VRIJDAG 12 MEI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 OPRUIENDE BILJETTEN VERSPREID. Bevestiging van vonnissen geëischt. De losse arbeider R. D. te Zijpe en de werkman J. B. te Wieringer. hadden zich gistermiddag voor het Geiechtshof te Am sterdam te verantwoorden, wegens het ver spreiden van opruiende geschriften te Den Helder op 10 Februari. De politierechter te Alkmaar had hen beiden tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld; van dit von nis zijn de Officier van Justitie, zoowel als de verdachte D. in hooger beroep gegaan. Voor het Hof ontkenden de verdachten de biljetten verspreid te hebben. Ze waren in het bezit van een heel pak geweest, dat gaven ze toe. Ze hadden zelfs de bedoeling gehad de pamfletten te verspreiden, maar aan het verspreiden zelf waren ze niet schuldig. Dit verweer hielden ze vol, ook toen eenige mariners hen pertinent herkenden als degenen, die den bewusten avond hun biljetten in de handen gestopt hadden. Een derde persoon, die niet vervolgd is, werd gehoord als getuige k décharge. Deze getuige verklaarde zelf de biljetten aan de mariniers gegeven te hebben; de twee ver dachten hadden dat niet gedaan. De mariniers weer voorgeroepen wisten zeker dat zij de biljetten van de verdachten en niet van den getuige a décharge ontvan gen hadden. „Waaraan herkent u ons", vroeg een der mariniers aan getuige. „Aan het uniform", was het antwoord. „Dat is onmogelijk", repliceerden de ma riniers, „want we waren in burger!'' De president, mr. Jolles, tot den getuige k décharge: „Daar loop je leelijk in hè?" Steeds betoogden de verdachten, dat zij wachtten op een seintje om met het ver spreiden te beginnen. Op de pamfletten stond een aansporing om aan de bemanning van „De Zeven Pro vinciën" een voorbeeld te nemen. „Bezet de bedrijven, neemt het distribu tie-apparaat in handen, saboteert en ver nietigt luidde het o.m. „Het nemen be hoort gepropageerd en in pracktijk ge bracht te worden"'. Op een vraag van mr. Jolles, hoe de ver dachten aan de pamfletten waren geko men, repliceerden zij, dat zij, zelfs als zij het wisten, het toch niet zouden zeggen. De procureur-generaal, mr. A. baron van Ilarinxma thoe Slooten. eischte bevesti ging der door den politierechter gewezen straffen, zonder aftrek der preventieve hechtenis en verzocht, dat van de verkla ringen van den getuige a décharge proces verbaal zal worden opgesteld en dat er naar zijn verklaringen een onderzoek zal worden gedaan. Na raadkamer wees het Hof dezen laat- sten eisch toe. Als verdedigers traden op mr. Buiskool en mevr. T. de Ruyter de Zeeuw. Arrest 25 Mei. HAAGSCHE RECHTBANK. Abusievelijk is gemeld, dat W. de B. te Ter-Aar veroordeeld is overeenkomstig den eisch, n.l. 10 maanden gev.straf; dit moet zijn 6 maanden gev.straf. De Haagsche Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen de 27-jarige H. T. uit Boskoop, die op 27 April j.1. terecht heeft gestaan wegens verduistering. De Of ficier van Justitie had tegen den verdachte geëischt 1 jaar gev.straf, waarvan 8 maan den onvoorwaardelijk en 4 maanden voor waardelijk. De Rechtbank veroordeelde do verdachte tot 8 maanden gev.straf, waarvan 4 maanden onvoorw. en 4 maanden voorw met een proeftijd van 3 jaar onder bijz. voorwaarden. De Haagsche Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen J. B. uit Leiden, die op 27 April terecht heeft gestaan terzake van meineed. De Officier van Justitie mr. Knuttel had vrijspraak voor de verdachte geëischt. De Rechtbank sprak verda-ohto vrij. De Haagsche Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen H. A. R. uit Wasse naar, die op 27 April terecht heeft ge staan wegens overtreding van art. 308, het doen toebrengen van lichamelijk letsel door sohuld. De Officier van Justitie had tegen de verdachte geëischt 3 weken hechtenis. De Rechtbank veroordeelde de verdachte tot 50 sub. of 20 dagen hechtenis. De Haagsche Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den 31-jarigen chauffeur J. B. uit K a t w ij k aan Zee, die op 27 April terecht stond, terzake, dat hij te Wassenaar op of omstreeks 23 Juni van hei vorige jaar des ochtends om kwart voor 12 op den Rijksstraatweg met een door hem bestuurde auto uit de richting Lei den komende bij het inhalen en passeeren een voor hem rijdende auto heeft aangere den, met het gevolg, dat mevrouw A. W. Scholte, cehtgenootc van den heer C. Ver- boon, uit Amsterdam, die in de aangere den auto zat, zoodanige letsel had beko men, dat zij later aan de gevolgen hiervan is overleden. De Officier van Justitie had op 27 April tegen verdachte geëischt 2 maanden hechtenis en ontzegd om motor rijtuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar. De Rechtbank veroordeelde de ver dachte thans tot 1 maand hechtenis en ontzegging om motorrijtuigen tc besturen voor den tijd van 1 jaar. Voor den Haagschen Politierechter stond terecht de slager E. D. J. v. d. R. uit >S tomp w ij k, wien tenlaste was gelegd, dat hij een koe had geslacht zonder de vereischte accijns daarvoor te hebben be taald. Als getuige werd gehoord de ass der D.R.I. en Ace. de Heer W. Schipper, uit Veur. De Rijksadvocaat mr. Veegens eischte tegen dc verdachte een geldboete van ƒ14. De Politierechter onmiddellijk vonnis wijzende veroordeelde de verdachte tot ƒ14 subsidiair 14 dagen hechtenis. KANTONGERECHT VAN WOERDEN. Slachten zonder vergunning. W. V. te Nieuwkoop had een varken geslacht zonder vergunning daartoe te hebben gekomen. Hij erkende het feit en voerde aan dat het meer „sloffigheid" was. De Ambtenaar achtte een strenge straf noodig, omdat het anders navolging zou vinden. Men wil er graag zonder kosten af komen. Eisch 25.of 5 dagen hechtenis. Het vonnis luidde 20.boete of 4 dagen hechtenis. Verdachte was er mede tevre den en betaalde direct. Een woest rijder. v. d. B. te Kockengen reed met zijn mo torfiets, waarop een duorijdster had plaats genomen, op den Utrechtsohestraatweg te Woerden. Het ging nogal hard en daar bij kwam nog, dat hij een slecht licht voer de en de »weg donker was. Voetgangers en wielrijders werden dan ook niet door hem gezien. Dit ondervonden B. te Woerden, J. te Rietveld en de echtgenoote van J., die allen aangereden werden en tamelijk verwond weer overeind krabbelden, want allen vielen, ook de motorrijder met z n bagage. De duorijdster werd bij omwonen den binnengedragen door getuige B., on danks dat dezen zelf gewond was. Korfom het was een warhoop van ongelukken en terecht merkte getuige B. op, dat het een wonder mocht genoemd worden, dat hier geen dooden te betreuren zijn. De Ambte naar van het Openbaar Ministerie vond het ergerlijk, dat men zoo'n misbruik van den weg maakte. Hij eisohte een week princi pale hechtenis voor dezen woesteling. De Kantonrechter achtte het ook onverant woordelijk rijden en strafte verdachte met een geldboete van twee maal 60 boete of 12 dagen hechtenis. Te lang gewerkt. In de carosseriefabriek van den O. te Woerden had men te lang gewerkt. Verdachte gaf dit toe en zeide, dat de bus af moest. Als het moet dan moet het. De Ambtenaar eischte 3 dagen principale hechtenis omdat verdachte herhaaldelijk veroordeeld was. De Kanonrechter strafte met 60 gulden boete of 20 dagen. De gevaarlijke overweg. Drika v. M. te W a a r d e r stond te recht terzake dat zij, als beambte, niet tij dig de spoorboomen van den overweg te Waarder had ge-sloten. De machinist van den trein v. H. te Leiden was dit niet ont gaan en was zeer voorzichtig gepasseerd. Verdachte erkende het haar tenlaste geleg de, doch voerde aan, dat het buiten haar schuld gebeurde, omdat er wat aan de hoo rnen haperde. Telkens kwam dit voor en herhaaldelijk heeft zij er op gewezen. O. te Waarder, ook een bediener van den overweg, verklaarde, dat de spoorboomen telkens bleven staan vooral wanneer er een steentje tusschen de kettings kwain. Het werd telkens hersteld maar op een gegeven oogenblik bleven ze weer staan. Hij daoht dat het een constructiefout was. Hoe het te verhelpen wist hij niet. Hier zij nog vermeld, dat het uitgesloten was, dat er een ongeluk kon gebeuren. Toen de over- wachteres de trein aan zag komen heeft zij getuige gewaarschuwd en zijn zij ieder aan een zijde gaan staan om het verkeer te waarschuwen. De Ambtenaar van het Openbaar Ministerie achtte het feit bewe zen. De boomen warep. niet dicht geweest. Eisch 5.of 2 dagen. Het vonnis luidde ontslag van rechtsvervolging, daar ver dachte geen sohuld treft, aangezien het feit aan overmacht is toe te schrijven. Het feit is echter wel bewezen. De Kantonrechter vermaande verdachte om er toch vooral werk van te maken. Arbeidswet. De V. te Woerden, directeur der Zafe- kenbandel bad de Arbeidswet overtreden liefst 52 maal. Hij erkende en zeide, dat do tijden zoo bijzonder waren. De menschen bestelden op z'n laatst en drongen op spoe dige afwerking aan. Voor deze gezonde re- deneering werd gevoeld. De laagste bopte kreeg verdachte, namelijk 52 maal twee kwartjes „Elkander trouw'V v. E. en v. D. te Woerden zijn res pectievelijk voorzitter en secretaris van de Ooöp. „Elkander Trouw". De broodbezor ger der Coöperatie had te vroeg brood af geleverd hetgeen al eens meer gebeurd was. De verdachten erkende het tenlaste gelegden doch voerden aan, dat zij opdracht gegeven hadden niet voor des morgens tien uur te gaan venten. De bezorger had dit toch gedaan, zoodat zij er niets aan doen konden. Verdachte van E. zeide, dat ze er toch niet bij konden blijxen staan. Dc Ambtenaar van het O. M. merkte op, dat verdachte v. E. de zaak heel niet snapte. Hij is bestuurslid, het bestuur is aanspra kelijk voor de gevolgen der handelingen die het personeel doet. Zij zijn dus terecht ver dachten. Vooral v. E. hield vol niets met de zaak te maken te hebben. De Ambtenaar merkte op, dat verdachte v. E. reeds eerder vervolgd was geworden doch de zaak „ge schikt" had door betaling, v. E. hield vol er buiten te staan. De Ambtenaar verzocht den Griffier een verklaring voor te lezen. De Griffier las voor dat v. E. op oen be paalden datum door betaling van een ze ker bedrag een dergelijke zaak geschikt had. Toen kon verdachte er niet verder op ingaan. Verdaehten zeggen nog, dat zij van plan zijn de bezorger de boete te laten betalen. De Ambenaar komt hier ten zeer ste tegen op. De wet verbiedt uitdrukkelijk dergelijke gevallen. Hij verzoekt dat ver dachten verklaren bij hun meoning te vol harden, opdat hij dan principale hechtenis zal eischen. Verdachten weten niet wat te doen en bewaren een diep stilzwijgen. De Ambtenaar dringt er op aan, dat zij de verklaring af zullen leggen. Nog stilzwijgen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN PEN RIJN. Motorclub. Na een daartoe in hotel „Rijnlust" van den hoer Jac. Bakker, alhier gehouden vergadering is alhier met aanvankelijk ongeveer 30 leden op gericht de Algemeene Motorclub „De Rijnstreek", gevestigd te Alphen aan den Rijn. Het doel der club is, het or- ganiseeren van betrouwbaarheidsritten, het houden van propagandatochten en in bijzonder het gezamenlijk bezoeken van groote motorraces in ons land. Het voorloopig bestuur is samengesteld uit de heeren J. de Grauw Bzn., voorz.; L. Amersfoort, secretaris en den heer Hil- lebrand, Roelofarendsveen, penningmees ter. Geboren: Mijnsje d. van W. van 't Wout en A. Lagerweij Willem Cor nelia z. vai* G. van den Boom en A. Valk Marinns z. van G. Tuinemburg en Z. Bezemer Franciscus Jan z. van J. P. Hutjes en G. J. Lether Adriana Pieternella d. van J. Tolk en W. C. de Boer Cornelia d. van J. van der Gaag en M. P. J. de Kruijf Wicher z. van D. G. Vaartjes en H. Metselaar. Gehuwd: Mendrikus Gerardus van Hees 26 j. en Agnes Hendrika de Heij 27 j. Cornelis Westmaas 23 j. en Ma ria Anna Wolfert 22 j. Overleden: Sophia Klasina van Velde 75 j., wed. van T. Verkerk Wil lem Marinus Klink 12 uur (over), te Lei den) Marthina Hendrika Verruijt, 81 j., echtg. van L. Gesman. Gevestigd: B. Kuiperij van Ha- zerswoude M. Luijendijk en zoon van Oude Tonge Th. G. Vink van Bode graven E. C. M. Versélewel de Witt Hamer van Utrecht M. Hogerwerf, wed. van C. yan den Berg van Breda B. Assies van Delft A. van der Knijff en gezin van Naarden E- J- Verbij van Ter Aar J. Meester van Nigte- vecht D. E. Verboom, echtg. van P. A. Verhagen van Bodegraven J. E. M. Kerkvliet van Hazerswoude F. C. Faber en gezin van den Haag G. Masmeijer en gezin van Katwijk G. D. Schoonen van IJsselstein A. Ver geer en zuster van den Haag J. M. Gieling van Harderwijk A. Vork en gezin van Ter Aar J. Kamhorst van Ermelo 0. A. van Dijk van Leiden A. van Eijk van Woubrugge J. van Wijngaarden van Gouda A. Kloek van Leiden J. Groeneyeld van Wou brugge P. de Mos, echtg. van J. Groe- neveld van den Haag. Vertrokken: B, de Hann naar Achtkarspelen W. Sohraverus naar Woubrugge W. Plug naar Utrecht J. Poelwijk naar Amsterdam C. M. van Haastrecht naar idem A. C. J. Keet naar idem H. van den Boom naar Malang (N.O.I.) C. J. den Ei sen naar Zoeterwoude van der Lede naar Bodegraven J. Kloek naar Bo degraven W. S. Schouten naar Am sterdam E. van den IJssel naar den Haag J. P. van der Zon naar Ha zerswoude H. M. Visser naar Valken burg (Z-H.). BODEGRAVEN. DE BESTRIJDING DER ZIEKTE VAN AUJESKY De middelen om deze te voorkomen. Vergadering van den R.K. Land- en Tuin- bouwbond, de Chr. Boeren- en Tuindersbond en van de Holl^ndsche Maatschappij van Landbouw, ter bestrijding van de zoozeer ge vreesde ziekte, welke zich vooral alhier onder het vee voordoet, n.l. Aujesky. De voorz., de heer W. Boer, opent de ver gadering en zet in 't kort uiteen, in hoeverre of er reeds iets gedaan is tegen deze ziekte. Spreker sprak er zijn teleurstelling over uit, dat er betrekkelijk geringe belangstelling was, niettegenstaande het van een zoo voornaam belang is De spreker van dezen avond, dr. 't Hooft, van den Veeartsenijkundigen dienst, begon met 'n enkel wuord te spreken over de stand van deze ziekte. Het doet zich meestentijds eerst voor onder de varkens; daarna pas bij het rundvee. Spr deelde mede, dat aan alle vee houders een circulaire en een vragenlijst zal verzonden worden Vervolgens krijgt dr. Lau rens het woord. Spr. constateerde, dat sinds 1900 deze ziekte zich niet had voorgedaan, en in heel West-Europa nog nooit is voorgekomen Hoe nu echter deze ziekte zich toegang heeft kunnen verschaffen in Nederland is tot nu toe nog niet met zekerheid te zeggen. Spr. zegt, dat het volgens zijn opinie, wel de oorzaak zou kunnen vinden in het gebruik van buiten- landsch serum, welke stof zeer langen tijd levensvatbaarheid behoudt. Bij het rundvee doet deze ziekte zich in 2 vormen voor: le. door jeuk aan den kop, waardoor het beest wild wordt en 2e. door kramp, en sterk zwee- ten. Bij de varkens vertoont zich meestal jeuk, niezen, proesten en slecht eten. Bij deze die ren duurt het meestal van 3 tot 10 dagen, ter wijl de meeste varkens genezen, en jonge big gen sterven. Bij de rundveestapel is het sterf- tegetal zeer groot. Slechts een enkel rund wordt bij deze ziekte behouden. Doet zich een geval van deze ziekte voor, wees dan voor zichtig voor uitbreiding. Maatregelen, le. De dieren welke zich in die stal bevinden, moet men er vooral niet uit- De Ambtenaar achtte het feit volkomen bewezen, en, daar or geen zekerheid ie. dat zij de boeten niet op den bezorger zul len verhalen, eischt hij een hechtenisstraf van één dag met de' opmerking, dat ver- dachen hun plicht niet begrijpen en als zij een en ander onbillijk achten als bestuurs lid moeten bedanken. Vonnis: verdachte v. E. 5.of 1 dag. Verdachte v. D. ƒ3. of 1 dag. 3e. bestrijding van muggen en vliegen; 4e rat- laten, 2e raadpleeg direct een deskundige; ten-verdelging; 5e. grondige reiniging der stallen. De heer Niekerk vraagt, of een onderzoek bij een dergelijk geval op 's rijks kosten gaat. De heer 't Hooft antwoordt hierop bevesti gend. De heerM. Stolwijk zegt, dat de bestrij ding en ontsmetting niets zal uithalen, indien er veel te weinig ontsmet wordt, zooals dat het geval is met mond- en klauwzeer. De heer v. d. Marei dringt erop aan, om, indien men denkt, dat zich eon geval van Aujesky voor doet, djrect den veearts te waarschuwen. Dus bij herhaling: aangifte aan den plaatsel. vee arts; kpsten van onderzoek zijn voor rijks re kening. Vervolgens eerst reiniging, dan pas ontsmetting. De ontsmettingsmiddelen zijn ook voor rekening van het rijk. En runderen en varkens scheiden. Vliegen, muggen, enz. ver nietigen en tenslotte rattenverdelging. Ook al hoort men er eenigen tijd niets van, wees dan tooh voorzichtig, en kijk vooral goed uit! De heer Stolwijk zegt, dat men met vlie- genverdelgen voorzichtig moet wezen met do veestapel zelf, waarbij hij een geval verklaat, waarbij een koe bedwelmd was met een vlie- gen verdelgingsmid del. Hierna sluiting. Crisiscomité. Het crisiscomité ver gaderde op 8 Mei j.l. Ingekomen waren voor steunverleening 9 aanvragen. Toe gekend werden: 1 deken, 1 werkbroek, 3 jongenspakjes en 8 pond levensmidde len ter waarde van 19.35. Voor steunverleening B (werkloozen) waren ingekomen 23 aanvragen. Aange zien over verscheidene aanvragen nog advies moet worden ingewonnen van de betrokken organisaties werd de behan deling dezer aanvragen uitgesteld tot Dinsdag 17 Mei. De werkloozen worden nogmaals eraan herinnerd, dat de aanvragen om onder steuning door de georganiseerden uit sluitend bij hun organisatie moeten wor den ingediend en door de ongeorgani seerden rechtstreeks bij den Secretaris van de Commissie voor Steunverleening B, den heer M. Vervoorn. Tenslotte verzoekt het Comité inzon ding van rekeningen voor geleverde goederen vóór 20 Mei a.s. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der Arbeidsbemiddeling alhier staan de volgende personen als werkloos ingeschreven: 1 wagenmaker, 25 landarbeiders, 16 pakhuisknechts, 9 schippers, 30 fabrieksarbeiders, 6 opper lieden. 26 losse werklieden, 2 electriciens 2 schilders, 1 houtbewerker, 5 metse laars, 15 timmerlieden, 3 grondwerkers, 1 visscher, 2 chauffeurs, 2 smeden, 1 win kelbediende en 1 molenaar. Werkgevers helpt de werklooshehid in eigen gemeente bestrijden en betrekt ar beiders via de Gemeentelijke Arbeids beurs. Geboren: Jacomina Hendrika d. van J. Brak en D. A. Verboom Jo hanna Maria Wilehlmina d. van E. Brou wer en J. M. Ruigrok Cornelis Arie z. van T. J. van Laar en N. de Geus Leendert z. van P. F. van Noorl en G. Kranenburg Jan z. van P. Boelen en W. van Maren Petronella Frederika d. van C. Jongeneel en M. P. F. Ver- burg Hendrik Jan z. van' M. van Ede en M. O. Turken burg. Overleden: H. M. van Kippersluis 2 dagen M. van Eek 64 j. gch. met A. Zwanenburg. Vertrokken: D. E. Verboom flaar Alphcn a. d. Rijn F. W. .T. Wolff en gezin naar Driobergen-Rijsenburg S. C. van Drimmelen naar Zwammer- dam D. Verboom en gezin naar Aals meer M. Renos naar den Haag O. van der Werff naar Woerden. Geyestigd: J. Jongenburgcr van Batavia L. M. Joustra van Rotterdam G. Postma van Alphen a. d. Rijn J. Postma van idom W. Vergeer en gezin van idem II. Burggraaff van Benthuizen J. de Roos en gezin van Haastrecht J. Blom van Zwollerker spel N. van der Lede van Alphen aan den Rijn. HAZERSWOUDE. Geboren: Elizabeth Agatha Maria d. van A. Th. de Ruyter en A. W. van der Meij Christina d. van A. van der Linde en J. G. Verheul. Ondertrouwd: Joh. de Vogel 26 j. en J. M. Straver 22 j., te Koudekerk P. Cammcraat 26 j„ te Zegwaart, en M. van den Toorn 23 j. F. J. Hooge- veen 26 j„ te Allien a. d. Rijn, en A. van der Haven 24 j. A. Kruyt 24 j. en P. Langendam 19 j., te Waddinxveen H. van Rijn 23 j. en A. van Vliet 23 j., to Zoeterwoude J. G. van Kuilen burg 24 j. en W. Borrcman 24 j., te Lei derdorp P. Th. Warmerdam 27 j., te Noord wijk, en A. A. van Teijlingcn 21 j. Getrouwd: C. P. Hoijker en A. K. M. van Vliet J. G. Boere en P. 0. Haagen. NIEUWKOOP. Auto-ongeval. De chauffeur van een vrachtauto, beladen met tomaten van do kweekerij' „De Ouden Dam" alhier, do 24-jarigo 0. P. Ham uit. Nieuwkoop, reed op weg naar do veiling te Loos duinen, per ongoluk tegen een lantaarn paal in den Haag, waardoor de auto uan do voorzijde geheel in elkaar werd gedrukt. Do auto werd door do politie in beslag genomen en de chauffeur voor onderzoek overgebracht naar een zie kenhuis, waar echter bleek dat hij slechts lioht verwond was. De auto zoowel als do bolading wa ren verzekerd. Politie. Do Commissaris der Ko ningin heeft Jac. van der Voorq alhier aangesteld als buitengewoon gemeente veldwachter, meer bijzonder voor hot toezicht op het gemeentelijk ontginnings- bedrijf. Geboren: Wilholmina Alida d. van II. A. de Jong en 0. J. van dor Hoorn. Ondertrouwd: A. Oskam 23 j. cn A. de Wit 30 j., te Alphen a. d. Rijn. Getrouwd: G. Th. J. Nieuwenhui- zen 26 j. en A. J. Baars 22 j. INGEZONDEN STUKKEN R.-K. Leiden. Even komen wij uw belangstelling vra gen; het betreft hier een belungstclling, die uw kindoren betreft. A.s. Zondag viert onze R.-K. Athlc- tiekvereeniging „De Bataven" haar twee jarig bestaan. Die dappere jongens, welke hun begin sel ook in de sport willen uitdragen, bob ben a-s. Zondag in de H. Leonarduskcrk, Haag weg, half negen, con H. Mis met Al gemeene H. Communie en daarftn een ont bijt in hun oige» clubhuis op het R.-K Sportpark H&agweg. Stelt dit op zeer hoo- ge prijs en maakt Zondag eens een wan deling naar ons mooie Sportpark hot geeft hun voldoening. En als het kan wordt donateur op donatricehot geeft steun aan de Roomsche zaak, A.s. Zondag zijn er woor spannende wedstrijden en wat wel het mooiste is da eerste R.-K. Hoekey-wedstriid. Onze Ropd-Wit club „Stiok" speelt to- gon do Haagsche club „Hak" dit zal ze ker interessant zijn en uw belangstelling zal een dubbele voldoening zijn voor u on onze jongens. Mot belangstelling zien wij dan ook uw komst tegemoet. R.-K. Sport-Propaganda en Lustrum-Commissie. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. JOH AN PE WITT (uitr.) arr. 11 Mei le Southampton. KON. NED. ST00MB. MIJ. JUNO vertr. 11 Mei van Genua naar Savona. FAUNA vertr. 11 Mei van Amsterdam naar Rotterdam. GANYMEDES arr. U Mei van Varna te Rotterdam. HERMES vertr. 11 Mei van Amsterdam naar Rotterdam. IRIS vertr. 11 Mei van Amsterdam naar Rotterdam. ULYSSES vertr. 11 Mei van Amsterdam naar Hamburg. VENUS arr. 11 Mei van Hamburg le Amsterdam. KON. PAKETV. MIJ. N. ZEELAND arr. 10 Mei van Singapo» re lc Melbourne. BARENTS? arr. 10 Mpi van Batavia to Lorenzo Marqnos. HOLLAND—AFRIKA LIJN. NIEUWKKHK (uitr.) arr. U Mei to Lourenzo Marques. H OLLAND-AMER IK A LIlN BILDERDIJK arr. 11 Mei van Ncw- York te Rotterdam. DAMSTERDf.TK, Vancouver n. Rotter dam, vertr. 9 Mcj van Cristobal. DINTELD1JK arr II Mei van Vancou ver 1. v. Londen te Rotterdam. KON. H0LL. LL0YD. SALLAND arr. 11 Mei van Hamburg te Amsterdam. HOLLAND-BRITSCH-INDIE LIJN. HOOGKERK, Antw-Hamburg p»*s. '1 Mei Vlissingen. STOOMVAAT MIJ. OCEAAN. AGAMEMNON vertr. 8 Mei van VUdi- wostock naar Rotterdam. CLYTONEUS, Java-Amsterdam arr. 11 Mei te Penang. DIOMED, Japan-Rotterdam arr. 11 Mei te Sjanghai. MELAMPUS vertr. 10 Mei van Londen naar Hamburg. PHILOOTETES, Japan-Rotterdam pass 10 Mei Perim. P1IRONTIS, Liverpool-Batavia pass. 10 Mei Gibraltar. HARPEDOX. Japan-Rotterdam vertr. 10 Mei van Honkong. STENTOR. Java-Amsterdam vertr. 11 Mei van Port Said. EMZETCO LIJN. JONGE ELISABETH arr. 9 Mei van Barcelona te Cetto.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 15