ZATERDAG 20 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 20 Mei 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.769.5 te Danzig. Laagste barometerst.: 746.5 te Vestmanoer Verwachting tot den avond van 21 Mei: Matige tot zwakke Oostelijke tot Zuide lijke wind. Helder tot licht bewolkt, later wellicht toe nemende bewolking Droog weer. Iet-s De Oceaandepressie wordt dieper en dringt in hoofdzaak naar het Noord-Oosten door. Bij de Azoren en ten Noorden daar van is de luchtdruk weer gestegen en zijn de winden naar Noord-West gedraaid. In Ierland vielen zware regens en zal de wind spoedig gaan ruimen. Ook langs de Zuidkust van IJsland is de lucht betrok ken en valt regen uit lage wolken. Boven onze omgeving is de bovenwind naar Zuid gedraaid en is de atmosfeer temperatuur belangrijk hooger dan gisteren. Daarente gen is het in de Alphen nog koud. De kern van hoogen luchtdruk boven de Noord zee trekt naar het Oosten en ligt thans boven het Oostzee-gebied. Behalve de zware regens in Ierland en verder in het Noord-Westen wordt van het vasteland nergens regen van beteekenis gemeld, be houdens 6 m.m. te München. Het is te ver wachten, dat de depressie haar invloed tot de overzijde der Noordzee zal blijven be perken en dat het weer hier in het eerst komende etmaal nog droog en zonnig zal blijven met nog stijging van temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. Tempera t"ur des middags te half drie 18.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «A: Van Zaterdagnamiddag 9.24 uur tot Zondagmorgen 4.27 uur; Van Zondagna middag 9.26 uur tot Maandagmorgen 4.26 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: Zondag 21 Mei voorin. 1.25 en nam. 1.48 uur; Maandag 22 Mei voorm. 2.08 uur en nam. 2.29 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminriohting Hooge Rijndijk om 7 uur 17.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", om 7 uur: 16.5 gr. 0. DE COMMUNIST D. WIJNKOOP. Na zijn verhoor voor den rechter-com missaris te Tie] is het Tweede Kamerlid D. Wijnkoop gistermiddag om 1 uur op vrije voeten gesteld. De Commissie-Welter ontbonden. Ontbonden met dankbetuiging aan voor zitter, leden en secretaris voor bewezen diensten de bij K. B. van 26 October 1931 ingestelde staatscommissie ad hoe, aan welke is opgedragen binnen zoo kort mo gelijken termijn aan H. M. de Koningin zoodanige voorstellen te doen als in ver band met noodzakelijkheid van een blij vende en aanzienlijke verlaging van peil der Rijksuitgaven dienstig zijn te achten Bevorderd tot Groot-Officier in Oranje- Na®sau Orde Oh. J. I. M. Weiter, oud-vice- president Raad van Indië (lid-voorzitter van vorengenoemde staatscommissie). Verplaatst de firma Asscher een gedeelte van haar bedrijf naar België? De bekende juweliersfirma I. J. Aescher te Amsterdam zal vermoedelijk binnen ecm- ge weken een deel van het z.g. kleine dia mant, waarop de loonen een groote rol spelen, in België laten bewerken. Dit be sluit is, naar de „Telegraaf" meldt, een gevolg van de weigering van den A.N.D.B. tot aanvaarding van het voorstel der Alge- meene Juweliers Vereeniging om ook iets grovere sorteeringen in het plan Douwes op te nemen, waardoor meèr werkverrui ming verkregen zou zijn. Contingenteering van gort-invoer. De Staatscourant bevat een Koninklijk Besluit, waarbij de invoer van gort gecon- tingenteerd wordt. De bepalingen golden van 1 Mei tot 1 November. Heb contingent is bepaald op 100 pet. van den gemiddel den zesmaandelijkschen invoer 1931 en 1932. Invoer tricot wollen en halfwollen stoffen. De minister van Economische Zaken heeft het bedrag, waarvoor alsnog toewij zing zal worden verstrekt bij den invoer van trioot-goederen en bij den invoer van wollen cn halfwollen stoffen vastgesteld op 15 pet. van het bedrag, waarop de aan vragers, overeenkomstig de gestelde rege len, ten hoogste aanspraak kunnen maken. DE STAAT EN ZIJN AMBTENAREN. Prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruïne heeft heden in „De Twee Steden" te 's-Gravenhage voor het congres der cen trale van vereenigingen van personeel in 's rijks dienst een rede gehouden over de betrekkingen tusschen den Staat en zijn Ambtenaren. Spr. kwam daarbij tot de volgende con clusies: Het organisatierecht ook voor ambtena ren en militairen moet gehandhaafd wor den. Hij juicht echter de beslissing van mi nister Deckers ten deze toe. Beperkingen zullen uit het wezen der zaak moeten vol gen; al gaat spr. niet zoo ver, dat hij een federatief verband tusschen organisaties van ambtenaren of militairen en organi saties in het vrije bedrijf verwerpelijk aoht. Voorts meent hij, dat het politieke recht van den burger, die ambtenaar is, om zijn stem uit te brengen, moet worden bewaard, evenals zijn recht, om zich politiek te orga- niseeren behalve alweder, wanneer die organisatie zich kenmerkt door doeleinden of middelen, die voor den ambtenaar on duldbaar zijn. Anderzijds weet de ambtenaar, dat hij ten allen tijde onvoorwaardelijk onmiddel lijk aan gegeven bevelen of opdrachten moet voldoen en dat de stipte werking van het overheidsapparaat volstrekt verzekerd moet zijn. Staking en sabotage is onder alle omstandigheden uitgesloten. En uitgeslo ten is iedere woordenkeus in het open baar, waar en wanneer dan ook, die de hoogheid van het gezag en den eerbied voor de gezagsdragers aantast. Wie zich al deze eenvoudige en vanzelf sprekende normen herinnert, die ziet den zuiveren weg, waarlangs persoonlijkheid en menschen-waarde evenzeer geëerbiedigd zijn als gezag' en overheid. Tyrannie en anarchie zijn dan vermeden, evenals de rechteloosheid, die van beide het gevolg is. De loyaal dienende ambtenaar weet, dat hij in zijn vrije gebondenheid een machti gen dienst bewijst aan zijn volk. En de Overheid weet, dat zij aldus langs zuivere en strakke lijn overeenkomstig haar heilige roeping haar vork op de beste wijze dient. Alkmaar wenscht geen vrouwelijk personeel in bars. In de zitting van den gemeenteraad van Alkmaar werd medegedeeld, dat Ged. Sta ten van Noord-Holland de op 16 Februari vastgestelde wijziging der politie-verorde- ning aan de Kroon ter vernietiging hebben voorgedragen wegens strijd met de wet. Het betreft de bepaling, waarin de bur gemeester gemachtigd wordt vrouwelijke bediening in verlofszaken te verbieden, in zooverre deze vrouwen niet tot het gezin van den verlofhouder behooren, een bepa ling welke met het oog op de toestanden in vele zoogenaamde bars ter plaatse in 't leven was geroepen. De voorzitter deelde mede, dat het de wensch was van Ged. Staten, in dat geval art. 58 van de Drankwet toe te passen en hij verwachtte, dat dit ook wel de opvat ting van de Kroon zal blijken. Spr. zag na dere besprekingen hierover tegemoet. De Raad kan alsdan in den door de hoogere autoriteiten gewenschten geest een besluit nemen. De reis van de Nederlandsche journalisten naar Hongarije. Op de terugreis van Hongarije naar Nederland werden de Nederlandsche jour nalisten, die een studiereis naar Oosten rijk en Hongarije hebben gemaakt, Don derdagavond in het ministerie van Defen sie te Weenon door de regeering ontvan gen. Na een begroeting door den Staatsse cretaris voor het Verkeer Neustadter Stür- mer, vereenigden de journalisten zich aan een eenvoudigen maaltijd, waaraan ook verschillende Oostenrijksche autoriteiten aanzaten. Tijdens den maaltijd verscheen de Bondskanselier Doll fuss in het gezel schop en begroette de Nederlandsche jour nalisten namens de Oostenrijksohe regee- ring. In het kort zette hij het doel uiteen, dat zijn regeering in Oostenrijk nastreeft. Vervolgens wees hij op de vriendschap pelijke betrekkingen, die tusschen Neder land en Oostenrijk bestaan en hij sprak de oop uit., dat dit bezoek van Nederland sche journalisten zal bijdragen tot verde re uitbreiding van de vriendschapsbanden tusschen beide landen. Namens de Nederlandsche journalisten dankte de heer L. A. P. M. van den Broek© voor den ontvangst. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen rechtsgeleerdheid de hee- ren J. J A. Lucas (Delft); R. A. Utermark (Den Haag); doctoraal-examen Indisch Recht de heer Liem Sik Tjo (Leiden). Voor het examen van apothekers-assistent zijn geslaagd de dames C. M. Nout (Nieuw- v e e n) en M C. Lans (Rotterdam). Bevorderd is tot doctor in de Wis- en Na-, tuurkunde op proefschrift, getiteld: „Het be weeglijk assenstelsel in de affiene ruimte" de heer J. Haantjes, geboren te Ytens (Fr.). Candidaate-examen Indisch recht de heer F. Simons (Amsterdam); Doctoraal-examen rechten: mej. O. L. Sanders (Haarlem). STADSNIEUWS LEIDSCHE UNIVERSITEIT Dr. H. Wamsteker benoemd tot tijdelijk conservator. Bij beschikking van den minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen is tijde lijk benoemd tot conservator bij de heelkunde aan de Rijksuniversiteit alhier dr. H. Wam steker, arts, thans assistent HET NEDERLANDSCH BIOLOGISCH STATION. Op 31 Maart 1.1. werd opgericht de Stichting: Het Nederlandsch Biologisch Station, gevestigd te Amsterdam. Aan de stichtingsacte, welke gepasseerd werd te Delft ten kantore van mr. Ph. B. Libourel, notaris, ontleenen wij het volgende: Het doel der Stichting is het bevorde ren van het gecombineerde biologisch la boratorium- en veldonderzoek in Neder land. Door bemoeiingen bij overheid, cor poraties en particulieren tot verwerven van belangstelling en steun, ook door daadwerkelijke of financieele hulp te ver- leenen aan personen of corporaties, die zich op het gebied der Stichting bewegen en door eventueel oprichten en exploitee- ren van biologische stations, hoopt de Stichting haar doel te bereiken. Het bestuur der Stichting bestaat uit ten minste vijf leden, waarvan één lid te vens lid is van de Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland en één lid tevens lid is van de Nederlandsche Botanische Vereeniging. Het is samenge steld als volgt: Dr. L. G. M. Baas Becking, hooglee raar te Leiden, seoretarisdr. A. H. Blaauw, hoogleeraar te Wageningen voor zitter; E. D. van Dissel, directeur van het StaatsboschbeTieer, Utrecht; J. Heimans, redacteur: „De Levende Natuur", Amster dam; P. Jansen, penningmeester Ned. Bo tanische Ver., Amsterdam, lid van het da- gelijksch bestuur; dr. J. Jeswiet, hooglee raar te Wageningenir. A. W. Kloos, lee- raar Middelbaar Technische School te Dordrechtdr. A. J. Kluyver, hoogleeraar te Delft; dr. W. C. de Leeuw, particulier te Bilthoven, penningmeester dr. J. C. Schoute, hoogleeraar te Groningen, voor zitter Ned. Botanische Vereeniging; dr. Jac. P. Thijsse, secretaris Ned. Vereeni ging tot Behoud van Natuurmonumenten, Bloemendaal, lid van het dagelijksch be stuur; mr. R. G. van Tienhoven, voorzitter Nederlandsche Vereeniging tot Behoud v. Natuurmonumenten, Amsterdam; mr. dr. R. H. Baron de Vos van Steenwijk, com missaris der Koningin van de provincie Drente, Assendr. Th. Weevers, hooglee raar te Amsterdamdr. F. A. F. C. Went, hoogleeraar te Utrecht. Als eerste daad van de Stichting zal deze exploiteeren 't bekende Biologische Station te Wijster (Drente) en het heeft daartoe als directeur benoemd dr. iW. Beierinck, die reeds zooveel heeft gedaan voor de biologische en archaelogische studie van Drenthe. Het Station Wijster is gelegen in de onmiddellijke nabijheid van groote reservaten van Natuurmonu menten en van het Staatsbosch beheer. De ligging tusschen deze ongerepte veen- en heidegebeiden maakt bet tot een ideale plaats om dit zoo snel verdwijnend land schap in al zijn aspecten te bestudeeren. De naam van dr. Beijerinck waarborgt een deskundige en enthousiaste leiding en voorlichting voor degenen die daarvan ge bruik zouden willen maken. Het laboratorium is dezen zomer open voor onderzoekers, hetzij biologen, geolo gen, geographen, archaeologen, of andere in de natuurwetenschap geintoresseerden. De secretaris prof. dr. L. G. M. Baas Becking, Botanisch Laboratorium te Lei den, kan nadere inlichtingen verstrekken. PRIJSVRAAG MARBURG. De bekende strijder voor Amerïka's toetreding tot den Volkenbond, de vroe gere Amerikaansche gezant te Brussel, Theodor Marburg te Baltimore, heeft de faculteit der rechtsgeleertlheid wederom in de gelegenheid gesteld een prijs van onge veer 250.uit te loven voor den aan de Rijksuniversiteit te Leiden in welke facul teit ook ingeschreven student, die een voor zoodanige bekroning vatbaar opstel schrijft over het navolgende onderwerp, betrekking hebbende op de organisatie van den internationalen vrede: Kritische beschrijving der allianties, voorkomende in het Recueil des Traités van den Volkenbond en toetsing dier ver dragen aan de artikelen 20 en 21 van het V olkenbonds verdrag. Hft opstel moet vóór 1 Februari 1934 ongeteekend ingezonden worden bij den ab-actis der Faculteit .prof. mr. R. Kra nenburg (Zoeterwoudscheweg 5, Leiden). Het manuserpt moet een motto dra gen, te herhalen op een bij het manuscript gevoegde enveloppe, die den naam en het adres van den schrijver zal inhouden. De toekenning der prijzen zal, evenals bij vorige prijsvragen geschiedde, plaats hebben door een commissie van drie stu denten, daartoe in overleg met de Facul teit aan te wijzen. GENOOTSCHAP M. S. G. Geslaagd zijn voor het diploma electrotech- niek van de school van bovengenoemd Ge nootschap de heeren: J. B. Brepols, Utrecht; L. W H Fase, Ch. Th. de Graaf, den Haag, A. den Hartogh, Alphen a. d. Rijn, J. M. Y. Heynis, Hazerswoude, Jac. de Jongh, Rotter dam, G. de Lange, A. G Lucassen, A. Mioch, Leiden, F. L. Sala, Oegstgeest, I. Sanderse, Wassenaar, C. C Steinwegs, Wassenaar, P. A. Smit, den Haag, W. A. H. Stigter, Leiden, I. Verhoeven, Oegstgeest, W. C. Verhoeven, Voorschoten, G. van Weerlee, Leiden. Beschr. Meetk. en Perspectief, de heeren: W. Borreman, Leiden, K, Dubbeldam, Katwijk a. Zee, W. F. Kwestro, J. v. d. Mark, J. v. Staden, K. v. Vliet, G. Aalbersberg. P. Sjar- dijn, P. J. v. d. Zeeuw allen te Leiden. Bouwkunde, de heeren: W. Borreman, Lei den, K. Dubbeldam, Katwijk aan Zee, W. F. Kwestro, J. d. Mark, K. v. Vliet, allen te Leiden. Op 7 Juli a.s. hoopt onze stadgenoot mr. E. Rijke den dag te herdenken, waarop hij vóór 50 jaar promoveerde tot meester in de Rech ten. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 5423. Van Engel's Wijn handel. Leiden, Hoogewoerd 29. Groothandel in wijnen. Bijv. uitgeoef. bedr.: tevens winkel en slijterij ,in gedistilleerd. 5823. J. L. Bakker's Agenturen, N.V. War mond, Heerenweg A 98. Agentuur en commis siehandel en handel in consumptie-artikelen. Kantoor is verplaatst naar: Amsterdam, Sin gel 44, 2641. C. Roodenburg. Leiden, Haarlemmer straat 22. Tapperij en slijterij. Uittr. E.: C. Roodenburg, Rotterdam, d.d. 1 Mei 1933. Uittr. gevolm.: H. Th. Seisveld, Leiden. Wijz. han- delsn. in: G. W, Seisveld. Geveilde perceelen ten overstaan van den notaris M. G. Bon alhier. Perceelen teelland te Oegstgeest in den Overveerpolder (veiling- perceelen 1 en 2) samen in bod f 11800, koo- per de heer C. M. van der Veer voor f 11800. Perceel teelland gelegen alsvoren (veilingper ceel 3) in bod 5800, kooper de heer J. H. A. Manders voor 5800, perceel bouwterrein ge legen alsvoren aan den Haarlemmertrekvaart- weg in bod 800, kooper de heer J. Kukler q.q. voor 801. BIOSCOPEN. Luxor. „Wemi di© Ldebe Mode macht", is 'n on schuldig niemendalletje, waarom men 'n uurtje hartelijk kan lachen. Wanneer de mode gemaakt wordt door de liefde, ja, dan komt men voor verrassende dingen te staan, zeker wanneer die worden opge diend door Renate Muller, Georg Alexan der en Otto Walburg. Renate Müller is in deze film het meisje, dat op het teeken atelier van 'n modehuis wil komen, doch als naaistertje den kost moet verdienen. Zij is verliefd op den teekenaar, maar hij neemt geen notitie van haar, totdat zij door eigenmachtige veranderingen aan 'n japon de aandacht op zich vestigt. Wel pakt dit verkeerd uit, omdat de japon niet bevalt aan degene voor wie zij bestemd is, doch op de modeconferentie wordt het mo del aanvaard en't is voor elkaar. De hoofdfilm voor de pauze geeft 'n myste rieuze geschiedenis weer van een moord in een voorstelling van 'n toovenaar. Deze zelf wordt van de misdaad beschuldigd, doch hij weet de politie te overreden, dat hij middels zijn helper den dader zal op sporen. Dit gelukt natuurlijk. De Spin is 'n verhaal voor wie van griezelen- houdt. Beide films intusschen voor volwassenen. In het voorprogramma nog 'n zeer in teressante film van het leven der dieren en planten onder water. Zeldzame opnamen van den strijd der dieren, van vleesoh- etende planten, enz. Trianon. Wanneer de zomer in 't land komt, is het voor de bioscopen een slechte tijd. Wie gaat er in 't duister zitten, wanneer buiten de natuur in feestkleed staat? Het moet al een buitengewoon aantrekkelijk pro gramma zijn, wil het publiek zomers naar de bioscoop gaan. Dat „Trianon" deze week met zulk een programma voor den dag komt, bleek reeds uit de groote belang stellen en bleek ook, toen het repertoire werd afgedraaid. Twee komische films „Vijf van de Jazz-Band" en „Es war ein- mal ein Musicus". De eerste is een niet onvermakelijk ver haal van vier jongemannen en een jonge- maagd, waarvan het meisje tot taak heeft in een variété-Theater van een ladder te vallen, midden op de groote tromEen betrekking, die wel eens pijnlijk uitkomt. Voor „Es war einmal ein Musicus" be hoeft eigenlijk geen aanbeveling geschre ven te worden. De titel trekt! En niet te vergeefs en niet zonder reden! De koste lijke figuur van Szöke Szakall als „hande laar in alles" maakt deze film goedmoedig geestig. Zijn twee „weeskinderen", die als musici hun studie moeten bekostigen zijn de hoofdpersonen, maar het is de dikke, listige, maar goedhartige Haberlein, die de draden van de intriges spint en de beide jongelui ieder aan een allerliefst meisje en een allerliefste bruidsschat helpt. Een zomersch programma, luchtig en zonnig. Casino. „Het congres danst" is wel een van de aantrekkelijkste filmwerken, die de Ufa geproduceerd heeft. Toen deze rol prent in Berlijn in omloop gebracht was, werd ze aldaar in dertig bioscopen te gelijk vertoond en trok zooveel publiek, dat deze theaters week in, week uit, avond aan avond, tjokvol zaten. En een maal ingevoerd in ons eigen land ging 't in de groote plaatsen zooals den Haag, Amsterdam enz. al net eender. Ook hier werd de film telkens geprolongeerd van wege de prettige muziek, het vroolijke spel van Lilian Harvey in de rol van Christl, het handig-leuke handschoenen verkoopstertje en de zich telkens uitende levenslust van Willy Fritsch als Tzaar Alexander. De directie van Casino heeft de hand weten te leggen op deze allervermake- lijkste film, waaraan duizenden menschen meegewerkt hebben; waarin het oog zich verlustigt aan de pracht en praal, die er in tentoongesteld wordt en het oor gestreeld wordt door opgewekte dansmu ziek. Doch laten we er niet meer van zeg gen. Men zou ons ''allicht van overdrij ving gaan beschuldigen en daarom ver melden we nu, dat Casino ook nog een tweede film vertoont n.L „In do riolen van Parijs". Van die riolen ziet men niet veel, maar één er van speelt toch een belangrijke rol in dit spannend detec- tive-dra-ma. In dit sombere verblijf trach ten misdadigers een detective door ver drinking om 't leven te brengen, hetgeen hun niet gelukt. Meer ziet men van vlieg tuigen, die het luohtruim doorkruisen om een moordenaar te pakken te krij gen. In 't kort het is voor ieder, die Gemeentelijke Aankondigingen. Aangifte van leerlingen voor het Gymnasium, de Hoogere BurgeupLool met 5-jarigen Cursus en de de Hêogerg BtAgerschool voor Meisjes. B. en W. lan fiei(*rlbrengen ter kennis van belanghebbeixlen, OfcjLlan bovengenoemde in richtingen val ondérwijf^tot en met 31 Mei a.s gelegenheid llestaia fct' rtyst doen inschrijven dags en Vrijdlgs tan 12J uur nam. en voor de beide H.B teclfolen^dey Dinsdags van 11 (De H.B S. v.lAjeisjes is tijdelijk gevestigd in het gebouw yj Mare 13a). A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 20 Mei 1933, AGENDA LEIDEN. Maandag, 3 Octohervereeniging, Mei-ver gadering in „Den Burcht", 8.30 uur. D'e Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren: De Graaff, De Jager, Polak, Hovens Gréve en Timmermans De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, teL 1916. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Mei a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, Tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, TeL 1313. van sensatie houdt, een genot de ver tooning van deze vlot gespeelde film bij te wonen. Wij bevelen dit programma aan bij het volwassen publiek, dat zich zeer ze ker zal amuseeren in Casino, zooals difc bij de eerste vertooning in de volle zaal alreeds het geval was. DE LEIDSCHE WINKELSTAND. Hedenmiddag heeft in perceel Haarlem merstraat 64 de opening plaats gehad van het Eerste Leidsche IJshuie van den heer A. van Egmond Jr. Het oude pand, waarin vroeger 'n goud- smidSwinkeltje gevestigd was, is naar de eischen des tijds gemoderniséerd en uitge breid. De heer v. Egmond levert alle soorten ijs in prima kwaliteit, om mee te nemen, thuis te bezorgen en voor gebruik ter plaatse. Het ijsbuffet heeft een automatische in- en uitschakeling. Wanneer het ijs op 15 gr. beneden 0 is, schakelt de automaat uit; wanneer de temperatuur te hoog wordt, schakelt hij automatisch weer in, zoodat men steeds van 'n goede kwaliteit verze kerd is. De electrische installatie van een en ander werd geleverd door den heer Seis van het Gafge water. UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN. Gouden bruiloft Op 22 Mei e.k. zullen Hendrikus Verheugd en Theodora V'ende- rik den dag herdenken, dat zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. Verheugd is 74 jaar en zijn eohtgenoote 67. Beiden zijn nog heel kras. Wanneer er werk is ziet men Ver heugd er nog dagelijks op uit trekken om in hun onderhoud te voorzien. Dat beide oudjes het niet te breed hebben in dezen tijd van werkeloosheid kan men dan ook wel begrijpen. De heer Verheugd geniet alleen ouderdomsrente, terwijl zijn vrouw een kleinigheid krijgt als invaliditeitsrente. Wij betwijfelen niet, of het echtpaar, dat te Leimuiden bij allen bekend is, zal het dien dag aan belangstelling niet ontbre ken. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Algem. Motorclub „De Rijnstreek". Door de hier eenige weken terug opgerichte algs- meene motorclub „De Rijnstreek" zal Woens dagavond a.s. een propagandatocht door onze gemeente en daarna een behendigheidswed strijd worden georganiseerd ten bate van het plaatselijk crisis-comité De start voor den propagandatocht ls bepaald op 7.15 uur van af het kerkplein Julianastraat, terwijl wij de plaats en terrein, waar de behendigheids- wedstrijden zullen worden gehouden, nog na der zullen vermelden. Sluiting cursus E. H. B. O. In hotel „Cen traal" had de officeele sluiting plaats van de eerste alhier gehouden cursus van de aid. Eerste Hulp Bij Ongelukken. In zijn openings woord bracht de voorzitter, de heer J. F. Al- lart in welgekozen bewoordingen namens alle cursisten woorden van dank aan dr. L. W. Hildernisse alhier, voor zijn eminente leiding en vele werkzaamheden. Tevens getuigde spr. van de prettige geest die steeds op de ge houden cursusavonden was te constateeren geweest. Als slot bood de voorzitter dr. Hil dernisse namens de leden een richttafel zoo mede een ingelijste foto van de afd. van E. H. B. O. aan. benevens een gouden insigne. Ahn mevrouw Hilernisse werden bloemen aange boden. De dekter bedankte leden en bestuur voor deze blijken van waardeering. Aan ruim 50 dames en heeren kon hierna het diploma werden uitgereikt, waarvan ver schillende geldig zijn voor één jaar en de overigen voor twee jaar.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2