WOENSDAG 17 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 TOONEEL. Schouwburgavond V. V. S. L. Gisteravond gaf do tooneelclub der V. V. S. L. een eerste uitvoering in den Schouwburg. Verschillende officieele per soonlijkheden uit de studentenwereld gaven van hun belangstelling blijk o.a. de pres.-curator der universiteit mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen en de rector- in agnificus prof. dr. J. Huizinga, terwijl verschillende deputaties der studenten- corpora aanwezig waren. Het programma vermeldde 'n één-acter van John Drinkwater „De diamant van den Grooten Oham" en een klucht in drie bedrijven van Sacha Quitry „Jeaa III". Uit deze keuze blijkt, dat de da mes, bij dit eerste officieele optreden in hot openbaar, zich niet aan een of ander modorn tooneelexperiment hebben willen wagen. Zonder er ons in te ver diepen of dit al dan niet toe te juichen valt, willen we tooh constateeren, dat deze zelfbeheersohing en zelfbeperking door de algemeene tooneelleiding bij dit eerste optreden in zekeren zin te prij zen valt, temeer daar gebleken is, dat de dames zich van hun cultureele taak op het gebied van het dilettantentooneel bewust blijken te zijn. Zoo kan deze eerste avond dan voornamelijk be schouwd worden als een algemeene ter reinverkenning op het zoo moeilijk te ontginnen gebied van het amateurtoo- neel. En deze terreinverkenning is niet zonder succes gebleven, daar giebleken is, dat de tooneelclub uitstekende krach ten bezit. Deze krachten moeten de noodzakelijke grondslag vormen, waarop voortgebouwd kan worden om het spel der tooneelclub van de V. V. S. L. op dat peil te brengen, waarop zij aan spraak kan maken uithoofde van de geestelijke standing, vooral harer leden. En thans iets over de uitvoering zelf. „De diamant van den Grooten Cham" zal velen niet onbekend zijn, was het alleen maar doordat deze één-acter al eens voor de Avro-microfoon is opge voerd. De intrigue is van een elemen taire simpelheid. Een eenvoudig burger vrouwtje, dat zich op een avond doode- lijk verveelt te midden van haar huis gezin, bestaande uit een zeer prozaische echtgenoot en een verliefde, dus niet- prozaische dochter, Miss Perkans (Toos Verheul), verlangt zeer hevig naar een of ander avontuur of gebeurtenis een verzetje noemde Mrs. Perkins (les Meyers) dat welke een heerlijke af wisseling zou zijn in haar eent-onig sleur bestaan. Dit verzetje komt in de vorm van een groote diamant, die op geheim zinnige wijze door de vensterruit in de kamer wordt geworpen. Het eenvoudige burgervrouwtje gedreven door haar intens verlangen naar iets bijzonders blijkt plotseling het onderscheid tus- schen mijn en dijn volmaakt vergeten te zijn. Papa is hierover zeer verontwaar digd, de dochter schaamt zich dood over ma! Verder komt er nog een on gure vreemdeling en een detective Al- bert Watkins (J. E. v. Panhuys) op de proppen. Hierna keert de rust in het burgergezin terug en valt het scherm. Zeer goed was Mrs. Perkins in haar creatie van onvoldane, opstandige en strijdlustige burgervrouwtje. De verta ling is van Dieuke Boissevaia, welke bovendien de spelleiding in handen had. Zij zorgde voor het goede snelle tempo, dat ovor een dergelijk stukje een eer ste vereisohte is. Hierna werd opgevoerd „Jean III". Vertaling: P. Lugt. Regieboek: Kommer Kleijn. De klucht is ingestudeerd onder leiding van J. C. S. Nijenbandring de Boer. Dit komische verhaal van een Fran- sche jongeling, Paul Mondoucet (A. E. Kaufmann), die ondanks een brieschen- de papa (L. J. Weiter) welke in ijzerwa ren doet, aan het tooneel wil en na veel strubbelingen zijn doel bereikt, heeft de aanwezigen onophoudelijk doen schate ren van het lachen. De inzet met het voortreffelijk ge speelde ruzietooneeltje tijdens de maal tijd, was uitstekend. Latër, vooral in het derde bedrijf, werd het geheel wat min der, wat meer te wijten is aan het stuk zelve dan aan de spelers. Tijdens het spel bleek dat de tooneelclub over uit stekende vrouwelijke krachten beschikt. Op de eerste plaats mag Dieuke Bois- sevain genoemd worden, als Léone, lo actrice. Zij gaf een zeer aanvaardbare vertolking van de geraffineerde Fran- Qaise. Ook Floriane, 2e actrice, (les Meyers) blijkt een uitstekende kracht te zijn. De souffleuse (Tineke Meyers) was kostelijk. Hetty Gelinck als de bezadig de en moederlijke Madame Mondoucet voldeed goed. Van de heeren (leden van het L. S. T.) moeten we in een adem noemen L. J. V.'elter als Monsieur Mondoucet en J. C. S. Nijenbandring de Boer. als Lam- bréquin, le acteur. De heer Welter gaf een smakelijke creatie van den bulde renden papa; de heer Nijenbandring ver tolkte op verdienstelijke wijze de rol van den statigen, zwetsenden tooneel- speler. A. E. Kaufmann, als Paul Mon doucet was goed. De lang niet gemak kelijke rol bleek hier en daar wel wat moeilijk voor deze jonge kracht. De overige medespelenden zorgden voor een gave entourage, zoodat er geen hinder lijke hiaten te bespeuren waren. Als geheel heeft afgezien van de keuze van het stuk ons de vertolking wel kunnen voldoen. De woorden van waardeering, die de praeses der V. V. S. L. mej. Meyers tot de spelers richtte, waren dan ook alleszins verdiend even als de begeleidende krans. Een deputa tie van het Corps en de Unitas Studio- sorum overhandigden de praeses der tooneelclub mej. Jansens eveneens bloem kransen. Mej. Jansens dankte tenslotte de spelers, in het bijzonder mej. Bois- sevain en den heer Nijenbandring, die een stoffelijk blijk van erkentelijkheid in ontvangst had te nemen. In haar toe spraakje sprak zij de verwachting uit, dat dit eerste optreden naar buiten door meerdere gevolgd mogen worden en dat men steeds zal streven naar een stijgende lijn in de tooneelprestaties. Voor dit laatste zijn wij geenszins be vreesd, daar de kennismaking met de eerste tooneelverricntingen der V. V. S. L. van dien aard is geweest, dat met hoopvolle vex-wachting de toekomst te gemoet gezien kan worden. Voor het kap werk zorgde de firma Hopezak, terwijl een strijkje ons op aangename wijze door de pauzen hielp. Alles bij elkaar een prettige en suc cesvolle avond In de Concertzaal van het Volksgebouw is op een bijeenkomst van verschillende organisaties de heer J. v. Stralen gehul digd ter gelegenheid van het feit, dat hij vijftien jaar bezoldigd secretaris-penning meester is van den Leidschen Bestuurders- bond. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: voorbereidend kerkelijk examen de heer F. A. Nolle (Dordrecht) candidaatsexamen Wis- en Natuurkun de letter F de heer P. 0. van Keeken (Breda). UIT DE OMGEVING NOORDWIJKERHOUT. Boerenleenbank. De algemeene ver gadering van de Coöperatieve Boerenleen bank te Noordwijkerhout zal gehouden worden op Dinsdag 23 Mei 1933 te 7.30 uur precies in Hotel „DUinrust". In deze vergadering moet een verkiezing worden gehouden van een lid van den Raad van Toezicht wegens bedanken van den heer P. C. van Saase. Candidaten zijn do heeren J. Remmerswaal, H. M. van Haaster en A. W. van Saase. 'Wegens periodieke aftreding van den heer C. J. Ruigrok als bestuurslid moet een verkiezing worden gehouden voor een lid van het bes turn-. Candidaten zijn hiervoor C. J. Ruiigrok (aftredend en herkiesbaar), C. P. van Steijn en A. J. van Ruiten. De rekening en balans over 1932 zal in deze vergadering vastgesteld worden. Uit het verslag der Bank over 1932 ontleenen wij het volgende: Het saldo der spaargelden bedroeg op 1 Jan. 1932 634.872.53. In 1932 werd ingelegd 323.744.29. Terugbetaald werd 448.622. Het saldo bedroeg per 31 December 1932: 509.994.82. Aan voorschot ten stond uit op 1 Jan. 1932: 277.805.46; verleend werden nieuwe voorschotten tot een bedrag van 23.207. Afgelost werden in 1932 uitstaande voorschotten voor 54.284.53. Gedurende 1932 werd' in reke- ning-eourant uitbetaald181.740.58, ter wijl door de leden gestort werd 154.018.33. De rente bedroeg het geheele jaar van spaargelden 3%, van de deposito's en loo- pende rekening 31/. pet. De rente die van voorschotten, zoowel van gewone voor schotten als van voorschotten in loopend e rekening bedroeg 4 Y, pet. In 1932 traden 5 leden tot de vereeniging toe en op 31 Dec. 1932 bedroeg het aantal leden 330. 0EGSTGEEST. Geslipt. Gisteravond om 10.30 is een auto, waarin zes heeren waren gezeten en bestuurd door L. L. A. uit Den Haag, door dat de bestuurder plotseling moest rem men voor een paar wielrijders, die den rij weg overstaken, geslipt en tegen een beton- paaKje gereden, waardoor de auto omsloeg en in den berm van den weg kwam te lig gen. De inzittenden rolden door en over elkaar, terwijl 2 hunner werden verwond aan 't hoofd en schouder. Na ter plaatse te zijn verbonden, zijn zij met een parti culiere auto naar het Academisch Zieken huis te Leiden vervoerd. De auto is zwaar beschadigd door den garagehouder Kranenburg per kraanwagen naar Den Haag vervoerd. Aanrijding. Hedenmorgen omstreeks half tien had op den Haagschen Straatweg nabij „de Slaag" een aanrijding plaats tus- schen een Citroenauto, bestuurd door S. H. wonende te Amsterdam, en een Fordauto van en bestuurd door J. J. H. wonende te Wassenaar. Beide auto's werden zwaar be schadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De bestuürders gaven elkander de schuld. Proces-verbaal werd opgmaakt. De Citroenauto is door den kraanwagen van de firma v. d. Ameele weggehaald. Beleediging. Door den ambtenaar van het Burgerlijk Armbestuur is een klacht van beleediging ingediend tegen een woon wagenbewoner, die niet voldoende naar zijn zin werd gesteund, waarom hij bedoel den ambtenaar begon uit te dagen en uit te schelden. De politie maakte een eind hieraan en maakte proces-verbaal op. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgemeester Lovink gaat heen. Naar wij vernemen, heeft dr. H. J. Lo vink in verband met zijn verkiezing tot lid van de Tweede Karaei tegen 31 Augustus a.s. onts'ag aangevraagd als burgemeester van Alphen aan den R-ijn. Dr. Lovink zal zich te Den Haag vesti gen. RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF. In den morgen van 16 Juni van het vo rig jaar reed een stoet van ongeveer 500 wielrijders, welke zich voor een manifes tatie naar Den Haag begaf, in gesloten colonne over den Vinkenweg te Noord- w ij k. Uit de richting Beeklaan naderden twee auto's, waarvan de bestuurders blijkbaar geen lust hadden te wachten tot de geheele stoet was gepasseerd en hun wagens aanzetten om er dwars door heen te rijden. Een hunner gelukte zulks, doch de tweede auto, bestuur door den heer N. F. M., reed daardoor oen der wielrijders aan. Hierover ontstond groote ontstem ming en men hield den heer M. aan, roe pende „Sla hem dood", „licht zijn wagon en trek hem er uit", enz. De heer M. werd mishandeld, van welk feit door de politie proces-verbaal werd opgemaakt tegen den 2l-jarigen timmerman J. W. B, uit Haar lem, die ter zake door den politierechter te 's-Gravenhage is veroordeeld tot een voor waardelijke gevangenisstraf van één maand, met 3 jaar proeftijd. Verdachte ontkende op eenigerlei wijze geweld te hebben gepleegd. In hooger beroep terecht staande hield B. zulks vol en had een aantal getuigen A décharge medegebracht. De hoofdgetui ge M. was niet verschenen, zoodat diens verklaring werd voorgelezen. De getuige ir. D. Chr. Endert, die voor den heer M. uitreed, kon niet positief verklaren, dat B. de persoon was, dei zou .hebben ge$la- gen. De advocaat-generaal mr. Brants con cludeerde vrijspraak, omdat niet was ko men vast te staan, dat B. zich aan het hem ten laste gelegde zou hebben schuldig gemaakt. Mr. Tj. Mobach sloot zich bij dit requi sitoir aan, er op wijzend, dat hoewel B. ■steeds was blijven ontkennen, hij toch voorwaardelijk was veroordeeld. Arrest 31 Mei a.s. De Alphenaar P. C. P., stond in hooger beroep terecht van een vonnis van den politierechter te 's-Gravenhage, die hem ter zake van mishandeling heeft ver oordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Ook de officier van justitie die 2 maanden had geëischt teekende hooger beroep aan. Uit het getuigenverhoor bleek, dat P. op zekeren dag in het café van den heer Van Deuren te Alphen was gekomen, om dezen te onderhouden over het feit, dat zijn broer door diens toedoen uit zijn be trekking zou zijn ontslagen. De vrouw van den caféhouder zeide P„ dat haar man niet te spreken was, waarop verdach te in woede ontstak en op v. D. toeliep, doch de vrouw stelde zich tusschen beide. P. nam daarop een biljartqueu, waar mede hij de vrouw pijnlijk verwondde, zoodat zij geruim en tijd onder doktersbe handeling moest blijven. De advocaat^generaal zeide dat dit feit zóó ernstig was, en dat. de opgelegde straf daarmede niet in verhouding was. Mits dien vroeg hij vernietiging van het. vonnis en P.'s veroordeeling tot 4 maanden ge vangenisstraf. Mr. Hugentholtz voor verdachte plei tend, betoogde dat deze niet het opzet tot mishandeling heeft gehad en dat P. zich tegen een aanval van den caféhouder wil de verdedicren. Pleiter drong aan op een voorwaardelijke straf. Het Hof zal 31 dezer arrest wijzen. Op 1 October van het vorig jaar werd de politiemotorrijder Th. O. op den Be- zuidenhoutscheweg aangereden door den bestuurder van een motortractor, den 26- jarigen chauffeur A. v. d. L., uit Leiden met het gevolg, dat eerstgenoemde met een gebroken been werd opgenomen en geruimen tijd buiten dienst moest worden gesteld. De Rechtbank heeft van der L., wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld veroordeeld tot 75.subs. 25 dagen hechtenis. Verdachte zeide, dat hij een zwaren bak mede voerde en dat de weg ter plaat se glad was, zoodat toen hij genoodzaakt wa« te remmen, omdat zijn voorligger zulks ook deed, de tractor doorgleed en met het motorsnan in aanraking kwam. In zijn requisitoir wees de advocaat-ge- neraaJ er op. dat v. d. L., wetende, welk gevaarte hij bestuurde, meer rekening had moeten houden met de gladheid van den weg en in ieder geval niet zoo dicht ach ter een vooruitrijdend voertuig had mogen rijden, waardoor het tijdig remmen voor hem niet mogelijk was. Spr. concludeerde tot bevestiging van het vonnis. Mr. Burgersdijk verzocht vrijspraak we gens gebrek aan bewijs. Arrest 31 Mei a.s. LAATSTE BERICHTEN DOOR AUTO OVFPREDEN EN GEDOOD. Van den wagen gesprongen. Hedenmorgen tusschen 5 en 6 uur is de landbouwer L. Hofkamp, wonende te Ub- bena, gemeente Vries, onder een auto ge raakt en gedood. Het slachtoffer reed met een auto van Groningen af mee en is bij zijn huis van de auto gesprongen en onder een der wielen gekomen, met het noodlot tig gevolg. DOOR DE TRAM GEGREPEN EN GEDOOD. Duitsche dienstbode door de duisternis misleid. Op den Ouden Scheveningschen weg te 's-Gravenhage is gisteravond even voor tien uur een noodlottig ongeval geschied. De 21-jarige mej. H. A., oen Duitsche dienstbode, in betrekking bij een familie in de Willem de Zwijger'.aan kwam nit het Riouwlaantje van den hoogen weg afloo- Pen en lette in de duisternis niet op de tramhaan, waarotp met gewone snelheid een motorwagen van lijn 8 uit de stad reeds zóó dicht was genaderd, dat zij door de tram werd gegrepenen een eind meege sleurd. Ondanks onraïudollijk remmen was het onheil niet meer te voorkomen. Het slachtoffer, dat deerlijk verminkt was, bleek op slag te zijn gedood. De G.G.D. heeft het stoffelijk overschot, dat oerst met behulp van den kraanwagen na opvijzeling van het trammotorrijtuig kon worden verwijderd, naar het Gemeen telijk Ziekenhuis aan den Zuid wal overge bracht. Ook uit het politie-onderzoek is komen vaat te staan, dat den trambestuurder geenerlei schuld treft BEHOUDEN WEERGEKEERD. Heden is de Urker botter 165, waarvan men in verband met het aanspoelen van een flesch in Zoutkamp waarin een brief je werd gevonden met de mededeeling, dat het schip in nood verkeerde vermoedde, dat hij was vergaan, behouden op Urk bin nen geloopen. Het is gebleken, dat het briefje in de flesch een onjuist bericht be vatte. De burgemeester van Urk doet ijve rig naeporingen wie het briefje heeft ge schreven en de flesch in zee heeft gewor pen. DE ZAAK NIJENR0DE. Door de Centrale Recherche te Amster dam is gisteren een Amsterdamsche agent van politie gearresteerd, die ervan ver dacht wordt eonigen tijd gestolen goed, zooa'.s schilderijen enz., afkomstig uit het kasteel Nijenrodc in zijn bezit te hebben gehad. Er is bij den agent huiszoeking ge daan, doch er werd niets meer gevonden. De arrestatie is geschied op grond van ver schillende getuigenverklaringen. HET CONFLICT BIJ DE K. L. M. De K.L.M.-piloot en Oceaanvlieger E. van Dijk, die geen lid is van de Vereeniging van Verkeersvliegers, heeft eveneens te gen 1 Juli zijn ontslag bij de K. L. M. in gediend. Hij heeft de directie geschreven, bereid te zijn dit ontslag in te trekken, indien vóór dien tijd oen bevredigende re geling met do piloten is getroffen. Intusschen is door de K. L. M. eergiste ren een Duitsche piloot, die door don ohef- piloot Aler wordt ingevlogon, aangenomen. De heer Plesman, directeur van de K. L. M. zou naar Parijs zijn vertrokken om Fran- schc piloten te engageeren. Nader wordt gemeld: De in dienst genomen Duitsche piloot Silberstein heeft in verband met de Jo denvervolging in Duibschland uit dit land de wijk genomen. Naar aanleiding van het in dienst nemen van dezen Silberstein heeft de vereeniging van verkeersvliegers gisteravond verga derd, teneinde de houding der vliegtuigbe stuurders in deze te bepalen. De stemming ter vergadering was van dien aard, dat eerst is overwogen om unaniem te weigeren do diensben voort to zetten, als bedoelde Duitschor niet onverwijld werd ontslagen. Daar inmiddels is gebleken, dat wellicht overeenstemming met de directie te berei ken is. heeft de vereeniging haar besluit te dien einde aangehouden, mede uit over weging, dat door een dergclijken vergaan- den maatregel het publiek belang wellicht ernstig zou kunnen worden geschaad. Nader vernomen wij, dat Evert v. Dijk in ieder geval weigert te vliegen zoolang de Diiitsober Silberstein niet is ontslagen, daar hij van oordeel is, dat het zijn eer als Nederlander te na komt om te samen met Duitsohers in dit bij uitstek nationale bedrijf te vliegen. TELEGRAMMEN DE DUITSCHE C 0ÖPF.R ATI ES GELIJK GESCHAKELD. BERLIJN 17 Mei. (V.D.) De leider van het rijksverbond van Duitsche coöperaties en het inkoopconcern der Duitsche coöpera ties» te Hamburg hebben zich, blijkens ne- den gepubliceerde verklaringen, onvoor waardelijk onderworpen aan de bevelen en beslissingen van den leider van het Duit sche Arbeidsfront dr. R. Ley en diene ge volmachtigde voor de coöperaties, den bankdirecteur Karl Müller. In een verklaring, waarin dr. Ley den nieuwen toestand aankondigt, worden de versohillende instanties in de Nat. 8oc. Partij verzocht, hun vijandige houding te genover de coöperaties thans te laten vu ren, aangezien zij er nu zeker van kunnen zijn, dat de leiden? alles zullen doen, wat in het belang van Duitschland en het volk is. De beide groote coöperatieve organisa ties zullen worden samengevat in één rijks verband, waardoor groote bezuinigingen kunnen worden verkregen. D00DELIJK ONGEVAL VAN DEN PRESIDENT DER PRINCET0N- UNIVERSITEIT. NEW YORK, 17 Mei. (V.D.) Uit Wood- bridge in den staat New Jersey wordt go- meld, dat de 72-jarige president der Prin- ceton-Universitoit dr. John Groer Hibben. gisteren met zijn auto in botsing kwam met een andere auto, waarbij hij zoo ernstig werd gewond, dat bij gisteravond aan de gevolgen overleed. Zijn oohtgenoote werd eveneens zwaar gewond. Dr. Hibben volgde als president van de Princeton-Universiteit oud-president Wood- row Wilson op. KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW DAGBLAD AD VERTEEREN! BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: ftlida d. v. H. van Leeu wen en M. Vergeer. Geertje d. v. W. v. Eijgen en A. Overmecr. Maria d. v. C. J. Ctokerman en C. Schouten. Ondertrouwd: H. Swanenburg jm. 21 j. en H. do Heiden jd. 20 j. Overleden: II. A. M. Bornheim d. 5 d. J. F. A. Haverman m. 63 j. P. Brosius z. 2 mnd. BIOSCOPEN. Luxor: Volwassenen. Casino: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 17 MeL Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 5 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 493 vette kalveren: le kwal. 4654, 2e kwal. 36—44 cent en 3e kwal. 2535 cent per kg. levend gewicht; 72 nuchtero kalveren 2 4 cent per stuk; 394 varkens: vleesch- varkens 90—110 kg. 3810 cent zware 36 37 cent, vette 3335 cent por kg. slacht- gewicht. Overzicht: Vette kalveren zeer groote aanvoer, stugge handel en vermin derde prijzen, enkele prima soorten boven noteering. Nuchtere kalveren weinig aan voer, handel en prijzen als Maandag. Vnr- kensaanvoer zeer stil, handel zeer sleopcnd en de prijzen iets lager dan Maandag. WOERDEN, 16 Mei. Kaas. Aanvoor 509 partijen. Met rijksmerk lo kwal. 26—29, 2e kwal. 2225, zware 31.Handel VEUR, 16 Mei. Eierenveiling Café „Het Wapen van Vour". Aangevoerd 46992 stuk» Prijzen: 43801 kipponeieren 1.90—2.50 2147 eendeneieren 1.302.00 en 17 gan zeneieren 711 per 100 stuks; 1242 kip pen 0.401.20, 1 eend 85 cent, 104 konij nen 0.30—2.00 en 41 duiven 1525 cont per stuk. BOSKOOP, 16 Mei. B°emonvel!ing. Rozon por bos van 10 stuks: Golden Op helia 2031 cent, Marcel Rouycr 1425 cent, Hadloy 4062 cent, Claudius Pomob 4060 cent, Columbia 21—35 cent, Butter fly 2333 cent, Mac Keiler 3045 cent, Wilh. Kordes 6073 cent, Mme Jules Bouchó 4062 cent, Rosalandia 2035 et„ Florex 4065 oent, Phoebe 1626 cent, Chas. P. Kilham 3010 cent, Aug. Noaek 25—35 cent, Else Poulsen 80—120 cent, Gloria Mundi 5080 cent, Hoover 3515 cent, Paul Grampol 6080 cent, Ellen Poulson -1082 cent, Briarcliff 80—90 u l. Paul's Soarlet 5080 cent; Iris 1825 cent Anemonen 8—12 cent. Lathyrus 815 cent Pioenen 32 cent, Lelies umbellatum 40 ct., Lelies regate 4060 cent, Gerbera 1620 cent, Clematis Prins Hendrik 3.00—3.50, Clematis Mr. Parijn 1.30, Rhod. Pink Pcarl 2028 cent, idem Catawbicuso 15 21 cent, Trollius 5—8 cent. DEN HAAG, 16 Mei. Veiling van Land en Tuinbouwproducten N. V. (Nieuw* Groentemarkt). Bloemen en Plantenvei- ling. Geranium: Zonnekind, 10, Rubin 11, Paul Crampel 11, per pot. Cineraria 17 20 cent per pot, Iris 811 cent per bos, Lathyrus 10 oent por bosje, Tulpen 13 cL Seringen tot 6 oent, beide per bos. pioen rozen 5 oent per stuk, Plumoea 11 cent p. bosje, Cactussen, kleine 6 cent, votplnnb- jos 4 cent, Begonia 7 oent por stuk, voilon 36 cent por kistje. VY1S6KLNUT H KKINI'XM.S'l KKDAM) (Niet officieel). Berlijn 57 25 Londen 8 371 New Yorb 2.13"'rt Panj. »78r7< Brussel 34 64 /.witserland 48.00 Milaan 1289 Madrid 21 27U, 'fc'o 42 42' Kopenhagen 37 20 Stockholm 43 00 Weenen Praag 7.41 Boedapest Prologatie 2 pet. BEURSOVERZICHT. van gisteren. Nadat de ochtendbeurs zich had geken merkt door een algcheele afwezigheid van ondernemingslust en koersvariaties, word in de officieele beursuren wat meer koop lust aan den dag gelegd. Zeer waarschijn lijk is dit een gevolg van de iets betere beoordeeling van den internationalen po- litieken toestand, daar men verwacht, dat Hitiers rede een gematigder karakter zal dragon dan aanvankelijk werd verwacht. Op de buitenlandscho beurzon heorschto een gunstige tendenz, die op onze fondsen markt werd weerspiegeld. De noleeringen trokken over de geheele linie aan. terwijl de handel eenipe uitbreiding had onder gaan. Van de Oliewaarden konden Kon. Olies ruim 3 pet. verbetoren; ook de Ame- rikaansche soorten ontmoetten wat moer vraag, hetgeen tot de koersstijging leidde. Tndustrieelon waren eveneens vast. Phi lips en Unilevers, welke laatste ex-divi dend noteerden, trokken enkele punten aan. Aku's openden iets lager, doch ver keerden later in herstel. Suikers hadden een vaste markt. H. V. A.'s verbeterden pl.m. 5 pet. en ook de minder courante soorten waren vast. Rubbers en Tabakken sloten zich bij de algemeene tendenz uan en waren vaster. Schccpv. en Mijnw. blo ven prijshoudend. Amerikanen vast, even als Duitsche obligaties, die zich herstel den van de gisteren geleden verliezen. Ned. Staatsfondsen waren verdeeld met slechts kleine variaties.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3