WOENSDAG 24 MEI 193c. DE LEIDSCKE COURANT EERSTE BI AD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 24 Mei 1933, medegedeeld door hefc Kon. Ned. Meteorol. Instituut te Do Bildt. Hoogste barometerst.: 768.3 te Haparanda Laagste barometerst.: 755.5 te Vestmanoer Verwachting tot den avond van 25 Mei: Matige tot zwakke winden uit Noor delijke richtingen, meest half bewolkt, weinig of geen re gen. weinig veran dering in tempera tuur. D'c hooge drukking over Scandinavië neemt af bij de nadering van een depres sie uit het hooge Noorden, ook bij IJsland nader een vrij diepe depressie uit den Oceaan, in het Zuid-Westen ligt een groot hoogedruk-gebied, de depressie bij de Oostzee nam toe c-n brengt lichte regen in Oost-Duitschland. In Ierland en Schot land komt het weer onder invloed van de Westelijke depressie, in Engeland is het nog fraai alhoewel gisteren bij Londen zwaar onweer voorkwam, op het vasteland heerscht over het algemeen nog fraai weer met hooge temperaturen in het Zuiden. Scandinavië heeft ook rustig en zonnig weer. De algemeene toestand duidt op toenemende kans op neerslag na morgen, zonder belangrijke daling van tempera tuur. LUCHTTEMPERATUUR. Temperat"ur des middags te half drie 17.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 9.30 tfur tot Donderdagmorgen 4.21 uur; van Donder dagavond 9.32 uur tot Vrijdagmorgen 4.20 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: Donderdag 25 Mei voorm. 3.59 uur en nam. 4.29 uur; Vrijdag 2(6 Mei voorin. 4.38 uur en nam. 4.57 uur. WATERTEMPERATUUR; Zweminrichting Hoogo Eijpdijk om 7 uur 19 en 12 uur 19.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", om 7 uur: 18 cn 12 uur 18 gr. C. ONZE V1SCHUITVOER NAAR FRANKRIJK. Zooals reeds eerder is gemeld, zou met 1 Juni weer fijne visch, als tong, tarbot, enz. mogen worden uitgevoerd naar Frank rijk. Een belangrijke zaak is thans, dat het Nederlandsche contingent niet met visch van builcnlandsclic oorsprong wordt opgemaakt. Naar we vernemen, is de Fransehe regeering bereid gevonden de Hollandscke certificaten van oorsprong te erkennen, eclitcr onder voorwaarden. Deze voorwaarden zijn dezer dagen door het bestuur der IJmuider Vischhandelvereenl- ging besproken. Genoemd bestuur heeft thans den leden geraden nog geen fijn visch in voorraad op te slaan, omdat de datum van invoer nog wel eenige dagen verschoven kan' worden. Intusschen heeft het bestuur thans maatregelen genomen om te voorkomen, dal in dien tusschentijd buitenlandsche handelaren van het Neder landsche contingent profiteeren. Audiënties H. M. de Koningin-Moeder. De hofdames cn de waarnemend groot meester van H. M. de Koningin-Moeder maken bekend, dat H. M. zich gedurende het zomerseizoen bij het verleenen van audiënties zal moet beperken en in deze omstandigheden niet verwacht dat verzoe ken, om eerbiedige opwachting aan H. M. te mogen maken, zullen worden ingediend. Vermoedelijk zal het nieuwe Kabinet Vrijdag 26 Mei in functie treden. Concessiestelsel voor vrachtauto's. De bond van expediteurs en trans portondernemers „Beto", dc nationale bond van meubeltransporlondcrnemers en do Nederlandsche R. K. bond van Transportondernemers en expediteurs hebben een adres gericht tot de Tweede Kamer inzake het ingediend ontwerp tot wijziging van de wet op openbare ver voermiddelen, waarin zij dringend ver zoeken dit wetsvoorstel niet goed te keuren. Zij meenen, dat dit wetsvoorstel ten eenenanalo zijn doel mist en het zelfs verre voorbijschiet, daar immers door andore betere cn billijker maatregelen oen toestand van ordening en regeling van het zich snel uitbreidende vervoer per auto in het leven te roepen ware, zonder dat er onrecht werd aangedaan aan eer groep van arbeidzame personen wier bedrijven, zij het dan ook met an der© vervoermiddelen reeds veel tiental len van jaren bestaan. MIDZOMER IN MEI. Het is een merkwaardig verschijnsel, dat het weer de laatste dagen een sterke nei ging tot standvastigheid vertoont, een standvastigheid, die gepaard gaat met een neiging om buitengewoon mooi te zijn. Daardoor hebben wij den midzomer nu reeds gekregen. Dit alles schijnt verband te houden met het feit, dat de Noordenwind, die ons in tal van jaren een guren voorzomer bezorgt, dit jaar zwakker en minder veelvuldig waait dan gewoonlijk. Wel hebben wij pas eeri periode van een tiental koele dagen met Noordelijken wind gehad, maar daar aan vooraf gingen mooie warme dagen en volgden de warme dagen, die wij nu heb ben. Reeds vroeg in het voorjaar heb ik er op gewezen, dat de jaarlijksehe periode van Noordelijke winden dit jaar bijzonder vroeg begon. Later heb ik er opmerkzaam op gemaakt, dat de perioden van Noorden wind met koud weer telkens kort duurden en niet zulke lage temperaturen brachten als in sommige zeer koele lentes. Dit alles was een aanduiding, dat de tendens tot langdurig koud weer dit jaar veel zwakker is dan gewoonlijk. Natuurlijk kunnen wij niet geheel vrij blijven van het bekende gure weer en het is zelfs best mogelijk, dat wij het vóór den eigenlijken midzomer nog eens of twee malen krijgen, maar dat zou niets afdoen aan het feit, dat wij een lente en voorzomer hebben gehad, die zeer guns tig afstak tegen vele voorafgaande. Wanneer nu soms weer een sterke afkoe ling mocht komen (voor Centraal-Europa werd er zelfs gisteren een voorspeld), dan mogen wij den indruk krijgen, dat wij een teleurstellend klimaat hebben, waarin het mooie, warme weer dikwijls door koude Noordenwinden verstoord wordt, maar dan mogen wij toch niet vergeten, dat wij dit jaar daarvan niet bijzonder veel last heb ben gehad. De kansen op sterke afkoeling door den inval van kouden Noordelijken luchtstroom beginnen trouwens in dezen tijd te ver minderen. Slechts heel zelden, in bijzon der kuode voorzomers, kunnen deze in vallen tot einde Juni voorkomen. Wanneer echter de algemeene luchtdruk-verhoudin gen over het geheele Noordelijk Halfrond zoo zijn, dat, zooals dit jaar, slechts wei nige en vrij zwakke overstroomingen van West-Europa. door koude polaire stroomen hebben plaats gehad, mogen wij wel ver wachten, dat de kansen op sterke afkoe lingen nu reeds belangrijk aan het vermin deren zijn, In dat verband is het feit, dat over de Britsche eilanden opnieuw een warme luchtstroom doorgekomen is, zeker van groot be'ang. De voor Midden-Europa ver wachte, doch waarschijnlijk betrekkelijk geringe afkoeling, schijnen wij dus voor ons land vooralsnog niet te duchten te hebben. De luchtbeweging is overigens over ge heel Europa zeer zwak tengevolge van een zeer regelmatige iufchtdrukverdeeling. (Nadruk verboden). Nog meer uitvoer-belemmeringen. De Belgische „St.-Ct." publiceert van morgen een Kon. Besluit, waarin wordt bepaald, dat de invoer ran runderen, varkens en schapen, van vleesck, melk, boter en andere zuivelproducten in het vervolg slechts met een speciale ver gunning, te verstrekken door het depar tement van landbouw, geoorloofd zal zijn. Dit K. B. treedt op 25 klei in werking. Naar de „Indépendance Beige" meldt, is cr eerstdaags nog een nieuw K. B. te verwachten, dat betrekking zal heboen op de contingenteering van den invoer van vleeschconserven. Door dit K. B. zal het totale invoercontingent voor vleesch niet gewijzigd worden, zegt het blad, maar het brengt vleeschconserven op dezelfde lijn als versch vleesch, door in het vervolg ook den invoer van vleeschconserven slechts mot speciale in voervergunningen toe te staan. Begrijpen wij het blad wel, dan betee- kent dit, dat het contingent, dat tot dus ver alleen voor versch vleesch heeft ge golden, in het vervolg zoowel versch vleesch als vleeschconserven zal omvat ten. In de practijk zal dit besluit wel degelijk neerkomen op een verdere be perking van den invoer van versch vleesch. Autobusdienst door de Zuiderzee. Gisteren is de Afsluitdijk opengesteld voor den geregelden autobusdienst van de A. T. O. tussohen Alkmaar en Leeu warden, die als voorlooper van het toe komstige spoorwegverkeer over den Dijk dient te worden beschouwd. Om 6 uur 55 is, zonder eenige officiccle plechtig heid, van beide gemeenten uit de eerste bus vertrokken. Een nieuwe mijlpaal in de historie van de droogmaking van de Zuiderzee! Ongunstige toestand van Amsterdam's financiën. Naar de N. Rott. Crt. verneemt is de toestand der gemeentefinanciën van Am sterdam zeer ongunstig, voornamelijk doordat Maatschappelijke Steun veel meer vraagt dan geraamd was, terwijl o.a. ook de opbrengst der bedrijven is tegengevallen. In verband hiermede ach ten B. en W. het noodzakelijk ©en ver laging van de loonen en salarissen van het gemeentepersoneel aanhangig te ma ken. De meerderheid van het college van B. en W. is liier in elk geval voor. NED. OOST-INDIE DE MARINE-ZAKEN IN NED.-INDIë. Nieuwe krijgsraadzaken. Aneta meldt uit Soerabaja: De Zeekrijgsraad behandelde de zaken tegen den stoker-olieman R. Grootenboer beschuldigd van opruiing, den Inland- schen monteur Sajondo en den Inland- schen stoker Soerojo, beschuldigd van dienstweigering. De eischcn tegen Groo tenboer luidde tien maanden gevangenis straf, onder aftrek van den tijd doorge bracht in preventieve hechtenis ep ont slag uit den dienst. Voor de beide In landers luidde de eisch acht maanden gevangenisstraf onder aftrek van den tijd doorgebracht in preventieve rechte- nis en ontslag uit den dien6t. De verde diger vroeg vrijspraak voor Grootenboer. De Zeekrijgsraad veroordeelde de beide Inlanders overeenkomstig den eisoh. In de zaak-Grootenboer zal Dinsdag a.s. vonnis worden gewezen. STADSNIEUWS UIT DE OMGEVING DE SCHOOLARTSENDIENST IN DE BLOEMBOLLENSTREEK. Uit het jaarverslag over 1932 van den Districtsschoolartsencliens't „Ilillegom en. Omstreken" is nog het volgende ontleend: Over de ontwikkeling van het genees kundig schooltoezicht in dat jaar, die zeer geleidelijk gaat, betuigt de schoolarts zijue tevredenheid. De nadruk wordt gelegd op de goede samenwerking met de hoofden van scholen, de behandelende artsen, en niet het minst met de ouders. Uit het ver slag blijkt, dat aan den oproep om bij het onderzoek aanwezig te zijn, gemiddeld 93 pet. der ouders (moeders) voldoen. Op de Bewaarscholen is dat cijfer zelfs 98 pet. Hieraan hecht de schoolarts groote waar de, omdat dan het onderzoek het beste Lot zijn recht komt. Het cijfer dergenen, d;e werkelijk principieel bezwaar tegen het onderzoek hebben, bereikt nog niet de 1 pet. Daar het toezicht zich uitstrekt over 19 scholen, met een bevolking van 8700 kin deren, blijkt 't onmogelijk om deze eerste ja ren ook de middelste klassen der L.S. syste matisch te onderzoeken. Het werk wordt van onderen af opgebouwd, en zoo worden in hoofdzaak telken jare geheel onder zocht een groep bewaarscholen-kinderen ea de eerste klasse der lagere school, opdat deze later regelmatig vervolgd zullen kun nen worden Daarnaast zijn ook onderzocht de kinderen der 7e klasse en twee klassen der M.U.L.O.-scholen, hetgeen opgevat moet worden als een eind-onderzoek. Uit de daartusschen gelegen klassen werden ook eenige honderden kinderen geheel on derzocht, en andere (circa 1000) nagezien op bepaalde afwijkingen. Van al deze kin deren werden er 511 naar den huisarts verwezen. Aan het verslag zijn toegevoegd eenige tabellen, waarin de talrijke afwijkingen, die gevonden werden, zijn genoteerd. Zoo blijken o-a. van de jongere kinderen 10 pet,, en van de oudere 17 pet. afwijkingen aan de gezichtsscherpte te hebben. Het aan- tal kinderen, dat ingeënt op school komt, neemt snel af. Op de le klasse L. S. was dit getal 44 pet., op cle Bewaarschool 25 pet. (In 1931 waren deze cijfers resp. 64 pet. en 28 pet.) Het aantal achterlijke kinderen is vrij groot. Uit Sassenheim en Hillegom be zoeken eenige de dagschool voor Buiten gewoon L. O. te Leiden cn te Haarlem. De kwestie van het vervoer van deze kinderen van en naar de stad is de moeilijkste en is in Sassenheim door het Groene Kruis zeer goed opgelost. Over favus, dat nog al eens voor blijkt te komen, alsmede over de bestrijding van andere besmettelijke ziekten wordt uitvoerig bericht. Een ont werp voor een nieuwe verordening op de besmettelijke ziekten, uniform voor het geheele district, is door den schoolarts aan de commissie van beheer aangeboden, en is in studie. Op den hygiënischen toestand der school gebouwen, welke alle met name worden genoemd, blijkt wel het een en ander op te merken. Aan het einde van het verslag wordt ge constateerd, dat de bevolking alreeds ver trouwd begint te geraken met het genees kundig schooltoezicht. N00RDWIJK. JONGEN VAN EEN WAGEN GEVALLEN Door een auto overreden en gedood. Gisterennamiddag had op den Nieuwen Zeeweg te Noordwijk een treurig ongeval plaats met doodelijken afloop Dc 10-jari- ge P. M. F. B. alhier, die achter op een rijdende boerenwagen was geklommen, wil de echter weer terug naar zijn kameraden. Hij stak den weg over juist op het oogen- blik toen een vrachtauto van den heer K. uit Oegstgeest passeerde, met het nood lottig gevolg, dat de jongen werd overre den en hierbij onmiddellijk werd gedood. Dr. Hermanides verleende ter plaatse hulp. De politie stelt oen onderzoek in, doch vol gens getuigen moet den bestuurder van de vrachtauto aan het ongeval geen schuld hebben. Gevestigd: E. Garbuschewski van den Haag. H. C. Duijndam van Noord- wijkerhout. P. A. Reeuwijk-Romijn van Leiden. A. G. A. Slaman van Beverwijk. C. S. v. Dobben de Bruijn van Bodegra ven. B. J. J. de Groot van Koegras (N.-H.) J. J. Nauman van Rotterdam. E. J. Jonkergouw van s Bosch. Tj. Wildschut van 's Gravenzande. V er trokken: Fam. W. C. Huisman naar Drachten (Fr.). VER. TOT BEVORDERING VAN VREEMDELINGENVERKEER. Onder leiding van den heer N. C. F. van Ginkel is gisteravond in het café-restau rant „In den Vergulden Turk'' de alge meene ledenvergadering gehouden van de afdeeling Leiden van de Vereeniging tot Bevordering van Vreemdelingenverkeer. Na het openingswoord van den voorzit ter werden de notulen van de vorige ver gadering, voorgelezen door den secretaris, den heer E. W. Wichers Rollandet, onver anderd goedgekeurd. Blijkens het verslag van den penningmeester, den heer A. J. den Hollander, wegens verhndering van de zen uitgebracht door den secretaris ver minderde in het afgeloopen jaar het leden tal met 27 en wel van 207 tot 180. terwijl 10 nieuwe leden toetraden; het aantal le den voor het leven en donateurs bleef ge handhaafd. De rekening en verantwoor ding van den heer Den Hollander sloot met een nadeelig saldo van 1813.27 en een totaal van 13.576.85. Het nadeelig saldo wordt gedekt door de opbrengst van de rijwielloodsen. Ondervond het ledental den invloed der slechte Lijden, in nog he viger mate was dit het geval met de rij wielloodsen. Werden in 1932 nog 110.210 rijwielen gestald, in het afgeloopen jaar liep dit aantal terug tot 104.232. In weerwil van alles gaat het bestuur met goeden moed de toekomst tegemoet; het binnen kort te openen nieuwe informatiebureau en de vergrooting van de rijwielloodsen zijn hiervan de meest sprekende bewijzen. Het jaarverslag van den secretaris wees eveneens op den nadeeligen invloed der tijdsomstandigheden en memoreerde tevens de parate houding vem het bestuur. Hulde •bracht de heer Wichers Rollandet aan mej. 'Schuyt Best, die ook thans weer in het in formatiebureau de vereeniging groote diensten bewees. De aftredende bestuursleden, de heeren A. J. den Hollander, A W. Frentzen en C. J. van Spall werden bij acclamatie herko- ■zen. Waar van de rondvraag door niemand gebruik werd gemaakt, sloot de voorzitter vervolgens de vergadering. R. K. MILITAIRENVEREENIGING. Viering van het 70-jarig bestaan. Gisteren is op zeer feestelijke wijze he.t zeventig-jarig bestaan der R. K. Militai- renvereeniging alhier gevierd. Des morgens om 7 uur werd door den directeur, den wel- eerw. Pater P. C. Frigge, in de Harte- brugskerk een H. Mis opgedragen, waar onder alle leden ter H. Tafel naderden. Hierop volgde een feestelijk ontbijt in het gebouw der militairen-vereeniging. Des avonds om 7 uur had er een plechtig Lof plaats, gecelebreerd door den garni- zoenspastoor, den Zeereerw. Pater J. A. Heyling, met assistentie van de weleerw. Paters W. v. d. Bosch en P. G. Frigge. Tij dens het Lof werd door aalmoezenier Ma joor J. J. Brouwer, een predikatie gehou den, waarna de nieuwe leden voor hem hun opdracht deden. In het gebouw der Militairenvereeniging werd hierna een feestavond gehouden, wel ke verzorgd werd door den heer en mevr. Balledux en hun gezelschap, die op waar lijk uitnemende en zeer artistieke wijze voor een prachtprogramma hebben zorg gedragen. Door den directeur, Pater P. O. Frigge, werd een hartelijk woord van wel kom gesproken en de oprichting der Mili tairenvereeniging gememoreerd. De leden en de donateurs, die eveneens tot dezen avond waren uitgenoodigd hebben van het spel van dit gezelschap hartelijk genoten. Werk van Adama van Scheltema, Guido Gezelle en Felix Timmermans werd voor gedragen. Na den mooien inzet met een ernstig stukje, volgden een aantal aller grappigste stukjes en voordrachten, waar bij de lach niet van de lucht was. zoodat een allerprettigste avond het slot was van dezen feestelijken dag. Op het te Den Haag gehouden Esperan- to-examen slaagden voor het diploma A (taaibekwaamheid) onze stadgenooten: mevr. G. v. d. Hceven-Fockema Andreae, mevr. Alings, mej. Alings, mej. Rademaker, mej. M. M. van Kempen, mej. Joop Streef land en de heeren J. H. Otto, W. J. Roe- dig, B. Knuit (Hazerswoude). Gemeentelijke Aankondigingen. Paardenmarkt. den brengen ter b benden, dat met inf paardenmarkt in de: den gehouden op d a g van de maande en de voor ieder t paard of hit 0.50 e l muilezel of ezel 0.3" sehuldigd is. A. VAN DE SA DUdCIS nnis belangheb- ig ran dit jaar do gemeente zal wor- i etVsten W o e n s- Jiini>l en September yiarl\ aangevoerd tfoor\Je<ler veulen, ^an nxarktgeld ver- E BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 24 Mei 1933. Hinderwet Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van: a. D. Poelijoe om verwinning tot het op rechten van een smea rij in het perceel Pieterskerkhof No. 16: b-fSc. Hoogeveen om vergunning tot het opmclmen van een brood-, koek- en ban :etj^kferij in het perceel Groenesteeg c. de firma Johan Parmentier om vergunning tot het oprichten van een sajet- en kousenfabriek in het perceel Schelpenkade No. 6; d. P. Corba om vergunning tot het oprichten van een banketbakkerij in het perceel Mare Nis 9696a, is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester; VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 24 Mei 1933. De directeur van den Gemeentereini- gingsdienst brengt ter-%algemeene kennis, dat, in verband liet ilen Hemelvaartsdag het ophalen van huisvuil uit die perceelen, welke gewoonlijk ID^nderdag worden be diend, nu zal plaats vinden op Zaterdag d.a.v. Bewoners van dié perceelen worden der halve verzocht Yrijaag geen emmers aan de straat te doen plaatsen. De Directeur, J. H. DE JONG. Leiden, 24 Mei 1933. De Directeur van het Postkantoor al hier maakt bekend, dat in afwijking van de sinds kort best| verzending per lu> dië tot 2.40 uur ii dag op Donderdag tot 22 uur AVoens legenheid bestaa' zorgen, die tijdsti] alleen voor den a.s. Op 24 dezer n.l. egeling, dat Ned. O.-In- van Woens- fdkantoor en lijbussen ge post te be ft'zigd worden it op 25 dezer, ürdt voor de luchtpost aan het hoofdkantoor te 22 uur, cn de bij bussen te 18 uur voor het laatst gelicht. AGENDA LEIDEN. Donderdag, Leidsche Kunstkring „Voor Allen", ledenvergadering, De Har monie, 8.15 uur. Vrijdag, R. K. Ver. van Handelsreizigers, afd. Leiden, ledenvergadering Den Burcht, 8.30 uur. Op Hemelsvaartsdag zal de dienst der doktoren worden waargenomen door de doktoren: Bruins Slot, De Bruijne, P. van Es, Niemer en Starclc. Op Hemelvaartsdag wordt de dienst te Oegstgeest waargenomen door dr. Bertel, telefoon 3302. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Donderdag 25 Mei Hemel vaartsdag) a.s. waargenomen door apo theek: W. Pelle. Kort Rapenburg 12. tel. 594; van V r ij d a g 26 tot en met Zon dag 28 Mei nemen waar de apotheken: G. H. Blanken. Hoogewoerd 171. telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406. K. J. M. V. Het „Eigen Huis" van de K. J. M. V. i3 hedenavond weegns onvoorziene omstan digheden gesloten. AFSTANDSTABKL VOOH NKDKBLANI) AMERSFOORT AMSTERDAM ARNHEM ASSEN BREDA DEVENTER EINDHOVEN ENSCHEDE VGRAVENHAGE GRONINGEN HAARLEM •-HERTOGENBOSCH LEEUWARDEN MAASTRICHT MIDDELBURG z 1 0 g 1 r 5 X c AMERSFOORT AMSTERDAM ARNHEM 48 49 48 96 49 96 145 90 59 193 111 107 138 112 45 109 116 02 130 164 63 83 86 132 173 67 77 209 19 98 166 115 67 168 201 193 151 232 214 161 152 215 67 7b 100 21 74 114 87 1211 42 122 18 116 90| 61 67 ASSEN BREDA DEVENTER 145 193 138 90 111 112 59 107 45 235 105 235 140 105 149 221 113 237 57 198 73 128 57 151 28 212 203 263 117 45 133 126 11 75 290 338 258 159 103 128 197 252 156 221 228 94 49 22 63 135 135 166 71 60 164 80 34 EINDHOVEN ENSCHEDE VGRAVENHAGE 109 130 83 116 164 86 92 63 132 221 57 128 169 130 113 198 571169 - 209 237 73 1511130 209 249 149 32 14) 183 153 2J5 44 118 244 102 160 152 238 301 197 232 159 65 106 35 104 192 176 150 24 95 88 151 137 71 71 16< GRONINGEN HAARLEM VHERTOGENBOSCR 173 209 166 67 19 115 77 98 67 28 263 133 212 117 126 203 45 112 249 141 255 149 183 41 32 153 118 - 211 233 211 -117 233 117 58 318 366 153 251 203 228 134 148 184 249 256 133 68 139 49 94 23 194 9' 61 111 56 134 LEEUWARDEN MAASTRICHT MIDDELBURG 168 151 161 201 232 152 193 214 215 75 258 128 290 159 197 338 103 252 244 152 197 102 238 232 160 301 159 58 153 228 318 251 134 366 203 148 313 361 313 - 262 361 262 179 221 251 134 2011 137 197 135 125 189 94 190 219 172 264 NIJMEGEN ROTTERDAM TILBURG 67 114 18 76 87 116 100 121 90 156 94 631 65 101 150 184 133 19|l79 134 197 221 49 135IIOO 192 24 249 68 94 221 208 135 228 22 135' 35 176 95!2S6 139 23(251 137 125 134 72 134 - 71 72 71 - 79 1" 55 15 79 15' UTRECHT ZWOLLE 21 42 61 106 60 «oj 88 137 7l|l94 61 56 74 122 67: 71 164 34li V 71 166 90 141 134 189 190 172 94 219 267 79 55 - 85 I5U 157 05 -

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2