KODAK rolfilmcamfVa,*^ Foto JONKER, Apotïrekersdijk 7, Leiden WOENSDAG 24 MEI 1933 DE U^SC'JE COURANT TWEEPE P' A D PAG. t> SCHULD-AFDOENING IN PAPIEREN DOLLARS. Hierdoor zouden de oorlogsschulden met een milliard dollar dalen. In bevoegde kringen te Washington ver wacht men, volgens United Press, dat de Vcreenigde Staten den debiteurlanden zul len toestaan, hun oorlogsschulden aan Amerika in (gedcprecieerde) papieren dol lars te voldoen in plaats van in goud. Als gevolg van de huidige depreciatie van het Amerikaansohe betaalmiddel zou het bedrag der oorlogsschulden naar raming automatisch met ruim een milliard dollar dalen. Tevens wijst men er op, dat de debiteur- landen Amerikaansche staatsobligaties te gen gedepreciecrde dollars kunnen koopen en deze tegen de nominale waarde voor do betaling van hun oorlogsschulden kun nen bezigen. Do kwestie der oorlogsschulden heeft gis ter opnieuw een onderwerp van bespreking uitgemaakt tusschen den Britsohen gezant te Washington en .professor Moley, den ad viseur van president Roosevelt. BUITENL. BERICHTEN BRITSCHE DUIKBOOT IN AANVARING MET VISSCHERSBOOT. De Britsche duikboot L 23 is nabij de Schotsohe kust in botsing gekomen met een visschersvaartuig. De duikboot is licht beschadigd. Er ontstond een lek, maar de pompen zijn voldoende om de boot drij vende te houden. WEER EEN TORNADO IN KANSAS. Twee dooden, 30 gewonden. Een deel van den staat Kansas is giste ren opnieuw door een tornado geteisterd. Vooral de stad Liberal werd vrij ernstig getroffen; twee inwoners kwamen om het leven en twintig werden gewond, terwijl voor 500.000 dollar materieele schade werd aangericht. Te Garden City in denzelfden staat liepen tien personen verwondingen op. twee hunner verkeeren in levensge- De tornado bereikt Nebraska. De tornado, die reeds een deel van Kansas heeft getesiterd, heeft thans ook het Noordelijk gedeelte van den staat Ne braska bereikt. Tot dusver zijn in dezen staat reeds acht personen gedood en tien gewond. EEN DRAMA IN DE WOESTIJN. Honderddertig negers van dorst omgekomen. Honderddertig Somali's, mannen, vrou wen en kinderen zijn van dorst omgeko men in de verlaten gebieden van Ita- liaansoh Ju ba-land, waar zij verdwaald waren. Zij hadden met eenige anderen het gebied van Kismayu in Italiaansch Sorna- liland, waar zij woonden, verlaten, om zich in Noord Kenya to vestigen. Overlevenden hebben het verhaal van dezen tragisohen tocht thans medegedeeld. DOODVONNISSEN VOOR TWEE DU ITSCHE COMMUNISTEN. Wegens moord op tandarts. Do jury-rechtbank te Chemnitz heeft dc communisten Bartl en Winkler wegens moord ter dood veroordeeld. De mannen hadden 4 Augustus j.l. in een café een aanval gedaan op nationaal-socialisten, waarbij de tandarts Krebeck werd dood geschoten. In Breslau is de schildersknecht Spar- la tot een jaar cn twee maanden tucht huisstraf veroordeeld, omdat hij tot twee meisjes, die hij onderweg had ontmoet, had gezegd, dat hij bereid was den rijks kanselier voor duizend mark dood te schieten. Dc speciale rechtbank was van oordcel, dat Sparla, gezien zijn politieke overtuiging, tot een dergelijke daad in staat was. Een zwaardere straf, namelijk van an der half jaar, kreeg de kellner Schrei- bcr, die leugenachtige berichten over de nationaal-socialistische partij had ver spreid. BEDELEN IN EGYPTE VERBODEN. Dc Egyptische ministerraad heeft een wet aangenomen, waarbij bedelen wordt verboden. De bedelaars in Egypte gaven dit land de reputatie het lastigsto van de geheele wereld to zijn voor toeristen. Kreupelen, lammen, blinden hadden hun vaste standplaatsen, vanwaar zij de voor bijgangers lastig vielen. Velen van deze bedelaars maken deel uit van georganiseerde „bonden", 's ochtends worden zij „uitgezet" en 's avond weer „opgehaald". Hetgeen zij hebben opge haald moet natuurlijk goeddeels aan den leider van den bond worden afgedragen. Het zal voor dc autoriteiten zeker geen gemakelijke taak zijn de wet, waar bij het bedelen wordt verboden, door tc voeren. RECHTZAKEN HET STR00PERSDRAMA TE EGM0ND. In liooger beroep heeft zich te verant woorden gehad de jachtopziener J. J. v. d. B., die door de rechtbank te Alkmaar is ontslagen van rechtsvervolging, nadat hij terecht had gestaan wegens mishande ling met doodelijken afloop. In den avond van. 23 November 1932 was een bekend strooper uit Egmond-aan Zee in de duinen onder Egmond-Binnen met zijn broer op de konijnenjacht, toen zij betrapt werden door een rijksveldwach ter en een jachtopziener. Na eenige oogen- bükken klonken drie schoten en de stroo per, de 25-jarige Krijn Dekker, viel ker mend op den groind. Later bleek, dat Dekker was geraakt door een revolverko gel in het dikst van het dijbeen. Een slag ader was geraakt en na een half uur was de getroffene door verbloeding tijdens het transport overleden. Het O. M. had de primair ten laste ge legde zware mishandeling, den dood ten gevolge hebbend, bewezen geacht en had ontslag van rechtsvervolging gevraagd, waarbij het aan de zijde van verdachte gerechtvaardigde zelfverdediging aan nam. Gisteren diende de zaak voor liet Ain- sterdamsche Gerechtshof. Na getuigen verhoor vroeg de proc.-generaal bevesti ging van het vonnis der Alkmaarsche Rechtbank. Lichamelijk letsel door schuld. Gistermorgen heeft terecht gestaan de 24-jarige rijwielhersteller P. H. F. B. te Boskoop, ter zake dat hij op Zondag 22 Januari jl. met zijn auto te Waddinx- veen in de bocht van de Noordkade, waar deze overgaat in de Oranjelaan, door hoogst roekeloos onachtzaam, onvoorzich tig en nalatig te rijden, den 15-jarigen E. Lyklema had aangereden, waardoor deze zoodanig lichamelijk letsel had opgeloo- pen, dat hij eenige weken het bed had moeten houden. Verdachte ontkende schuld te hebben aan het gebeurde. Getuige E. Lyklema, het slachtoffer, wist zich niet v§el meer van de zaak te herinneren. Hij was bewusteloos geweest, wel kon hij zeggen, dat hij op den bewus- ten Zondag om kwart over drie den tijd van het gebeurde aan den linker kant van de weg had geloopen. Dr. J. F. Paul, arts, als deskundige ge hoord, legde eenige verklaringen af over den aard der verwondingen. Getuige had Lyklema in zijn auto opgenomen; de jon gen was toen bewusteloos geweest, en eeist toen hij thuis was, weer heclemaal bijgekomen. Getuige had een lichte her senschudding en een onderhuidsehe bloed uitstorting geconstateerd. Voorts de-ilde dr. Paul nog mede, dat het braaksel van Lyklema, die toen hij op den grond was gevallen, had overgegeven, aan don rech terkant van den weg lag. Behalve aan zijn hoofd, had het slachtoffer geen letsel op- geloopen. Getuige R. Nooteboom, een kameraad van Lyklema, had met dezen gewandeld, toen het ongeluk gebeurde. Hij verklaar de, dat zij op den linkerkant van den weg op den rijweg, en niet op het voetpad had den geloopen. In de bocht was de auto hen achterop gekomen en plotseling was zijn vriend, die aan den buitenkant liep, „van zijn zijde weggerukt". Uit de mededeelingen van getuige Cor nelia Starreveld, die de aanrijding had zien gebeuren, bleek dat verdachte aan den linkerkant van den weg gekomen was Het O.M.., mr. J F. Hoeffelman, achtte het ten laste gelegde bewezen, verdachte had de bochten vermeden, en had daar door aan den linkerkant van den weg loopendo jongens aangereden. De eiseh luidde 1 maand hechtenis en ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 6 maanden. De verdediger mr. H. van Traa, betwist te, dat het bewijs van verdachte's schuld geleverd zou zijn; het braaksel bijv. is aan den rechterkant van den weg gevon den. Pleiter concludeerde vrijspraak, sub sidiair een lichtere straf. Verdachte wees er nog op, dat het niet in orde was, dat het slachtoffer op den rijweg had geloopen; verder geloofde hij riet Lyklema met den auto aangereden te hebben. Deze zou alleen maar geschrok ken zijn, en toen gevallen. Uitspraak 6 Juni. RIJKSVELDWACHTER VAN AUTO GESLINGERD. Op 11 November van het vorig jaar hielden een drietal politiebeambten onder Rosendaal bij Velp (Geld.) een luxe auto aan, van waaruit een konijn geschoten was. De auto werd door den* rijksveld wachter Bouman uit Velp, die op den treeplank stond naar het politiebureau aldaar geleid. Do beide nakomende politiemannen vonden eenigen tijd later den rijksveld wachter zwaar gewond op den hoek van de Piet Heinlaan te Velp liggen, terwijl de auto verdwenen was. De autobestuur der had klaarblijkelijk door het nemen van een scherpen bocht zich van den veldwachter willen ontdoen. De veldwach ter verkeerde ruim een week in levensge vaar, doch is thans weer bijna geheel ge nezen. De autobestuurder, de 28-jarige P. E. uit Arnhem stond gistermiddag voor de Arnhemsche Rechtbank terecht. Hij gaf toe door het nemen van den bocht in ver snelde vaart zich van den rijksveldwach ter te hebben willen bevrijden, hij wilde hem echter geenszins lichamelijk letsel toebrengen. Door het O. M. werd wegens het toe brengen van zware mishandeling één jaar gevangenisstraf geëischt. Mr. Th. Muller Massis uit Amsterdam pleitte voor een voorwaardelijke veroor deeling. Uitspraak 30 Mei a.s. OPRUIENDE GESCHRIFTEN VERSPREID. Revolutionnaire arbeiders veroordeeld. In Den Helder hebben in het begin van dit jaar enkele revolutionaire arbeiders opruiende geschriften verspreid, ter zake waarvan zij door den Politiereohter te Alkmaar zijn veroordeeld tot drie maan den gevangenisstraf, Tegen deze vonnis sen kwamen de Officier en één der ver dachten in hooger beroep. Het Amsterdam sche Gerechtshof heeft veertien dagen ge leden de zaak behandeld. De verdachten, die toegaven pamfletten bij zich te heb ben gehad, maar, toen verbaal werd op gemaakt, nog niet tot verspreiding waren overgegaan, hadden bezwarende getuigen verklaringen tegen zich van mariniers, die met stelligheid konden zeggen, dat deze mannen hun de pamfletten in de hand hadden gegeven en voorts in de brieven bussen gestopt. Een verzoek van de ver dedigers om de verdachten, die reeds on geveer drie maanden gedetineerd zijn, an vrijheid te stellen, werd afgewezen. Het Hof heeft thans arrest gewezen en liet vonnis van den Alkmaarschen Poli tierechter bevestigd, echter met dien verstande, dat van de drie maanden ge vangenisstraf twee maanden voorarrest in mindering zullen worden gebracht. De vrouw van één dezer verdachten, die mede deze geschriften had verspreid, kreeg bevestiging van haar vonnis: twee maanden voorwaardelijk met een jaar proeftijd. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN ZEE. Badseizoen. Door B. en W. is het bad seizoen tegen Donderdag 25 Mei, Hemel vaartsdag, officieel geopend verklaard. WA1 ANDERE BLADEN SCHRIJVEN BELASTINGDRUK, VOORHEEN EN THANS. De Nieuwe Rott. Courant geeft de volgende vergelijkende cijfers van den belastingdruk vroeger en nu: In 1914 was de opbrengst in ronde cijfers, van: de rijksbelastingen 175 millioen de prov. belastingen 5millicen de gemeentebelast«50 millioen Totaal 230 millioen Rekening houdende met den bevol kingsacres van pl.m. 30 pet. en een indexcijfer van de kosten van het levensonderhoud, dat 40 pet. boven dat van 1914 uitgaat, zou dit totaal thans mogen bedragen rond 418 millioen. Blijkens de jongste Januari-afle- vering van het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek ■was over 1931 de opbrengst van: de rijksbelastingen 501 millioen de prov. belastingen 20 millioen de gemeentebelast. 266 millioen Totaal 787 millioen. WAAROM GEEN RECHTSCH KA BINET? De Gelderlander constateert uit alles wat betreffende de besprekingen vóór de vorming van het Kabinet is ge publiceerd, dat niet bij R. K. en niet bij Chr. Hist., maar bij de partijgenooten van den heer Colijn of bij dezen zelf be zwaar bestond tegen de vorming van een rechtsch Kabinet. En het blad vervolgt: ,Dat bezwaar is zeker niet het ge volg van een plotseling veranderde opvatting omtrent rechtsche samen werking. Meer dan één uitlating in de anti-revolutionaire pers doelde op de wenschelijkheid van rechtsche samenwerking. Zooals we zoo juist al aanstipten schijnt het de kleine meerderheid der drie rechtsche partijen, welke tot de afwijzende houding van den heer Colijn heeft geleid. Doch daarmee alleen lijkt ons dit deel van 1 et crisis-probleem toch niet geheel opgehelderd. Als de christ-historischen het wel aandurfden met een combinatie van 52 zetels in zee te gaan, waarom HILLEGOM. Gered. Gisteravond omstreeks half 7 geraakte het 21/2-jarig zoontje van den heer H. G. Hoogervorst spelenderwijze in de 2 M. diepe Hofsloot, gelegen achter het Gemeentehuis. dan de anti-revolutionairen niet? Juist, omdat de christ.-historisehen geen bezwaren hadden, valt daaruit te concludeeren, dat ook het essen- tieele van het samen te stellen re- geeringsprogram, de eigenlijke cri sis-politiek, de moeilijkheden wel niet zal veroorzaakt hebben. Maar wat dan? Had de kabinets-formateur zich zóódanig ingesteld op een regeering op z.g. zeer breede basis, dat hij binnen het kader eener rechtsche regeering alleen zijn doel niet meent te kunnen bereiken? Of zijn er bezwaren van anderen aard? Duidelijk is op dit punt de zaak nog niet. Hoe het zij, het zal voor zeer vele kiezers een teleurstelling zijn, dat tegenover de verwachting, bij den stembusstrijd, de vorming van een parlementaire regeering is mislukt. Maar niet door toedoen van de PRIESTER EN LEEK. Naar aanleiding van de rede, door den Bisschop van Haarlem op den Ka tholiekendag te Delft gehouden, schrijft de Maasbode onn. „Het derde point, door Haarlem's bisschop naar voren gebracht, was de saamhoorigheid tusschen geeste lijkheid en volk. Dat de mensche- lijke ge-breken, waarvan ook pries ters helaas niet vrij zijn, worden „vergroot", dat priesters worden „neergehaald" noemde Mgr. een „droevig en onrechtvaardig" ver schijnsel, dat gelijk stond met het ,ygraven van ons eigen graf". Diep ernstig woord, niet alleen voor den leek, maar óok voor den priester, die zoo weinig mogelijk vat moge geven voor elke ook maar in de verste verte gerechtvaardigde critiek, en er gaarne rekening mede zal houden, dat de wereld tegen over demgene, die haar gebreken wraken moet, en aan wien dienten gevolge de hoogste eischen mogen wowrden gesteld, steeds critisch was en dit vooral tegenwoordig is, stel lig in een overdreven mate, maar tot zekere hoogte tereoht. Het is voor den priester zelfs een eer, dat het geloovige volk van hem het hoogpte verwacht. Dat de bisschop kon eindigen met een zoo uit het hart opwellende lof- tuiging voor zijn meer dan duizend priesters is wel in hooge mate ver blijdend". f 655.bij de reserve te voegen en deze dus te brengen op pl.m. 4300. Het aantal verpleegden bedroeg in he>t afgeloopen boekjaar 26, met een totaal aan verpleegdagen van 549 op een getal van 409 contribueerende leden, uitma kende 990 verzekerden. Het getal contribueerende leden steeg in het afgeloopen jaar met 34. Namens de commissie van Toezicht wordt hierop door den heer K. Hui- bregtse verslag uitgebracht van de ge houden controles. De commissie conclu deert dat de vereeniging kerngezond is, alles in buitengewone orde werd bevon den en brengt dank aan den secretaris- penningmeester voor diens buitengewoon keurig gevoerde beheer. Ook heeft hij aan dit verslag vastgeknoopt een alge meen overzicht van het nut en doel van de aansluiting bij de Federatie van Ver- eenigingen. Dit uitgebrachte verslag werd met applaus beloond. De heeren M. de Haan als periodiek aftredend adviseerend geneesheer en P. H. Goemans als periodiek aftredend lid van de commissie van toezicht werden hierop met algemeene stemmen als zoo danig herkozen. In de vacature ontstaan door liet over lijden van den heer L. Groenendijk in de commissie van toezicht wordt na ge houden stemming gekozen de heer J. R. W. Janzee. Voorts owrdt besloten het entreegeld voor nieuwe leden te handhaven op 0.50 Op voorstel van het Bestuur wordt voorts besloten het aantal verpleegda gen te handhaven op 42 en als tegemoet koming in operatiekosten een bedrag uit te keeren van 25. In verband met het bovenstaande wordt besloten bij het reservefonds te voegen een bedrag van 655.waar door dit gebracht wordt op 4300. zijnde 5 pet. van het totale risico ad f 86000.—. Na de rondvraag die geen bijzonders opleverde werd deze vergadering geslo ten met dank voor de prettig gevoerde discussies. Kampeeren op 't strand. Men verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat het plaatsen van tenten op het zeestrand aan het Wassenaarsche Slag alleen geoor oofd is, indien men daarvoor vergunning heeft bekomen. Met inzending van postwissel ten be drage van 3.— aan den Inspecteur van Politie te Wassenaar, moet men zoo'n ver gunning aanvragen ten politiebureele te Wassenaar, onder mededeeling ol men reeds eerder vergunning heeft gehad en met vermelding van vo ledigen naam, voor namen. beroep, geboortedatum en -plaats, alsmede* tegenwoordige woonplaats. Onder de gestelde voorwaarden waarop vergunning wordt verleend, komt o.a voor, dat de ontheffing uitsluitend geldt voor len tijd, gelegen tusschen onsoggang en één uur na zonsondergrng. Het is dus nim mer geoor.oofd, dat de tent des nacht blijft I staan. Nog één week tot en met 31 Mei, kunt U een 6/9, v.» 16.— 4„r(T nr.« koopen f*1" Jubileum Chèque ad f 2.— jen jmjcjftingen bij: HAARLEMMERMEER. Geboren: Petrus, z. v. Q. C. Kamp en G. Heemskerk. Cornells Jan, z. v. M. Been en H. van den Brink. Adriaantje. d. v. H. de Wit en K. Kulk. Jelle Tjipke Meindert, z. v. T. M. Maitsma en M. Vis ser. Gerritje, d. v. J Mantel en G. H. Feenstra. Evertje Annigje, d. v. E. Beid en J. van Erkelens. Leentje Alida, d. v. W. Engel en A. E. den Hartog. Johannes z. v. P. C. van Aalst en A. Koch. Petro- nella Paula, d. v. J. A. M. Cupido en C. Tol. C'atharina Willemina Gerarda, d. v. A. A. van Bruggen en H. J. Kortekaas. Ondertrouwd: J. H. Oudshoorn 21 j. en J. M. A. Been 20 j. J. van Saarloos 24 j en B. M. van den Berg 22 j. L. Jan sen 27 j. en J. C. C. Dekkers 23 j. H. van dér Kwart 24 j. en J. Lok 23 j. J. Roo- denburg 28 j. en A A. van den Heuvel 23 j. Getrouwd: P. C. Beerendonk 30 j. en C. M. Vervaart 25 j. C. P. de Jong 22 j. en K. Krijgsman 24 j. L. Joore 29 j. en T. Jansen 26 j. M. van Wieringen 24 j. en M. A. Scharrighuisen 23 j. Overleden: Adriaan Pieter Johan Buijs 6S j. ongehuwd. Jan, z. v. R. Kel derhuis en C. W L. Walig, 11 dagen. Pieter, z. v. J. Bokhorst en L. Bouterse, 6 j. Naatje Vreeken 86 j., wede. van F. Schuuring. Willem Schouten, 47 j., geh. met J. G. van Maasdam. Gevestigd: Marinus L. Koopman van Amsterdam. Jakobus J. Koeleman van Beverwijk. Franke Hosper van Stap horst. Teunis A. Hoeijcnbos van Hilla- gom. Kornelia J. Hoekman van Bloe- mendaal. Gerrit Grootenboer van Am sterdam Martinus T. Allard van Am sterdam. Marinus van den Bergen van Amsterdam. Pieter Blom van Amster dam. Hubertus M. van Bruggen, van De venter. Joanne M. Cassing, wed. Th. P. Beulink, van Amsterdam. Johanna C. C. Dekkers van Bloemendaal. Dorothea Dudink van Schermerhorn. Jan Griek- sppor van Callantsoog. Vertrokken: Kornelis Bols naar Ambt-Hardenberg. Jent je Bols, echtge- noote J A. Plass naar Ambt-Hardenberg. Martha Zeilmaker naar Amsterdam. Franciscus Klein naar Haarlem. Maaike Jongbloed, echtgenoote M. Tolenaars naar Haarlem. Klaas Hettinga naar Olde- hove (Gr.) p.-a. wed. U. Hettinga. Frans van Dam naar Hillegom. Trijntje Beu kers naar Hillegom. Har men Hogen- hout naar Gorssel. Hendrik Buising naar Amsterdam. Dirkje van der Blij, wed. W. van der Blij, naar Voorschoten. Ger rit Cnossen naar Warns (Fr.) Cornelia Vuijk naar Boskoop. Sijmen Visser naar Haarlem Adriana C. van 't Hof naar Bennebroek. Josépha A. M. Ligthart naar Amsterdam. Adriaan W. Mekke naar Amsterdam. Op het aanhoudende gegil en hulpgeroep van kinderen begaf de vrouw van den al daar wonenden congierge zich geheel ge kleed te water doch daar zij niet kon zwemmen, geraakte ook zij in gevaar. Op Haar angstig geroep kwam de in de Haven liggende schipper J. Maagdelijn aange hold, sprong geheel gekleed te water om haar hulp te verleenen. Voordat deze haar echter had bereikt bad Mej. van Roode wonder boven wonder de kleine reeds op het droge weten te krij gen. Na deze van droge kleertjes te hebben vooizien werd hij bij zijn ouders terugge bracht. WASSENAAR. Ziekenzorg. In het „Wapen van Wassenaar" hield de vereeniging voor ziebenhuisverpleging „Ziekenzorg" hare jaarlijksche ledenvergadering. Door den voorzitter, den heer C. Stolk werd deze vergadering met een kort woord geopend. Behandeld wordt hierop het jaarver slag. Ook dit verslag lokte geen bespre kingen uit. Uit dit verslag ontleenen we het na volgende: Ingeschreven werden 87 nieuwe leden, terwijl door vertrek, bedanken en over lijden 53 leden werden afgeschreven. Op verzoek werd een lid overgeschreven naar een andere gemeente, terwijl 9 le den van in andere plaatsen gevestigde vereeni'sflngen werden overgenomen. In het geheel werd aan verpleeggelden uit gekeerd 1741.55, aan vergoeding voor hulp in de huishouding 302.aan kosten vervoer per auto 153.25 en aan incassoloon, advertentiekosten, drukwer ken en onkosten vergaderingen enz. is betaald 830.64 y. Aan contributies werd in het afgeloo pen jaar ontvangen 3838.72, aan entree gelden en reglementen 49.20. De reserve is na toevoeging van het in de vorige jaarvergadering daarvoor afgezonderde bedrag van f 500.en de gekweekte rente van dc belegde reserve en de rente van belegd kasgeld, samen 191.19, gestegen tot 3665.08. Dit bedrag is zoo na mogelijk belegd in gemakkelijk realiseerbare fondsen, welke in bewaring zijn bij de Spaarbank van de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen te 's-Graverhage. Het resultaat is, dat er over 1932 een overschot is van 860.47 y2 Op 31 December bedroeg het kassald 1 248.24ka, terwijl bij de Nutsspnarbank een bedrag van 2144.99 aanwezig was Het bestuur stelt voor een bedrag van

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6