WAALS ZATERDAG 20 MEI 1933 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 Na de uitreiking verkeeg de dokter gele genheid een korte lezing te houden. Spr. wees hierbij vooral op de plichten van de E.H.B. O.'ers drukte hen zooals tijdens den cursus, op het hart, kalm en bedaard op te treden, niet meer te doen dan noodzakelijk blijkt te zijn, maar ook niets minder Als alle dames en heeren dit ter harte zullen nemen, komt het ons voor, dat de afd. E H.B.O. alhier in de praktijk zeer gewaardeerd zal worden. Mochten er evenwel zijn die buiten hun boekje gaan, zullen zij zeer zeker op hun plicht ge wezen worden en bij herhaling ervan verze kerd kunnen zijn, dat alsdan het diploma wordt ingetrokken. Veiling. In verband met Hemelvaartsdag is de eierenveiling van de N.V. Tuinbouwvei ling alhier bepaald in plaats van Donderdag op Woensdagmiddag des nam. halfvijf. Jubileum. Gisteren herdacht onze plaats- gneoot W. Oliemans zijn 12J4-ajrig jubileum in dienst der gemeente als brugwachter van de Hof- en Havenbrug. Ter gelegenheid van dit feit wapperde de vlag van de Havenbrug en werd de reeds bejaarde jubilaris ten zijnen huize gecomplimenteerd door den burgemees ter en directeur van gemeente-werken. BOSKOOP. JONGETJE OVERREDEN. De auto ging hem over 't hoofd. Gisterenmiddag te 4.15 uur trachtte de bijna 6-jarige P. Boer, woonaohtig in den Ham alhier op de treeplank van een auto van de Texaco te springen, hetgeen mis lukte, waardoor hij kwam te vallen en het achterwiel hem over het hoofd ging. Na te zijn opgenomen, heeft hij nog slechts enkele oogenblikken geleefd. Volgens ooggetuigen treft den chauffeur geen schuld. BODEGRAVEN. Auto-ongeval. Nadat Donderdagavond de herdenkingssamenkomst ter ge.egcn- heid van het 75-jarig bestaan der Christe lijke Scholen gehouden was, werden enkele sprekers door den chauffeur der fa. Tur- kenburg met een auto huiswaarts gebracht. Onder de gemeente Nieuwerkerk is de auto echter met tamelijk groote snelheid tegen een tentwagen opgereden. Naar verhouding is alles nog tamelijk goed afgeloopen. Met de auto van den heer Timmer zijn de per sonen weer huiswaarts gehaald, terwijl de beschadigde auto per kraanwagen naar Bodegraven gesleept is. B. V. L. Gisteravond had in Hotel van Rossum de prijsuitreiking plaats van den gehouden intergewestelijken schiet wedstrijd van 318 Maart. Te even half acht opende de voorzitter der afdeeling Bodegraven, de héér dr. Beije, de vergadering en heette de aanwe zigen welkom, in het bijzonder den voor zitter der Gewestelijke Landstormcommis sie, den heer Rooyaards, den commandant Majoor Boots, en den secretaris van Z. H. West, Luitenant Karres. Spreker had vóór den wedstrijd de vraag gesteld: Zou deze wedstrijd wel slagen? Gebleken is, dat het de stoutste verwachtingen heeft overtrof fen. Spr. noemt de samenwerking van Bur gerwacht en Landstorm zeèr goed. hetgeen ook gebleken is op dezen wedstrijd. Alvorens Majoor Boots de prijzen uit reikte aan de korpsafdeelingen A. en B. bedankte hij eerst den voorzitter voor de waardeerende woorden, welke hij zoo juist tot de aanwezigen richtte. Vervolgens brengt spr. dank aan den pl. leider, den heer v. d. Veer, voor de vele bewezen diensten o.a. de reglementssamenstelling. Spr. memoreert in 't kort de boodsohap welke H. M. de Koningin aan President Roosevelt gezonden heeft en vooral deze woorden „geen strijd tussc'hen burgers". Juist daarvoor staat de Burgerwacht en B.V.L. „pal". Na deze prijsuitreiking richt de heer v. d. Veer enkele woorden van dank aan de plaatselijke commissie en aan degenen, die zitting gehad hebben in de subcommissies en in het bijzonder aan den voorzitter en niet in 't minst aan den heer Baak, die geheel belangeloos vele diensten bewezen heeft. Na de verdere prijsuitreiking bedankte de voorzitter verschillenden, die dank ver schuldigd waren, vooral aan de eigenares van het hotel, die geheel' belangeloos deze zaal beschikbaar gesteld heeft. Hierna kreeg luitenant Karres het woord. Reserve eerste luitenant D. J. Karres, secretaris van de Gewestelijke Landstorm commissie „Zuid-Holland West" begon met het Koninklijk woord in herinnering te brengen, dat ons Nederlandsche volk den oorlog verafschuwt. Ook wij. Zelfs wel in de eerste plaats, want wij zien de gevol gen van een buitenlandsche, en wat mis schien nog erger is, van een binnenland- eche strijd zoo ernstig, dat wij er desnoods ons leven voor geven, om dat te voorkomen. Maar naast de' militaire geoefendheid heb ben de schietoefeningen een niet gering sportief element, wat wel duidelijk, ook op dezen wedstrijd is gebeken. Ook deze wed strijd heeft medegewerkt aan de preven tieve waarde van Burgerwacht en Land storm. Wij hebben wakkere kerels noodig, die flink schietvaardig zijn. Dat is een waarschuwing aan de revolutionaire groe pen van ons volk, aan Communisten, die op klompen loopen, maar ook aan de So cialisten, die op sloffen gaan De pre ventieve kracht van de anti-revolutie-insti tuten werkt door. Spr. ziet dat ook in de bes.issingen van den Partijraad der S.D. A.P., die Zaterdag en Zondag te Amster dam vergaderd heeft, en die besloten heeft een „arbeidersweer" ontoelaatbaar te ach ten, of steun te geven aan reeds bestaande organisaties, die kennelijk bedoelen de plaats van een arbeidersweer in te nemen. Dat stemt tot dankbaarheid, al kwam het op het eind der resolutie wel een hatelijk- heidje aan het adres van B.W. en B.V.L. met kracht moest opgekomen worden voor een verbod dezer gewapende korpsen. Wi dan de B.V.L. agitatie tegen de S.D.A.P Allerminst. Maar wat de B.V.L. wel wil, is misschien het best te vertolken met die bekende woorden: Kom, ga met ons en doe als wij. Er schijnt ©en kentering in de SJ).A.P. te komen. Wanneer sprekers inliohtingen uit het roode kamp juist zijn, dan wordt er thans een ander geluid gehoord dan dat der dappere ongehoorzaamheid. De S.D. A.P., zoo werd mij verzekerd, aldus spre ker, widen in de eerste plaats vaderlander zijn. Ze willen op nationale feestdagen het rood-wit-blauw uitsteken, en dit ook doen op de verjaardag van het Hoofd van on zen Staat, op de verjaardag van de Konin ginDat zijn veranderingen, die wij in derdaad als nieuws hooren. We hopen, dat er inderdaad komt een verandering in mentaliteit, al vreezen wij, dat hierbij ook wel eenige reactie zal zijn op de gebeurte nissen in het buitenland. Maar vreemd, bij deze beschouwing is de afkeer van de S.D A.P. tegen de orga nisaties van B.W. en B.V.L. Of moeten wij deze afkeer wellicht met een korreltje zout opvatten? Wij vragen in 't kamp van B.W. en B.V. L. waardeering uit den aard der zaak met eenige voorzichtigheid voor de ver anderde mentaliteit, die in het roode kamp door gaat breken. Maar wij vragen tevens aan het roode kamp waardeering voor het werk van B.W en B.V.L., die niets anders willen dan: géén revolutie, en bescherming dus van het Huis van Oranje. Een streven waarmede velen uit het roode kamp gaar ne accoord zouden gaan. Wanneer komen er van roode zijde genoegzame waarborgen, dat men in de eerste plaats vaderlander wil zijn? Laat men ze geven, al zal men be denken moeten, dat er reden voor is. dat we eenigszins wantrouwig zijn.... Want als deze inderdaad kan gegeven worden, dan komt misschien in afzienbaren tijd het tijdperk, dat B.W. en B.V.L. haar Konink lijke roeping volbracht heeft. Tot dien tijd organiseeren wij door; tot dien tijd oefenen wij ons; tot dien tijd hou den Wij onze kameraadschappelijke schiet wedstrijden. Hierna sluiting. NOORDEN Roomsch Noorden. Donderdagavond heeft Roomsch Noorden haar 2e jaarvergade ring gehouden. De voorzitter opende de ver gadering met een welkomstwoord en den christel. groet Van alle vereenigingen waren vertegenwoordigers aanwezig. Het jaarverslag en de gevoerde actie wer den voorgelezen en onder applaus goedge keurd. Het verslag van den penningmeester was schitterend: in kas was met 31 Dec. 1931 17, ingekomen 1932 aan een gift f 10. aan contri butie 34. samen f 51. Aan uitgaven 36 en terugontvangen f 0.70, zoodat 31 Dec. 1932 in kas was f 15.04. De rekening werd nagezien en in orde bevonden. Regeling contributie 1933. Dit gaf stof tot spreken, aangezien door elke vereeniging 10 cent per lid en per jaar moet afgedragen wor den aan „Roomsch Noorden". Dit bedrag werd wat hoog gevonden, doch de vakbonden zullen dit uit hun kas blijven betalen en de standsorganisaties zullen het op een ledenver gadering bespreken. De Retraiteclub en Stille Omgang zullen 5 cent per lid bijdragen. Het volgende punt was bespreking feest bij de eerste plechtige H. Mis van Father Ver geer. Voorgesteld was door den geestel. ad viseur dit weer in derzelfden voege te doen als verleden jaar. De leden konden zich daarmee vereenigen. Tot leden van het comité werden dezelfde personen benoemd, die verleden jaar bij het priesterfeest van Father Zuidervliet aanwezig waren. Spoedig zal een vergadering voor hen worden uitgeschreven, om een dagelijksch be stuur te kiezen, die het program zullen uitwer ken. Bestuursverkiezing wegens aftreden van den secretaris J Vroonhof en den penningmeester R. Knaap. Beiden werden bij acclamatie her kozen en namen hun benoeming aan. Bij de rondvraag vraagt de heer J. Baas of er geen sociale Zondag kan worden gehouden met als spreker b.v. een pater, die spreekt in de H. Missen over Quadragerimo Anno en b.v. mr. van Haastert over arbitrage en A. J. Loerakker over het collectieve arbeidscon tract; de laatste twee 's avonds in de zaal. Toegezegd werd, dat dit plan zal worden uitgewerkt. Hierna sluiting. WOERDEN GEMEENTERAAD Aanwezig met den voorzitter alle leden. De eerste 9 punten der agenda werden alle vol gens advies B. en W. nagenoeg zonder discus sie goedgekeurd. Slechts op het adres om ver mindering vergunningsrecht werd afwijzend beschikt. Punt 10 betreffende vergoeding der schade, toegebracht aan een auto, doordat de tak van een boom zoo aag was, dat deze er niet onder door kon. werd lang en breed be sproken De heer v .d. Bosch deelde mede, dat de gemeente met de koslen-expertise niets te maken had. waarmee B. en W. wie de af wikkeling dezer zaak werd opgedragen, reke ning zullen houden. Den gemeente-architect zal worden opgedragen te onderzoeken of zich in deze gemeénte nog meer dergelijke ver- keersbelemmerit gen bevinden. Hiermee was de agenda afgehandeld, doch de voorz. wenschte er nog eenige punten aan toe te voegen, waar tegen geen bezwaar bleek te bestaan. Vooreerst werd voor de openbare u. 1. o. nog ruim 220 gevoteerd voor de aanschaffing van platen voor het onderwijs in natuurkennis; niemand had er iets op tegen. Verder werd 500 aangevraagd voor de verbetering van den weg Politiebureau naar hooge wal, die te hoog ligt. De heer Sonneveld wenschte voor dit zware werk ene 40-jarige werkweek, waarvoor ook de heer v. Doorn wel voelde. Het bedrag werd toegestaan. Blijkt dat het Rijncomité zijn pogingen nog niet opgeeft Aan zijn verzoek 3 heeren te benoemen, ten einde met hem te confereeren. werd voldaan door het aanwijzen der heeren Fahrenhorst, De Wit en Van der Bosch, die deze benoeming aanvaarden. Ver der werd o.a. de rioleering Poelstraat voor 1094 gegund aan de firma Hadelkamp en f 100 toegestaan voor verlenging hekwerk Westdam. Bij de rondvraag informeerde de heer van Genderen of het niet mogelijk zou zijn het vervoer van steenen af fabriek aan werkloo- zen toe te vertrouwen, wat nogal bezwaren BIJZ0N0ER V00RDEELIGE AANBIEDINGEN Geldig vanat het verschijnen dezer courant tot uiterliik MAANDAGAVOND 10 WOLLEN FANTASIE ZOMER- DEKENS, flinke maat, tot uiter lijk Maandagavond van 3.95 3.05 ZWARE ZIJDEN SPREI, pracht kwaliteit, 2-persoons, tot uiterlijk Maandagavond v. 5.50 voor 4.25 KINDERSULKEY'S in verschil lende kleuren gelakt, tot uiterlijk Maandagavond v. 3.40 voor 2.65 CACTUSSCHALEN, modern aar dewerk, tot uiterlijk Maandag avond van 1.35 voor 1.05 DE EMAILLE FLUIT- tot uiterlijk Maandag- 155 w.°r 1.25 PRESENTEERBLADEN met nik kelen rand, tot uiterlijk avond van 1.50 voor 1.15 DRINKSERVIEZEN op moderne gekleurde voet, 30-deelig, tot uiterlijk Maandagavond van 5. voor 3#9o 10 PRIMA EIKEN LEDIKANTEN, met mahonie versiering, tot uiter lijk Maandagavond van 18.25 7001 15.25 Al deze speciaal-aanbiedingen zijn wer kelijk koopjes Profiteert er dus van Onze Magazijnen zijn Maandag a.s. den geheelen dag, vanaf 9 uur vm. tot 8 uur nm. geopend Haarl.str. 130—136 LEIDEN ontmoette, maar door den wethouder zal overwogen worden, en of een paar werklie den niet eens door anderen zouden kunnen worden vervangen, waarop de wethouder ant woordde, dat juist dezen door de routine, welke zij in dit werk hadden, slecht te vervan gen waren. Bij het afgraven van den weg Pol. bureau zal echter met den wensch van den heer v. G. rekening worden gehouden. De leverantie van steenen had ook nog wat voe ten in de aarde; daar echter de zaak toch al beslist was, besloot men er maar niet verder op in te gaan. De heer De Wit kreeg zijn zin, het trottoir Wagenstraat wat smaller te maken, terwijl de heer Snel op zijn vraag naar verlaging huur gemeentewoningen ten antwoord kreeg, dat deze zaak zijn beslag zou krijgen en de heer van Doorn, dat de stukken betreffende de nieuwe begraafplaats de volgende week uit Den Haag kunnen worden terugverwacht. Paard verdronken. Toen zekere H. met paard en wagen op den Singel reed, deed een achter den wagen loopend paard een plotse linge zijsprong en raakte in de Singelgracht. Zonder dat hulp kon worden verleend ver dween het beest al spoedig in de diepte. La ter is het cadaver door dreggen opgehaald en naar de centrale slachtplaats overgebracht. W1SSELNOTEFRTNGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel.) Berlijn 58 45 Londen 8 43 New York 2.18 Parijs 9 781/4 Brussel 34 60 Zwitserland 48.03 Milaan 12.961/, Madrid 21 221/, l>.lo 42 75 Kopenhagen 37 65 Stockholm 43 45 Praag 7.41 Boedapest BEURSOVERZICHT. De verklaringen van den Duitschen afge vaardigde op de Ontwapeningsconferentie hebben allerwegen een gunstigen indruk gemaakt en hebben de hoop gewekt, dat de besprekingen te Genève ten slotte toch nog resultaat zullen afwerpen. Een stimulaue ging vóórts nog uit van de maatregelen, die de Amerikaansche regeering heeft aan gekondigd om een einde te maken aan de voortdurende overproductie van ruwe olie. Oliewaarden waren dan ook gefavoriseerd, speciaal Kon. Olies, die ruim 3% verbe terden. De Amerikaansche soorten waren algemeen hooger. Van de Industrieelen zetten Philips hooger in, doch hadden ver volgens van winstnemingen te lijden, waar toe werd meegewerkt door een bericht, dat de Duitache regeering een aanzienlijke daling nastreeft van de prijzen van radio toestellen. Later trad weer een herstel in. Dc overige Industrieelen bleven op peil. Van de Cultuurwaarden lagen A'dam Rub bers vast, doch overigens noteerden 'Efub- beraandeelen wat lager. Tabakken waren meerendeels in reactie. Suikers stelden zich fractioneel lager. Schcepv. en Mijnw. lagen buiten de attentie. Voor de Amerikanen was de stemming verdeeld, doch eerder iets vaster. Duitsche obligaties lagen hooger, de Ned. Staatsleeningen bleven goed op peil. HEEL DE STERRENHEMEL WORDT GEFOTOGRAFEERD. Het meteorologisch Instituut te Parijs heeft een plan ontworpen, dat oven be langwekkend als grootsch genoemd mag worden. De directeur van dit Instituut heeft alle amateurfotografen uitgenoodigd om in den nacht van 13 op 14 Juli den he mel boven Frankrijk te fotografeeren. De opnamen zullen op drie verschillende uren van den nacht genomen worden; de stand plaats van den fotograaf en de ri oh ting, waarin hij zijn toestel heeft opgesteld zul len nauwkeurig opgegeven moeten worden aan het meteorologisch Instituut. Hier zul len de binnengekomen foto's gesorteerd en samengesteld worden. Zoodoende zal een ontzaggelijk groot beeld van den hemel ontstaan. Men rekent er op, dat fotogra fen uit verschillende streken van het land zioh voor het plan zullen interesseeren en hunne opnamen aan het weerkundig Insti tuut zullen zenden. Hot geheele beeld zal een oppervlakte beslaan van 55.000 vierkan te kilometer en een belangrijk document zijn voor de wetenschappelijke meteorolo gie. LAATSTE BERICHTEN INBREKERS OP HEETERDAAD BETRAPT. Door de waakzaamheid van een be ambte van de Eerste Gecontroleerde Par ticuliere Nachtveiligheidsdienst zijn van nacht twee inbrekers in een perceel aan de Spuistraat te 's-Gnavenhage, waarin gevestigd is Huf's Schoenenmagazijn, op heeterdaad betrapt, toen ze door forceo- ring van de brandkast reeds een bedrag van ruim 1000 hadden buit gemaakt. De inbrekers zijn naar het hoofdbureau van politie overgebracht. TELEGRAMMEN HET MELKCOFLICT IN WISCONSIN GEëINDIGD. NEW YORK, 20 Mei. V. D.). Uit Ma dison in Wisconsin wordt gemeld, dat gis teren een eind is gekomen aan de molk- staking, doordat de autoriteiten overeen stemming hebben bereikt met de coöperatie der boeren, waarbij een voorloopige rege ling zal worden getroffen tot vaststelling van de melk-prijzen. Men schat dc schade die het conflict heeft veroorzaakt, op ruim een millioen dollar, terwijl eenige honder den personen tijdens het conflict werden gewond. De Valera naar Rome. DUBLIN, 20 Mei. (V. D.) De Iersoho minister-president de Valera en de mi nister van binnenlandsohe zaken O'Kelly zijn heden naar Rome vertrokken, waar de Valera zal worden ontvangen door den Paus en Mussolini. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 Mei. Groentenvelling. Per 100 stuks: andijvie 3.001.50, kom kommers 413, bloemkool I 1132, bloemkool II 211, pieterselie 0.60 1.40, prei 0.50.80, radijs 1.903.40, kropsalade 0.80—3.10, selderie 0.80 2.50, wortelen 1016, perziken 27, per 100 kg.: kroten gekookt 23, snijboonon 7785, doperwten 6065, peulen 70 88, postelein 1623, spinazie 613, to maten A 37.60, B 32.80, C 33.60, CO 18.40, uien 1.50—2.50, 20 Mei. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) 1.65, prima boerenboter 1.451.60. Aangevoerd 117 achtste en 18 zestiende vaten, wegende 2520 kg. Handel goed. Turfmarkt van 15 tot en met 20 Mei Aangovoerd 50.000 stuks lange turf, prijs 79 per 1000 stuks. Eieren. Totale aanvoer 18731 stuks. De prijzen waren: kippeneieren 2.00—2.70 en eendeneieren 1.602.00 per 100 stuks. Handel matig. ALPHEN a. d. RIJN, 19 Mei. GrOenten- veiling. Per 100 kg.: spinazie 1217, postelein 1820, per 100 bos: radijs 2.102.50, andijvie 3.00, per 100 stuks: kropsal I 2.00—2.50, kropsla II 1. komkommers 16, bloemkool I 2425, bloemkool II 1015. Eieren. Aanvoer 10.000 stuks. Prijzen kippeneieren 2.102.50, eendeneieren 1.702.00 per 100 stuks. VINKEVEEN, 19 Mei. GrOentenveilinO. Peulen 96 cent, tuinboonen 26 cent, kas- snijboonen le soort 84 cent, 2e soort 54 cent per kg.; tomaten A 1821 cent, B 1921 cent en C 1417 ceDt per pon; komkommers (gele) le soort 1315 sent, 2e soort 1011 cent, 3e soort 6 cent, bloem kool 628 cent per stuk, kropsla 13 cL per krop, vellen 822 cent, aardbeien 42 50 cent per pond, idem 813 cent per doos je; rabarber 26 cent per bos, spinazie 510 cent en postelein 1619 cent per kg peen 1118 cent per bos, radijs 1418 cent per 10 bos. BOSKOOP, 19 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 2032 cent, Marcel Rouyer 1624 cent Hadley 3056 cent, Claudius Pernet 20 40 cent, Columbia 2028 cent. Butterfly 2030 cent, Mac Keiler 2540 cent. Willi. Kordes 4052 cent, Mme Jules Bouché 30J45 oent, Rosalandia 3046 cent, Florex 4055 cent, Phoebe 2533 cent, Hoover 35 cent, Oh as. P. Kilham 2532 cent, Edith Helen 3050 cent, Aug. Noack 2040 cent BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jacobus t van W. C. v. d. Wilk en C. Kop Gerritje Wilhelmina d. v. J. Sosef en M. A. Glasbergen Pieter Arie z. can P. v. d Linden en E. Spaargaren Johanna Maria d. van A. G Meiman en Pb. J. Bisschops Hendrika Catharina d. van H. Lens en M. Sinteur Maria Huberta There- sia d .van C. J. A. Schmidt en M. W. M. Straathof. O vei leden: D. Blom z. 37 j. M. M. GijsenijBckooij vr. 65 j. L. de Winter ongeh. m 49 j C. v. d. WilkKoet wed. 79 j C. Zimmermanv. Wijngaarden vr. 54 jaar. Casino: Luxor: BIOSCOPEN. Volwassenen. Volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. Else Paulsen 5075 cent, Gloria Mundi 4065 cent. Orange Perfection 30—50 ct„ Paul Grampel 4061 cent, Brinrcliff 20 37 cent, Ellen Poulsen 3550 cent, Paula Scarlet 4057 cent, Winnet 2231 cont, Cal la 60130 cent, Anemonen 712 cent, Lathyrus 1015 cent, Iris 15—23 cent, pioenen 2840 cent, violieren 5064 cent, Lelies regale 30—40 cent Seringen 4070 cent. Gerbcra 2026 oent. Clematis Du- randi 40 cent. idem Prins Hendrik 2.20 3.20, idem The President 1.20—1.70, Rhod. Pink Pearl 1531 cent, Rhod. Ca- tawbiouso 1016 cont, Trollius 48 cent, Hortensia per stuk 3550 eent, Acortak- ken 40 cent eieren per 10 stuks 30 oent. DEN HAAG, 19 Mei. Veiling van Land en Tuinbouwproducten N. V. (Nieuwe Groentemarkt). Groenten en Fruitveiling, komkommers 612 cent, bloemkool tot 25 cent per stuk, sla 1.503.20 per 100, pos telein 19—22 cent per kg., rabarber 3 00 3.50, prei 0.80—1.50 beiden per 100 bos spinazie tot 55 oent per kist, wortelen por bos 1215 oent, andijvie 1.20 per kist gek. kroten 5 cent per kg., Malta aardap pelen 8.5 cent Oulemans appelen 8 oont p. kg., Egyptische uien 2.302.40 per 50 kg., tomaten 1823 cent per pond, kervel 23 oent per boe, asperges 1826 oent por bos. Conserven: worteltjes 34 oent por L. blik, sporcieboonen 10 cent per L. blik, doperwten 21—25 oent per L. blik, aardap pelen: Red Star 2.00, blauwe 1.40, blauwp. 1.40, Eieenh. 1.00 per H.L., Ba nanen 2.803.00 por 10 kg., sinaaanppe- len 5.006.50, Austr. appelen 2.803.50 citroenen 3.00—3.20 alles per kist, per ziken 9 oent per stpk, aardbeien 45—81 cent per pond. Eieren: 5254 kg. per 1000 1.80—1.97. 60 kg. 2.24—2.28. 68 kg. 2.76 alle gemengd prijs 100 stuks; Lcidscho kaas broodm. -18 cent por stuk. WOERDEN, 18 Mei. GrOentcnvoiMng. Aardbeien 3156 cent en tomaten 2420 oent per pond, spinazie 5—11 cent en pos telein 1415 cent por kg.; sla 415 oent per 10 bos, radijs 1922 cent idem, bloem kool 220 cent cn komkommers 0.511 ct por stuk, rabarber 3—4 cent per bos. prei 4.55.5 cent por boe, selderie 18 cent por 10 bos, madelieven 56 cent, violen 14 16 cent en pieterselie 21 cent por bakje, kool planten 10 cent por 100. Eieren. Prijzen: kippeneieren Gem. t 1 70 10, wil 1.70—2.80, bruin 2.00— 2.80, eendeneieren 1.501.90, en kalkoen eieren 5.50 por 100 stuks. Aanvoer 20800 stuks. Boter 6265 oent en kaas 25 cent p. pond. R0EL0FARENDSVEEN, 18 Mei. Grocntenveiling. Bloemkool 1619 cent p. stuk, peen 89 cent per boa, spinazie 6 oent per kg. sla 0.404.00 per 100 krop, aardbeien 1219 cent per doosje, peulen 4.605.10, snijboonon 3.90—4.60, idem stek 3.10 per 10 pond. NIEUWVEEN. 19 Mei. Vrije veiling. Aanvoer: 3505 kippeneieren 2.202.60 en 336 eendeneieren 1.80—2.00 per 100 Btuks kaas 2028 cent per pond, bloomen 8 cent per bos, violen 50 cent por kist, snijkoeken 4 stuks voor 19 cent. LISSE, 18 Mei Groene veiling Stand gewas normaal, kooplust goed, buitengewoon groote belangstelling. Bed den 3 R.R. lengte. Enkele vroege tulpon: bedden: 32 Golden Brilliant 275.22 idem 162.5 Lady Boreol 25.10 La Reine max. 43.—, 61 de Wctt 441.—, 16 v d. Neer 106.—, 16 Rijz. Zon 118.—, 66 idem 406.Dubb. vroege tulpen: 25 Cour. d'Or geel 194.—, 20 v. d. nooff 230.—, 20 Electra 105.—, 32 Peach Blos som 334.Hyacinthen: 37 Gertrude 2 j geh. 211.20 idem 3 j. gesn. 128. 16 Marconi 3 j. geh. 78.6o l'Innooence 3 j. geh. 402.30 idem 3 j. geh. 186. 36 idem idem 243.—, 3V4 Garrib.aldi 50.60 Queen of the Blues 355.58 idem 310.60 Marconi 3 j. goh. 399. 23 idem idem 148.—, 40 idom 4 j. 275.—, 50 idem 2 j. geh. 334.—, 14Queen of the Whites 130.—, 3 Y, Garribaldi 2 j. v. gesn. 34.—, 22 La Victoiro 2 j. v. gesn. 208.—. 35 idem 1 j. v. gesn. 272.—, 24 Gar ribaldi 1 j. v. trosn. 189.—, 17l'Inno oence 1 j. v. gesn. 112.—. TER AAR. 19 Mei. Cer.trale Veiling. Weer mochten wij gelukkig constatooren dat de handel goed was. Peulen bleven op dezelfde prija als vorige dag. Bloem kool kon zich handhaven, liep zelfs op. Sla ging ook naar omstandigheden vrij wel, Spinazie waarvan de aanvoer niet zoo bijzonder groot was, ging wild weg, ©n Aardbeien mochten dezelfde prija ontvan gen als andere dagen. Sla ƒ0 S0—3.—Vel len 1217 et., Spinazie per KG. 715 ct., Postelein 15—18 ct., Peulen per pond 34 49 ct., Doppers 3033 ct., Snijboonen per 10 K.G. 7.10-8.80. Stek f24.005.50, Peen 61 ct., Bloemkool 0—35 ct.. Raap stelen 0.901.10, Aardboion 920 ct„ Komkommers 4—14 ct.. Rabarber 0.80 1.50, Preij 1.30—1.80, Seldery f 1.20—2.20, Radijs 1.102.Tomaten por pond 24 cent.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3