Vi<]trekt y TO L öfedieten SenV" ,\,7 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 Onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ketelaar, burgemeester, had een openbare vergadering plaats van den raad dezer gemeente, waarbij alle leden tegenwoordig waren. Nadat de voorzit ter de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend werden door den secretaris de notulen der vorige verga dering voorgelezen en onder dankzege ging zonder op of aanmerkingen vast gesteld. Alvorens werd overgegaan tot behan deling der agenda sprak de voorzitter eenige woorden van gelukwensch tot den heer Wevers bij gelegenheid van zijn zilveren huwelijksfeest, dat door deze werd herdacht. Spreker wenschte hem en zijn gezin nog vele jaren van voorspoed en hoopte dat hij nog langen tijd voor de zijnen zou gespaard blijven, mede in het belang der gemeente, daar hij als raadslid op bijzondere wijze de belangen der gemeente behartigt. De heer Weyers betuigde den voor zitter dank voor zijn felicitatie en den raad voor het aangeboden stoffelijk blijk hem bij deze gelegenheid aangeboden, wat hij beschouwt als een teeken van sympathie, wat hij en zijn echtgenoote op zeer hoogen prijs stellen. Vervolgens deelde de voorzitter mede dat sinds de vorige vergadering de na volgende stukken waren binnengekomen: Dankbetuiging van het Bestuur van den R. K. Volksbond voor het in den afge- loopen winter in bruikleen afstaan van het voormalige gemeentehuis als ont spanningslokaal der werkloozen voor al le gezindten en het beschikbaar stellen van een subsidie. De voorzitter betuigt ook namens het College van B. en W. welgemeenden dank aan de bestuurders van den Volksbond, die op een keurige wijze de belangen der werkloozen heb ben behartigd en leiding wisten te ge ven op de samenkomsten die een pret tier verloop gehad hebben. Schrijven van H.H. Gedeputeerde Staten waarbij wordt medegedeeld dat is .verdaagd het besluit, tot onderhandsche aanbesteding van de rioleeringswerken op het bouw terrein van den hoer Walenkamp. Schrijven van den Minister van Bin nenin ndsehe Zaken, berichtende dat de subsidie in de ondersteuning van werk loozen voor 1932 is vastgesteld op 25 Ontvangst bericht der verordening tot wijziging van die met betrekking tot het zwemmen binnen deze gemeente. Deze stukken worden allen voor kennis geving aangenomen. On het verziek van den heer G. Zwaan om ontslag als lid van de com missie van toezicht op het Lager Onder wijs, wordt hem dit op eervolle wijze verleend onder dankbetuiging voor het geen door hem in deze functie is ver richt. De wijziging der voorwaarden van de geldleenin^ ad 55(X>0.zooals deze door B. en W. is voorgesteld, werd na eenige bespreking aangenomen. Hierna besloot, de raad tot rioleering, demping en verharding van den Sehippersdam en dit werk behoudens goedkeuring van H.H. Gedeniifeerde Stalen op te dragen aan de Gebr. Beugelsdijk, zijnde de meest rechthebbendei. op dien sloot. Te vens werd besloten tot rioleering, dem ping en verharding van den sloot lig gende voor de perceelen van het bouw terrein van den heer H. Walenkamp en de aanbesteding in verband met werk verruiming uitsluitend te doen plaats vinden onder Warmondsche ingezetenen indien de inschrijving de begrooting voor dit werk nabijkomt. De Heerenweg verbreeden ja of neen. Hierover ontspon zich een breedvoe rige discussie in verband met de ver breeding van den spoorwegovergang. Verscheiden leden vonden het economi scher, wanneer uitvoering werd ge-geven aan het bekende groote belang om daar ineens voor den geheelen Heerenweg met inbegrip van den spoorwegovergang tot een afdoende verbreeding en verbe tering te komen, welk inzicht de voor zitter niet deelde met het oog op de groote weg n.l. die welke door het Rijk wordt aangelegd RotterdamAmsterdam welke onze gemeente aan de andere zijde van het dorp zal kruisen, waar door het gedeelte over het spoor min der zal worden gebruikt, zoodat het z.i. geen aanbeveling verdient hiervoor uit gaven te doen. Dit kan volgens spreker nog altijd gebeuren als in de toekomst mocht blijken dat hieraan behoefte be staat. Besloten werd tot rioleering en demping van bedoelden sloot terwijl wat de algeheele verbetering betreft B. en W. hieromtrent met nadere voorstel- VAN WARMOND len zullen komen, zoodra do spoorweg verbreed is. Besloten werd tot onderhandsche ver huur van de voormalige onderwijzers woning aan den veldwachter W. Kaak voor den prijs van ƒ5.per week, on der beding dat B. en W. bij den ver bouw der O. L. school over een gedeel- to der woning zoo noodig vrij kunnen beschikken. Tpt tijdelijk gemeente-bouwkundige werd benoemd do heer C. O. de Vroo- men op een salaris van 100.p. maand waarbij B. en W. de toezegging deden dat in de bestaande vacature zoo spoe dig mogelijk wellicht in de volgende ver gadering zal worden voorzien. De heer Heitla-ger wil een dergelijke tijdelijke aanstelling niet lang besten digd zien wijl dan van de voorgestelde bezuiniging weinig zal terecht komen. Zou deze tijdelijke aanstelling meerdere maanden moeten duren, om daarna een bouwkundige aan te stellen op een jaar wedde van 500.dan is het voordeel in enkele maanden verdwenen. De voorzitter antwoordt dat B. en W. reeds doende zijn de ingekomen sollici taties te onderzoeken zoodat zooals reeds gezegd in do volgende vergadering in de vacature zal worden voorzien. Aan den afgetreden secretaris der werkloos heidscommissie werd een gratificatie toegekend terwijl hem dank werd. ge bracht voor het door hem te dezer zake verricht werk. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werd ambtshalvë benoemd de heer W. Ouburg hoofd der O. L. school, terwijl in de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs wera benoemd een der ouders der leerlingen van de O. L. school, de heer L. van Mastrigt. De door B. en W. noodig geachte comptabiliteitsbesluiben werden goedgekeurd. Tot verhooging van het kwantum drinkwater voor gezinnen bestaande uit 7 of meer personen, zooals door den heer Weyers voorgesteld, werd niet be sloten mede gezien het rapport van den beheerder van het waterleidingbedrijf. De heer Weyers betoogde dat de bij hem ingediende klachten hem waren te gengevallen wijl hij het rapport van den administrateur had ingezien waaruit hem was gebleken dat men met zuinig ge bruik aan het toegekende kwantum wa ter voldoende heeft. De moord op ratten. Bij de gebruikelijke rondvraag gaf weihouder Oudshoorn een verslag in verband met de ontsmetting der plas sen door „Rattin" met betrekking tot de rattenplaag. Op de deze morgen ge houden excursie werden enkele ratten- holen opgegraven en werden verschil lende cadavers dezer dieren aangetroffen, wel een bewijs dat de ontratting aan het doel zal beantwoorden. De voorzit ter bracht spreker dank voor zijn ver slag. De heer Weyers vroeg politietoe zicht langs de Leede met hot oog op de vole cadavers die daar worden aan getroffen en om deze te doen opvis- schen. De voorzitter merkte op dat dit op den weg lag der gemeente-arbeiders, die hieromtrent instructies zullen worden gegeven. Ook vroeg de heer Weyers de lantaarns niet meer zoo vroeg te dooven doch deze in den vervolge te laten branden tot ingang van den zomertijd. De voorzitter zegde overweging toe. Verder wijst de heer Weyers op den gevaarlijken hoek BijleveldlaanHeeren weg en zag daar gaarne een waarschu wingsbord geplaatst, hetgeen de voor zitter echter onnoodig vond daar men tusschen de aldaar staande heg en de langs den weg staande boomen nog vol doende ruimte heeft. Meer gevaarlijk vindt de voorzitter de hoek bij de Lock- horstlaan, wat wethouder Oudshoorn be aamt. Deze wil voor dit punt een oplos sing zoeken door het aanbrengen van een spiegel. Deze aangelegenheid zal na der in het College van B. en W. onder het oog worden gezien. Nog bespreekt de heer Weyers de steunverleening aan kleine kweekers, waarbij de voorzitter zegt eerst te willen zien hoe het sanee- ringsplan in het bloembollenbedrijf zal werken, en in geheime zitting nadere mededeelingen te dezer zake te zullen doen. De heer van Schie deelt mede dat het waarschuwingsbord met betrekking tot het harde varen bij het zoogenaam de Schuine Hoekje verdwenen is en zag dit bord weer gaarne geplaatst. Waar deze waarschuwingsborden destijds ge plaatst zijn door Rijnland zal dit Col lege verzocht worden een nieuw berd aan te brengen. Hierna ging de raad over in geheime zitting. GEMEENTERAAD VAN ZOETERMEER UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Hanze. Gisteravond heild de R. K. Middenstandsvcreeniging een vergade ring, waar de heer v. Rielen van het Nationaal Hanzebureau een causerie zou houden over het belastingbiljet en het invullen daarvan. De voorzitter, de heer M. C. v. d. Berg, opende de vergadering met een woord van welkom aan de leden en gaf dan het woord aan den heer v. Riel, die een duidelijke en leerzame lo zing gaf over hetgeen do Middenstan ders te doen hebben om op juiste wijze tegenover den fiscus aan hun verplich tingen hebben te voldoen en wat men heeft na te komen om niet meer, doch ook niet minder te betalen dan strikt noodig is. Na deze lezing was er gele genheid om vragen te stellen, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. De stellers werden naar genoegen beant woord. De voorzitter bracht aan spre ker namens allen een woord van dank voor zijn uiteenzetting, waarvan onge twijfeld velen hun voordeel zullen kun nen doen. Hierna ging men in huishoudelijke vergadering en deelde de voorzitter mede het verloop der geschiedenis ten opzichte van de geschiedenis van heb kampeerterrein en de gevoerde actie. Gevraagd werd of het juist is wat in het adres aan Ged. Staten staat, n.l. dat de Inspecteur van politie dit kamp exploiteert, hetgeen de voorzitter be vestigde. Afkeuring werd uitgesproken over de houding van het R. K. Raads lid dat voor het praeadvies van B. en W., dus tegen den Middenstand stemde. De wensch werd uitgesproken dat het raadslid bij dergelijke aangelegenheden voortaan voeling zal houden met de des betreffende organisatie. Verder een me- dedeeling dat .op 2den Pinksterdag een bloempjesdag ten bate van „Santos"' zal gehouden worden. De voorzitter vroeg de medewerking van allen hiervoor en dankte de Santoscommissie voor haar ijverig werken. Hierna sluiting. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Dank zij het koud© weer blijven de bloemen goed op prijs. Wel is de aanvoer niet zoo bijzonder groot doch een kleiner kwantum brengt als regel evenveel of meer op dan een groote massa. Er komen nog kleine par tijtjes late tulpen die goed weg gaan voor 12 tot 24 ct. per bos, Trollius 40 70 ct., pyrethrums 0.701.20, betere soorten 1.201.80, Ranonkels 4050 ct., Margrieten 1323 ct., Anemonen 6080 ct., Centaurea 3055 ct., Lathyrus 40 65 ct., Rozen per bos 2545 ct. TER AAR. Geboren: Willem z. van W. Ro denburgBlokland en Hendrik z. van H. HogenesVermeulen Helena Ma ria Anha d. van L. J. Hogenboom Ouwerkerk. Gehuwd: A. Rietbroek 24 j. en A. C. Lek 24 j. H. v. d. Laan 22 j. en J. C. Kleijn 21 j. J. Zevenhoven 31 j. en A. C. Iveijzer 25 j. Overleden: T. C. de Bruijn 59 j., echtg. van G. Kisting. Gevestigd: M. Th. Hoogeveen van Aalsmeer H. Pieterse van Nieuwkoop. Vertrokken: S. van Tol naar Bo degraven J. C. Kleijn naar Alphen a. d. Rijn P. R. Doeswijk naar Vin- keveen A. Vis naar Leimuiden C. H. v. d. Voorn naar Hazerswoude. W0UBRUGGE. Oude schooltoestanden. Aleer wij uit de Oude school in het alge meen een en ander melden, zullen wij als inleiding even een blik slaan in do oude school te Hoogmade. De archieven geven ons daartoe ruime stof. In het jaar 1812 werd de plaats vacant, door het overl'ijden van het toenmalig hoofd der school en deed „meester" J. G. Vlasveld zijn intrede in het zeer primitieve schoolgebouw achter het Hervormd kerk gebouw, thans gescheiden door den rijweg. Deze schoolmonarch heeft daar ruim 43 jaren de Hoogmadesche jeugd onderwezen. Wij vermoeden uit een leesboek, dat een zijner leerlingen, Jan van der Post, ons naliet (welk boek met andere leermiddelen in ons museum alhier wordt bewaard) dat het een man geweest is. die niet met zijn tijd medeging. De uitgave was uit het jaar 1750, en geschreven door A. Maas, een van de minste schrijvers uit dat tijdperk. Met de vereeniging in 1855. Hoogmade met Woubrugge, was er dadelijk sprake, dat er een nieuwe school gebouwd zou wor den. Hoewel men het zeer noodig achtte een nieuwe school te bouwen, bleef het plan nog enkele jaren rusten. Er was door do vereeniging zooveel nog te regelen. Den 18 Januari 1859 had de aanbesteding plaats. Het werk werd gegund aan A. Rut gers voor 5847. Het Rijk en Provincie droegen samen daarvoor 2336 bij. Hoewel Vlasveld op hoogen leeftijd was (hij was de 76 jaren al gepasseerd) dacht hij er nog niet aan, het bijltje er bij neer te leggen. Begin 1858 vierde hij in de school, in tegenwoordigheid van het Ge meentebestuur, zijn 50-jarig huwelijk en bood de Raad hem een geschenk aan en hoopte hij spoedig een nieuwe school met woning. Die wensch is hem nog gegund en uit een brief van hem- bleek zijn dankbaarheid vooral voor den tuin met vruchtboomen, iets wat in zijn lange loopbaan hem niet was gegund. Aan de bevende hand in zijn brieven, bemerken wij zijn hoogen ouderdom. Hij moest al spoedig huis en tuin weder ver laten. Het gemeentebestuur oordeelde dit in het belang van het onderwijs en gaf hem 175.— pensioen per jaar. Schoorvoe tend vroeg hij dan ook j>ensioen aan. In het jaar 1860 nam de bekende moes ter J. G. R. van den Berg zijn plaats in on diens bekwaamheid bleek al spoedig. Het aantal leerlingen klom met het jaar, zoo dat in 1871 het locaal te klein werd. De schoolopziener te Leiden, de nog wel bekende Mr. J. A. F. Coebergh, klaagde daarover bij het gemeentebestuur, met ver zoek de localiteit te vergrooten. De toenmalige Raad had geen oor naar het verzoek en besloten werd, dat dan de kinderen die te Ofwcgen woonden, maar naar Woubrugge ter school moesten komen. Doch toen trad Mr Coebergh kras op. Hij schreef o.m. ,.ik mij genoodzaakt zal zien de school te Hoogmade als onvoldoen de af te keuren". Dat hielp. De Raad besloot onmiddellijk tot vergrooting. maar nog geen 10 tal Ja ren later was het locaal te groot. Het vrij zinnig gemeentebestuur uit dat tijdperk was niet zoo vrijgevig om op een ver over wegend R. K. dorp een 'R'. K. hoofd te be noemen. Gevolg was. dat in 1380 een Pa rochieschool werd gebouwd, waaraan de algemeen beminde heer II. Meijer zoovele jaren was verbonden. Zijn 50-jarig jubi leum in 1923 ligt nog vers in 't geheugen. „Meester" van den Berg herdacht in 1900 zijn 40-jaritr jubileum als hoofd en ver trok naar Rijswijk. ZOETERMEER. De vereeniging der gemeenten. Op Vrijdag 19 dezer des avends 7 uur, ver gadert de commissie, bedoeld in artikel 158 der Gemeentewet ten Raadhuize. Te behandelen agenda luidt: 1. On derzoek geloofsbrieven van de benoemde leden. 2. Beëediging van de benoemde leden. 3. Vereeniging van de gemeenten Zoetermeer en Zegwaart tot ecno ge meente. KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW DAGBLAD ADVERTEEREN! Vergadering van den Raad van Zoeter meer, op Maandag 15 dezer, des namid- daes 6.30 uur, ten Raadhuize. Met kennisgeving afwezig de heeren C. H. Brinkers en M. Bos. Na opening der vergadering met het voorgeschrevon gebed wordt bij loting uit gemaakt, dat de rondvraag zal beginnen bij den heer Gareman. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen on onveranderd vastgesteld. Naar aanleiding der notulen deelt de voorzitter mede, dat de cadavers door de N.V.G.E.K.R.O. te Overachie geregeld worden weggehaald. De keuringsveearts verklaarde, na lezing van het concept- contract, geen bezwaren te hebben. Verder zegt de voorzitter, dat Burg. en Weth. in verband mot de bepalingen van art. 19 van de voorwaarden van levering van electriciteit door hot Gem. Elcctrici- tcitsbodrijf te Delft, van oordeel zijn, dat het niet op den weg der gemeente ligt, wijziging van die bepaling voor te stellen, om aan den wensch van enkelen te vol doen. De voorz. deelt mede, dat verplichte destructie van vee en vleesch is uitgesteld tot 1 Juni 1936. Vervolgens heeft de voor zitter met den Keuringsveearts besproken hot slachten van in nood gestorven vee te bespoedigen. De kouringsveearts verklaar de toen, geen pressie op Westgeest te wil len uitoefenen met het oog op het gevaar, dat bestaat bij gevallen van miltvuur. De voorzitter vestigt den andacht van de leden op het in de Raadzaal opgehan gen portret van den vroegeren burgemees ter Augustijn, welk portret daarvoor wol- willend is afgestaan door den zoon van dien burgemeester. De voorzitter wordt gemachtigd daarvoor don hartelijke» dank over te brengen. De weg naar Leiden. Medegedeeld wordt oen schrijven van Ged. Staten, met toezending van een con- cept-bosluit, betreffende do overdracht aan de provincie van het gedeelte van den weg ZoetermeerLeiden, voor zoo ver in deze gemeente gelegen- Met. algc- meene stemmen wordt hiertoe besloten. De voorzitter deelt mede, dat heden door den Zoetermeerschen Meerpolder is beslo ten tot de kostelooze overdracht aan de gemeente van den eigendom van den Mid delweg met de bermen en wegslooten, voor zoover in deze gemeente gelegen. De hoor Duinisveld informeert of de betaling van de bijdrage van den polder ad 75.ingevolge het destijds gesloten contract, bestendigd blijft, hetgeen door den voorzittor bevestigend wordt beant woord. De voorzittor leest voor het Bchrijvon van den Minister van Binnenl. Zaken, waarbij do steunregeling geldig is ver klaard voor het tijdvak 23 October 1032 tot en met 20 Mei 1933. Mocht te zijner tijd vorlenging van de steunregeling nood zakelijk blijken, dan moet tüdig een daar toe strekkende verzoek bii het botrokken Denartement worden ingediend. B. en W. stellen voor do steunregeling stop te zetten met ingang van 21 Mei 1933. Gezien het aantal werkloozen, niecncn B. en W. daar daartegen geen bezwaar bestaat. Het ligt in de bedoeling, dat de steuncommissio de aanvragen om onder steuning, die zullen inkomen, zal behan delen. Do commissie zal daarmede als het ware de taak verrichten van Burgerlijk Armbestuur. De heer Gareman kan met do stopzet ting niet accoord gaan. Hij stelt voor ver lenging aan to vragen, Spr. vreest dat a.s. zomer velen zonder werk zullen ko men, vooral in het tuinbouwbedrijf. Spr. zegt, dat er z.i. ook weinig controle zal bestaan, indien door de werkloozen niet gestempeld behoeft to worden. ZEGWAART. GEMEENTERAAD. Maandagavond 8 uur vergaderde de voltallige Raad onzer gemeente ten Raadhuize. De voorzitter, burgemeester L. R. Mid- delberg opende de vergadering door voorlezing van het formuliergebed. Daar na las do secretaris, de heer C. P. Blaauwhof de notulen der vorige vor- gadering, die onveranderd werden vast gesteld. De voorzitter deed mededeeling van het besluit van de commissie, bedoeld bij art. 158 der Gemeentewet. Dezo had met 6 tegen 1 stem besloten tot samen voeging der gemeenten Zoetermeer en Zegwaart. Het lid dier commissie, de heer W. A. van Reeuwijk had zijn spijt betuigd, dat de naam Zegwaart van do kaart zou verdwijnen. Aan de orde werd hierna gesteld hot oenig8to punt dor agenda: Stopzetting steunregeling. De voorzitter deed voorlezing van oen brief van den Minister van Binnenl. Za ken, houdende goedkeuring steunrege ling en beëindiging daarvan. De gemeen te zal minstens 25 pet. subsidie ontvan gen. In verband met de geringe werkloos heid en mede in verband met het ont vangen schrijven van den betrokken Minister stelden B. en W. voor de steun regeling voor dezo gomeente buiten werking te Btellen, met ingang van 21 Mei a.s. De hoer Smits vond het naar zijn meening noodzakelijk een nieuwe steun regeling aan te vragen. Het is te ver- waohten, dat in het tuinbouwbedrijf menschen zullen worden ontslagen. Bo- denkelijk vond spr. het, dat die men schen buiten de steunregeling zullen vallen, temeer daar zij van de steun regeling niet geprofiteerd hebben. Steun zonder regeling mist alle maatstaf, waarna spr. ten slotte er op aandrong De heoé Duinisveld kan zich met het voorstel, van B. en W. vereenigen, omdat eventueel in 'n noodzakelijke behoefte aan ondersteuning zal worden voorzien. De hoer Scheer geeft toe, dat in do be wering van den heer Gareman wel eenige waarheid zit, doch spr. zegt, dat zich ge vallen hebben voorgedaan, dat de steun regeling do werkloosheid bevordert. Spr. is eveneens voor stopzetting der regeling, omdat evonwel degenen, die behoefte heb ben, daardoor niet van ondersteuning zul len zijn verstoken, en zoo noodig later ver lenging van do steunregeling kan worden aangevraagd. De heer Vareman vestigt de aandacht er op, dat de gemeente de rijkssubsidie zal missen, zoo geen verlenging wordt aan gevraagd Do voorzitter acht het in verband met het gering aantal werkloozen uitgesloten, dat verlenging zal worden toegestaan. Het voorstel van den heer Gareman om verlenging van de steunregeling aan te vragen, wordt in stemming gebracht, en met op één na algemceno stemmen ver worpen. Voor aanneming stemde de hoor Gareman. Bij de rondvraag vestigt de heer Gare man do aandacht op de noodigo herstra- ting van de Leidsche Wallen. Do voorzifter antwoordt, dat zulks reeds de aandacht van B. en W. hoeft ge trokken. Een misleidend pamflet. Do heer Duinisveld hierop het woord verkrijgende zegt: „Mijnheer de voorzit ter, niet over de commissio inzake ver eeniging der gemeenten, betreffende haar samenstelling wil ik spreken, men heeft zich altijd bij den uitslag van een stem ming, hoe ook, neer te leggen, maar wel over do oorzaak, dat thans velen hebben tegenstemd, die in feite steeds voor de samenvoering. waren. De oorzaak, is wol het pamflet, hetwelk vlak voor do stemming is rondgezonden, geen onder- teekening draagt, en waarvan men gerust mag zeggen, dat de opsteller hiervan ken nis moest maken met den strafrechter, po- zien alles isof leugen of uit verband geruk te volzinnon van hot destijds gemankto rapport. Er staat, ondermeer, dat de go meente Zoetermeer nominaal ƒ203.000 bezit, maar men had achter het woord „hééft", „gehad" moeten zotten. Ik wil verder dit laag bij den grond liggend pamflet niet meer bespreken. Praaljos als steeds, moer belasting en moer van die fraaie insinuaties, laten mij koud, maar niet, dat de Raad die na grondige studio van het rapport en kennis van den worko- lijken toestand van Zoetermeer met groo te meerderheid tot verccnigon besloot, thans door een handjevol opruiers wordt overbluft, en dio oen gezicht trekken als of ze een ontdekking hebben gedaan. Jk zou niet graag in de schoenen staan van hen, dio straks evengoed onder eodo go- roepen zijn een bosluit to nomen en hun stem te geven naar „waarheid'', indien ik uit zoo'n grooton lcugon en misleiding ware voortgekomen." Dc voorzittor zogt, dat het hier thans niet de plaats is, daar dio|>cr op in te gaan. Spr. zegt ook. dat liet pamflet zeer onvolledig en misleidend is geweest. De heer Groenowegen vraagt zich af, hoe do uitslag was geweest, indien er slechts twoo lijsten waron ingediend, n.l. één lijst van voor- on één van tegenstan ders van do vereeniging van de gemeen ten. De uitslag zou dan z.i. geweest zijn 5-2. De heer Rchcor hoopt later op dezo zaak terug te komen, daar do persoon teven wien hij hot te zeggen heeft, thans niet aanwezig is. Hierna sluiting der vergadering. 4826 i te bevorderen, dat een nieuwo steunre geling wordt ingevoerd. Verschillende leden waren het voor het grootste gedeelte met den heer Smits eens. Toch bleven bezwaren kle ven aan dc handhaving der steunrege ling. De voorzittor lichtte toe, dat do stoun- commissic intact zou blijven en nu een andere taak zou krijgen. Zij zou optre den als advisoerend lichaam van B. en W. Alle gevallen zouden door haar, zoo als gedurende de steunregeling, beke ken worden. Na eenige terzako gemaakle opmer kingen werd besloten de steunregeling met ingang van 21 Mei a.s. buiten wer king te stellen. Hierna sluiting. Geboren: Johannes z. van J. Hen- neken en W. C. den Hertog Cornelia Lydwina d. van (J. Dekker en A. C. van de Rovaart Jan z. van J. Ronnevcld en M. Vis Agatha Maria d. van L. Kneppers en J. C. van Wissen Ge- rardus Willem z. van D. Westerman en J. Voskamp. Ondertrouwd: J. J. van Elleswijk 25 j. en A. Rodenburg 20 j., te Boskoop. Gehuwd: A. W. Valkenburg 30 j„ te Bleiswijk, en A. J. Vonk 23 j. ADVERTEERDERS KOOPT BIJ ONZE

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11