ZATERDAG 20 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND DuiUche afgezanten al» ongewenschte gasten. Een vredelievende redevoering van den „Führer" Adolf Hitler over de buitenlandsche politiek van Duitschland. De Ontwapeningsconferentie wordt weer op gang gebracht. Roosevelts boodschap aan de wereld. Ongewenscht bezoek. Het is over 't algemeen geen prettige sensatie, wanneer men ondervindt, geen gewensohte gast te zijn. De afgezanten van hét na- tionaal-socialistische Duitschland hebben dat ondervonden, in Londen en Weenen. In Londen was den laatsten tijd de lief de van John Buil voor het Duitsche Gret- chen wel wat bekoeld, waaraan de Joden vervolging en Duitsohlands houding ter Ontwapeningsconferentie niet vreemd wa ren. Om den vrede weer te herstellen zond Hitler dr. Rosenberg naar Londen, om den Engelschen eens te vertellen, wat de nieu we Duitsche regeering wilde. De Engel- eohen hebben deze gelegenheid evenwel aangegrepen om dr. Rosenberg duidelijk te maken wat zij van het nieuwe regiem dachten. Toen Rosenberg een krans had neergelegd bij het graf van den Onbeken den Soldaat, knipten zij het Hakenkruis eraf en gooiden de krans in de Theems. En bij Rosenbergs vertrek jouwden de an ders zoo flegmatieke Engelsohen hem uit. „Ooh, zei Rosenberg, 't is altijd prettig, als je weet hoe anderen over iets den ken". Oostenrijk heeft evenmin nagelaten om te doen weten, hoe het denkt over het Nazi-regiem. Daar stonden de zaken nog weer anders. De nationaal-socialistische ministers Kerrl en Franck zouden naar Weenen komen, natuurlijk niet voor een particulier vacan- tie-reisje, maar om de nazi-broeders van den „gouw" Oostenrijk (voor de N.S.D.A.P. is Oostenrijk reeds een provincie van Duitschland!) een beetje op te monteren. De Oostenrijbsohe regeering onder bonds kanselier Dollfuss wenscht evenwel onaf hankelijk te blijven en gaf te kennen, dat het Duitsche bezoek onigewenscht was, vooral van minister Franck, die zoo pas een beleedigende redevoering aan het adres van de Oostenrijksche regeering had ge houden. Met het traditioneele gebrek aan tact zetten de Duitschers toch door en kwamen. Met het gevolg, dat de tegenstan ders van de nationaal-socialistische bewe ging in Oostenrijk zich nauwer dan ooit aaneensloten en de Duitsche gasten een zeer wel geslaagde demonstratie van de Heimwehr te Weenen konden aanschou wen, welke ten duidelijkste bewees, dat Oostenrijk in meerderheid niets van socia lisme moet hebben, van geen rood socialis me, maar evenmin van een bruin socialisme Nadat dr. Franck te Graz een rede had gehouden, werd den ongewensohten gast dringend verzocht om ten spoedigste over de grens te verdwijnen. Hetgeen ge schiedde. Hitiers rede. Hebben Hitiers ge zanten alzoo weinig pleizier van hun zen ding beleefd, de „Führer" zelf heeft het er beter vanaf gebracht in zijn bekende rede over de buitenlandsche politiek. Het spanning is deze rede, die zou woi- den uitgesproken voor den nieuwen Rijks dag en blijkbaar bedoeld als een plechtige verklaring voor het forum van de geheele wereld, tegemoet gezien en zij is inderdaad geworden een gebeurtenis van den eersten rang in de internationale politiek. Hitier heeft door zijn rede van Woens dag bewezen, dat hij Duitschlands politiek beheersoht en dat hij met vaste hand de lei ding heeft in de goede richting. Met beslistheid wees hij elke gedachte aan een revanche-oorlog af. De groote pro blemen, naar welker oplossing niet alleen Duitschland maar heel de wereld snakt, worden niet opgelost door geweld. Een nieuwe oorlog beteekent nieuwe offers, nieuwe onzekerheid, nieuwe ellende, zeide Hitier, en hij had gelijk. Deze verklaring van den rijkskanselier heeft ongetwijfeld veler ongerustheid ge kalmeerd en men ziet weer een nieuwe da geraad blozen voor de Ontwapeningsconfe rentie, die welhaast ten ondergang ge doemd scheen. Want ook op dit gebied toonde Hitier zich tegemoetkomend. Hij was bereid om de Rijksweer om te zetten in een conscrip tie-leger met korten diensttijd, zooals m het belang van de unificatie der Europee- sche continentale legers gewenscht wordt, onder voorwaarde evenwel, dat dit trapsge wijze zal geschieden over een tijdperk van vijf jaar en de andere mogendheden in dien tijd eveneens vorderingen maken op het gebied der ontwapening. Verder was hij bereid om een internationale controle toe te staan op de organisaties der S.A.-man nen, SJ3. en Stahlhelm, teneinde te bewij zen, dat deze organisaties geen soort re serve-leger zijn, maar uitsluitend bestemd zijn voor binnenlandsohe politieke doelein den en, wanneer die doeleinden volkomen bereikt zijn, dan ook zullen worden opge heven. Tenslotte verklaarde de rijkskanse lier zich accooj-d met het plan-MacDonald en met het voorgestelde vier mogendheden- pact van Mussolini, Vredelievender kon Hitier niet gesproken hebben en zijn rede is dan ook allerwe gen met voldoening ontvangen. Om aan de verklaringen van den rijks kanselier kracht bij te zetten, is een votum van vertrouwen door den rijksdag aange nomen, welk votum werd aanvaard met algemeene stemmen, zelfs door de aanwe zige sociaal-democraten. Een houding, wel ke him door de roode broeders in Frank rijk en elders zeer kwalijk is genomen. In ieder geval bewijst deze eenstemmig heid, dat het geheele volk achter Hitier staat in zijn politiek van vrede. Hitier wil evenwel geen vrede in onderworpenheid, maar vrede door rechtsgelijkheid. Deze rechtsgelijkheid is een eisoh van het gezonde verstand; dat hebben wij reeds vroeger betoogd, en dat is ook er kend te Genève, althans theoretisch, want practisch wilde het tot nu toe nog niet erg vlotten. Genève gaat door. Aan het ein de van de vorige week leek de Ontwape ningsconferentie hopeloos vast te loopen op de bekende kwestie van de Duitsche rijksweer. Men werd hoe langer hoe achterdoohti- Krachtvoedsj held en i Slechts 70 cents Vraagt Uw afeothetcer of drogist Nutrlcia-Zoetermeer ger jegens Duitschland en stelde het voor, alsof dit land de Ontwapeningsconferen tie wilde saboteeren door de unificatie van het legertype tegen te houden. Henderson, de voorzitter, wist met kunst en vliegwerk althans nog te bereiken, dat de discussies zouden worden voortgezet. Toen kwam de aankondiging van Hitiers rede en de Duitsohe gedelegeerde Nadolny werd naar Berlijn geroepen. Tijd gewonnen, veel gewonnen, dacht Henderson, en hij stelde de discussies uit aanvankelijk tot Donderdag, daarna tot Vrijdag. Op het oogenblik, dat wij dit schrijven, hebben wij nog geen berichten over Genève en weten wij nog niet, of de boodschap van Roosevelt en de rede van Hitier werkelijk die resultaten hebben opgeleverd, welke mei} ervan verwachtte, en wij moeten dus verwijzen naar de rubriek „Buitenland". Roosevelts boodschap. Wij noemden zoo juist de boodschap van presi dent Roosevelt. Met de rede van Hitler is deze boodsohap „het" groote feit van de week geweest. Hitlers rede was een verklaring, Roose velts boodschap een aansporing. De Amerikaansche president richt zich tot de regeeringen van alle landen, die ver tegenwoordigd zijn op de Ontwapenings conferentie en doet een beroep op hen, om deze conferentie niet te laten mislukken vlak voor de Economische Wereldconferen tie. Hij beveelt daarbij het plan-MacDonald warm aan. De beteekenis van deze boodschap lijkt ons meer gelegen in de moreele invloed, die uitgaat van zulk een plechtig en ongewoon beroep van een Amerikaansohen president, dan in de practische voorstellen, welke zij bevat. Want in dit opzicht heeft de bood sohap wel ietwat teleurgesteld. Het docu ment is hier niet erg duidelijk en waartoe de Amerikaansche regeering bereid is, le zen wij uit een officieuze verklaring van het Witte Huis. Daarin wordt gezegd, dat de V. S. de aanvalswapenen willen beperken als de anderen het ook doen, dat zij zich willen aansluiten bij een algemeen non agressie-pact,. en dat zij bereid zijn tot overleg, indien een dergelijke overeenkomst geschonden mocht worden. Een verandering in de Amerikaansche politiek beteekent de boodschap das niet. En of Frankrijk er zijn veiligheidseisohen door zal laten varen? Wij eindigen met dit vraagteeken. LAWN-TENNIS OM DEN DAV1S-CUP. DUITSCHLAND—NEDERLAND 2—0 Leembruggen en Timmer verliezen resp. in 3 en in 4 sets. Voor ongeveer 1500 toeschouwers is gister middag op de prachtige banen van Blau Weiss te Berlijn de tenniswedstrijd aangevangen tus- schen Duitschuand en Nederland, welke gold voor de tweede ronde van de Europeesche zone van het Davisbekertournooi. Het weer was prachtig en de banen bevonden zich in bijzonder goeden toestand. Aanwezig waren o.m. de Nederlandsche gezant te Berlijn, graaf van Limburg Stirum en diens echtge- noote, hertog Adolf Friedrich von Mecklen burg, Oberbiirgemeister Sahm, terwijl in den namiddag ook Hitier aanwezig was. Aangevangen werd met de partij Kuhlmann tegen Leembruggen. De Nederlander was er helaas totaal uit. In drie straights sets moest hij zich door den jongen Rijnlander geslagen kennen. In nog geen uur was deze eerste partij afgeloopen Over het algemeen was de fore hand van onzen landgenoot zwak, terwijl ook zijn service een zwak punt in zijn spel vorm de. In den eersten set maakte hij niet minder dan 4 double faults, in totaal niet minder dan acht. Zijn backhand, waarvan hij veel ge bruik maakte, was wellicht zijn sterkste wa pen in dezen strijd. Ook de Duitscher liet geen grootsch spel zien, daarvoor ontdekten wij nog vele zwakke punten in zijn spel. Doch hij was actiever dan Leembruggen, speelde voorts veel rustiger dan de Amsterdammer, die zichtbaar nerveus was. De niet gewende omgeving zal hier bij wel van invloed zijn ge weest. Kuhlmanns sterkste wapen was de vol ley en juist het betere netspel gaf den door slag ten gunste van Kuhlmann. De eerste set ging in 20 minuten voor Leem bruggen verloren, Kuhlmann kwam op 40, doch hierna kwam Leembruggen er iets beter in. Niettemin won de Duitscher den eersten set met 6—3. In den tweeden set werd het zelfde spel vertoond. Leembruggen kon er maar niet inkomen en na een 41-voorsprong won Kuhlmann tenslotte met dezelfde cijfers (63). In den derden set verslapte Leem bruggen nog eenigszins en op zeer gemakke lijke wijze werd Kuhlmann met 61 winnaar. Het resultaat was dus, dat Kuhlmann met 63, 63. 61 van Leembruggen won en daarmede aan Duitschland een 10-voor- sprong gaf. Von CrammTimmer. In den namiddag ving de tweede partij eigenlijk de hoofdpartij, aan tusschen von Cramm en Timmer Von Cramm begon even als Kuhlmann uitstekend en binnen korten tijd had hij reeds een 40-voorsprong verkre gen. Daarna won Timmer (41) doch von Cramm maakte 5—1. De zevende game was wederom voor Timmer, doch met een prach- tigen crossdrive won de Duitscher de 8ste game en den eeisten set. Ook in den tweeden set had Timmei zijn vorm nog niet terugge vonden Werd ook hij geïmponeerd door de vreemde omgeving, door hei feit, dat hij niet op eigen banen met eigen publiek speelde? Toch dient erkei t te worden, dat het spel van von Cramm sterk was, technisch op hoog staand peil en met 63 won hij den tweeden set, na met 52, 53 te hebben voorgestaan. Zou de derde set ommekeer brengen? Het leek er bijzonder op. Timmer speelde vrijer, hij herstelde zich geheel, was meer aanval lend, von Cramm ging missen, de Duitscher werd onzeker en zijn slagen hadden niet meer dezelfde zuiverhfeid als in de beide eerste sets. Punt na punt verzamelde Timmer en snel was het 50 voor Timmer. Toen maakte von Cramm 51, doch de volgende game was voor onzen landgenoot en met 61 kwam de derde set voor Holland. In den vierden set ging de strijd volkomen gelijk op. doch von Cramm met de overwin ning in zicht kwam weer op slag en met 64 won hij set en match. Het resultaat was 62, 6—3, 16, 64 Duitschland leidde dus na den eersten dag met 20 en heeft practisch gesproken de ont moeting gewonnen. Al winnen de Hollanders Rust, kalmte en zelfbeh^ersching kecren weer teruja nf gebruik van Mijnhardt's ZenuWtabletten. Glazen ct. Bij Apoth. enTDrogiiten. 4907 heden het dubbelspel, het is uitgesloten te achten, dat Leembruggen van von Cramm zou winnen. JAPAN—IERLAND Uit Dublin wordt gemeld, dat het dubbel spel door Japan werd gewonnen, waarmede dit land de ontmoeting met 30 wint. In de derde ronde heeft Japan als tegen stander den winnaar van DuitschlandNeder land. Satoh en Nunoi (Japan) sloegen Rogers en Mac Guire (Ierland) met 63, 86, 36, 62 ZWITSERLAND—ZUID-AFRI KA Gisteren begon te Bazel de Davis Cup-wed strijd ZwitserlandZuid-Afrika. De Zuid-Alrikanen wonnen de beide eerste enkelspelen. Kirby slaat Fisher 57, 64, 36, 75. Robinsons won van Ellmer 61, 61, 46, 63. ITALIË—OOSTENRIJK In het tournooi om den Davids Cup tus schen Italië en Oostenrijk won De Stefani (It) van Artens (Oostenr.) 75, 62, 6—0. VEREENIGDE STATEN—CANADA. Van Rijn en Lott (V. S.) si. Wright en Rain- ville 61, 6—3, 63. De Vereenigde Staten wint met 30. WANDELSPORT ROOD-WIT-LUSTRUM-WANDELDAG Morgen organiseert de afd. voor Wandel sport „De Antilopen" een afstandsmarsch, ter gelegenheid van het le Lustrum der R.K. AthL en Sportver. „Rood-Wit". Reeds verschillende malen werden berich ten over dezen wandeldag in de „Leidsche Courant" opgenomen en velen zullen reeds op de hoogte zijn van de voorbereidende werk zaamheden voor deze katholieke wandelsport- demonstratie. Het laatste bericht vermeldde een deelna me van bij de 60 deelnemers uit Leiden zoo wel als van daar buiten en het geheel belooft een geslaagde demonstratie te worden van hetgeen ook in de katholieke sportbeweging op wandelsportgebied kan worden bereikt. Maar om deze demonstratie geheel te doen slagen zal het noodzakelijk zijn, dat ook zij, die wel geen practisch beoefenaar van de mooie wandelsport zijn, maar die toch belang stellen in de R.K. sportbeweging, op dezen wandeldag van hun belangstelling blijk geven en door hun aanwezigheid bij den afmarsch der deelnemers of bij hun terugkomst aan de zen Lustrumwandeltocht een feestelijk karak ter geven. Allen zijn bij beide gelegenheden van harte welkom op ons R.K Sportpark .Haagweg", vanwaar om half een de deelnemers gelijk tijdig vertrekken. De tocht vangt dan aan langs de volgende route: Haagweg, Noordein de, Kort Rapenburg, Princessekade, Blauw- poortsbrug, Steenstraat, Stationsweg en zoo verder over den Rijnsburgerweg in de richting Oegstgeest, vanwaar weer met een grooten omweg Wassenaar wordt bereikt. Hier gaat de tocht langs vele mooie punten o.a. Rust en Vreugdelaan. Koekoekslaan, Gr Haesebroek- sche weg. Kievietslaan, Duinlustweg, Doorn- weg, Slingerweg, Meijendelsche weg, Pr. Fre- deriklaan, Waldeck Pyrmontl., Buurtweg, Waalsdorperlaan, Wassenaarsche weg, Benoor- denhoutsche weg, Viaduct, Zijdeweg, Groot Hoefijzerlaan, Bloemcamplaan, Stoeplaan, Schouwweg, enz. In verband met de verschillende te loopen afstanden (25, 35 en 40 KM.), worden de deelnemers terugverwacht tusschen 16 en 21 u. De prijsuitreiking, welke waarschijnlijk met muziek zal worden opgeluisterd, heeft onmid dellijk bij de binnenkomst der deelnemers plaats. Wij hopen, dat talrijke belangstellenden aan dezen oproep gehoor zullen geven en zoodoende eens kennis zullen komen maken met de nog jonge organisatie van de wandel sport in katholiek verband FEUH LETON. DE BEKER VAN KONINGIN ELIZABETH Naar het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 34) „Hakraaide Susan terug, terwijl Fanshaw zich mijlen ver van deze twee krakeelende vrouwspersonen wenschte. „Nou ben je beleefd, hè? Maar het is waar, meneer", betrok ze den bezoeker weer in de ruzie. „Ze krijgt brieven uit Londen ze heeft er al twee gehad en ze allebei beantwoord. Ze wil me niet vertel len, van wie ze komen, maar het adres was geschreven door een man. Zooveel heb ik wel gezien." „Bemoeit u zich liever met uw eigen za- was Bose's vinnig wederwoord, ter wijl ze hevig kleurde. „Anders ga ik met een weg. Ik kan doen, wat ik wil. Ik blijf alleen hier. omdat me dat het beste uit komt en u duldt me in uw huis alleen en uitsluitend, omdat ik gezegd heb, dat ik mijn kost en inwoning zal betalen, zoodra ik de duizend pond krijg, leelijke geldwolf, die u bont! Geld is het eenige waar ze om denkt, meneer", richtte het meisje zich tot den jonker, „het is haar afeod omdat ze bet geld van den ouden Toll- hurst niet krijgt, is ze zoo duivels en vertelt ze die lasterpraatjes van Ricard. En daarop weer tot haar tante: „U zult alles hebben, iederen stuiver. Ik wil u nog voor geen korst brood dankje zeggen, nooit van mijn leven, nooit, u.... u.... slechte vrouw, die u bent!" Susan zou het meisje een klap in het gezicht gegeven hebben, als Fanshaw niet tusachenbeidè was gekomen. Toen scheen Rose haar hart voldoende gelucht te heb ben; ze liep met een minachtend lachje om de lippen naar de achterkamer, blijk- baa-r met de bedoeling haar hoed af te zetten. „Wat ik u te zeggen heb, komt in het kort hieron neer", vervolgde de jonker tot Susan. „Met de brieven, die Rose ontvangt heb ik niets te maken, evenmin als met de kwestie van het huwelijk, want mijn neef is geheel zijn eigen baas. Maar ik eisoh, dat u met uw lasterpraatjes ophoudt Meneer Gould is volkomen onschuldig, zopals mijn huishoudster en ik allebei kunnen getuigen. Als er nog één woord var dien aard over uw lippen komt, juffrouw Tollhurst, zijn de gevolgen voor uw reke ning. Goedenmiddag En met een kort knikje liep Fanshaw het huisie uit. Toen hij bij het hekje was, riep Susan, die in de deuropening gekomen was, hem na, terwijl ze de armen strijdlustig over de borst kruiste: „ik zeg niet, dat ik mijn mond niet wil houden, maar ik weet. dat hij het gedaan heeft, en ik zal ontdekken, hoe hij het gedaan heeft. Die heks en hij zullen niet trouwen van mijn geld Daarop smakte ze de deur dicht, waar schijnlijk om het bekgevecht met Rose voo"t te zetten. Op den terugweg naar huis stelde Fans haw zich de vraag, waarom het meisje bij de vrouw, die haar haat en minachting niet onder stoelen en baüken stak, bleef. Het verbaasde hem niet, dat Rose er slecht uitzag, als Susan den lieven, lan gen dag zoo tegen haar te keer ging. Maar hij overwoog, dat Rose een wees was, en wanneer ze niet bij haar tante bleef tot den dag van haar huwelijk, dit een inbreuk op de dorpsetiquette zou beteekenen, die de Hurtonsche gemeenschap opnieuw in rep en roer zou brengen en niet licht ver geven zou worden. En lieden van Rose's stand waren meestal uiterst gevoelig voor dereelüke uitingen van de publieke opinie Overigens was Lionel overtuigd, dat het Rose alleszins was toevertrouwd om voor zichzelf te zorgen ondanks haar uiterlijk was ze geen ka tie om zonder handschoe nen aan te pakken. Toen hij op de Hall terug kwam, bracht hij Ricky op de hoopte van de ern stige waarschuwing, die hij tot Susan ge- ht had. „En wat had ze daarop te zeggen?'' informeerde Richard. „O, ze heeft beloofd haar mond te hou den. Ik denk. dat ze bang is. Maar dat doet niets af aan haar vaste overtuiging dat ji.i de schuldige bent. en ze is van plan je in het nauw te drijven." „Dat oude wijf", klonk het minachtend, „kan voor mijn part doen, waar ze zin in heeft. Over een paar weken krijg ik het geld. dan trouw ik met Rose en gaan w« weg." „Waarheen?" vroeg zijn neef terwijl hij hem onderzoekerd aankeek. „Dat weet ik nog niet. We zullen eerst een huweli'ksreis maken en dan ergens in Fnvealnd gaan wonen een flink eind hier vandaan-, maak je maar niet onge rust of naar Canada vertrekken. Tus schen haakics. je hebt zeker wel gehoord, dat Thomas zirn betrekking als tuinman op „De Olmen" heeft opgezegd en als athleet gaat optreden in een variété. Dat baantje is hem vroeger ook al eens aange boden. Het lijkt wel, of hij niet hier durft te blijven." „Onzin, Thomas is zoo onschuldig als een pasgeboren kind. Bovendien, als Su san niets meer over jou vertelt, zou ik zeggen, dat het niet meer dan billijk is, dat jij over Thomas je mond houdt, Ricky." „Zoolang is hij Rose met rust laat, kan me niets schplen, wat hij doet of laat", ant woordde de jongeman gemelijk. „Rose kan wel voor zichzelf zorgen", hernam Fanshaw koel, „en volgens Susan Tollhurst zórgt er al iemand voor haar. Ze krijgt brieven uit Londen en beantwoordt die ook, brieven van een heer." „Daar geloof ik niets van", barstte Ricky jaloersch uit. „Nu, vraag het zelf dan aan juffrouw Tollhurst. Die kan je er meer van vertel len dan ik." „Dat zal ik zeker doen", verklaarde Gould vastbeslo^n. 'sMiddags ging hij uit. blijkbaar met de bedoeling zijn vijandin het mes on de keel te zetten. Fanshaw dacht al niet meer aan Susan's opmerking over die brieven hij" zette de heele onaangename geschie denis uit zijn hoofd; hij had zijn plicht tegenover Gould vervuld met zijn harti ge waarschuwing aan de oude lasteraar ster, vond hij. Om vier uur verscheen Anita plotselinv op de Hall. Na wat ze den vorigen avond oezegd had, verwachtte Fanshaw niet, haar de eerste drie dagen te zullen spreken. En nu kwam ze, terwijl hij afleid mg zocht in lectuur, met juffrouw Tuckle de biblio theek binnende laatste persoon, die hij gedacht had te zullen zienToen de huis houdster weggegaan was om voor do thee te zorgen, stond Fanshaw bezorgd op. Haar gezicht was intens bleek; zo zag er doodmoe en afgetobd uit hij vreesde, dat er iets ernstig» gebeurd moest zijn. „Wat is er, liefste?" vroeg hij angstig, terwijl hij haar hand nam. Anita trok snel haar hand tcrutr, alsof ze bang was zich te branden en liet zich in een stoel vallen. „U zult mo niet meer „liefste" noemen, als u gehoord hebt. wat ik u kom vertel len zei ze, moeilijk sprekend, „Ik kan me niet voorstellen, dat jo me iets zou kunnen mededeelen, dat mij weer houden zou je too te spreken, zooals men zijn aanstaande vrouw toespreekt", ant woordde de jonker op krachtiven toon. „Ik geloof niet, dat ik ooit uw vrouw zal worden." „Ik ben er zeker van, dat je het wèl wordt, Anita." „Neenneenpeen! De.... be kerZe zweeg abrupt en wendde, zwaar-hijgend, het eezicht af. „Wat is er met den beker?" vrng Fans haw, hevig ontsteld door haar woorden. „Ik.... ik.... heb den beker uit Toll- hurst's huisje weggenomen", stamelde ze. Lionel deed een stap achteruit en staar de h"ar verbi-sterd ann. „Jij.... hebt.... den beker.... weg genomen?" echo-de hij, zijn ooron nauwe lijks kunnende gclooven. „Ja, ik heb hem weggenomen." Toen verborg ze het gezicht in de han den en b.arstte in wanhopig snikken uit. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 13