AVOENSDAG 17 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Daar waarnemingen verrioht in den morgen van 17 Mei 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 772.1 te VardÖ. Laagste barometerst.: 759.1 te Danzig. Verwachting tot den avond van 18 Mei:' Matige tot zwakke wind uit Oostelijke richtingen, half tot zwaar bewolkt, wei nig of geen regen, iets zachter. Daar eenerzijds de depressie in het Oos ten verder opvulde, waarbij ook de zware regens der laatste dagen afnamen, terwijl de diepe depressie op den Oceaan zich niet of nagenoeg niet in Westelijken zin ont wikkelde, is de luchtdruk over het gehee-- le gebied vrij hoog. Over Frankrijk waar in het Zuiden en Westen gisteren de tem peratuur tot boven 20 graden, in het uiter ste Zuid-Westen zelfs tot 27 graden opliep, is de ochtendtemperatuur iets hooger, evenals in het grootste deel van de Brit- sche Eilanden. In onze streken is de wind zwak en meest uit Oostelijke richtingen, hetgeen bij de langzame ontwikkeling der luchtdrukverandering nog wel gedurende een deel van het volgende etmaal zal aan houden. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 12.2 gr. 0. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Woensdagnamiddag 8.21 uur tot Donderdagmorgen 4.30 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: Donderdag 18 Mei voorm. 11.11 uur en nam. 11.48 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Bijndijk om 7 uur 14.5 gr. en 12 uur 14.5 gr. Zweminrichting „De Zijl", 7 uur 14 gr. 12 uur 14 gr. C. MR. A. BARON VAN WIJNBERGEN. Een herinnering van de Kath. Kamerfractie Een samenloop van omstandigheden ver hinderde mr. A. baron van Wijnbergen, die na bijna 30-jarig onafgebroken Kamer lidmaatschap de volksvertegenwoordiging verliet wegens zijn benoeming tot president van den Centralen Baad van Beroep, de laatste vergadering van de Katholieke fractie der ontbonden Tweede Kamer bij te wonen. In deze vergadering had de fractie haar veteraan willen huldigen. Nu dit niet kon, heeft mej. A. Meijer namens de fractie Dinsdagmiddag baron van Wijnbergen te zijnen huize te Utrecht bezocht, waar zij door den oud-afgevaardigde en diens echt- gen oote ontvangen werd. Namens de fractie heeft mej. Meijer ba ron van Wijnbergen onder hartelijke be woordingen een groot zilveren theeblad aangeboden met de volgende inscriptie: Aan mr. baron van Wijnbergen ter vriendschappelijke herinnering. Van de Katholieke Kamerfractie, Mei 1933. Het was 'n aardige attentie van de frac tie de vrouwelijke collega te zenden, want mej. Meijer is van haar intrede in de Ka mer af de buurvrouw van baron van Wijn bergen geweest, die tot dan toe het groene bankje had gedeeld met mr. Kolkman. „Msbd." TE VEEL BLOEMPJES- EN SPELDJESDAGEN? Het standpunt van de Kroon. Men schrijft aan de „N. R. Crt.": Ongetwijfeld is in bepaalde gevallen het aanbieden van bloempjes of speldjes bij het houden van een collecte ccn factor van betoekenis. Maar even zeker is het, dat de waarde van deze z.g. bloempjes- en speldjesdagen geringer wordt naarma te het aantal collecten, waarbij van dit po pulaire middel gebruik wordt gemaakt, zich uitbreidt. Het is dan ook een ver heugend feit, dat de Kroon in dezen haar standpunt heeft bepaald, waarmede in het vervolg betreffende vereenigingen en ge meentebesturen rekening zullen moeten houden. Het bestuur van de vereeniging Het Hoogeland, gevestigd te Arnhem, vroeg in 1932 aan burgemeester en wethouders van Haarlem om toestemming ingevolge art. 15 der Armenwet tot het houden van een inzameling van gelden in de gemeente Haarlem door middel van den verkoop van speldjes op den openbaren weg op 9 Juli 1932 ten bate van genoemde vereeni ging. Het gemeentebestuur weigerde de gevraagde toestemming te verleenen, o.m. uit overwegingen, dat het in het belang van de instellingen van weldadigheid zel ve is, zoo het beroep op den weldadig heidszin der ingezetenen populair wordt gehouden, hetgeen geschieden kan door, nevens vrijgevigheid in net verleenen van toestemmingen voor inzameling van gel den aan de huizen der ingezetenen, kari ger te zijn met het toestaan van collec ten bij wijze van verkoop van bloempjes, speldjes enz. op den openbaren weg, en dat de collecten door middel van den ver koop van bloempjes en speldjes op den openbaren weg te Haarlem, welke tot dusver zijn toegelaten, een meer omvat tende armenzorg ten goede komen en het Haarlemsche belang daarbij uitsluitend of in hoofdzaak bijvoorbeeld tuberculose bestrijding of blindenzorg, is betrokken. Verder overwoog het gemeentebestuur, dat door het verleenen van toestemming voor de gevraagde collecte op den open baren weg, nu in de ongunstige oeconomi- sche tijdsomstandigheden in de gemeente Haarlem veelzijdiger en meer dan tot dus ver op de inwoners beroep wordt gedaan tot leniging van geldelijke nooden, schade wordt toegebracht aan de algemeene wel dadigheid in de gemeente Haarlem en aan Haarlemsche instellingen in het bijzon der. Het bestuur van Het Hoogeland gin<g van deze beslissing in beroep bij de Kroon. Thans is bij Kon. besluit dit beroep onge grond verklaard, o.m. uit overweging, dat, wijl in het. algemeen een ruime toelating van hel aantal bloempjes- en speldjesda gen bedenkelijke gevolgen kan hebben voor h^fc belang der armenzorg, aan der gelijke vereenigingen met beperkte taak en van betrekkelijk bescheiden opzet, wel ke niet een eenigszins ruim veld van werkzaamheid bestrijken, de toestemming tot het houden van collecten door middel van aanbieding van bloempjes of speldjes behoort te worden geweigerd, tenzij be paaldelijk aannemelijk is gemaakt, dat de collecte geen nadeel van betoekenis aan andere instellingen zal toebrengen of ten zij bijzondere omstandigheden de collecte voor toelating in aanmerking doen ko- U IT HET STEENDRUKKERSBEDRIJF. De afgekondigde staking veertien dagen uitgesteld. Onder leiding van den rijks'bemiddelaar prof. mr. Aalberse heeft Dinsdagmiddag in het gebouw der Tweede Kamer een verga dering plaats gevonden van partijen, be trokken bij het dreigende conflict in het s tee ndir u kkersb edr i j f Ampele besprekingen hebben er tenslot te toe geleid, dat overeenkomstig bet voor stel van den rijksbemiddelaar de datum, waarop de staking was afgekondigd, veer tien dagen wordt verschoven. Middelerwijl zullen partijen, ieder in eigen kring, de bestaande geschilpunten nogmaals onder het oog zien om daarna, in den aanvang der volgende week, de ge zamenlijke bespreking onder leiding van den rijksbeaniddelaar voort te zetten. Het volgen van een dagbladbezorger. Op de schriftelijke vragen van het Eerste Kamerlid den heer Hermans, be treffende het volgen van een bezorger van het Volksdagblad voor Gelderland, te Ede, door politie-agenten, heeft de minis ter van defensie nader geantwoord: 1. De bedoelde handelingen zijn niet geschied op last van de regeering. Met voorkennis van den minister van defensie is een onderzoek ingesteld naar de poli tieke gezindheid van bepaalde personen, van wie betwijfeld wordt, of zij onder alle omstandigheden achter de wettige regee ring zullen staan. De wijze waarop dit onderzoek plaats vond, is overgelaten aan de daarbij betrokken autoriteiten. 2. Hoewel de wijze, waarop de ge- wenschte inlichtingen zijn verkregen, wel licht minder gelukkig kan worden ge noemd, vindt de ondergeteekende daarin geen aanleiding, zich daaromtrent met de betreffende autoriteiten nader in verbin ding te stellen, aangezien hij op grond van ontvangen ambtsberichten mag ver wachten, dat de betrokken autoriteiten 't toegepaste middel niet meer zullen bezi gen. Het nieuwe communistische Kamerlid Roestam Effendi. Nu volgens mededeeling van communis tische ziide de heer Alimin Prawirodirdja in verband met een buitenlandsche op dacht geen zitting zal nemen in de Twee de Kamer en zijn opvolger op de C. P. H.- lijst de heer Schalker niet in aanmerking wenscht te komen, is de heer Roestam Effendi de aangewezen plaatsvervanger geworden. Terwijl de Indonesiërs Sa-rdjono en Ali min Javanen zijn, is deze derde candidaat der communisten Maleier. Hij is 13 Mei 1903 te Padang op de Westkust van Su matra geboren als zoon van den redacteur der Maleische Courant Berita Barat. Aan de Kweekschool te Fort-de-Kock in de Padangsohe Bovenlanden is hij voor on derwijzer opgeleid. Volgens de „Tribune" zou hij daar reeds bekend hebben gestaan als „de rood© leerling". Hetzelfdo blad wist destijds mee te deelen, dat hij een benoeming als waarnemend schoolhoofd niet zou hebben willen aannemen, omdat hij den indruk had dat het de bedoeling was hem ver uit de buurt te voeren in „moerassige"' sfcreek. Hierna is hem de beveogdheid ontnomen om bij het gouver- nementsonderwijs werkzaam te zijn en hij is toen een eigen school begonnen. Uitkeering invalïditeits- en weduwen- rente. Op schriftelijke vragen van het Twee de Kamerlid Kupers: Is uw Excellentie bereid njede te dee len tot welk resultaat de overwegingen hebben geleid, welke uw Excellentie bij de behandeling der begrooting van bin- nenlandsche zaken van 1933 toegezegd: opdat: le. van de uitkeeringen krachtens de GOODWILL DAY. DE VREDESBOODSCHAP VOOR DE JEUGD. Deze boodschap wordt jaarlijks gericht aan de jeugd van heel de wereld. Zij gaat uit van de jeugd van Wales, en ge schiedt steeds op 18 Mei van ieder jaar. Zij werd het eerst gegeven in 1922, terwijl de datum van 18 Mei gekozen werd, om dat 18 Mei 1899 het eerste vredescongres in Den Haag werd gehouden. De boodschap nu luidt: „Jongens en meisjes in alle landen, wij kinderen uit Wales groeten jullie opnieuw hartelijk op „Goodwill Day". In de lente van het jaar 1933 zijn er over de geheele wereld millioenen kinderen die bedroefd zijn en ongelukkig, omdat hun vaders en broeders geen werk hebben. Wij weten niet waarom er zooveel el lende nioet zijn in een wereld, die zóó mooi is, en zooveel gebrek in een we reld die zóó r ij k is Wij gelooven dat dit niet het geval zou zijn, wanneer alle landen, waarin wij wo nen, zouden leven en samenwerken als le den van één familie, die elkaar onderling vertrouwen en die genieten van de rijk dommen die de aarde ons biedt. Wij ge looven bovendien dat wij door onze ge dachten dezen nieuwen geest in de wereld kunnen laten doordringen. Laten dan op dezen dag de millioenen van ons zich vereenigen in ééne, groote vredesgedachte, vrede tusschen de volke ren en tusschen de staten, en met een ge loof, dat bergen kan verzetten, vertrou wen, dat onze gedachten de wereld zullen verbeteren." crisissteunregeling de invaliditeits- en we- duwenrente van inwonende gezinsleden zal worden afgetrokken, evenals dit het geval is met de ouderdomsrente; 2e. ten aanzien van inwonende gezins leden, die uitkeering krachtens de Onge- valenwet ontvangen, bij de uitkeeringen ingevolge de crisissteunregeling dezelfde aftrek wordt toegepast als ten aanzien van de uitkeeringen krachtens de Ziektewet het geval is; 3e ten aanzien van de uitkeeringen uit de Werkloozenkas, dezelfde regeling wordt toegepast als sub 2e, bedoeld wordt voor de uitkeeringen ingevolge de Onge vallenwet? I heeft de minister van binnenlandsche zaken geantwoord: De ondergeteekende kan na- ernstige overweging geen vrijheid vinden, ten aan zien van den aftrek van de in de vraag bedoelde inkomsten van de bestaande be palingen af te wijken. Uitvoer van rijst naar Duitschland. Aangezien aan het in de dagbladen van 1 Mei j.l. gedane verzoek om opgaven blijkbaar niet door alle belanghebbenden gevolg is gegeven, verzoekt het Rijks- Export-Bureau, Kneuterdijk 8, 's-Graven- kage, nogmaals aan de firma's, die zulks nog niet hebben gedaan, opgave van de door haar naar Duitschland uitgevoerde hoeveelheden rijst (gepeld en gebroken sa men) onderscheidenlijk: a. gedurende het jaar 1932 b. gedurende de periode 1 Januari 1933 tot 10 Mei 1933. Het R ijst-Export-Bureau is gerechtigd de verkregen opgaven door accountants te doen controleeren. Vergadering van R. K. Onderofficieren niet voor de Pers toegankelijk! ving in hotel „Huis ten Halve'' te Soesterberg de jaarlijksche ver gadering van de R. K. Onderofficiersver. „St. Martinus" aan. In verband met een desbetreffende order van hot departement van Defensie, kon het hoofdbestuur geen toegang verleenen aan persvertegenwoor digers, zoodat wij onze lezers geen verslag van de beraadslagingen kunnen aanbieden. SPORT VOETBAL Leidsche Politie Sportvereniging. Morgenavond te half acht speelt het eerste elftal der L. P. S. V. een voetbal wedstrijd tegen de Twentsehe Bank. POSTDUIVEN „De Zwaluw" (Voorsch°ten). Wedvlucht van Mons, afstand 190.620 km. In concours 82 duiven. Los gelaten 8.20 uur. De prijswinnaars waren als volgt: J. J. A. v. d. Elskamp 1, 3 en 6, J. Ver hoeven 2, 7 en 15; G. A. van Adrichem 4, 5, 9, 12 en 13; C. Zwaan S, J. Trocke 10, IT. H. J. van Klaveren 11; J. Sluiter 14 en A. de Graaf 16de prijs. De aankomst van de eerste duif was 12 uur 16 min, en 4 sec., van de laatst gecon stateerde duif was 24115. STADSNIEUWS Prof. W. de Sitter. Naar Havas uit Parijs meldt heeft de Fransche Academie van wetenschappen prof. W. de Sitter, alhier, gekozen tot cor- respondeerend lid in de afdeeling sterren kunde. Aan dr. J. A. J. Barge, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit alhier, is vergunning verleend tot het aannemen van de versier selen van officier van de orde van de Kroon van België. R. K. VREDESBEWEGING. GEEN AFZONDERIJKE BOND VAN JONGEREN. Doordat het dag. bestuur van den R.-K. Vredesbond van meening is, dat het om organisatorische moeilijkheden en inge volge bisschoppelijke verzoeken niet wen- schelijk meer is, dat binnen zijn verband bovendien nog de R.-K. Jongeren Vredes bond zelfstandig arbeidt, heeft de R.-K. Jongeren Vredesbond besloten zich in zijn geheel onder leiding van den R.-K. Vre desbond te plaatsen en heeft hij dienten gevolge opgehouden te bestaan. In het belang van onze mooie Roomsche Vredesbeweging adviseeren wij onze le den hun activiteit te blijven ontplooien in den R.-K. Vredesbond, om de Katholie ke Vredesgedachte te verbreiden. De leden van den R.-K. Jongeren Vre desbond worden thans voor het laatst uit- genoodigd tot het bijwonen van een lan delijke vergadering op Zondag 21 Mei a.s. te Amsterdam in het Joannes RoothatJh- huis, Rozengracht 133, des namiddags 2 uur. Wij rekenen op U Waar wij meer dan eens van uit deze rubriek tot U den oproep hebben gericht: „Wordt lid van onze Roomsche Vredesbe weging" mogen wij volstaan, door U nog maals met kracht en klem aan te sporen, Ouderen en Jongeren; „Terwille van de jeugd, ter wille van de toekomst, ter wille van het welzijn van heel de menschheid, werkt mede aan de verbreiding van de Vredesgedachte, door lid te worden van den R.-K. Vredesbond". Pax vobiscum F. H. M. KOK, Sophiastraat 67a, Leiden. GOUDEN ZAKENJUBILEUM. Zooals wij reeds met een enkel woord hebben gemeld, zal het morgen vijftig jaar geleden zijn, dat de zaak in muziekinstru menten der firma Guldemond, Haarlem merstraat 66, werd opgericht. Den 18den Mei 18S3 begon de heer P. Guldemond deze zaak in het perceel Haarlemmerstraat 68. Na tien jaar werd de winkel, toen heel bescheiden van op zet, verplaatst naar het daarnaast gele gen pand, bestaande uit twee kleine huis jes, welke tot één zaak werden omge bouwd. De tegenwoordige firmant, de heer J. 0. Guldemond, kwam van school bij zijn va der in de zaak en interesseerde zich bij zonder voor het mooie vak. Een vijftal, ja ren geleden nam hij de zaak voor eigen rekening over. Zijn jarenlange ervaring stelde hem in staat aan de meest verfijn de eischen zijner klanten te voldoen, het geen niet te verwondern is, als men ziet hoe de heer Guldemond van alle markten thuis is en met allerlei muziekinstrumen ten kan omgaan. Dat dit een eisch van het vak is, mag bekend worden veronder steld, wijl het muziekinstrument een arti kel van vertrouwen is. De heer Guldemond demonstreerde ons aldus 'n harmonica, waarvan de bouwers tegenwoordig al bijzonder veel werk ma ken, 'n viool van I760.verder fluiten, saxo phones enz. De uitgebreide keuze instru menten is trouwens voldoende bekend. We twijfelen er niet aan, of velen zul len morgen de jubileerende firma van hun belangstelling doen blijken. TENTOONSTELLING VAN BOTANISCHE INCUNABELEN EN POST-INCUNABELEN. Hedenmiddag had uitsluitend voor ge- noodigden de opening plaats van een tij delijke tentoonstelling van incunabelen en post-incuna beien op botanisch gebied, die onder de auspiciën van het Nederlandsch Historisch Natuurwetenschappelijk Mu seum was voorbereid en in het gebouw van dit Museum aan de Steenstraat, alhier, wordt gehouden. Alvorens tot de bezichtiging der geëx poseerde boekwerken werd overgegaan, hield dr. F. W. T. Hunger in de bovenzaal der sociëteit „Amicitia" (gelegen vlak te genover het Museum) een voordracht als inleiding tot het bezoek aan de tentoon stelling. Daarbij werd oor spreker uiteen gezet de bijzondere plaats, die de botani sche wiegedrukken onder de incunabelen innemen. Aan de hand van den catalogus werden de meest merkwaardige uitgaven aan een nadere bespreking onderworpen. De ten toongestelde verzameling bestaat uit 50 nummers, waarvan 15 incunabelen, 20 post-incunabelen, 4 handschriften en 16 nummers allerlei (portretten, frontispices, etc.). Enkele titels mogen hier met name genoemd worden. In de eerste plaats een exemplaar van den Herbarius van Apuleius Platonicus (1481) zijnde de oudste botanische wiege- druk en tevens het eerste gedrukte boek waarin planten-afbeeldingen zijn opgeno men. Het oudste handschrift van dit zelfde kruidboek, dat uit de 6e eeuw n. C. stamt, is mede aanwezig. Dan een reek3 van 18 verschillende uit gaven van den z .g. Herbarius latinus, waaronder de editio princeps die in 1484 bij Peter Schoeffer te Mainz gedrukt werd. Ook van den Herbarius zu Teutsch (Gart der Gesundheid) zijn behalve de eerste editie van 1845, nog eenige her drukken tentoongesteld,, alsmede exempla ren der Nederlandsche vertaling d.i. „Den groten Herbarius met als syn figueren" van 1514, 1526, 1533 en 1538. Verder be vindt zich hier ook een prachtig exem plaar van de oorspronkelijke uitgave van den Hortus Sanitatis (1491) en onder diens herdrukken ook nog,een Fransche verta ling „Le jardin de santé" van de pers van Philippe le Noir. Ten slotte kan nog genoemd worden een hoogst zeldzame uitgave van „Le gTant herbier en francoys" en diens En- gelsche vertaling, getiteld „The grete Herball" 1526, 1529 en 1539. Hetgeen hier tezamen is gebracht is een unieke collectie van de, uit een historisch Gemeentelijke Aankondigingen. Hinderwet. Burgemeester en Wethoud brengen ter algemeene j hen de beslissing op hl J. A. Meijers om verguT richten van een bewa^plalts Joor petro leum in het perceel Hleroifewfcht No. b. L. Bogaards om vergunning tot liet op richten van een brood- en banketbakkerij in het perceel Heerenstraat No. 4, is ver daagd. Leiden, 17 Mei 1933. Vischakten. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat aan vraagformulieren ter ifekoiming van visch akten voor het seizoel 19»1934 vanaf heden gratis verkrijgbar zin tor Gemeen te-Secretarie (Afd. Algkmeele Zaken), 'Ra penburg 12. A. VAN DE SA^pE BAKHUYZEN, Burgemeester. Leiden, 17 Mei 1933. AGENDA LEIDEN. Donderdag. Zitting R. K. Reclasseerings- vereeniging, 89 uur, St. Vincen- tiusgebouw, Hoogl. Kerkgracht. Donderdag. Sluitingsavond R. K. Vrou wenbond, „Zomerlust", 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Mei a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Re ijst, Steenstraat 35, Tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Tel. 1313. Kr. was daar met toestemming van den wethouder. oogpunt, meest waardevolle plantkundige boekwerken die er bestaan en die haast nimmer, in zulk een compleetheid worden tentoongesteld, zoodat zij voor liefhebbers en deskundigen van groot belang is. Deze tentoonsteling blijft een maand lang voor het publiek ter bezichtiging opengesteld. H0LLANDSCHE MIJ. VAN LANDBOUW. De afdeeling Leiden en O. der Holl. Mij van Landbouw hield gisteravond haar vergadering in Hotel „Den Burcht". Slechts een 10-tal leden was aanwezig. De voorzitter, de heer C. Bakker, opende met een woord van herdenking van het over leden bestuurslid den heer P. J. Ramakers Hierop las de secretaris de notulen der vorige vergadering voor, welke werden, goedgekeurd. Na behandeling van diverse ingekomen stukken bracht de penning meester, de heer F. Dieben. verslag uit over de financiën van 1932. De inkomsten bedroegen 221.50 en na afdraging van 154.25 aan het Hoofdbestuur bleef een voordeelig saldo van 23.75 over. De hee- ren Bel van Van Dorsten, die de beschei den van den penningmeester hadden na gezien, vonden deze volkomen in orde, waarop de voorzitter den heer Dieben dank bracht voor zijn gehouden beheer. Vervolgens kwam de beschrijvingsbrief der op 24 Mei a.s. te Amsterdam te hou den algemeene vergadering ter tafel. Na geanimeerde discussie over de te behan delen onderwerpen, waarvan de crisistoe stand in veehouderij en akkerbouw de hoofdzaak uitmaakte, werden de heeren C. Bakker en G. de Wit benoemd tot af gevaardigden naar die vergadering, met den heer Bonda als nlaatsvervanger. Na de rondvraag sloot de voorzitter te kwart na tien de vergadering. Eerste Leidsche E.H.B.O.-brigade. Voor het examen (2e gedeelte) der Eerste Leidsche E.H.B.O.-brigade, afgenomen door dr. E. Renaud slaagden de volgende dames: A. Ado.fs, A. Anes, C. Brink, J. Oarlier, E. Eijkman, C. Jamin, H. Kessel- ring, H. J.-Kuivenhoven, J. Oostendorp, A. W. Smink. W. Taverne, J. Verheul, W. v. Vliet, J. Wolters, H. Woltcrs, S. R. H. Wijzenbeek, E. G Bus. P. B. v. d. Drift, F. Driessen, N. du Prie, W. v. Eijken, M. de Haan, R. Liszt, T. v. Maastricht, S. Nico- lai, M. v. Remundt, S. J. M. Tukker, M. de Wekker en R. Wurzer. Centraal Verband St. Joseph's-Gez.- Vereenigingen in Nederland. Tot lid van het Centraal Verband der St. Joseph s-Gezellen-Vereenigingen in Ne derland is in de vergadering van voriga I week, te Amsterdam gehouden, benoemd kapelaan H. J. A. M. v.d. Ven, Vice-Prae- ses der Gez. Ver. alhier. Gisternacht zijn op de Doezastraat en omgeving vijf rec.ameborden van verschil lende winkels ontvreemd, vermoedelijk door baldadige handen. Hedenmiddag te 12 uur heeft door den Garnizoenscommandant op zijn bureau in de Doelenkazerne alhier de aanbesteding plaats gehad van: de levering van uitslui tend versch inlandsch rundvleesch en van gerookt- en pekelspek, benoodigd voor de menages der soldaten, gedurende het 2o halfjaar 1933. Ingeschreven was als volgt: C. v. Mastrigt alhier: rundvleesoh ƒ0.46; Th. M. W. Bergers alhier: gerookt- en pekel spek ƒ0.36; G. W. Zandvoort: rundvleesch ƒ0.44; gerookt- en pekelspek ro.42; S. VV. Marsman, runvleesch ƒ0.43, alles per KG. De levering is voorloopig aan de laagste inschrijvers gegund.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2