onderzoeken. Is het getal voorstanders van het be doeld onderzoek hier niet groot, bij de hoofden van scholen en het onderwijzend personeel is dat getal niet veel grooter. Van de hoofden en het personeel van 24 openbare scholen ontvingen wij toch slechts 4 antwoorden ten gunste van het bedoeld onderzoek, 4 anderen verklaar den zich er slechts onder zekere voorwaar den voor, terwijl de overige er afwijzend tegenover bleken te staan. Immers, de voorstanders, behoorend tot het personeel van 10 scholen, wenschen van een tandheelkundigen dienst ten be hoeve van de leerlingen van de lagere scholen, wijzen B. en W. af, omdat dit buiten bet kader vanhet school„toezicht" zou vallen en bovendien te duur zou zijn in dezen tijd. De schoolartsen houden overigens bij hun bezoeken ook mondinspectie en vesti gen bij eventueele onguqsti se bevindin gen de aandacht der ouders daarop. LEIDSCHE DUINWATER MIJ. In aansluiting aan de inlichtingen, die de wethouder van financiën in de raads vergadering van 17 Februari 1933 gaf om trent het verloop van zaken bij de voor bereiding van de wijziging der statuten van de N V. Leidsche Duinwater Maat schappij, deelen B. en W. mede, dat de behandeling thans zoover is gevorderd, dat de wijziging aanhangig kan worden De herziening beoogt in de eerste plaats het aantal commissarissen uit te breiden van 3 tot 5 ten einde, gelijk de wethou der van financiën in de genoemde raads vergadering mededeelde, in deze aan de uitgesproken wenschen van den Baad te gemoet te komen. In verband met de be palingen van de concessie zal van deze commissarissen, evenals tot nog toe één als gemeentelijke commissaris, door dén Baad worden benoemd; de 4 andere com missarissen, onder wie de oommissaris- voorzitter, zullen worden benoemd door de vergadering van aandeelhouders. De bepaling dat de gemeentelijke com missaris voorzitter is van het College van Commissarissen, vervalt, aangezien het de bedoeling is, dat het lid van het College, dat tot Commisaris wordt benoemd, het voorzitterschap bekleedt. Deze uitbreiding van het aantal com missarissen maakt tevens wijziging noodig van genoemde regeling, voor zooveel be treft de aanwijzing van oandidaten voor de door aandeelhouders te benoemen commissarissen. Thans diént te worden bepaald, dat de stemmen zullen uitge bracht worden voor den comm.-voorz. op een candidaat, aan te wijzen door en uit het College van B. en W. en voor de drie overige commissarissen op oandidaten aan te wijzen door den Raad, die vrij blijft een keuze uit of buiten de raadsleden te doen. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. 3 e Klasse ESt. Bernardus IA.S.G. I; R.W.D. IVogelenzang I. Res. 4eKlas8eV: A.V.V. IV—L. en Sn. III. Pro m.-d e g r.Teylingen Tl—Forehot- te I; Adolf Kolping I—N.A.S. I. Uit het Leidsche District. Om de Leidsche Courant-Beker. Het wedstrijdprogramma voor morgen luidt: le Ronde: VVL ISJO II 2.30 uur, M. Heuzen. R. K. Sportvereeniging „Leiden". Morgen gaat het le elftal naar War mond, om daar een wedstrijd te spelen tegen Concordia I voor do seriewedstrij den, uitgeschreven door S.M.O. Als er w* begin tot het einde aangepakt wordt, of zou er misschien met een of twee invallers gespeeld worden, kan er best gewonnen worden. Het vertrek is om 1.45 uur vanaf Haarlemmervaart per fiets. Het bestuur rekent op een groote schare supporters. Do entree is niet hoog. Daarom R. K. Voet balsupporters toont uw enthousiasme ook eens op onze voetbalvelden, ook daar wordt menig goede wedstrijd R. K. Sportvereeniging „Teylingen". A. s. Donderdag (Hemelvaartsdag) is het volgend program voor de afd. voetbal vast- Om 2.30 uur Teylingen II—Foreholte I. Degradatie-promotie. Dit belooft een inte ressante strijd te worden. Teylingen zal zeker doen wat zij kan om zich te hand haven voor haar klasse en Foreholte heeft niet veel aan haar kampioenschap indien zij toch in haar oude klas zou moeten blij ven. Laat deze wedstrijd ons bekoren, zon der een enkele wanklank. Dit zal zeker do voetbalsport ten goede komen Vóór dezen wedstrijd zien wij eerst de beide benjamins van Teylingen en Fore holte spelen om een medaille. Deze strijd vangt aan om 12.45 uur. Tot slot krijgen wij eens een echt oud vetaranen elftal van Teylingen in 't veld tegen het sterke veteranen-elftal van S.J.C. BREESTRAAT 108 LEIDEN het onderzoek buiten de school en buiten de schooluren. Zij wenschen dus niet het onderzoek in de school, zooals de bedoe ling is. ook zelfs van den heer Donders, die het onderzoek deohts bii uitzondering op een andere plaats wil doen geschieden, zij wenschen het sohoolspreekuur, waarte gen zeer nadrukelijk werd gewaarschuwd in ons voorstel van 3 December 1931. Na bestudeering van deze antwoorden, adviseert de Commissie voor den Genees kundigen- en Gezondheidsdienst om de amendementen-Donders niet aan te ne men en B. en W. kunnen zich met haar adries geheel vereenigen. Het karakter, dat bet voorstel van den heer Donders draagt, is naar de meening van de Commissie en ook van het College van B. en W. te bindend Hij wensebt aan alle ouders de verplichting op te leggen bun kinderen in bet le. 4e en laatste leer jaar door den schoolarts sronditr. d.w.z. ontkleed, te doen onderzoeken. En dat wensebt men over het algemeen nietbet verlangen naar een dergelijk onderzoek leeff niet in de burgerij. Wel heeft de heer Donders in zijn amendement on art. 14 eenige vrijheid toe gestaan. n.l. deze. dat de ouders, die te- een het onderzoek van den Schoolarts bezwaar hebben, hun kinderen, binnen een zekeren termün, door hun huisarts kun nen laten onderzoeken. Deze vrüiheid is ook nu reeds bij art. 11 van de thans gel dende veordening toegestaan, doch er wordt nagenoeg geen gebruik van ge maakt. En nu ten slotte: Als men de vraag stelt: Welke bedoe ling heeft men trehad bij de instelling van het eeneeskundie toezicht op de oren bare en bijzondere scholen, bewaarscholen, kin derbewaarplaatsen enz. dan kam het antwoord niet anders luiden, dan dat men dat toezicht heeft willen uitstrekken tot alle leerlingen en dat men niet enkele, maar alle kinderen zooveel doenlijk heeft willen vrijwaren voor ziekten, waarmede zij door onderling verkeer kunnen wor den aangetast of besmet. En als men nu bedenkt, dat bij verwe zenlijking van de gedachte van den heer Donders, hoe goed bedoeld ook, alle kin deren van de bb'zondere scholen aan het geneeskundig toezicht geheel worden ont trokken, dat de schoolartsen het voorne men hebben de ouders uit te noodigen om 's Woensdags- of 8 Zaterdagsmiddags met hun kinderen te komen, om ze grondig te doen onderzoeken, en dat de Directeur van den Geneeskundigen Dienst 50 pet. van het getal opgeroepenen verwacht, dan vracgen wij ons af: Wat blijft er dan van het geneeskundig schooltoezicht over? Is het dan niet beter het bestaande toe zicht te verbeteren op de wijze als in de ontwerp-verordening is aangegeven en daaraan te onderwerpen alle leerlingen, zooals thans plaats heeft, dan een me disch toezicht in te stellen, waarbij slechts de kleinste helft der leerlingen betrokken is? Zou het in het laatste geval niet zijn: het goede nalaten, terwijl men het betere toch niet verkrijgen kan? Op grond van al het vorenstaande geven wij Uwe Vergadering in overweging het voorstel van den heer Vos -en de amende menten van den heer Donders niet aan te Verder worden nog de volgende wijzi gingen voorgesteld: De voordracht van commissarissen voor de benoeming van een directeur en van een commissaris is vervangen door een aanbeveling. De benoeming van commissarissen ook derhalve die van den gemeentelijken commissaris geschiedt voor den tijd van drie jaren, terwijl jaarlijks een ge deelte aftreedt. Commissarissen en directie zullen niet in de winst deelen in verband waarmede aan aandeelhouders voortaan 30 pet. in plaats van 25 pet. der overwinst komt. De ontwern-wiiziging bevat evenwel de bepa ling, dat de algemeene vergadering van aandeelhouders aan commissarissen, het zij een belooning, hetzij een presentiegeld kan toekennen. Art. 16. dat de beslissing van de ge schillen. uit de statuten oprijzende, aan scheidslieden opdraagt, kan gevoegelijk worden geschrapt; mochten zich onver hoopt dereelüke eesohillen voordoen, dan zullen die derhalve voor den gewonen refter worden gebracht. Ten slotte is, ineevolge een door Ged. ^taten bij de goedkeuring van den aan koop van de aandeelen te kennen gege- veoi wensch bepaald, dat hun goedkeuring vereisciht is en raadsbesluiten tot goedkeu ring van het vervreemden of bezwaren van onroerende goederen, het sluiten van geldleeningen en het wijzigen van de sta tuten, alsmede dat de balans en de winst en verliesrekening aan den Raad en aan ^un College zullen worden overgelegd. Bi: deze regeling is het toezicht van den Raad en van Ged. Staten on dit onderdeel van het gemeentelijk vermogen, niettegen staande den privaatrechtelijken beheers vorm, op hoofdpunten gelijk aan dat, in de Gemeentewet geregeld. Aan de agenda van den gemeenteraad zijn node volgende punten toegevoegd: a. Voorstel to verkoop van een ge deelte bouwterrein aan den Lammen- sohansweg, hoek Hyacinthenstraat, kad. bekend gemeente Leiden, Sectie M No, 5036 (ged.) aan M. C. van Straten (987 M.2 voor 12.50 per M.2). b. Voorstel tot verkoop van een ge deelte bouwterrein aan de Van den Bra/n- delerkade. kad. bekend gemeente Leiden, Sectie M. No, 4812 (ged.) aan H. Piekaar (1320 M.2 voor 12.50 per M.2). Wedstrijdprogramma voor Heme'vaartsdag Om het kampioenschap. KolpingValkenburg; D.H.L.V olen- dam. Pr o m.-d e gr. com p.: Limvio—V.V.Y. le Klasse A: Volharding—Caesar; R.K.O.N.S.—Kimbria. le Klasse C: Venlo—Gennep. 2e Klasse O: P.F.C.Excelsior (be slissing le plaats). De opstelling van het Teylingen-elftal is als volgt: G. Zandbergen Th. Hoogervorst B. Lans H. v. Vee'e Jac. Haver H. v. d. Voort A. J. Borggreve, J. Vugts. J. A. Bentum, H. Bader Ohr. Zandbergen Aanvang 4.50 uur. R. K. Sportvereeniging „D. 0. S." D.O.S. ontvangt morgen de Robterdam- sche Voetbalvereeniging „Celer" die D.O.S. komen bezoeken met 2 e.ftallen. Celer is oen vereeniging die reeds 17 jaar bestaat en uibkomt in de eerste klasse D.H.V.B. Het zal daarom voor ons eerste een ge duchte tegenstander zijn', dus D.O.S.-men- schen het beste beentje voor. Het programma luidt: 1 uur D.O.S. 2 Celer 2; 2.30 uur D.O.S. ICeler I. D.O.S. 4 speelt om half drie de laatste 40 min. van den wedstrijd tegen S.M.C. III. De stand is 1—0 voor D.O.S. R. K. Sportver. „Foreholte". Op Hemelvaartsdag zijn een viertal wed strijden vastgesteld. Voor thuis komen om 1 uur in 't veld Foreholte III tegen Lisse IV. Den vorigen keer werd door de on zen gewonnen Nu de derde elftallers thuis spelen, rekenen we zeker op eon zege. Dan bindt om 3 uur Foreholte II den strijd aan tegen Kolping-Boys II. Misschien zijn we een beetje optimistisch om ook voor de Reserven een overwinning te voor spellen. Maar gezien de prestaties van de laatste weken kan het. We zien natuur lijk een spannenden en mooien strijd tegen deze sympathieke Leidenaars. De uitwedstrijden zijn dezen keer weer belangrijk Foreholte Ï-Jun. gaat naar Sporthof te Saesenheim en speelt daar een medaille-wedstrijd te 12.45 uur tegen Tey lingen T-Juni. De clou van den dag is. dat om 2.30 uur Foreholte I eveneens de gast is op Sport hof. De promotie-degradatie ontmoeting tegen Teylingen II is nog lang niet door de Voorhouters gewonnen. Do Sassenhei- mers zijn den laatsten tijd goed op dreef. Talrijke Foreholte-aanhangers gaan dan naar Sassenheim, hun favorieten aanmoe digen, om een zoo goed mogelijk succes te boeken. R. K. Sportver. „S.M.C." Warmond. Op Hemelvaartsdag zullen onze serie wedstrijden officieel aanvangen. Als num- mero één staat er een groote wedstrijd op het programma voor de le af deeling Lei den IConcordia I, welke zal aanvangen te half drie. Om 4.15 uur één tweede wed strijd R.W.D. IIBlauw Zwart III voor do 4e- afdeeling. En als wij niet te voorbarig zijn zal er nog een groote voorwedstrijd gespeeld worden. N.V.C. heeft n.l. het ver zoek gedaan haar serie wedstrijd op Hemel vaartsdag te mogen spelen. S.M.C. heeft onmiddellijk de tegenpartij hiervan in ken nis gesteld en verwacht haar antwoord. In dien dit bevestigend luidt, zal N.V.C. I tegen Lisse II spelen om 12.30 uur. Verder verwijzen wij belangstellenden naar de biljetten, waarop dit tijdig bekend gemaakt wordt. Zoo zal er voor de sport liefhebbers op Hemelvaartsdag op het S.M.C.-terrein veel te genieten zijn.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9